Nemzeti Sport, 1992. november (3. évfolyam, 301-330. szám)

1992-11-01 / 301. szám

III. 301. ♦ 1992. november 1. Szivárvány Az­­SB I cellája 10.MTK 11.Siófok 12.UTE 13.BVSC-Novép 14.Nyíregyháza 1.FTC 1292120- 720 2.Vác FC-Samsung 139-324-1218 3.Vasas-Smirnoff 1255214-1115 4.Videoton-Waltham 1262419-1314 5.Kispest-Honvéd 1153315-1213 6.Békéscsaba 1244416-1512 7.Diósgyőri FC 1144316-1812 8.Pécsi MSC 1151511-141­ 9.Csepel 1243512-149 1133520-189 1141611-179 1125413-169 1132611-158 11245­8-148 15.Veszprém LC 1232712-248 16.Rába ETO 1215610-187 NB II, Nyugati csoport Tatabányai SC-Sabaria-Tipo 2-1 (2-0) Tatabánya, 800 néző. V: Hana­­csek (****), (Bay, Kiss G.) TATABÁNYA SABARIA-TIPO 7 Markó Táncsics 6 6 Tokaji Szilvás 0 fi Sebők Háklár 6 6 Csanálosi Koncz 5 6 Matics Halász 6 5 Ignácz Kovács S. 6 5 Hegedűs Ódor 5 6 Máté Neudl 6 6 Deák Farkas 5 6 Lukács Vidos­fi 5 1 Motár Komán 5 Edző: Edző: Csapó Károly Fodor Sándor CSE­RE: Szilvás helyett Csákvári (6) a 17., Plotár helyett Szabó Z. (6) a 61., Odor helyett Kelemen (6) a 70. percben. GÓLSZERZŐ: Deák (Lukács jobb oldali beadását 7 m-ről a jobb alsó sarokba helyezte) az 5.. (1-0), Máté (Plotár átadásával elfutott, kicselezte Táncsicsot, s 8 m-ről a kapuba gurított) a 14.. (3-0), Vidos (Kovács­­ átadásával lefutotta a védőket, majd 10 m-ről a bal alsó sarokba helyezett) az 51. percben (3-1). SÁRGA LAP: Tokaji a 22., Odor a 35., Máté a 36., Neudl a 63. Hegedűs a 64. percben. KIÁLLÍTVA: Koncz (gólhelyzet­ben szándékos kezezésért) (7—2 — 5) a 77. percben. Változatos, jó iramú, események­ben gazdag találkozón a hazaiak formás támadásokból elért gólokkal, megnyugtató előnyt szereztek, a vendégek azonban nem adták fel a gyors, veszélyes támadásokkal vá­laszoltak. Egy esetben a kapufa mentett, kétszer pedig Markó bra­vúrjára volt szükségük a hazaiak­nak. Szünet után a szombathelyiek nagyobb sebességre kapcsoltak, si­került is szépíteniük. Ezután még izgalmasabb lett a mérkőzés, de mindkét kapu előtt kimaradtak a gólhelyzetek. Csapó Károly: — Nagyon jó csapatot győztünk le. Az elején azt hittem, hogy folytatódik haza, gólzáporos sorozatunk, kettő-null után azonban megijedtünk a le­hetőségtől. Fedor Sándor: — Az első 15 per­cet leszámítva végig partnerei vol­tunk a hazaiaknak, még tíz ember­rel is sikerült veszélyeztetnünk. Janka Lajos mmi Pasaréti út. lenszky (*****) PÉNZÜGYŐR 7 Rózsa 7 Lakatos 6 Simon 5 Hegyi 5 Vainer 5 Zsóli 6 Sebők 5 Tóth A. 5 Sólyom 6 Rózsik 4 Vatai Edző: Jaskó András Pénzügyőr— So­proni SC 10(00) 200 néző. V: Zvo­­, (Bognár, Kurmai). SOPRONI LC Kállay 6 Varsányi 5 Udvardi 6 Katona 5 Csikós 5 Borsos 5 Nagy J. 6 Supka 6 Balaton 6 Chiratcu 4 Majoros 5 Edző: Győrfi László CSERE: Vatai helyett Miczán (—) a 64., Chiratcu helyett Kor­sós (—)­ a 74., Supka helyett Hor­váth (—) a 82., Zseli helyett Tóth G. (—) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Lakatos (19 mé­terről kapásból, külsővel a kimoz­duló kapus fölött lágyan, a bal felső sarokba emelve) a 73. perc­ben (1-0). SÁRGA LAP: Balaton a 30., Va­tai az 56., Simon az 59. percben. A rangadó tévéközvetítése miatt a szokatlanul kis létszámú pasaré­ti szurkolók jogosan méltatlankod­tak a találkozó időpontjának meg­választása miatt. A játékvezető