Népsport, 1972. május (28. évfolyam, 103-127. szám)

1972-05-01 / 103. szám

LABDARÚGÁS ♦LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚG Békéscsaba—ZTE 2:1 Szeged—Dunaújváros 1:0 Az NB I B állása Dorogi AC— Pécsi Bányász 2:0 (1:0) Dorog, 2000 néző. V: Fehér. Dorog: Horváth I. — Aspirány, Tóth, Berecz, Ladó, Kiss, Rátvai, Virágh (Gabala), Peszeki (Takács, a 77. percben), Horváth P., Bar­­talos. Edző: Hári László. P. Bá­nyász: Schneider — Kelemen, Tallósi, Györkő, Gertsmár, Ficzkó, Maklári, Vessző, Bartal, Mérei, Csordás. Edző: Kontha Károly. 20. perc: Peszeki fejese alig ment a kapu mellé. 34. perc: Virágh tört kapura, középen két védőt is kicselezett, majd a kivetődő kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 1:0. 51. perc: Tóth nagy erejű sza­badrúgását bravúrosan védte Schneider. 53. perc: Rátvai már csak a kapussal állt szemben, de bele­lőtte a labdát. 81. perc: Tóth előreívelését Ta­kács egyből a jobb felső sarokba emelte, 2:0. Az első félidő enyhe hazai fö­lénnyel telt el. Szünet után nyo­masztó fölényben játszott a doro­gi csapat, számos helyzetéből azonban csak egyet értékesített. Jó: Aspirány, Tóth, Ladó, Rátvai, ill. Kelemen, Tallósi, Bartal, Gerts­már. Göb Sándor MÁV DAC (Győri- Kecskeméti Dózsa 4:0 (2:0) Győr, 5000 néző. V: Jaczina­, MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Ko­vács, Nagy, Németh, Máté, Pálos, Gyomoroi, Tóth L., Lénárt, Sze­keres. Edző: Kovács Imre. Kecske­mét: Kurucz — Kis Juhász, Lan­tos, Kreidli, Diószegi, Lutz, Pad­lás, Makai, Angeli (Szabó, a 73. percben), Tatár, Pasek. Edző: Szigeti Ferenc. 3. perc: Szekeres bombája bal oldali lécen csattant. 6. perc: egy előrevágott labdá­ért Lantos és Tóth S. harcolt. Tóth lett a győztes és két lépés után 16 m.-ről a jobb felső sarok­ba vágta a labdát, 1:0. 35. perc: Makai és Tatár előtt nyílott gólszerzésre lehetőség, ők azonban egymásra vártak és a kivetődő Tóth L. megkaparintotta a labdát. 44. perc: Gyomoroi bal oldal­ról beküldött szabadrúgása után Pálos a bal alsó sarokba fejelt, 2:0. 48. perc: 25 méteres szabadrú­gásból Pálos a sorfal felett a bal felső sarokba nyeste a labdát. 3 :0. 50. perc: Tatár lövését Tóth L. kiütötte, Makai közvetlen közel­ről a kapu mellé lőtt. 63. perc: Pálos hosszú, pontos labdával indította a középen ki­ugró Tóth L.-t, aki 12 m-ről a ka­pu jobb oldalába vágta a labdát, 4:0. 84. perc: Kisjuhász rosszul esett, megsérült és végleg elhagyta a pályát. Két támadó felfogásban játszó csapat, közepes iramú, események­ben gazdag, időnként élvezetes mérkőzése. Jó: Kovács, Kiss, Máté, Tóth S., Pálos, ill. Lutz és Pasek. Havasréti Béla Szeged—Dunaújváros 1:0 (1:0) Szeged, 7000 néző. V: Bircsák. SZEOL: Bencze — Várhelyi III, Molnár, Magyar, Virágh, Varga, Dávid, Pataki, Vörös (Kozma­n, a 60. percben), Vass, Berkes. Edző: Szűcs György. Dunaújvá­ros: Papp (Mohács, az 57. perc­ben) — Formaggini, Faji, Boro­­missza, Somogyi, Ruppert, Simon, Csörgő, Mártha, Gáspár, Harangi. Edző: Németh Gyula. 