Népsport, 1984. október (40. évfolyam, 238-263. szám)

1984-10-01 / 238. szám

2 NÉPSPORT s Labdarúgás ) Körös-csoport Délép SC—Kecskeméti TE 5-1 (2-1). Szeged, Délép-pá­­lya, 600 néző. V: Varga F. Délép: Kovács — Varga, Fá­bián, Kántor, Kenderesi, Ba­­zsó (Márton), Hegy­esi, Kő­halmi, Pethő, Szeghalmi dr., Szabó (Magyar). Edző: Ond­­rik István. KTE: Gódor — Lakatos (Parti), Csordás, Pe­tényi, Rózsa, Putnoki, Seres, Virágh, Meszlényi, Fürtös, Marik (Feró). Edző: Sz. Tóth Antal. A hazaiak léptek fel támadólag, a kecskeméti együttes biztonságos védeke­zésre rendezkedett be. A 26. percben 1-1-es állásnál Kőhalmi büntetőt (!) hibá­zott. Fordulás után a Delép minden téren felülmúlta el­lenfelét. Ilyen különbségű győzelme is megérdemelt! G: Szabó (2), Kőhalmi (2), Ken­deresi, ill. Fürtös. Jó: Var­ga. Kenderesi, Hegyesi, Pe­thő, Szabó, ill. Csordás, Vi­rág. Tisza Cipő SE—Szarvas 1-1 (0-1). Martfű, 300 néző. V: Farkas. G: Szántai (11-esből), ill. Demjén. Békési SE—Békéscsabai Agyagipar 1-1 (3-0). Békés­csaba. 300 néző. V: Kérdő. G: Pelyák, Nagy, Vozár, Vágási (11-esből), ill. Drágán. SZVSE—Lajosmizse 3-1 (1-0). Szeged. 300 néző. V: Szaszák. G: Nagy I., Hágel­­mann E., Hágelmann T., ill. Csima. M­ SVSE—Nagyszénás 5-1 (2-0). Makó. 1200 néző. V: Dobos. G: Bálint dr. (2), Ko­vács (2), Nádasdi, ill. Kö­kény. Verbőczi és Balázs (mindkettő Nagyszénás) kiál­lítva. Orosházi MTK—H. Kun B. SE 2-0 (1-0). Orosháza. 1000 néző. V: Varga. G: Krasz­­novszki, Nász. Kecskeméti SC—Szegedi Dózsa 0-0. Kecskemét, 2500 néző, V: Szaszák. A KSC az első félórában három száz­­százalékos helyzetet kiha­gyott. A játék a továbbiak­ban elszürkült, s a kecske­métiek gyenge középpályás soruk miatt nem tudtak gól­veszélyes helyzetet kialakíta­ni. Kiállítva: Holler (Szeged) a 31. percben. Miskei Gyula 6-1 (2-0). Miske, 2000 néző. V: Veres. G: Horváth A. (3), Vért Cs. (2), Kákonyi, ill. Szénási. Nagy lendülettel és eredmé­nyesen játszott a miskei csa­pat. Játékosai még sok nagy helyzetben hibáztak. 1. Kecskemét 7 5 11 19-12 11 2. Szegedi D. 7 4 3 - 12- 6 11 3. Délép SC 7 4 2 1 20- 7 10 4. Békés 7 4 1 2 16- 7 9 5. Kun B.­SE 7 3 3 1 8- 6 9 Dráva-csoport Sellye—Kaposvári Rákóczi 3-1 (2-0). Sellye, 700 néző. V: Dravecz. Sellye: Pál — Schmidt, Vass, Pandúr, Go­­lubicz, Kuti (Keresztes), Tóth, Baumgartner, Császár, Szabó (Borbély), Szalóki. Edző: Berkecz József. Kapos­vár: Sándorfi — Kurdi, Gu­lyás, Pethő, Orbán, Pruckner, Gilitsch, Varga, Czabula, Bodi (Balázs), Gyuris (Gilla). Ed­ző: Bőzsöny János. Már a 3. percben vezetést szereztek a hazaiak és a II. félidő közepéig nagy fölény­ben játszottak. Ezután rövid időre átvette az irányítást a kaposvári együttes, de a haj­rában ismét a Sellye volt jobb. A kaposváriak nehezen viselték el a vereséget, Kur­di a 61., Gilitsch a 75. perc­ben a kiállítás sorsára jutott. G: Császár, Tóth, Pandúr (11-esből), ill. Varga. Jó: Vass, Pandúr, Császár, Sza­lóki, ill. Gulyás, Varga. Komlói Bányász—Mohácsi TE 