Népsport, 1982. november (38. évfolyam, 265-290. szám)

1982-11-01 / 265. szám

2 NÉPSPORT Labdarúgás A listavezetőtől szerzett pontja Ózd—Tapolcai Bauxitbányász 4-3 (1-3) Ózd, 2000 néző. Vezette: Fekete (Hazafi, Benkő). Ózd: Szögedi — Tokár, Fegyverneki, Kajdi, Fodor — Kovács, Ambrus, Becsei — Tutassy, Mohácsi, Dudás. Edző: Szabó Géza. Bauxitbányász: Petrovics — Markán, Miklós, Farkas, Mater — Major Tóth, Túri — Gosztola, Németh, Horváth. Edző: Németh Lajos. Csere: Túri helyett Ormai a 60. percben, Kovács helyett Kanyok a 75. percben. Gólszerző: Farkas a 13. percben, Túri a 15. percben. Dudás a 26. percben, Mohácsi (11-esből) a 77. percben. Utassy a 78. percben, Becsei a 83. percben, Horváth a 90. percben. Sárga lap: Petrovics az 58. percben. Mater a 81. percben, Farkas a 89 percben. Szögletarány: 21:1 (8:1) az Ózd javára. Kényelmes kezdés után a 13. percben gólt szerzett a Bauxitbányász. A vendégek térfeléről indult a támadás. Horváth jól látta meg, hogy az ózdi védők rosszul játsz­­szák­­meg a lest okosan ug­ratta ki Farkast, aki kilépett az ózdi védők közül, kapura vezette a labdát, és 18 mé­terről a kapujából kiinduló Szegedi mellett helyezett a hálóba. 0-1 Két perc múlva növelte előnyét a Bauxitbányász! Jobb oldali támadás után Gosztola adott középre, a kapu előterében Kajdi elvé­tette a labdát, és az­ üresen maradt Túri éles szögből a sarokba bombázott. 0-2 A gól után beálltak véde­kezni a vendégek, így a 26. percben szépített a hazai csa­pat. A középpályás Kovács a 16-os sarkáról középre adott. Dudás kibújt a védők közül, és 6 méterről felmagasan a kapu bal oldalába fejelt. 1-2 SZÜNET UTÁN óriási iramban kezdett az Ózd és nagy mezőny­fölényt harcolt ki. Sorozatban lőtték a szögleteket a vendégek ka­puja elé, az 51. percben Fegyverneki lövésénél már mindenki verve volt, de a felső lécről a labda kivágó­dott a mezőnybe. A nagy nyomás a 77. percben érett góllá, amikor az éppen hogy beállt Kanyok kapott labdát a tapolcai térfél közepén, föl­vezette a labdát, már a 16- oson belül járt, amikor egy­szerre két védő is felvágta 11-es! A megítélt büntetőt Mohácsi helyezte a kapuba. 2-2 Még el sem ült az öröm az egyenlítés után, amikor a 78. percben ismét Kanyok ira­modott meg , most a jobb­­ oldalon. A tapolcai védők nem tudták a gyors ózdi csa­tárt szerelni, az az ötössel egy magasságban középre adott, az ötösön álló Utassy laposan a kapu közepébe perdített. 3-2 A 86. percben tovább nö­velte előnyét a Kohász. Fegyverneki szerzett labdát az ózdi térfélen, végigvezet­te a Bauxitbányász 16-osáig, majd ott önzetlenül Becsei elé játszott, aki jól látta meg, hogy Petrovics kapus kinn áll kapujából, és okosan átívelte fölötte a kapu közepébe. 4-2 Már mindenki a mérkőzés végét várta, az ózdi védők keresztbe adogattak kapujuk előtt, Horváth elcsípte a lab­dát, és két lépés után a ka­puba emelt. 1-3 k­ ★ ★ A sorozatban elveszített négy mérkőzés meglátszott az ózdi stadion nézőszámán, hiszen ilyen kevesen már régen voltak labdarúgó­mérkőzésen Ózdon. A ven­dégek az elmúlt heti csa­patukban csak a kapus posztján változtattak, míg a hazaiaknál a kudarcok után — igaz, ebbe sérülések is közrejátszottak — alaposan átszervezték a csapatot. A vendégek kontratámadások­kal veszélyeztettek, s már az első 15 percben két gól­lal vezettek. Ezután beáll­tak védekezni, ami tör­vényszerűen arra vezetett, hogy a hazaiak fölénybe kerültek. Ez­ a fölény már az első félidőben góllá érett, és csak az ózdiakon múlt, hogy