ugyanis ragaszkodott az eredeti kezdési időponthoz, így 13.30-kor indult útjára a labda. Zseli meg­mozdulása már az 5. perc végén gólt hozhatott volna, de lövése a keresztlécről az alapvonalon túlra vágódott. Negyedóra múlva a má­sik oldalon Chiratcu távoli, jól helyezett lövését Rózsa remek ér­zékkel tette ártalmatlanná. A fél­idő végéig a vendégek átgondol­tabban, míg a hazaiak körülménye­sen szervezték a támadásokat. For­dulás után az irreális talajhoz job­ban alkalmazkodó soproni gárda a széleken vezetett akciói és beját­szásai életveszélyeseknek bizonyul­tak, és több alkalommal csak a szerencse mentette meg a Pénz­ügyőr kapuját a góltól. A hajrá­ban a pasarétiek átvették a kezde­ményezést, és megmutatták, hogy tudnak küzdeni a győzelemért, így a várva várt két pontot egy ritkán látható, szép góllal otthon tudták tartani. Jaskó András: — Kilenc hetet vártunk erre a győzelemre. Az örömöt Lakatos jól eltalált lövése hozta meg. Győrfi László: — Nem érdemel­tünk vereséget, mivel az ellenfél­nek nem nagyon volt helyzete. A fiúk jól küzdöttek, a kínálkozó le­hetőségeiket viszont ki kell használ­ni. Enten György A totó 44. hetének szombati eredményei 4. Bochum—Kaiserslautern 1-3 2 5. Mönchengladbach—Hamburg 0-0 1 6. Nürnberg—1. FC Köln 2-1 1 7. Saarbrücken—Dortmund 3-1 1 8. VfB Stuttgart—Bayern München 2-3 2 A többi mérkőzést vasárnap játsszák. Szieben szúrta a Fehérvárt Csepel CM (0-0) Székesfehérvár, 5000 néző. Vezette: Tóth V. (*♦*) (Varga L., Fa­zekas). VIDEOTON-WALTHAM: Józsa 6 — Molnár 5, Németh 5, Vadasa 6 — Kuttor 5, László 6, Czéh 5, Salacz 5 — Takács 6, Sallói 6, Hor­váth F. 5. Edző: Hartyáns Gábor. CSEPEL: dr. Szieben 7 — Nagy L. 6, Váczi 7, Ács 6, Mikler 5 — Tyukodi 5, Bognár 6, Somogyi 6, Tompos 6 — Süveges 6, Jakab 6. Edző: Varga István. CSERE: Jakab helyett Palad­an (5) a szünetben, Salacz helyett Bekő (—), Kuttor helyett Dubecz (—), mindkettő a 70., Süveges he­lyett Gyimesi (—) a 90. percben. GÓLSZERZŐ: dr. Szieben (11-esből) a 64. percben. SÁRGA LAP: László (Bognár letalpalásáért) a 72., Tyukodi (idő­húzásért) a 79., Sallói (reklamálásért) a 82. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:2 (1:0). A hazaiak közül Muzsnay já­tékengedélye nem érkezett meg, a vendégeknél pedig Stefanov sérülése nem jött rendbe, így mindkét edző az előre közölt összeállításban küldte pályára­­ csapatát. 8. perc: Tyukodi húsz méterről célozta meg a bal alsó sarkot. Jó­zsa jó vetődéssel csípte el a lab­dát. 20. perc: Sallóinak a jobb oldalon skerült megszabadulnia őrzőitől, középre lőtt labdája a tizenhatosnál tisztán találta Horváthot, ő kivárt, s ez elég volt ahhoz, hogy lövésé­be belelépjenek a védők. 26. perc: Kuttor jobb oldali be­adásánál egymást zavarták a fehér­vári csatárok, végül Takács öt mé­terről fejelt kapu mellé. 31. perc: Jakab a tizenhatoson átjátszotta Molnárt, tíz méterről célozta meg a bal alsó sarkot, Jó­zsa azonban jó érzékkel oldalra ütötte a labdát. 34. perc: Süveges jobb oldali be­adását Jakab elől az utolsó pilla­natban ütötte ki Józsa. 38. perc: Czéh labdája Nagyról pattant Horváth elé, aki tíz mé­­terről lőtt a hálóba. Varga part­jelző felemelte zászlaját, ezért Tóth nem adta meg a gólt, pedig szó sem lehetett lesro. 