Népsport, 1980. szeptember (36. évfolyam, 212-236. szám)

1980-09-01 / 212. szám

4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Keleti csoport Szolnoki MÁV MTE— H. Szabó L. SE 2-1 (1-0) Szolnok, 2001 néző. V: Divi­­nyi. Sz. MÁV MTE: Bartos — Porhanda, Sebők, Baran, Barna — Csontos, Földesi, Batári — Kántor (Palcsó a 73. percben), Szatmári, Nász. Edző: Gélei Jó­zsef. H. Szabó Lajos SE: Boros — Herédi, Dávid, Talapa, Mohá­csi — Fodor, Czikora, Oláh (Szi­lágyi a 77. percben) — Nagy J. (Silye a 49. percben), Martinko­­vics, Benyó. Edző: Bencsik Gyula. 21. perc: Földesi bal oldali szögletébe Boros úgy ütött bele, hogy a labda a kezéről a jobb felső sarokba hullt, (öngól). 1-0. 47. perc: Csontos átadását Ba­tári kapta és 12 méterről a ka­pu közepébe lőtt. 2-0. 66. perc: Oláh bal oldali be­adását Martinkovics szabadon ve­hette át, majd két csel után a hálóba lőtt. 2-1. ★ ★ ★ A szolnoki csapat 60 percig frissen, ötletesen, lendületesen játszott, irányította a mérkőzést, sok helyzetet dolgozott ki és gó­lokat lőtt. Az utolsó félórában fölénybe került a mezőtúri gár­da, két kapufát is elért, sőt csak­nem kiegyenlített. . . Jó: Bartos, Sebők, Csontos, Földesi, ill. Herédi, Dávid, Ta­lapa. Pataki István Miskolci VSC­­Lehel SC 0-0 Miskolc, 000 néző. V: Ádám. MVSC: Kun — Gyöngyösi K., Locher, Pincsák, Gergely — Leiszt, Zsiros (Gyöngyösi I. a 01. perc­ben), Bukovenszki B. — Lipták, Kiss, Török. Edző: Krompaszky Gyula. Lehel SC: László — La­katos, Fényes, Gergely, Pozsgai — Rostás, Lukácsi, Répási (Pos­tás a 46. percben) — Sárközi, Se­bestyén, Pecha (Török a 82. percben). Edző: Kóczián Antal. ★ ★ A nagy lendülettel kezdő vas­utascsapat az első percekben há­rom helyzetet is elpuskázott, s ezt követően kiegyenlített lett a játék. A vendégek szervezetten, fegyelmezetten védekeztek, sőt néhány gyors ellenakcióval is pró­bálkoztak. Szünet után ritmust váltottak a hazaiak, valósággal egy kapura játszottak, de a jobb­nál jobb helyzeteket is elügyet­­lenkedték. Az iramra nem lehe­tett panaszuk a nézőknek, ám a színvonal nagyon alacsony volt, rengeteg technikai hibát követtek el a labdarúgók. A játék képe alapján a vasutasoknak többgólos győzelmet kellett volna aratniuk! Jó: Gyöngyösi K., Locher, Ger­gely, ill. Fényes, Lukácsi, Pozs­gai. Doros László tették a labdát, Palkovics utána futott, s a kifutó Kiss mellett a jobb sarokba lőtt. 2-1. ★ ★ ★ Küzdelmes, de alacsony színvo­nalú játékot hozott a találkozó. A hazaiak végig többet kezdemé­nyeztek és helyzeteik alapján megérdemelt győzelmet arattak. Jó: Dálnoki (a mezőny legjobb­ja), Földházi, Palkovics, Bodolai, ill. Lugosi, Babos, Orlóczky, Kolodzey Tamás Salgótarján— H. Asztalos I. SE 2-0 (0-0) Salgótarján, 2000 néző. V: Do­rozsmai L. Salgótarján: Kun — Cséki, Mákos, Varga, Kovács — Balga, Tóth, Földi — Kajdi, Mo­hácsi (Berindán a 77. percben), Marcsok (Pintér a 85. percben). Edző: Szalai Miklós. Asztalos SE: Ambrus — Berecz, Orosz, Dóka, Lengyel — Bozsik, Bencsik, Bor­bély — Kanyári, Fister, Magyar (Stanev a 72. percben). Edző: Szűcs Zoltán. 