nem sikerült az egyenlítés. A második já­tékrészben még inkább be­­­­tömörültek a vendégek ka­pujuk elé, így szinte csak az ő térfelükön folyt a já­ték. A 75. percben becse­rélt Kanyok óriási lendüle­tet vitt a támadójátékba, szinte minden megmozdu­lása gólveszélyt jelentett, és két akciójából sikerült is megfordítani a mérkőzés állását. Jó: Fegyverneki. Kanyok. ill. Horváth, Farkas. Hanyiszkó István a kapu torkában ordító gól­helyzetben elvétette Móricz beadását. A 36. percben Csepregi át­adásával Lengyel ugrott ki és éles szögből tíz méterről a léc alá vágta a labdát. 2-1 Három perc múlva a hazai 16-oson Pécsi mellel Csepregi elé tálalt, az egri középpá­lyás elhúzott a labdával, s a jobb alsó sarokba helyezett. 2-2 A félidő utolsó percében Móricz szép kapáslövése az oldalhálóban halt el. SZÜNET UTÁN változatlanul jó iramban folyt a küzdelem. A 49. percben Balga nagyszerű lövését há­rította látványosan Bartos, majd több szöglet is jelezte a hazaiak fölényét. Az 56. percben Bartos csaknem a 16-oson öklözött el egy beívelést, a labda Földi elé került s a tarjáni középpályás 18 méterről a védők feje fölött az üresen maradt kapuba ívelt. A labda a jobb kapufáról pattant a hálóba. 3-2 öt perc elteltével Kiss pürdítését Balga a 16-oson belül kézzel ütötte el. l1-es! A büntetőből Móricz a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 3-3 A másik oldalon Földi bom­báját védte Bartos, majd is­mét Földi következett: ezút­tal a kivetődő egri kapusba vágta a labdát. A 75. percben Kovács 11 átadásával Kovács 111 kilépett a védők közül s kissé kisod­ródva az ötös sarkáról bom­­­bagólt lőtt a jobb felső sarokba. 4- 3 Elkeseredetten támadott az Eger. Támadó kedvüket az­tán ők bánták, mert a 85. percben Kovács II lövése Bartosról kipattant, s a szem­füles ,Földi a kapuba kotorta a labdát. 5- 3 - it i­ it ir A rangadóknak különle­ges lélektana van. Ilyenkor elképzelhető, hogy egy olyan csapat, amelyik évek óta nem kényeztette el szurkolótáborát, egyszeri­ben megtáltosodik és olyan játékot produkál, amire még s­oáig emlékeznek majd. Nos, Salgótarjánban most ez történt. Fordula­tos, izgalmas, és a 85 percig teljesen nyílt mér­kőzést láthattak a szurko­lók .Mindkét csapat bátran támadott, gyors, látványos, szellemes volt a játék, s parádés gólok születtek. Hogy végül mégis a ha­zaiak örülhettek, azt szi­porkázó csatárjátékuk mel­lett annak is köszönhetik, hogy az egri védelem meg­lehetősen „szellősen” fo­gott embert. Ezzel együtt mindkét együttes dicséretet érdemel, a kemény, nagy iramú játékért, a látványos 99 percért. Jó: Bogdán, Varga, Földi, Kovács II, Kovács III. Bal­ga, ül. Patvaros, Móricz, Csepregi, Lengyel, Barta. Kiss László volt és a szereplők — el­sősorban a szegediek — éltek is a körülmények ad­ta lehetőséggel. Az első játékrészben lüktető volt a tempó, gyakran forgott ve­szélyben mindkét kapu. A félidő hajrájában a ha­zaiak jó százalékban hasz­nálták ki kínálkozó lehe­tőségeiket, megnyugtató előnyt szereztek. Szünet után a nagy erő­vel rohamozó vendégek képtelenek voltak Hornyák kapujába találni, a hazaiak viszont két perc leforgása alatt kétszer is eredmé­nyesek voltak. Összességében: a nagy kedvvel és időnként kife­jezetten jól futballozó sze­gediek ilyen különbségű győzelme is megérdemelt. Jó: Kozma (a mezőny leg­jobbja), Kutasi, Orosházi, Deák, ill. Varga, Stark, Thékes István Tömegjelenet az Eger kapuja előtt: Kovács III (sötét mezben) fejese alig kerülte el a kaput (Koppány