Nemzeti Sport, 1991. július (2. évfolyam, 178-208. szám)

1991-07-01 / 178. szám

­ AZ OSZTÁLYOZÓK MÉRLEGE: NB I-NB II 0-2 DVTK—Szeged SC 1-1 (0-1) Diósgyőr, 20 000 néző. V: Nagy L. (Stamler, Kiss C.). DVTK: Knolz — Béni, Parhomenko, Kertész, Szabó Zs. — Molnár, Vitelki, Leskó — Tóth Gy., Szviszlun, Váczi. Edző: Falicskó Tibor. Szeged: Leboniczky — Harguly, Bog­dán, Mihalache, Takács J. — Sallai, Pus­kás, Kun, Kemenes — Takács Z., Ci­­gan. Edző: Szalai István. Csere: Kertész helyett Csizi a 40., Szvisztun helyett Kiser a 64., Kemenes helyett Árki a 68. percben. Gólszerző: Puskás a 17., Leskó a 77. percben. Sárga lap: Puskás a 3., Sallai a 30., Kertész a 35., Harguly a 63.,­Tóth Gy. a 79. percben. Kiállítva: Sallai a 76. percben. Szögletarány: 3:2 (2:2) a Szeged javára. 3. perc: Puskás lerántotta a lendület­ben levő Vitelkit, s máris előkerült — fegyelmezési szándékkal — a sárga lap. 6. perc: Váczi 24 m-es szabadrúgását a léc alól tolta bravúros vetődéssel szöglet­re Leboniczky. 17. perc: Bal oldalról indult a szegedi akció. Cigan a 16-os vonalán sarokkal maga elé tette a labdát, amely elpattant tőle, de Puskás érkezett és 8 m-ről a jobb sarokba lőtt. 1­0-1 38. perc: Cigan a bal oldalról félma­­gasan lőtte kapu elé a labdát, Kun be­robbant, de elcsúszott és estében csak a kapu mellé lőtt. 41. perc: Molnár bal oldali szögletét követően Parhomenko elementáris erejű kapáslövést zúdított a szegedi kapura, a labda Bogdánról vágódott a mezőnybe. 43. perc: Váczi egyenlítési lehetőséget „szórakozott el”: a bal oldalon teljesen egyedül törhetett kapura, két csel után akár lőhetett volna, ő mégis kivárt, a közben a visszarohanó védők mentettek. 63. perc: Harguly „rendre intette” Vá­­czit, s miután ez zsinórban a sokadik sza­bálytalan megmozdulása volt a szegedi jobbhátvédnek, a játékvezető sárga kár­tyát halászott elő a zsebéből. 74. perc: Újból a sepregető Parhomen­­kó vállalkozott 25 m-ről lövésre, a labda alig kerülte el a bal alsó sarkot. 76. perc: Molnár középen lendületesen tört kapura, a 16-os előtt Sallai egy ele­gáns mozdulattal a fűre küldte, s mivel a sárga már szerepelt a középpályás gyűjteményében, ezúttal a pirosat kapta „jutalmul”. 77. perc: Az esetet követő szabadrúgás­ból Leskó célozta meg a kaput, a labda irányt változtatott a sorfalon, és a jobb­ra mozduló Leboniczky mellett a bal sa­rokba perdült. • 1-1­­Fantasztikus hangulat, zsúfolt néző­tér és felfokozott várakozás előzte meg az osztályozó visszavágóját. A diósgyő­riek hét évig tartó száműzetés után igyekeztek megtenni az utolsó lépése­ket az ígéret földjére vezető úton, míg a vendégek — érthetően — prolongál­ni akarták NB I-es tagságukat. A Sze­ged kezdett jobban, higgadtan adoga­tott. A hazaiakon érződött a tartózko­dás, úgy rajtoltak, mintha nem is nál­­­luk lett volna az előny. Tartottak ta­­­­pasztaltabb ellenfelüktől, amit jól pél­­­­dáz, hogy 25 perc alatt Leboniczkynek mindössze egyetlen szabadrúgást kellett­­ hárítania. Nem használták ki a meg­­­­szokott környezettel együttjáró lélekta­ni előnyt, vártak, s ezzel magukra húz­ták ellenfelüket, amely egyre magabiz­tosabb lett. Bő negyedóra eltelte után a Tisza­­partiak már örülhettek, s ez megcsap­­pantotta a korábban igen jónak ítélt piros-fehér esélyeket. Ráadásul a ha­zaiak középpályás sora rendre alulma­radt a „fazonszabászok” vetélkedésé­ben, így enyhe, de állandó vendégfö­­lény jegyében teltek a percek. Szünet után lanyhult a szegedi prés, a Szalai-legénység ereje láthatóan el­fogyott, ugyanakkor a DVTK is változ­tatott. A vasgyáriak többször és bát­rabban lendültek előre, s a ritmusvál­tás meglepte a vendégeket. Ahogy múl­tak a percek, úgy lett egyre nagyobb a küzdelem, mindkét együttes jelentős