Népsport, 1977. október (33. évfolyam, 234-259. szám)

1977-10-02 / 234. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Vasas—Kaposvár 3-1 (0-0) Fáy u., 3000 néző. Vezette: Kőrös (­****) (Schlick, Mile). Vasas: Mészáros 0 — Török 8, Hegedűs 6, Komjáti 4, Kán­tor 6 — Gass 5, Zombori 5, Szíjgyártó 5 — Müller 5, Izsó 6, Váradi 5. Edző: Kovács Ferenc. Kaposvár: Bulls 7 — Eger 6, Agfalvi 6, Zentai 5, Duschák 4 — Konrád 4, Kanyar 5, Gulyás 5 — Karasz 4, Marosok 4, Tu­rai 4. Edző: Németi­ Lajos. Csere: Szíjgyártó helyett Rózsavölgyi (7) a szünetben, Turai helyett Máté (6) a 68. percben. Góllövő: Rózsavölgyi a 49. percben, Rózsavölgyi az 51. perc­ben, Izsó az 53. percben, Máté a 87. percben. Szögletarány: 10:5 (6:3) a Kaposvár javára. A 3. percben Váradi betört a 16 -oson belülre, egy csel után elvesztette a labdát, majd el­dobta magát, aztán 11-est rek­lamált. A játékvezető helyesen továbbengendte a játékot. A 8. percben Izsó—Gass összjáték után a középpályás egy cselt csi­nált, majd 12 méterről ballal a bal alsó sarokra lőtt, Buús gyors vetődéssel tisztázott. A 12. percben Marcsok elhúzott He­gedűs mellett, 14 méterről a kapu fölé lőtt. A 14. percben Kanyar 16 méteres lövése su­hant el a kapu mellett. Két perc múlva Hegedűs hibá­zott a Vasas 16-osánál, Karasz elől azonban Komjáti haza is tal­­palta a labdát. A másik olda­lon Zombori szöglete átszállt a fejek felett, Müller 12 méter­ről egyből a bal sarokra lőtt, Buús nagy bravúrral hárított. A 19. percben Izsó az alapvo­nalról középre ívelt, Buús lát­ványos vetődéssel lehúzta a lab­dát. A 24. percben Váradi 15 méteres lövését védte a vendé­gek kapusa. Beszorult a Kaposvár. A 28. percben Váradi beadását Bius merész vetődéssel ütötte el Izsó elől. A 31. percben Mészáros alászaladt egy kaposvári szög­letnek, Török azonban ismét szögletre tisztázott. A kihagyott hazai helyzetek után támadni kezdett a Kapos­vár. A 35. percben mégis Gass előtt nyílott újabb gólszerzési lehetőség, de ahelyett, hogy Buús fölött a kapuba továbbí­tott volna, visszafejelte a lab­dát, s Ágfalvi felszabadított. A 40. percben Müller labdáját Zombori 18 méterről a jobb sa­rokra lőtte, de Buús ismét re­mekelt, szögletre hárított. A 45. percben Váradi 14 méteres, jobb sarokra tartó lövését Buús nagy bravúrral szögletre ütötte. SZÜNET UTÁN cserélt a Vasas, Szíjgyártó le­ment a pályáról, Müller vissza­húzódott a középpályára és az újonc Rózsavölgyi lett a jobb­szélső. A 49. percben megszerez­te a vezetést a Vasas. Rózsa­völgyi 17 méterről lőtt, a labda a későn vetődő Buús alatt su­hant a hálóba (kapushiba!). 1-0 Az 51. percben Müller labdá­ját Rózsavölgyi a kifutó kapus mellett 10 méterről helyezte a jobb sarokba. 2-0 Az 53. percben Izsó szép cse­lek után 12 méterről a jobb fel­ső sarokba lőtt. 3-0 A 68. percben Kántor a bal szélről ívelt a kapu elé, Gass az ötösön lefejelte a labdát a bal sarokba, Buús azonban ismét bravúrral hárított. A 76. percben Váradi a jobb szélről adott be, Buús Izsó fejéről szedte le a labdát. A 83. percben Izsó egy csel után középre adott, Komjá­ti öt lépésről a kapu fölé fe­jelt. A 87. percben Máté a lest rek­lamáló Vasas-védők mellett a bal alsó sarokba lőtt. 3-1 ★ ★ ★ Az első félidőben ala­csony színvonalú, gyenge