Népsport, 1975. szeptember (31. évfolyam, 206-230. szám)

1975-09-01 / 206. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Fekete László Budafok—MÁV DAC 2:0 (1:0) Győr, 3000 néző, V: Urbán. Budafok: Fellegi — Horváth, Ka­pitány, Noskó, Vizi — Kistele­ki, Tóth K., Harangi — Zöldi, Jakab, Králik (Tátrai, a 60. percben). Edző: Mészöly Kálmán. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Ko­vács, Kalmár, Lénárt — Tóth K., Németh, Gyömörei — Csollány, Pálos, Kozenkov. Edző: Kovács Imre. 12. perc: Csollány futtából kül­dött lövése a kivetődő Fellegiről vágódott vissza. 26. perc: Ígéretes győri táma­dás végén a kaputól 6 méterre álló Gyömörei nem találta el jól a labdát és Fellegi hárítani tu­dott. 44. perc: A kisodródott hely­zetbe került Pálosnak a kimoz­duló Fellegi mellett ellőtt labdá­ja a bal kapufa tövénél csúszott ki. 45. perc: Egy előre vágott lab­da feltűnő — legalább 4 mé­teres — lesen találta Zöldit. A szélső maga is megtorpant, de mikor látta, hogy a játékvezető nem sípol, kapura húzott és 8 méterről a bal sarokba helyezett. 1:0. 66. perc: Kozenkov senkitől sem zavartatva Fellegibe vágta a labdát. 69. perc: Tátrai beadása utn Jakab nagy erővel fejelt a léc alá. 2:0. 85. perc: A kitámadó győri védők jóvoltából Zöldi húzha­tott kapura, de a kifutó Tóth L. fölött átívelt labdája elcsú­szott a léc fölött. A tudatosabban játszó, me­zőnyjátékban lényegesen jobb Budafok nagy technikai fölény­ben volt. A labdakezelési hibákat vétő, tervszerűtlenül, lassan ját­szó MÁV DAC egy félidőn át lelkesedéssel, kiegyenlítette a tu­dásbeli különbséget. Szünet után a Budafok átadta a kezdeménye­zési jogot, de a vasutasok nem tudtak erősíteni, helyzeteiket sor­ra elkapkodták és csak vergőd­tek a pályán. .Tó: Tóth K., Ka­pitány, Jakab, Fellegi, ill. Tanári, Havasréti Béla & Nincs már veretlen és nyeretlen A 6. forduló műsora (szept. 7.) Bp. Spartacus—MÁV DAC, Olajbányász—FOSPED, Kossuth KFSE—Nagybátony, Volán— BVSC, Dunaújváros—Szekszárd, PMSC—Komló, DVSC—Orosz­lány, Dorog—Szolnok, Vasas Izzó—Budafok, Várpalota—Bá­bolna. Bp. Spartacus— Nagykanizsa 2:2 (1:1) Kőér utca, 1500 néző. V: Márton. Bp. Spartacus— Szőke — Varga Z. (idei 38. percben), Dunai, Strasszer, Rab — Zelics, Dorogi, Zöldi — Sárközi, Né­meth (Varga Z. 60. perc), Buda­vári. Edző: Szimcsák István. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovács­hegyi, Doszpoth, Simon, Mül­­ler — Farkas (Söjtör a szünet­ben), Bogáti, Savanyó — Páv­­lícz, Brúder, Füle dr. Edző: Lan­tos Mihály. 15. perc: A t­anizsai védők rö­viden mentettek. Zelics 18 mé­terről egyből lőtt és a labda, a jobb felső sarokba vágódott. 1 :0. 26. perc: Jobb oldali beadás után Füle dr. lőtt, Varga Z.-ról Füle dr. elé pattant a labda, a csatár a kapu közepébe lőtt. 1:1. 41. perc: Savanyú fejese a későn kifutó Szőke mellett alig ment fölé. 50. perc: Sárközi elől az utol­só pillanatban vágta szögletre a labdát a keresztező Müller. 65. perc: Sárközi Zelicsnek ad­ta a labdát, aki egyből a bal al­só sarokba lőtt. 2:1. 76. perc: Pávlicz—Brúder volt a labda útja, s Brúder közelről a hálóba lőtt. 2:2. Nem lehet panasz a játék srá­mára, de a sok technikai hiba — főleg a hazaiak részéről — ron­tott a játék kénén. Az izgalmas utolsó negyedórára a Spartacus­­védők elfáradtak, rosszul alkal­mazták a lestaktikát, s ez egy pontjukba került. Jó: Idei, Strasszer, Zelics, Sár­közi, 111. Doszpoth, Simon, Söj­­tör, Füle dr. Pál László Komló—Várpalota 1:1 (0:0) Komló, 1500 néző. V: Soós. Komló: Buús — Keller, Kovács, Steib, Bányász (Tallósi a szünet­ben, Tóth a 67. percben) — Lingl, Tresch, Pál — Farkas, Jánosi, Radics. Edző: Csaba Gábor. Vár­palota: Palotai — Albu, Csapó, Czompó, Klsber — Szöllősi, Ker­­kai (Ritmayer a 67. percben), Kun — Bertalan, Szili (Bor­az, F 13. percben), Horváth. Edző: Palovecz Béla. 12. perc: Jánosi—Farkas össz­­játék után a jobbszélső éles szögből leadott lövését szöglet­re ütötte Palotai. 