Népsport, 1971. szeptember (27. évfolyam, 207-231. szám)

1971-09-19 / 222. szám

a Népsport JELENTI A Hajrá a hosszútávfutó ku­páért. A Vasas Izzó vasárnapi 25 km-es versenyével befeje­ződik a hosszútávfutó­ kupáért kiírt, háromrészes versenysoro­zat. A hajrá előtt egyénileg Tóth Gy. áll az élen, a csapat­ban a csepeliek vezetnek. ■ Jövőre Budapesten. Az at­létikai Barátság Kupa házigaz­dája a következő, olimpiai év­ben Magyarország lesz. A MASZ elnöksége úgy­­döntött, hogy 1972. augusztus 4. és 6. között Budapesten rendezi meg a fiatalok hagyományos nem­zetközi seregszemléjét. ■ Budapest—Belgrád. Szep­tember 25-én, szombaton kerül sor a­­Budapest—Belgrád ifjú­sági labdarúgó-mérkőzésre. A két főváros csapatának találko­zója érdekes küzdelmet ígér. ■ A Csepel Érsekújváron. Az NB I-es labdarúgócsapat hétközben Szlovákiában járt. Az együttes 1:1-es döntetlent ért el. Október 3-án! A labdarúgó NB I-ben a következő forduló október 3-án lesz. A műsor: Pécs—Rába ETO, 14.30.. SBTC— FTC, 14.30. Tatabánya—VM Egyetértés, 14.30. Bp. Honvéd— U. Dózsa 18 (a tévé követíti). Videoton—Sz. Haladás, 14.30. Vasas—Eger, 14.30. MTK—Kom­ló, 14.30. Szombatra, október 2- re hozzák előre a Csepel—Diós­győr mérkőzést. Ezt villany­fényben, 17 órakor játsszák. ■ Asztalitenisz-tanácskozás. Az MTI kultúrtermében szom­baton­­megtartották az országos asztalitenisz szakmai tanácsko­zást, amely egészséges légkör­ben zajlott le. A méltatására még visszatérünk. H EB-bírók. A szeptember 23- és október 1. között Olaszország­ban sorra kerülő röplabda Európa-bajnokságon magyar részről a nők mezőnyében Nagy József, a férfiaknál pedig Szele Dénes működik közre. B­árány Várna és Milánó. A magyar teniszezők a jövő héten újabb külföldi versenyeken sze­repelnek. Várnában a hagyomá­nyos Aranyhomok Kupa viada­lon Borka Katalin, valamint Csoknyai és Sziráky, Milánóban a 23 éven aluliak Bonfiglio ván­dordíjas versenyén Taróczy és Benyik vesz részt. fs Erősít az Izzó. Az elmúlt évben az NB I-be jutott Vasas Izzó férfi röplabdacsapata erő­sített az őszi idényre. Leigazol­ták Blaumann Ferencet, a főis­kolai tanulmányait befejező egy­kori sokszoros válogatott játé­kost, a szaktanácsadói teendők ellátására pedig dr. Prohászka Lászlót, a válogatott korábbi edzőjét kérték fel.­­ Már kijelölték. Két teke egyéni versenyt rendeznek a közeljövőben Drezdában (no­vember 1—3.), illetve Bukarest­ben (december 4—6 ). Korán ki­jelölték a két-két versenyzőt, akik a magyar színeket képvi­selik majd. Drezdában Tősi (Eger) és Vati Á. (Tatabánya), Bukarestben Rákos (BKV Előre)­­és Harsán Zs. (Békéscsaba) vesz részt.­­ Könnyűbúvár értesítő. Meg­jelent a Magyar Könnyűbúvár Szövetség értesítője, amely töb­bek között közli az elnökségben bekövetkezett változásokat, né­hány verseny eredményét, vil­lámportrékat, valamint Z. Vin­­cze György „Adriai túra- és me­rülésvezetők minikalauza” má­sodik részét. SPORT A RÁDIÓBAN. Pe­­tőfi-adó. 17.25, valamint a Kos­suth-adó: 16.35: Körkapcsolásos­­ közvetítés bajnoki labdarúgó­mérkőzésekről. Kossuth-adó 19.10, valamint Petőfi-adó 20.10: Jelentés az U. Dózsa—Tatabá­nya bajnoki labdarúgó-mérkő­zésről. Kossuth-adó 22.10: A vasárnap sportja, Totó. SPORT A TELEVÍZIÓBAN. 