3. perc: Berkes a jobb szélen átjátszotta a Kohász-védelmet, s az ötös sarkáról Papp kezébe lőtt. 13. perc: Dávid szögletét Vass a kapu torkában álló Varga elé fejelte, ő azonban lyukat rúgott. 25. perc: „tűzijáték” volt a szegedi kapu előtt, három lövés pattant le a védőkről, végül is Ruppert tízméteres bombáját Ben­cze szögletre tolta. 37. perc: Dávid szögletrúgását röviden mentette a Kohász vé­delme. A labda a 16-os előtt álló Pataki elé került, aki a lá­bak között, a jobb kapufa mel­lett, a hálóba lőtt, 1 :0. 40. perc: Mártha jól ugratta ki a felfutó Formagginit, a hátvéd betört a szegedi kapu előterébe, de tíz méterről senkitől sem zavarva, mellé lőtt. 60. perc: Simon beadását, a befutó Mártha elől. Magyar a gólvonalról vágta szögletre. 65. perc: Simon beadását Mártha fejéről ütötte a mezőny­be Bencze. 83. perc: Molnár hibájából Mártha kapura húzott, de a kifu­tó Benczével ütközött és a labda az üres kapu mellé gurult. Rendkívül idegesen játszott mindkét csapat. Egymást érték a rossz átadások, a védelmek mindkét oldalon sok hibát vé­tettek, a csatárok azonban sor­ra elhibázták a kínálkozó hely­zeteket. A játék képe alapján a Dunaújváros rászolgált volna a döntetlenre. Jó: Bencze, Várhelyi IH, Dávid, Pataki (a mezőny leg­jobbja), ill. Formaggini, Faji, So­mogyi, Harangi. Hernádi Gyula Békéscsaba—ZTE 2:1 (1:0) Békéscsaba, 10 000 néző. V: Emsberger. Békéscsaba: Tóth — Szűcs, Dobó, Láza, Lengyel, Amb­rus, Kriskó, Imri, Kovács (Moós, a szünetben), Németh, Schneider. Edző: Pillér Sándor. ZTE: Déri — Vigh, Papp, Filó, Gáspár, Vö­rös, Józsi (Tóth, a szünetben), Ko­csis, Szabó, Madár (Kajtár, a 74. percben), Bita. Edző: Szőcs Já­nos. 10. perc: a felfutó Láza sor­ra kicselezte a védőket, amikor a 16-oson belül Vigh fellökte a hát­védet, 11-es! A büntetőt Lengyel élesen a jobb alsó sarokba rúg­ta, 1:0. 38. perc: Lengyel átadását,­­ gólt ígérő helyzetben, Németh la­posan rálőtte, a kapus előrevetőd­ve hárított. 47. perc: Imri cselezgetett a jobb oldalon, majd a teljesen üre­sen álló Némethhez továbbított, aki 8 m-ről laposain, a kapufa mellett belőtte a csabaiak máso­dik gólját, 2:0. 54. perc: Tóth lesen kapta a labdát, Pusztai partjelző — bár kicsit későn — jelezte a szabály­talanságot. Beadás után Láza akasztotta az 5-ösön Bitát, és Emsberger ismét 11-est ítélt! Ezt Szabó biztosan vágta a bal alsó sarokba 2:1 60. perc: Németh két védőtől kísérve kitört, már a 16-oson be­lül járt, amikor Vigh lerántotta. Ez is 11-es! Schneider megjegy­zést tett, amiért sárga lapot ka­pott. A büntetőnek Imri állt neki, de a jobb sarokra tartó labdát Déri kiütötte. 69. perc: Láza lopakodott elő­re, Filó „bedicsekelte”, Filó is sár­ga lapot kapott. 73. perc: Szabó lesről futott el, sípszó után reklamált, a sárga lap újra a magasba emelkedett. 