Népsport, 1985. szeptember (41. évfolyam, 210-235. szám)

1985-09-01 / 210. szám

4 NÉPSPORT S3 Csepel—U. Dózsa 2-1 (0-1| Megyeri út, 3000 néző. Vezette: Nagy B. (****), (Roxin, Németh L.). Csepel: Géléi 5 — Kincses 5, Elekes 5, Szabó K. 6, Gál­­hidi 6 — Nagy 4, Krasnyánszky 4, Szebegyinszky 4, Vági 5 — Stefanov 6, Kelemen 6. Edző: Géléi József. UI. Dózsa: Szendrei 5 — Szűcs 5, Herédi 6, Kozma 5, Szabó A. 5 — Ambrus 5, Rostás 5, Steidl 4 — Schróth 4, Kiss 5, Dékány 4. Edző: Gör­öcs János. Csere: Nagy helyett Kovács F. (4) a szünetben, Dé­kány helyett Vígh (4) az 56., Ambrus helyett Palikovics (—) a 76., Vági helyett Pölcz (—) a 79. percben. Gólszerző: Kiss a 18., Stefanov a 71., Kelemen a 75. percben. Sárga lap: Elekes a 77. percben. Szögletarány: 6:3 (3:1) az V. Dózsa javára. (Szomorú esemény előzte meg a mérkőzést: Szabó Andrásnak, az újpestiek já­tékosának a múlt héten meghalt az édesapja, s em­lékének egyperces gyász­szünettel adóztak a játéko­sok és a nézők.) Az első percek az ismer­kedés jegyében zajlottak. Er­re szükség is volt, mert a rengeteg pontatlanság azt su­gallta, hogy még az azonos színű mezben játszók sem is­merik egymást... Öt perc telt el, amikor Herédi meg­elégelte az elöl levők tanács­talanságát, nagy lendülettel tört előre a bal oldalon — Kincses a mezénél fogva sem tudta feltartóztatni — be­adása jó helyzetben találta Dékányt, ám lövés helyett cselezett, és így oda lett a helyzet. Egy perc múlva a csepeli kaputól 20 m-re sza­badrúgáshoz jutott az Újpest. A publikum Rostást követel­te, aki „hálából” a lelátóra küldte a labdát.. . A 18. percben Gelei köz­reműködésével szerzett veze­tést a hazai csapat. Ambrus balról, a szögletzászló köze­léből ívelt szabadrúgást a ka­pu elé. Gellei rosszul moz­dult ki a beadásra, Dékány szinte a kezei közül fejelte ki a labdát, ami az ötösön belül lepattant, s a közelben álló Kiss előrevetődve, négy mé­terről az üres kapuba fe­jelt. 0-4 öt perccel később Dékány növelhette volna az előnyt. Ambrus átadását zavartalanul vehette át a balösszekötő he­lyén, de lecsúszott lábáról a labda, és így tíz méterről csúnyán mellélőtt. A követ­kező támadásnál Rostás a bal oldalon megforgatta Stefano­­vot, majd átívelt az­­ötös túl­só sarkára, ahol Schróth nyugodtan megnézhette ma­gának a jobb alsó sarkot, ám — ha milliméterekkel is, de — melléfejelt. (A gól s a néhány hely­zet meghozta a biztatást. A közönség eddig is hallatta hangját, ám korábban jó­szerivel csak a játékvezetői ítéletek kommentálásával volt — egyébként igazság­talanul — elfoglalva.) A Csepel oldaladogatások­kal próbálta megtörni a lilák lendületét, és egy kétperces passzolgatás végén Vági helyzetbe is került, de 14 m­­ről a jobb kapufa mellé dur­­rantott. Ezután negyed órán keresztül eseménytelenül csordogált a játék. A félidő igazi záróak­kordja Kozma helyzete volt a 43. percben, de az éles szögből leadott lö­vést Gelei a mezőnybe ök­lözte. SZÜNET UTÁN Schróth rúgott lyukat ígé­retes helyzetben, a másik oldalon pedig kavarodás után a földön fekvő Kele­men próbált a kapuba talál­ni, végül Kozma felszabadí­tott. Az 54. percig kellett várni a félidő első formás támadására: Rostás ügyesen indította a bal szélen Sza­bó A.