Népsport, 1973. március (29. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-22 / 68. szám

2 NÉPSPORT a Népsport­­ Jeremoti­c ■ Ljubljanába utaztak. A Jugoszláv Kézilabda Szövetség magyar játékvezetők közre­működésével rendezi meg a nemzetközi férfi kézilabda­tornáját, amelyen Dánia, Cseh­szlovákia, az NSZK és Jugo­szlávia válogatottja vesz részt. A négy magyar bíró, Keszthe­lyi, Márki, dr. Fülöp és Mártha szerdán éjszaka elutazott Ljubl­janába. B Kezdődik. Az öregfiúk labdarúgó-bajnokság 1973. évi tavaszi fordulójának küzdelmei mindhárom csoportban már­cius 26-án, hétfőn kezdődnek. B Rangadó a hajrában. El­készült az ifjúsági atlétikai NB sorsolása. Az NB IIben a ta­valy legjobban szerepelt csapa­tok a bajnokság hajrájában ta­lálkoznak egymással. A Vasas —Csongrád—Bp. Honvéd férfi­ és a Vasas—Bp. Honvéd női rangadó az utolsó, októberi fordulóban kerül sorra. B­­ajkó nélkül. Bajkó Ká­roly, 90 kg-os olimpiai bronz­érmesünk — a hétfői próba­birkózás után — bejelentette, hogy sérülése miatt nem ve­het részt a március 30-án, Lau­­sanne-ban kezdődő Európa-baj­­nokságon. A KPVDSZ-siker. Ebben az évben is megrendezték a szak­­szervezetek nyugdíjasainak sakk­csapatversenyét. Az idén is a KPVDSZ együttese nyert a Postás és a Vasas előtt, s ez­zel véglegesen elnyerte a fel­­szabadulási vándorkupát.­­ Határmenti találkozók: A Vas megyei csapatok közül áp­rilis, május és június hóban a répcelaki, a celldömölki és a csepregi, valamint a Szombat­­helyi Postás labdarúgói mér­kőznek meg a szomszédos Burgenland együttesével. B Molnár lába gipszben. Mol­nár Mihálynak, a SZEOL labda­rúgójának lábát a múlt héten gipszbe tették. A játékos egy ideig nem játszhat csapatában. B Szóvári harcképtelen. A VM Egyetértés NB I-es labda­rúgócsapatának hátvédje a KIS­­TEXT elleni edzőmérkőzésen megsérült. Körülbelül egyhóna­pos kényszerpihenőre szorul. Siklósi, az együttes másik játé­kosa is beteg. Vasárnap megrán­dult a dereka. B Ranglisták: Az Asztalite­nisz legújabb számából a csa­patbajnokság kiírásában történt változásokról értesülnek az ér­deklődők. Ezenkívül az 1972. évi női és férfi ranglista és a minő­sítési szabályzat is olvasható a lapban. B Adatok tárháza. A Teke februári számában ismerteti az országos szakmai értekezlet té­makörét, majd közli az 1973. évi bajnoki mérkőzések időpont­jait és sorsolását. Végül olvas­hatjuk a minősített férfi és női versenyzők teljes névsorát. SPORT A RÁDIÓBAN. Kos­­suth-adó, 22.15. Sporthírek. IDŐJÁRÁS. A Meteorológiai In­tézet jelenti. Várható időjárás csü­törtök estig: túlnyomóan felhős idő, néhány helyen kisebb esővel. Mérsékelt, időnként élénk, helyen­ként átmenetileg erős északnyugati szél. Legmagasabb nappali hőmér­séklet csütörtökön: 9—13 fok kö­zött. VÍVÁS IBV Karta csapatun­ái aranyérmes Tar Livnnban befejeződött a vívó IBV, amelyen nyolc szocialista ország fiataljai vettek részt. A négy fegyvernem egyéni versen­géseiben 48— 48 vívó lépett a pástra. Az IBV nagy szovjet győ­zelmi sorozattal ért véget, hiszen a nyolc megszerezhető első hely­ből hét a házigazdáké lett. ■ Az egyetlen vendégsiker