65. perc: Kovács élesen be­lőtt szöglete elcsúszott a védők előtt, és a jókor érkező Kajdi két lépésről a hálóba lőtt. 1-0. 81. perc: Kovács oldalról ívelt szabadrúgást középre, Kajdi a védőket megelőzve öt méterről fejelte a kapuba a labdát. 2-0. ★ ★ Sok hibával tarkított mérkő­zés. Feltűnő volt, hogy mindkét csapat mennyire nehezen alkal­mazkodott a csúszós talajhoz. A vendégek szemre tetszetősen ado­gattak, de kevés veszélyt jelen­tettek Kun kapujára. Végül — ha nehezen is — gólokká ért a tar­­jániak fölénye. Jó: Varga, Kovács, Mákos Kaj­di, ill. Bozsik, Orosz, Kanyári. Kiss László Gyöngyös—Debreceni Kinizsi 1-0 (1-0) Debrecen, 1-X 10 néző. V: Bog­nár. Gyöngyös: Kovács — Sza­lai, Bársony, Budai, Nagy G. — Ulimiann, Gombos, Pörögi — Fischl, Vágó, Törő. Edző: Pé­czeli Szabolcs. D. Kinizsi: Varga — Vajda (Cs. Kiss a 719. perc­ben), Takács, Puskás, Kacsur — Szabó, Tőzsér (Orosz a 69. perc­ben), Tóth I. — Bodonyi, Tóth E., Andiikó. Edző: Molnár Já­nos. 37. perc: Vágó szögletét Varga kiöklözte, Fischl Ullmannhoz ját­szott, aki 1­ 4 méterről lőtt. A lá­bakról Gomboshoz pattant a lab­da, aki hat méterről a kapu jobb oldalába rúgta. 1-0. ★ ★ ★ ★ Az első negyedórában a deb­receniek veszélyeztettek, ezután a Gyöngyös tervszerűbb játékkal átvette az irányítást, és megsze­rezte a vezetést. Fordulás után a hazaiak lendületesen támadtak, helyzeteik is akadtak, de a mind­végig jó iramú küzdelem ezúttal a jobb csapatteljesítményt nyújtó vendégegyüttes megérdemelt győ­zelmével végződött. Jó: Kovács, Budai, Porrogi, Vá­gó, ill. Varga, Takács, Tóth E. Fülep Kornél H. Bocskai— Kazincbarcikai Vegyész 0-0 Hajdúböszörmény, 600 néző. V: Mester. Hajdúböszörmény: Lovas — Nagy, Lipő­k, Kiss, Kapussi — Burai, Pajkos, Bezzegh (Zele­­náll az 59. percben) — Váczi, Papp, Muzsnai (Györki a 75. percben). Edző: Komlóssy Imre. Kazincbarcika: Fülöp — Helgert, Tóth, Farkas, Fodor — Petro­­vics, Kálim­án, Majoros — Kole­­szárik, Grolmusz, Szép (Kiss az 53. percben). Edző: Szentmar­jay Tibor. ★ ★ ★ A zuhogó esőben játszott mér­kőzésen mindkét csapat végig egyenlő eséllyel harcolt a győ­zelemért. A gól nélküli döntet­len igazságosnak mondható. Jó: Lovas, Nagy, Lipő­k, Ka­pusi, Ml. Fülöp, Tóth, Petrovics, Rácz Zsigmond Szarvas—Nagybátonyi Bányász 1-0 (0-0) Szarvas, 1000 néző. V: Aczél. Szarvas: Pocsai — Paulik, Kaj­­tár, Szőke, Filyó — Erőss, Báná­ti, Fehérvári — Tabár (Sztvo­­recz a 75. percben), Ravasz, Du­­rucskó (Bálint a 84. percben). Edző: Papp László. Nagybátony: Palehuber — Bertók, Antal, Orosz J— Bocsi — Hugyecz, Dóra, Orosz L. — Kiss Gy., Loch, Sza­bó J. (Szabó P. a 73. percben). Edző: Dávid Róbert. 