Népsport, 1978. augusztus (34. évfolyam, 186-211. szám)

1978-08-03 / 187. szám

XXXIV. 187. ♦ 1978. augusztus 3. LABDARÚGÁS Kazincbarcikai bravúr Tatabányán I. CSOPORT V. Dózsa—Békéscsaba 2­0 (1-0) Újpest, 1500 néző. Vezette: Hámori (Drigán, Egervári). VI. Dózsa: Roth­ermel — Stem­­ler, Dunai, Tóth J. — Kellner, Zámbó, Tóth A. — Fazekas, Fe­kete, Törőcsik, Nagy. Edző:Vár­­hidi Pál. Békéscsaba: Tasnádi — Ke­rekes A. — Alberti, Zsömbörgi, Láza, Kerekes Gy. — Kőhalmi, Tulipán, Csepregi — Mártai, Bu­davári. Edző: Ondrik István. Csere: Zámbó helyett Gyön­gyösi a szünetben, Fekete he­lyett Kerekes a 60. percben, Csepregi helyett Bánáti a 62. percben, Kerekes Gy. helyett Vágási a­­66. percben. Góllövő: Fazekas a 28. perc­ben, Fazekas a 86. percben. A 4. percben Tóth A. 20 mé­teres szabadrúgása a jobb kapu­fáról pattant ki. A 28. percben Törőcsik a békéscsabai térfél közepén lekezelt egy előreadott labdát, majd a kapu felé for­dulva egyből szöktette a lesre játszó védők között kiugró Fa­zekast, aki 14 méterről bizto­san helyezett a bal sarokba. 1-0 A 38. percben Zámbó nyolc­­méteres lövését Tasnádi bra­vúrral mentette. A 40. percben Tóth J. a félvonalról hosszú labdával indította a bal szélen Törőcsiket, aki Kőhalmi mellett az alapvonalig jutott, majd a jobb kapufáig verekedte magát, s onnan lőtt. A labda végiggu­­rult a gólvonalon, majd a bal kapufáról kifelé (!) pattant. Gólt érdemlő alakítás volt. A 32. percben Láza tört be az új­pesti kapu előterébe, a lövés pillanatában felvágták, a játék­vezető azonban továbbot intett. SZÜNET UTÁN az 55. percben Tulipán két csel után középre adott, Budavárt 8 méterről lőtt, de Dunai az utolsó pillanatban közbelépett és mentett. Az 58. percben Tö­­röcsik—Tóth A. összjáték után Tóth A. 10 méteres lövését Tas­nádi bravúrosan mentette, majd Stemler jobb felső sarokra tar­tó labdáját védte a levegőben úszva. A 75. percben Mártai 20 méterről hatalmas lövést zúdí­tott a kapura, a labda millimé­terekkel szállt el a bal felső sarok mellett. A 79. percben Budavári teljesen tiszta hely­zetben, 8 méterről a kétségbe­esetten kivetődő Rothermelbe vágta a labdát. Ezután ismét az újpestiek tá­madtak, egy bal oldali beadás után a 86. percben Fazekas 5 méterről a hálóba fejelt. 2-0 kiegyenlített játékot hoztak az utolsó percek. Az Újpesti Dózsa ezúttal nem a hazai pályán meg­szokott lendülettel kezdett, de így is volt egy olyan ne­gyedórája, amikor ötletes, sokmozgásos csatárjátékkal veszélyes támadásokat veze­tett. A gól elérése után azonban a lila-fehérek lát­hatóan már nem játszottak teljes erőbedobással, sokat birtokolták ugyan a labdát, nagy fölényben voltak, de egy sereg helyzetei feltű­nően elkönnyelmüsküdtek. A Békéscsaba lelkesen, szer­vezetten küzdött, sőt hely­zetei is voltak, amelyeket azonban nem tudott kihasz­nálni. Végül az V. Dózsa megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jó: Kellner, Tóth J., Tóth A., Törőcsik, Nagy, illetve Tasná­di, Kerekes A., Láza, Kőhalmi. Zsidai István egri védőt is maga mögött ha­gyott, a kifutó Csank azonban tisztázott. A 9. percben Fegy­verneki a szegedi 16-oson belül, a jobbösszekötő helyén egy csel­lel becsapta V. Tóthot és 14 mé­terről, jobbal élesen a kapura lőtt. A labda a kapufát érint­ve vágódott a hálóba. 