77. perc: Tóth mellel már a kapus mellett is elsodorta a lab­dát, de az 5-ös sarkáról, százszá­zalékos helyzetben rontott. A csabaiak bátran támadtak, de a­ gól után megtört lendületük, s a tartalékos ZTE fölénybe került. A csabai védők azonban jól semlege­sítették az egerszegi csatárokat. Szünet után változatosabb lett a küzdelem, s bőven akadt izga­lom. Jó: Dobó, Láza, Ambrus, Schneider, ill. Déri, Kocsis, Sza­bó. Fábián István Debrecen—Oroszlány 3:1 (2:0) Debrecen, 4000 néző. V.: Macz­­kó. DVSC: Varga — Sóvágó, Wachter, Lipők, Waczlavik, Nagy­­kaposi, Nagy, Kovács, Vasvári (Vásárhelyi, a 2. percben), Erzse, Sánta. Edző: Piber István. Orosz­lány :­­ Fiedler — Csinos, Frikker (Kiss, a 22. percben), Németh, Máté, Aradi, Holánszky, Papp, Sallai, Czakler, Tombor (Egyed, az 51. percben). Edző: Pallagi Ró­bert. 4. perc: Vasvári jobbról közép­re adott és a befutó Sánta 13 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. 20. perc: Kovács szöktette Sán­tát, aki elhúzott a bal oldalon, majd középre cselezte magát és 18 méterről védhetetlenül a jobb felső sarokba lőtt, 2:0. 40. perc: Sántát buktatták, a szabadot Kovács­ 24 méterről a fel­ső lécre lőtte. 78. perc: szabadrúgáshoz ju­tott a DVSC. Sánta Kovácshoz adott, aki 28 méterről a jobb felső sa­rokba bombázott, 3:0. 90. perc: Holánszky egy szaba­dot 18 méterről a felső lécre lőtt, s a visszapattanó labdát Egyed az ötösről a kapuba vágta, 3:1. Napos, szeles időben került sor az összecsapásra, amely mindkét csapat dicséretére, igen sportsze­rű keretek között zajlott le. A DVSC a hazai pálya előnyével és lendületesebb támadásvezetéssel biztosan győzött. Győzelme annál inkább értékes, mivel erőteljesen játszó és sok gyors támadást vezető ellenfelet győzött le. Jó: Nagykaposi, Wachter. Sánta a me­zőny legjobbja, ill. Kiss, Máté. Fülep Kornél Várpalota—­Szolnok 2­2 (2:1) Várpalota, 2000 néző. V: Palotai. Várpalota: Palotai — Süke, Csapó II, Bertalan, Szabó, Kisber, Hor­váth E. (Bánó, a 70. percben), Do­rogi, Bertha, Szekér (Kerkai, a 61. percben), Lakics. Edző: Terbe Ben­jámin. SZITE: Gerhát — Papp II, Heidrich, Kovács, Sebők, Árvai, Szatmári, Czir­ák, Máe, Nagy F., Rozsán (Garics, a 60. percben). Edző: Szollár Lajos. 8. perc: Horváth E. senkitől sem zavartatva lőtt a kifutó Gerhát­­ha. 27. perc: Bertalan kapu elé adott, Dorogi a bal alsó sarokba fejelt, 1:0. 31. perc: Nagy F. közeli lövését Palotai védte. 35. perc: szolnoki szöglet után nagy tömörülés­­ volt a hazai kapu előtt, a védők röviden szabadítot­tak fel, Mile a sok láb között la­posan a hálóba lőtt, 1:1. 44. perc: Gerhát tétovázva futott ki és T­akics 12 méterről a hálóba lőtt, 2:1. 50. perc: Szatmári szögletét Papp II. a felső sarokba fejelte, 2:2. 55. perc: Szatmári beadását Ár­vai 15 méterről élesen lőtte, Palo­tai bravúrosan öklözte szögletre a labdát. Az első félidőben a Várpalota nagy lendülettel támadott, jó né­hány helyzetet dolgoztak ki csatá­rai. Szünet után csökkent az iram, egyre kiegyenlítettebbé vált a játék, az SZMTE ügyesen lelas­sította a játékot. Jó: Süke, Berta­lan, Szabó, Kisber, ill. Gerhát, Heidrich, Árvai, Mile, Csiky Iván Ganz-MÁVAG- FŐSPED Szállítók 1:0 (0:0) Czabán Samu tér, 1500 néző. V.: Szilvási. Ganz-MÁVAG: Meyer — Stamler, Monostori, Marczel, Balogh, Kvassy, Ananiádisz, Vas­kor, Végh (Kovásznál, a 63. perc­ben), Fister, Fenyvesi (Palanik, a 74. percben). Edző: Schédl József. FÖSPED: Soltész — Pagella, Si­­micska, Kemerle (Sima, a 80. percben), Bocsák, Hirbeck, Túrái, Vágási, Bakk (Ruttai, a 70. perc­ben), Kanyó, Stefán. Edző: Bu­­zánszky Jenő. 33. perc: Ananiádisz közeli feje­sét Soltész bravúrosan hárította. 