65. perc: Fehérvári lágyan ívelt előre, Ravasz kilépett és a kifutó Palehuber mellett a kapu jobb sarkába továbbította a labdát. 1-0. 84. perc: Bánátit a játékvezető kiállította. ★ ★ ★ Láthatóan tartott a két csapat egymástól. Szarvasnak több le­hetősége volt, de Palehuber re­mek védései megakadályozták a nagyobb különbségű hazai győzel­met. Jó: paulik, Kajtár, Szőke, Erőss, ill. Palehuber, Kiss Gy., Dóra. Csabai Pál Eger-Hódmezővásárhely 2-1 (0-1) Eger, 2000 néző. V: Bártfai. Eger: Baár — Birincsik, Zsiday, Fegyverneki, Veigl (Fenyves a 30. percben) — Móricz, Farkas (Krisztián a 60. percben), Hor­váth I — Jánosi, Horváth II, Pécsi. Edző: Bánkuti László. Hódmezővásárhely: Bugyik — Kántor, Magyar, Lancsa, Hege­dűs — Szádeczky, Feleki (Vad a 60. percben), Fehér (Bazsó a 80. percben) — Simai, Bálint dr., stark. Edző: Szigeti Ferenc. 34. perc: gyors bal oldali tá­madás végén Simai középre adott, és Feleki az ötösről a ka­puba fejelt. 0-1. 74. perc: Móricz jobb oldali beadását a berobbanó Pécsi a hálóba továbbította. 1-1. 77. perc: nagy kavarodás után Horváth I jobbról fordulásból a léc alá bombázott. 2-1. ★ ★ ★ Esőben, csúszós talajon sokáig nem alakult ki igazán jó játék. A vendégek előnyük birtokában ügyesen, taktikusan tartották az eredményt. A hazaiak az utolsó húsz percben hatalmas hajrába kezdtek — izgalmas lett a küz­delem —, s ez alatt a nyomás alatt összeroskadt a vendégvéde­lem. Jó: Birincsik, Zsiday, Horváth I., ill. Bugyik, Kántor, Lancsa, Bálint dr. Fazekas István Debreceni Universitas—Gyula 1-0 (0-0) Gyula, 1600 néző. V: Eőry. Debreceni Universitas: Mező — dr. Csapó, Potyók, Luterán, Ki­rály — Mohácsi (Kiss a 75. perc­ben), Szabolcsi, Lakatos — Bal­la (Kincses a 90. percben), Macz­­kó, Varga. Edző: Nagykaposi Ele­mér. Gyula: Szabó — Novák, Plastyik, Csathó, Stóth — Zám­­bori, Cserháti, Vágó — Tóth II (Hirkin a 78. percben), Lipták, Bacsa (Molnár a szünetben). Ed­ző : Szűcs Mihály. 60. perc: Balla hagyta fakép­nél bal oldalon a gyulai védő­ket, és bejátszását Vargának már nem volt nehéz közelről a ka­puba továbbítania. 