1-0 A 12. percben Szalai 25 méte­res lövését mentette szögletre Csank. A félidő befejezéséig jobbára az egriek térfelén pat­togott a labda, a szegedi csa­tárok azonban nem tudtak a jól védő Csank kapujába talál­ni. SZÜNET UTÁN a SZEOL AK percei követ­keztek. Az 52. percben Jer­nei ügyes cselekkel ugrott ki a vendégvédők gyűrűjéből, már a 16-oson belül járt, amikor Antal buktatta a szélsőt. A 11-esből Jernei a jobbra mozduló Csank mellett a bal alsó sarokba he­lyezte a labdát. 1-1 Nem sokáig örülhettek az egyenlítő gólnak a hazaiak. Az 55. percben egy hosszan előre­vágott labdára Dudás rajtolt, lefutotta a szegedi védőket és a kifutó Nagy fölött, 18 mé­terről az üresen maradt szege­di kapu közepébe helyezett. 2-1 A 67. percben Széli 14 méte­res, bal lábas lövését védte bra­vúrral Csank. A 74. percben Pet­­ró egyenlítési lehetőséget sza­lasztott el: egy jobb oldali be­adást követően röviden szaba­dítottak fel az egri védők, a labda Petró elé került, a kö­zéppályás hét méterről leadott lövése azonban — egy vendég­védőn irányt változtatva — az alapvonalon túlra került. Alacsony színvonalú mér­kőzés vívtak a csapatok. A SZEOL AK végig többet tá­madott, játékosai azonban számos nagy helyzetet ügyetlenkedtek el, vagy pe­dig a jól védő Csank állta útját a lövéseknek. Az eg­riek szervezetten, lelkesen játszottak és ellentámadá­saik mindig veszélyesek vol­tak. A helyzeteiket jobban kihasználó vendégek a látot­tak alapján megérdemelték a győzelmet. Jó: Csank, Csathó, Dudás, il­letve Szalai, Szeghalmi, Thékes István 1.0. Dózsa 4 3 1-17-4 7 2. Eger 4 3—1 7-11 6 3. Békéscsaba 4 — 2 2 5- 8 2 4. SZEOL AK 4 — 1 3 4-10 1 II. CSOPORT Ferencváros— Rába ETO 1-0 (1-0) Üllői út, 5000 néző. Vezette: Lauber (Balázs, Füzessi). Ferencváros: Zsiborás — Mar­tos, Giron, Bálint, Vépi —­ Ebedli, Nyilasi, Takács — Pusz­tai, Szokolai, Pogány. Edző: Friedmanszky Zoltán. Rába ETO: Rabcsák — Bau­­mann, Pardavi, Füzi, Csonka — Hannich, Pásztor, Onhausz — Szabó O., Mile, Pénzes. Edző: Kovács Imre. Csere: Martos helyett Tep­szics, Ebedli helyett Mészöly, mindkettő a 72. percben. Szabó O. helyett Orbán a 78. percben. Góllövő: Szokolai a 12. perc­ben. Az első említésre méltó esemény a 10. percben történt, Takács 15 méterről küldött nagy ere­jű lövését Rabcsák szögletre ütötte. A 12. percben Pogány hozta fel a labdát, lövésébe­n Rabcsák beleütött. A labda a jobb kapufára pattant, s a be­robbanó Szokolai nyolc méter­ről, fejjel a jobb sarokba to­­vábbította. 