Nemzeti Sport, 1997. március (8. évfolyam, 59-87. szám)

1997-03-06 / 64. szám

___________Kézilabda, kosárlabda Vili. 64. • 1997. március 6. Férfi kézilabda Nemzeti Sport Magyar Kupa Fásultságból Fotex-fesztivál Negyeddöntő, visszavágó Fotex KCV-Dunaferr SE 33-19 (12-10) Veszprém, 1800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P. Fotex KCV: Svaj­­len - dr. Oszlánczi 2 (1), Sótonyi 3 (1), ÉLES 9 (2), Csoknyai, Gu­lyás 1, Pásztor. Cs: SZATHMÁRI (kapus) 1, Bergendi 4, Gyurka 1, ZUBJUK 6, Tímár 2, ZSIGMOND 4. Edző: Vass Sándor. Du­­naferr SE: PULAY - Kertész 2, Kiss I. 2, KUZMICSOV 8 (5), Tolsztih 1, György 2, Kiss NI. 4. Cs: Kolonics (kapus), Kemény, Sári, Imre, Gál. Edző: Kolics János. Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 8/5. Továbbjutott: Fotex KCV (55-40). A férfi kézilabda Nemzeti Sport MK- negyeddöntő visszavágóján nagyszerűen kezdett a Dunaferr SE (3-6). Kolics Já­nos mester együttese szeretett volna mél­tó választ adni a Fotex dunaújvárosi ku­pagyőzelmére. A Veszprém 8-7-nél szer­zett először vezetést, addig ugyanis fá­sultan, tűz nélkül, sok hibával játszott. A fordulás után extra sebességre kapcsolt a Fotex, gyors indításokkal, Éles, Zubjuk, Bergendi és Zsigmond góljaival legázolta a vendégeket, akik közül Kertészt és Kiss Imrét végleg kizárták a bírók a játékból. Az utolsó tíz percben fesztivált rendezett a Fotex, és - többek között Szathmári bravúros védéseivel - biztosan jutott be a Nemzeti Sport Magyar Kupa elődöntőjé­be. Vass Sándor: - A második félidőben mutatott támadó játékunkkal ekkora kü­lönbséggel is megérdemelten nyertünk. Kolics János: - A legjobb magyar klubcsapattól szenvedtünk vereséget. A mai összecsapáson lélekben nem voltunk Veszprémben. (donát) Szatya-gól Szathmári Já­nos - barátainak: ,,Szatya” -, a Veszprém és a vá­logatott kapusa fordulóról fordu­lóra szenzációs formában véd. Együtt él a játék­kal, s lőtt pauszai­val az indítások­nál rendre ziccer­be hozza társait. S ami cseppet sem mellékes szempont, a Spanyolorszá­got is megjárt játékos „fejjel” is véd. Ebben a szezonban ráadásul már a negyedik gólját lőtte. Bajnoki, Ma­gyar Kupa- és nemzetközi összecsa­pásokon is hálóba talált a saját hato­sáról. Klasszis teljesítmény... rázza csapatát. Ez nem nagyon sikerült, s a nézőtéren - a kedvencek szenvedését látva - felharsant a fütty. A szünet előtt már edzőmeccs-jelleget kezdett ölteni a „rangadó”. A korszerű kézilabdát bemutató fővá­rosiak - 7-17 után - minden megerőltetés nélkül, játszadozva tartották, s növelték az előnyüket. A végén szinte megszégye­nítették az összeomló, a továbbjutás esé­lyét gyakorlatilag elvesztő Lokit. A visszavágót a jövő szerdán rendezik meg. Komáromi Ákos: - Van elképzelésem arról, hogy miért játszottunk ilyen gyen­gén. De erről majd a szombati bajnoki meccs után kívánok nyilatkozni. A kö­zönségtől elnézést kérek. Németh András: - Az utóbbi időben nagyon jó formában vagyunk. Remélem, ez az idény végéig tart. (Kiripolszky) Kiskunhalas NKSE-Dunaferr SE 18-31 (10-15) Kiskunhalas, 600 néző. V: Marosi, Tö­rök. Kiskunhalas: Katona - Kirsner 1, Bartucz 4 (2), Ratkó 2 (1), Szarka 2 (1), Tóth 1, Virág 4. Cs: Vörös (kapus), Rósa A. 2, Asztalos 2. Edző: Farkas József. Du­naferr SE: KERNER - Pálffy 3, RADU­­LOVICS 8 (1), SITI 3, SIMICS 3, DELI 5 (1), Sávolt 1. Cs: Lázár (kapus), Mátyás 2, NÉMETH H. 5, Kocsis, Csendes 1, Her­­ling. Edző: Kajcsa András. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 2/2. A vendégek már az első félidőben dön­tésre vitték a mérkőzést. A Halas koráb­bi fegyelmezett védőjátékából nem sokat láttak a nézők, mert a Dunaferr felőrölte a hazaiak ellenállását. A visszavágó csak formaság. Vasas-Dreher-Caola SE 29-15 (14-7) Fáy utca, 400 néző. V: Antos, Tájok. Vasas-Dreher: Sirina - LOVÁSZ 5, Tóth­­né 4, Hochrajter 4 (1), BORBÉLY 5, Ko­vács 3, ERDŐS 7 (1). Cs: Csernus, Melen­­gyeva 1, Vidinczei. Edző: Csík János. Ca­ola SE: BODOR - Varga 1 (1), Golovko 3, Horváth Zs., Zsohár 1 (1), Madár 2, Köb­li 2. Cs: Lánc (kapus), GAÁL 6 (1), Tóth, Horváth A. Edző: Horváth József. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3. Egy darabig jól tartotta magát a zalai gárda (8. p.: 3-3), ezután azonban a tám­adásban elkövetett technikai hibáit jól használták ki Erdősék. A válogatott szél­ső sorozatban dobta indításból a góljait (23. p.: 11-4). A fordulás után nem adta fel a harcot a vendégcsapat, és Gaál len­dületes játékával igyekezett felzárkózni (16-11). Ismét a Vasas percei következ­tek: a két fiatal, Lovász és Borbély élt a lehetőséggel (45. p.: 23-11). NB I, férfiak Mol-Szolnok KK-Pécsi MKC 23-18 (10-7) Szolnok, 400 néző. V: Dobrovits, Ke­rek. Mol-SZKK: Dobos - Bendó 8 (5), Golovin 2, MAKAI 5, SZÉP-KISS R. 4, Dávid, DOBOS 4. Cs: Erdélyi (kapus), Szörnyi, Csere, Enyedi. Edző: Nagy Ká­roly. Pécs: SZENTE - Várhelyi 1, Tisfe­­rics, Füzesi 1, Hang, NÉMETH 9 (4), Ko­vács 1. Cs: Jandó (kapus), Frei 3, Becskei 2, Mátyás 1, Franyó. Edző: Koleszár György. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteres: 5/5, ill. 4/4. Nagy Károly: - Helyenként a szívünk „elvitt” bennünket, de a győzelmünk megérdemelt. Koleszár György:­­ Az alacsony szín­vonalú mérkőzésen a jobbik nyert. (néder)★ Női előkészületi mérkőzés: Győri Keksz ETO KC-Duslo Sala (szlovák) 35-27 (17-11). Győr, 200 néző. V: Jakab, Nyikos. Győr: Hoffmann - Horváth L. 4 (1), Nagy Á. 3, Szilágyi 3, Kulcsár 2, Má­­téfi 4 (1), Pigniczki 1. Cs: Magyaróvári (kapus), Nagy K. 5 (1), Laczó 9 (2), Né­­methné 1, Horváth M. 3. Edző: Vura Jó­zsef. Duslo Sala: Kalasnyiková - Feren­­cesová 3, Tomaskcová 6 (1), Fecová 5, Udovicuková, Ulicková 1, Caliková 3. Cs: Kopecko (kapus), Ritterová 5 (4), Verse­­lová, Dubajová 4. Edző: Dusán Danis. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 6/5. Hochrajter (labdával) a Vasas egyik kulcsembere volt (Hegedűs Gábor felvétele) Jól szórakozott a Fradi Női MK-negyeddöntő Első mérkőzés DVSC-Symphonia-Herz-FTC 14-25 (6-14) Debrecen, 2500 néző. V: Klucsó, Lek­­rinszki. DVSC-Symphonia: Vas - Kókai­­­­né 1, BORÓK 7 (1),Halcsik, Agárdi, Csa­pó 1, László. Cs: Szamozvanova, Barka­­sziné (kapusok), Virincsik, Sándorné, Csirinyi 1, Obrador 1, Buglyó 3. Edző: Komáromi Ákos. Herz-FTC: FARKAS A. - Kántor 1, Szarka, Pásztor 3, Kökény, TAKÁCS 3, Fiedler E. 1. Cs: Hoffmann (kapus), PÁDÁR 3, Becz 1 (1), KERTÉSZ 6 (2), TÓTH B. 4, Lőwy 1, Brigovátz 2. Edző: Németh András. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3. Az egykor ferencvárosi Kokainé szer­zett vezetést a Debrecennek, de Tóth és Pásztor révén hamar fordított a vendég­ együttes (1-3). Feltűnően sok technikai hibát követtek el a játékosok, főként a hazaiak. Virincsik hetesét (2-3-nál) ki­védte Farkas, és ezután elhúztak a zöld­fehérek (2-5). A vasutasok játékából hiányzott a tűz, a lendület, az ötlet, s mintha az önbiza­lomnak is híján lettek volna (20. p.: 4-10). Míg az FTC-nél hatan osztoztak a gólokon, a túloldalon csupán Borók irat­kozott fel Koktainé mellé. Komáromi Ákos kénytelen volt időt kérni, hogy fel­ Ketrecbe zárták a pécsieket a Városmajor­ban. Az őszi botrány utózöngéjeként egy ma­gas ráccsal sikerült a vendégszurkolókat tá­vol tartani a pályától. A hazaiaknál viszont Fogarasi György még az újságíróknak és a szövetségi vezetőknek is jegyet osztott, mert „tudni kell, hogy hányan jönnek be ponto­san...” A 9. percre kiderült: ritkán lát telt házat a majori csarnok. Hiába kért időt Ar­maghani mester, százan­ már túl tudták kia­bálni a dudát. (Közben a szigorú tekintet a háttérben ma­­­­radó szövetségi döntéshozókat is felfedezte a p­rotokollpáholy környékén. Hiába, a nagy bajnoki körhinta vége felé bárki, bármikor óvhat, akkor pedig akár a helyszínen is lehet határozni.­ Szerencsére a közönség inkább a játékot figyelte. Az pedig csemegét nyújtott a javá­ból. Balogh világklasszis megoldások után kétszer is eladta a labdát, a pécsiek bravúros találatok után ziccert hibáztak. Addig jó a meccs, amíg a nézőknek a labda és nem vala­­ ki a főszereplő? melyik bírói tévedés marad meg az emléke­zetében. A Majorban szerencsére ez történt. A két évvel ezelőtti döntővel ellentétben - hiszen a hölgyek legnagyobb része már ott is főszerepet kapott - ezúttal a sport állt a drá­ma középpontjában. A végére pedig különö­sen izgalmas percek maradtak, így az ötszáz­hetvennyolc néző (Fogarasi György közlése) valóban nagyszerű másfél órát láthatott. A lefújás után az egyik sarokban találkoz­tunk Glatz Árpáddal, az egykori sikercsapat edzőjével. - Amelyik csapat öt perc alatt egy pontot dob, az nem nyerhet döntőt - mondta a mes­ter. - Nagyobb szerepet kellett volna kapni a pécsieknél a lepattanó labdának. A BSE erő­södött, a riválisok jó része gyengült. A mai mérkőzés is megmutatta, hogy a BSE a baj­nokság legnagyobb esélyese. Saeed Armaghani edző túláradó boldog­sággal borult össze játékosaival: - A nagy szívünknek köszönhetjük ezt a győzelmet. A nagyon-nagyon nehéz második félidőben talán mi akartuk jobban a győzel­met. Értékes a mai diadal, de hétfőn Pécsett folytatni kell a sorozatot. Rátgéber László kissé összetörve „barát­kozott” egy sörösüveggel.