1 -0. ★ ★ * Mindkét csapat nagy erőbedo­bással küzdött, a gyulaiak két kapufát és közel egy tucat (!) szögletet értek el. Meddő fölé­nyükre a vendégek szünet után azzal válaszoltak, hogy jobban átengedték a teret ellenfelüknek, gyors ellentámadásaik egyike pe­dig sikerrel járt. . . Jó: Mező, Potyók, Balla, ill. Novák, Zámbori, Fábián István 1. Salg. TC5 4—112- 58 2. Ózd5 4 111- 48 3. Nagybátony5 3 1 1 8- 37 4. Gyöngyös5 3 1 1 7- 47 5. Eger5 3 1 1 7- 57 6. Szarvas5 3 2 5- 36 7. Debreceni K.5 3—2 5- 46 8. Szolnok5 3—2 8- 86 9. Asztalos SE5 2 1 2 7- 55 10. MVSC5 2 1 2 9- 85 11. Papp J. SE5 2 1 2 9-105 12. Gyula5 2 1 2 5- 85 13. Karcag5 2— 3 5- 74 14. Borsodi V.5 1 2 2 4- 64 15. Szabó J. SE5 1 1 3 4- 63 16. K.-barcika5 1 1 3 3- 53 17. Hódm. MSE5 1 1 3 2- 53 Lehel SC5 1 1 3 2- 53 19. H.-böszörm.5 1 1 3 2- 93 20. Debr. Univ.5 1— 4 5-102 * H. Papp J. SE- Borsodi Volán 2-1 (1-1) Hejőcsaba, 4­00 néző. V: Huták. H. Papp J. SE: Gulyás — Dál­­noki, Földházi, Bodolai, Makszim — Czékmán (Tóth Z. a 06. perc­ben), Palkovics, Kapus — Kvasz­­ta, Tokár (Farkas a 46. perc­ben), Szemere. Edző: Vágó György. Borsodi Volán: Kiss — Szanyó, Lugosi, Körösi, Previdzer — Egerszegi, Nyikos (Szilágyi az 52. percben), Orlóczky, Miklós — Babos, Csányi (Bujdos a 78. percben). Edző: Balázs András. 24. percben: Babos 20 méte­res lövése a csúszós talajon Gu­lyás előtt felpattant és a vetődő kapus mellett a jobb sarokba vá­gódott, 0-1. 34. perc: Bodolai tört előre a jobbösszekötő helyén, 16 m-ről jobbal kapura lőtt, s a labda a menteni akaró Szanyóról a bal felső sarokba vágódott (öngól), 1-1. 73. perc: Palkovics nagy len­dülettel tört előre a bal oldalon, középre gurított, a védők elvé­ XXXVI. 212. ♦ 1980. szeptember 1. A forduló meglepetése a Haladás VSE Ózd—Karcag 1-0 (0-0) Karcag, 1800 néző. V: Barna. Ózd: Szegedi — Bakos, Sípos, Bíró, Fodor — Utassy, Ligeti, Bacsaki II (Kiss az 57. percben) — Bácskai I, Madarász, Dudás. Ed­ző: Pallagi Róbert. Karcag: Szabó I — Varga I, Sándor II, Debre­­czeni, Hegedűs — Szabó (Antal a 80. percben), Erdei, Hernádi — Tassi, Varga II, Petró. Edző: Dó­ka János. 85. perc: Bácskai I kapott lab­dát, kapura tört vele, s az elcsú­szó karcagi védők mellett meg­szerezte a győzelmet jelentő gólt, 1-0. ★ ★ ★ Az esőtől síkossá vált talajon óriási küzdelmet vívott a két csapat. A vendégek többet birto­kolták a labdát, azonban a helyi támadások gólveszélyesebbek vol­tak. Úgy tűnt, a fáradni látszó játékosok mindkét oldalon elége­dettek a döntetlennel, amikor egy balszerencsés szituációból — a karcagiak támadása a játékveze­tőn akadt el — indítottak a ven­dégek, és maguk javára döntöt­ték el a mérkőzést. Jó: Szögedi, Bakos, Fodor, Utassy, ill. Szabó I, Varga I, Sán­dor II, Debreczeni. Szöllősi István BVSC—Kossuth KESE 1-0 (0-0) Szőnyi út, 300 néző. V: Tóth L. B­VSC: Flak — Bodnár, Petró, Duhaj (Rósa a 9. percben), Csi­kós — Huszárik, Papp, Lipcsei, Szécsi — Berecz (Sas az 53. perc­ben), Deák. Edző: Ubrankovics Mihály. Kossuth KFSE: Varga I — Szabó L., Dózsa, Gellért, Sza­bó L. — Polonyi, Rubold, Schaf­fer — Molnár, Kotul, Becsei. Ed­ző: Nagy János. 