40. perc: Czéh húsz méterről végzett el szabadrúgást. A sorfal mellett elcsavarta a labdát, Szieben azonban remek érzékkel szögletre tornászta azt. 50. perc: Sallóitól visszakapott labdát Takács tizenhat méterről alig lőtte a kapu mellé. 55. perc: Takácsot buktatták a csepeli védők kapujuktól tizennyolc méterre. A szabadrúgást Sallói vé­gezte el, lövése — ha nem sokkal is — kapu fölé szállt. 61. perc: Süveges a bal oldalon vezette fel a labdát, átjátszotta Némethet is, aki a tizenhatoson belül felvágta a csatárt. Tóth já­tékvezető 11-est ítélt. A büntető­ből dr. Szieben biztosan lőtte a labdát a kapu bal oldalába. 0-1 68. perc: Tompos bal oldali be­adását Süveges elől, gólhelyzetben Vadász vágta szögletre. 73. perc: Jakab vezette fel a lab­dát a bal oldalon. Némethet meg­kerülve gólhelyzetbe került, de ön­zetlenül a még jobb helyzetben lé­vő Süveges elé tálalt, ő azonban a kaputól nyolc méterre egy pil­lanatra kivárt, így lövését a visz­­szamozduló rózsa bravúrral kiütöt­te. Változatos, kiegyenlített volt a játék. Hamar kiderült, hogy a Cse­pel igen jól megszervezte a hazai­ak meghatározó embereinek őrzé­sét. Sallóit Ács, Takácsot Mikler, H­orváth­ot Nagy kísérte árnyékként. A fehérvári csapat nem tudott ki­bontakozni ebből a szorításból, a vendégek viszont néhány táma­dással bizonyították már ekkor is, hogy nem nyeretlen kétévesek a pályán. Jó negyedóra elteltével élénkebb lett a játék, a fehérváriak fölényt harcoltak ki, a félidő hajrájában akár három gólt is lőhettek volna. Szieben igazolta, hogy kitűnő ka­pus, többször is bravúrral hárított. Horváth lövésével szemben azon­ban tehetetlen volt, de Varga part­jelző és Tóth játékvezető előtte szabálytalanságot látott. Szünet után óriási fölényben ját­szott a Videoton, beszorult a Cse­pel. Szervezetten és jól védekez­tek a fővárosiak, rendre sikerrel hárították a fehérvári akciókat. S időnként kijöttek a hazaiak szorí­tásából, és már ekkor látni lehe­tett, hogy támadásaik rendre za­vart okoznak a fellazult fehérvári védelemben. A 61. percben be is következett az, amire Varga Ist­ván edző számított. Egy kitűnő el­lentámadást csak szabálytalanul tudott megakadályozni Németh, melyből tizenegyes lett. A bünte­tőt Szieben, szokásához híven, biz­tosan értékesítette. A hajrá is sok izgalmat hozott, óriási erőfeszítéseket tettek Sal­­lóiék az egyenlítésért, a rendkívül lelkesen, önf­eláldozóan játszó cse­peliek azonban minden próbálko­zást sikerrel hárítottak. Igaz, Czéh három esetben is hálóba vághatta volna a labdát. Ebben az időszak­ban azonban a még jobban fella­zult hazai védelemnek is újabb gó­­lokat lőhettek volna a vendégek. Jó iramú, közepes színvonalú mér­kőzésen a Csepel taktikusan, szer­vezetlen, jól játszott. 3 Vasárnap a Margitszigeten indul a kapusiskola Egy órával­­ a Vasas-Fra­di rangadó előtt az A&A Kft. reprezentatív üzlethe­lyiségében sajtótájékoztatón látták vendégül az újságíró­kat. A házigazdák Tamás Gyula a Vasas, Géczi István a Ferencváros és Andrusch József (aki az A&A Kft. ügyvezető igazgatója is egy­ben­ a Kispest és a Vasas korábbi kapusai voltak. Meg­tudhattuk, hogy vasárnap délelőtt tíz órakor a Margit­szigeten lesz az első tobor­­zója a Tamás Gyula által szervezett kapusiskolának, amelyre