Népsport, 1976. április (32. évfolyam, 78-103. szám)

1976-04-01 / 78. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Ferencváros—Békéscsaba A mérkőzés előtt a hazai csa­pat öltözőjében Dalnoki meg­említette, hogy bajnoki mérkő­zésen még sohasem győzték le a Békéscsabát. Aztán moso­lyogva megtoldotta szavait: „Majd most!” A másik öltöző­ben nyugodt volt a hangulat. Szűcs Gyula mondta is: „A Fradi sokkal jobb csapat, alig­ha van esélyünk ...” Az első perctől kezdve óriási volt a küzdelem, a Ferencváros diktálta a tempót, míg a csa­baiak úgyszólván csak a véde­kezéssel törődtek. A 7. perc­ben a békéscsabai térfél köze­pén Nyilasi és Németh össze­csapott a labdáért vívott harc­ban. A békéscsabai játékos a térdét fájlalva a földre ro­gyott, végül is hordágyon vit­ték ki a mentők. Amikor Vá­gási bejött, a békéscsabaiak had­rendet változtattak, Láza vette át Nyilasi őrzését. Pásztor át­ment a jobb oldalra, Vágási játszott beállóst. A 13. percben Pásztor a 16-oson belül szabá­lyosan lökte Szabót. A csatár elesett, a közönség egy része indokolatlanul 11-est reklamált. Egy villámgyors békéscsabai el­lentámadás végén Magyar mel­lé lőtt. A másik kapunál Pusz­tai fejelt fölé, aztán Rab lövé­sét védte a kapus. A 33. perc­ben Paróczai beadása elszállt az üres kapu előtt. Martos a berohanó csatárok elől szög­letre szerelt. A 34. percben Rab középre nyeste a labdát, Nyi­lasi pedig felugorva, 7 m-ről a hálóba fejelte. A nézőtérről nem lehetett látni, hogy mi is tör­tént, de az esetek közvetlen közelében tartózkodó Kőrös fel­tehetően lökés miatt nem ad­­ta meg a gólt (háza: „Nyilasi maga is elismerte, hogy ellö­kött”. Nyilasi. ..Lendületből fel­ugrottam, nem löktem­ el sen­kit”.) A félidő utolsó percében Királyvári beadása nagy gól­helyzetben találta Magyart és a középcsatár 3 m-ről a felső léc­re fejelt. SZÜNET UTÁN tovább rohamozott a Ferencvá­ros. Nyilasi lövését, majd Sza­bó fejesét védte Tóth. A 39. percben Pusztai beadá­sa után Mucha kapura lőtt, Tóth röviden ütötte sarokba tartó labdát, ki a jobb Nyilasi ricsanott, de a vetődő kapus két kézzel megfogta a játékos lábát. Tizenegyes: Megyesi a bünte­tőből a jobb sarokba helyezte a labdát. 1:0 Egy újabb gól aztán végleg megpecsételte a vendégek sor­sát. A 69. percben Ebedli át­adása után az előretörő Martos beadott, úgy látszott, hogy felugró Tóth könnyűszerrel le­a húzza a labdát, de kiejtette. A szemfüles Nyilasi hátragurítot­­ta, s Magyar 8 m-ről az üres kapu közepébe vágta a labdát. 2:0 Mucha sérülés miatt elhagyta a pályát, Pásztor szabadrúgását hárította Hajdú. A 86. percben Nyilasi remekül átjátszotta védőket, de aztán nagy helyzet­­­ben mellé lőtt. ★ ★ ★ Ritkán látható, küzdelmes mérkőzés volt, mert a Bé­késcsaba együttese taktikai­lag nagyon fegyelmezetten és szervezetten védekezett, mégpedig úgy, hogy vegyes védekezést alkalmazott: em­berfogást és területvédelmet. A pálya közepén tömörültek és nem hagytak időt a lab­da átvételére, keményen ütköztek, pillanatra sem hagyták nyugodni ellenfelü­ket. A Ferencváros játéká­nak lendületét olykor sza­bálytalanságokkal is meg­törték, próbálkoztak gyors ellentámadásokkal is. A