Népsport, 1989. május (45. évfolyam, 103-127. szám)

1989-05-03 / 103. szám

4 NÉPSPORT Labdarúgás KELETI csopor­t Kouicbarcike-DMVSC 1-3 (1-3) Kazincbarcika, 600 néző. V: Szabó J. (Herbály, Tóth V.)­­ Kazincbarcika: Májer — Szabó, Sztahon, Lipcsei, Budai — Szamosi, Orlóczki, Búza — Barta, Barluska, Asszony. Edző: Varga Zoltán. DMVSC: Horváth — Balogh, Nagy, Plókai, Takács — Moldván, Adorján, Csiszár, Rostás — Dán, Márton. Szak­osztály-igazgató: Temesvári Miklós. Csere: Barta helyett Kalmár, Bartuska helyett Kerekes, mindkettő a 46. percben, Dán helyett Tóth a 66., Márton helyett Bonyó a 80. percben. Gólszerző: Adorján a 3., Csiszár a 17., Dan a 44., Sza­mosi a 64. percben. Sárga lap: Takács a 23., Orlóczki a 34., Budai a 76., Sztahon a 78. percben. Kiállítva: Budai a 76. percben. Szögletarány: 10:0 (4:0) a Kazincbarcika javára. 3. perc: Cseles debreceni szabadrúgás után Balogh bal­ról jól adott középre, Májer a gólvonalon ragadt, és, a vé­dők csak nézték, hogy az üresen hagyott Adorján az ötösről a hálóba fejelt. 0-1 17. perc: A felezővonalnál két debreceni játékos is le­sen állt, amikor Csiszárt in­dították, a védők lecövekel­­tek, így a középpályás za­vartalanul vezethette a lab­dát kapura, kicselezte Má­jert is és 13 méterről a há­­­­lóba lőtt. 0-2 44. perc: Villámgyors jobb oldali debreceni ak­ció fu­tott a pályán, a beadásra Dán érkezett, és Májért megelőzve öt méterről tal­paiba a labdát a kapuba. 0-3 64. perc: Ártatlannak tűnő barcikai akció végén Kere­kes perdített Szamosi elé, a középpályás 25 méterről, egyből lőtt, és a labda a jobb sarok­ban kötött ki 1-3 ★ ★ ★ A zuhogó esőben csú­szós, víztócsákkal borított pályán bő negyedóra alatt minden vitás kérdés el­dőlt, így Temesvári edző páholyból figyelhette a hátralévő eseményeket. A DMVSC kontrajátékra épí­tette taktikáját, és gyors csatárai révén ezt sikerült tökéletesen megvalósítania. Igaz, az ingatag, és nagy hibaszázalékkal működő KVSE-védelem „segítette” a vendégeket, és hasonló­an cselekedett a második gól előtt a nagyon hibázó játékvezető is. Jó: Lipcsei, Il. Balogh, Plask­ai, Moldván. Doros László D.­­Kinizsi-Eger 0-1 (0-0) Debrecen, 500 néző. V: Kovács II L. (Kiss, Kálmán). D. Kinizsi: Vadon — Tóth K., Szűcs L., Szűcs J., Szi­lágyi— Darányi, Váczi, Fekete, Jankovics — Fehér, Hor­váth J. Szakágvezető: Garamvölgyi Lajos. Eger SE: Bodolai — Rácz, Csendes, Fegyverneki, Já­­vorszky — Mü­ndi, Lengyel, Simon, Horváth J. — László, Fodor. Edző: Bánkúti László. Csere: Darányi helyett Tóth Gy. a szünetben, Jankovics helyett Fodor P. a 76. percben. Gólszerző: Horváth J. (1:1-esből) a 63. percben. Szögletarány: 4:4 (3:3). 