17. perc: Horváth kapáslövését védte Buús. 27. perc: Horváth a bal szél­ről becselezte magát a 16-oson belülre, középre adott, a tisztán álló Bertalan azonban mellé he­lyezett. 44. perc: Bányász hibájéból Szili húzhatott kanura, de nyolc méterről, a kivetődő Buúst ta­lálta el. 46. perc: Azonnal kezdés után Pál 20 méterről küldött lövését Palotai elnézte, s a labda a jobb felől sarokba vágódott, 1 :0. 52. perc: Farkas beadását Tresch az ötösön tovább csúsz­tatta. Pál lábáról azonban Palo­tai kezébe pattant a labda. 56. perc: Bor keresztlabdáját Czompó kapásból a felső lécre bombázta. 58. perc: Lingl szöktetésével Jánosi jól ugrott ki, de a kifutó Palotai mellett elgurított labdája a kapu mellé jutott. 63. perc: Albu a jobb szélről középre ívelt, Bertalan fejjel a jobb sarokba csúsztatta a labdát, 1:1. 67. perc: Tallósi megsérült, he­lyére Róth állt be. Ideges, kapkodó játékkal kez­dett mindkét csapat. A vendégek nem álltak be védekezni, s mind a mezőnyben, mind a kapu előtt egyenrangú ellenfelek voltak. A komlói támadók rendre távoli lövésekkel próbálkoztak, mely­nek eredményeképpen született meg a vezető gól. Ezt követően a Várpalota még bátrabban roha­mozott, sikerült is az egyenlítés. A hajrában nagyot esett a játék színvonala. Jó: Lingl, Pál, Farkas, 111. Czompó, Szöllősi, Horváth, Grünwald Géza Volán-Na­gybátony 1:1 (1:0) Nagybátony, 2000 néző. V: Ku­ti. Volán SC: Pa­pp — Hajdú­­Gábor a **3. percben) Torcu Van­cze, Márkus — Vígh, Kű (Mol­nár a 63. percben), Urbám — Földes, Ebedli, Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. Nagybátony: Palczhuber — Nagykiske, Antal, Macska, Kovács L. — Baranyi (Orosz a 46. percben), Veres, Ko­vács F. — Nagy, Pozsár­­, Loch. Edző: Szojka Ferenc. 1. perc: Földes kapáslövését Palczhuber a jobb alsó sarok elől tolta szögletre. 8. perc: Bartosik húsz méter­ről lőtt, labdája centiméterekkel kerülte el a jobb sarkot. 12. perc: Kovács—Loch összjá­­ték után a szélső lövése öze lá­báról vágódott szögletre. Veres ívelte a szögletet középre, Loch bal alsó sarokra fejelt labdáját Papp a kapufa tövénél csípte el 32. perc: Kű a balszélen futott el, beadása után a labdát Ebedli egy csel után, 14 méterről a jobb felső sarokba lőtte. 1:0. 69. perc: Loch egy hosszan elő­reívelt labdát a 11-es pontnál jó csel után, futtából a kapu köze­pébe lőtt, 1:1. 82. perc: Bartosik az alapvona­lig futott, laposan belőtt labdáját a jobb kapufa tövénél álló Földes elhibázta. 83. perc: Nagy beívelt labdáját Loch az üres kapura fejelte, Öze a gólvonalról mentett. Az első félidőben — középpé-­­lyásai révén — a Volán mezőny­­fölényt harcolt ki. Szünet után a nagybátonyiak gólveszélyesebbek voltak ellenf­el­üknél, közelebb áll­tak helyzeteik alapján a győze­lemhez. Jó: Papp, Hajdú, Ebedli, ül. Antal, Macska, Veres, Loch (a mezőny legjobbj­a). Mátyus László Bábolna—DVSC 2:0 (0:0) Bábolna, 2500 néző. V: Tapol­­czai. Bábolna: Kóczián — Füre­di, Hernádi, Kalamár, Nyers — Sebestyén, Szakolczay, Tóth B. — Bácsi (Neusinger a 62. percben), Tóth J., Korsós (Bajos a 86. percben). Edző: Gunyhó Ferenc. DVSC: Szabó — Herczeg, Gulyás, Sóvágó, Lipők — Puskás (Bodo­­nyi I az 59. percben), Kiss, Waczlavik — Bodonyi II, Maczkó, Gottdiener. Edző: Makray Ba­lázs. 1. perc: a középkezdés után Gottdiener 10 méterről nagy helyzetben mellé lőtt. 9. perc: Maczkó a kaputól öt méterre a kivetődő Kócziánba lőtte a labdát. 