4. perc: Dózsa a felező vonal­nál olyan durván rátartott Duhaj lábára, hogy a játékost a szünet­ben kórházba szállították (szár­­kapocs-csont törés). A játékveze­tő Dózsát kiállította. 49. perc: Gellért hibázott a bal oldalon, Deák az alapvonalig jutott, a középre lőtt labdára Berecz és Varga csapott rá, majd amikor az tovább perdült, Lipcsei 13 méterről a bal alsó sa­rokba helyezte. 1-0. ★ ★ ★ A korán megfogyatkozott fő­iskolások az első 45 percben hig­gadtan, okosan játszottak, míg a rengeteget hibázó, kapkodó vas­utasok nem találták meg e já­tékmód ellenszerét. Szünet után lényegesen gyorsabb, lendülete­sebb lett a hazaiak játéka, telje­sítményük ugrásszerűen javult és ha nehezen is, de teljesen meg­érdemelt győzelmet arattak. Jó: Bodnár (a mezőny leg­jobbja), Petró, Lipcsei, ill. Gel­lért, Polonyi, Molnár, Sárosi István A totó 35. heti eredményei 1. Szekszárd—Olajb. 3-01 2. Dombóvár—Pécsi VSK 1-1X 3. Fűzfő—Bauxit Bányász 2-11 4. Várpalota—MÁV DAC 1-22 5. Rákóczi SE—Bábolna 0-12 6. Pénzügyőr—Balassagy. 0-0X 7. BVSC—Kossuth KFSE 1-01 8. BKV E.—MÁV E. 0-0X 9. Dorog—Ganz-MÁVAG 2-11 10. Karcag—Ózd 0-12 11. Debr. K.—Gyöngyös 0-12 12. Eger—Hódmezővásárh. 2-11 13. Szarvas—Nagybátony 1-01 +1 Keszthely—Bakony 3-11 Budafoki MTE—­Bp. Spartacus 3-1 (1-0) Budafok, 600 néző. Vezette: Kovács L. (Szeberényi, Gás­pár). Budafok: Lengyel — Béres, Mészáros, Turner, Tóth A. — Paizs, Karajos, Pozsár — Hu­szár, Mörtel, Kacsányi. Edző: Dobesch Gyula. Bp. Spartacus: Radics — Molnár, Hábersdorfer, Dudás, Hegyi — Újvári, Gergely, Krup­­pai — Kelemen, Szalai, Haj­­duska. Edző: Dorogi József. Csere: Hajduska helyett Mich­­na az 55. percben, Paizs he­lyett Bozó az 59. percben, Kruppai helyett Szebelkó a 74. percben. Gólszerző: Mörtel a 22. perc­ben, Karajos az 50. percben, Pozsár a 65. percben, Szalai a 79. percben. Kiállítva: Hegyi a 81. perc­ben. Szögletarány: 7:5 (4:1) a Bu­dafok javára. A 22. percben szerzett veze­tést a Budafok. Turner 18 mé­terről szabadot rúgott, a vizes füvön felgyorsult labdát Radics kiejtette, s Mörtel öt méterről a hálóba lőtt. 1-0 SZÜNET UTÁN az 50. percben parázs táma­dás végén Újvári ütötte ki a gólba tartó labdát. 11-es­ Kara­jos állt a labda mögé és biz­tosan vágta a jobb sarokba. 