-t, ő a középen érke­ző Kiss fejére varázsolta a labdát, ami a középcsatár tíz m-es fejese után a bal kapufáról pattant vissza. Három perc múlva köszö­netet mondhatott az újpesti védelem Szebegyinszkynek, mert Vági szögletét négy méterről óriási helyzetben föléfejelte. Negyed óra telt el a második játékrészből, amikor Ambrus 18 m-es, a kapu bal oldalába tartó lö­vését szögletre hárította Ge­lei. Ezután tíz percig csak „törték” a labdát a játéko­sok. A 70. percben Ros­tas beadása a 16-oson belül felugró Elekes kezén akadt el, de Nagy B. vét­­lennek minősítette az esetet. Fokozatosan kiengedett az Újpest, és a Csepel, élve a lehetőséggel, öt perc alatt a maga javára fordította az eredményt. A 71. percben elaludt az újpesti védelem. Kelemen Stefanovot hozta helyzetbe jó átadással, és a jobbszél­ső 15 m-ről védhetetlenül küldte a labdát a bal felső sarokba. 1-1 Négy perc múlva szerepet cserélt a két csepeli csatár: ezúttal Stefanov vette ész­re Kelement, a jobbszélső laposan elé küldte a labdát, s Kelemen 15 m-ről, egyből látványosan lőtt a bal alsó sarokba. 2-1 Kétségbeesetten igyekezett az Újpest, de eseményt csak Elekes sárga lapja jelentett, amit Rostás leterítéséért ka­pott a 77. percben. A hátra­lévő percek a hazai csapat görcsös próbálkozásaival tel­tek el, minden különösebb eredmény és esemény nél­kül. ★ ★ A második félidő köze­péig bolondnak nézték volna azt, aki egy fillért is kínált volna a Csepel győzelméért. A mérkőzés nagy részében ugyanis maguk a csepeli játékosok is csodálkoztak, ha egyál­talán eljutottak a hazai kapuig. Az első játékrész­ben például mindössze egyetlen lehetőség adódott előttük. Szétesően, sok hibával játszottak, és bol­dogok voltak, hogy csak egygólos hátránnyal vonul­tak pihenőre. Az Újpest sem nyújtott fényes telje­sítményt, ám ez a kevés is elegendő volt ekkor ah­hoz, hogy vezetést szerez­zen, és további helyzete­ket dolgozzon ki. Fordu­lás után talán azt hitték az újpesti játékosok, hogy a második 45 perc a mai Csepel ellen csupán for­malitás. Nem erőltették a támadásokat, fölényesked­tek, és amikor a Csepel kihasználta a tálcán kínált lehetőséget — előbb ki­egyenlített, majd a veze­tést is megszerezte —, már nem tudtak újítani. Min­dent egybevetve az ala­csony színvonalú és igen­csak enyhe iramú találko­zón igazságosabb lett vol­na a pontosztozkodás. A Csepelt mindenféleképpen dicséri, hogy vert hely­zetben sem adta fel, az Újpest pedig csak önma­gát okolhatja, hogy hazai pályán veszni hagyott két pontot. Gélei József: — Ez a győ­zelem visszaadta a hitünket. Göröcs János: — Megér­demelten nyert a Csepel. Pajor-Gyulai László KELEMEN — győztes gól NB II . A második vonal harmadik játéknapja is cse­megével szolgál az érdeklődőknek: Salgótarjánban két olyan gárda néz farkasszemet egymással, amely ed­dig százszázalékosan szerepelt, még gólt sem ka­pott! Nem véletlen, hogy a Váci Izzó­tarján! fellé­pését óriási érdeklődés előzi meg a bányászvárosban. Haász Sándor, a hazaiak szakvezetője alighanem csak vasárnap, kora délután dönthet véglegesen csa­pata összetételéről, a sérültek állapotától függően. Jónás (aki az eddigi két találkozón háromszor talált a hálóba) és Bartus még a nagykanizsai összecsapás sebeit ápolja, ráadásul