1-0 Egy ellentámadás után a 24. percben Pénzes 17 méterről kül­dött lövését Zsiborás kiütötte. Jobbára a Ferencváros táma­dott, sorrendben Pogány, Ta­kács, majd Ebedli lövését hárí­totta a vendégek kapusa. SZÜNET UTÁN gyors egymásutánban két hazai helyzet maradt ki Pusztai jó­voltából. A 71. percben Füzi 18 méteres, nagy erejű szabadrú­gása a sorfalban akadt el. A hajrában előbb Szokolai, majd Nyilasi labdája kerülte el a ka­put. A Ferencváros szinte vé­gig irányította a játékot. Számos helyzetet dolgoztak ki csatárai és elég sokat mozgó középpályásai. A Rá­ba ETO elsősorban arra tö­rekedett, hogy minél keve­sebb gólt kapjon. Ez a terv sikerült, sőt néhány ve­szélyes ellenakciót is vezet­tek a győriek. A mérkőzés színvonala és irama közepes volt, csupán a második fél­idő első negyedórájában lát­tunk gyors akciókat a ha­zaiak jóvoltából. Végered­ményben a sokat támadó, de helyzeteit sorra kihagyó hazai együttes biztosan győ­zött. Jó: Bálint, Ebedli, Takács, Szokolai, ill. Rabcsák, Pardavi, Hannich, Mile. Varga Béla PVSK—Csepel 1-1 (1-0) Pécs, PVSK-sport­telep, 1009 néző. Vezette: Nagy B. (Dra­­vecz, Simon J.). PVSK: Kovács A. — Huber, Tallósi, Szabó, Németh — Tóth, Kaszás, Grünwald, Kresz — Szász, Rofi. Edző: Rónai István. Csepel: Menyhárt — Godin, Wéber, Gondos, Kovács Gy. — Bartha, Somogyi, Harangi — Ozsváth, Csordás, Szécsi. Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Bartha helyett Berecz a szünetben, Szécsi helyett Vad az 57. percben, Rufi he­lyett Lauer a 65. percben, Grünwald helyett Herbszt a 73. percben. Góllövő: Gondos (öngól) a 26. percben, Csordás a 87. percben. A 3. percben Huber jobb ol­dali beadása után Kresz hat méterről fejelt kapura. Meny­hárt könnyen védett, majd Szé­csi lyukat rúgott a 11-es pont tájékán. A 12. percben Huber ívelését Kaszás középre fejel­te, a csepeliek ötösen előbb Kresz, majd Szász került hely­zetbe, de mindketten Gondosba lőtték a labdát. A 23. percben Godán a felezővonaltól elindul­va végigvitte a labdát a térfé­len, nyolc méterről lőtt, a labda a jobb kapufát érintve hagyta el a játékteret. Rögtön ezután Kovács Gy. 20 méteres sza­badrúgását tolta a felső sarok elől szögletre Kovács A. A 26. percben Szabó hosszú átadása után Grünwald és Gondos har­colt a labdáért a kaputól 14 méterre. Gondos haza akarta emelni, de a közben kimozduló Menyhárt fölött a labda a ka­pu jobb oldalába hüllott. Ön­­gólt 1-0 SZÜNET UTÁN a 47. percben Berecz 20 mé­teres lövését védte Kovács A., majd az 52. percben Harangi fejesét hárította a pécsi kapus. A 64. percben Berecz közeli lö­vését Kovács A. Ozsváth elé ütötte, de a jobbszélső a kapu torkában nem találta el a lab­dát. A 83. percben Csordás ke­rült helyzetbe, de 6 méterről le­adott lapos lövését a pécsi ka­pus lábbal mentette a jobb sa­rok elől. A 87. percben Somo­gyi jobb oldali lapos beadása elsuhant a védők között, s a túlsó oldalon üresen álló Csor­dás az ötös sarkáról a jobb sa­rokba lőtt. 1-1 A PVSK — tartva NB I-es ellenfelétől — hazai pá­lyán sem játszott nyílt si­sakkal. A pécsiek meg­szállták a középpályát, itt igyekeztek megállítani a csepeli támadásokat, s vár­tak az alkalomra, hogy in­díthassák elöl levő társai­kat. Ha ez sikerült, jól zár­kóztak fel a középpályá­sok, s rendre zavart okoz­tak Menyhárt kapuja előtt. A vezető gól is ilyen tá­madás végén született. Szü­net után többet támadott a Csepel, de a kapu