játék folyt a pályán. A Va­sas középen erőltette táma­dásait, de a kaposvári vé­dők, élükön Buús kapussal, biztosan hárítottak. Félóra eltelte után a vendégek is bátrabban kezdtek játszani, különösen középpályás so­ruk indította rendre jó labdákkal a csatárokat. A második, félidőben meg­változott a játék képe, s a Vasas négy perc alatt el­döntötte a találkozót. Az újonc Rózsavölgyi élete első NB I-es mérkőzésének ne­gyedik percében betalált Buús kapujába. Ezután iz­galmasabb, jobb lett a já­ték. A Vasas teljesen szét­zilálta a kaposvári védel­met. A piros-kékek nem ját­szottak jól, de lelkesedésük­kel és rutinjukkal sikerült otthon tartani a két bajnoki pontot. A Vasas kapujában Mészárosnak nem volt különösebb dolga, a gólról nem tehetett. A védelem és a mezőny legjobbja a jobbhátvéd Török volt. Látványosan, nagy­vonalúan, magabiztosan ját­szott. Hegedűst többször átját­­szották, Komjáti árnyéka volt önmagának. Kántor biztosan tartotta ellenfelét, sokszor tá­madásra is futotta erejéből. A középpályás sor mérsékelt tel­jesítményt nyújtott. A csatár­sorban Müller nem találta a helyét, keveset mozgott. Izsó­nak volt néhány ügyes csele és lőtt egy szép gólt. Váradi­­nak még mindig nem megy a játék, csak akarása dicsérhető. Az újonc Rózsavölgyit két gólja és lelkes játéka dicséri. A Kaposvár­ kapujában Buús a bravúrok so­rozatát mutatta be, az első gólnál viszont óriásit hibázott. A véde­lemből Egert és Ágfalvit lehet dicsérni, Duschák nem bírt Ró­zsavölgyivel. A középpályán Konrád gyengén játszott, Ka­nyar és Gulyás csak az első félidőben nyújtott megfelelőt. A csatársorban nem volt em­lítésre méltó teljesítmény. Közös játékvezető magabiz­tosan, jól vezette a találkozót. Kovács Ferenc: — Helyze­teink alapján nagyobb különb­séggel is nyerhettünk volna. Örü­lök a fiatal Rózsavölgyi kitűnő bemutatkozásának. Németh Lajos: — A Vasas ennyivel jobb volt, megérdemel­ten győzött. Boross Dezső NB I. TARTALÉKCSOPORT Vasas—Kaposvári Rákóczi 3—0 (1—0). Fáy utca, 200 néző. V: Dorozsmai J. Vasas: Tamás (Ja­­niga) — Szabó, Simon, Nahoczky, Nagy, Lábár, Villányi, Bartók (Bixer), Krisztin, Szebegyánszki, Becsei. Kaposvár: Horváth — Pethő, Németh, Rózsavölgyi (Hi­deg), Laczk­ovics Bódis, Nagy, Csorna, Czibula, Murai, Czahner. A Vasas nagy fölényben játszott, de sok helyzetet kihagyott. G: Lábát (2), Becsei. Jó: Szabó, Na­­hóczky, Lábát, ill Németh. MTiC-WS/S—£s®psl 3 -=3 (@-$) Hungária körút, 5000 néző. Vezette: Urbán (**•»»), (Tolnai, Barna). MTK-VM: Gáspár 0 — Palicskó 6, Varga 6, Burg 6, Egervári 7 — Siklósi 6, Turlóczky 6, Borsó 6 — Koritár 7, Fülöp 7, Morgós 6. Edző: Mezey György. Csepel: Hajdú 6 — Godán 5, Kőhalmi 5, Wéber 4, Kovács 5 — Kiss 5, Somogyi 5, Kariba 5 — Ozsváth 6, Branikovits 5, Bartos 4. Edző: Kóczián Antal. Csere: Bartos helyett Vad (2) a 62. percben. Góllövő: Turtóczky a 48. percben, Morgós a 60. percben, Kontár a 69. percben. Szögletarány: 14:7 (7:2) az MTK-VM javára. A 3. percben bal oldali tám­a­dó­t követően Koritárhoz került a labda. A jobbszélső egy csel­lel tisztára játszotta magát, majd a balösszekötő helyéről jobbal, félfordulásból óriási ere­jű lövést küldött a kapura, a labda a felső léc alsó lapjáról vágódott a mezőnybe. A 10. percben Kiss