zöld-fehérek érthetően ne­hezen találták meg ennek a játéknak az ellenszerét. Keveset játszottak szélre, nem vállalkoztak távoli át­­lövésekre és arra sem, hogy mértéktartó visszahúzódással megpróbálják fellazítani az ellenfél derekasan védelmi falát. A küzdő ferenc­városiak azonban így nagyon nagy iramot diktál­ál­tak, sokat mozogtak, futot­tak, s végül ha nehezen is — két kapushiba után — megérdemelten győztek. A ferencvárosi hátvédek gyakran próbálkoztak előretörésekkel, hiszen szerel­niük elég ritkán kellett. A kö­zéppályán Nyilasi nagy harcot vívott őrzőivel, néha lerázta őket, de többször is leszerelték. Mindkét gólban részes. Ő volt a legveszélyesebb a kapura. Ebedli a védők gyűrűjéből rit­kán tudott kiszabadulni, de így is adott jó labdákat. A tá­madók közül Magyar dicsérhető leginkább küzdőszelleméért és góljáért. A Békéscsaba kapusa, Tóth, két durva hibá­jával csapata vereségét okozta, de azért volt két-három jó védése is. A csapat két emelkedő játékosa Kerekes­­i­és Liza volt, mindketten nagyon higgadtan játszottak, sokszor szereltek, sőt még cselekkel is kivezették a labdát a középpá­lyára. Zsíros jól tartotta Pusz­tait, miként Vágási Szabót. A többiek közül Pásztor játszott kielégítően. Dalnoki Jenő: Szomorúan hal­lottam, hogy az ellenfél­ ed­zője a kispadost durvaságra biz­tatta játékosait. Szűcs Gyula: Gratulálok a Ferencvárosnak! Németh Gyula NB I. TARTALÉKCSOPORT Ferencváros — Békéscsaba 3:0 (1:0). Gyál út, 2000 néző. V: Si­­mon. Ferencváros: Kollár (Dem­ján) — Vépi, Viczkó, Forintos (Mészöly), Staller, Csaja, Juhász, Eipel, Engelbrecht, Vad, Pécsi. Bé­késcsaba : Tasnádi (Szobek) — Erős, Dobó, Zsömbörgi, Schneider, Zilbauer Moós (Pogács), Kovács (Hegyesi), Gulyás, Lukács, Már­tás. G: Vad,­­Mészöly, Pécsi. Jó: Vépi, Viczkó, Juhász, il. Dobó, Schneider. 2:0 (0:0) üllői út, 25 000 néző. Vezette: Kőrös (***) (Szkokán, Urbán). Ferencváros: Hajdú 0 — Martos 6, Bálint 6, Rab 6, Megyesi 6 Nyilasi 7, Ebedli 6, Mucha 5 — Pusztai 5, Szabó 5, Magyar 6. Edző: Dalnoki Jenő. Békéscsaba: Tóth 3 — Paróczai 5, Kerekes 7, Láza 7, Zsíros 6 — Németh 0, Alberti 5, Pásztor 6 — Királyvári 4, Magyar 4, Bá­náti 4. Edző: Szűcs Gyula. Csere: Németh helyett Vágási (6) a 8. percben, Mucha helyett Branikovits (0). Királyvári helyett Kolesánszki (0) a 72. percben, Ebedli helyett Kelemen (0) a 82. percben. Góllövő: Megyesi (U-esből) az 59. percben, Magyar a 63. percben. Szögletarány: 7:6 (3:3) a Ferencváros javára. Diósgyőr—Salgótarján 0:0 Diósgyőr, 6000 néző. Vezette: Marton (****) (Nagy, Závodszky). Diósgyőr: Veréb (0) — Tatár 5, Salamon 7, Váradi 5, Martis 5, — Oláh 5, Fükő 5, Görgei 5 — Fekete 4, Horváth A. 5, Feledi 5. Edző: Szabó Géza. Salgótarján: Szűcs (0) — Miklós 5, Kmetty 7, Kovács II 6, Kegye 6 — Angyal 5, Varga 4, Marcsok 4 — Szoó 4, Kovács III 5, Jeck 6. Edző: Dávid Róbert. Csere: Marcsok helyett Básti (—) az 57. percben, Váradi helyett Hajas (—) a 63. percben, Szoó helyett Horváth (—) a 68. percben, Fekete helyett Koleszárik (—) a 73. percben. Szögletarány: 4:4 (3:3). Az első percben Jeck elfutott, de Kovács III a beadott labdát nem találta el. Ellentámadásnál Salamon szép