2-0 Tíz perccel később Kacsányi az üres kapuba sem tudott be­találni. A 65. percben Mörtel ragyogó labdájával Pozsár állva hagyta a Spartacus védőket és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 3-0 A 79. percben szépített a Spartacus, jobb oldali támadás után Szalai fejelt a léc alá. 3-1 A 81. percben Hegyi Pozsár­­ral kakaskodott, a játékvezető kiállította a vendégek játékosát. ★ ★ ★ Remek iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Hogy a fo­lyamatos játékba és a kombi­nációs megoldásokba sok hiba csúszott, az is a vizes, csúszós talajnak tudható be. A Budafok támadó játéka színesebb, ötle­tesebb lett a második félidőre, bár a hajrá egyértelműen a Spartacusé volt. Jó: Tóth A., Pozsár, Karajos, Mörtel, ill. Újvári, Szalai, Pál László mm • • K­özép­csoport 1. Budafok5 3 1 112-107 2. Szegedi D.5 3—211- 76 3. SZEOL AK5 2 2 1 7- 36 4. B.­gyarmat5 2 2 1 5- 26 5. Kecskemét5 2 2 1 7- 76 6. Dorog5 3 2 6- 66 7. Pénzügyőr5 2 2 1 9-116 8. BVSC5 3—2 8-116 9. Építők SC5 2 2 1 3- 76 10. DELÉP SC5 1 3­ 7- 45 11. G.­MÁVAG5 2 1 2 9- 75 12. Oroszlány5 2 1 2 7- 75 13. Bem SE5 1 3 1 6- 65 14. BKV Előre5 2 1 2 4- 45 15. Bp. Sport.5 2 1 2 4- 85 16. KKF SE5 2 311- 64 17. Váci Izzó5 1 2 210- 84 18. MÁV Előre5 1 2 2 6- 74 19. 22. sz. Volán5—2 3 4-102 20. D.­újv. Ép. 5— 1 4 5-101 SZEOL AK-DELÉP SC 1-1 (1-0) Szeged, SZEOL AK pálya, 3000 néző. V: Horváth L. SZEOL AK: Nagy — Furkó, Kozma, Kutasi — Szabó, Kovács, Repka — Szeghalmi, Márton, Kun, Poly­­vás. Edző: Kovács József. DÉLEP SC: Leskó — Czompó, Terhes, Czibere, Parti — Miklós E , Csurka, Zádori — Miklós J— Török, Werner (Holler a 71. percben). Edző: Mészáros Imre. 3. perc: Kutasi húzott el a bal oldalon, laposan középre lőtte a labdát, a védők késlekedtek a felszabadítással és a közbeugró Márton nyolc méterről a bal al­só sarokba lőtt. 1-0. 50. perc: egy bal oldali szögle­tet követően röviden mentettek a SZEOL AK védői, a labda Csurka elé pattant, aki harminc méterről, középről nagyerejű lö­vést zúdított a kapu jobb oldalá­ba. 1-1. ★ ★ ★ A helyi rangadó küzdelmes, de csak közepes színvonalú játékot hozott. A gyors vezető gól elé­gedetté tette a hazaiakat, talán úgy gondolták egy újonccal ru­tinból is elbánnak majd vala­hogy. Tévedtek! A SZEOL AK játékában nem volt semmi ötlet, a DÉLÉP SC viszont azt nyújtótt ta amit tud: lelkesen küzdött, s rászolgált a döntetlenre. Jó: Nagy, Kozma, Ku­tasi, ill. Terhes, Csurka, Werner. Thékes István Szegedi Dózsa— H. Bem I. SE 2-1 (2-1) Cegléd, 1200 néző. V: Korok­nál. Szegedi Dózsa: Merley — Zöldi, Pócsik, Olasz, Nagy (Ka­­kuszi a 84. percben) — Pipicz, Ladányi, Antal — Kozma, Puskás, Gerecz. Edző: Rábai László. Bem J. SE: Lázár — Kenderesi, Bor­­sányi (Zsidó a 27. percben, Dá­niel a 42. percben), Ágh, Mater — Krómer, Morvai, Olajos — Fe­kete, Dékány, Gruborovics. Edző: Nagy János. 6. perc: egy beadást Lázár rö­viden öklözött ki, nagy kavarodás után a kapufára pattant a labda, onnan Gereczhez került, aki a kapuba emelte, 1 -0. 11. perc: a Borsányi szabály­talan szereléséért megítélt bünte­tőt Kozma lőtte a kapuba. 