Nemzeti Sport, 1995. június (6. évfolyam, 148-176. szám)

1995-06-01 / 148. szám

i­­x­ rMAGYAR KI^Megkezdődött az aranyhét? Magyar Kupa-döntő, 1. mérkőzés Ferencváros-Vác FC-Samsung 2-0 (0-0) Tudósításunk támogatója a vétele és eladása, karosszériaelemek, szélvédők forgalmazása, fényszórók roncsorozása. 1182 Budapest, Üllői út 561. Tel.: 2­910-920. _____________Nyitva: 9-17 óráig, szombaton 9-12 óráig. . Üllői út, 8000 néző. Vezette: Puhl (Szilágyi, Nyilas). FERENCVÁROS: Szeiler - Telek - Kuznyecov, Szekeres - Pá­­ling, Simon, Lisztes, Lipcsei, Keller - Kopunovics, Neagoe. Edző: Novák Dezső. VÁC FC-SAMSUNG: Koszta - Nagy T. - Schwarcz, Pugiits - Nyilas, Romanek, Kasza, Aranyos, Farkas - Andrássy, Füle. Edző: Csank János. CSERE: Páling helyett Nagy Zs. a 60., Kuznyecov helyett Czéh a 69., Andrássy helyett Sallai a 71., Farkas helyett Víg a 83. percben. GÓLSZERZŐ: Nagy Zs. a 60., Czéh a 87. percben. SÁRGA LAP: Pugiits (sípszó után kakaskodott Neagoéval) a 11., Schwarcz (Czéh buktatásáért) a 89. percben. SZÖGLETARÁNY: 8:5 (3:2). G.:Lázár Lajos, Varga Béla 13. perc: Lipcsei huszonöt méteres szabadrúgását Koszta kiejtette, Keller az ötösnél rá­csapott a labdára, a váci kapus ismétlése azonban sikeresebb volt: egy gondolattal gyorsabb­nak bizonyult a zöld-fehérek középpályásánál. 18. perc: Keller és Pugiits vi­askodott a labdáért a hazaiak alapvonalánál, végül Keller rö­viden szabadított fel, Füle tíz méterről, egyből lőhetett, ám a lövés centiméterekkel a kapu fölé szállt. 39. perc: Nagy ívelt a házi­gazdák kapujának előterébe, Szeiler viszont jó ütemben fu­tott ki, és az ötös sarkán lehúz­ta a labdát Füle elől. 42. perc: Kuznyecov cselez­getett a tizenhatos oldalvonalá­nál, majd visszagurított, az ér­kező Lipcsei tizenhét méterről megcélozta a Vác kapujának bal oldalát, de Koszta jól he­lyezkedett és hárította a bom­bát. 60. perc: Nagy Zsolt csak fél perce volt a pályán és máris gólt szerzett. Keller indult a balösszekötő helyén, majd a védők között kiugró Nagy elé gurított, aki tizenöt méterről, ballal, egyből lőtt és a labda a jobb felső saroknál a kereszt­lécről a gólvonal mögé vágó­dott. 1-0 71. perc: Czéh átadásával Neagoe törhetett kapura, a csa­tár az ötös sarkáról lőtt, a ka­pujából a jó ütemben kilépő Koszta bravúrral mentett szög­letre. 84. perc: Romanek egy ügyes csel után az alapvonal közelé­ből középre adott, a labdára három váci játékos is rajtolt, ám Czéh egy tizedmásodperc­­cel megelőzte őket, és a kapu torkában a mezőnybe kanalaz­ta a labdát. 87. perc: Neagoe indult a vá­ci térfél közepéről, lerázta az őt követő védőket, majd nyolc méterről lőtt, Koszta bravúrral kiöklözte a labdát. Ezután Nagy Zs. ismételhetett, a ven­dégek kapusa másodszorra is bravúrral mentett. Végül az ide-oda pattogó labda szöglet­re került. A bal oldalról Nagy Zs. ívelt középre, és Czéh hat méterről a kapu bal sarkába fe­jelt. 2-0 Nagy hét vár a Ferencváros­ra. Ezt gondolták a szép szám­mal kilátogató szurkolók is, hi­szen a Magyar Kupa-döntő el­ső mérkőzésén akár jelentős előnyt is lehet szerezni a visszavágóra, s ezzel eldőlhet minden - ráadásul itt van egy pontnyira a bajnoki cím is. Olyan motiváció, s talán kihí­vás is, amelyre minden magára adó futballista alaposan odafi­gyel, ám az első félidő nem na­gyon igazolta, hogy a lehetőség tűzbe hozza Lisztest és társait. A két csapat hasonló hadren­det választott, és elsősorban a pálya középső harmadára összpontosított. Novák és Csank is öt-öt embert vonulta­tott fel erre a nem is kis terület­re. A leosztásnál úgy tűnt, hogy a Ferencváros középpá­lyás sora jóval erősebb az ellen­felénél, hiszen itt játszik Lip­csei, Lisztes, a harcos