cselsorozata után Horváth tíz méterről a kapufát találta el, majd felszabadított a salgótarjáni védelem. A 10. percben Martis vitte fel a lab­dát, amikor a 16-oson belül járt és lőni készült, a tördbe rúgott. Széllel szemben is a hazaiak támadtak többet, de a csatárok körülményeskedtek a kapu előtt, a jó helyzetnél is jobbat keres­tek. A 17. percben Kegye lerán­totta a kapura törő Feketét, a salgótarjáni játékos még csak figyelmeztetést sem kapott a já­tékvezetőtől. A 25. percben szabadrúgás a salgótar­áni kapu előtt. Horváth perdítését Oláh 15 méterről, ka­pásból kapu fölé emelte. A 26. percben Oláh hozta jó helyzetbe Horváthot, de a diósgyőri csa­tár 7 méterről kapu fölé bom­bázott. Ellentámadásnál a 28. percben Jeck veszélyes beadását Martis szögletre fejelte. A 40. percben Feledi beívelt labdáját Szűcs szépen lehúzta. Utána Kmetty tört előre. Veréb csak merész vetődéssel tudta megsze­rezni a labdát. Az utolsó per­cekben három diósgyőri szöglet jelezte a hazaiak fölényét. A harmadik szöglet után Horváth fejese volt veszélyes a kapura. SZÜNET UTÁN a 49. percben Fekete ívelt be veszélyes labdát a salgótarjáni kapu elé. Váradi azonban el­­ügyetlenkedte a kínálkozó gól­helyzetet, mert hat méterről a kapu fölé emelte a labdát. A diósgyőri kapunál Szoó ívelt be veszélyesen. Veréb azonban szépen lehúzta a labdát. Az 57. percben Marcsok megsérült,­­Básti jött be a helyére. Min­den meggyőződés nélkül támad­gattak a diósgyőriek, de a sal­gótarjániak könnyen hárították az erőtlen támadásokat. A 74. percben újabb gólhelyzet adó­dott a salgótarjáni kapu előtt, de Kovács a gólvonalról kivágta a labdát, majd Hajas emelt kö­zelről kapura. Szűcs azonban jól helyezkedett. A 75. percben Jeck megsérült, lesántikált a pályáról, három perc ápolás után jött vissza. A 77. percben Szűcs aláfutott a labdának, amelyet a kapu torkában Hor­váth A. nem ért el. A 80. perc­ben újabb gólhelyzet a salgó­tarjáni kapu előtt: Martis szé­pen kiugratta Hajast, aki mintegy 8 méterről a kapusba lőtte a labdát. A salgótarjáni Horváth futott el a jobb olda­lon, kapura is lőtt, Veréb azon­ban bravúros vetődéssel meg­szerezte a labdát ★ ★ Nem hozott színvonalas játékot az északi rangadó. Az első félidőben szemben is a Diósgyőr széllel tá­madott, de mezőnyfölényé­ből sokáig csak egy kapu­fára tellett azért, mert az ellenfél kapuja előtt kö­rülményeskedtek a csatárok. Ritkán vállalkoztak lövésre. A vendégek inkább a véde­kezésre összpontosítottak, ennek ellenére néhány ve­szélyes támadást ők is ve­zettek. Fordulás után sem változott a játék képe, a diósgyőriek szinte állan­dóan a salgótarjániak tér­felén tanyáztak, de a gól­helyzetek egész sorát nem tudták kihasználni. A mér­kőzés inkább nagy küzdelt­met, mint jó játékot hozott. A Diósgyőri kapust, Verébét nem tették próbára. A védelemből egyedül Salamon játéka érdemel emlí­tést. A középpályások színtelen játékot nyújtottak. A támadósor teljesen szétesően játszott. Hor­váth néhány veszélyes húzása jelentett olykor veszélyt a sal­gótarjáni kapura. A salgótarjániak kapusa, Szűcs is keveset volt játékban. A védelem kimagasló tagja Kmetty földön, levegőben egyaránt jó