György felvétele) Salgótarján—Eger 5-3 {2-2} Salgótarján, 3000 néző. Vezette: Hartmann (Czirka, Vankó). STC: László — Babosán, Bogdán Varga, Kalmár — Balga, Kovács II, Földi — Garai, Kovács III, Szedlák. Ed­ző: Borbély András. Eger: Bartos — Birincsik, Zsidai, Palvgros, Zágonyi — Lengyel, Móricz, Csepregi — Barta, Méhesi, Pécsi. Edző: Szentmarjay Tibor. Csere: Garai helyett Szoó a szünetben, Méhesi helyett Kiss az 55. percben, Babcsán helyett Oláh a 78. percben, Lengyel helyett Horváth a 86. percben. Gólszerző: Varga a 13. percben. Kovács III a 31. perc­ben. Lengyel a 36. percben, Csepregi a 39. percben, Földi az 56. percben, Móricz (11-esből) a 61. percben, Kovács III a 75. percben, Földi a 85. percben. Sárga lap: Pécsi a 42. percben, Móricz a 88. percben. Szögletarány: 14:3 (4:1) az STC javára, óvatos kezdés után a 13. percben Kovács III. szögletét Varga az ötösről fejjel a bal alsó sarokba csúsztatta. 1-0 Remek iramban folytató­dott a játék, előbb Barta szabadrúgása zörgette meg az oldalhálót, majd a másik ol­dalon Kovács III jó lövése kerülte el a kaput. A 31. percben Zágonyi lá­báról felperdült a labda és az érkező Kovács III 15 mé­terről kapásból óriási gólt lőtt a léc alá. 2-0 Az újrakezdés után Pécsi SZEOL AK-HMSE 4-1 (2-0) Szeged, 7000 néző. Vezette: Huták (Nagy L, Varga L.). SZEOL AK: Hornyák — Hevesi, Somogyi, Kutasi, Szabó — Orosházi, Kozma, Takó — Kovács, Gruborovics, Deák. Edző: Kaszás Gábor. Hódmezővásárhely: Albert — Tasi, Hegedűs F., Feleki, Talapa — Varga, Olasz, Fodor, Maján — dr. Bálint, Stark. Edző: Bánkuti László. Csere: Tasi helyett Gellért a 67. percben, Takó he­lyett Kun a 80. percben. Gólszerző: Gruborovics a 34. percben. Deák a 36. perc­ben, Deák az 58. percben. Kozma a 60. percben, Stark a 79. percben. Sárga lap: Somogyi a 6. percben. Szögletarány: 7:6 (2:4) a SZEOL AK javára. A találkozó elején a vá­sárhelyiek léptek fel táma­dólag, 20 perc elteltével azonban a SZEOL AK kez­deményezett többet és a 34. percben vezetést szerzett. Takó Gruborovicsot hozta helyzetbe és a középcsatár 14 méterről, középről a­­bal alsó sarokba lőtt. 1-0 Két perccel később Koz­ma a balösszekötő helyén megiramodó Deákot dobta támadásba, aki 15 méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát. 2-0 SZÜNET UTÁN az 58. percben növelte elő­nyét a hazai csapat. Talapa a bal összekötő helyén ta­nyázó Deákhoz továbbította a labdát, és a szegedi bal­szélső 10 méterről térdma­gasságban a kapu közepébe lőtt. 3-0 A 60. percben Kozma cse­lezgetett a balösszekötő he­lyén, majd a kapuját feles­legesen elhagyó Albert fö­lött 14 méterről a bal sa­rokba ivett. 4-0 A találkozó hajrájában szépítettek a vendégek. A 79. percben Varga a jobb oldalról élesen a­ kapu elé lőtte a labdát és Stark hat méterről, a balösszekötő he­lyéről nagyerejű lövést zúdí­tott a jobb felső sarokba. 4-1 ★ ★ ★ Nagy várakozás előzte meg a Csongrád megyei rangadót, amelyre közel 2000 vendégszurkoló érke­zett Vásárhelyről. Ragyogó napsütés, kitűnően előké­szített játéktér, lelkes pub­likum ... A jó előadás va­lamennyi kelléke adva XXXVIII. 