kardcsapa­tunkhoz (Gulácsi, Gellért, Tábor S., Nagy és Fütő) fűződik. Kar­­dozóink a döntőben 8:4-re győz­ték le a szovjeteket. A férfi tő­­röző Demény és a férfi tőrcsa­pat révén ezüstérmet szereztünk. Párbajtőr- és női tőrcsapatunk a harmadik helyet szerezte meg. A női tőr, a párbajtőr és a kard egyéni döntőbe nem jutott egy vívónk sem. S! Monspart győzelme A Vasas síelői Ausztriában nemzetközi sífutóversenyen vettek részt. Az erős mezőnyben igen jól szerepeltek a magyarok, kü­lönösen Monspart Sarolta, aki 10 km-en az első helyet szerezte m­eg. Férfiak. Felnőttek, 15 km: 1. Flechter (osztrák) 44:30, 2. Holló (Vasas) 44:32 ... 7. Rosivall (Va­sas) 47:23. .Juniorok. 15 km: 1. Horn (osztrák) 44:40 ... 4. Fe­hér (Vasas) 48:31. Ifjúságiak. 10 km: Hartl (osztrák) 30:31 ...5. Dosek Á. (Vasas) 32:07. Nők. Felnőttek. 10 km: 1. Monspart (Vasas) 37:07, 2. Kap­ros (Vasas) 38:56, 3. Pratt (oszt­rák) 38:57. Tóth és Causio az élen Az Újpesti Dózsa kapujában Szentmihályi ide­geskedett. Az első gólnál kissé az alapvonalon ra­gadt. A két fiatal Védőn, Ko­loron és Harsányin meglátszott, hogy nincs kellő nemzetközi tapasztalatuk. Kolor sokat fu­tott ugyan föl az előtte nyílt folyosón, beadásai azonban nem sikerültek. Hibázott olykor védőmunkájában is. Harsányi ugyancsak benne volt az első Ju­ven­tus-gól­ban, aztán elvesz­tette a fejét és többször is hi­bázott. Horváth gyakran zárkó­zott fel az újpesti támadások­hoz, a kapura azonban ezúttal nem volt elég veszélyes. Ju­hász nehezen találta­ helyét, s neki is voltak kihagyásai. Meglepően gyenge napot fog­tak ki — Tóth kivételével — a középpályások. Dunai III az építésből alig vette kói részét, s a védekezésben is csak időnként nyújtott elfogadhatót. Tóth a Dózsa legjobb embere volt! Az első gól pompás helyzetfelisme­réséből született, a másikat pe­dig ő maga szerezte. Rengeteget volt játékban, igyekezett építe­ni, bár ez nehéz volt ezen a napon, mert a csatárok rendkí­vül keveset mozogtak. Zámbó nem volt friss, keve­set mozgott, igen halvány tel­jesítményt nyújtott, akárcsak Fazekas, akinek erőtlensége nagyon szembetűnő volt. Vi­szonylag Bene igyekezett a leg­jobban a csatárok közül. Igye­kezett mélységben és szélesség­ben elmozogni, gólt is szerzett, társai azonban nem akadtak. Nagynak nem ízlett a szoros őrizet, hamar és könnyen meg­adta magát. Kellnertől, bár csak rövid ideig volt a pályán, lát­hattunk egy jó lövést. A Juventus kapujában Zoffnak akadt né­hány nagyszerű védése, Kellner bombáját óriási bravúrral há­rította. Salvadoré, bár az első gólnál kissé elaludt, szinte át­­törhetetlen volt, nagyszerű ér­zékkel rombolta a lila-fehérek támadásait. Spinosi moccanni sem engedte Nagyot. Morini Bene, Longobucco pedig Faze­kas kitűnő őrzéséért érdemel dicséretet. A mérkőzés olasz hőse Causio volt, aki a közép­pálya és a csatárok között teremtett kapcsolatot. Cuccu­­reddi a védő-, Furino pedig a támadómunkában jeleskedett. A két éket, Anastasit és Altafinit nehezen tudta semlegesíteni a hazaiak védelme. N­yilatkozatok G. Boniperti, a Juventus el­nöke: Mindent Zoffnak