mintegy 30 méternyire a csepeli kaputól haza akarta gurítani a labdát kapusnak Hajdúnak, kísérlete azonban rövidre sikerült, Fü­löp ráksapott, de Wébertől és Hajdútól zavarva már csak ka­pu mellé tudta gurítani a lab­dát. Ezután fokozatosan átvette a játék irányítását a Csepel, hely­zetet azonban a vendégek nem tudtak teremteni Gáspár kapu­ja előtt. A 32. percben Borsó bal oldélről középre nyesett szabadrúgása után a berobbanó Turtóczky 4 méterről fölé fe­jelte a labdát. A 40. percben Somogyi 12 mé­teres bal sarokra tartó lövés­ét ütötte szögletre Gáspár. Az utoló perc hozta a félidő el­ő gólhelyzetét: Bartha a balösz­­szekötő helyán kiugrott, két csel után, bár egyedül is kapura törhetett volna, a keresztbe fu­tó Ozsváth elé tálalt, a jobb­­szélső 1­0 , méterről küldött lö­vését Gáspár gyors vetődéssel elcsípte. SZÜNET UTÁN a 48. percben megszerezte a vezetést az MTK-VM. Burg a jobb oldalon vezette fel a lab­dát, a 16-os közelében fel­gyor­sított, az alapvonalról pedig kö­zépre adott. Úgy tűnt a csepe­li védők könnyedén felszabadí­tanak, hiszen Fülöp körül öten is álltak. A középcsatár azon­ban mégis hátra tudta gurítani a labdát a 16-os vonalán álló Turtóczky elé, s a középpályás jobbal, futtából óriási erejű lö­vést küldött a kapu bal oldalá­ba. 1-0 Hét perc múlva Borsó hat méterről, nagy helyzetben, a bal sarok mellé fejelte a lab­dát. A 60. percben tovább növelte előnyét az MTK-VM. Godán szerelése után a jobb oldalról Koritár végezhetett el szögletet. A jobbszélső félmagasan, erő­sen középre lőtt labdája elől a csepeli védők érthetetlenül el­­ugrottak. Morgós pedig 12 mé­terről egy állítás után ballal, nagy erővel a bal alsó sarok­ba bombázta a labdát. 2-0 A 69. percben ismét a ven­dégek hálójába került a labda. Egervári nagy lendülettel tört előre a bal oldalon sorra ját­szotta át a csepeli védőket, majd Borsónak adta a labdát. A középpályás középre gurí­tott, Fülöp négy méterről a ve­tődő Hajdút találta el. A labda a kapus testéről a magasba per­dült, s Koritár 6 méterről lát­ványos mozdulattal a kapu jobb oldalába fejelte. 3-0 A 82. percben Koritár átadá­sával Morgós ugrott ki a jobb­­össze­koző helyén, lerázta magá­ról Kovácsot, de 10 méterről a kifutó Hajdú mellett a jobb sa­rok mellé gurított ■jflr ★ ★ Egy félidőn át úgy tűnt, csalódottan távoznak a Hun­gária körútról azok, akik vérbeli rangadót, nagy küz­delmet vártak, a hetek óta sikert sikerre halmozó, a táblázat harmadik, illetve negyedik helyén álló két együttes összecsapásától. Negyvenöt percen át szinte „megmerevedett” a pálya, a játékosok unottan, kedvet­lenül, minden lelkesedés nélkül rugdosták a labdát. Nyomaiban sem volt fel­fedezhető az összjátékra va­ló törekvés, vagy éppen a bátor támadójáték. Szünet után nagyot változott a kép — mindenekelőtt az MTK­­VM jóvoltából. A kék-fe­hérek nagy erővel rohamoz­ni kezdtek, egyre másra ve­zették támadásaikat, s te­remtették szinte futószala­gon a helyzeteket a csepe­li kapu előtt. Fölényük ak­kor már gólokban is kife­jezésre jutott, sőt helyzeteik alapján nagyobb különbség­gel is legyőzhették volna a váratlanul összeroppant, minden elképzelés nélkül játszó, szinte csak védekező Csepel együttesét. Az MTK-VM védői közül mindenki helytállt, igaz