0-0. Komló, 1400 néző. V: Szentgyörgyi. Komló: Ti­hanyvári — Hammer, Mács, Incze, Klonfár, Katona (He­gyi), Zrínyi, Treff, Vígh (Hu­­ber), Papp, Varga. Edző: Csordás István. Mohács: An­tal — Tóth Berki, Marko­­vics,­­ Pirkhoffer, Obert, Lő­­rincz, Freppán, Szeitz (Há­mori), Lingl, Biber (Martina). Edző: Dárdai Ferenc. A komlói támadók számos helyzetet hibáztak el, a vé­gén a mohácsiak örülhettek. Jó: Hammer, Zrínyi, Varga, ill. Antal, Berki, Obert. Paks—Újpetre 4-1 (2-0). Paks, 900 néző. V: Pálfy. G : Vörös, Blatt, Bencsik, Ba­­­logh, ill. Kiss. Csurgó—Pécsi VSK 0-0. Csurgó 700 néző. V:­­ Dör­­nyei. Változatos és­ (a hazai csapat jóvoltából) jó iramú mérkőzést vívott a két csa­pat. Szünet előtt a pécsiek­nek voltak helyzeteik, szünet után a hazaiak hibáztak több­ször és ekkor még kapufát is lőttek. Siklós—Boly 2-2 (1-0). Boly, SO0 néző. V: Varga E. Kiál­lítva: Márkus (Boly) a 84. percben. G: Sztojka (2), ill. Varga (2). Máza­szászvár—Nagyatád 3-1 (1-1). Mázaszázvár, 800 néző. V: László. G: Beke (2), Agó­­csi, ill. Ágoston. Bonyhád—Szigetvár 2-0 (1-0). Szigetvár, 600 néző. V: Laskai. G: Joó, Zireher. H: Táncsics SE—Kisdorog 2-1 (1-0). Kaposvár, 800 néző. V: Radó. G: Pazaurek, Mik­lós, ill. Odor. 1. Siklós 76 1-18-1113 2. Kaposvár 7 5-2 17- 9 10 3. Pécsi VSK 73 3 1 11- 4 9 4. Mohács 7 3 3 1 10- 4 9 5. Komló 7 3 2 2 15- 7 8 Duna-csoport Dorog—Esztergom 3-0 (2-0). Dorog, 4000 néző. V: Bolla. Dorog: Csepecz — Csikós, Suttovics, Harmat, König, Polgárdi, Halász, Csizmadia, Demján (Kovács B.), Ma­rosvölgyi (Szanyi), Bauer. Edző: dr. Magyar György. Esztergom: Radics — György, Varga, Zöld, Ilosvay, Herná­di, Bankó, Ormándi (Salch), Szilágyi (Vígh), Peszeki, Gaál. Edző: Szén János. A két szomszédvár találkozóján a hatalmas szurkolósereg mindvégig izgalmas, küzdel­mes játékot és három re­mekbe szabott hazai gólt lát­hatott. G: Halász (2), Csiz­madia. Jó: Suttovics, Har­mat, Csizmadia, Bauer, ill. Varga, Zöld. Hernádi. BVSC—Budafok 1-0 (0-0). Szőnyi út, 300 néző. V: Bo­rossai. BVSC: Flack — Ta­kács, Kovács (Zeidl), Cseke, Bélik, Németh, Andorka (Szepesi), Végh, Gyimesi, Batyinszky, Kölli. Edző: Ha­lácsi László. Budafok: Racs­­kó — Nahoczki, Tóth, Do­­besch, Márton, Csire, Somo­gyi, Pozsár, Vaszl, Takács (Morvai), Zemcov. Edző: Megyeri Győző. Már az I. félidőben is fö­lényt harcolt ki a Budafok, de valójában, csak Somogyi és Pozsár helyzete, valamint Flack két parádés alakítása jelentette az eseményt. Szü­net után gyorsabb és ke­ményebb lett a játék, a Bu­dafok sorozatban hagyta ki a „ziccereket”. Az összkép alapján többgólos budafoki győzelem lett volna a valós eredmény, de egy szemfüles vasutas-gól a 79. percben mégis a hazaiak sikerét hoz­ta. G: Végh. Jó: Flack, (a mezőny legjobbja), Zeidl, Végh, ill. Márton, Csire. Vasas Ikarus—III. ker. TTVE 5-2 (2-1). Hévízi u., 300 néző. V: Tar. Ikarus: Koósi — Tóth, Rédei, Őri, Szekulopulosz, Marinovics, Hajduska (Darányi), Varga, Horváth, Nagy B., Lánczi (Oravecz). Edző: Kócziák­ Antal. HI. ker.: Tóth P. — Ács J., Márton, Tóth, Fá­bián, Sípos, Villányi (Jópe­­ti), Sólyom, Umoh, Csernák (Májer), Godó. Edző: Kiss László. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a kerület ilyen sima vereséget szen­ved. A hazaiak már az 5. percben vezetést szereztek, ekkor változatos volt a mér­kőzés. Ezután a csapatok, érthetetlen módon, többet törődtek egymás rúgdosásá­­val, mint a játékkal. A já­tékvezető nem kevesebb, mint 8 sárga lapot osztott ki a mérkőzésen, s egy játékost kiállított. Ebből az adok-ka­­pok küzdelemből végered­ményben a jobban játszó Ikarus került ki győztesen. G: Lánczi (2), Nagy B. (2), Horváth F., ill. Godó, Már­ton. Jó: Koós, Rédei, Szeku­lopulosz, Marinovics, Nagy B., ill. Fábián, Godó. Kiállít­va: Umoh, a 85. percben. Gödi Dunamenti TSZ SK —H. Bem J. SE 3-2 (0-1). Göd, 300 néző, V: Szarka. Az első 45 perc változatos, jó játékot és egy vendéggólt hozott. Szünet után a hely­beliek támadtak többet, s a 65. percben öngóllal egyenlí­tettek..­. Az utolsó húsz percben elszántan harcoltak a hazaiak az első győzele­mért. A 85. percben Juhász szöglete után Dunai III küld­te elegáns mozdulattal a há­lóba a labdát. Két perccel később Mudrc szerzett gólt. A 88. percben Benkovics jól használta ki a gödi védelem megingását. G: Dunai III, Mudri, Molnár (öngól), ill. Bodor, Benkovics. Építők SC—Érd 4-1 (2-0). Népliget, 500 néző. V: Kara D. G: Kónya (2), Márton, Boros (öngól)), ill. Gombás. Pénzügyőr SE—II. Rákóczi SE 1-0 (1-0). Tata, 150 né­ző. V: Major. A vendégek nagyobb arányban is nyer­hettek volna az enerváltan játszó hazai együttes ellen. G: Peller. H: Kossuth KFSE—Rácke­ve 2-0 (2-0). Ráckeve, 350 néző. V: Horváth J. G: Fe­kete, Földes. Magyar Viscosa SE—Döm­söd 2-2 (1-1). Nyergesújfalu, 500 néző. V: Nyúl. G: Lipót (2), ill. Aszalai, Tóth K. Oroszlány—H. Szondi SE 6-0 (3-0). Oroszlány, 300 né­ző. V: Juhász P. G: Csorba (2), Pittni, Zsidó, Hetzmann (11-esből), Kishonti. Hét közben: BVSC—III. ker. TTVE 2-0 (1-0). A XII. 2-1 fordulóból hozták előre a mérkőzést. 1. Ikarus 7 5 2 - 17-6 12 2. Oroszlány 7 5 1 1 22-6 11 3. Építők SC 6 5 1­­ 12-2 11 4. Budafok 7 4 2 1 13-6 10 5. Dömsöd 7 4 1 2 15-8 9 Tisza-csoport 1. Lehel SC—Olefin SC 1-1 (1-0). Leninváros, 500 néző. V: Király. Lehel: Balázs — Lakatos, Fényes, Kasza, Buk­­hár (Fejes), Szántai II. Su­lyok, Lukácsi, Deme, Szívós, Petró (Váczi). Edző: Péczely Szabolcs. Olefin: Dohány — Kovács, Lukács, Paulovics, Fodor, Bodolai, Barabás (Gu­lyás), Czerva, Szép (Szalán­­czi),­­ Kapus, Répási. Edző: Gunics József. Jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. A lenin városiak az egyenlítő gól megszerzését követően többet támadtak és sok helyzetet kihagytak. A látottak alapján azonban a döntetlen mégis igazságosnak mondható. G: Petró, I.I. Gu­lyás. Jó: Fényes, Szívós, Pet­ró, ill. Bodolai, Gulyás, Ré­pási. Rákóczifalva—H. Szabó L. SE 0-0. Rákóczifalva, 700 né­ző. V: Balázs. Rákóczifalva: Majer — Horváth, Bencsik, Sebők, Ladányi, Rácz, Mol­nár, Rigó, Gergely, Duba, Kántor. Edző: Somogyvári József. Szabó L. SE: Hor­váth — Borsos, Dávid, Hu­szár, Szenczi, Hrotkó. Ador­ján, Váczi (Lehota), Takács, Hegedűs (Béres) Nagy. Edző: Földes János. Nagy iramú, küzdelmes és színvonalas mérkőzést vívott a két csapat. A pontosztoz­­kodá­s igazságos! Jó: Majer, Kántor, Sebők, ill. Horváth, Lehota. Kisvá­rda—Hajdúböször­mény 2-2 (1-1). Kisvárda, 500 néző. V: Tajthy. Kemény, lendületes, izgalmas, gyors mérkőzésen a megfiatalított hazai csapat mindkétszer ve­zetést szerzett. A helyzetek alapján a döntetlen eredmény a vendégekre nézve hízelgő. G: Szántó (2), ill. Tóth, Qui­­riko (11-esből). Mátészalka—Jászkisér 3-2 (1-1). Jászkisér, 300 néző. V: Fazekas. G: Kokas, Veres, Barcsai, ill. Sie, Bércesi (11- esből). Karcag—Rakamaz 3-1 (0-1). Karcag, 1500 néző. V: Né­meth. G: Nagy, Orenstein, Antal, ill. Ganeth. D.­l­niversitas—Püspökla­dány 2-0 (0-0). Debrecen, 200 néző. V: Cziczás. G: Vékony, Szabolcsi (11-esből). Balmazújváros—Hajdú Va­sas 2-2 (2-1). Hatszáztéglás, 500 néző. V: Tamaskovics. G: Kegyes, Kovács, ill. Nagy J. (2). H: Asztalos SE—Baktaló­­rántháza 2-0 (1-0). Félbesza­kadt. Nyírtelek, 500 néző. V: Nagy F. A 74. percben a mérkőzés félbeszakadt. A já­tékvezető a baktalórántházi kapust, Fenyvesit, kiállítot­ta, ezután egy másik bakta­­lórántházi játékos, Madai megtámadta a partjelzőt, mi­re a játékvezető a mérkőzést lefújta. G: Katalin, Barna. 1. Szabó L. SE 7 5 2­­ 14-0 12 2. Balmazúj u. 7 4 2 1 19-6 10 3. P.­ladány 7 4 2 1 12-7 10 4. Debr. USE 7 4 1 2 14-8 9 5. Olefin SC 7 3 3 1 9-5 9 Mátra-csoport Ganz-Mávag—Gyöngyös 2-1 (0-1). Kőbányai u. V: Lé­nárt, Ganz: Erdélyi — Ara­nyosi, Lukács, Geiger, Vár­­hidi, Nagy L., Böröczki, Tóth, Gőgicz, Kiss (Németh), Ko­vács. Edző: Kisteleki István. Gyöngyös: Nagy A. — Sza­lai, Molnár, Jakab, Vajda, Soltész (Bekecs), Vágó, Cso­­mány, Nagy G., Patócs, Fe­renc. Edző: Treiber Rudolf. Miközben csaknem felbil­lent a pálya a gépgyári fö­lénytől, a vendégek az első valamire való támadást gól­lal fejezték be a 31. perc­ben. Nehezen egyenlített a Mávag, s nagy harcban a győztes találatot is „bevitte”, sőt akár növelhette volna előnyét. F­gy szabályos gólját a játékvezető lesnek nyilvá­nította. G: Kovács (2), ill. Nagy G. Jó:* Geiger, Nagy S., Kovács, ill. Csomány, Pa­tócs. Nagybátonyi Bányász—Sal­gótarjáni Síküveggyár 0-0. Bátonyterenye. 800 néző. V: Juhász. Nagybátony: Kiss — Cséki, Orosz, B. Kovács, Su­­sán. Lászlók, Szabó L., Be­­dő (Bazsó), Németh (Szarvas), Szabadi, Loch. Edző: Répás Béla. Síküveggyár: Koncsik — Dudás, Kovács, Czene, Verbói, Szőke, Bogár (Krá­­lik), Jaszik, Marcsok, Szeku­­la, Bodor. Edző: Kiss László. A nógrádi „szomszédok” rangadója küzdelmes mérkő­zést hozott, mindkét csapat nyílt sisakkal játszott. A sal­gótarjániak sokkal több helyzetet dolgoztak ki, köze­lebb álltak a győzelemhez. Jó: Cséki, Orosz, Szabó 1.., ill. Dudás, Szőke, Verbói, Szekula, Bodor. Hatvani