63. perc. Fekete röviden adott haza. Vadon kimoz­dult, majd megtorpant, ezért Simon el tudta csípni a lab­dát, betört a 16-oson belülre, ahol a kapus elhúzta a lábát. A 11-esből Horváth J. a ka­pu közepébe lőtt. 0-1 bal szögletre vágta ki, majd Jankovics gólját jo­gosan érvénytelenítette a bíró, mert előtte Fehér megrágta a vetődő egri kapust. Szünet után még harco­sabb játék folyt a 16-osok között, de az esélyesebb hazaiaknak sokáig nem volt helyzetük. A vendé­gek jobban kontráztak, és jobban akarták a győzel­met. Jó... Szűcs L., Fehér, ill. Simon (a mezőny legjobbja), Bodolai, Lengyel, Csendes, Horváth J. Csuhák Zoltán k­­ic­sorús, esős időben a vendégek kezdtek jobban, majd negyedóra elteltével a Kinizsi mezőnyfölénybe került. Ellenben csak két helyzete volt, előbb Jan­kovics lövését Bodolai lát­ nyíregyháza—DVSE 1-0 (0-0) Nyíregyháza, 500 néző. V: Mester (Zvolenszky, Márton). Nyíregyházi VSSC: Lipták — Szobonya, Cseleszki, Boda, Cséke — Csehi, Tóth E. Selyem, Szarka — Szilágyi, Váczi. Edző: Buús György. + DVSE: Szabó L. — Novák, Zsupos, Pipó — Kiss, Szabó András, Dienes, Till, Fodor — Szabó Attila, dr. Varga. Edző: Makray Balázs. Csere: Varga helyett Hon­ti a 72., Tóth B. helyett Nagy a 75., Till helyett Kovács a 80. percben. Gólszerző: Szilágyi az 50. percben. Sárga lap: Novák a 12., Kiss a 17., Zsupos az 52. percben. Kiállítva: Pipó a 75. percben. Szögletarány: 6:2 (4:1) a Nyíregyháza javára. 50. perc: Boda 25 m-es szabadrúgása a vetődő Sza­bóról kipattant, s a jókor ér­kező Szilágyi közelről nem hibázott. 1-0 75. perc: Egy partdobás Után a reklamáló Pipó meg­sértette a játékvezetőt, aki páros lapot mutatott fel­e a debreceni védőnek. it­­t ★ ! A tócsákkal tarkított já­­­­téktér állapota rányomta bélyegét a találkozóra. A hazaiak játszottak mezőny­fölényben, sokszor kerül­tek gólveszélyes helyzetbe, ám ezek egy híján kima­radtak. A szoros ember­fogással védekező debre­ceniek kontraakciókra épí­tettek, és volt is néhány ígéretes lehetőségük. Jó: Boda, Selyem, Szilá­gyi, ill. Szabó Attila, Szabó András, Már László uccsksmérő SC—Szeged SC 0-0 Illésekkel: 2:4) Kecskemét, 1000 néző. V: Bogyó (Kokavecz, Ádám). RSC: Erdei — Slofmaister, Somogyi, Bukó, Babis — Há­­jer, Kiss P. Safranyik — Durucskó, Tóth Cs., Ozsváth. Edző: Losonczy László. Szeged: Leboniczky — Sabin, Bogdán, Szabó, dr. Tóth — Takó, Varga, Takács — Barna, Kun, dr. Kovács. Edző: Pataki Tamás. Csere: Hájer helyett Rácz az 55., Barna helyett Török a 71., Kun helyett Puskás a 88. percben. Sárga lap: Tóth Cs. a 38., Sahin a 44. percben. Szögletarány: 6:0 (2­)) a KSC javára. 11-esek: Somogyi , és Du­rucskó belőtte, Kiss P. és Rácz viszont kihagyta, illet­ve Török, Takács, dr. Ko­vács, Varga biztosan lőtt a hálóba, és így 2:4-re a Sze­ged győzött. v­it­­t Az első negyedórában, még száraz pályán a sze­gediek játszottak fölény­ben. Ezután eleredt, majd zuhogni kezdett az eső, és a csúszós pályán csak küz­delem folyt, igazi játékról nem lehetett szó. A fordu­lás után az eső még job­ban rákapcsolt, annyira be­sötétedett, alig lehetett megkülönböztetni a játéko­sokat. Jó: Erdei, Somogyi, Babis, ill. Bogdán, Szabó, Varga, Szabó Zoltán Metripelic­—Diósgyőr H) (0-0) Hódmezővásárhely, 800 néző. V: Ring (Tajthy, Szűcs). Metripond SE: Tóth I. — Talmácsi, Miklós, Remenjes, Urbán — Bódi, Leindler, Kovács J. — Fazekas, Pásztor, Jegesi. Edző: Himer István.