10.05: Motorcsónak VB helyszí­ni közvetítése a budai Duna­­partról. 11.35: Karám és box, dokumentumfilm (ism.) 12.20: Motorcsónak VB, folytatás. 20.05: Sporthírek. 22.15: Hírek, sporthírek. IDŐJÁRÁS. A Meteorológiai In­tézet jelenti szombaton este: több­órás napsütés. Várható időjárás vasárnap estig: északon időnként megnövekvő felhőzet, legfeljebb egy-két helyen eső. Délen kevés felhő. Mérsékelt, napközben meg­élénkülő nyugati szél. Várható leg­magasabb napnali hőmérséklet va­sárnap 14 —18 fok között. (MTI) MEGJELENT A LABDARÚGÁS legújabb száma Vasárnap, 1971. szept. 19. LABDARÚGÁS ♦ KOSÁRLABDA ♦ ASZTALITENISZ ♦ KÉZILABDA ♦ RÖPLABDA­­♦ TENISZ ♦ LABDARÚGÁS Közel 400 induló a Simon György emlékversenyen Kilenc számban, tíz asztalon fo­lyik a Vörös Meteor Egyetértés 10. alkalommal megrendezett Si­mon György asztalitenisz emlék­­versenye. A fiú egyesben megle­petésre az első helyen kiemelt Né­meth György, a pozsonyi Duna Kupa győztese, Nozicskától elszen­vedett veresége miatt nem került a legjobb négy közé. A leány egyesben általában a papírforma érvényesült. A felnőtt számokban a válogatott keret tagjai — a sé­rült Klampár kivételével — asz­talihoz álltak. Az emlékverseny vándordíjának eddigi védői négy­szer a Vörös Meteor, háromszor a Statisztika, egyszer-egyszer a Va­sútépítő Törekvés és a Bp. Sparta­cus. Ifjúsági leány egyes (44 induló): 1. Molnár Anna (Miskolci EMTE), 2. Szendy (FTC), 3. Lotaller (Sta­tisztika) és Galambo­s (31. sz. Épí­tők) . Ifjúsági fiú egyes (60 induló): 1. Nozicska József (BVSC), 2. Mo­hai (Bp. Spartacus), 3. Brieger (Bp. Postás) és Takács II. (BVSC). A felnőtt vegyes párosban döntőbe jutott a Jónyer, Magos és a Bör­­zsei, Kisházi kettős. Az előbbi a Rózsás, Izsó pár ellen, az utóbbi a Beleznay, Hernádi kettős ellen győzött az elődöntőben.­­ Szombaton délután nyolc-nyolc csoportban körmérkőzés formában, az egyesek kezdték el. 29­ férfi és 26 női versenyző indult. A döntőkre minden számban vasár­nap délután kerül sor. Tenisz idényzáró Szombaton kora délután férfi egyes mérkőzésekkel kezdődött meg a Bp. Honvéd és a szövetség közös rendezésében a teniszezők fő­városi idényzáró versenye. A­ mező­­nyök eléggé foghíjasak. Az­­él­gárda tagjai távolmaradásukkal tüntettek, pedig ezt az alkalmat is ki lehetett volna használni egy­részt a minősítések megszerzésé­re, másrészt az eredményes CSB- felkészülés érdekében. A férfi egyes harmincegy in­dulója közül Machán (Bp. Honvéd), Szikszai (Bp. Spartacus), Hámori (­Bp. Honvéd), Homolya (UI. Dó­zsa), a nők tizennyolcas mezőnyé­ben pedig Gráczol Á. (Bp. Hon­véd), Duday (Bp. Honvéd), Klein (U. Dósa) és Taróczy (Vasas) sze­repel a kiemeltek között. Hétfőn kora délutántól a hét végén vidé­ken rajthoz állt játékosok is be­kapcsolódnak a versenybe. Három mérkőzés női kosárlabda bajnokság nyitányán A bajnokság legelső mérkőzé­sein