41. perc: Kiss hat méterről nagy helyzetben kapu fölé fejelt. 50. perc: Hernádi 25 méteres szabadrúgásból a bal felső sa­rokba lőtt. 1:0. 64. perc: Bodonyi I. szépen szöktette Bodonyi II-t, aki a lö­véssel kivárt és így Hernádi be­csúszva szerelt. 65. perc: Korsós bal oldali be­adását Tóth J. hat méterről a jobb oldali kapufa mellé lőtte. Nagy gólhelyzet volt! 66. perc: Szakolczay szöktette Korsóst, aki az alapvonaltól há­rom méterre, nehéz szögből a jobb alsó sarokba lőtt. 2:0. 78. perc: Tóth J. 14 méterről a jobb felső sarokba lőtt, Szabó szögletre öklözte a labdát. 85. perc: Waczlavik 10 méter­ről leadott lövése a felső kapufá­ról pattant a játéktéren kívülre. A mérkőzés első h­úsz percé­ben a technikásabb DVSC ját­szott némi fölényben, utána ki­egyenlítetté vált a játék. A má­sodik félidőben a jobb erőnlét­ben levő Bábolna gólratörőbben játszott, és megérdemelten győ­zött. Jó: Kóczián, Hernádi (a me­zőny legjobbja), Kalamár, Korsós, ül. Sóvágó, Lipők, Waczlavik. Herczeg Gyula FCSPED­Kossuth KFSE 2:1 (1:0) Czabán Samu tér, 1300 néző. V: Tóth L. FÖSPED: Lanczkor — Hirbeck (Egri a 80 percben), Kárpáti, Kanyó, Fejes — Balogh, Kiss L., Losonczy — Raffael, Márkus, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. Kossuth KFSE: Szendrei — Falicskó, Itier, Zentai, Gálhidi — Répási (Horváth a 60. percben), Menyhárt, Barta (Sipőcz a 60. percben) — Pogány, Lipták, Fo­dor. Edző: Budai László. 17. perc: Márkus kiugrott a lesre játszó védők közül, és a ki­futó Szendrei fölött a hálóba emelt, 1:0. 22. perc: Fodor a hazai védők hibájából teljesen egyedül törhe­tett kapura, de a 16-oson belül lelassított, így Hirbeck beérte és menteni tudott. Még ugyanebben a percben Lipták lefejelte a lab­dát az 5-ösön álló Pogány elé, de a szélső óriási helyzetben fölé lőtt. 41. perc: jobb oldali szöglet után Lipták magasra felugorva az 5-ösről a felső kapufára­ fejelt. 50. perc: Fodor szögletből érin­tés nélkül a bal kapufát találta el. 53. perc: Losonczy 8 méteres kapáslövése centiméterekkel ke­rülte el a jobb felső sarkot. 56. perc: Stefán három védőt is kicselezett, már gólhelyzetben volt, amikor önzetlenül Márkus elé gurított, s a középcsatár köny­­nyedén helyezhetett a hálóba, 2:0. 63. perc: egy könnyelmű át­adást Fodor elcsípett, majd a bal oldalról ártatlannak látszó hely­zetből kapura lőtt. A labda Hir­beck lába közt és a rosszul ve­tődő Lanczkor hasa alatt mégis a kapuba jutott, 2:1. 79. perc: Raffaelt Zentai a­ 11- es ponton hátulról felvágta. A já­tékvezető sípolt, majd a késve és tévesen beintő partjelző jelzésére a KEF SE javára ítélt szabad­­rúgást. .. ötletes csatárjátékkal szerzett kétgólos előnyt a hazai csapat, utána kissé kockázatos módon a középpályát teljesen átadva pró­bálták tartani az eredményt, ön­­­feláldozó védekezéssel sikerült is­­ első győzelmüket m­egsz­erezni­ük. . Jó: Kárpáti, Kanyó, Kiss L.,­­ Márkus, Stefán, Palicskó, Fodor, Janák László Szolnoki MTE­­Vasas Sz­ó 2:1 (1:1) Szolnok, 3000 néző, V: Pádár. • SZITE: Fekete — Kolláth, Arany, Simon, Kovács — Lódi, Sebők (Újvári a 60. percben), Szolnoki­­— Garics, Magos (Gálvölgyi a 82. percben), Fürtös. Edző: Gélei József. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Majsai, Bene II, Menczel, Vágvölgyi (Bódis az 53. percben), Markovics — Rostás (Schuszter a 73. percben), Pintér, Szekeres. Edző: Kovács József. 