sok védőmunka egyikükre sem hárult. Egervári néhány bá­tor előretörésével, jó beadásá­val, s különösen a harmadik gól előtti alakításával kiemel­kedett társai közül A közép­pályások mindegyike szorgal­masan, nagy lelkesedéssel, nagy területen játszott, de egyikük sem tudott igazi karmester len­ni. A feladatok nem megfelelő elosztása miatt, néha akkor is védekeztek, ha erre semmi szükség sem volt. A csatársor­ban Koritár gyors lendületes volt. Gólján kívül több nagy lövéssel is veszélyeztetett. Fü­löp meglepően érett játéka még azoknak is meglepetés volt, akik ismerték a középcsatár erényeit. Mindhárom gólban szerepet ját­szott, s jól­­ kapcsolódott bele szinte minden összjátékba. Mor­gós a szünet után játszott job­ban. A Csepel kapujában Hajdú a gólokat nem védhette, volt néhány határo­zott közbelépése. A védőket többször átjátszották, különösen Wébert, aki képtelen volt tar­tani Fülöpöt. A középpályások messze elmaradtak a legutóbbi hetek teljesítményeitől, a fél­pályát is csak elvétve lépték át. A csatársorban Ozsváth né­hány ügyes csel, jó beadás után, teljesen elszürkült, s így a szin­te társtalan Branikovits sem igen boldogult. Bartos lélekte­­lenül, gyengén játszott. Urbán játékvezető hiba nél­kül vezette a találkozót. Mezey György: — Örülök, mert egy jól játszó Csepelt győztünk le. Kóczimn Antal: — Gratulálok az MTK-VM-nek, jobban ját­szottak, megérdemelten nyertek. Lakat T. Károly NB I TARTALÉKCSOPORT Csepel —MTK-VM 3-1 (3-0). Hungária krt., 1500 néző. V: Fe­kete. Csepel: Tenke­ — Rácz (Tóth J.), Pozsgai, Cséve, Tóth B., Tóth­­, Kacsányi, Csordás, Kin­cses, Kaposi, Vincze. MTK-VM: Brünyl — Szijjártó, Talapa, Sza­bó, Vincze Gy. (Kovács), Farkas, Nagy J., Szolnoki, Horváth, Kin­­dornai, Glöckl. G: Tóth B., Kaposi, Vincze, ill. Kindornai. Jó: Tóth B., Csordás, Vincze, 111. Kindor­nai, GlöckL / XXXIII. 234. ♦ 1977. október 2. NB I Dunaújváros—FTC 3-2 (0-2) Dunaújváros, 10 000 néző. Vezette: Kuti (****­) (Dorozsmai, Fehér). Dunaújváros: Németh 8 — Keller 6, Judik 7, Tóth 7, Stal­­ler 5 — Repka 5, Szepesi 6, Fajkusz 7 — Pásztor 4, Szűcs 6, Engelbrecht 6. Edző: Novák Dezső. FTC: Hajdú 6 — Martos 5, Bálint 5, Major 5, Vépi 5 — Nyilasi 7, Ebedli 5, Takács 6 — Pusztai 5, Szokolai 6, Magyar 5. Edző: Dalnoki Jenő. Csere: Pásztor helyett Hámori (6), a szünetben, Takács he­lyett Pogány (—) a 71. percben, Szepesi helyett Bódi (—) a 89. percben. Góllövő: Nyilasi a 12. percben, Szokolai a 24. percben, Sze­pesi (11-esből) az 51. percben, Tóth az 54. percben, Hámori a 65. percben. Szögletarány: 16:6 (6:3) a Dunaújváros javára. A zöld-fehérek vezették az el­ső támadásokat. A 3. percben Ebedli magasan a kapu elé ívelt, Nyilasi közelről fejelt, a labda Némethet találta el és róla szögletre jutott. A másik oldalon a felfutó Tóth közeli lövése a védőkről vágódott ki. A 12. percben, a jobb oldali bedobás után Takács elfutott, három védőt is becsapott, majd középre lőtt, s a balösszekötő helyén érkező Nyilasi senkitől sem zavartatva, 10 m-ről bal belsővel, félmagasan a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 0-1 A 16. percben Fajkusz Repka elé játszott, ő Szűcshöz továb­bított, a csatár lövését Hajdú kiöklözte. A 24. percben Nyilasi közé­pen átkígyózott a­­ védőkön, majd a jobbösszekötő helyén ki­ugratta Szokolait, ő elhúzta a labdát a kifutó Németh mel­lett, aztán 10 m-ről nyugodtan helyezett a kapu közepébe. 