Nemzeti Sport, 1993. november (4. évfolyam, 298-327. szám)

1993-11-01 / 298. szám

4 NEMZETI SPORT Egy ötössel ErzséBETŰZETT j­ígVpdij Pénzügyőr SE­­Százhalombattai FC 0-1 (0-1) Pasaréti út, 600 néző. Vezette: Veress (9) (Szekeres, Bába). PÉNZÜGYŐR: Rózsa 5 - Simon 4, Feczesin 5, Sebők 5 - Szalai 4, Bozsik 6, Sólyom 4, Vainer 5 - Miczán 4, Zsóli 4, Bubcsó 5. Edző: Jaskó András. SZÁZHALOMBATTA: Lipták 0 - Sipos 5, Németh 7, Kövesi 6, Nagy 5 - Fekete 5, Schrót 6, Beringer 6, Serfőző 5 - Csorba 6, Károlyi R. 5. Edző: Hegedűs Béla. CSERE: Miczán helyett Batai (5) a 56., Sipos helyett Horváth T. (-) a 70. percben. GÓLSZERZŐ: Németh (huszonöt méteres szabadrúgás a jobb sarokba) a 10. percben (0-1). SÁRGA LAP: Vainer az 50., Sólyom a 65., Schrót a 88. percben. Az első per­c....0^ ~~ÜTé­é­cekben csak J­­s fi­l ismerkedtek ^^1 egymással a t-------------------------------------csapatok, nagy helyzet csak a battaiak előtt adódott. A vendégek szemre is tetszetősen, gyorsan szőtték akcióikat, és a 10. percben Németh jól eltalált szabadrúgásával a vezetést is megszerezték. A hazai csapat rendkívül körülményesen, sok hibával játszott, csatárai semmilyen veszélyt nem jelentettek Lipták kapujára. Már ekkor kitűnt, hogy a vendégek korszerű kontrákra épített támadásaival a hazai védelem nem tud mit kezdeni. Szünet után fölénybe került ugyan a Pénzügyőr, de az ellenfél tizen­hatosán már elfogyott a tudomány. A Százhalombattának nem volt szerencséje, mert csatárai három esetben is biztosnak lát­szó lehetőségeket puskáztak el. A mérkőzést végülis biztosan nyerték a vendégek, s a hazai csapat veresége tette emlékezetessé a csa­patkapitány, Bozsik Péter 32. születésnapját. Jaskó András: - Nagyon fontos mérkőzést veszítettünk, ma nem volt szerencsénk. Hegedűs Béla: - Fontos kiesési helyosztót nyertünk. Gyors kontráink sok gólhelyzetet eredményeztek. Ugróczky Károly Veszprém FC-Paks 0-0 Veszprém, 400 néző. Vezette: Horváth O. (9) (Gergely, Hanacsek). VESZPRÉM FC: Varga T. 0 - Kasler 5, Pálfi 5, Pető 5, Perger 5 - Csornai 5, Kozma 4, Kelemen 5 - Horváth 3, Balogh 3, Kovács 3. Edző: Kiss József. PAKS: Zele 0 - Neudl 5, Jenei 6, Gracza 5, Nagy 5 - Kádár 4, Kovács 4, Kákonyi 5, Orosz 4 - Filipovics 5, Fejes 4. Edző: Teszler Vendel. CSERE: Kovács helyett Búzás (4) az 59., Horváth helyett Molnár (3) és Balogh helyett Bozsó (3) a 60., Filipovics helyett Juhász (-) a 72. percben. SÁRGA LAP: Kovács (Paks) a 28., Pető a 32., Neudl az 55., Graca a 77. percben. — —___________Már az első is '■ , félidőben is Tj­a­­fá íj­a­ sokkal többet támadott, s __| több helyzetet teremtett a veszprémi csapat. Ám akárcsak korábban, ezúttal is csupán helyzetekig jutot­tak a csatárok, akik képtelenek voltak a háló­ba találni. A jobbára védekező - szemmel láthatóan döntetlenre törekvő - paksiak két­­három alkalommal jutottak el a kapuhoz, igazán csak két szabadrúgásuk okozott riadal­mat a helyi védelemnek. Fordulás után sem változott a mérkőzés képe, iram és elképzelés nélküli játékot láthattak a nézők. Ekkor is a veszprémiek kezdeményeztek többet, de helyzeteiket változatlanul nem tudták kihasználni. A legnagyobbat Perger hagyta ki a 85. percben, amikor Zelével szemben az ötösről a kapufát találta el. A veszprémi csatárokon szinte átok ül, csöppnyi szeren­cséjük sincs hetek óta. Kiss József: - Sok