köszön­hetünk! Nagyszerűen védett, gólnak látszó lövéseket is ártal­matlanná tett. 2:0 után nem hittem a továbbjutásban, mégis sikerült kiharcolnunk a leg­jobb négy közé kerülést. És most, bármennyire is hihetet­lenül hangzik, azt mondom: kö­vetkezzék az Ajax! Hogy miért, az egyelőre az én tit­kom ... Anastasi: Életemben nem vol­tam ilyen boldog gólszerzés után, mint amikor fejesem nyomán a labda Szentmihályi kapujában kötött ki. A legjobb négy közé jutottunk, s ha nem kerülünk össze az Ajaxszal. XXIX. 63. ♦ 1973. március 22 LABDARÚGÁS Újpesti Dózsa—Juventus 2:2 (2:1) Fellobogózott villamosok, au­tókaravánok indultak el két órá­val — fél négykor — a mérkő­zés kezdete előtt a Megyeri úti pálya felé. A lila-fehér szín mellett a fekete-fehér zászlók is százszámra díszítették a jár­műveket. A pályára érkező né­zőket a tűzoltózenekar pattogó indulói mellett úttörő játékosok is szórakoztatták, akik érdekes és gólokban gazdag előmérkő­­zést­ vívtak. A stadion órája fél ötöt mutatott, amikor a három belga játékvezető megjelent a j­áté­koski­járóban. Csaknem ne­­­gyedórán keresztül lépésről lé­pésre körbe járták a pályát, tüzetesen megvizsgálták a já­tékteret és a kapukat. Negyed hat előtt öt perccel Ben­e vezetésével kivonult me­legíteni a magyar bajnokcsapat. Az olaszok csak negyedórával később jelentek meg a pályán. Ekkor tartotta első hangpárba­ját a két szurkolótábor, a ha­zaiak csatakiáltása a ..Mindent bele” volt. Az olaszok pedig ..Juve, Juve” kiáltással köszön­tötték kedvenceiket. A mérkőzést közéleti és poli­tikai személyiségek kíséretében megtekintette Kádár János, az MSZMP KB első titkára. Megyeri út, 30 000 néző. Ve­zette: A. Delcourt (Vermeylen, Ernst) mindhárom belga. II. Dózsa: Szentmihályi — Kolár, Harsány I, Horváth, Ju­hász — Dunai III, Tóth — Fa­zekas, Bene, Nagy, Zámbó. Juventus: Zoff — Spinosi, Morini, Salvadore, Longobucco — Cuccureddu, Furino. Capello — Causio, Anastasi, Altafini. Csere: Zámbó helyett Kellner a 75. percben, Altafini helyett Bettega­ a 76. percben. Góllövő: Bene az 1. percben, Tóth a 12. percben, Altafini a 29. percben, Anastasi az 58. percben. Sárga lap: Anastasi a 19. percben, Harsányi a 63. perc­ben. Szögletarány: 13:3 (5:3) az U. Dózsa javára. Bene és Salvadoré választott. Az olaszoknak kedvezett a sze­rencse, az újpestiek kezdtek. A 40. másodpercben már a ven­dégek hálójában táncolt a lab­da. Juhász Tóthhoz játszott, aki rögtön szöktette Benét, és a középcsatár 13 méterről, fordu­lásból a bal sarokba lőtt. 1:0 Utána a Juve lendült táma­dásba, Anastasi lövését hárí­tották a védők. Kolár futott fel a jobb szélen, de beadását Sal­vadore kifejelte. Mezőnyjáték alakult ki. A 8. percben Tóth szöktette Zám­bót, a balszélső egy csel után középre adott, de Bene szabálytalankodott és így a játékvezető kifelé un­hatott szabadrúgást. A 10. perctől be­szorult a Juventus. A lila-fehér csatárok az ellenfél 16-osa előtt adogattak, végül Horváth 25 méterről lőtt, de a labda kicsú­szott a jobb kapufa mellett. Két perc múlva Bene egy szög­letet, Zámbóhoz továbbított, 6 középre lőtt, s Tóth 14 méter­ről a