40. perc: Túrai beadását Stefán kapásból vágta kapura, Meyer szögletre tolta a labdát. 61. perc: Fister kiugratta Ba­loghot aki 8 méterős, a kifutó Soltész mellett, a jobb sarokba lőtt, 1:0. 83. perc: Pagellát sorozatos sza­bálytalanságai (ezúttal Baloghgal szemben) után a játékvezető ki­állította. Csalódott a hazai közönség. A FOSPED gyengén, erőtlenül ját­szott, támadásaiban nem volt át­ütőerő. Az alacsony színvonalú, alig közepes iramú mérkőzést, helyzetet­ alapján a MÁVAG még több góllal is megnyerhette vol­na. Jó: Monostori, Balogh, Fister, ill. Soltész. Németh Péter Bp. Spartacus— Ózdi Kohász 4:1 (2:1) Kőér u., 400 néző, V: Vörös Bp. Spartacus: Takács — Idei, Eger­vári, Ádám, Nagy, Czakó, Végh, Strenitzer, Gábor, Zöldi, Olasz (Sándor, az 58. percben,)... J Edzői, Szimcsák István. Ózd: Katona — Abuczki, Murányi, Machai (Holcz­­hauser, a 22. percben, Parajdi, az 58. percben), Kovács Z., Barna, Zalai, Dolezsál, Csuhány, Fükő, Tóth. Edző: Zalai László. 20. perc: Nagy pontos labdával ugratta ki Véghet, aki lefutotta őrzőjét, és a kifutó Katona mellett a hálóba gurított, 1:0. 25. perc: Holczhauser 22 méteres szabadrúgása után Csuhány az „elalvó” védelem mellett a bal felső sarokba fejelt, 1:1. 38. perc: távolról előre ívelt sza­badrúgás után Végh 10 méterről kapura fejelt, s a labda Katona felett a hálóba hullt, 2:1. 47. perc: Zöldi a bal oldalon el­húzott, jól adott vissza, Végh jobb külsővel a kapu közepébe lőtt, 3:1. 58. perc: Gábor 22 méteres lövé­se a vetődő Katona előtt felpat­tant, s mire a kapus utána nyúlt, a labda a kapuba jutott, 4:1. 76. perc: Gábor már mindenkit kicselezett, csak a kapussal állt szemben, amikor a lesen álló Végh elvette tőle a labdát. A játékve­zetői síp természetesen megszólalt. Közepes iramú mérkőzésen köny­­nyű spartacus-győzelem született. Jó: Egervári, Ádám, Nagy, Végh, Gábor, ill. Dolezsál, Csukány, Tóth. Bursi Gábor Volán—Pénzügyőr 1:0 (0:0) Pasaréti út, 4000 néző. V: Mar­ton. Volán: Szegedi — Molnár, Szepesi, Mangó, Jónás, Tónik, Rattmann, Földes, Káló, Kiss, Ber­­náth. Edző: Kiss Jenő. Pénzügyőr: Demján — Kisházi, Murát, Mózes, Fonyódi, Jaskó, Komlósi (Kuhaj­­da, a 71. percben), Hegyesi, Straub, Sashegyi, Süle. Edző: Mik­­sovszky Zoltán. 10. perc: Marton játékvezető a partvonal mellett elvonuló közön­ség miatt 4 percig szüneteltette a játékot. 31. perc: Süle bombáját Sze­gedi bravúrosan szögletre tolta. 51. perc: Sashegyi ravaszul csa­vart szögletét Szegedi előre vetőd­ve kiöklözte. 61. perc: óriási kavarodás tá­madt a Volán kapuja előtt, ide­­oda pattogott a labda, végül a vé­dők — nehezen — tisztáztak. 63. perc: a 16-os vonalánál Tö­rök szabadot rúgott. Rattmann csúsztatott fejese nyomán a labda a háló jobb felső sarkába jutott, 1 :0. 