különösebb meglepetés nem született. A BSE könnyedén győz­te le a BEAC-ot, s a VM Egyet­értésnek is csak az első félidőben volt nehezebb dolga a szövetke­zetiekkel. Értékes győzelmet szer­zett a FŐKERT HSC— FŐKERT HSC —Székesfehér­vári Építők 46:45 (17:17). Kini­zsi u. V: Dékey, Cseresnyés. Ld: Ábrahámné (22), Grófné (14), ül. Fiszi (25), Federmayer (6), Hegyiné (6). VM Egyetértés —Bp. Spartacus 85:64 (28:27). Szentkirályi utca. V: Bánkuti, Bánsági. Ld: Bakk (23), Czirákiné (22), Ugró (13), Stefancsik (10), ül. Kiss (35), Vertetics (7). BSE —BEAC 80:55 (36:24). Klapka u. V: Hornyák, Horváth G. Ld: Ináncsiné (32), Szabics (19), Rajki (13), Budavári (10), ill. Mihályfiné (23), Széki (10), Kiss (9). Női kosárlabdázóink gazdag nemzetközi műsora játékosaink ellenfele. Másnap Székesfehérvárott lépnek pályá­ra a jugoszláv kosarasok a Vi­deoton ellen. Október 8—9—10-én négyes tornát rendez a­ szövetség, ame­lyen Románia és Bulgária, együttese, továbbá a magyar A- és B-válogatott alkotja a me­zőnyt. Az első két nap össze­csapásai Budapesten kerülnek sorra, s a nyitányt — a Ma­gyarország—Románia mérkőzést — a tévé is közvetíti. Ezzel még nincsen vége a sorozatnak, mert október 14—17 között válogatott csapatunk — Budapest néven — Újvidékre utazik a Magyar Szó hagyomá­nyos tornájára, ahol több kül­földi csapattal játszik. Killik László és Komáromi Ede edzők vezetésével a követ­kezők készülnek: Hegedüsné, Dajkáné, Nagy, Borbély, Czirá­­kyné, Ináncsiné, Rajki, Szabics, Budavári, Fehérné, Szegedi, Tarjányi, Verbőcziné, Magyar, Szabó É., Geiszhauer, Russainé, Kiss L., Farkas B. A követke­zőket hívták még meg a B- válogatottba: Varga M., Cseh, Széki, Lipták, Jusits, Torma. Októberben számos hazai és külföldi mérkőzésen szerepelnek válogatott női kosárlabdázóink. A sort a Sportcsarnokban ok­tóber 5-én megrendezésre ke­rülő találkozó nyitja, meg, ami­ ,­kor Újvidék válogatottja lesz Pesti siker Miskolcon Szombaton délelőtt gyér érdek­lődéstől kísérve került sor a Papp József kosárlabda emléktorna első napi mérkőzéseire. A nemrég el­­húnyt diósgyőri szakosztályvezető emlékére megrendezett versenyen a miskolci sportcsarnokban a Bp. Honvéd, a MAFC, a Kecskeméti Petőfi és a házigazda DVTK csa­pata vett részt. Az első napi mér­kőzések eredményei: Bp. Honvéd—DVTK 72:67 (34:30). A vártnál jóval alacso­nyabb színvonalú játékot hozott a találkozó. A fővárosi csapat csak a győzelemre törekedett. Ld: Pál­­völgyi 24, Bárna dr. 20, ill. Ki­rály 15, Kelemen 11, MAFC—Kecskeméti Petőfi 73:63 (36:30). A fiatal csapattal pályára lépő műegyetemisták — bár gyen­ge teljesítményt nyújtottak — a hajrában erősíteni tudtak és biz­tosan győztek. Ld: Ábrahám 22, Újhelyi 16, ill. Csikai 14. Vasas—Diósgyőr 3:1 (1:1) Diósgyőr, 14 000 néző. Vezette: Bircsák (* *), (Bacsó, Mohácsi). Vasas: Tamás (—) — Fábián (5), Menczel (6), Vidáts (7), Ihász (5) — Török (6), Váradi O. (5), Kovács (4) — Puskás dr. (6), Vá­radi B. (6), Farkas (5). Edző: Ma­­chos Ferenc. . Diósgyőr: Veréb (5) — Nemes (4), Salamon (4), Hajas (4), Hajdú (4) , Oláh (5), Földesi (8), Si­kora (6) — Udvarev (4), Fekete (4), Vass (4). Edző: Mathesz Imre. Góllövők: Földesi a 9. percben, Puskás dr. a 10. percben, Vidáts a 63. percben, Puskás dr. a 90. percben. Szögletarány: 6:5 (4:3) a DVTK javára. Az 1. percben bal oldali Va­sas-szöglet után Farkas került gólhelyzetbe, homlokáról azon­ban a kapu mellé perdült a lab­da. Közvetlenül ezután Váradi O. fejelt a léc fölé. A Vasas kez­deményezett többet,, lassú és pontos adogatásokkal igyekezett megközelíteni Veréb kapuját. A 8. percben Sikora pontos labdá­jából Fekete érhetett volna el gólt, azonban kivárt a lövéssel, Udvarev lövése pedig leperdült Ihászról. Nem szabadult fel a Vasas-kapu, és a 9. percben meg­született a hazaiak vezető gólja. Vass, Udvarev akció végén Föl­desi 9 méterről, a jobbösszekötő helyéről a bal alsó sarokba lőtt. 1:0 a hazaiak javára. Egy perc sem telt el és egyen­lített a vendégcsapat: Fábián hozta fel a labdát, Puskás dr.­­hoz játszott, aki­­áttört a védőkön és az ötösről — a kivetődő Veréb mellett — a hálóba lőtt. 1:1 A kezdés után Oláh futtából, 30 méterről a felső lécet találta el. Utána ismét lassú, esemény­telen labdázgatás következett hosszú perceken át. A 24. perc­ben Veréb kapujától 17 méterre Nemes fejbe rúgta a labdát le­fejelő Váradi Bélát. A megítélt közvetett szabadrúgást hárítot­ták a hazai védők. A 35. perc­ben Török beadása négy Vasas­játékos előtt kicsúszott az ötö­sön, senki sem akad­t, aki meg­kísérelte volna eltalálni a lab­dát. Az utolsó öt percben élénkült valamit a küzdelem. A 41. perc­ben Vidáts lesről lőtt a háló­ba, majd a 44. percben Udva­rev teljesen egyedül tört kapu­ra, Tamást is kicselezte, azon­ban kisodródott, csinált még egy cselt, de ekkor már közbe tud­tak avatkozni a Vasas-védők. A II. FÉLIDŐ Vasas-rohamokkal kezdődött. A 46. percben Váradi Bélát vágták fel 19 méterre Veréb kapujától. A szabadrúgást Váradi B. bom­bázta kapura. A labda Veréb ke­zéről a bal kapufára, majd on­nan Fábián elé került, a jobb­hátvéd azonban három méterről a léc fölé lőtt. Az 54. percben viszont Sikora szabadrúgása után Fekete került gólhelyzetbe, de 4 méterre a gólvonaltól nem találta el a labdát. Valamit élén­kült a játék, a színvonal azon­ban nem javult semmit. A 62. percben Farkas nagyszerű lab­dával indította el Váradi Ottót, de a középpályás nyolc méterről Veréb kapust találta el. A labda visszapattant a Vasas-játékosra és onnan került az alapvonalon túlra. A játékvezető meglepetés­re szögletet ítélt, s ebből a szög­letből született a Vasas második gólja. Puskás dr. beívelését Vi­dáts a rossz ütemben felugró Salamon mellett hat méterről fejelte a hálóba. 2:1 A Vasas vezető gólja után a hazaiak fokozták az iramot. A 74. percben Hajas gólhelyzetben elrúgta a labdát a léc fölött, az ellentámadás során pedig Fábián hibázott gólhelyzetben. Szinte ál­landóan a Vasas térfelén folyt a játék. A 85. percben Fekete érvénytelen gólt fejelt, már elő­zőleg lest jelzett a partjelző. A mérkőzés utolsó percében egy előrevágott labdával Váradi Béla iramodott meg a bal ol­dalon. Jól játszott középre és Puskás dr. a védőktől szorongat­va, 10 méterről megszerezte csapata harmadik gólját. 