erőket vonultatott fel a végleges dön­tés kicsikarására. Amikor Sallainak fel­mutatta a piros lapot Nagy L. játékve­zető, tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés, s alig egy perc múlva megpecsételődött a jó benyomást keltő, ám csak egy fél­időn keresztül villogó Szeged SC sorsa. A DVTK véghezvitte azt a bravúrt, amelyet az idegenben kiharcolt 2-1-es győzelem után is sokan megkérdője­leztek. Jó: Bem, Parhomenko, Szabó Zs., Mol­nár, Tóth Gy., Leskó, ill. Bogdán, Miha­lache, Puskás. Palicskó Tibor: — Hol a boldogság mostanában? Borsodban, Miskolcon, de legfőképpen Diósgyőrött, a DVTK- stadionban! Szalai István: — Legnagyobb fájdal­mam és tragédiám, hogy a csapatnak nem tudtam megteremteni a jövőbeli NB I-es szereplést. Remélem, lesz a játé­kosoknak és nekem lelki és fizikai erőnk ahhoz, hogy Szeged sportszerető közön­ségét kárpótoljuk. A DVTK-nak azt kívá­nom, hogy az élvonalban legyen ismét a magyar futball fővárosa. Doros László I­. 178. ♦ 1991. július 1. INTERTOTO MÉRKŐZÉSEK Tatabányai Bányász—Malmö FF (svéd) 1-1 (0-1) Tatabánya, 1500 néző. Vezette: Ko­vács L. (Rácz, Hamar). Tatabánya: Tőkés — Hegedűs, Lá­zár, Udvardi — Jártás, Kiszi, Váczi, Simon, Klausz — Süveges, Szekeres. Edző: Tornyi Barnabás. Malmö: Siedel — Agren, Jonsson, Perlsson — Nyhlen, Sundström­, En­­heim, Lunglen, Alven — Larsson, Corneliusson. Edző: Bob­­loughton. Csere: Süveges helyett Kanyok, Sze­keres helyett Szendrei, Hegedűs he­lyett Miksi, mindhárman a szünetben, Jártás helyett Máthé a 65., Larsson helyett Andersson B. a 70., Lunglen helyett Enquet a 86. percben. Gólszerző: Corneliusson a 12, Klausz a 79. percben. Sárga lap: Sundström a 70. Szögletarány: 7:3 (4:0) a Malmö ja­vára. Jó: Udvardi, Klausz, Máthé, illetve Corneliusson, Alven, Enheim. ★ 2. csoport: Lausanne—Lyngby BK 4-1 (0-0). 10. csoport: Maccabi Haifa— Saarbrücken 0-6 (0-4). A TOTÓ 26. HETI EREDMÉNYE 1. Siófok—Grasshoppers 1-1 x 2. Tatabánya—Malmö FF 1-1 x 3. Slovan Urat Hava—Ncuchatel Xamax 0-2 3 4. Lausanne—Lyngby BK 4-1 1 5. Chemie Halié—Casino Salzburg 0-1 3 6. Silkeborg IF—Hammarby 4-1 1 7. Austria Wien—Djurgarden 1-0 1 8. Pirin—Sturm Graz 2-0 1 9. Rapid Bucuresli—Botev Plovdiv 2-1 1 10. FCS Tirol—Sportul Bucuresti 6-0 1 11. Zagiebie Lubin—1FK Norrköping 2-1 1 12. Petaih Tikva—Ürebro SK 1-2 3 13. Maccabi Haifa—Saarbrücken 0-6 3 Pl us'/mérkőzés: 14. Dunajska Streda—Essen törölve a megállapított eredmény: 1 NEMZETI SPORT 3 Zalaegerszeg—Debrecen 2-1 (0-0,1-1, 2-1) Zalaegerszeg, 12 068 néző. Vezette: Vág­­ner (Szabó J., Tóth V.). ZTE: Tóth — Dobos, Szabó I, Belső — Németh I, Halápi, Ztózsa, Kovács L, Kar­­buczky — Szabó II, Zalys. Edző: Madár Gábor. Debrecen: Horváth B. — Földvári, Nagy, Balogh — Sándor, Vancsa, Hor­váth M. Marginean, Szűcs — Ulveczki, Gracsov. Edző: Nagykaposi Elemér. Csere: Horváth M. helyett Mogyorós a 37., Nagy helyett Szilágyi az 58., Kar­­buczky helyett Ballai a 72., Kovács L. helyett Horváth J. a 110. percben. Gólszerző: Vancsa a 76., Belső a 86,­ Szabó II a 96. percben. Sárga lap: Nagy az 53., Gracsov a 75., Halápi a 100., B­öldvári a 101. percben. Szögletarány: 10 5 (5:3) a ZTE javára. A két edző egyaránt azt fejtegette, vasárnap megvalósul a nagy terv, a Debrecen NB I-es marad, mondta Nagykaposi, Madár pedig úgy vélte, visszajut a ZTE az élvonalba. 17. perc: Sándor adott jó labdát Gra­­csovnak, aki tíz méterről mellé gurított. 43. perc: Marginean ötméteres fejesét védte látványosan Tóth, majd röviddel utána Szűcs jobb sarok felé tartó labdá­ját hárította a hazaiak kapusa. 53. perc: Nagy a debreceni térfél közé­pé­n hátulról leterítette a kapura törő Zalyst, ezért csupán sárga lapot kapott, pedig kiállítás járt volna érte! 75. perc: Gracsov reklamálásért kapott sárga lapot. 