bal felső sarokba bombá­zott. 1:0 Tóthról saját játékostársai örömükben letépték a mezt. Nagyszerűen játszott ezekben a percekben az újpesti tizenegy. Kosár beadását Longobucco két­ségbeesetten rúgta szögletre. A 19. percben Anastasi először belerúgott Szentmihályiba, majd Juhászba, végül a játékvezető sárga lappal figyelmeztette. To­vábbra is a hazaiak támadtak. A 29. percben váratlanul szé­pített a Juventus. Causiót nem tudta sem Juhász, sem Dunai III szerelni, Anastasihoz került a labda, aki egy csel után be­adott. Altafini a 11-es pontról Juhász mellett a bal sarokba fejelt. 2:1 Visszaesett a Dózsa. Egymás után kétszer is Altafinit kellett szerelni a hazai védőknek. A 42. percben Tóth adott kapu elé, Longobucco Bene elé fe­jelt, aki egyből mellé lőtt. SZÜNET UTÁN­­az Újpesti Dózsa támadott. Tóth 35 méteres lövése alig csúszott el a kapu fölött. A 48. percben azonban Harsányi hibázott, de szerencsére a Ju­­ventus-csatárok nem használták ki a helyzetet. Kolár lövését védte Zoff, majd Tóth ívelt kapura, de Spinosi kivágta a labdát. Az 58. percben ki­egyenlített a vendégcsapat. Anastasi tört előre, lövése hó­lábról visszapattant, s az olasz előrevetődve a kapu bal olda­lába fejelt. 8:2 Mindjárt utána Furino lövé­sét védte Szentmihályi. Meg­lepetésre a Juventus kezdett el focizni. Ezzel együtt az időt is húzta. Spinosi színészkedett, ezért fél percig állt a játék. A 63. percben Harsányi felvágta Anastasit, ezért sárga lapot kapott. A vendégek az ered­mény tartására törekedtek. Ismét belelendült a Dózsa. Egymás után gördültek a táma­dások a Juve kapuja felé. Az olaszok azonban látványosan védekeztek, bebizonyítva, hogy ebben ők a jobbak. Aztán szór­ványos ellentámadásokkal kí­sérleteztek, amelyek a fellazult Dózsa-védelmet mindig zavar­ba hozták. A 80. percben Anastasi belőtt egy labdát. Szent­A középkezdéshez letett labda elrúgásának pillanatában nyil­vánvaló volt, hogy a Juventus labdarúgói a középpályán alkal­mazott szoros emberfogással próbálják semlegesíteni a Dózsa támadóit, s széttördelni a lilák mezőnyjátékát. Bármily fur­csa, éppen emiatt esett az első gól is. Tóth észrevette, hogy Morini a labdának hátat for­dítva fut Bene után, az olasz védő lába mellett elgurította a labdát, úgy, hogy az Bene elé csavarodott, aki védhetetlenül helyezett a bal sarokba. Ennél jobb, biztatóbb kez­dést edző még nem álmo­dott: az első percet jelző lámpa égett a villanyújsá­gon, de máris szertefoszlott az olaszoknak az a remé­­nye, hogy gól nélkül kihúz­va hozzák be a torinói 0:0- lal elkövetett lépéshátrányt. Az esetleges II-eseknél ugyanis közismerten nem előny a hazai pálya... Vycpalek a kispadról, két ve­terán játékos, Salvadore és Al­tafini pedig a pályán igyeke­zett lelket önteni a gárdába. Ez azonban vagy nem sikerült ne­kik, vagy ez is kevés volt ahhoz, hogy az Újpesti Dózsa kibontakozását lefékezze. Kü­lönösen feltűnő volt, hogy a pálya közepén a vendégek kép­telenek voltak megfelelő erőt felvonultatni. Dunai III és Tóth rendre zavartalanul sza­badon kapta és zavartalanul to­vábbította a labdát, veszélyes akciókat