0-2 Judik közeli fejesét Hajdú vetődve hárította. A másik ol­dalon Keller hazaadására Ma­gyar rácsapott, de a kapu elő­terében elpattant tőle a lab­da... Judik ezután felvágta Magyart, Kuti játékvezető ezért figyelmeztette. SZÜNET UTÁN Hámori fejese, majd 16 mé­terről küldött erős lövése ke­rülte el a kaput. Az 51. perc­ben Bálint estében ki akarta rút­ni a labdát kapu elől, de kézzel hozzáért a labdához. Kuti habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. Szepesi állt a labda mögé, s Hajdút becsapva, a jobb alsó sarokba helyezett. 1-2 Nyilasi szép cselek után a 16- oson belül Némethet is be akarta csapni, a kapus azon­ban vetődve, a lábáról leszedte a labdát. Az 54. percben egyenlítettek a hazaiak. Szűcs balról laposan középre gurította a labdát, s az érkező Tóth 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-2 Az 58. percben Szokolai Nyila­sit hozta helyzetbe, ő estében csak megtolni tudta a kapu elő­terében a labdát, az a kivetődő Némethen felperdült, az üres kapuba tartott, a berohanó Ju­dik azonban kivágta, öt perccel később az előretörő Judik léc alá tartó fejesét Hajdú kiütötte. A 65. percben harmadik gólját szerezte a hazai együttes. Faj­kusz a jobb oldalról, szabad­rúgás után átívelte balra a labdát, Szűcs fejmagasságban középre lőtte, és Hámori 8 méterről a bal felső sarokba fejelte. , 3-2 Ebedli lőtt ezután 16 méter­ről kapura, a labda a felső lé­cet érintve ju­tott az alapvona­lon túlra. A másik oldalon Szűcs közeli lövésébe Hajdú be­ledobta magát, s róla szögletre került a labda. A 82. percben egyenlíthetett volna a vendégcsapat. Staller ugyanis a 16-oson belül buktat­ta Nyilasit. Kuti ezúttal is 11- est ítélt. Ebedli lövése a jobb kapufáról kipattant. Mar­tos buktatta ezután Engelbrech­­tet, a játékvezető ezért figyel­meztette. Még a 89. percben is egyen­líthetett volna az FTC. Szokolai ügyesen a középcsatár, helyén előretörő Magyar elé sarkalta a labdát, ő senkitől sem za­vartatva, 12 méterről óriási helyzetből a kapu mellé lőtt. ★ ★ ★ Nyílt sisakkal játszott mindkét együttes. Ezért az első perctől kezdve érde­kes, mozgalmas játékot lát­hatott a szépszámú szurkoló­sereg. "Az FTC középpályá­sai gyakran váltogatták he­lyüket, s néha ezzel za­vart keltettek a hazaiaknál, mert váltásokra kényszerí­tették őket, s nem egy al­kalommal lépéselőnyhöz ju­tottak Nyilasiék. Ezt a 24. percig ki is használták, hi­szen kétszer is eredményes­nek bizonyultak. A Kohász azonban nem adta fel a küzdelmet! Ritmust váltott, nagy erővel rohamozott, s már szünet előtt is gólt szerezhetett volna, de Szűcs a 33. percben nagy lehető­séget puskázott el. Szünet után Hámori beállítása jó edzői húzásnak bizonyult. A középcsatár ugyanis gólve­­szélyesen játszott, és Szűcs is alaposan feljavult. Rá­adásul a két csatárt hatha­tósan támogatta a középpá­lyás Fajkusz, valamint őt rendre előretörő Judik és Tóth. Ezzel pedig nem, egyszer létszámfölénybe ke­rültek a hazaiak és határo­zott játékuk — no meg az FTC kissé elkényelmesedő felfogása — azt jelentette, hogy a vesztésre álló mér­,­kőzést a maguk