2-0. 43. perc: Krómer jó átadásá­val Fekete jó helyzetbe került, lőni készült, amikor felvágták. A 11-est Gruborovics a bal sarokba lőtte. 2-1. ★ ★ ★ Szemerkélő esőben a Bem SE lépett fel támadólag, védelmi hi­bákból mégis a vendégek szerez­tek gólokat. A második játékrészt csaknem végigtámadták a ceglé­diek, de igazán veszélyes akciót keveset vezettek. A vendégek jól védekeztek és fegyelmezett csa­patmunkájukkal tartani tudták előnyüket. Jó: Pócsik, Pipicz, Merley, ill. Mater, Olajos. Ungureán László Építők SC—Kecskemét 0-0 Népliget, 300 néző. V: Urbán. Építők SC: Józsa — Gelesits, Pán­­csics dr., Oláh, Staller — Palotai, Tóth J., Tóth K. — Fekete, Var­ga (Patkós a 70. percben), Lévai (Pribell a szünetben). Edző: Tho­­mann Antal. Kecskemét: Erdei — Kutasi, Beres, Elekes, Gara — Szabó, Lakatos, Horváth — Mesz­­lényi, Kisznyér, Tar (Sörös a 87. percben). Edző: Rákosi Gyula. ★ ★ A találkozó első félidejében egyenlő erők­ küzdelmét láthatta a gyérszámú közönség. Mindkét együttes követő emberfogást al­kalmazott. Fordulás után is nagy elánnal küzdöttek a csapatok, de a sok átadási hiba, valamint a jól záró védelmek megakadályoz­ták, hogy gólszerzési lehetőség alakuljon ki a kapuk előtt. Jó: Páncsics dr., Palotai, Feke­te, ill. Gara, Elekes, Szabó. Kertész István Dorog—Ganz-MÁVAG 2-1 (2-0) Dorog, 1500 néző. V: Pálvölgyi. Dorog: Szabó — Guzsik, Engel­­brecht J., Kollár, Kovács — Si­­kesdi, Varga, Schalk — Gyurgyák (Benkó a 70. percben), Laczkó, Engelbrecht Z. (Merényi a 65. percben). Edző: dr. Magyar György. Ganz-MÁVAG: Fekete — Aranyosi, Zimonyi, Gugyerás, Vár­­hidi (Balázs a 76. percben) — Geiger, Gregor, Gyimesi — Földi, Birkás, Simon (Lakos a 66. perc­ben). Edző: Kaszás Gábor. 30. perc: Gyurgyák a bal ol­dalon kapott labdát, két ügyes csel után a kapu elé adott, és Engelbrecht 7. a védők közül elő­revetődve fejelt a jobb alsó sa­rokba. 1-0. 40. perc: Gyurgyák lövése egy védőről Laczkó elé pattant, a kö­zépcsatár erős lövését Fekete ve­tődve csak kiütni tudta, és a be­robbanó Engelbrecht Z. közelről az üres kapu közepébe lőtt. 2-0. 61. perc: Zöldi magas ívben ívelte a kapu elé a labdát, a tö­mörülő játékosok között Guzsik lábára pattant, s onnan pedig a kapu bal sarkába. (öngól.) 2-1. ★ ★ ★ Közepes színvonalú mérkőzésen az első félidőben a Dorog határo­zottan jobb volt ellenfelénél, ek­kor még több gólt is lőhetett vol­na. Szünet után a vendégek ki­támadtak, átvették a játék irányí­tását, és nemcsak szépítettek, ha­nem az utolsó percekben erősen kétessé tették a hazaiak biztosnak tűnő győzelmét. Jó, Szabó, Engelbrecht J, Var­ga, Engelbrecht Z., ill. Aranyosi, Gugyerás, Gregor, Göb Sándor Váci Izzó— Dunaújvárosi Építők 1-1 (1-0) Vác, 11500 néző. V: Tom­bor. Váci Izzó: Pálinkás — Valuch, Horváth, Strausz, Schuszter — Szolnoki, Bera, Schumann (Szá­vai az e­9. percben) — Király, Papp, Sipőcz. Edző: Tóthegyi Ti­bor. Dunaújváros: Paulusz — Furják — Hédermarszki, Medve, Bogárdi, Tóth — Bódi, Márta, Miklós N­. (Juhász a 85. percben) — Ármai, Somogyi M. (Béres a 60. percben). Edző: Formaggini Károly. 