indítva a széleken. Jel­lemző, hogy még Kolár is lőtt kapura! Vycpalek a helyét el­hagyva hívta fel fiai figyelmét a bal szélen is gyakran felbuk­kanó Fazekasra és arra, hogy a jobb szélen Benének nemcsak a kapura kanyarodásai veszélye­sek, hanem két embert is leköt, kiviszi a pálya közepére Mori­­nit, akinek szerepléséhez pedig annyi reményt fűztek. Tóth remekül eltalált lövése látszólag meghúzta a haran­got az olaszok felett. Nem­csak mi, de a mellettünk ülő olasz kollégák is szinte biztosra vették, hogy a Ju­ventus több gólos veresé­get szenved. Mihályiról kipattant, Horváth azonban Bettega elől tisztázott. Egy perc múlva Bene vissza­fejelte a labdát Kellnernek, aki 10 méterről, ballal lőtt, Zoff azonban bravúrosan hárított. Az utolsó percekben mindenki a Juventus térfelén tartózko­dott. Az olaszok arra rúgták a labdát, amerre tudták. Bene elől Spinosi fejelte ki­ a lab­dát szögletre, végül Kellnernek volt még egy beadása, de az elcsúszott a kapu előtt. Amikor a játékvezető véget vetett a találkozónak, a fekete­fehér játékosok boldogan ölel­keztek össze. A Juventus-szur­­kolók óriási örömmámorban él­tették csapatukat. Észrevették az olasz játékosok, hogy baj van és nehéz helyze­tüket erőszakoskodással igye­keztek ellensúlyozni. Nem ke­vés gondot okozva ezzel a já­tékvezetőnek ... A tisztátalan játékmodot ön­magában csak kellemetlen, a lila-fehérek azonban teljesen érthetetlenül csökkentették az iramot is. Felhozva ezzel a már vert helyzetben levő ellenfelet. A nézők idejében észlelték a bajt, zúgott a biztatás, elhang­zott néhány „ébresztőt” köve­telő szó is a lelátókról. A csa­pat néhány játékosa meg is tett mindent a helyzet megvál­toztatása érdekében, de a „le­fulladt motort” nem sikerült újra beindítani. Törvényszerű volt a szépítő gól. Csak abban reménykedhet­tünk, hogy Kovács Imrének a szünetben sikerül rendeznie­­ a sorokat. Sajnos, ez is csak óhaj maradt. A fél csapat hibázott Anas­tasi kiegyenlítő gólja előtt, s továbbra is az olaszok ját­szottak. Causio például már korlátlan úr volt a pálya kö­zepén, zavartalanul szőhette a Dózsa csatársora és vé­delme közé ékelődve az ak­ciókat, de a két előretolt ék, Anastasi és Altafini is több­ször kifordulhatott a labdá­val, megcélozhatta Szent­mihályi kapuját. 2:2 után már újra bekkelhet­­tek az olaszok, játszhatták a catenacciót, s az ebből való gyors ellentámadásokat. Egy­szóval a begyakorolt saját já­tékukat. Ahogy telt az idő, úgy lettek egyre idegesebbek a li­lák. Minél gyakrabban hibáz­tak, annál nyilvánvalóbbá vált, hogy sajnos, nem sikerült be­fejezni a művet, nem sikerül kihasználni a torinói lépés­előnyt, de még ennek a mér­kőzésnek a nagyszerű rajtját sem. Kénytelen búcsúzni a ma­gyar bajnok a BEK-től a 2:0- ás vezetés után! Viszont gratulálnunk kell: a Juventus megérdemelten jutott tovább, hiszen 0:2-ről tudott for­dítani , akkor döntőt játszhatunk. Ott pedig kilencven perc alatt sok minden történhet. Causio: Hideg zuhanyként­ ért bennünket az első percben be­kapott gól, de szerencsére ez az ütés nem bizonyult megren­dítő erejűnek.. 