83. perc: az üresen hagyott Bernáth a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát Kiss óriási erővel a jobb oldali léc mellé küldte. 85. perc: Murát a 16-oson be­lül felvágta Kálót. A büntetőt Tö­rök a kapufának rúgta. 89. perc: a 16-oson belül köz­vetett szabadrúgásból Sülé a sor­falba lőtt. Ritkán látott, izgalmas, a má­sodik 45 percben magas színvo­nalú küzdelem. A Pénzügyőr SE mezőnyfölényt harcolt ki, de kö­rülményes csatárainak „jóvoltá­ból” elmaradt az eredmény. A Volán támadásai szórványosak, de gólveszélyesebbek voltak. Jó: Szegedi, Szepesi, Mángó. Török, Földes, Rattmann, Irmáth, ill. Murát, Fonyódi, Jaskó, Hegyesi, Kun István 1. SZEOL 26157 453-3137 2. ZTE 26156 548-2033 3. M. DAC 261211 346-2535 4. DVSC 26 137 631-1933 5. Dunaújv. 261110 531-1932 6. Bp. Sport.26 912 533-2930 7. B.­csaba 26 911 634-2929 8. Dorog 26 911 728-2428 9. Kecsk. 268 9 945-4325 10. Volán 26 710 934-3924 11. Orosz I. 267 91038-3923 12. Szolnok 267 91031-3623 13. Várpal. 26 611 922-3223 14. Pénzügy. 26 5101122-3620 15. Ganz­ M. 266 71­22-3219 16. FOSPED 286 71327-4419 17. Ózd 266 61122-4318 18. Pécsi B. 264 61622-4914 NDK utánpótlás— Magyarország B 2:2 (1:1) Székesfehérvár, 5000 néző. Ve­zette: Bireczki (Körös, Borsós). NDK utánpótlás: Heine — Dörner — Enge, Kurbruweit, Terletzki, Decker — Pomme­­renke, Tyll — Heidler, Sachse, Schulenberg. Magyarország B: Varga — Tö­rök, Kovács, Noskó, Juhász P. — Dunai III, Albert, Kű — Szőke, Becsei, Tóth K. Csere: Szőke helyett Karsai a szünetben, Tyll helyett Schmidt, Sachse helyett Schumann a 62. percben. Góllövő: Pommerenko a 23. percben, Becsei a 42. percben, Albert az 54. percben, Terletzki a 68. percben. Szögletarány: 7:4 (4:1) a ma­gyar válogatott javára. A magyar A-válogatott tagjai közül Kovács és Szőke váratla­nul megérkezett a sóstói pályára és Illovszky Rudolf telefonon beszélt Lakat Károly dr-ral, kérve, hogy mindkettőjüket sze­repeltesse az NDK utánpótlás válogatottja ellen. Lakat edző így, az eredetileg tervezett ösz­­szeállításon néhány módosítást eszközölt. A mérkőzés elején a labda ál­talában a két 16-os között pat­togott, és a 7. percig várni kel­lett arra, hogy egy csatár meg­célozza a kaput. Ekkor Becsei küldte a léc mellé a labdát. Két perccel később Varga kapujából messzire kifutva mentett Schu­lenberg elöl. A 10. percben Tyll fejesét a léc alól ütött ki a magyar kapus. Három perccel később Terletzki lőtt a kapu mellé. A magyar csapat Kű vezér­letével átvette a játék irányítá­sát, de a csatárok nem találták meg a rést a jól védekező hát­védek között. Támadott a ma­gyar csapat , és váratlanul gólt kapott. A 23. percben Ter­letzki 20 m-ről kapura lőtt, a labda a kapufa mellett hagyta volna el a játékteret, a magyar védők ezt látták, megálltak, Pommerenke viszont nem, a vihtin líijnhn „ ugrott, kapura lőtt és a labda Varga kezét, va­lamint a kapufát érintve jutott a hálóba. 