40. perc: Sipőcz remek beadása a menteni akaró Fúrják­­saiétól Bera elé került, aki mintegy 12 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0. 6-0. 47. perc: Armai a bal oldalon kapura tört, kicselezte Valuchot, majd Horváthot és laposan a sa­rokba gurított. 1-1. ★ ★ ★ Közepes iramú találkozón a ha­zai csapat végigtámadta a mérkő­zést, de a fegyelmezettebben vé­dekező vendégcsapat megérdemel­ten vitte el az egyik pontot. Jó: Valuch, Strausz, Bera, ill. Medve, Miklós II., Armai. László Attila Pénzügyőr SE— Balassagyarmat 0-0 Pasaréti út, 1500 néző. V: Tar. Pénzügyőr: Balázsi — Hoff­meister, Bogdán, Által, Nahóczky — Sipos (Sasvári az 58. percben), Kovács — Herédi, Mózner, Kunszt, Lesti. Edző: Kiss László. Balas­sagyarmat: Balázs — Pribéli, Robb, Hornyák, Lajkó — Tóth, Friedmann (Szedlák a 68. perc­ben), Kovács J. (Králik a 68. perc­ben), Varga — Szalai, Kovács I. Edző: Zimmermann Gyula. ★ ★ ★ Nagy iramban kezdett mindkét csapat, annak ellenére, hogy az erősen felázott talajon nagyon nehéz volt talpon maradni. Vál­tozatos, kemény küzdelem alakult ki az első félidőben, közel egyen­rangú ellenfelek között. A má­sodik játékrészben a Pénzügyőr mezőnyfölényt harcolt ki, de adó­dó helyzeteit nem tudta kihasz­nálni. A látottak alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez. Jó: Balázsi, Bogdán, Kovács, ill. Robb, Lajkó, Szalai. Ugróczky Károly Oroszlányi Bányász— 22. sz. Volán 1-0 (1-0) Oroszlány, 400 néző. V: Bay. Oroszlányi Bányász: Acsádi — Verő, Schábel, Juszkó, Kláris — Bánfi, Hetzmann, Téglás (Kökény az­­518. percben) — Bezzegh, Kis­­honti, Péntek, (Juszkó II. a 78. percben). Edző: Imre Mátyás. 22. sz. Volán: Szigeti — Halászi, Bartosik, Kemenczei — Aranyosi, Köböl, Németh — Goschler (Haj­dú a 78. percben), Katona (Kiki­­laji a 63. percben), Andorka, Kürtösi. Edző: Preiner Kálmán. 22. perc: Péntek a jobbszélső helyén tört előre, kicselezte a vé­dőket, majd éles szögből, öt mé­terről az elcsúszó kapus mellett lőtt a hálóba. 1-0. ★ ★ ★ A hazai csapat már a mérkőzés elején magához ragadta a kezde­ményezést. Szünet után az élén­külő Volán-támadásokat ügyesen hárították, így az alacsony szín­vonalú, de izgalmas mérkőzésen megérdemelten szerezték meg a két pontot. Jó: Acsádi, Schábel, ill. Ara­nyosi, Andorka, Mód István NB II