Népsport, 1972. június (28. évfolyam, 128-153. szám)

1972-06-01 / 128. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS MTK-Komló 1:1 (1:1) Komló, 3000 néző. Vezette: Somlai (****) (Závodszky, Kris­tóf). MTK: Hajdú (6) — Török (7), Kanász (6), Csorna (6), Csetényi (7) — Strasszer (5), Dunai (5) — Oborzil (5), Kovács (4), Kiss (5), Becsei (6). Edző: Palicskó Tibor. Komlói Bányász: Buús (6) — Kótai (6), Kovács (6), Makray (6), Tihanyi (7) — Tresch (6), Solymosi (5), Orsós (6) — Bor­­dács (S), Juhász (5), Bencsik (6). Edző: Lantos Mihály. Csere: Kovács helyett Kunszt (6) a szünetben, Orsós helyett Mohácsik (—) a 75. percben, Be­csei helyett Mezei (—) a 80. percben. Góllövő: Oborzil az 5. percben, Bencsik a 25. percben. Szögletarány: 7:4 (2:2) az MTK javára. A kezdés a fővárosiaknak si­került jobban. Az 5. percben Dunai partdobását Becsei közép­re fejelte, és Oborzil az elalvó védők mellett 8 méterről a kapu közepébe lőtte. 1:0 az MTK javára. A 9. percben Tihanyi lövés­szerű beadását Bordács a léc fölé fejelte 13 méterről. A kitörő Solymosit Strasszer szerelte ked­vező pozícióban. A 13. percben Becsei egyedül kitört, de óriá­si helyzetben az eléje futó ka­pusba lőtte a labdát. A füllesz­tő melegben a vendégek sokat változtatták helyüket, főleg a középpályások (Dunai, Strasszer, Kovács B.) jól szervezték a já­tékot. A 18. percben Dunai az ötös sarkáról gyengén helyezett kapura és Buúsnak sikerült el­csípnie a labdát. A 25. percben egyenlített a bányászcsapat. Ju­hász a jobb szélen cselezte be magát, egészen az alapvonal és a 16-os találkozásáig. Élesen be­lőtt és a befutó Bencsiknek 4 méterről nem okozott gondot a hálóba továbbítania. 1:1 Az egyenlítés után szemmel láthatóan élénkült a küzdelem. Bencsik a jobbösszekötő helyé­ről küldött bombáját Hajdú szé­pen védte. A másik oldalon Kiss beívelésénél Becsei ké­sett le egy remek labdáról. A 37. percben Bencsik nagyszerűen húzott el a szélen, labdáját Hajdú merész kivetődéssel há­rította Juhász elől. A 43. perc­ben Bordács elhúzott a szélen, beadását Kanász hazafelé fe­jelte, a labda a bal oldali kapufa tövéről pattant Hajdú kezébe. II. FÉLIDŐ Szünet után a 49. percben a frissen beállt Kunszt lövésszerű beadását Buús látványosan men­tette. Nem sokkal később Kiss belőtt labdája Buúsról visszavá­gódott, újra Kiss elé, de a kom­lói kapuvédő másodszorra men­teni tudott. Az 59. percben Ben­csik faképnél hagyta Törököt, Juhászhoz továbbított, aki szo­rongatott helyzetben, 10 lépés­ről a jobb oldali léc mellé per­­dített. Kunszt csavart szögleté­nél Buús kapott tapsot. A 66. percben Kiss letalpalta Bencsiket, ezért a fővárosi játé­kos sárga lapos figyelmeztetést kapott. A balszélsőt 3 percig ápolták. A 72. percben Kunszt pompás labdát tálalt a 16-osra. Becsei jókor érkezett, egy csel után már csak Buússal állt szemben, de 13 méterről a léc fölé emelt. Az ellentámadás vé­­gén Bordácsot nagy üggyel-baj­­jal