­­ Diósgyőri VTK: Nagy — Kuttor, Lesko, Takács, Dénes — Farkas, Huszák, Tóth M. — Hanyecz, Bem, Lentc. Edző: dr. Petróczy Gábor. . Csere: Bódi helyett Márki a 62., Lei­ndler helyett Maczkó a­ 73., Bem helyett Szlifka a 81. percben. Gólszerző: Fazekas a 87. percben. Sárga lap: Kuttor a 24., Urban a 37., Bódi a 43. percben. Szögletarány: 9:3 (5:1) a Metripond SE javára. 87. perc: Jegesi bal oldal­ról érkező beadását Fazekas hat méterről a kapu közepé­be helyezte. 1-0 it­­t­­t kt A zuhogó esőben, sáros pályán lejátszott mérkőzé­sen nem kímélték magu­kat a labdarúgók. Megállás nélkül végigfutották a 90 percet, bátran vállalták a test-test elleni küzdelmet. Szünet után mindkét csa­pat többször i­s meccslab­dához jutott, végül is a vá­sárhelyieknek sikerült a kapuba találniuk. Jó: Tóth I. (a mezőny leg­jobbja), Miklós, Kemenes Fazekas, Jegesi, ill. Leskó, Tóth M., Bem, Ix­nte. Thékes István Czeg—Jászberény 0-2 (0-1) Ózd, 500 néző. V: Győr Z. (Hazafi, Vida). Ózdi Kohász: Fekete — Kovács, Pribék, Munkácsi, Sta­­nev — Bud, Paulovits, Farkas — Simkó, Utassy, Aranyosi. Edző: Temesvári Tibor. Jászberényi Lehel: Balázs — Balogh, Fényes, Szántai T., Bud­ár — Szántai A., Gulyás, Váczi, Moson,yi : Gephárt, Ludasi. Edző: Péczely Szabolcs. Csere: Aranyosi helyett Fodor a 66., Gulyás helyett Né­meth a 68. percben. Gólszerző: Mosonyi a 9., Gephárt a 70. percben. Sárga lap: Pribék a 12. percben. Szögletarány: 9:2 (4:1) az Ózdi Kohász javára. 9. perc: Hosszú előrevágott labdát Pribék elvétett, Mo­sonyi csapott le rá, és a ti­zenhatosról a kifutó Fekete mellett a jobb alsó sarokba helyezett. 0-1 70. perc: A bal oldalról ívelték középre a labdát sza­badrúgásból a jászberényiek, Gephárt a tizenegyes pontról a tétovázó ózdi védők kö­zött védhetetlenül fejett a léc alá. 1­0-2 Az eső és a csúszós fű csak az ózdiakat zavarta, akik elképzelés nélkül ját­szottak, játékukban sem­milyen tudatos elemet nem lehetett felfedezni. A se­reghajó Jászberény tudta, hogy mit akar, rákénysze­­rítette a hazaiakra stílu­sát, és teljesen megérde­melt győzelmet aratott. Jó: Az ózdi csapatból sen­­­ki nem játszott kiemelke­dően, ill. Váczi, Szántai, Hanyiszkó István k­ Kr Szarvas-Baja 3-1 (2-0) Szarvas, 1500 néző. V: Szekeres (Csáki, Köböl). Szarvasi Vasas: Hanyecz — Göbri, Hegyi, Uolp, Sze­mere — Bakai, Csalos, Aranyos — Búzás, Supka, Somogyi. Edző: Pallagi Róbert. Bajai SK: Farkas — Szűcs, Gallai, Tóth, Morvai —Eva­­nics, Bene, Bojás — Horváth, Kovács, Vidák. Edző: Koller Viktor. Csere: Szűcs helyett Szabó M. a szünetben. Tóth helyett Zrínyi a 70., Somogyi helyett Garai a 75., Csalos helyett Lipták a 85. percben. Gólszerző: Bakai a 15., Bakai a 28., Supka a 60., Morvai a 86. percben.