volt, sok veszélyes támadás akadt el rajta, sokkal maradt el mögötte Nem Ko­vács II és Kegye sem. A salgó­tarjáni középpályások is inkább a védekezésben tűntek ki, vendégek legveszélyesebb játé­­­kosa Jeck volt, sérülése azon­ban a II. félidőben visszave­tette. Szabó Géza: Végig többet tá­madtunk, de ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül ki­hagyni. Dávid Róbert: Egy pontért jöttünk, tervünket teljesítettük. A befejezés előtt Horváth akár a mi javunkra is eldönthette volna a mérkőzést Nemes Péter NB I TARTALÉKCSOPORT Salgótarjáni BTC —Diósgyőr 3:1 (1:0). Diósgyőr, 1000 néző, V: Brinken. Salgótarján: Magyar (Ba­lázs) — Gecse, Horváth II, Tatai K., Balga, Budai, Szlivka (Kony­ha), Földi, Mohácsi, Orosházi, Du­dás. Diósgyőr: Szabó — Teodoru, Makróczi, Tóth, Tamás — Horváth E. (Földi), Szűcs I, Móricz — Szűcs J. (Csányi), Egri, Boros­tyán. G: Dudás (2), Konyha, 111. Borostyán. Jó: Gecse, Tóth K., Budai, Dudás, 111. senkit se­m lehet kiemelni. Tatabánya—Kaposvári Rákóczi 5:1 (2:0). Tatabánya, 300 néző. V: Félix. Tatabánya: Csepecz (Kiss) — Farszki, Néder, Zsoldos, Tóth (Ferling), Dupai, Bánfi, Her­nádi, Takács (Kórod!). Kőműves, Péntek. Rákóczi: Szabó — Jeze­­rich, Petrók, Báli, Mike, Kovács J., Tóth-Bagi (Nagy), Csukovics (Csorba), Karasz, Csépán, Bántó. G: Koródi (2), Ferling, Takács, Péntek, 111, Csépán. Jó. Farszki, Zsoldos, Bánfi, Kőműves, Hl. Pet­rók, Báli. XXXII. 78. ♦ 1976. április 1. NB­­ Videoton—ZTE 1:1 (1:1) Székesfehérvár, 7000 néző. Vezette: Lauber (*•*) (Borsos, Eőry). Videoton: Kovács L. 0 — Nagy III 5, Baranyi 7, Fejes 6, Végh 5 — Kovács J. 5, Nagy II 5, Csongrádi 5 — Májer 5, Wollek 3, Szalmásy 4. Edző: Kovács Ferenc. Zalaegerszeg: Déri 6 — Fodor 5, Antoni 8, Mihalecz 6, Filó 6 — Tóth Gy. 6, Gáspár 6, Rácz 6 — Bogáti 5, Soós 6, Csepregi 5. Edző: Szőcs János. Csere: Wollek helyett Jankovics (5), a szünetben, Csepregi helyett Szatmári (4) az 52. percben, Szalmásy helyett Czeczeli (—) a 75. percben. Góllövő: Baranyi a 31. percben, Csepregi a 40. percben. Szögletarány: 6:3 (3:3) a Videoton javára. A várakozásnak Videoton-rohamokkal megfelelően kezdődött a mérkőzés. A 3. percben Nagy III a jobb oldalról jobb külső­vel, remek átadással indította a balösszekötő helyén kiugró Szalmásyt. A csatár és Déri egy­szerre­­ rajtolt a labdáért, e. 16- os vonalánál találkoztak. Szal­másy volt az ügyesebb, elgu­­rította Déri mellett a labdát A kapus a játékos után nyúlt és elhúzta a lábát. A játékve­zető továbbot intett. .. Egy perc múlva Nagy ügyes csúsztatott fejessel indí­­­­totta Wollekot, a középcsatár ki­ugrott, nagy helyzetbe került 14 m-ről lőtt, Déri vetődve ki­ütötte a labdát és Mihalecz fel­szabadított. A 13. percben egy hosszan, magasan előrevágott labdára Szalmásy rajtolt, egye­dül tört volna kapura, de Déri a kapujából mintegy 35 m-nyire kifutva, előrevetődve, csukafe­jessel (!) küldte vissza a me­zőnybe a labdát. A 25. percben­ Májer a bal oldalról rúgott be veszélyesen csavarodó szögletet a kapu torkában felugró és fe­jelni készülő Wollek elől Déri elütötte a labdát. A 31. perc­ben szabadrúgáshoz jutott a Vi­deoton a jobb oldali alapvonal­nál a 16-ossal egy magasságban. Má­ er lőtte középre a labdát, belül az előrehúzódó és remek ütemben felugró Baranyi a vé­dők gyűrűjéből a kiinduló Déri fölött a kapu közepébe fejelt. 