Keller és Simon is. Ám ahogy teltek a percek, látszott, hogy most va­lami hiányzik belőle. A Vác sem erőlködött, tán attól tar­tott, ha gólt szerez, felébreszti az alvónak tűnő oroszlánt. Nem történt semmi, így volt időnk, s eszünkbe jutott egy ré­gi, izgalmas történet a Magyar Kupáról. Történt, hogy a Fe­rencváros Üllői úti vitrinjéből ellopták a díszes trófeát. Nem sokkal a kupadöntő előtt a pénzverde fantasztikus gyorsa­sággal elkészítette a másolatot, s az új serleget időben át tud­ták adni. Szerintünk nyilván egy Ferencváros-rajongó vit­rinjében vagy tán páncélszek­rényében lehet a becses darab. Talán fölajánlhatná, hogy a jú­nius végi második mérkőzésre visszaszolgáltatja jogos tulaj­donosának. Ismételjük, volt időnk erre a történelmi vissza­tekintésre. Gondolkodtunk raj­ta, hogy talán a nagy meleg az oka mindennek? Vagy tán az, hogy a Ferencváros számára másodlagos a kupa elnyerése? Igaz, a Vácnak sem túl nagy a tét, hiszen másodikként is min­den bizonnyal indulhat a Ku­pagyőztesek Európa-kupájá­ban. A második félidőben már egy aktívabb Ferencvárost lát­hattunk. Többet támadtak a zöldek, a közönség néha-néha már örülni is tudott, és aztán jött a gól, a 60. percben, egy rit­kaságszámba menő, jól eltalált lövés nyomán. A zöldek aktivi­tását átvette a Vác is, de igazi gólveszélyt nem tudtak terem­ Talán harminc másodperc sem telt el azután, hogy Nagy Zsolt pályára lépett, s az első labdaérintésnél óriá­si gólt ragasztott Koszta ka­pujába. A fiúról egy érdekes történet jutott eszünkbe. Még Cipruson, az UEFA- tornán beszélgettünk Lisz­tes Krisztiánnal. A zöldek kis karmestere nem kis meglepetésünkre, arra a kérdésünkre, hogy ki a ked­vence a Ferencváros első csapatában, egyből rávágta: Nagy Zsolt. Tetszik neki azért, mert erőszakos, gyors és benne van a gól. Lám, Lisztes tizenhat éve­sen nem választott rosszul. Az már más kérdés, hogy Nagy Zsolt csak időnként tudja bizonyítani képessége­it. Most viszont döntő érde­mei voltak abban, hogy az unalmas mérkőzés kicsit ne­kilendülte­tem­ a vendégek. Sokat adogat­ták a labdát visszafelé és ol­dalt, s a zöld-fehér védők min­dig hárítani tudtak. A hajrában aztán a hazaiak növelték elő­nyüket. A gyenge első félidőt köve­tően valamivel aktívabb máso­dik negyvenöt perc követke­zett, de ekkor sem volt kupa­hangulat, olyan, amely azért korábban a magyar pályákon is néha-néha vendég volt. Ta­lán érdemes lenne azon gon­dolkodni, hogy vissza kellene térni a régi gyakorlathoz és semleges pályán, egy mérkőzé­sen eldönteni a kupa sorsát. Iz­galmasabb, közönségszórakoz­­tatóbb lenne, s talán valamit visszahozna a kupaizgalmak­ból. Puhl játékvezető néhány ap­róbb hibától eltekintve ezúttal is nevéhez méltóan vezette a kupadöntő első mérkőzését. Jó: Telek, Szekeres, Neagoe, Nagy Zs., ill. Koszta, Aranyos, Nyilas. Novák Dezső: - Korai kikiál­tani még kupagyőztesnek a csa­patot, azonban bizakodóak va­gyunk. Vácott könnyebb lesz játszani,­ mert az Üllői úton a közönségünk rendkívül hango­san nyilvánít kritikát, és ez né­ha bénítólag hat a játékosokra. Csank János: - Nem tudtunk kibújni a bőrünkből. Az ellen­fél kapuja előtt határozatlanok voltunk, a sajátunknál pedig „határozottak", amikor gólhoz kellett segíteni az ellenfelet. A visszavágón tisztességesen fo­gunk harcolni, nem mondtunk le a kupáról, emlékezetessé akarjuk tenni a váci stadion vil­lanyvilágításának avatását. » Autóalkatrész kis- és nagykereskedés Koszta ezúttal nem védett rosszul, ám kétszer most is kapitulált. Képünkön Neagoe ijesztgeti 4 NEMZETI SPORT Eszenyi az Üllői úton? Eszenyi Dénes „hivatalosan" még a belga Mechelen játéko­sa. Mindenki tudja, hogy ezt a tavaszt Pécsett