az amúgy sem teljesen egész­séges Gyimesinek a szerdai MNK-meccsen kifordult a bokája. Az edző a gondok ellenére úgy véli: „Tud­juk, hogy megnőtt az elvárás a csapattal szemben, szeretnénk ennek megfelelni. Győzelmet várok a vá­ciak ellen is!” A Dunakanyar kapujában még több nehézség gá­tolta a rangadó előtti felkészülést. Péczely Szabolcs vezetőedző kénytelen-kelletlen vette tudomásul, hogy Szabados bevonult. Krőzselt a szerdai MNK-találko­­zón kiállították, így ő ezért nem szerepelhet, míg Ká­sa a bokáját fájlalja, emiatt nem léphet pályára ... A váciak reményeit László Attila technikai vezető így fogalmazta meg: „Ennyi gond és baj közepette ugyan mi más is lehetne a vágyunk, mint hősies helytállással legalább egy pontot elcsípni a nagysze­rű tarjániaktól? .. így kezdenek SALGÓTARJÁNI BTC-VÁCI IZZÓ Salgótarján, Kohász-stadion, 16. V: Ádám M. (Lója, Mester). Salgótarjáni BTC: László - Nagy, Juhász, Zimo­­nyi, Babcsán — Gyimesi vagy Oláh B., Urbányi, Lip­­ták — Sváb, Jónás vagy Poór, Bartus. Váci Izzó: Ples­­kó — Kurnász, Rotyis, Balogh B., Szalai — Szenczi, Bera, Polónyi, Csikós - Kovalik, Mózner vagy Krómer. UTÁNPÓTLÁS-BAJNOKSÁG PMSC—Videoton 2-2 (2-0) Pécs, 5000 néző. V: Szalay. PMSC: Kollár (Bogyay) — Paletta (Palaczki), Tomka, Márton, Vidék — Vető (Be­­rényi), Bérczy, Bolyás — Udvardy, Pillinger, Takács. Edző: Botos Antal és Kollár Nándor. Videoton: Koszta — Molnár, Háden, Pál, Hegyi (Lovassy) — Bregovits, Sal­­lós, Faddi, Pesznyik — An­tal (Németh), Simon, Hetye­­si. Edző: Szabó Károly. G: Udvardy, Tomka, 111. Antal, Németh. Jó: Udvardy, Kol­lár, Tomka, 111. Koszta, Há­den, Pál, Faddi. Egy órán keresztül az történt a pályán, amit a pécsiek akartak. Védelmük jól zárt, középpályásaik ügyesen osztogattak, a csa­tárok pedig sok mozgással könnyen zavarba hozták a vendégek hátsó alakzatát. A Videoton szépítő gólja után elbizonytalanodott, el is fáradt a PMSC, s ezt a kitámadó fehérvári együt­tes kihasználta. ZTE—Tatabánya 2-0 (1-0) Tatabánya, 500 néző. V: Komáromi. ZTE: Huszár (Horváth) — Varga, Balogh, Tikk, Szalai S. — Nagy T. Turger (Schrettner), Vidos — Kovács, Szemerédi, Németh (Dobos). Edző: Kovács Jenő. TBSC: Józsa — Dudás, Mé­száros, Hering, Gugi — Ig­­nácz, Szabó II, Emmer — Varga (Naár), Molnár (Ki­lián), Ördögh. Edző: Nagy Győző. G: Nagy T., Varga, Jó: Nagy T., Varga, Balogh ill. Szabó II, Ignácz. A találkozó nagy részé­ben fölényben játszó ven­dégek kétszer be tudták venni a tartalékos hazaiak kapuját. A bányászok csu­pán az első játékrészben vezettek néhány gólt ígérő támadást. Haladás—Siófoki Bányász 2-1 (0-0) Szombathely, 800 néző. V: Gergácz. Haladás: Czeczeli — Végh G., Mikos, Wagner, Hevesi — Márkus (Héra), Szalai, Topor, Elekes — Pa­dos, Schaffer. Edző: Kajári Viktor. Siófok: Gaál — Ko­­lovics, Végh I., Keszeg, Vö­rös — Kiss, Takács, Né­meth (Molnár L.), Molnár F. (Kun) — Csalos, Csík. Ed­ző: Wachter György. G: Pa­dos, Szalai, ill. Csalos. Jó: Wagner, Héra, Elekes, ill. Keszeg, Csalos, Csík. Végig a Haladás irányí­totta a mérkőzést. Az el­ső félidőben a kapujához szegezte ellenfelét, de csa­tárai a legjobb gólszerzési lehetőségeket is elhibáz­ták. Szünet után, mindjárt a kezdés után sikerült a siófoki csapatnak megsze­reznie