1­2. perc: Pintér léc alá tartó lövését Fekete szögletre ütötte. 5. perc: szolnoki lövését Hor­váth szögletre rúgta. 17. perc: a kitörő Rostás hosz­­szam tette maga elé a labdát, és Fekete merész vetődéssel hárította­ a csatár el­ő. 18. perc: Szolnoki kapu elé szálló partdobásából Magos gyen­gén lőtt, és Horváth a gólvona­lon csípte el a labdát. 35. perc: Fekete Tossz kirúgása után Rostás Pintérhez továbbított,­­és a csatár mintegy 25 m-ről óriási gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 0:1. 36. perc: Szolnoki fejese Hor­váth kezéről a kapufára, onnan szögletre pattant. 45. perc: Lódi a védők között kiugrott és a hálóba lőtte a lab­dát, 1:1. 55. perc: Lódi 20 m-es lövése a felső kapufáról a gólvonal el­é pattant és Magos mellé lőtt. 71. perc: Fürtös, Magos, Szol­noki adogatás után Szolnoki 15 m-ről éles lövést küldött a jobb alsó sarokba, 2:1. Az első félidőben az Izzó ját­szott fölényben, szünet után nagy iramot diktálva, elsöprő lendület­tel kezdett a Szolnoki MTE. Meg­megújuló rohamokat vezettek a hazaiak, és még több gólt is lő­hettek volna. Jó: Kolláth, Arany, Lódi, ill. Horváth, Szántó, Pataki István BVSC—Dunaújváros 3:2 (2:0) Szőnyi út, 3500 néző. V.: Asz­talos. BVSC: Pálinkás — Bod­nár, Varga, B. Nagy, Gara — Lazsányi, Turtóczky (Nagy L., az 57. percben), Aranyosi — Ba­­zsánt, Berecz, Papp G. (Kaszás, a 67. percben). Edző: Mezei György. Dunaújváros: Németh — Tóth, Faji, Pajzs, Kerekes — Badi, Mártha, Fajkusz — Bar­tók, Szepesi, Tímár (Horváth, a szünetben). Edző: Palicskó Tibor. 8. perc: Mártha kecsegtető helyzetben hibázott a kaputól 6 m-re. 12. perc: Badi fellökte a 16- oson belül Aranyosit. Vitathatat­lan 11-es. Gara jól eltalált lö­vése a hálóban kötött ki. 1:0. 19. perc: Timár kiugrott, Var­ga nehéz helyzetben kitűnő ér­zékkel tisztázott a kapu előteré­ben. 27. perc: Kerekes 18 m-es bombaszabadrúgását Pálinkás nagy bravúrral védte. 30. perc: Berecz közvetett sza­badrúgása után a labda a felső lécen csattant, majd Papp G. térdéről a hálóba került. 2:0. 54. perc: Gara hibájából Bar­tók elfutott és 7 m-ről a jobb sarokba helyezte a labdát. 2:1. 68. perc: Mártha ügyetlenke­dett el nagy helyzetet. 69. perc: Mártha egy csellel két védőt is átjátszott és 18 m­­ról a bal sarokba bombázott. 2:2. 85. perc: Németh kifutott, de a 16-os előtt ügyetlenkedett. Ka­szás viszont résen volt, s a hoz­zá pattant labdát a kapuba küld­te. 3:2. Küzdelmes, de mérsékelt szín­vonalú volt a játék. A BVSC lel­kes játékfelfogással ellensúlyozta a dunaújvárosiak nagyobb tudá­sát. Sok helyzet kimaradt. A BVSC egységesebb, gyorsabb csa­patjátékkal megérdemelten győ­zött. Asztalos gyakran­ tévedett. Elég sok volt a szabálytalan­ság. A BVSC győzelme meglepe­tés, hiszen Pécsett hat gólt kap­tak, a Kohász pedig szászázalé­­kos teljesítménnyel érkezett a Szőnyi útra. Jó: Pálinkás, Bod­nár Varga, Aranyosi, Berecz, ül. Kerekes, Fajkusz, Horváth. Rónai Egon Oroszlány—Dorog 3:3 (3:1) Oroszlány, 2500 néző. V: Bor­sos. Oroszlány: Papp L. — Sípos, Szabó, Jelinek, Vizkeleti — Ko­vács, Horváth — Kavalák (Tor­ma a 60. percben), Dukai, Papp M., Babai (Szlobodics a 60. perc­ben). Edző: Mészáros Imre. Do­rog: Schnitzer — Engelbrecht, Kiss, Major — Pesze­ki I, Beszejki­­ — Ecker, Szilasi (Izsó a 79. percben),­­Szabó, Gabala, Bartalos (Merényi a 89. percben). Edző: Ivanics Tibor. 4. perc: Babai szögletére Papp M. emelkedett a legmagasabbra, és a bal sarokba fejelt, 1:0. 