1:0 A 40. percben Filó vette el a labdát Nagy I­I-tól a félpályá­nál, hosszú átadással indította a balszélen futó Soóst, a középcsa­tár ügyes csellel becsapta a ke­resztező Baranyit, a balösszekö­tő helyén induló Csepregi elé gurított és a balszélső 10 m-ről, erősen kiszorított helyzetből, nagy erővel a bal alsó sarokba lőtt. 1:1 SZÜNET UTÁN az 51. percben a Videoton 16- osán belül Baranyi és Csepregi csapoltt össze a labdáért, a ZTE játékosa a földön maradt, majd néhány perces ápolás után je­lezte, hogy nem tudja folytat­ni a játékot. Az 56. percben Jankovics 20 m-es ballábas, ve­szélyesen lecsapódó lövése alig csúszott el a felső léc fölött. Egyre bátrabban játszott a ZTE, néha perceken­ át a Videoton kapujának előterében pattogott a labda. A 70. percben Szatmári ugrott ki a jobb­­ oldalon, ügyes átadással nagy lehetőséget te­remtett Soós számára, de a kö­­zépcsatár a döntő pillanatban kézzel ért a labdához. . . Egy perc múlva Soós 14 m-es, ballá­bas lövését védte Kovács L. Ekkor a Videoton edzője, Ko­vács Ferenc átszervezte csapa­tát. Lecserélte Szalmásyt, helyé­re Czeczelit küldte a pályára. Baranyi előrement a középcsatár­­nak. Kovács I. lett a középhát­véd, Czeczeli pedig a középpá­­lyán játszott. Ez a húzás némi életet vitt a Videoton­­ jártá­ba. A 76. percben Májer lövé­sét védte Déri, majd Czeczeli­­nek a 16-os vonaláról, a sors­­összekötő helyéről bal belső erűddel nyesett szabadrúgását ütötte ki a léc alól. Két perc múlva Baranyi futott el a bel szélen. Déri kifutott kapu­jából, Baranyi átívelte fölötte a lab­dát, üres volt a kapu, Mihalecz felszabadító fejese rövidre sike­rült, Maier azonban 10 m-ről, óriási hebyzetből magasan a ka­pu­fálé vágta a labdát. ★ ★ ★ Talán nem akadt egyetlen ember sem egész Székesfe­hérváron, aki arra gondolt volna, hogy a Videoton nagy­­szerű tavaszi szereplését, százszázalékos teljesítményét éppen a Zalaegerszeg sza­kítja meg. A Ferencváros után ebben a bajnokságban eddig még csak a zalaiak­nak sikerült pontot szerez­niük a Sóstói stadionban. Ez a pontszerzés azonban, te­gyük mindjárt hozzá, telje­sen megérdemelt volt. A Vi­deoton mintha egy kicsit könnyedén vette volna ezt az akadályt, szétesett, eről­ködő, szervezetlen csapat benyomását keltette. I­ Nem így a vendégekn ők hasonló taktikát alkal­maztak, mint a vendégcsa­patok általában Székesfehér­várott, szervezetten, erőtel­jesen védekeztek, de egyet­len percre sem mondtak le a támadások vezetésének lehetőségéről, ügyes, gyors középpályás játékuk révén nem egyszer veszélyeztet­tek is. Szünet után egy ideig kifejezetten fölényben játszottak, de annyira vi­gyáztak a döntetlenre, hogy többre gondolni sem mertek. Pedig, ha mernek... A Videoton csapatából Baranyi játéka emel­kedett ki, középhátvéd létére gólt szerzett, időnként közép­­pályásszerűen rohamozott, a haj­rában pedig csatárként is helyt­állt A középpályások csak fél­órán át szervezték jól a játé­kot, utána, elszürkültek, felad­ták. A csatárokból is