a vezetést. Ezt kö­vetően nagy hajrába kez­dett a szombathelyi gárda, de csak az utolsó negyed­órában tudta megfordíta­ni az eredményt. Megér­demelten nyert a Haladás. Rába ETO—Bp. Honvéd 1-1 (1-0) Győr, 2000 néző. V: Kiss G. Rába ETO: Markó — Varsányi, Udvardi, Mónos (Horváth Z.), Polgár (Csi­kós) — Fischl, Kiss F., Kiss Zs., Somogyi — Ördögh (In­­czédy), Süle. Edző: Győrfi László. Bp. Honvéd: Gróf — Kardos, Csendes, Bukó, Aranyos — Klausz, Deutsch, Sserbály — Batári, Machos (Bevezesi), Szabó A. (Po­zsonyi). Edző: Már János. G: Somogyi, ill. Herbály. Jó: Udvardi, Kisss Zs., So­mogyi, ill. Kardos, Csendes, Deutsch. Az első félidőben jobb középpályássora és aktí­vabb játéka révén a Rába irányított, mezőnyfölény­ben játszott. Két nagy helyzet elpuskázása után a 40. percben korszerű tá­madás végén vezetést is szerzett a hazai csapat. Fordulás után a Honvéd kezdett jobban és gyorsan egyenlített. Ezután jó ira­mú, változatos, mozgal­mas játék alakult ki. A Rába helyzetei alapján kö­zelebb állt a győzelemhez. XLI. 210. ♦ 1985. szeptember 1 Visnyei Márta az 5000 m-es bajnok Atlétika­i — Ki nyeri az idén először kiírt női 5000 méteres OB-t? — ezt latolgatták szombaton délután az Újpestre csak a női OB kedvéért „kirándu­lók”, no meg természetesen a Szilágyi utcai pályán egy­idejűleg folyó országos ifjú­sági összetett bajnokság résztvevői is, a nők küzdel­mére irányították figyelmü­ket. A jelentkezések leadásánál derült ki, hogy Verébnén kí­vül a másik esélyes, Szabó Karolina is hiányzik. (Május végén az övé lett a 10 000 méteres OB aranyérme és május 19-én ő futotta 15:32.49 perccel a jelenleg érvény­ben lévő 5000 méteres orszá­gos csúcsot is.) Babinyecz József, az is­mert hosszútávfutó-edző a következőkről tájékoztatott: — Karolina a Bp. Honvéd­dal Koblenzben versenyzett. Pénteken 10 km-es utcai fu­tóversenyen vett részt, az eredményét még nem tudom. Bakai József vezetőedző csak a fejét csóválta: — Nem értem ... nem ér­tem ... Azután elég nagy melegben meglódult a 22 fős mezőny. Rögtön Visnyei állt az élre. — A legjobbak hiányoznak, elég gyenge az iram — nyug­tázta Babinyecz. És valóban a táv felénél, 2500 méternél még 14-en futottak együtt. A titkos esélyes Petrik (Bp. Honvéd) 2900 méternél fel­adta és a 3000 méterhez Vis­nyei már csak egy ötfős bolyt vezetett, majd 4000 métertől elhúzott a többiektől. — Nagyon örülök, mert Márti május óta érezte a lá­bát, de nagyon készült erre a versenyre — mondta a szege­di futónő edzője, Antal An­dor, amikor csengetéskor Visnyei 30 méteres előnnyel megnyitotta a hajrát és biz­tosan lett az 5000 méteres táv első címvédője a megle­petésre második Molnár Gi­zella előtt. — Juniorbajnokságot már nyertem, de felnőttet még nem. Csak az utolsó 1000 mé­tert éreztem nehezebbnek — mondta a 23 éves bajnoknő. Női 5090 méteres OB, Szi­lágyi utca. Bajnok: Visnyei Márta (SZVSE, edző: Antal Andor) 16:43.86, 2. Molnár G. (Építők SC) 16:47.05, 3. Hardi (Rába ETO) 16:53.69, 4. Czéné (Szé­kesfehérvári Ikarus) 16:56.74, 5. Ladányiné (BVSC) 17:06.00, 6. Szászné (MVSC) 17:07.59, 7. Vastag (BVSC) 17:11.62, 8. Horváth (BVSC) 17:17.22. (Részidők 1000 méterenként: 3:22.8. 6,48.6, 10:14.0. 