szerelték a 16-os előtt. A haj­rában egyik csapat sem tudott újítani, s így nem változott az eredmény. ★ ★ ★ Az MTK jóval frissebben kezdett. A gyors vezetés után a fővárosiak újabb gólt lőhettek volna, de Becsei óriási helyzetben hibázott. A komlóiak csak 20 perc után rendezték soraikat. Ettől kezdve már szorosan fogtak embert. A vendégek végig lelkesebben küzdöttek, és rászolgáltak az egyik pontra. A komlóiak középpályásai csak a második félidőben ta­láltak­ magukra, s így vált a második 45 perc kiegyenlítet­té. Az MTK kapujában Hajdú néhány bravúros védést produkált. A hátvédsorban Tö­rök és Csetényi teljesítménye emelkedett az átlag fölé. A kö­zéppályások nagyszerű kezdés után elszürkültek. Elöl Becsei volt a legveszélyesebb, de jobb­nál jobb helyzeteket hagyott ki. A Komlói Bányásznál egyetlen játékos sem nyújtott kiemelkedőt. A hazai­­közönség előtt először szereplő Tihanyi a védelem legjobbjának bizonyult. Tresch és Orsós küzdeniakará­sa dicsérhető. A háromtagú csa­társor nem boldogult, talán Ben­csik lendületes elfutásai jelen­tettek veszélyt. Vízhányó Imre NB I TARTALÉKCSOPORT MTK—Komlói Bányász 3:1 (0:1). Komló, 1000 néző. V: Dra­­becz. MTK: Brünyi (Pálinkás) — Pécsi, Oláh, Rab, Borik, Varga, Berecz, Szalai, Kermanidisz, Bor­só (Csekő), Bányász. Komló: Er­dős­ — Kővári, Göcsei, Fenyvesi, Pintér, Mács, Keller (Kólya), Fuchs, Farkas (Podpácz), Egri, Peres. G: Berecz (2), Kermani­disz, 111. Farkas. Jó: Oláh, Varga, Berecz, Kermanidisz, 111. Göcsei. VM Egyetértés—Tatabánya 0:0 Soroksár, 2500 néző. Vezette: Halász M.­­****) (Hegyes, Vö­rös). VM Egyetértés: Varga (6) — Galambos (5), Józsa (5), Weimper (5), Sóvári (4) — Nell (5), Sikló­si (6), Straub (5) — Halápi (4), Szuromi (5), Katona (4). Edző: Szűcs Gyula. Tatabánya: Csepecz (6) — Hor­váth L. (6), Kovács I (5), Lacz­­kó (5), Kovácshegyi (5) — Arany (5), Horváth F. (6) — Szabó (4), Takács (5), Kőműves (4), Tóth K. (6). Edző: Dr. Lakat Károly. Csere: Kőműves helyett Nagy I (6) a 46. percben, Katona he­lyett Szepesi (2) az 53. percben, Straub helyett Karába (4) a 62. percben. Szögletarány: 10:6 (6:3), a VM Egyetértés javára. Szemre is szépen, s jobban kezdett a Tatabánya. A hazaiak idegesen, kapkodva játszottak. Ennek következményeként már a harmadik percben majdnem gólt kaptak: Weimper röviden­ fejelte ki a labdát a 16-oson be­lülről, pontosan Szabó elé, aki­nek lövését Varga kiütötte. A 6. percben Siklósi célozta meg a kaput, de a labda Laczkóról ki­pattant. Ezután Szuromi mellé, az előretörő Kovács pedig a má­sik oldalon fölé lőtt. A 10. perc­ben Nell jó labdával indította Szuromit, de a kiugró csatár elől Kovács kézzel lehúzta a labdát. Egy perccel később újra hibázott a tatabányai játékos, Katona megszerezte a labdát, már csak Csepecz kapussal állt szemben, ám kivárt, s a befutó Horváth menteni tudott. Nagy helyzetet ügyetlenkedett el a balszélső! A 23. percben Horváth L. le­terítette