helyzetünkből megint nem rúgtunk gólt. Csak az lehet vigasztaló számunkra, hogy nem is kaptunk... Teszler Vendel: - A mérkőzés nagy küzdel­met hozott, a döntetlent igazságosnak tartom. Flaskár István Beremend-Baja 1-0 (0-0) Beremend, 1200 néző. Vezette: Sóthy (8) (Osztermayer, Hosszú). BEREMEND: Kurucsai 0 - Bábli 6, Óbert 6, Mucsi 6 - Sztipánovics 5, Weinert 6, Dárdai 7, Visinka 6, Jekl 7 - Rózsahegyi 6, Fülöp 5. Edző: Dárdai Pál. BAJA: Szabó 0 - Pállá 5, Raffai 6, Goretich G. 6 - Faddi 4, Kovács B. 6, Kiss J. 5, Ádám 5 - Szili 4, Koch 5, Horváth 4. Edző: Rónai Sándor. CSERE: Faddi helyett Imre (-) a 64., Fülöp helyett Valkai (-) a 73., Pállá helyett Csintalan (-) a 82., Rózsahegyi helyett Müller K. (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Valkai (négy méterről, a kapus, feje fölött a háló közepébe emelt) a 77. percben. (1-0) SÁRGA LAP: Jekl a 38., Pálla az 55. perc­ben. — —_ Hajtós, jó iramú mérkő­! M ÍJT, Gól ér­­zésnek ígér- Cím­kezett az első percek alap­ján a találkozó, mindkét csapat nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. Az idő múltával azonban kiderült, hogy csak a két tizenhatos között érzik jól magukat a játékosok, a kapuk környékét elkerülték. A beremendi hálóőrnek a szünetig egyáltalán nem akadt tennivalója, bajai kollégájának is csak egyszer, igaz, akkor nagy bravúrral hárí­totta Jeki közeli fejesét. A folytatásban nem változott a kép, sok, de felesleges futás, kevés elképzelés jellemezte a játékot, valamire való helyzetek nélkül. Bár a Beremend végül megérdemelten tartotta otthon a két pontot, a látottak alapján a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Dárdai Pál: - Taktikus, jól játszó Baját vertünk meg nagy küzdelemben. Rónai Sándor: - Vérszegény támadó­játékunk mellett egy védelmi hiba is elég volt ahhoz, hogy elveszítsük a mérkőzést. Szűcs Zsolt Szekszárd-Keszthely 0-1 (0-0) Szekszárd, 600 néző. Vezette: Nagy I­. J. (8) (Fodor, Arany). SZEKSZÁRDI POLGÁRI SE: Mausz 6 - Novák 5, Dzsinovics 6, Pálfi 6, Temesvári 5 -Pető 5, Szabó T. 6, Mészáros 5, Tóth A. 5 - Pilisi 5, Varga 5. Edző: Laki Zoltán. KESZTHELY: Sándorfi 6 - Zugor 5, Tóth M. 6, Tresó 6, Wendler 6 - Sebők 5, Kutasi 5, Arany 6, Fodor 5 - Besenyei 5, Szűcs 5. Edző: Szabó Károly. CSERE: Szűcs helyett Gazsó (5) az 53., Pilisi helyett Rupa (-) a 70., Fodor helyett Forgó (-) a 75. percben. GÓLSZERZŐ: Arany (tízméteres fejes) a 76. percben (0-1). SÁRGA LAP: Tóth M. a 20., Tóth A. a 30., Varga a 81. percben. ____ Válságos T­­CL-napokat él áz UM­­H a tolnai me­fiü­gyeszékhely ---------------———-NB II-es csa­pata. A csőd szélére sodródott klubbal szerződést bontott Bozai Gyula edző, s az ősszel szerepelt keretből hat játékos hiányzott, így aztán tar­talékos összeállításban léptek pályára a haza­iak. A küzdelmes, de igen mérsékelt színvo­nalú találkozón a döntetlen jobban megfelelt volna a kilencven perc összképének. Elég volt azonban egyetlen védelmi megingás, amit a balaton-parti legénység kihasznált, és har­matos produkciója ellenére két ponttal gazdagodott. Laki Zoltán: - A vereség ellenére is be­csülettel küzdött csapatunk. Szabó Károly: - Küzdelmes mérkőzésen nyertünk. Fekete László ESMTK-Zalegerszegi TE 5-1 (1-0) Ady Endre u., 1200 néző. V: Molnár J. (9) (Ádám, Mészáros). ESMTK: Schrettner 6 - Gabnai 6, Vaskó 6, Kiss 6, Farkas 6 - Magyar 