előtt rendre hibáztak a vendé­gek. Már-már úgy tűnt, újabb győzelmet arat az újonc NB II-es csapat, ami­kor a Csepel védelmi hibá­ból egyenlíteni tudott. Vég­eredményben az osztály­­kül­önbség nem látszott a csapatok között, a közepes színvonalú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Jó: Huber, Grünwald, Kaszás, ill. Godán, Csordás, Harangi. Belénessy Csaba 1. FTC 4 2 114-25 2. Csepel 4 12 15-54 3. PVSK 4 12 13-44 4. Rába ETO 4 11 2 4-53 III. CSOPORT K: Vegyész- Tatabányai Bányász 4-3 (0-1) Tatabánya, 500 néző. Vezette: Kőrös (Molnár, Németh). Kazincbarcika: Bencze dr. — Mohlár, Polercsák, Tóth, Ta­más — Kálmán, Molnár, Kendi — Koleszárik, Magyar, Simkó. Edző: Szentmarjay Tibor. Tatabánya: Csepecz — Udvar­át, Lakatos, Néder, Knapik — Barabás, Csapó, Dupai — Kiste­leki, Arany, Schmidt. Edző: Mo­nostori Tivadar. Csere: Néder helyett Müller a 20. percben, Tóth helyett Fe­­kete a szünetben, Molnár hel­­yett Kiss az 58. percben, Kna­pik helyett Gálhidi a 60. perc­ben. Góllövő: Kisteleki a 14. perc­ben, Barabás az 57. percben, Tamás (11-esből), a 69. perc­ben, Magyar a 78. percben, Kiss a 82. percben, Arany a 83. percben, Koleszárik a 85. perc­ben. A 14. percben szereztek ve­zetést a hazaiak. Dupai és Kna­pik vezetett támadást a bal ol­dalon. A balhátvéd nagyszerűen ívelt kapu elé. Arany megzavar­ta Bencze dr.-t, a kapus kiej­tette a labdát. Arany Kisteleki elé tálalta, aki 5 m-ről az üres kapu közepébe helyezte. 0-1 Fölényben, játszottak a ha­zaiak. SZÜNET UTÁN egymásután kétszer Schmidt ve­szélyeztetett, 16 m-es lövését Bencze dr. nehezen védte, majd jó helyzetből, 12 m-ről kapu fölé vágta a labdát. Beszorultak a vendégek. Az 57. percben újabb gólt értek el a bányá­szok. Schmidt bal oldalról ivett a kapu elé. Arany a jobbössze­kötő helyéről visszafejelte a labdát a 11-es ponton álló Ba­rabáshoz, aki kapásból a kapu jobb oldalába vágta. 0-2 Nyomasztó volt az NB I-es csapat fölénye. Csapó célozta meg egymásután kétszer a ka­put, először Bencze dr. tisztá­zott, majd 16 m-es lövése a felső kapufáról vágódott a me­zőnybe. A 67. percben Vegyész­támadás végén Kendi került gólhelyzetbe, 8 11.-ről el­gurítot­ta a labdát Csepecz mellett, de a gólvonalról Udvardi kivágta a labdát. A 69. percben Lakatos elsodorta Magyart a 11-es pont­nál. Körös erre 11-est ítélt. A büntetőt Tamás a kapu bal ol­dalába helyezte. 1-2 Idegesen, sok hibával játszott ezután a Tatabánya. A 78. perc­ben egyenlített a Vegyész. Ken­di jobb oldalról Magyarhoz adott, aki lesgyanús helyzetből, 8 m-ről a kifutó Csepecz mel­lett a kapu közepébe helyezett. 2-2 A 82. percben vezetéshez ju­tottak a vendégek­. Simkó ivett bal oldalról szögletet a kapu elé. Kiss senkitől sem zavartat­va. 7 m-ről a kapu bal oldalá­ba fejelt. 3-2 A 83. percben Csapó 14 m-ről a bal kapufát találta el, a visz­­szapattanó labdát Arany 6 m­­ről, előrevetődve fejelte a kapu jobb oldalába. 