javára fordították. A zöld-fehérek amikor hátrányba kerültek, nagy erővel kezdtek támad­ni, Nyilasi egy sorral elő­rébb került, és Takács he­lyére is csatár jött be, s­ a 71. perctől öt csatár roha­mozta Németh kapuját. A jól záró védelmet azonban nem tudták áttörni, sőt a 82. percben 11-est is hibáz­tak, egy perccel a befeje­zés előtt pedig Magyar nagy gólhelyzetet ügyetlen­kedett el. A nagy lelkese­déssel játszó hazaiak végül is megérdemelten jutottak a két ponthoz. A Dunaújváros kapuját Németh kitűnően őrizte. A hátvédek közül Ju­dik és Tóth nemcsak a védő­munkából vette ki alaposan a részét, hanem a támadások ve­zetéséből is, s a kapura is ve­szélyesek voltak. Tóth gólt is lőtt. A középpályán Fajkusz jól szervezte a játékot, ügyesen irányította csapatát. Szepesi is megfelelt. Elől Szűcs két gól­ban is érdemeket szerzett, En­gelbrecht néhány jó támadást vezetett, a csereként beállt Há­mori pedig nemcsak a kapura volt veszélyes, hanem a győzel­met jelentő gól is nevéhez fű­ződik. Az FTC kapujában Hajdú jól helytállt, a gólokat nem védhette. A hát­védek gyakran zavarba jöttek. A középpályán Nyilasi régi napjaira emlékeztetően csele­zett, nemcsak szervezett, ha­nem a kapura is veszélyes volt. Takács jól játszott, akárcsak Ebedli, ő viszont 11-est hibá­zott ... A csatársorban Szasza­lai végig harcosan küzdött. Ma­gyar a hajrára erősen vissza­esett. Kuti játékvezető nagyvona­lúan, kitűnően bíráskodott. Novák Dezső: — 0-2-ről si­került talpra állnunk, megér­demeltem nyertünk. Dalnoki Jenő: — Saját ma­gunkat vertük meg! Lantos Gábor NB I. TARTALÉKCSOPORT Dunaújvárosi Kohász —Ferenc­város 0-0. Dunaújváros, 4000 né­ző. V: Dr. Rákóczi. Dunaújvá­ros: Török — Szadeczki, Sajó­ Paizs, Németh A., Lieszkovszky, Kakas (Gergely), Sulija, Segesvári (Somogyi), Mártha, K­émném. FTC: Kollár — Tepsles, Giron,­­Béres, Dániel, Rab, Kelemen, Esterházy, Csomány (Csima), Mucha, Patai (Pirgel). Jó: Szadeczki, Németh A., Paizs, Klement, ill. Kollár, Tepsics, Dániel, Rab. ZTE-DVTK 1-1 (0-0) Zalaegerszeg, 6500 néző. Vezette: Bana (­*­) (Csernefalvi, Endes). ZTE: Déri (—) — Molnár 6, Antoni 6, Mihalecz (—), Péter 7 — Tóth 5, Józsi 5, Rácz 6 — Simon 5, Soós 4, Csepregi 5. Edző: Szőcs János. , Diósgyőr: Veréb 7 — Teodoru 5, Salamon 6, Váradi 6, Ku­­tasi 6 — Oláh 6, Kerekes 5, Tatár 5 — Fekete 4, Fükő 4, Ma­gyar 4. Edző: Szabó Géza. Csere: Mihalecz helyett Fodor (5) a 24. percben, Soós helyett Németh (5) a szünetben, Fükő helyett Grolmusz (—), a 73. perc­ben, Váradi helyett Tomesz (—) a 76. percben. Góllövő: Németh a 90. percben. Tatár a 90. percben. Szögletarány: 18:0 (6:0) a ZTE javára. Az első percekben Veréb volt a legfoglalkoztatottabb játékos: több labdát kellett lehúznia, majd Csepregi 20 m-es lövését ütötte ki vetődve, később pedig Péter, pattogós lövését tette ár­talmatlanná. A 16. percben Csepregi kapáslövése az egyik védő lábáról pattant szögletre. A 22. percben Rácz balról ívelt középre, Salamon röviden fejel­te ki a labdát, Tóth kapu fölé bombázott. A 30. percben a ■szögletzászlótól rúgott szabad­rúgást Józsi, Csepregi az 5-ös­ről kapura perdítette a labdát, mely Veréb melléről kipattant, de a védők Péter elöl felsza­badítottak. Beszorult a DVTK, jóformán egy kapura folyt a