8, Balás 7, Hudák 7, Kalvach 7 - Fehér 7, Nagylaki 5. Edző: Ebedli Ferenc. ZALAEGERSZEG: Tóth 5 - Dobos 5, Szabó 15, Halápi 5 - Varga 4, Szabó I 4, Lendvai 6, Horváth 4 - Szabó II 4, Fuisz 5, Németh 5. Edző: Madár Gábor. CSERE: Nagylaki helyett Toroczkay (7) az 56., Szabó III helyett Molnár (-) a 65., Németh helyett Párcsa (-) a 70. percben. GÓLSZERZŐ: Magyar (11-esből a bal alsó sarokba) a 42. (1-0), Toroczkay (három lépés­ről pörgetett a hálóba) a 69. (2-0), Balás (hat méterről bombázott a bal sarokba) a 46. (3-0), Dobos (10 méteres félmagas lövés a jobb sarokba) a 80. (3-1), Toroczkay (nyolc méter­ről a bal sarokba) a 86. (4-1), Fehér (a kapust kicselezve gurított a hálóba) a 90. percben (5-1). SÁRGA LAP: Szabó II az 5., Szabó I a 18., Kalvach a 31., Magyar az 50. percben. ,________ Az utolsó 1­1 percig élénk­ül áj­­4 iram, nagy küzdelem és ..-i szikrázóan kemény, változatos játék jellemezte a mérkőzést. Az első félidőben a még rendkívül szervezetten és eredményesen záró védelmek kevés esélyt adtak a támadóknak a csillogásra, ám a játékrész végén egy zalaegerszegi rövidzárlat büntetőt és erzsébeti gólt ered­ményezett. Szünet után a minden erejével egyenlítésre törekvő vendégek veszélye­sebben támadtak, több gólhelyzetet is kialakí­tottak, de legígéretesebb akciójukból is csak a kapufát sikerült eltalálniuk. A hazaiak első veszélyes kontrája viszont góllal végződött. Az ezt követő rohanásban már sokkal otthonosabban mozogtak a fővárosiak, végül csak a győzelmük különbsége lehetett kérdé­ses. Ebedli Ferenc: - Most is csak azt mondom, amit beremendi vereségünk után: ennyit tudunk. Madár Gábor: - Az első félidő végén megítélt túl szigorú tizenegyes adta meg az alaphangját a mérkőzésnek. A második félidőben adódtak helyzeteink, egy gólt is szereztünk, de védelmi hibáinkat követően ellenfelünk sorra rugdosta góljait. Janák László GÓLSZERZŐ: Georgiev (7 m-ről lőtt a bal sarokba) a 27. (1-0), Bíró (25 m-ről lapos lövés a jobb alsó sarokba) a 40. (1-1), Szabó Zs. (lapos lövés a jobb sarokba) a 62. (1-2), Harmath (10 m-ről a jobb alsó sarokba) a 87. percben (2-2). SÁRGA LAP: Nagy B. a 60. percben. KIÁLLÍTVA: Várda (a labdát Tóth F. arcába vágta) a 44. percben. _ _________ A kezdőrú-0 ^ 0% ví­­gász Grosics és C­­á­­. Gyula, az 1^0 aranycsapat .. ...............Fekete Pár­duca", a le­gendás kapus, a bányászváros szülötte végezte el. A hazaiak rögtön magukhoz ragadták a játék irányítását, a vendégek pedig területet védtek. Meddő dorogi fölény, két nagy kihagyott gólhelyzet jellemezte az első 25 percet. Úgy tűnt, a látványos vezető gól biztos félidei vezetést ad, ám egy ritkán látható potyagóllal egyenlített a Mohács. A második félidőben hiába támadott szinte állandóan az emberelőnyben lévő Bányász­csapat, a vendégek roppant fegyelmezetten védték kapujukat. A középre ívelt labdákat a hórihorgas védők biztosan fejelgették ki, sőt, időnként gyors ellentámadásokra is futotta erejükből, így történt aztán, hogy a második mohácsi kapuralövés is gólt eredményezett. A hazaiak mindent egy lapra tettek fel, az egész csapat támadott, rendkívül izgalmassá vált a játék, és végül a házigazdák legjobbja, a söprögető Harmath visszahozta a sírból az egyik pontot. Összességében a sokat támadó, rengeteg helyzetet teremtő, de azokat ki is hagyó hazai gárda végül is pontot mentett