1:0 a vendégek javára. A 29. perc­ben Kay Becsei összjáték után a középcsatár nagyerejű lövését Heine biztosan hárította. Hat perccel később Albert Becseit hozta helyzetbe, aki sokáig cse­lezett, és Dörnernek így sike­rült közbelépnie. A 47. percben egyenlített a magyar válogatott: Juhász Péter a félpályáról ívelt előre egy szabadrúgást, Albert fejjel megcsúsztatta, a labda Becsei elé került, aki öt méterrel a jobb sarokba gurított. 1:1 A 44. percben Becsei ügyes cselek után az oldalhálóba bom­bázott. SZÜNET UTÁN egyik pillanatról a másikra — teljesen érthetetlenül — eldur­vult a játék. Alig telt el néhány másodperc, Török vérző arccal huppant a földb­e — betörték az orrát — és csak öt perc múlva tért vissza a pályára. A 47. perc­ben Dunai III lövése a védőkről szögletre pattant. Karsai ívelte be a labdát és Albert fejesét a gólvonalról fejelte ki Decker. Az 50. percben Schulenberg jól gurított középre és Sachse Nos­­kótól szorongatva ordító gól­helyzetben öt méterről a kapu mellé gurított. Az 54. percben megszerezte a magyar együttes a vezetést: Al­bert 20 m-en keresztül vezette a labdát, becsapott három vé­dőt, majd 16 m-ről ballal félma­­gasan a jobb oldali léc mellett küldte Heine kapujába a labdát. 1:2 Megélénkült a játék, de néhány játékos — Terletzki, Juhász Péter, Schulenberg — elvesz­tette a fejét! Előbb a magyar balhátvéd kapott sárga lapot, majd a német balszélsőt fi­gyelmeztette Biróczki, ugyan­csak sárga lappal, durva bele­­menésért. A 61. percben Karsai 18 m-ről a jobb oldali kapufára csavart egy szabadrúgást, a visz­­szapattanó labdát Noskó az üres kapu torkából magasan fölé lőt­te. Néhány másodperccel később Albert fejesét rúgták ki a védők a gólvonal előtt. A 68. percben Noskó könnyel­műen szabadított fel, és a fel­jutó Terletzkit hozta ezzel gól­­helyzetbe, aki 14 m-ről nagy erővel lőtt a kapu bal oldalába. 2:2 A 75. percben Decker kapott sárga lapot, mert megrúgta társait. Becsei ügyetlenkedett el ezután egy jó helyzetet, majd Varga bravúrosan védte Schmidt lövését, a labda azonban Ter­letzki elé pattant, akinek arra is volt ideje, hogy igazítson rajta, ezután lőtt, de Török a gólvonalról kirúgta a labdát, pontosan Schumann elé, aki az ötösről gyatrán mellé gurított. A 82. percben Albert hibázott nagy helyzetben, majd három perccel később Török beadása után Karsai fejese csattant a felső lécen. Két perccel a be­fejezés előtt az előretörő Juhász lövése centiméterekkel ment csak a léc mellé. Az első percekben mindkét csapat csak az „ismerkedés­sel” törődött. Aztán a ma­gyar együttes átvette a játék irányítását, bár nagyon nehéz volt a folyamatos összjáté­­kot kialakítani, mert az at­­létikusan képzett és nagyon gyors német játékosok, szinte minden labdát elértek és bi­zony a keménységért sem mentek a szomszédba. Éppen ezért, hogy az összecsapáso­kat elkerüljék, a magyar já­tékosok igyekeztek gyorsan szabadulni a labdától, de sok adogatásos támadásokat ve­zettek és ezekben nem volt elég átütő erő. A három tagú csatársorban Becsei, Tóth K. és Szőke is mindig egy-egy csellel többet csinált a kelle­ténél, s így nem alakulhatott ki igazi gólhelyzet Heine ka­puja előtt. A vendégek vá­ratlan