KVSC—Borsodi Építők Volán 2-0 (0-0). Hat­van, 500 néző. V: Takács. G: Bóna (11-esből), Lugosi (ön­gól). Romhány—Miskolci­­ VSC 3-2 (0-2). Romhány, 900 né­ző. V: Rideg. G: Kecskés, Varga, Zagyvar, ill. Kiss (2). Recsk—BKV Előre 3-0 (1-0). Recsk, 500 néző. V: Mozgó. G: Kolozsvári, Bódi II, Bencsok (11-esből). Kiál­lítva: Tóth, Suszter, Kap­csos (BKV Előre). H: Papp J. SE—Borsodná­­dasd 1-0 (1-0). Miskolc, 300 néző. V: Bozsik. G: Csaná­­losi. Sajóbábony—Bélapátfalva 2-0 (0-0). Sajóbábony, 600 néző. V: Makovinyi. G: Szik­lai, Szabó (11-esből). Edelény—Füzesabony 3-2 (2-0). Edelény, 1000 néző. V: Virágh. G: Pócs, Gonda, Far­kas, ill. Barta (2). 1. Ganz-M. 7 6-1 18-6 12 2. Hatvan 7 5 11 18-4 11 3. Nagybátony 7 4 2 2 9-3 10 4. Gyöngyös 7 3 2 2 12-8 8 5. Sajóbábony 7 4 - 3 8-5 8 BVSC—Budafok 1-0, Sellye—Kaposvár 3-1 Dorog-Esztergom 3-0, Miske-Gyula 6-1, De­ép Sí-Kecskeméti TE 5-1 A felvétel a nagy meglepetéssel végződött BVSC—Budafok 1-0-ás mérkőzésen készült. Flak, a BVSC kapusa (a mezőny legjobbja volt) ezen a mérkőzésen is számos nehéz helyzet­ben tisztázott. A képen látható jelenetnél Csire és Dobesci­ elől mentett a kapus (László Sándor felvétele) XL. 238. ♦ 1984. október 1 TERÜLETI BAJNOKSÁGOK Csomány színeváltozásai Nem szűkölködünk a területi bajnokságban él­vonalbeli múlttal rendel­kező játékosokban. A Ganz-Mávagból Lu­kács, Geiger, Nagy Sán­dor, Tóth és Gőgicz, a gyöngyösiek közül Cso­mány járta meg hajdan a „magasabb emeleteket". Az illusztris társaságból ezen a vasárnap délutá­non elsősorban Csomány Imre győzött meg arról, hogy sokkal többre-szebb­­re hivatott labdarúgó le­hetett volna belőle. Hogy miért nem lett, azon már hiábavaló meditálni. Tény viszont, hogy az MTK-VM-ben és a Fe­rencvárosban pallérozó­­dott Csomány szemrevaló bemutatót tartott a Kőbá­nyai úton. A Gyöngyös játékmesterének minden átadása — a rövidek és a hosszúak egyaránt — társhoz szállt, labdakeze­lése magabiztos, meglátá­sai intelligensek, rúgó­technikája egészen kiváló, ha cselezett, vitustáncba kezdtek a védők kínjuk­ban. Ez a Csomány Imre nagyon tetszett, megérde­melte, hogy összeverődje­nek a tenyerek. Láthattunk viszont egy „másik” Csományt is. Pontosabban az irányító megmutatta kevésbé ro­konszenves arcát is. A másfél óra alatt lélegzet­­vétel nélkül szónokolt. Többet beszélt, mint Ci­cero és Démoszthenész együttvéve. Keményen megfeddte hibázó társait, csúfolta az ellenfelet — „találd meg végre a lab­dát, kishaver!” Vitatko­zott az edzőjével és ter­mészetesen folyamatosan bírálta a rendkívül in­diszponált játékvezetői hármas működését. Egy egészen durva bírói baki után gúnyosan odaszólt Kisteleki Istvánnak, a Ganz-Mávag vezető­edző­jének: — Gratulálok, Pisti­kém . . . — Ne dumálj, Cserni! — könyörgött Vajda, a gyön­gyösiek középpályása —, velünk tolsz ki! Vajda rátapintott az igazságra. Csomány „szö­vegért” kapott egy sárga lapot, és csoda, hogy mindvégig a pályán ma­radhatott. Azt azért érez­te, hogy