13:35.0.) ★ III. Kelet Kupa nemzetkö­zi verseny, Debrecen, egy­ben Hajdú-Bihar megye nyílt bajnoksága. Győztesek. Férfiak. 100 m: Lindák (DVTK) 10.5. 400 m: Szalai (MAFC) 47.4. 800 m: Szabó (DVTK) 1:48.6. 110 m gát: Jakauis (litván) 13.8. 400 m gát: Spiriev (MTK­­VM) 50.7. Magas: Németh (Csepel) 210. Távol: Olasz (Videoton) 739. Gerely: Ma­­zurek (lengyel) 69.78. Nők. 100 m: Katoviene (litván) 11.4. 400 m: Racaite (litván) 55.3. 1500 m: Ciistiakova (lit­ván) 4:10. 100 m gát: Szabó (SKSE) 14.14. Magas: Gru­­beniciute (litván) 175. Távol: Csapó (Debreceni Sí) 577. Gerely: Malovecz (Bp. Épí­tők) 60.20. Nincs mesterhármas! Újpestre menet a villa­moson találkoztunk össze a bajnokság egyik esé­lyesével, Verébné Fazekas Erikával és edzőjével, Kocsis Lászlóval. — Meglesz a mester­­hármas? (Július végén az OB-n Verébné nyerte az 1500 és a 3000 métert is.) — Sajnos nem, mert nem indulhatok. Már az Eb-n fájós sarokkal fu­tottam (így is 3. lett), de utána két hetet kihagy­tam. Nem merem kockáz­tatni a rajtot, mert még mindig fáj a lábam. Majd jövőre — válaszolta a két­szeres bajnoknő. — Most csak verseny­nézőben? — Igen, szurkolok a társaimnak, akikkel együtt szoktam edzeni. Az Ú. Dózsa nem vesztett pontot fsp( Vízilabda ) Az Ú. Dózsa centenáriu­mi nemzetközi tornája, Ha­jós Alfréd uszoda. II. for­duló: Spandau 04—Tungsram SC 13-13 (3-3, 6-3, 1-5, 3-2). V: Erdős, König. Spandau 04: Schneider — Loeble 1, Fer­­nandez 6, Eschl 1, Kison, Küsch 1, Freund 1. Csere: Polman, Grünert 2, Pinter 1, Röc­l (kapus). Edző: Alfréd Balén. Tungsram: Kuna — Tóth E., Pardi 2, Gyöngyösi Z. 2, Dankó 4, Nemetz 1, Bakos 2. Cs: Halmai, Nyárá­­di, Pethő 2. Edző: dr. Mar­tin György, Gulyás Zoltán. Gól — előnyből: 6/2, ill. 8/6. Négyméteresből: 2/1, ill. 0. Hátrányból: 0, ill. 1. Az öt NSZK-válogatottal felálló Spandau 04 kényel­mes, rutinos játékkal 9-3-ra elhúzott. Kison sérülése és Freund kipontozódása után azonban a jobb erőben levő Tungsram 10-10-nél egyen­lített. Sőt, 13-10-re vezetett két és fél perccel a talál­kozó vége előtt, de Fernan­­dez két villanása a döntet­lent jelentette. V. Dózsa—Partizán Beo­­grad 11-6 (3-1, 3-0, 2-2, 3-3). V: dr. Csillag, Szentgyörgyi. V. Dózsa: Mátéfalvi — Pál 1., Vincze B., Varga G. 2, Gáspár 2, Kovács 2, Dömsö­­di 1. Cs: Ürögi 1, Fehér 2. Edző: dr. Görgényi István. Partizán: Krivokapics — Bradajics, Babics, Z. Popo­­vics 3, Avramovics 1, Trics­­kovics 1, Vacsovics. Cs: D. Popovics, Ribics, B. Udovi­csics, D. Udovicsics 1. Edző: Szinisa Belamarics. Gól­­ előnyből: 6/1, ill. 7/2. Négyméteresből: 3/2, ill. 2/1. A sokkal­ gyorsabb, ötlete­sebb V. Dózsa jó lefordulá­sokból szép akciógólokat lőtt, 6-1-re, majd 7-2-re ve­zetett. Mátéfalvi megbízha­tóan védett, Varga Gusztáv kiválóan játszott, irányított, vitte a csapatot és gólokat is lőtt. Még nagyobb arány­ban is nyerhettek volna a lila-fehérek, de a vége felé több biztos helyzetet hagytak ki. Az állás: 1. 1. Dózsa 4, 2. Partizan Beograd 2, 3—4. Tungsram SC és Spandau 04 1—1 pont. mvív Villanyszerelőipari Vállalat budapesti szerelési munkáira FELVESZ: VILLANYSZERELŐKET, német nyelvtudás előnyben. Szálláson elhelyezést biztosítunk. JELENTKEZÉS: Budapest VII., Wesselényi utca 16. Jenővári János munkaügyi vezetőnél. Telefon: 221-039/256.