gólja után a magyar csapat teljesen átvette a já­ték irányítását, nemcsak egyenlített, hanem a vezetést is megszerezte, de két hiba miatt — mindkétszer Noskó volt a ludas — a győzelem helyett meg kellett elégednie a döntetlennel. A német csapatban jól söprögetett Dörner. A játék­mester Terletzki volt, aki vi­szont a mérkőzés hajrájában néhányszor szabálytalanságokra ragadtatta magát. A csatársor­ban Heidler játszott átlagon fe­lül. A magyar csapatból hű játéka tetszett a legjobban, végig nagy területen moz­gott, és nemcsak a támadáso­kat­ szervezte, hanem nagyon sokszor szerelt, sőt, néha még a saját 16-osán belül is feltűnt. Méltó társa volt Noskó, akinek teljesítményén sokat ront két bosszantó hibája. Juhász Péter, Török és Albert is átlagon fe­lüli teljesítményt nyújtott. A többieknek csak felvillanásaik voltak. Lantos Gábor Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés Pécsi Dózsa—Belisce (jugoszláv) 4:0 (1:0). Pécs, 2000 néző. V.: Há­mori. P. Dózsa: Pólyák — Her­nádi, Solymosi, Kincses I., Tóth II, Zombori, Daka (Kardos), Má­té, Jánosi, Tüske, Tóth I. Soro­zatos pécsi támadások és elsza­lasztott lehetőségek után a 35. percben Tóth I. lövése talált a ka­puba. A második félidő elején meglepetésre a vendégek támad­tak többet, azután kidomborodott a jugoszláv II. osztályú bajnok­ságban szereplő kemény együt­tessel szemben, a pécsiek na­gyobb tudása. A 67. percben Tóth I. fejese jelentette a második gólt, majd a 77. percben Máté 11-esből növelte az előnyt. A vég­eredményt az utolsó percben Já­nosi állította be. jó: Solymosi, Zombori, Máté, ill. Dumancsics és Madj­ári­cs. Előkészületi labdarúgó-mérkőzés Ifjúsági válogatott—Vasas ve­gyes 1:1 (0:1). Fáy u. V: Hé­vízi. Ifjúsági válogatott: Dombai — Eröss, Kanász, Cserneczki, Komjáti — Somogyi (Szigeti), La­dányi, Horváth L. (Vedrődi) — Szeghalmi, Weimper, Sipőcz (Fe­kete). Az UEFA-tornára készülő ifjúsági válogatott a mérkőzés nagy részében igen gyenge telje­sítményt nyújtott. G: Komjáti, ill. Kisteleki (11-esből). HÉTFŐ. SPORT A TELEVÍ­ZIÓBAN. 17.00: Országos úszó­bajnokság, a harmadik napi versenyek közvetítése a buda­pesti Sportuszodából. 22.40: Te­lesport, az országos úszóbajnok­ság közvetítése a budapesti Sportuszodából, felvételről, sporthírek. KEDD. SPORT A RÁDIÓ­BAN. Kossuth-adó 22.15: Sport­hírek. Petőfi-adó 17—18 óra kö­zött, a Csúcsforgalom-adás köz­ben, közvetítés az országos úszóbajnokságról. SPORT A TELEVÍZIÓBAN. 17.00: Országos úszóbajnokság, a negyedik napi versenyek köz­vetítése a budapesti Sportuszo­dából. Sok olasz mérkőzéssel Útmutató a totó 19. számú szelvényéhez Mantova-gy., 4 d., 1 Laner.-gy. A Mantova otthon: 2 gy., 6 d., 5 v. A Lanerossi idegenben: 1 gy„ 6 d„ 6 v. Tipp: 1. 11. SAMPDO­­RIA (9.)— INTERNAZIONALE (6.). 69-70: 0:5 (o), 2:3 (i); 70 — 71: 0:2 (o), 1:3 (i): 71—72: 4:4 (i). Genovában: 3 Sampd.-gy., 7 d„ 14 Inter.-gy. A Sampdoria otthon: 6 gy., 5 d., 2 v. A,. Inter. idegen­ben: 4 gy., 3 d., 6 v. Tipp: X. 12. VARESE (16.)—FIORENTINA (5.). 