az igen fegyelmezetten és nagyon lelkesen játszó vendégek ellen. Honti József: - Más csapat ennyi munkával és kidolgozott helyzettel három mérkőzést is meg tud nyerni, nekünk viszont ezt az egyet sem sikerült a tíz főre fogyatkozott ellenféllel szemben. Bőzsöny János: - Szervezett csapatjátékkal megérdemelten szereztük meg az egyik pon­tot. Sajnálom, hogy az utolsó percekben elú­szott a második. Göb Sándor NISSAN SZEMÉLY ÉS TEHERGÉPJÁRMŰVEK a micrától a 14 tonnás Áruszállítóig, EGYEDI ELKÉPZELÉSEK SZERINTI FELSZERELTSÉGGEL ÉS FELÉPÍTMÉNYEKKEL A NISSAN RAPID KFT-TŐL NISSAN RAPID KFT / 1037. BUDAPEST, ZAY U.26. • TEL: 188-23-08,168-60-75 • FAX : 188-23-08 / IGCNV SZCRINT IGCNVCSCN * NISSAN ÁRPID KFT 1 » Dorogi Bányász- Mohácsi FC 2-2 (1-1) Dorog, 1200 néző. Vezette: Vad (8) (Ring, Herbály). DOROG: Simon 0 - Harmath 8 - Csapó 6, Borsos 4 - Ócsai 4, Tóth F. 6, Tábori 5, Lénárt 6 - Guba 5, Georgiev 6, Horváth I. 5. Edző: Honti József. MOHÁCS: Szabó A. 6 - Kósa 5, Katona 7, Burai 7, Csibi 6 - Nagy E. 5, Tóth 6, Horváth A. 5, Bíró 6 - Szabó Zs. 6, Várda 5-2-3. Edző: Bőzsöny János. CSERE: Horváth A. helyett Schwarzkopf (5) a 46., Tábori helyett Bors (-) a 68., Nagy E. helyett Kiss (-) a 76., Horváth I. helyett Zsuppán (-) a 80. percben. IV. 298. • 1993. november 1. Dunaferr SE-Budafok 2-1 (1-0) Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Szabó J. (6) (Holzimmer, Cserna). DUNAFERR: Rita 6 - Masinka 6, Jávorka 6, Dudás 6 - Andriska 5, Hutvágner 5, Popovics 6, Horváth 6 - Lehota I. 5, Freppán 6, Szauer 5. Edző: Tajti József. BUDAFOK: Erdélyi 7 - Kardos 6, Martin 5, Héjjas 6, Kazacsenko 4 - Vanicsek 5, Bősze 5, Garas 6, Szabó L. 6 - Szorokin 5, Ódor 6. Edző: Gáspár József. CSERE: Freppán helyett Hódosi (5) a 44., Szorokin helyett Magosi (-) a 65., Lehota I. helyett Szendrei (-) a 82. percben. GÓLSZERZŐ: Popovics (laposan a kapu közepébe) a 25. (1-0), Ódor (bal oldali, les­gyanús támadás végén -10 m-ről) a 78. (1-1), Horváth (közeli fejes) a 86. percben (2-1). SÁRGA LAP: Horváth a 74., Szendrei a 86. percben. ----—, A találkozó i rr­ : r hlT elején maga‘ V/ k (& l U ; biztosan ját­­■— - szott és sokat ................ “támadott a Dunaferr, próbálkozásai a 25. percben látványos fejesgóllál értek, sőt, helyzetei alapján az első félidőben akár több góllal is vezethetett volna. A 44. percben azután cserél­ni kényszerült, a remekül játszó Freppán gól­helyzetben ütközött egy védővel, és szárkapocscsont-törést szenvedett. A játékost a mentők a dunaújvárosi kórházba szállítot­ták. Ez az esemény láthatóan megzavarta a csapat játékát, így a második félidőt szinte végigtámadta a Budafok. Ki is egyenlített, azonban a befejezés előtt egy hazai helyzetfel­ismerésből szöglet után elért góllal megsze­rezte a Dunaferr a két pontot. Tajti József: - Harcos mérkőzésen, ellentétes félidők után győztünk. Gáspár József: - Bosszantó egyéni hibából veszítettük el a mérkőzést. A második félidő­beli mezőnyfölényünk alapján megérde­meltük volna a döntetlent. Markó Lajos Nagykanizsa-BKV Előre 0-0 Nagykanizsa, 2000 néző. Vezette: Oláh (8) (Balajti, Szőke). NAGYKANIZSA: Csáki 0 - Tóth P. 5, Kepe 7, Svélecz 7, Iványi 6 - Farkas 6, Hegedűs 5, Visnovics 5 - Szabó 5, Pécsi 5, Fuisz 5. Edző: Keszei Ferenc. BKV ELŐRE: Sárközi 6 - Jessy 6, Horváth 7, Krecska 7, Arató 6 - Szöllősi 5, Gyimesi 5,