2:0 után is hit­tünk a továbbjutásban. Ezért mindent meg is tettünk, egyet­len pillanatig sem hagytuk nyugton az újpestieket. Bene: Ezt a mérkőzést meg kellett volna nyernünk! Kiesé­sünket a fiatal védelem rutin­talanságának tulajdonítom. Mind a két gól elkerülhető lett vol­na. Szentmihályi: Kezünkben volt a nagy lehetőség! Sajnos, el­­idegeskedtük. A Juventus ruli­­kos csapat és a szerencsés is. Juhász:- A kétgólos előny bir­tokában biztos voltam, hogy a legjobb négy között vagyunk. Sajnos, saját dugánkba dőltünk, mert nyíltan támadtunk és ke­vés gondot fordítottunk a véde­kezésre. Zámbó: Saját magunkat ver­tük meg! 2:0 után nem lett volna szabad így játszanunk. Harsányi: Álmomban se jöj­jön elő ez a kilencven perc! Mindkét gólt könnyedén hárít­hattuk volna, sajnos, kétszer is rövidzárlatot kaptunk. Dr. Josef Gerő, az Osztrák Labdarúgó Szövetség elnöke: Ilyen mérkőzésekre volna szük­ség, hogy a labdarúgás vissza­nyerje népszerűségét. Nagy­szerű összecsapás volt. A mér­kőzés előtt megmondtam már, hogy az újpesti támadóknak nehéz dolguk lesz, és minden attól függ, hogy a második vo­nal hogyan szerepel. Az újpes­tiek 2:0 után kicsit kiengedtek és ezt a Juventus ellen nem lehet megcsinálni. Boross Dezső Bússá a BEH-tél «■» 2:0 után SAKK_____________ Vesré'ci hoA,i v&rscnybmn másouiJk A spanyolországi Oio­oan már a 8. fordulót is febe­­­jüki,O,tán a nemzetközi sakk versenyen. A magyar színeket képviselő Csom István ezúttal a szovjet Norna Gaprindasvilivel ült asztalhoz, és játszmája a 40. lépésben félgyö­­pen maradt. A további eredmé­nyek: Kurajica (jugoszláv) — Po­­mar (spanyol) döntetlen, Gipsz­­lisz (szovjet)-Quinteros (argen­tin) 1:0, Bukics (jugoszláv)—Pa­ja­ (spanyol) 1:0, Medina (spa­nyol)—Pijoan (spanyol) 1:0, Mar­tin (spanyol)—Torre (Fülöp-szige­­ti) függő. Szerdán a függőjátszmákkal folytatódott a nemzetközi sakk­verseny. Két találkozóra került sor. Csem István a 92. lépésben, 8 órai játék után legyőzte a női világbajnok szovjet Nonna Gap­­rindasvilit. Nyolc forduló után a jugoszláv Ki­rajica vezet 6 ponttal, az 5.5—5.5 pontos Quin­­teros (argentin), Gipszlisz (szov­jet), Bukics (jugoszláv) és Csem előtt.★ Belgrádban befejeződött a IX. nemzetközi női sakokverseny. A győzelmet a román Alexandra Loicolau szerezte meg 9 ponttal. A magyar V­erdei Zsuzsa — holt­versenyben — a jugoszláv Katarina Jovanoviccsal és a­ szovjet Suilal 7.7 —7.7 ponttal a 2—4. helyen végzett. 5—7. Gordana Jovano­­vics (jugoszláv), Kahlbrener (ju­goszláv) és Brenska (lengyel) 6—6 ponttal. Az utolsó, 11. forduló­ban: Nicolau —Veraci döntetlen.­­ A kubai cienfuegosban befe­jeződött a 10. Capablanca nem­zetközi sakkverseny. Az egy­hónapos mérkőzéssorozaton 10 or­szág versenyzője szerepelt. Az első helyet az ex-világbajnok Vaszilij Szmiszlov szerezte meg 16.5 ponttal. A magyar Faragó Ir­ín mester a 8. helyen végzett, pontjainak számát a hírügynöksé­­gek azonban nem közölték. * A bukaresti sakkverseny 13. fordulójában Honfi világossal vereséget szenvedett a román Partostól. További érdekesebb eredmények: Knak (KOK)—Gi­rescu (román) 1:0, Gheorghiu (román) — Szpiridonov (bolgár) döntetlen, Ungurianu (román) — Stoica (román) döntetlen. A versenyben a szovjet Taj­­manov vezet 9 ponttal, Honfi hét ponttal a hatodik. Barátságos mérkőzések Vasas — Egri Dózsa 6:3 (3:2). Fáy u. V: Táska. Vasas: Mészá­­­­re* (Csuhás) — Kovács F„ Fá­ , Dián, Vidáts, Ihász (Szőke), Mül­ * ler, Puskás dr., Lakinger, Szabó­­ (Bazsánt), Tóth B., Váradi. G: J­­óth B. (3), Váradi, Puskás dr. ( Müller, 10. Vígh (2), Csató.