68—69: 3:0 (o), 0:4 (i); 70 — 71: 0:0 (o), 1:1 (i); 71—72: 0:1 (i). Varesében: 0 Varese-gy., 5 d„ 4 Fiorentina-gy. A Varese otthon: 0 gy., 5 d., 8 v. A Fiorentina ide­genben: 3 gy., 4 d., 6 v. Tipp: 2. 13. VERONA (14.)—TORINO (3.). 69-70: 0:1 (o), 1:2 (i); 70 — 71: 1:0 (o), 0:1 (i); 71—72: 2:2 (i). Veronában: 3 Verona-gy., 0 d., 1 Torino-gy. Tipp: 1, X. PÓTMÉRKŐZÉSEK: Olasz B. 14. AREZZO —PALERMO. Tipp: X. 2, 1. 15. COMO—TERNANA. Tipp: 1,X, 16. PERUGIA —LAZIO. Tipp: X, 1, 2. A csapatnevek után a helyezési szám, ahol ilyen nincs, az táblá­zatban található meg a mai szá­munkban. A párosítások után a legutóbb egymással játszott mér­kőzések eredményei. Itt o — ott­hon, 1­0 idegenben. Mind az „o”, mind az „i” a most pályaválasztó szempontjából értendő. NB I B. 1. DOROG —BÉKÉS­CSABA. 71—72: 1:2 (i). A Dorog otthon: 5 gy., 6 d., 2 v. A Békés­csaba idegenben: 1 gy., 6 d., 5 V. Tipp: 1, X. 2. VÁRPALOTA — MÁV DAC. 70 tavasz: 0:0 (o), 0:0 (i), 70 — 71: 0:0 (o), 0:0 (i), 71—72: 0:3 (i). A Várpalota ott­hon: 5 gy., 5 d., 3 ■ v. A MÁV DAC idegenben: 2 gy., 8 d„ 3 v. Tipp: X, 1, 2. 3. SZMTE —ZTE. 69: 211 (o), 1:1 (i): 70 — 71: 1:4 (0) , 0:2 (i): 71—72: 0:2 (i). Az SZMTE otthon: 6 gy., 4 d., 2 v. A ZTE idegenben: 4 gy., 4 d„ 5 v. Tipp: X, 2. 4. PÉCSI BÁNYÁSZ — ÓZD. 69: 3:0 (o), 0:3 (i): 70 — 71: 0:0 (o), 1:4 (i): 71—72: 0:4 (i). Pécsújhegyen: 3 P. Bányász-gy. il d., 0 Ózd-gy. A P. Bányász ott­hon: 3 gy., 1 d., 8 v. Az Ózd ide­genben: 1 gy., 3 d., 9 v. Tipp: 1. 5. PÉNZÜGYŐR —BP. SPARTA­CUS. 71—72: 0:1 (i). A Pénzügyőr otthon: 4 gy. 6 d., 3 v. A Bp. Spartacus idegenben: 2 gy., 5 d., 5 v. Tipp: X. 1. NB­H. KELET. 6. BP. ÉPÍTŐK — BKV ELŐRE. 71—72: 0:1 (1). A Bp. Építők otthon: 4 gy., 4 d„ 3 v. Az Előre idegenben: 2 gy., 7 d., 2 v. Tipp: X, 2, 7. SZARVAS — KISKUNHALAS. 71—72: 0:0 (1) . A Szarvas otthon: 4 gy., 3 d„ 3 V. A Kiskunhalas idegenben: 3 gy. 3 d., 4 v. Tipp: 2, X, 1. NB II, ÉSZAK. 8. IZZÓ —BVSC. 69: 1:1 (o), 0:0 (i); 71—72: 2:i1 (i). Az Izzó otthon: 4 gy., 5 d., 1 v. A BVSC idegenben: 6 gy., 1 d., 3 v. Tipp: 2, X. OLASZ A-OSZTÁLY. 9. JU­­VENTUS (1.) —CAGLIARI (2.). 69-70: 2:2 (o), 1:4 (i); 70-71: 2:1 (o), 1:1 (i); 71-72: 1:2 (i). Torinóban: 3 Juventus-gy. 3, d., 1 Cagliari-gy. A Juventus otthon: 1I gy., 2 d., 0 v. A Cagliari ide­genben: 4 gy., 6 d., 3 v. Tipp: 1, X. 10. MANTOVA (15.)— LA­­NEROSSI (12.). 66 — 67: 2:0 (o), 2:2 (i): 67 — 68: 1:1 (i), 0:2 (i): 71—72: 0:1. Mantovában: is A totó 18. heti eredménye 1. SZEOL—Dunaújváros 1 1 :1 2. Pénzügyőr—Volán 2 0:1 3. DVSC—Oroszlány 1 3:1 4. Békéscsaba—ZTE 1 2:1 5. FOSPED—Ganz­ M. 2 0:1 6. Dorog—Pécsi B. 1 2:0 7. Gyöngyös—BVSC 2 2:4 8. Nagybátony—Kistér. 1 2:0 9. Vác—Nyíregyháza 1 2:0 10. Szol. MÁV—Budafok x 1:1 11. Livorno—Perugia 1 1:1 12. Reggiana—Palermo 1 1:0 13. AS Reggina—Bari 1 1 :0 +1 14. Foggia—Genoa 1 1:1 IDŐJÁRÁS. A Meteorológiai In­tézet jelenti. Várható időjárás hét­főn estig, kevés felhő, eső nélkül. Mérsékelt, időnként élénk déli, délkeleti szél. Várható legmaga­sabb nappali hőmérséklet hétfőn 16 — 21 fok között. A Duna vízállása Budapestnél 320 cm.