Straubot, ezért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Még ugyanebben a percben Weimper lövése pattant le Lacz­kóról. Mindkét oldalon kísérle­teztek lövésekkel a csatárok, de az irányzékkal bajok voltak­ Weimper mellé, Takács pedig fölé lőtt. A 32. percben Galam­bos Siklósihoz játszott, a közép­pályás 7 m-ről ügyetlenül a ka­pu fölé emelt. (Ez is gólszerzé­si lehetőség volt...) Hét perc­cel később újra Siklósi hibá­zott, ügyes cselekkel tisztára játszotta magát, 7 m-ről lőtt, de a kivetődő Csepeczről szögletre pattant a labda. Egy perccel a félidő befejezése előtt Szuromi léc alá tartó fejesét Csepecz reflexmozdulattal ütötte a kapu fölé. SZÜNET UTÁN Nagy I. jó labdával ugratta ki Tóth Kálmánt, aki 8 m-ről az oldalhálóba lőtt. A 47. percben Nagy I. került gólhelyzetbe — egyedül állt Vargával szemben —, de 10 méterről a háló helyett a kivetődő kapust találta el. A másik oldalon Szuromi jól adott be, Siklósi előrevetődve kapura fejelt, Csepecz szép vé­déssel fogta a labdát. Öt perc­cel később az előretörő Horváth L. 18 m-ről nagy erővel bom­bázott a kapura, a jobb felső sa­rokba tartó labdát Varga kiök­lözte. Az 59. percben az előre­törő Siklósi 30 m-ről nagy erő­vel csak centiméterekkel lőtt a kapu fölé. Átvette az irányítást a Tatabá­nya, a VM Egyetértés percekig át sem jött a felezővonalon! A csatárok támogatására a ven­dégcsapat védői is gyakran elő­re mentek, de az ő lövéseiket sem kísérte szerencse. Horváth L. volt a vendégcsapat legaktí­vabb játékosa. Egymás után há­romszor is megcélozta Varga ka­puját, de vagy mellé, vagy fölé ment a labda. Tíz tatabányai próbálkozás után a 88. percben Szuromi szólózott, már a 16-oson járt, amikor Laczkó és Kovács utolérte és közösen mentettek. ★ ★ A Tatabánya­ egy pon­tért jött Soroksárra , és elégedetten távozott. A vendégcsapat elvitte az egyik pontot, és megőrizte tavaszi veretlenségét! A vendégek kezdtek jobban, ügyesen szőtték támadásai­kat, de ezekben nem volt átütő erő. Az idegesen és kapkodva játszó VM Egyet­értés csak az első félidő közepén talált magára, né­hány ügyes támadást is ve­zettek csatárai. A második félidőre beállt Nagy I. „színt” hozott a játékba, megváltozott a Tatabánya játékstílusa. A fürge mozgá­sú és ügyesen cselező kö­zéppályás jól hozta hely­zetbe társait. A 60. perctől kezdve szinte egy kapura játszott a bányászcsapat. Egyik lövés a másikat kö­vette,­­ eredmény nélkül. Az alacsony színvonalú ta­lálkozón egyik együttes sem érdemelt győzelmet. A VM Egyetértés kapujában Varga nemcsak a gólvonalon védett jól, hanem ki­futásai is rendre sikerültek. A védők közel egyforma teljesít­ményt nyújtottak. A csapat leg­jobbja a középpályás Siklósi volt, aki jól védekezett és elöl is a legveszélyesebb volt. A csatársorban Szuromi egyedül maradt, képtelen volt megbir­kózni a védőkkel. A Tatabánya kapuját Csepecz jól őrizte. A hátvédnégyes legjobbja Horváth L. volt, aki gyakran