19. perc: Dákai kényszerítő átadása után Kavalák már csak Schnitzerrel állt szemben, de nem , tudta elgurítani a labdát a jó ütemben kivetődő kapus mellett. 26. perc: Bartalos szögletrúgá­sánál elmélázott a hazai védelem, és Peszeki I. higgadtan fejelt a jobb­­sarokba, 1:1. 35. perc: Babai Kavaláknak adott jó labdát, aki a rossz ütem­ben kifutó dorogi kapuson átpör­gette a labdát, Dukai elé került, s a csatár jobb belsővel a hálóba lőtt, 2:1. 39. perc: Babai ügyesen lecse­lezte magát az alapvonalig, visz­­szagurított, és Dukai a hálóba lőtt, 3:1. 48. perc: Szabó lefutotta a ha­zai védőket, lőtt, Papp L. lábbal mentett. 52. perc: a dorogi Szabó le­fejelte a Hazaiak középhátvédjét, Szilasihoz került a labda, aki jó ütemben gurított vissza Szabónak, s a csatár a kapu jobb oldalába lőtt, 3:2. 74. perc: hazai szabálytalanság után szabadrúgáshoz jutott a Do­rog. Bartalos Peszeki f­elé gurí­tott, aki a sorfal mellett félmaga­sa­n a hálóba lőtt, 3:3. 89. perc: Szabó hibájából a­dorogi Szabó tört kapura, Papp L. bravúrosan, messze kifutva kapu­jából, lábbal mentett előle. A második félidőben a biztos vezetés tudatában a hazaiak nem­csak rossz cserét hajtottak végre, hanem alárendelt szerepet is ját­szottak. A középpályát a Dorog uralta és rendre zavarba hozta a rosszul helyezkedő oroszlányi védelmet. Végül a hazaiak örül­hettek­­­az egyik pontnak! Jó: Papp L., Jelinek, Papp M., ill. Peszeki I, Ecker, Bartalos. Füredi István Pécsi MSC—Szekszárdi Dózsa 2:1 (1:0) Szekszárd, 5000 néző. V: Al­berti. PMSC: Katzirz — Bálint, Maurer (Schulteisz az 50. perc­ben), Emglóner, Kincses — Dár­dai L., Dárdai P., Lutz (Schu­mann a 46. percben) — Kardos, Fábián, Jónás. Edző: Garami Jó­zsef. Szekszárd: Pólyák — Kor­­ner, Simon, Pusztai, Lubastyik — Tóth, Szabó, Laki — Kovács, Meszlényi, Márkus (Micskó a 72. percben). Edző: Kormos Mihály. 13. perc: Ko­rner hosszú indí­tásával Meszlényi lefutotta a vé­dőket, a kapu torkában Maurer szögletre hárított előre. 19. perc: cseles szabadrúgás után Kardos 22 méterről lövésre szánta el magát, a labda a bal oldali lécről vágódott a mezőnybe. 21. perc: Dárdai P. 25 méteres szabadrúgása Pólyákról kiperdült, Fábián közelről a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1:0. 23. perc: Meszlényi két védőt becsapott, majd a kifutó Katzirz­­i előtt is átemelte a labdát, a pettyes a felső lécről Márkus elé pattant, a csatár a lövés pillana­tában elcsúszott. 63. perc: Kardos jobb oldalon elhúzott, kapu elé lőtte a labdát, és Schumann közelről nem hibá­zott, 2:0. 77. perc: Simon szabadrúgása kiperdült a pécsi kapusról, két hazai csatár egymást zavarta, így újabb gólhelyzet­­ maradt kihasz­nálatlanul. 89. perc: Laki hazaadását Fá­bián elcsípte, Pólyák jó érzékkel mentett előle szögletre. 90. perc: Tóth 30 méteres lö­vése bombaként vágódott a léc alá, 2:1. Nagy iramú, rendkívül küzdel­mes mérkőzést hozott a két „szomszédvár” találkozója. Az el­ső 26 percben bátor támadójáték­kal lepte meg ellenfelét a szek­szárdi együttes. Szünet után is nagy erővel támadott a Szekszárd, de nem tudta megtalálni a jól tömörülő pécsi védelem ellensze­rét. Élvezetes, jó mérkőzésen a mindvégig egyenrangú Szekszárd döntetlent érdemelt volna ... Jó: Katzirz (a mezőny legjobb­ja), Maurer, Dárdai P., Kincses, ül. Simon, Tóth, Kovács, Mesz­lényi. Az NB II állása 1. Pécs 5 4_ 113- 48 2. Dumaújv.5 4— 113- 68 3. Budafok5 4— 111- 58 4. Oroszlány5 2 2 113- 86 5. Szekszárd5 2 2 1 7- 46 8. Izzó5 2 2 1 7- 56 7. Várpalota5 2 2 1 8- 96 8. Volán5 1 3 1 8- 