játék­szünetig. A ZTE csak távoli lövésekkel próbálkozott, de ezek rendre célt tévesztet­tek. SZÜNET UTÁN lendületesen kezdett a ZTE és a 46. percben Józsi szögletrúgá­sa érintés nélkül jutott a ka­puba, de előtte a bíró már szabálytalan ágat látott. A 48. percben Németh ugrott ki és tiszta helyzetből, 8 méterről magasan a kapu fölé lőtt. Egy perc múlva Simon lövését Ve­réb bravúrral tolta szögletre. A 61. percben egy baloldali szög­let átszállt minden védő felett, Józsi azonban az 5-ös sarkáról gyatrán kapu mellé lőtt. A 75. percben újabb szöglet után Molnár fejese centiméterekkel szállt csak a kapu fölé. Egyre nyomasztóbb lett a ZTE fölé­nye. A 88. percben Fekete egyedül futott el, lövés helyett azonban rosszul adott középre, és odalett a helyzet. Az utolsó perc két váratlan fordulatot is hozott. Először Fodor szerezte meg a labdát, Simonhoz ját­szott, ő jobbról jól ívelt az 5-ösre, ahonnan Németh magas­ra felugorva a jobb alsó sarok­ba fejelt. 1-1 kezdés után Fekete verekedte be magát a ZTE 16-osán belül­re, kavarodás támadt és Tatár Hegyesen 8 méterről a bal sa­rokba lőtte a labdát. 1-1 ★ ★ Szerdai kupagyőzelme után nagy érdeklődéssel várták a DVTK-t Zalaeger­szegen. A szerdai jó játék­ból azonban csak a védeke­ző részt mutatta be a di­ósgyőri csapat, mert jófor­mán az egész mérkőzés az ő kapuja előtt folyt le. Jel­lemző a ZTE nagy fölényé­re a 18:0-ás szögletarány. Szünetig a ZTE támadásai komoly gólhelyzetet nem eredményeztek, a második félidőben azonban sokszor volt szüksége a Diósgyőr­nek Veréb kitűnő védései­re, és nem egyszer szeren­cséjére is. A mérkőzést egyébként mindkét fél ré­széről sok hiba jellemezte, a ZTE főleg a második fél­időben lelkesen támadott, de a Diósgyőr védelme kitű­nően állt a libán. A ZTE kapujában Dérinek ■ jóformán semmi dolga nem volt. A köz­vetlen védelemből Péter játéka emelkedett ki, nagyszerűek vol­tak megelőző szerelései és fel­futásai is. Mihalecz kiválása után Molnár beállósként mind a védekezésben, mind a támadás­ban sokat nyújtott. A közép­pályán Rácz szervezett jól, lö­vései azonban nem sikerültek. A támadósorban kiemelkedő tel­jesítmény nem volt. A DVTK kapujában Veréb egy sor ve­szélyes helyzetben tisztázott, a gólról nem tehetett. A védelmi sor minden tagja átlagon fe­lül játszott, Salamon néha még feljutásra is vállalkozott. A kö­zéppályán Oláh dolgozott a leg­többet, Tatárt gólja dicséri. A támadókor jóformán semmit sem csinált. Bana játékvezető gyakran hi­básan bírálta felül partjelzőit, az előnyszabály alkalmazásánál következetlen volt, és az általa bemutatott két perc hosszabbí­tásról megfeledkezett. Szőcs János: — Csak a má­sodik félidőben küzdött a csa­pat, de ez kevés volt a győ­zelemhez. Szabó­ Géza: — A szerdai ku­pamérkőzés után bravúrnak tar­tom a zalaegerszegi pontszer­zést. Gondi Béla NB I. TARTALÉKCSOPORT DVTK —ZTE 2-1 (2-1), Zala­egerszeg, 1000 néző. Vezette: Esz­tergályos. DVTK: Szabó — Nik­­házi, Farkas, Metterpach, Faggyas, Földi, Petrovics, Dóka, Fekete, Tokár, Majoros (Bartakovics). ZTE: Benő (Dávid) — Pusztai, Keskeny (Jandovics). Filó. Szőke, Gáspár, Fitos, Fehér, Zavaczki (Kiss), Szentes, Füle dr. G: Pet­­rovics, Majoros, ill. Fitos. Jó: Sza­bó, Farkas, Petrovics, ill. Pusz­tai, Filó.