a csatárok segítségére is sietett. A közép­pályások közül Horváth F. és Nagy I. játszott jól. A csatár­sorban csak Tóth K. igyekezete dicsérhető. Lantos Gábor NB I. TARTALÉKCSOPORT VM Egyetértés — Tatabányai Bá­nyász 1:0 (0:0). Soroksár, 300 néző. V: Freigl. VM Egyetértés: Mocsári — Egressi, Büki, Sasvári, Szántai, Bodnár, Wéber, Vágvöl­­gyi, Kecskés, Sári, Királyhegyi. Ta­tabánya: Dombai — Lőrinc, Víz­keleti, Léber (Jelinek), Fenyvesi, Knapik, Megyessi, Kovács Cs., Rozgonyi, Nyirő, Kovács L. G: Kecskés. Jó: Büki, Vágvölgyi, Kecskés, ill. Dombai, Fenyvesi. Diósgyőr-Csepel 2:1 (2:0) Diósgyőr, 6000 néző. Vezette: Vízhányó (**) (Maczkó, Illés). Diósgyőr: Veréb (6) — Kovács (6), Salamon (7), Hajas (6), Haj­dú (5) — Kendi (7), Földesi (4) — Vass (7), Horváth (6), Tábori (6), Sikora (8). Edző: Tóth József. Csepel: Fatér (6) — Faludi (4), Sándor (5), Kandi (5), Pető (5) — Vellai (5), Losonczi (6) — Ta­kács (4), Varga (6), Bartos (5), Kelemen (4). Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Bartos helyett Csordás (5) a szünetben, Földesi helyett Kolláth (—) a 71. percben, Tá­bori helyett Görgei (—) a 76. percben. Góllövő: Sikora a 22. percben, Horváth a 35. percben, Losonczi a 81. percben. Szögletarány: 4:3 (2:2) a Diós­győr javára. Szerdán délelőtt Miskolcon sü­tött a nap, fülledt meleg volt. Később beborult és egy órával a mérkőzés előtt megeredt az eső. A csúszóssá vált pályán a Cse­pel kezdte a játékot, az első per­cekben támadott, de ez csak szögletet eredményezett. A 6. percben Sikorának tapsolt a kö­zönség, aki látványosan becsapta Faludit, beadása azonban kicsú­szott az alapvonalon túlra. Ta­­pogatódzó játék folyt a pályán, mindkét csapat idegesen ját­szott. Közben elállt az eső, a csúszós füvön azonban sokat bizonytalankodtak a játékosok. A 15. percben Földesi lekezelte a labdát a csepeli 16-os előtt, majd a 11-es pontra ívelt, Hor­váth mellel maga elé tette a labdát. Sándor azonban becsúsz­va mentett. A másik oldalon Takács beadását Veréb lehúzta Bartos elől. A 22. percben meg­szerezte a vezetést a hazai csa­pat. Hajas szöktette Sikorát, aki futtából az elalvó és beadást váró Fatér mellett a jobb felső sarok­ba lőtt. 1:0 Két perc múlva Vass vihar­zott el a jobbszélen, beadását Horváth a bal kapufára rúgta. A 26. percben a kitörő Vassi Sándor felvágta a 16-oson be­lül, a játékvezető azonban szög­letet ítélt. A 29. percben Bar­tos lövését Veréb először kiej­tette, majd másodszorra sikerült megfognia a labdát. Rögtön utá­na Losonczi lövését védte szé­pen a kapus. A 35. percben Hor­váth egy előrevágott labdával kiugrott. A csepeliek lest rek­lamáltak, de Pető bent ragadt, így a játékvezető továbbot in­tett. A diósgyőri középcsatár a kifutó Fatér fölött a hálóba emelt. 