a Kistelekinek címzett gyanúsítás több, mint galád volt. A talál­kozó után bement a ha­zaiak öltözőjébe, elnézést kért Kisteleki Istvántól és gratulált a Ganz-MÁVAG győzelméhez. Ez a Csomány Imre, ez a gesztus ugyancsak tet­szett. Csak a másik­­arcát ne láttuk volna... Bakony-csoport Győri Elektromos—MÁV DAC 1-1 (1-1). Győr, 1000 néző. V.: Hren. Győri Elekt.: Tóth L. — Kálmán, Juhász, Nagy P., Kollár F., Megyeri, Váradi, Rostás, Fintor (Su­lyok), Szekér, Cs. Kovács. Edző: Takács Ferenc. MÁV DAC: Rósa — Sípos, Do­­manyik, Kun, Belső (Mol­nár), Horváth (Varga), Füzi, Fajkusz, Wunder, Koltai, Papp. Edző: Kovács Lajos. Alacsony színvonalú játék­ban illetve játékvezetés mel­lett, sok hibával tarkított ta­lálkozó. Az Elektromos vé­gig óriási lelkesedéssel küz­dött. Ellenfele a találkozó jelentős részében nyomasztó fölényben volt, de olyan csa­patjáték, amely szélsők nél­küli, egyszemélyes támadó­sorra, lassú, körülményes, öncélúan játszó középpályá­sokra épül, törvényszerű, hogy nem vezethet ered­ményre. A 64. percben Kun és Megyeri kiállítva. G: Vá­radi, ill. Füzi. Jó: Juhász, Kollár F., Tóth L., ill. Do­­m­anyik, Belső. Megtorpant a MÁV DAC A bajnoki évet remekül kezdő MÁV DAC a jelek szerint megtorpant. A nyáron több tapasztalt já­tékossal megerősödött vasutasgárda ragyogóan kezdett. Az első három mérkőzésen 15 gólt rúg­tak játékosai, tehát 18 percenként találtak ellen­feleik hálójába . .. Aztán mintha elvágták volna. A következő öt mérkőzésen már erősen döcögött, nyikorgott a csapatgépezet: 5 találkozó 450 perce alatt csupán négyszer, tehát már csak 112 percenként tudtak eredményesek lenni a győriek! A MÁV DAC által rú­gott gólok közötti szünet 18-ról 112 percre növeke­dett, ami egyértelműen ráirányítja a figyelmet a sorozatos pontvesztések okára. A „betegség” oka tehát ismert. Most már csak az a kérdés, hogy sikerül-e megtalálni és ha igen, hogy milyen gyor­san tudják majd alkal­mazni a hatásos gyógy­módot. Péti MTE—Kapuvár 1-0 (0-0). Kapuvár, 1500 néző. V: Piros L. G: Gáspár. Sabaria SE—Zirc-Dudar 3-0 (1-0). Szombathely, 800 néző. V: dr. Angyalics. G: Szabó F. (2, egyet 11-esből), Jáger. Ajkai Bányász—Gy. Dózsa 2-0 (1-0). Győr, 300 néző. V: László. A most folyó bajno­ki év során ezen a találko­zón nyújtotta eddigi legjobb teljesítményét a győri gár­da, de a sikerhez ez is ke­vés volt. G: Zigó, Czibik (11- esből). Nagykanizsai Volán Dózsa —P. Vasas 2-1 (1-0). Pápa, 600 néző. V: Kovács. G: Rácz (2), ill. Rácz. Szentgotthárd—Fűzfő 0-0. * Szentgotthárd, 1200 néző. V: Kovács G. S. Kinizsi—Bábolna 1-0 (0-0). Sárvár, 1100 néző. V: Kéri Á. G: Nagy (11-esből). A hosszabbításban: (93. perc) esett a gól — 11-esből! S. Postás—Motim TE 0-0. Sopron, 1000 néző. V: Nagy J. A. Alumínium—H. Katona J. SE 2-1 (1-0). , Ajka, 500 néző. V: Szántó. G: György, Horváth, ill. Kiss. 1. Motim TE 8 6 2­­ 22-2 14 2. Sabaria SE 8 6 1 1 17-4 13 3. Ajkai B. 8 5 2 1­0-5 12 4. Péti MTE 8 5 2 1 10-5 12 5. MÁV DAC 8 4 3 1 19-7 11