3- 3 A 85. percben a cselezgető Lakatostól Koleszárik elvette a labdát, a középcsatár helyén kapura tört és 12 m-ről a jobb felső sarokba lőtt. 4- 3 Kiegyenlített, változatos negyedórát követően, nagy kapushibából­ szerzett veze­tés után kerekedett felül az NB I-es csapat. Fölényben játszott, de nem sok ve­szélyt jelentett a vendégek kapujára. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsolt a Tatabánya, s a második gól után úgy látszott, hogy a Vegyész összeroppan. De nem így történt. A 11-es után újítani tudtak a ven­dégek, s határtalan lelke­sedéssel, ügyes összjátékkal, egymás után hozták zavar­ba a bányászok védelmét. S nemcsak gólhelyzeteket teremtettek, hanem értéke­sítették is azokat. A Tata­bánya ezúttal nem rémesett, védelme szétesően játszott, s a lelkes Vegyész megér­demelten szerezte meg a két pontot. Jó: Kálmán, Petercsák, Ma­gyar,­ Kendi, illetve Arany, csa­pó: Janka Lajos ben, Krisztin helyett Rózsavöl­gyi a 11. percben. Góllövő: Ress az 1. percben, Hires a 36. percben, Kovács az 51. percben, Burcsa a 82. perc­ben. Az első perc végén megsze­rezte a vezetést a Videoton. Pörögi a jobb oldalról rúgott szögletet, s Ress öt lépésről fejjel a jobb sarokba csúsz­tatta a labdát. 1-0 A 3. percben Krisztin tíz mé­teres lövését Kovács L. szög­letre ütötte. Az 5. percben Pö­rögi bal szélről adott középre, Tieber öt lépésről, nagy hely­zetben kapu fölé fejelt. A má­sik oldalon Komjáti tört előre, a jobb szélről beadott, Kovács I. az ötösről fejelt, de a labda a kapu fölé pattant. A 36. percben egyenlített a Vasas, Török szabadrúgását Ko­vács L. kiütötte, Komjáti egy­ből visszajátszott­, egy Videoton­­védőről lepattant a labda. Hí­res rácsapott és hét lépésről a bal sarokba helyezte. 1-1 SZÜNET UTÁN az első helyzetet a Vasas dol­gozta ki. Müller becselezte ma­gát a 11-es pontra, de kivárt és szerelték. Az 51. percben látványos gól­lal jutott vezetéshez a Vasas. Zombori a bal oldalról ivett az ötös sarkára és Kovács 1. ma­gasan felugorva a jobb felső sarokba fejelt. 2-1 a Vasas javára. A 60. percben Komjáti 8 mé­teres, jobb alsó sarokba tartó lövését Kovács L. szögletre ütötte. A 64. percben Olajos be­adását Burcsa 12 méterről lőtte kapura, most Mészáros védett. Mindjárt utána Nováth 11 mé­teres lövését védte biztosan a Vasas kapusa. A 82. percben Kovács J. előreívelt, a Vasas­­védők röviden mentettek, Bur­csa jobb lábáról a balra emelte a labdát, majd 17 méterről ka­pura lőtt. Mészáros az ötösön állt, s a labda fölötte a bal felső sarokba hullott. 2-2 Az első percben bekapott gól megzavarta a hazai együttest és nem tudott hosszabb ideig kibontakoz­ni. Körülményesen, kevés mozgással játszották a ha­zaiak a 4—2—4-es formá­ciót. A Videoton fiataljai nem tisztelték a nevesebb ellen­felet, nagy akarással, he­lyenként tetszetős játékkal szőtték támadásaikat, s akár több gólos vezetéshez jut­hattak volna. A második félidőben megváltozott a já­ték képe. Most a hazaiak birtokolták többet a labdát, megszerezték a vezetést és egyre-másra hagyták ki a gólhelyzeteket. És mint ilyenkor lenni szokott, a vendégek szereztek gólt és ezzel egy nagyon értékes pontot. A látottak alapján a döntetlen igazságos ered­mény. Jó: Burcsa (a mezőny leg­jobbja), Olajos, Nováth, ill. Hires, Kovács I, Komjáti, Boross Dezső 1. Vasas 4 1 3-10-5 5 2. Videoton 4 13-6-55 3. Tatabánya 4 1 3 16-73 4. Kazinch. 