futballozta vé­gig. Ez az állapot tartott egészen hétfőig. Akkor közölték vele (illetve az ő állításában ez másként van), hogy köszönik szépen, nem kérnek belőle többet Pé­csett Ám Eszenyi annál jobb futballista, mintsem aggódnia kell­jen a jövőjéért. Még az sem kizárt, hogy a Mechelen újra igényt tart a góljaira. De ha nem így lesz, akkor máris megvan az újabb jelentkező. Sőt, talán a legkomolyabb érdeklődő. A Ferencvárosról van szó, egészen pontosan arról, hogy a zöld-fehérek az ősztől szeretnék saját csapatukban tudni az egykori újpesti csatárt Az egyezséget még egyik fél sem erősítette meg. Ám ettől függetlenül csaknem biztosra vehető, hogy Esze­nyi ősztől az Üllői úton folytatja. A szerződést talán már a hét végéig aláírják. PUMA SPORTCIPŐK 1995 * Páratlan zárórendszer - Tökéletes illeszkedés a lábhoz - Kiváló rugalmasság - Mozgásszabályozás DIN­110' ■Sarok stabilitás ■ Hat­ékonyság /TtJiiSfMir ■ Ullin - Kopásálló, járásbiztonságot elősegítő talp­­ ■ lx.1 V TURN IT ON ( Gyártó és nagykereskedelmi értékesítő: PEMŰ Kft. Ceglédi Cipőipari Üzletág Cím: 2700 Cegléd, Fűtőház u. 11. |||||111]. Telefon: (53) 311-545, 311-155, 312-155 Telefax: (53) 311-634 HUHIH. ^ Mintabolt: 1053 Budapest, Kecskeméti u. 5. Telefon: 117-4171 cipő divízió építkezők figyelem! A Hermetic Gmk-nál SOFA AKCIÓ! Minden Sofa-Therm ablak, erkélyajtó, bejárati ajtó még a régi áron megvásárolható amíg a készlet tart. Budapest X., Kőér u. 3/A. Nyitva: hétfőtől péntekig 9-17-ig, szombaton 8-13-ig Telefon: 260-2689 VI. 148. • 1995. június 1. NB II, Keleti csoport Kábái Cukor FC­­Hódmezővásárhely 7-1 (2-0) Kaba, 800 néző. Vezette: Ha­­nyecz (9) (Bukovics, Majoros). KÁBÁI CUKOR FC: Vadon 7 - Nagy Cs. 7, Takács 8, Szilágyi 7 - Kondás 7, Fekete 7 - Temo­­ván 7, Kacsándi 7, Nagy A. 8, Rába 7 - Cigan 6. Edző: Paróc­zai Sándor. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Fekete 8 - Kiss Cs. 4, Nagy A. 5, Csányi 5, Kiss P. 4, Sza­­szovszky 5 - Barna 5, Gréczi 5, Boruzs 5 - Rosu 4, Győri 4. Edző: Nagy Ferenc. CSERE: Győri helyett Gyen­ge (4) a 34., Kiss Cs. helyett Si­­pos (5) az 55., Cigan helyett Czipf (6) az 59. percben. GÓLSZERZŐ: Nagy A. (10 m-ről a bal alsó sarokba) az 5. (1-0), Cigan (a kapust kicselezve az üres kapuba) a 24. (2-0), Kiss P. (öngól, egy beadás a hosszú sarokba pattant a lábáról) az 52. (3-0), Nagy A. (kapura tör­ve, 10 m-ről a jobb alsó sa­rokba) a 63. (4-0), Takács (egyéni szóló után a kapu közepébe) a 73. (5-0), Ter­­nován (8 m-ről a bal sarok­ba) a 75. (6-0), Vadon Ill­ésből) a 78. (7-0), Rosu ill­ésből) a 81. percben (7-1). SÁRGA LAP: Sipos a 77. percben. A vásárhelyiek bátran kezd­tek, az első fél órában többet birtokolták a labdát, a gólokat azonban a jól kontrázó hazaiak szerezték. 2-0 után sorra alakí­tották ki helyzeteiket a kabai­­ak, ám Fekete kapus bravúrt bravúrra halmozott. Az öngól megtörte a vendégek ellenállá­sát, a hajrában csak a gólkü­lönbség volt kérdéses. Paróczai Sándor: - Örülök a győzelemnek és a kitűnő játék­­vezetésnek. Nagy Ferenc: - Ezen a napon nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Játékosaimat megvi­selték az együttes körüli bonyo­dalmak. Kiripolszky Tamás 3 Devill-kábel MtegisfenD 06 (34) 311-220 06 (30) 338-013 06 (30) 374-644 Devill Kft. FRADI MEZEK ÉS SZABADIDŐRUHÁK A VB-győztes BRAZIL VÁLOGATOTT, a Bajnokok Ligája-győztes AJAX, az UEFA-kupa győztes PARMA címeres klubm­ezei. Egyesületek és válogatottak címeres pólói, mezei, szabadidőruhái, mezek, nadrágok, sportszárak focik, focicipők, táskák, széldzsekik. CSILLAG SPORTBOLT Bp. VII, Rákóczi út 20. Telefon: 268-0583,351-0466/106 KORDAX SPORTBOLT Bp. V, Párizsi u. 1. (Új címen június 1-től)