65 9. KKF SE5 2 1 2 7- 65 10. Nagykát5 2 1 2 7- 75 11. Dorog5 2 1 2 7- 85 12. Kanizsa5 2 1 2 6- 85 13. Komló5 1 2 2 5- 54 14. Szolnok5 2— 3 5- 74 15. Bábolna5 2— 6 1 1 5- 84 16. BVSC5 2— 3 6-104 17. Bp. Spart.5 1 1 3 5- 93 18. FOSPED5 1 1 3 7-123 19. Debrecen5 1 1 3 1- 63 20. MÁV DAC 5 1— 4 3-112 XXXI. 206. ♦ 1975. szeptember 1. NB II. NB III ­ Délnyugat Lőrinci Fonó — Barcsi SC 3:0 (2:0). Gy­ömrői út, 400 néző. V: Bodnár. L­. Fonó: Franczia — Bocz (Angelmann), Flórián, Han­­kó, Darázs, Pál (Kanta), Gedai, Letenyei, Csukás, Monikász, Ka­tona. Edző: Borbély András. Barcs: Kótai — Bencsik, Dóczi, Kis.­, Kempf (Novák), Karsai, Gulyás, Tóth (Nagy), Fodor, Winkler, Gyergyák. Edző: Ma­­yer György. Sportszerű mér­kőzésen a tapasztaltabb textiles együttes biztosan győzött. G: Ka­tona, Gedai, Letenyei. Jó: Fran­czia, Gedai, Letenyei, Katona, ill. Kiss, Winkler. Székesfehérvári MÁV Előre— Növényolaj Kinizsi 3:2 (2:1). Szé­kesfehérvár, 1200 néző. V: Félix. Előre: Paulusz I — László, Cs. Horváth, Szabó, Lechner, Bús, To­rnai, Miskei (Pemmer), Úr, Fülöp, Jelinek (Bátor). Edző: Kerekes Imre. Növényolaj: Koós — Által, Siba, Jordán, Solti, Szabó, Gresa, Jónás, Bakos, Gergely (Csizma­dia), Kalmár (Kertész). Edző: Bá­lint István. A hajrában a Növény­olaj majdnem megszerezte az egyik pontot. G: Őr: Fülöp, Mis­kei, ill. Gresa, Bakos (K­­esből). Jó: Fülöp, Bús, Lechner, Cs. Hor­váth, ill. Által, Gresa, Jónás. Veméndi TSZ SK — Dombóvári Spartacus 1:0 (1:0). Dombóvár, 1000 néző. V: Pintér. Véménd: Doszpod — Szabó (Tóth), Roti F., Márton, Kajtár, Fiodisz, Takács, Törjék, Borovácz, Orosz, Bencsik. Edző: Rónai István. Dombóvár: Dobos — Hertelendi, Vida, G. Kiss, Pintér, Nagy, Orsós, Szlobo­­da (Vámosi), Németh, Pál, Lódzi. Edző: Szám Frigyes. G: Nagy (ön­gól). Jó: Rott F., Törjék, Boro­vácz, ill. Pál, Vida. Siófoki Bányász—BKV Előre 1:1 (1:0). Knopp I. u. 400 néző. V: Szávó. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, Pintér, Babán, Balogh, Dróth­, Johann, Bihari (Bakó), Horváth J., Bocsev. Edző: Megy­­gyes Gábor. Előre: Szilágyi — Sass, Vári, Richtscheid, Gulácsi, (Sinkó), Ivácsov, Parásó, Udvarev (Tóth), Gubán, Füsi, Standl. Ed­ző : Galgóczi Ottó. A Siófok a má­sodik félidőben védelembe vonult, s erre majdnem „ráfizetett”. Az Előre döntő fölénybe került és csak az önfeláldozó vendégvéde­lem mentette meg az egy pontot. G: Horváth J., ill. Gubán. Jó: Má­lics (a mezőny legjobbja) Dróth, Pintér, ül. Vári, Parásó, Gubán, Richtscheid. Enyingi MEDOSZ — EMG SK (Sashalom) 1 :0 (1 :0). Enying, 900 néző. V: Grubits. Enying: Takács — Simon, Lakatos, Molnár, Mor­vai, Sonkás (Csehkis), Megyeri, Bencze, Csikesz, Horváth, Berecz­­ki (Vass). Edző: Tobak László. Sashalom: Gajánszki — Wizner, Marton, Hábersdorfer, Nagy, Hoffmann (Bathó), Egyházi, Sző­ke, Szávai, Tóth, Lévai. Edző: Oroszi László. G: Molnár. Jó: Ta­kács, Lakatos, Csikesz, ill. Nagy. PREDOSZ ÉRDÉRT—Táncsics SE 3:1 (0:1). Népfürdő u., 300 néző. V: Lénárt. ÉRDÉRT: Képíró — Salcza, Marosi, Kamler, Sóvári, Boruzs, Nagy, Kamarás, Uj-Sza­­bó, (Komfeld), Somogy­vári, Me­­licharek (Németh). Edző: Kiss János. Táncsics, Kiss P. — Túri, Judik, Ambach, Hamar, Németh, Geiger, Hadzopulosz, Veszelka, Konta, Kapcsos (Kiss L.). Edző: Csanda István. A 10 főre csökkent ÉRDÉRT az utolsó 8 percben két gólt szerzett. A 70. percben Ka­marás kiállítva. G: Kamarás, So­­mogyvári, Németh, ill. Konta. Jó: Sóvári, Boruzs, Somogyvári, ül. Németh, Jucsik, Geiger. Ganz-MAVAG- Bp. Építők 3:2 (3:1). Népliget, 100 néző. V: Ká­­rolyfalvi. Ganz-MAVAG: Polina — Stammler, Bodoki, Vaskor, Nagy, Vida, Berta, Weiland, Végh, Simon, Ihász. Edző: Vadász Ká­roly. Bp. Bp.: Tarlós — Karéi, Tamási, Papazoglu, Vass, Rozs­nyó, Horváth (Berencsi), Fran­­dóczki, Szeitl (Eicsi), Nagy, Vígh. Edző: Miksovszky Zoltán. Már az első tíz percben 2:0-ra vezetett a Ganz-MÁVAG. Ugyanakkor a Bp. Építők támadói sok jó helyzetet kihagytak. A II. félidőben az Építők támadott többet, de a jól védekező Ganz-MÁVAG ellen csak szépíteniük sikerült. G: Végh (2), Vida, ill. Karéi (2, egyet 1 l-es­­ből). Jó: stammler, Vaskor, Végh, ill. Karéi, Tamási, Vass. Pécsi VSK—Pénzügyőr SE 3:3 (2:0). Pécs, 1000 néző. V: Gozdán. PVSK: Papp — Hergenroder, Sza­bó, Balázs, Gyurina, Grünwald, Kaszás (Zoltai), Kresz, Baumhol­­czer, Nagy, Tóth. Edző: Lendvai Miklós. Pénzügyőr: Balázs — Ku­­l­ajda, Józsa, Csekő, Menyhárt (Lesti), Szili, Fazekas, Straub, Vi­da, Sashegyi, Bodor. Edző: Tót­hegyi Tibor. 0:2 után a Pénzügy­őr nem adta fel és a vezetést is megszerezte. A PVSK a 91. perc­ben (hosszabbításban) egyenlített. Ugyanebben a percben Lesti rek­lamálásért kiállítva. G: Grünwald (2, egyet 11-esből), Tóth, ill. Lesti .(2), Vida. Jó: Grünwald, Kresz, Tóth, Ül. Józsa, Szili, Vida. Pécsi BTC — Mázaszászvári Bá­nyász 1:1 (1:0). Pécs, 200 néző. V: Ágoston. PETC: Sass — dr. Rideg, Daka, Aradi, Németh (Vár­helyi), Vágner (Fiegler), Bartal, Renkó, Dauer, Hajós, Kiss. Edző: Horváth László. Mázaszászvár: Szulics — Kólya (Csábrák), Szé­les, Katona (Zsíros), Bocz, Pataki, Demeter, Bíró, Horony, Perényi, Steimler. Edző: Stepán Tibor. G: Renkó, ill. Perényi. Jó: Sass, Ri­deg dr., Daka, Ilil, Széles, Bocz, Perényi. Dunaújvárosi Építők—Perbáli TSZ SE 1:1 (1:0). Dunaújváros, 1100 néző. V: Saáry. D. Ép.: Pé­ter — Debreceni, Kalmár (Soós), Bátai, Szabó Z., Baji, Hryci, Si­mon (Németh I.), Földi, Annas, Vancsura. Edző: Zugéber János. Perbál: Szegedi — Cseh, Kovácsi, Füstös, Szabó, Bajkó, Kovács II, Ivanics, Harcos (Nagy J.), Nyiri, Kiss. Edző: Povázsai László. Küz­delmes, kemény mérkőzés. A Per­bál, a 39. percben, szabadrúgásból egyenlített. Kiállítva: Szabó (Per­bál), a 73. percben. G: Ármai, ill. Ivanics. Jó: Bátai, Simon, Földi, ill. Cseh, Kovács I, Ivanics. Északnyugat AURAS SE—Soproni VSE 3:1 (0:0). Komkút utca, 800 néző. V: Tóth Lajos. AURAS: Szekeres — Moravcsik (Baranyai), Horváth, Simonetz, Varga, Madhna, Pala­­sits, Fischli, Kupás, Goschler, Ta­kács. Edző: Sinkovits Ferenc. SVSE: Babos — Göndöcs, Né­metül, Egresits, Kozáki, Kápét (Honti), Drozsnyák, Frinczes, Já­­ger, Bencze, Ábrahám. Edző: Szabó József. Gyenge színvonalú, kemény b­elem­en­ésekkel tarkított mérkőzés. G: Varga, Michna, Ku­pái, ül. Bencze. Jó: Varga, Fischli, Goschler, Kupái, V: Németh, Bencze. MIKE Fűzfői AK — MOTTM TE (Mosonmagyaróvár) 2:1 (1:0). Fűzfő-gyártelep, 1100 néző. V: Jámbor. Fűzfő: Takács — Gál B., Balatoni, Kovács, Búza, Zaharo­­vits, Gerstmár, Csurgó, Weisz, Glázer, Gellei. Edző: Vasas Mi­hály. MOTIM: Fekete (Paulák) — Vaskovits, Papp, Kálmán, Makai, Juhász II, Rác­z, Bors (Horváth), Turány, Juhász I, Cisztercill. Ed­ző: Németh Kálmán. A II. fél­időben mindkét csapat tíz ember­rel játszott, és ebben a játék­részben változatos, élvezetes volt a küzdelem. Kiállítva: Kovács (Fűzfő) a 15. percben, Vaskovics (M.) a 45. percben. G: Weisz, Glázer, ill. Horváth. Jó: Balatoni (a mezőny legjobbja), Takács, Glázer, Gellei, ill. Fekete, Papp, Juhász I. Váci Híradás —Sabaria SE 4:2 (1:0). Szombathely, 500 néző. V: Bodrogi. Vác: Hornyák — Jónás, Varga, Kriska, Molnár, Szunyogh, Pálinkás, Bera (Orbán), Bednack, Pásztor, Tóth. Edző: Jeszenszky István. Sabaria: Varga F. — Sü­­meghy, Varga L.,­­Stieber, Ben­­csics, Jankó, Molnár, Janizsó (Schweitzer), Horváth I., Bíró, Viszked, (Szenye). Edző: Székely Ferenc. Változatos jó iramú mér­kőzés. A helyzeteit jobban kihasz­náló csapat győzött. A 75. perc­ben Jankó kiállítva, g : Va­rga, Ber­a, Orbán, Tóth, ill. Szenye, Schweitzer. Jó: Hornyák, Varga, Pálinkás, Pásztor, ill Molnár. Dunakeszi VSE — Zalaegerszegi Dózsa 2:0 (1:0). Dunakeszi 800 néző. V: Simon. Dunakeszi: Le­­boniczki — Kári, Szabadi, Ra­­zsonyi, Kiss, Bodó, Szalai, Zim­­mermann (Hegedűs), Koós, Pol­­lák, Görgicze (Kollár). Edző: Vi­rág István. Z.­egerszeg: Nyúl — Füngics, Németh II, Erős, Molnár II, Preisinger, Gacs (Bartos), Molnár I, Pető, Németh I (Berta), Szőke. Edző: Czotter Béla. G: He­gedűs, Koós. Jó: Szalai (a mezőny legjobbja), Szabadi, Razsonyi, Pol­­lák, ill. Pető, Erős. Ajkai Bányász —Bauxitbányász SE (Tapolca) 1:0 (1:0). Ajka, 2000 néző. V: Kocsis. Ajka: Lu­kács T. — Király L, Fischli, Pa­dos, Szalai, Király Z., Weisz, Schner (Cseh), Szemán (Kalibás), Lukács Z., Tóth. Edző: Németh István. Bauxitb.: Blaskovics — Ughy, Csábi, Magyar, Für, Or­mai, Mészáros, Lovász, Sági, Mar­ton, Kutasi (Frantal). Edző: Szarvas László. Jó iramú mér­kőzés. A 90. percben Fischli büntetőjét Blaskovics kivédte. G: Tóth. Jó: Lukács T., Weisz, Sza­lai, ül. Blaskovics, Csábi, Ormai. Répcelaki Bányász—Győri Tex­tiles 2:0 (0:0). Répcelak, 1000 né­ző. V: Maróti. Répcelak: Németh II — Puklér, Németh I, Kálmán, Fehér, Szabó, Győrvári, Kovács B. (Horváth), Molnár, (Soós), Gáspár, Kovács L. Edző: Lengyel Antal. Győr: Gyemez — Angyal, Fekete, Nagy, Frick, Varga, Márkus (Papp), Stark (Weibl), Tóth, Faj­kusz, Segovics. Edző: Schillinger Rudolf. Az utolsó két percben esett a két gól. G: Németh I, Soós. Jó: Puklér, Németh I, Fehér, Gás­pár, ül. Fekete, Nagy, Stark. Péti MTE—Pápai Textiles 211 (1:0). Pétfürdő. 800 néző. V: Ho­nt­­vári. Pét: Daróczi — Szilágyi, Tolnai, Mészáros, Óvári, Pávits, Szabó, (Tóth II), Kiss, Tóth I, Heinczinger, Simád. Edző: Vékony Bálint. Pápa: Dekovics — Gáti, Horvát, Sass I, Tóth, Varga, Vö­rös (Pólusa), Sass II, Fabrikas, Szűcs, Gáspár. Edző: Kuti Ber­bert. Küzdelmes, színvonalas mér­kőzés. A végig többet támadó péti csapat biztosan győzött. G: Szabó, Simai, ill. Szűcs. Jó: Tolnai, Mé­száros, Szabó, Tóth I., ül. Deko­vics, Horváth, Farkas, Szűcs. Rákóczi SE—Soproni Textiles 1:1 (1:0). Sopron, 1000 néző. V: Horváth. Rákóczi SE: Farkasdi — Komáromi, Ferling, Horváth, Ba­rabás, Rémai, Gál, Zigó, Göndör (Bánfi), Kocsis, Háklár. Edző: La­­kos László. Sopron: Mészáros — Tremmel, Anka, Decsi, Pete, Fendrik (Áldozó), Stekovics, Ja­­godics, Kiss (Dávid), Deák, Pán­­czél. Edző: Kertész Imre. Küzdel­mes mérkőzés, igazságos ered­mény. Az 55. percben a cseréhez készülő Móreczet a játékvezető — megjegyzés miatt — kiállította. G: Gál, ill. Decsi. Jó: Fendrik, (a mezőny legjobbja), Gál, ül. Mé­száros, Tremmel, Decsi. Körmendi FMTE — Bakony Ve­gyész 2:1 (1:1). Körmend, 1500 néző. V: Rúzsa. Körmend: Fata - Czvitkovits, Kiss, Horváth P., Szakály, Nagy, Vincze (Gáncs)­­ ,Pál, Hegedűs, Sebestyén, Horváth Z. (Somogyi). Edző: Papp István. Bakony, Holló — Puskás, Kiss, Mátyás, Nagy II, Mészöly, Nagy I, Rendes, Windt (László), Végh (Baumgartner), Iszak. Edző: Ker­tész János. Izgalmas,­ kemény mér­kőzés. G: Sebestyén, Horváth P., ill. Czvitkovics (öngól).. Jó: Fata, Kiss, Nagy Z., Horváth P., Il. Holló, Puskás, Iszak.