4 112 7-12 3 IV. CSOPORT pusával szemben álló Pintér ka­pásból lőtt, a labda — az egyik kék-fehér védőt érintve — a balra mozduló Brünyi mel­lett a jobb alsó sarokban kötött ki. 1-0 Ezután Weimper hat méterről, nagy helyzetből Brünyibe lőtte a labdát, majd egy újabb Hon­véd-támadás során Kozma, We­imper és Gyimesi is gólt sze­rezhetett volna, de valamennyi­en hibáztak. A másik kapunál Kon­tár hat méterről a jobb ka­pufát találta el. A 35. percben egyenlített az MTK-VM. Takács futott el a jobb szélen, beívelésére Gujdár rosszul mozdult ki kapujából, a labda alá futott, és a balössze­kötő helyén érkező Kontár úgy fejelt a hálóba, hogy a labda a gólvonalról pattant a léc alá. 1-1 SZÜNET UTÁN húsz (!) percen át nem történt említésre méltó esemény... A 65. percben Weimper 16 méte­res, nagy erejű szabadrúgását öklözte ki Brünyi, a másik ka­punál Gujdár gólhelyzetben mentett Pekker elől. A 68. perc­ben Pintér hosszú vágta után betört a 16-oson belülre, tíz mé­terről, a balösszekötő helyéről lőtt, labdája a vetődő Brünyi­­ről pattant a mezőnybe. A 72. percben vezetést szer­zett a Bp. Honvéd. Egy előre­vágott labdával Kozma iramo­dott meg a bal oldalon. Az alapvonal közelében járt, ami­kor visszacselezett, majd lapo­san középre lőtte a labdát. Be­lül Pintér zavartalanul átvehet­te, majd a balösszekötő helyé­ről, mintegy 12 méterről lapo­san a kapu bal oldalába lőtt. 2 1 A 78. percben Takács ugrott ki a bal oldalon, a 16-oson belül járt, már tisztára játszot­ta magát, gólhelyzetből lőni ké­szült, amikor Nagy buktatta. Tátrai intett, hogy mehet to­vább a játék, mire a csatár rek­lamálni kezdett. A játékvezető Takácsot kiállította. Úgy indult a mérkőzés, hogy a nagy lendülettel, szinte fergetegesen kezdő Bp. Honvéd nagy gólkü­­lönbségű győzelmet arat majd a fáradtan, enervál­­tan, minden különösebb lel­kesedés nélkül játszó MTK­­VM ellen. A kispestiek len­dülete azonban csak a ve­zető gólig tartott. Ezt kö­vetően elhibáztak még há­rom helyzetet, s ettől kezd­ve „lejátszottnak” tekintet­ték a találkozót... A kék­fehérek váltani tudtak, egyenlítő góljukon kívül helyzeteik is akadtak, s minden jel arra mutatott, a második játékrészben nagy harc közepette dől majd el a győzelem. Nem így tör­tént. Mindkét együttes erő­sen „visszavett” lendületé­ből, s végül a Bp. Honvéd számára egyetlen formás tá­madás elegendőnek bizo­nyult a két pont megszer­zésére. Jó: Paróczai, Gyimesi, ill. Egervári, Koritár, Lakat T. Károly Eger SE-SZEOL AK 2-1 (1-0) Szeged, 400 néző. Vezette: Makó (Tóth B., Koroknai). Eger SE: Csank — Patvaros, Zsidai, Lengyel, Csathó — Csu­­hay, Fegyvernek­, Fitala, Pé­csik — Barta, Dudás. Edző: Bánkúti László. SZEOL AK: Nagy — Hevesi, Forgács, Szalai, V. Tóth — Koz­ma II, Kádár, Hágelmann I, He­gedűs — Szeghalmi, Jernei. Ed­ző: dr. Dunai János. Csere: Fegyverneki helyett Antal, Hágelmann I helyett