265. ♦ 1982. november 1 N5 il Keszthely— Nagykanizsa 3-2 (3-1) Keszthely, 3500 néző. Vezette: Rúzsa (Segovits, Szabó ,1.). Keszthely: Sándorfi — Engloner, Nagy III, Filó, Ni­­kitseher — Pál, Galántai, Sebestyén, Antoni — Rácz, Hor­váth. Edző: Gellei Imre. Nagykanizsai Olajbányász: Megyimoretz — Fodor, Csep­regi, Liviczki, Müller — Balogh, László, Kelemen — Bántó, Martinkovics Fuisz Edző: Jánky Miklós. Csere: Liviczki helyett Horbor a 42. percben, Sebes­tyén helyett Nagy a 88. percben. Gólszerző: Nagy III (11-esből) a 2. percben, Engloner (öngól) a 14. percben, Horváth a 21. percben, Antoni a 34. percben, Kelemen a 82. percben. Sárga lap: Liviczki a 20. percben Martinkovics a 28. percben, Fuisz a 75. percben. Szögletarány: 6:2 (3:2) a Keszthely javára. A 2. percben Galántai szög­lete után Megyimoretz el­csúszott, és Antoni közeli lö­vését a gólvonalon kézzel hárították. A megítélt bün­tetőt Nagy 111 nagy nyuga­lommal értékesítette. 1-0 A 12. percben László lövé­se gólba tartott. Kelemen fél méterre a kaputól, tovább segítette, így les miatt a Keszthely kapott szabadrú­gást. A következő vendégtá­madásnál a jobbról belőtt labdához Engloner fejjel hozzáért, és az irányt változ­tatva a kapus keze mellett a léc alá vágódott. (Öngól). 1-1 A 21. percben Sebestyén beívelése átszállt a védők fe­je felett, és a berobbanó Horváth a kapu közepébe helyezte. 2-1 A 34. percben a lesre ját­szó védők között Horváth re­mekül ismerte fel a lehető­séget, elfutott a balszélen, és pontos beadását Antoni a bal alsó sarokba vágta. 3-1 A félidő végén Sebestyén egy esetben már csak a ka­pussal állt szemben, de a bal kapufa mellé gurított. SZÜNET UTÁN a 61. percben Nagy III re­mek egyéni alakítása jelen­tett eseményt: 40 méteren keresztül vezette a labdát, majd önzetlenül Ráczhoz passzolt, akinek perdítését Megyimoretz jó érzékkel az alapvonalon túlra mentette. Két perccel később Rácz ki­cselezte Csepregit, és előle a kanizsai kapus messze kifut­va, lábbal mentett. Antoni átadásával­ Rácz a felező vo­naltól indulhatott egyedül, begurítását az ötösön Fodor mentette Horváth elől. A 70 percben Balogh 16 méterről alig csavart a bal felső sarok mellé, majd a másik olda­­lon Galántai­ tiszta helyzet­ben elcsúszott. Ezután percekig Megyimo­­retzé volt a főszerep: előbb Sebestyén, majd pedig Hor­váth közeli bombáját öklözte ki élveződve. A 80. percben Rácz kicselezte a kapust a 16-osnál, de utána az oldal­hálóba lőtt. A 82. percben ártalmatlannak tűnő hely­zetben Kelemen 15 méterről kapura emelt. Úgy tűnt, hogy a labda Sándorfi zsákmánya lett, de kezét is érintve, a gólvonalon túlra gurult. 3-2 ii ★ it A közönség részéről fel­fokozott várakozás, míg a játékosok oldalán nagy el­szántság előzte meg a me­gyei rangadót. Az első fél­időben felváltva adódtak a lehetőségek mindkét olda­lon, mert a két alacsony termetű irányító — Galán­tai és László — jól alkal­mazkodott a körülmények­hez, és sorra indították a támadókat. Antoni gólja magabiztossá tette a keszt­helyieket, míg a vendég­védők több ízben is rosz­­szul helyezkedtek, és a közbeavatkozásoknál egy­másra vártak. A második 45 percet keszthelyi me­zőnyfölény jellemezte, de a támadók rengeteg hely­zetet hibáztak el, illetve a vendégkapus mentett ra­gyogóan. Az összességében küzdelmes, de ugyanakkor közepes színvonalú, és sok egyéni hibával tarkított mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Jó: Nagy III, Pál, Galán­tai, Sebestyén, ill. Megyimo­retz, Balogh, László, Iglódi Endre A totó 44. heti eredménye 1. Özd—Bauxitbányász 4-31 2. Keszthely—Olajbányász 3-21 3. Salgótarján—Eger 5-31 4. Aveliino—Juventus 1-1X 5. Caianzaro—Genoa 2-2X 6. Udinesc—Verona 0-0X 7. Bari—Lazio 0-32 8. Bologna—Pistoiese 1-01 9. Campobasso—Arezzo 0-22 10. Cavese—Calania 1-01 11. Cremonese—Atalanta 3-11 12. Sambenedettese—Como 1-1X 13. Varese—Milan 0-0X +1 Monza—Lecce 1-1X