2:0 A gól után Kandi megsértette a partjelzőt, ezért Vízhányó sár­ga lappal figyelmeztette a ma­gáról megfeledkezett játékost. A szünet előtt még Horváthnak akadt nagy helyzete, de gyen­gén Fatér kezébe emelt. SZÜNET UTÁN továbbra is a Diósgyőr táma­dott. Az 51. percben Horváth a jobbszélső helyéről ívelt be, Vellai kétségbeesetten a saját kapuja fölé lőtte a labdát. Egy perc múlva Sikora Horváthot szöktette, akit Sándor felvágott, a szabadrúgást Fatér védte. A 62. percben Vass szöktette Si­korát, a beadást Fatér Horváth elől kiütötte. A másik oldalon Salamon szerelt kétszer is lát­ványosan. A 74. percben a köz­ben beálló Kolláth szabadrúgást ívelt a csepeli 11-es pontra, Horváth a bal felső sarokra fe­jelt, Fatér azonban bravúrosan kiütötte a labdát. A 81. percben szépített a Csepel. Takács be­adása elcsúszott a védők előtt, Losonczi a balszélső helyén fut­tából a bal kapufára lőtt. A le­pattanó labdát Salamon kivágta a mezőnybe. A partjelző azon­ban meglepetésre gólt jelzett, s Vízhányó játékvezető középre mutatott. 2:1 A 86. percben Horváth Kol­­láthtól kapott labdát, kicselezte a rátámadó Sándort, majd el­hamarkodva a kifutó Fatérba lőtt. Az utolsó percekben be­szorult a hazai csapat. ★ ★ Az esőtől csúszóssá vált pályán mindkét csapat ide­gesen kezdett. A diósgyőriek­nek nagyon fontos volt a két pont megszerzése, ezért in­kább a támadásra összpon­tosítottak. A csepeli védők a lestaktikát alkalmazták, ami az első fél órában be­vált. Sikora látványos gól­lal szerezte meg a bizony­talankodó Fatér mellett a vezetést, majd az említett lestaktika megbosszulta ma­gát, s Horváthnak sikerült tovább növelni a hazaiak előnyét. A játékosok a csú­szós talajon sokat bizony­talankodtak, s elég sokat szabálytalankodtak. A ha­zaiak lelkesebben, tervsze­rűbben játszottak, a Csepel csak az utolsó negyed órában erősített. A Diósgyőr a lá­tottak alapján megérdemelte a győzelmet. A diósgyőri kapuban Verébnek nem sok dolga akadt. A védelemből ki­emelkedett Salamon játéka, biz­tosan rombolt, jól fejelt, és so­kat segítette társait. Mellette Halast lehet megemlíteni. A kö­zéppályán Kendi játszott jól, Földesi mélyen tudása alatt sze­repelt. A csatársorban Vass ügyeskedett. Horváth gólja mel­lett több gólhelyzetet kihagyott, Tábori is megfelelt. Sikora volt a mezőny legjobbja, Faludi nem tudta tartani. A Csepel kapujában Fatér az első gólnál hibázott, a második félidőben viszont akadt néhány nagy vé­dése. A védelemben Sándor, Kandi, Pető, Faludi a sorrend. Vellai halvány teljesítményt nyújtott, Losonczit gólja dicséri. A csatársorból Varga teljesítmé­nye enyelkedett ki. Bartos igye­kezett, de megsérült. Boross Dezső NB I TARTALÉKCSOPORT DVTK — Csepel 3:0 (2:0). Diós­győr, 2000 néző. V: Paksi. DVTK: Szabó (Szőke) — Fehér, Petercsák, Szanyó, Balogh, Újvá­rosi, Oláh, Mikula, Udvarev, Dru­­zsin, Fekete L. Csepel: Lanczkor (Kovács) — Egri, Kirschner, Horváth, Balogh, Siklósi, Barta (Gáspár), Major, Kalmár, Somo­gyi, Gondár. G: Miikula, Druzsin, Udvarev. Jó: Petercsák, Mikula, Druzsin, ill. Kovács, Horváth, Kal­már. I g§i I ée sa—II ci s a 