3:1 Csak kevesen gondolták, hogy a szerdai gyatra játék után ennyit javul a Vasas és biztosan, teljesen megérde­melten fekteti két vállra a pillanatnyi forma alapján esélyesebb hazaiakat. A pi­ros-kékek tulajdonképpen annak köszönhetik győzelmü­ket, hogy lassú, sokadogatá­­sos játékukat rá tudták kény­szeríteni a diósgyőriekre, akik a mérkőzés nagy részé­ben ugyancsak lassan, körül­ményesen játszottak. A lab­dát végig többet birtokló, higgadtabban játszó fővárosi együttes ezáltal rászolgált a győzelemre. A Vasas védelmében Menczel hiba nél­­küli teljesítményt nyújtott. Vi­dáts ismét bejátszotta az egész pályát, és fejes góljával döntő érdemeket szerzett a Vasas győ­zelmében. Török sokat javult, ügyesen cselezett, gyakran „meg­mozgatta” a hazaiak védelmét. A csatárok közül Puskás dr. két góljával, Váradi Béla nagy mun­kabírásával tűnt ki, míg Farkas néhány jó átadásával vétette magát észre. A diósgyőri védelem hibát hibára halmozott. Salamon és Hajas többször is megingott, tulajdonképpen mind a három Vasas-gól a lelkükön szárad. A középpályán Földesi a hazaiak legjobb embere volt. Méltó partnerének bizonyult Si­kora. Rajtuk kívül senki sem dicsérhető a diósgyőri együttes­ből. A SZOT röplabda kupáért Szombat délutáni a Testnevelési Főiskola Győri úti termében két mérkőzést játszottak a SZOT röp­labda kupáért. Ezzel a két talál­kozóval az elődöntőig jutott a me­zőny. Eredmények: BVSC — Ganz Villamossági SK 3:1 (8, 8, — 10, 9). Vezette: Bogyó Pál. A győztes csa­patból Tatámé és Szőnyi játszott jól. A villamosságiak együtteséből Nagy Ágnes játékát lehet kiemelni. Vasas-Izzó —Díjbeszedő SE 3:0 (4, 8, 6). Vezette: Síkos. Jók, Me­cseki, Prizinitz, ill. Kiss. Vasárnap délelőtt a férfiak ösz­­szecsapásával folytatódik a Kupa torna küzdelme. Pontrablók jártak Tatabányán Mészáros remekül „kevert" .♦ E Kaposi elveszett? Eszményi időjárási viszonyok között kerültek sorra szombaton a kézilabda NB I mérkőzései. Ám a mosolygós napsütést nem vi­szonozhatta valamennyi csapat. Sőt, Tatabányán szomorúan kellett a férfi és a női bányászcsapatnak tudomásul vennie, hogy ezúttal nem lehetett megakadályozni az ellenfél győzelmét. A tatabányai férfiakat a pécsi bányászok, a nő­ket pedig az Ózdi Kohász bátran támadó együttese fektette kétváll­­ra. A Kőér utcában megérdemel­ten győzte le a Bp. Spartacus férfi együttese a Vasast, az Elekt­romosnak sem okozott különösebb gondot a Csepel legyőzése, s így a szövetkezetiek növelték esélyü­ket a bajnokság második helyére. NB I. FÉRFIAK ELEKTOMOS —CSEPEL 21:19 (12:7). Latorcza u. V, Szendrei, Som­hegyi. Elektromos: SÉNYI — Álló 3, KOCH Á. 1, VASS L. 6, Vass K. 3, ZALAI 6, Kozlovszki is. Cs: László, Batizi 1, Rosenberszki. Edző:­­Kozlovszki István. Csepel: Havalda P. , Gelsei 2, Horváth­­■■2, Havalda J. 3, LEIRER 9, Benkő 2, G­riszter 1. Cs: Kovács, Huszka, Kiss, Czebe. Edző: G. Papp Imre. Az Elektromos a 7. percben már 4:0-ra elhúzott. A vendégek nem , boldogultak a keményen védekező bajnokcsapattal, egyre idegeseb­ben játszottak, hibát hibára hal­moztak. A bordó-sárgák a kezdeti előnyt biztosan tartották. Vass Sándor jó bejátszásaival, Zalai gólerősségével, Sényi szép védé­seivel tűnt ki. A második félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. Az Elektromos sokáig biztosan őrizte szünet előtt szerzett előnyét. A­­13. percben a vitatható 7 méteres miatt reklamáló Vass-fivéreket ki­állították. A hazaiak négy me­zőnyjátékossal is jól helytálltak. A hajrában Leirer ,eredményessége révén feljött a Csepel. Végered­ményben első félidei jobb játéká­val megérdemelten nyert a hazai csapat. Pécsi Bányász—Tatabányai Bá­nyász 21:20 (14:7). Tatabánya, 500 néző. V: Horváth. G: Kiss 5, Sudár 5, Fiegler 4, Kaszás 4, Balogh 3, ül. Káló 7, Simó 5, Ba­konyi 3, Pánovics 2, Fekete 2, Szigeti. Kaposi játékvezető nem érkezett meg a mérkőzés kezde­tére. Bp. Honvéd—FTC 20:17 (11:7). Dózsa Gy. út. V: Sági, Szilágyi. Gd: Füzes 5, Adorján 4, Kovács 3, Varga 2, Sárközi 2, Hubai 2, Dobó, Budai, ill. Konkoly 4, Ju­hász 2, Osztolk 2, Incze 2, Szilá­gyi 2, Takács 2, Kovács, Schmickl, Mikus. Bp. Spartacus — Vasas 17:14 (7:6). Kőér u. V: Fülöp dr., Már­­tha. G: Mészáros 5, Szabó 5, Demjén 3, Harka 2, Stiller 2, ill. Hunyadkürti 5, Csik 4, Hohl 3, Szlatényi 2. A vendéglátók Mé­száros vezérletével alaposan meg­keverték az ellenfél védekezését, szünet után pedig ügyesen hasz­nálták ki a Vasas-játékosok át­adási hibáit. Rába ETO —Újpesti Dózsa 27:13 (14:6). Győr. V: Haide, Tekauer. G: Samodai 8, Visi 7, Pelikán 5, Balogh 4, Csóka 2, Pálmai, ill. Tamás 7, Antal 2, Holczer 2, Kiss, Nagy. NB I. NŐK FTC —Békéscsabai Kötött 26:4 (11:2). Üllői út. V: Barna, Szeke­res. G: Takácsné 11, Sterbinszky 8, Csiha 3, Tőkéné 2, Filep 2, ill. Varga 2, Vaszkó, Matyuska. Bp. Spartacus — Pécsi Bányász 15:11 (9:4). Kőér u. V: Molnár, Szászvári. G: Koppányné 6, Kuru­­csai 4, Nyári 3, Hajekné 2, ill. Fajcsi 4, Novoszád 2, Tóth 2, Sza­mos, Lili, Till, Ózdi Kohász —Tatabányai Bá­nyász 12:10 (5:4). Tatabánya, 500 néző. V: Eösze, Neményi. G: Ko­vács 3, Hegyi 3, Lotallemé 3, Szabó 2, Kolcza, ill. Németh 6, Kuzmáné, Török, Sándorné, Legá­­nyi. Labdarúgó NB II Keleti csoport Szegedi Dózsa—Debreceni EAC 1:0 (0:0). Debrecen, 250 néző. V: Ladányi. Szeged: Jáger—Gőcze, Várhelyi, Csanádi, Thékes dr. (So­­mogyfalvi), Madarász, Csömör, Bóka (Héger II), Magyar, Bíró,­­Héger dr. Edző: Nyári Tibor. DEAC: Palchuber — Puskás, Csa­pó, Zilahi, Szulyovszki, Tóth, Ben­­cze, Petrócziki I (Kiss L.), Szabó, Kiss L. Gottdiener. Edző: Bodor Lajos dr. Jó kezdés után a DEAC visszaesett. A 66. percben Bencze 11-est hibázott, három perc múlva Héger dr. megszerezte a győztes gólt. A 77. percben Héger dr. ki­állítva. Jó: Jáger (a mezőny leg­jobbja), Madarász, Magyar, ill. Szulyovszki, Tóth. Vasas Láng — Szolnoki MÁV 2:2 (1:0). Rozsnyay utca, 300 né­ző, V: Németh. Láng: Virág — Lidák, Vikukel, Thoma, Tyavoda, Balogh (Eisch), Rozsnyói (Gab­­nai), Rihács, Prandoczki, Garam­­vári, Sárvári. Edző: Ughy Ti­bor. Szolnok: Fehéri — Szebeni, Abonyi, Kucser, Pintér (Csibrán), Földesi, Dobos, N. Szabó F., Kal­már (Verovszki), Szabó Gy., Tóth. Edző: Túras András.