­­ Bp. Honvéd — Kossuth KFSE 1­5:1 (1:0). Kispest, Honvéd-pálya.­­ V: Maczkó I. Bp. Honvéd: Bics-­­­kei — Kelemen, Ruzsinszki, Eger­vári, Czakó, Szűcs, Thorges, Ko­csis, Pintér, Lukács, Bódi. A II. félidőben 11 játékost cserélt a Honvéd. G: Lukács, Pál, Pintér, Kocsis, Kiss, ül. Pogáts (11-esből). VM Egyetértés —ÉPGÉP 4:1 (0:1). Karcag u. V: Bauer. VM Egyetértés: Varga (Lengyel) — Galambos, Szepesi, Szigeti (Bod­nár), Nagy L. (Selenka), Komáro­mi, Vágvölgyi, Túrás, Straub, Szu­rom­, Weimper. G: Selenka (3), Varga, ill. Kondor. Komlói Bányász—Szekszárdi Dózsa 4:1 (1:1). Komló. V: Ki­rály. Komló: Erdösi (Buús) — Kó­­tai, Tallósi, Makray, Csordás, Hor­váth (Dárdai), Tresch, Orsós, Bor­­dács, Juhász, Bencsik. G: Juhász (2), Bencsik, Dárdai, ill. Zielbauer. Pécsi MSC — Pécsi Bányász 4:0 (1:0). Pécs. V: Sabácz. PMSC: Pólyák — Szabó (Bérczési dr.), Kocsis, Konrád I, Kincses I, Bo­­rovácz (Lu­bastyik), Farkas, Kin­cses I, Zombo­ri, Máté, Tóth I. G: Máté, Farkas, Zombori, Lubas­­tyik. SZEOL—Kiskunhalasi MEDOSZ 3:0 (1:0). .Szeged. V: Pádár. SZEOL: Gujdár (Nagy) — Várhe­lyi Ii (Heidrich), Varga (Em­őd­), Magyar, Virágh, Pataky (Wenner), Vörös (Zámbori), Mészár, Antal (Imri), Vass (Szeghalmi), Berkes. G: Vass (11-esből), Wenner, Ma­gyar. Diósgyőr—Leninváros 2:1 (2:0), Lenin­város. V: Tanhauser. Diós­­győr: Veréb (Szabó) — Kovács (Hajdú), Salamon (Várad­), Ha­as, Kolláth, Gál, Tatár,­ Sikora (Földesi), Kiss (Udvarev), Ruttkay, Horváth. Az edzőmérkőzés sajná­­atos eseménye .Salamon súlyos b­esérülése volt. G: Kiss, Tatár, T .11, Druzsin. Tatabánya — Bp. Spartacus 2:0 (1:0). Kőér u. V: Tompa T. Tata­bánya: Rothermel — Hernádi, Ko­vács Ti Knapik, Horváth L, Sza­bó, Göröcs, Nyirő, Takács, Tóth K„ Dákai (Nagy). G: Göröcs (2). ELŐKÉSZÜLETI MÉRKŐZÉS Utánpótlás-válogatott — FOSPED Szállítók 4:0 (1:0) Népstadion. Vezette: Sáros I L. Utánpótlás-vál.: Mészáros (Cse­pecz) — Török P„ Varga S„ Bor­bély NI (Magyar L.) Vépi, — Komjáti, Pál J„ Póczik — Ko­vács I„ Kiss T„ Gass (Becsei). Az első félidőben Póczik szer­zett gólt. Szünet után mindkét csapat cserélt. A gólok sorrendje fordulás után: Komjáti, Becsei, Kiss T. Az első félidőben sok hibával játszott, a II. félidőben valamit ja­vult a válogatott teljesítménye, de a gólhelyzeteknek csak egy részét értékesítették a csatárok. A találkozó után Sárosi László szövetségi edzőtől kértünk véle­ményt . Túlzottan is könnyen vette a csapat a játékidő első részében a mérkőzést. Ennek ellenére lát­tunk néhány szép megoldást. Leg­közelebb már a Dózsa-játékosok is rendelkezésemre állnak. Min­denesetre áprlis 4-ig, a görögök elleni Eb-selejtezőig sokat kell javulni. BÜROKRATÁK