3 3:1 (0:1) Eger, 9000 néző. Vezette: Müncz (****) (Asztalos, Mohá­csi). Egri Dózsa: Bulyovszky (—) — Tóth M. (6), Mészáros (8), Berán (5) , Czeczeli (7) — Simon (7), Kárpáti (6), Kovács F. (7) — Ambrus (5), Bánkuti (6), Vígh (8). Edző: Kovács Ferenc. Vasas: Tamás (5) — Fábián (6) , Mészöly (4), Török (6), Ihász (5) — Müller (6), Puskás dr. (4), Tóth B. (5) — Molnár (6), Far­kas (6), Váradi B. (6). Edző: Va­dász Károly. Csere: Bulyovszky helyett Deésy (—), Berán helyett Tóth T. (6) a szünetben. Tóth B. he­lyett Menczel (6) az 56. percben, Váradi B. helyett Lakinger (b) a 71. percben. Góllövő: Váradi B. a 40. perc­ben, Vígh az 51. percben, Ko­vács F. az 53. percben, Vígh a 76. percben. Szögletarány: 9:7 (7:4) a Vasas javára. Farkas majdnem gólt lőtt az első percben, de Mészáros szög­letre védett. Ezzel el is lőtte puskaporát a vendégcsapat, és mivel az egriek sem tudtak helyzetet összehozni a másik ol­dalon, majdnem félórán át eléggé lanyha iramú és ese­ménytelen játék folyt. Mellélö­vés, fölélövés mindkét oldalon, rossz átadás, leperdült labdák, kapkodás. A 29. percben akadt végre egy érdekes mozzanat. Kovács egye­dül elfutott, kicselezte a Vasas­védőket, de 18 méterről fölé lőtt. Aztán Ambrus tiszta hely­zetben nem mert kapura lőni, s odalett a helyzet. A 30. percben Simon hat méterről a kapufa töve mellett lőtte el a labdát. A másik oldalon Tóth Bálint ke­rült hasonló helyzetbe, kereszt­ben lőtte el a labdát az üres kapu előtt. Támadott az Eger és így meglepetésszerűen érte a Vasas váratlan gólja. A 40. perc­ben Fábián futott el a jobb szé­len, középre adott és Váradi Béla hat méterről Bulyovszky két keze között fejelte a léc alá a labdát. 1.) a Vasas javára. Az utolsó percben Vigh és Bánkuti került gólhelyzetbe, de túlságosan hosszú volt az át­adás és Tamás el tudta csípni. SZÜNET UTÁN rögtön Ambrus tiszta gólhelyzet­­be­n lyukast rúgott. Mészáros föltartotta Törököt, sárga lap lett a vége. Támadott az Eger. Az 51. percben Bánkuti beadá­sát Tóth T. kapura fejelte, le­pattant a tömörülő Vasas-vé­dőkről. Vigh ott termett, jobbal elhúzta, és ballal védhetetlenül vágta a kapu közepébe. 1:1 Rögtön utána Tamásnak Bán­kuti veszélyes beadását kellett lehúznia. Egyre jobban belelen­dült az Egri Dózsa. Az 53. percben Simon lábáról leperdült a lövés, de éppen Kovács elé került a labda, aki a 16-osról, futtából, bal külsővel vágta a jobb sarokba. 2:1 A Vasas próbálta összeszedni magát, Müller távoli lövése, Molnár mellé lőtt labdája, Mé­szöly mellészállt fejese, és Men­czel 25 méteres lövése jelezte a piros-kékek igyekezetét. Az egriek azonban, akiknek nagyon jót tett a szünetben alkalmazott csere, mindig újra megszerez­ték a labdát. A 76. percben Bánkuti középütt elfutott, Mé­szöly tétovázott, Bánkuti észre­vette, hogy Vígh a jobb oldalon jó helyzetben van, eléje tálalt és a szélső 14 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 3:1 A 68. percben