nyolcéves kortól várják a srácok jelentkezé­sét. A vasárnapi nyitányon ott lesz az előbb említett három kapuson kívül Babó­­csy András, Kakas László és Gujdár Sándor is. NEMZETI SPORT 5 m­­-es tartalékbajnokság Videoton-V­altham—Csepel 4-0 (2-0) Székesfehérvár, MÁV Előre-pálya, 100 néző. V: Kuntner. Videoton- Waltham: Mitring — Poór, Varga, Kovács, Kucselata (Zimmermann) — Fodor, Király, Jónás — Hausner, Pálfi, Földes I. Edző: Szabó Károly. Csepel: Vámos — Török, Rumy, Szabó M. — Molnár Z., Budai, Sem­­sei, Vancza — Gyömbér (Szintai Zs.), Deutsch, Molnár F. (Szabó S.). Edző: Káló Pál. G: Pálfi, Varga, Jónás, Hausner. Sárga lap: Poór. Jó: Varga, Poór, Kovács, Király, Földes, ill. Deutsch. Vác FC-Samsung—Békéscsabai Előre FC 4-0 (1-0) Vác, 200 néző. V: Hidasi. Vác FC­­Samsung: Hámori (Halász) — Sán­dor N., Lévai, Bábik (Kovács), Lász­ló — Varga, Ihos (Kelemen), Be­­reczki, Hutter — Burzi, Sándor T. Edző: Majnik János. Békéscsabai EFC: Baji (Tüskés) — Szűcs, Bél­­teki, Pusztai, Debreceni — Lévai, Kulcsár, Igricz, Gyura — Uhrin (Kiss), Balogh. Edző: Dávid Imre. G: Sándor T. (3), Hutter. Sárga lap: Sándor N., Ihos, ill. Bélteki, Balogh, Uhrin. Kiállítva: Bélteki. Jó: Sán­dor T. (a mezőny legjobbja), Be­reczki, Varga, Halász, il. Kulcsár, Debreceni. Veszprém LC—Győri Itália ETO 0-0 Veszprém, 100 néző. V: Koszorús. Veszprém LC: Andorka (Rapali) — Csikesz, Pető, Papp, Görgics — Bo­­zai, Balogh, Plander — Bősze, Sima, Bozsó (Kovács). Edző: Bozai Gyula. Rába ETO: Kocsis — Sipos, Vaczu­­la, Szabó A., Mikóczi — Makkos, Mitring (Magyar), Szőke, Máriási — B. Szabó,­Herczegh. Edző:R­ubhert Tibor. Jó: Andorka, Pető, Bozai, Plander, ill. Vaczula, B. Szabó, Sző­ke, Makkos. Zsaru Műfajában a legjobb — és a legolcsóbb. A FI!­EKIK! Megjelenik minden KEDDEN, 52 oldalon. Aktuális ügyek a rendőrség páncélszekrényéből egyenesen az ön konyhaasztalára! Hetente 16 oldalas rádió- és televízió-műsorral. Mestermérleg HARTYÁNI GÁBOR: — Ezzel a vereséggel a dobogós helyezést szalasztot­ták el. A játékosokat nem érheti szemrehányás, mert mindent megtettek a siker érde­kében. A csepeliek jól felkészül­tek ellenünk, és a szerencsével sem álltak hadilábon. — Miért határozta el a kettős cserét? — Kuttor és Salacz nem tud­ta valóra váltani a tervem. A Csepel ügyesen lezárta a kapuja előtti területet. Emiatt taktikai­lag mást kellett csinálni, mint korábban. VARGA ISTVÁN: — Alaposan felkészültünk a Videotonból. Tak­tikusan és jól játszottunk, meg­érdemelten nyertünk. — Számított a sikerre? — Egy pontban mindenképpen reménykedtem, de kettő lett be­lőle. Ez a győzelem önbizalmat ad a csapatnak a folytatáshoz. Székelyhídi János NB I-es ifjúsági bajnokság UTE—MTK 2-3 (0-0) Csepel—Videoton-Waltham 2-0 (1-0) Siófoki Bányász—Diósgyőri FC 1-1 (0-0) FTC—Vasas 5-1 (2-1) FMSC—BVSC-Novép 4-0 (1-0) Győri Rába ETO—Veszprém LC 3- 0 (2-0) Kispest-Honvéd—Nyíregyházi VSC 4- 1 (4-1) Békéscsabai Előre FC—Vác FC­­Samsung 1-1 (1-1) • - ■ | NB I -es serdülőbajnokság UTE—MTK 3-0 (2-0) Csepel—Videoton-Waltham 1-2 0-1) Siófoki Bányász—Diósgyőri FC 4-0 (1-0) FTC—Vasas 5-0 (2-0) PMSC—BVSC-Novép 2-0 (1-0) Győri Rába ETO—Veszprém EC 2-1 (1-1) Kispest-Honvéd—Nyíregyházi VSC 0-2 (0-0) Békéscsabai Előre FC—Vác FC­­Samsung 2-1 (2-1)