76. perc: Ulveczki Mogyoróshoz továb­bított, ő az egyedül álló Vancsát találta meg labdájával, a középpályás 14 mé­terről kilőtte a jobb alsó sarkot. 0-1 86. perc: Kovács L. végzett el szabad­rúgást, mintegy 25 méterről, a bal ol­dalról. A bal sarokra tartó labdát Hor­váth kapus kiejtette, Belső ott termett és egy méterről a kapu jobb oldalába to­vábbított. 1-1­­ 96. perc: Jobb oldalról érkezett egy be­adás, Rózsa ügyesen továbbított Szabó II elé, aki futtából, hat méterről úgy rúgta meg a labdát, hogy az bombaként vágó­dott a jobb oldalon a felső léc alá. 2-1 100. perc: Sárga lapot kapott Halápi mert reklamált. 101. perc: Földvári leterítette a kitörni készülő Zalyst, ő is megkapta a maga büntetését, egy sárga lap formájában. Drámai küzdelmet hozott a zalaeger­szegi visszavágó. A két csapat tagjai nem nagyon kímélték testi épségüket, ezért nem véletlen, hogy négyen­­ megsérültek, s két­ játékost később le is kellett cserélni, Balogh pedig bekö­tött fejjel fejezte be a mérkőzést. A ZTE kapott jobban lábra az ele­jén, néhány veszélyes akciót vezetett a hazai gárda. A Debrecen nagyon óva­tos volt, inkább kontrákra hagyatko­zott, ezekben azonban nem volt elég átütőerő. Szünet után fokozódott az izgalom, jó húsz percen át a ZTE irányította a játékot, ekkor rengeteget futottak a za­laiak. Helyzeteik is akadtak, s már a vezetést is megszerezhették volna eb­ben az időszakban, ám váratlan for­dulatként, vendéggól született. A ha­zaiakat szinte villám­ütésként érte ez a találat, hosszú percekig nem tértek ma­gukhoz, úgy tűnt, hogy beletörődtek a megváltoztathatatlanba, de ekkor jött az újabb fordulat. A vendégkapus sú­lyos hibáját kihasználva az elöl tartóz­kodó balhátvéd (!) Belső egyenlítette ki a hátrányt. Mindenki izgatottan vár­ta a folytatást. A hosszabbítás egyértelműen a ZTE fölényét hozta, a hazai játékosok tűn­tek frissebbnek, harcosabbnak, Szabó pazar gólja után úgy tűnt, hogy a Debrecen feladta már, s csak szórván­­yos ellenakciókra futotta erejéből. A lefújás után órás­ népünnepély kezdődött a pályán. A ZTE két év szü­net után visszakerült az NB I-be. A két mérkőzés alapján — teljesen meg­érdemelten! Jó: Szabó I (a mezőny legjobbja),Bel­ső, Rózsa, Kovács L., Szabó II, ill. Nagy­ Sándor, Szűcs, Vancsa, Madár Gábor: — Az osztályozó mér­­kőzésen mindig nagy küzdelem várható. Az első félidő közepes játéka után a második félidő elején eldönthettük volna már a mérkőzés sorsát, de ez csak a hosz­­szabbításban sikerült. Mindenkinek kö­szönetet mondok, aki a sikerben részt vett. Nagykaposi Elemér: — A sérülések megzavarták a csapatot, ennek ellenére a kezünkben volt a bennmaradás lehető­­­sége, s csak magunknak köszönhetjük, hogy ez nem sikerült. Véleményem sze­rint a jobbik csapat esett ki, a ZTE-nek gratulálok. Varga Béla futball . pilku nozna . futebol . nogomet . hi­ből . fotball . labdarúgás . fussball. fotból ----------- ------ -----------------------------­snowfgfx, . Helsinki út 124-126. INTERNATIONAL KFT Telefon: 06-60-14633. International Kft. várja vásárlóit ^^^■ttogumi szaküzletében. ^ Bkoknak kedvezmény: (hétfőtől péntekig) ^^^^■tezombaton) Az ön partnere, ha autógumiról van szó. Jelenleg raktáron: személygépkocsi-, kis- és nagyteherautó-abroncsok Continental és Semperit márkában. Raktárunkban használt személygépkocsi-köpenyeket is talál Kisebb teherautókra méretek, pl.: 6­70—13, 650—16, 750—16. Nagyobb teherautókra méretek: 825—20, 900—20, 1000—20, 1100—20, 1200—20. Teherautó-pótkocsikra is találhat tömlő nélküli abroncsot nálunk. Pl.: 12 R 22.5, Tbl. 295/80 R 22.5, 315/80 R 22.5, 15 R 22.5, 14/80 R 20 tömlő nélküli. Jöjjön hozzánk — SNOWFOX Profi a gumiban. Kiváló gumik