­ Az első félidőben a hazai csapat fö­lényben játszott, de több hely­zetet elügyetlenkedett. Szünet után az erősen feljavult vendégek két kapushibából vezetést szerez­tek, és csak a 82. percben sike­rült egyenlítnie e a hazai együt­tesnek. G: Garamvári (2), ill. N. Szabó F., Vikukel öngól. Jó: Ba­logh, Rihács, Garamvári, ill. Fe­héri, Abonyi, N. Szabó. Északi csoport Salgótarjáni Kohász — Esztergomi Vasas 3:3 (3:1). Salgótarján, 300 néző. V: Király. Salgótarján: Vári (Marton) — Pálmai, Gaál, Gáspár, Pünkösdi, Krivanek II, Bábel (Ung­vári), Barta, Sebők, Földi, Perez. Edző: Szojka Ferenc. Esz­tergom: Fodor — Göbölös, Kul­csár, Fiedler, Peszeki, Szendi, Mar­kó, Laczkó, Enge­lbrecht Gy., Czi­­bik, Csapó. Edző: Buzánszky Jenő. Alacsony színvonalú mérkőzés. Fordulás után az Esztergom a gól­helyzetek egész sorát dolgozta ki, de csak egyenlíteni tudott. G: Perez (2), Földi, ill. Laczkó, Szendi, Peszeki. Jó: Pünkösdi, Perez, ill. Markó, Laczkó. ­ Vállalaton belül tanfolyami oktatással szakmanélküli dolgozókat kiképez a BUDAPESTI­­KÖZLEKEDÉSI VÁLLALAT a következő munkakörökbe: 1 éves, 3,5 tonnás tehergépjármű-vezetői gyakorlattal rendelkező 21 éves férfiakat „D" kategóriás autóbuszvezetőnek! Havi kereset a tanfolyam ideje alatt 2200.- Ft. 20 éves kortól férfiakat HÉV-motorvezetőnek, férfiakat és nőket VILLAMOS-KOCSIVEZETŐNEK, TROLIVEZETŐNEK ! Havi kereset a tanfolyam ideje alatt 1950.- Ft. Egyenruhát és díjmentes utazási igazolványt biztosítunk. Jelentkezés: Budapest, VII., Kertész utca 16. és a vállalat valamennyi telepén. • Ifi FIGYELEM!­­ —‘1.. . —­­­­Til ■■ . Rózsa András Az NB I állása NB I. TARTALÉKCSOPORT DVTK—Vasas 1:0 (0:0). Diós­győr, 2000­­ néző. V: Ambrus. DVTK: Szabó (Szőke) — Balogh, Szűcs, Petercsák, Szabó Z., Rósa, Kónya, Fekete L., Fehér (Fekete Z.), Molnár, Káló. Vasas: Mészá­ros (Szűcs) — Bárányos, Novák, A­ntal II, Komjáti, Zentai, Púpos, Vedrődi, Antal I. Gubán, Szőke. G: Káló. Jó: Szabó, Fekete L­­ili, Komjáti, Antal. Újpesti Dózsa—Tatabánya 2:0 (1:0). Megyeri út, 500 néző. V: Dér. V. Dózsa: Borbély I — Nagy Z., Harsányi, Máté, Sarlós, Bor­bély II, Hegyi, Kellner, Göröcs, Kollár (Jákli), Nagy L. (Harai). Tatabánya: Csepecz — Lőrik, Víz­keleti, Léber, Tátrai, Nyírő (Hu­­cker), Kavalák (Bátorfi), Rozgonyi, Horváth, Vid­án, Tóth F. G. Kollár, Göröcs. Jó: Harsányi, Máté, Sar­lók, Göröcs, ill. Nyíri, Csepecz. 1. U. Dózsa 5 5-------17- 2 10 2. FTC 5 3 11 12- 7 7 Vasas 6 3 1 2 11- 6 7 4. Honvéd 5 2­­2 1 6- 5 6 5. DVTK 6 3 1 3 12-12 6 SBTC 5 2 2 1 6- 6 6 7. Komló 5 2 2 1 8-10 6 8. Haladás 5 2 1 2 7- 5 5 9. Rába ETO 5 13 17-6 5 10. Tatabánya 5 2 1 2 7- 7 5 11. Csepel 5 13 16-8 5 12. Egyetértés 5 1 2 3 4- 6 4 13. Eger 5 - 3 2 5- 9 3 14. Videoton 5 1 13 5-12 3 15. Pécs 5 - 2 3 0- 5 2 16. MTK 5 1­ 4 3-10 2