­­ Sárga lap: Tóth a 38., Szabó M. a 62. percben. Szögletarány: 8:2 (4:0) a Baja javára. 15. perc: Aranyos lapos beadása után Bakai a jobb sarokba küldte a labdát. 1-0 28. perc: Ismét Aranyos adta be a labdát, és Bakai ezúttal fejjel továbbította azt a jobb sarokba. 2-0 60. perc: Somogyi ugratta ki Supkát, aki a kiinduló Farkas mellett a bal sarok­ba lőtt. 3-0 86. perc: Horváth beadá­sából Morvai közelről per­dített a hálóba. 3-1 ★ * * ★ A szarvasiak hazai győ­zelmi sorozata folytatódott és a csúszós talajon sok formás támadást vezettek. Ennek köszönhetően ha­mar el is döntötték a mér­kőzést. A bajaiakat dicséri, hogy egy pillanatig sem adták fel és bátor kontra­támadásokat vezettek. A gólhelyzeteket­ tekintve azonban a Szarvas sokkal nagyobb arányú győzelmet érhetett volna el. Jó: Hegyi, Szemere, Ba­kai, Aranyos, Búzás, ill. Farkas, Vidák Evanics, Csabai Pál XLV. 103. ♦ 1989. május 3. NB ii Szelitek—S­lsztva­ 3-1 (1-0) Szolnok, 800 néző. V: Vankó (Komáromi, Windisch). Szolnoki MÁV MTE: Hatvani — Kiss A., Ágh, Szilágyi B., Rózsavölgyi — Csató, Katona, Szanyári — Bontovics, Hegedűs B., Kántor. Edző: Szatmári János.­­ Hatvani KVSC DEKO: Kiss T. — Lakatos, Mádi, Hart­mann, Füzér — Juhász, Kovács, Zombori, Gohér — Gö­­möri, Oláh. Edző: Csutor Sándor. Csere: Füzér helyett Hegedűs B., Juhász helyett Szilágyi A., mindkettő az 58. percben, Kanyári helyett Szőke a 75.,­­ Hegedűs B. helyett Seregi a 87. percben. Gólszerző: Szilágyi B. a 27., Hegedűs B. az 50., Csató az 55., Gömöri a 73. percben. Sárga lap: Mádi az 56. percben. Szögletarány: 6:3 (4:3) a Szolnok javára. 27. perc: Hegedűs B. robo­gott el a jobb oldalon, át­ívelt az ötös túlsó sarkára, ahonnan Szilágyi B. magas­ra felugorva bebólintotta a labdát. 1-0 50. perc: Kanyári leszerel­te a körülményeskedő Hart­­mannt a hatvani 16-os sar­kán, pontos beadását Hege­dűs B. élesen a bal alsó sa­rokba fejelte. 2-0 55. perc: Rózsavölgyi egy szabadrúgást ívelt a vendé­gek büntetőterületére, a vé­dők közül ügyesen kibújó Csató fejjel a jobb felső sa­rokba továbbította a labdát. 3-0 73. perc: Kovács állva hagy­ta a szolnoki védőket, az alapvonalról visszagurított Gömörinek, aki hat méterről nem hibázott. 3-1 h­ ★ -k Már az első percekben nagy iramot diktált a Szol­nok. A vendégek a közép­pályát átengedve élű falat húztak a kapujuk elé. So­rozatos hazai rohamok, ki­hagyott helyzetek jellemez­ték az első játékrészt. For­dulás után már szemre is tetszetősen játszott a MÁV MTE, háromgólos vezetése birtokában azonban a szol­nokiak érthetetlenül kien­gedtek. Jó: Hatvani, Kántor, Csató, ill. Lakatos, Kovács. Néder István NYil­AH CSOPORT Csepel SC—Rákosaá IF€ 1-0 (1-0) Csepel, 1500 néző. V: Drigán (Horváth Gy., Kincses). Csepel: Szieben — Gyimesi, Tyukodi, Szabó, Nagy — Stefanov, Herbály, Kixer — Ivanics, Tatár, Birkás. Edző: Már János. Rákóczi FC: Sándort­ — Kraft, Rácz, Riezu, Barna — Prukner, Balogh, Szajcz, Adorján — Kádár, Miovecz. Edző: Monostori Tivadar. Csere: Adorján helyett Hanusz a 66.,­­ Ivanics helyett Kuczmog a 74., Kádár helyett Gyurits a 75. percben. Gólszerző: Stefanov a 41. percben. Szögletarány: 7:5 (4­1) a Csepel javára. 41. perc: A lesre állítással próbálkozó kaposvári védők őrizetlenül hagyták a közé­pen előrelopakodó Stefano­­vot, aki Tatár labdájával za­vartalanul törhetett kapura, s a tizenhatos vonaláról a jobb alsó sarokba helyezett. 1-0 k­­ör Alacsony színvonalú, ese­ménytelen játékot hozott az első negyvenöt perc. A sok technikai hibának, pontatlanságnak köszönhe­tően a csapatok sokáig nemhogy veszélyeztetni, de még megközelíteni sem nagyon tudták egymás ka­puját. A kaposvári védők durva hibáját követő cse­peli gól, azonban némileg kárpótlást nyújtott a hazai közönségnek. A szünet után elsősorban a kaposváriak igyekezete jóvoltából­­ élénkebb lett az iram, élvezhetőbb a já­ték, de ,a mindkét oldalon adódó helyzetek ellenére, az eredmény nem válto­zott. Jó, Szieben, Gyimesi, Tyu­kodi, ill. Pruckner, Szajcz, Janák László . Der©g—Yapsiea 3-0 (1-0) Dorog, 1800 néző. V: László T. (Kendeki, Péter.)­­ Dorog: Belányi — Varga, Schullovits, Harmat, Szép­völgyi — Marosvölgyi, Szabados, Szenczi, Inczédi — Moz- Der, Szedlacsek. Edz­ő: Gabala Ferenc. Tapolca: Czanka — Frigyik, Tihanyi, Bencze, Kovács — Andriska, Koronczi, Horváth — Halász, Bognár, Törő. Edző: Kovács András. Csere: Bencze helyett Tóth az 54., Inczédi helyett Her­nádi a 60., Horváth helyett Berta a 60., Marosvölgyi he­lyett Romfa a 85. percben. Gólszerző: Szedlacsek a 39., és 50., Mózner az 57. perc­ben. Sárga lap: Bognár az 58., Harmat a 70. percben. Szögletarány: 6:4 (1:3) a Tapolca javára. 39. perc: Szedlacsek nagy lendülettel tört kapura, ki­cselezte a védőket, majd a jobb oldalról, az ötös sarká­ról laposan lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0 50. perc: Egy előrevágott labdára középen Szedlacsek rajtolt, rácsapott a bizony­talankodó védők között el­akadt labdára, majd elfek­tette a kifutó kapust, és hat méterről gurította az üres kapuba. 2-0 57. perc: Bal oldali dorogi szöglet után Mózner szerez­te meg a labdát és jobbról, éles szögből, hét méterről lőtt A mérkőzés elején el­eredt eső komoly feladat elé állította a játékosokat. Sokat csúszkáltak és ke­mény próbát­­jelentett szá­mukra a labda megszelídí­tése. A Dorog támadott, a Tapolca csak védekezett. Az állandó hazai rohamok vé­gül is hibázásokra késztet­ték a vendégeket. Jó: Harmath, Szépvölgyi, Szenczi. Szedlacsek, Móznár, ill. Kovács, Koronczi, Bog­nár. Göb Sándor a kifutó kapus mellett a hálóba. 3­0 ★­­ h­