Váradi B. meg­sérült, kiállt és többé nem tért vissza. ★ ★ ★ Az első félidőben két rossz csapat játszott egy­más ellen, mind a piros-ké­kek, mind az egriek hibát hibára halmoztak, és szinte nem is volt helyzet a ka­puk előtt. Jellemző, hogy igazi gólhelyzet mindössze egy akadt és azt Váradi Bé­la értékesítette is. Kovács Ferenc a szünetben két cse­rét alkalmazott, átcsoporto­sította a védelmet és attól kezdve kicserélték az egrie­ket. Bátran, lendületesen törtek előre, a tétovázásnak és kapkodásnak már nyoma sem volt, és akár több gólt is lőhettek volna a teljesen demoralizálódott Vasasnak, amely a második félidőben valósággal csődbe jutott. A fővárosi csapat a jelek szerint még mindig nem ta­lált magára, az egriek vi­szont hamar feledtették a székesfehérvári 8:0-ás ve­reséget. Győzelmük ebben az arányban is megérde­melt. Az Egri Dózsában a kapusoknak nem sok dolguk akadt. A védők közül Mészáros teljesítménye magaslott ki, két­ségtelenül ő volt a mezőny leg­jobbja. Kitűnő segítőket kapott az újra egészséges és egyre jobban belelendülő Czeczeli, to­vábbá Tóth Miklós személyében. A középpályán Simon a második félidőben szinte szárnyakat ka­pott, s hasonlóképpen feljavult Kovács is, aki még gólt is szer­zett. Bánkuti sok jó labdát adott társainak. Vigh volt a támadósor legjobbja, minden megmozdulá­sa veszélyt jelentett, lendülete­sen tört előre és adott be. Két gólja külön dicsért. Biztató tel­jesítményt nyújtott Tóth Tibor is. A Vasasban Tamás megtette, amit tehetett, nem rajta múlt a vereség. A védők közül csak Fábiánt és Törököt lehet kiemelni, mind­ketten jól romboltak, és több­ször törtek előre is. A kö­zéppályán egyedül Müller ját­szotta azt, amit a Vasas-játé­kosoktól elvárunk. Elöl Molnárt néhány jó elfutása és Farkast néhány egyéni próbálkozása di­cséri. Váradi Béla sérüléséig csapata legjobbja volt. Menczel szintén hasznos tagja volt a középpályás somoki Szombathy István NB I TARTALÉKCSOPORT Vasas—Egri Dózsa 3:3 (2:1). Eger, 300 néző. V: Stenczel. Va­sas: Szűcs — Bárányos, Váradi O., Köböl, Antal I., Komjáti, Kisteleki, Radics, Púpos, Antal V., Szőke. Egri Dózsa: Kovács M. — Temesvári, Kovács B., Fodor, Szonda, Cseres, Gentur, Patkós, Patvaros X, Bartha (Bajnóczi), Szűcs. G: Antal P., Púpos, Ra­dics, ill. Szűcs (2), Patkós. Jó: Radics, Púpos, ill. Kovács B. Szűcs. Az NB I állása 1. I. Dózsa 24 15 6 3 59-23 36 2. SBTC 24 12 9 3 39-21 33 3. FTC 24 13 5 6 48-23 31 4. Bp. Honv. 24 12 7 5 37-19 31 5. Tatab. 24 11 8 5 37-28 30 6. Csepel 24 9 6 9 28-30 24 7. Videoton 24 10 3 11 31-31 23 8. Vasas 24 8 7 9 34-36 23 9. Komló 24 6 10 8 22-37 22 10. Pécs 23 6 9 8 16-17 21 11. Rába ETO 23 6 9 8 28-40 21 12. Egyetért. 24 5 10 9 23-27 20 13. MTK 24 6 6 12 24-33 18 14. Eger 24 6 6 12 28-51 18 15. DVTK 24 6 4 14 24-41 16 16. Haladás 24 4 5 15 21-42 13 Megjegyzés: a Rába ETO— Pécs mérkőzést június 14-én játsszák. — Már megint kézzel nyúlt a labdához...