hiány­zott ezúttal a megszokott gyor­saság, lendület Különösen Wol­lek passzivitása volt feltűnő. A Zalaegerszeg kapujában Igéri a gólnál elköve­tett hibáját több bravúros vé­déssel igyekezett helyrehozni. A védelemből Antoni magabiztos, ő higgadt, kitűnő játéka tűnt ki, volt a mezőny, legjobbja. Mihaleczcel és Filóval együtt rendre visszaverték a fehérvári próbálkozásokat. A középpályá­sok dicséretére legyen mondva, hogy a helyzetnek megfelelően ezú­tal inkább a védekezésben segítettek, de Tóth Gyula pél­dául a támadásokhoz is gyak­ran felzárkózott. A csatársor­ban Soós játszott a legjobban, harcos volt, vállalta a küzdel­met a védőkkel, helyzeteit azon­ban elhibázta. Ko­vács Ferenc: Csak erőlköd­tünk ezen a mérkőzésen, így meg kellett elégednünk a dön­tetlennel. Szőcs János: Nagyon fegyel­mezett játékkal, megérdemelten vittük el az egyik pontot. Lakat T. Károly . NB I. TARTALÉKCSOPORT Videoton—Zalaegerszegi TE 4:0 (2:0). Székesfehérvár, 2500 néző. V: Endes. Videoton: Horváth L. — Borsányi, Szuna, Garamvölgyi Mater, Eger, Pörögi (Olajos), Bur­ka (Medgyes), Sólymos, Koroknál, Juhász (Nagy T.). ZTE: Fehér — Berta, Keskeny, Samu, Török, Jó­zsi I­. Ebedli. Nyclcser, ülés, Si­­mon (Nagy L.), Buti. G: Sólymos (3), Koroknál. Jó:­ Szuna, Pörögi Sólymos, ül. Ebedli. Kiállítva: Eger és Józsi n. MTK-VM—Csepel 4:® (1:0) Hungária krt., 4000 néző. Vezette: Pádár (***) (Alberti, Geiger). MTK-VM: Gáspár 0 — Palicskó 6, Csetényi 6, Siklósi 7, Szi­geti 6 — Kovács 6, Kiss 8, Borsó 6 — Takács 6, Tulipán 5, Kunszt 6. Edző: Keszthelyi Mihály. Csepel: Lévay dr. 4 — Kovács 5, Wéber 4, Vellai 5, Hunyadi 5 — Varga 4, Ozsváth 5, Gulyás 5 — Karalyos 5, Szurgent 4, Bu­­ronyi 4. Edző: Thomann Antal. Csere: Varga helyett Somogyi (5) a 60. percben, Szurgent helyett Geiger (—) a 74. percben. Góllövő: Kunszt a 10. percben, Kovács a 64. percben, Ta­kács a 82. percben, Siklósi a 85. percben. Szögletarány: 7:5 (5:1) az MTK-VM javára. Már az első percben veszélybe került a vendégek kapuja, Kiss labdája centiméterekkel kerülte el a bal sarkot. A 10. percben Kunszt vezette fel a labdát, a védők nem támadtak, s a bal­szélső futtából, 17 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. 1:0 Nem sokkal utána Kunszt elől Lévay dr. vetődve csípett el egy beívelést a kapu torkában. A 18. percben szögletrúgás után Takács fejese szállt kapu mellé. A 22. percben Kovács a kifutó Lévayt találta el. Ellentámadás során a 26. percben Szurgent 3 méterről sem tudta eltalálni a kaput. A 32. percben Szurgent hibázott jó helyzetben, majd Bu­­ronyi lyukat rúgott a 11-es ponton. 42. percben Kovács fut­tából az oldalhálót találta el. SZÜNET UTÁN egy ideig a Csepel támadott. Szurgent lövését szögletre há­rította Gáspár. A másik oldalon Tulipán fejese okozott gondot Lévaynak. Az 54. percben Sik­lósi jó lövése, majd Borsó lab­dája foglalkoztatta Lévayt. A 63. percben kétszer is a gólvo­nalról mentettek a csepeli vé­dők. A következő percben Borsó középre ívelt labdája átszállt a védők felett és a berobbanó Kövecs 8 méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 2:0 Rákapcsoltak a hazaiak, s a hajrában újabb gólokat szerez­tek. A 82. percben Palicskó vi­harzott el a jobb oldalon, kö­­zépre adását Takács fejjel csúsz­tatta mintegy 8 méterről a kapu közepébe. 