Pet­­ró, mindkettő a szünetben, Jer­nei helyett Széli az 54. perc­ben, Antal helyett Ambrus a 72. percben. Góllövő: Fegyverneki a 9. percben, Jernei (11-esből) az 52. percben, Dudás az 55. percben. Az első tapsot Szeghalmi csel­sorozata kapta, a csatár négy Videoton—Vasas 2-2 (1-1) Fáy utca, 1100 néző. Vezette: Kuti (Nagy M. Hartmann). Videoton: Kovács L. — Ko­vács J. — Nagy III, Olajos, Ga­­ramvölgyi, Baranyi — Burcsa, Pörögi — Ress, Nováth, Tieber. Edző: Lantos Mihály. Vasas: Mészáros — Török, Hegedűs. Híres: Kántor — Kom­­játi, Müller, Zombori, Krisztin — Kovács, L. Gass. Edző: Mé­szöly Kálmán. Csere: Késs helyett Nagy L. az 56. percben. Pörögi helyett Brettner az 58. percben. Müller helyett Szeletgyinszki a 65. perc­ Bp. Honvéd— MTK-VM 2-1 (1-1) Kispest, 2500 néző. Vezette: Tátrai (Csernefalvi, Dorozsmai). Bp. Honvéd: Gujdár — Pa­­róczai, Kocsis, Lukács, Varga I — Pál, Gyimesi, Pintér, Póczik — Weimper, Kozma. Edző: Tichy Lajos. MTK-VM: Brünyi — Palicskó, Aszalai, Burg, Egervári — Kró­­mer, Koritár, Török, Borsó — Ta­kács, Pekker. Edző: Mezey György. Csere: Pancskó helyett Gál I a szünetben. Varga I helyett Nagy a 67. percben. Török he­lyett Paksi a 72. percben. Pó­­czik helyett Varga II a 76. percben. Góllövő: Pintér a 15. percben. Koritár a 35. percben, Pintér a 72. percben. Kiállítva: Takács a 77. perc­ben. A kezdés után azonnal Kró­­mer a jobbösszekötő helyén ki­ugrott, elgurított­a a labdát a kifutó és vetődő Gajdár mel­lett, meg akarta kerülni a ka­pust, de az elhúzta a középpá­lyás lábát. Tátrai játékvezető továbbengedte a játékot__ A 15. percben megszerezte a vezetést a Bp. Honvéd. Pintér indította a tál­­szélen Gyime­it. A középpályás ügyes csellel tisztára játszotta magát, majd az alapvonal közeléből beadott. A 16-os vonalán, az MTK-VM ka­ NÉPSPORT 3 MNK Pécsi MSC—Haladás 1-0, félbeszakadt Szombathely, 2000 néző. Ve­zette: Marton (Tapolczai, Bog­nár). PMSC: Katzirz — Schulleisz, Tapaszti, Pál, Iványi — Gad­ai, Lutz, Dárdai — Kardos, Do­hány, Varga. Edző: Szőcs János. Haladás: Hegedűs — Fischer, Király, Kereki, Kiss — Halmos­, Galántai, Tar­i Karasz, Far­kas, Hauzer. Edző: Sárosi László. Góllövő: Dohány a 7. perc­ben. Szinte esti sötétségben kezdő­dött a mérkőzés. Hauzer lövése jelentette az első eseményt, majd a szélső szabadrúgása adott munkát Katzirznak. Az első pécsi támadás végén, a 7. percben Dohány a 16-osról bel­sővel a hosszú sarokba csavar­ta a labdát. 1-0 A gól után megeredt az eső, villánál ott és a nagy vihar miatt Marton a 5. percben lefújta a találkozót. Amikor az eső el­állt, a játékvezető szemrevéte­lezte a Haladás VSE mindhá­rom hitelesített pályáját, de egyiket sem találta alkalmasnak a mérkőzés folytatására. A két csapat vezetői az MLSZ ellen­őrének jelenlétében augusztus 12-ét jelölték ki a mérkőzés új időpontjául. A végső döntés jo£a a Ma­gyar Labdarúgó Szövetségé. Bodor Ferenc 1. Bp. Honvéd 4 3 1-3-27 2. PMSC 3 2-16-14 3. MTK-VM 4 - 2 2 4-8 2 4. Haladás VSE 3—122-91 A Haladás VSE-PMSC félbe­szakadt mérkőzés eredményét nem számítottuk be.