3:0 A 84. percben szabadrúgás után Somogyi a felső lécet talál­ta el. A 85. percben Siklósi hoz­ta fel a labdát, majd 20 mé­­­­terről nagy erővel a bal sarokba lőtt. 4:9 ★ ♦ ★ Folytatta jó sorozatát az MTK-VM! Nagy lendülettel kezdtek a kék-fehérek. Egy­más után vezették támadá­saikat és már a 10. percben vezetést szereztek. Tov­áb­bra is az MTK-VM maradt tá­madásban. A középpályás sor rengeteget mozgott. Tagjai jó labdákat adtak a csatá­roknak, így gyakran alakul­tak ki veszélyes helyzetek a vendégek kapuja előtt. Szü­net után egy időszakon át a Csepel is támadott, de ezek­ben nem volt elég átütőerő. A hajrában az MTK-VM újítani tudott és ez újabb gólokban kamatozódott. A minden részében jobb hazai együttes megérdemelten nyert. Az MTK-VM kapujában Gáspárnak kevés dol­ga volt. Palicskó gyakran tört előre, Siklósi is jórészt a kö­zéppályán játszott, sokat lőtt ka­pura. Megfelelt Csetényi és Szi­geti is. A középpályán találjuk a mezőny legjobbját, Kisst, szinte minden akció tőle indult el Sokat volt játékban Borsó és Kovács is. Elöl Takács és Kunszt érdemel dicséretet. Mindketten gyakran veszélyez­tették a Csepel kapuját. A Csepel védelme gyakran zavarba jött. Lévay dr. két gólban is ludas. Viszonylag Kovács és Vellai nyújtott elfogadható teljesít­ményt. A középpályások elsőt­sorban a védekezésre fordítot­ták figyelmüket. A csatársorból csak Karalyost említhetjük né­hány elfutásáért. Keszthelyi Mihály: Úgy ér­zem, hogy a játék alapján az eredmény valós. Thomann Antal: A súlyos vé­delmi hibák és a gólszerzési alkalmak elpuskázása után csakis ilyen eredmény születhetett. Varga Béla VB I TABU­­I Ki St­HURI Csepel —MTK-VM 3:0 (0:0). Salgótarjáni út, 400 néző. V: Dá­vid. Csepel: Katona (Hajdú) - Gondos, Tiéber, Gergely, Kádár Sándor, Kacsányi, Aszalai, Fekete Budai, Tóth 1. MTK-VM: Bicske (Lengyel) — Török, Gellért, Mai­liák, Farkas, Valuh, Andor,c Szancsek (Novák), Ambrus, Dur­gonics, Makai. G: Sándor, Kádi (11-esből), Fekete. Jó: Sándor Fekete, 111. Török. Dunaújvárosban: Magyarország—Brazília Csütörtökön 15.30-kor Dunaúj­városban kerül sor a Magyaror­szág—Brazília labdarúgó ifjúsági válogatott találkozóra. Ez az összecsapás a keddi monori 80 perc folytatása lesz. A magyar együttes tagjai a Kiss, Janiga, Borsányi, Torna, Fejes, Farkas, Gyimesi, Szabó, Hegedűs, Nagy, Csomány, Péter, Mater, Bár­sony, Koroknai, Pörögi, Vincze, Krisztin keretből kerülnek ki. Nagy a valószínűsége annak, hogy a Monoron a­­ második fél­időben szerepelt együttes lép majd pályára. Kemény, harcos találkozóra van kilátás. A vendégek nagyon jó benyomást keltettek kedden. Kemények, harcosak, kitűnően kezelik a labdát. Idősebbek is, mint a mieink, szinte valamen­­­nyien 1957-es évjáratúak. Gondoljuk, ezúttal valamivel könnyebb dolga lesz Rákosi Gyula szövetségi edzőnek, hiszen most már jobban ismeri az el­lenfelet. A vendégek kerete: Joao , Edevaldo, Osmar, Val­­derez, Quincas, Jenaldo, Jorge, Cleber, Birigui, Mardela, Jarbas, Tiao, Bagé, Gil, Osnir, Ju­nior, Rovanír, Brito.