­­ A szezon elején megbeszéltük a játéko­sokkal, hogy a fáradtság nem lehet kifogás, mert a négy legjobbunknak ez a szezon be­csületbeli ügy. El kell felejteniük a kimerült­séget, fel kell szántaniuk a pályát. A máso­dik félidőben az időzített mozgásunkkal akadt gond a támadásban. Csak Sztojkovics és Csák ponterőssége jelentett némi reményt. Hétfőn - amikor, ígérem, nagyon összeszed­jük magunkat! - viszont telt házat várunk Pécsett... A kijárat felé tóduló közönség körében is a mérkőzés volt a főszereplő. És ez így van jól... (hegedős) Hazament a B-közép Fura dolog történt a debreceni csarnok lelátóján. A második félidő közepén a hazai B-közép nagyobb része - több tucatnyi fiatal, máskor lelkes szurkoló - fel­állt, belebújt a pulóverébe, felvette a dzsekijét, leszedte a „díszletül” szolgáló zászlókat, s csendben elindult haza. Ez a kritika élesebb volt annál, mintha a szurkolók „csak” bekiabáltak volna. Erdei Zoltán, a DVSC ügyvezető elnöke sem tudta nézni a lányok szenvedését, s ő is távozott a teremből. Szombaton bajnokin találkozik egymással a két csapat, s ugy­ancsak Debrecen­ben. Vajon a DVSC-Symphonia szerdai produkciója után megtelik a Hódos Imre­­sportcsarnok? Női kosárlabda, bajnoki elődöntő Otthon, édes BSE-PVSK-Dália 81-78 (41-51) Városmajor, 600 néző. V: dr. Gencsev, Forrai. BSE: Németh (12), BAGOLY (11/3), BALOGH (34/3), NAGY D. (20), Rónaszéki (2). Cs. Besenyői (-), Rausch (2), Bakai (-). Edző: Saeed Armaghani. PVSK­­Dália: Donkó (2), CSÁK (25/6), SZTOJKOVICS (27/6), Horváth (5/3), Vilutyte (11/3). Cs: Keller (8), Hoffmann (-). Edző: Rátgéber László, Füzy Ákos. Az eredmény alakulása: 7. p.: 19-14, 9. p.: 19-21, 12. p.: 25-33, 16. p.: 35-37, 26. p.: 49-61, 30. p.: 63-65, 37. p.: 70-77. Kipontozódott: Donkó a 37. percben. A nagy tét rányomta a bélyegét az első percekre: idegesen, kap­kodva és sok hibával játszottak a csapatok. Balogh villanásaival eleinte a hazaiaknál­­volt az előny, de az egyre higgadtabban kosara­zó pécsiek sokat és jól dobtak tá­volról, így a tizedik percben át is vették a vezetést. Csák és Sztojko­­vics szinte hibátlanul dobott ezek­ben a percekben a vendégeknél, így villámgyorsan nyolc ponttal megugrott a Pécs. A BSE-nél elő­jött a szokásos hiba: Balogh egye­dül maradt, Ő túl sokat, társai pe­dig szinte semmit sem vállaltak, így nem volt meglepő, hogy a szü­netben biztosan vezetett a Dália. A második játékrészben állandó­sulni látszott a tíz pont körüli vendégvezetés, amit főleg Sztoj­­kovicsnak köszönhettek a pécsiek. A BSE-ben viszont Balogh mellett egyre eredményesebbé vált Nagy Dóra, és Bagoly is, és ahogy telt az idő, úgy csökkent lassan, de bizto­san a PVSK előnye. A vezetést azonban csak az utolsó két perc­ben tudták átvenni a vendéglátók, a végjátékban elfáradó és rosszul célzó Vasút ellen. Ekkor viszont már nem adták ki az előnyt a ke­zükből Baloghék, akik a második félidőben feljavult csapatjátékuk­kal megérdemelten nyerték a mér­kőzést. (mihályi) FTC-DKSK-BorsodChem 79-60 (38-26) Népliget, Új Csarnok, 400 néző. V: Hartyáni, Szabó. FTC: Bíró (11/3), Dénes (6), SERES (12), BÉRES (15), KÁROLYI (22/3). Cs: Papp (6), Hagara (3), Újvári (4), Kosjár (-). Edző: Tursics Sándor, Gálos László. DKSK-Borsod­­Chem: Molnár (3), Arbutina (12), Russai (3/3), MOSLEY (23), HOL­­LÓSY (17/3). Cs: Fodor (2), Orbán (-). Edző: Király Sándor, Áron Balázsné. Az eredmény alakulása: 3. p.: 6-0, 12. p.: 24-14, 17. p.: 30-20, 27. p.: 47-40, 31. p.: 56-42. Folyamatos játék ritkán alakult ki, mert mindkét gárda nagyon agresszívan védekezett. A Fradi sokkal jobban szedte a lepattanó­kat, és pontosabban is célzott. A második félidő első öt perce a vendégeké volt, ekkor úgy lát­szott, hogy sokkal szorosabbá tudják tenni a mérkőzést, de a ha­zaiak iramot váltottak és időn­ként látványosan, ötletesen, szé­pen kosaraztak, így nemcsak megtartották, hanem növelték is az előnyüket. Tursics Sándor: - A második félidei első öt perc kivételével a lányok az egész mérkőzésen hi­bátlanul oldották meg a taktikai feladatot, így harmincöt perc a miénk volt. A védekezésünk már megfelelő, támadásban kell még fejlődnünk, és akkor nagyon jó lesz a csapat. Király Sándor: - A csapatom­nál rosszabb csak Hartyáni játék­vezető volt. Szégyellem magam az együttes teljesítménye miatt és bízom benne, hogy ennél csak jobb lesz. (farkas) Az 5-8. helyért Soproni Postás-Zala Volán 75-63 (43-37) Soproni Sportcentrum, 400 né­ző. V: Várhalmi, dr. Páli. Soproni Postás: Szumnyikova (10/3), Pav­­lovics (8), Veres (14/6), AMBRUS (16), BELLOVAI (17). Cs: Horváth A. (2), Bujdosó (-), Takács (2), Eör­­dögh (6). Edző: Vetési Imre, Palko­­vits Tamás. Zala Volán: Molnár (2), Horváthné (9/3), Kalacseva (12), NITULESCU (24), Krasznai (4). Cs: Nyírő (5), Varga (-), Csécs (4), Fedor (3/3). Edző: Farkas Sán­dor, Karvalits Levente. Az eredmény alakulása: 3. p.: 0-6, 6. p.: 6-10, 8. p.: 16-16,16. p.: 30-28, 23. p.: 47-40, 35. p.: 65-50. Vetési Imre: - Nem játszottunk jól, de túl vagyunk a mérkőzésen, és ez a fontos. Farkas Sándor: - Amelyik csa­pat ennyi ziccert kihagy - az ama­tőr. (weisz) otthon... H NEMZETI SPORT 1 ■ Első kézből BŐVÜLT a májusi világbajnokság­ra készülő férfi kézilabda-válogatott programja. Vass Sándor szövetségi kapitány együttese április 9. és 11. között Hévízen, április 14. és 18. kö­zött Dunaújvárosban, április 21. és 25. között, majd április 28. és május 2 között és május 5. és 9. között Tatán edzőtáborozik. Közben május 3-án és 4-én részt vesz a svéd Skövdében a Skandináv-kupán, amelyen Dánia, Norvégia és a házigazdák legjobbjai ellen lép pályára. A két utolsó fel­készülési mérkőzése május 7-én Szombathelyen, majd május 8-án Bü­kön lesz Szlovénia ellen. FÉRFI KEK: A Fotex KCV férfi ké­zilabdacsapata a KEK-elődöntő első mérkőzésén március 16-án, vasárnap 16 órakor a francia US Ivry otthoná­ban lép pályára. A visszavágót egy héttel később, március 23-án 15 óra­kor tartják Veszprémben. A veszpré­mi klubbal kapcsolatos hír, hogy a volt válog­atott Kubasi Rudolf távo­zott a sztárgárdából, s az NB I B-s Balatonfüredben folytatja pályafutá­sát. IHF-TANÁCSKOZÁS. A hét végén a Hotel Héliában tanácskozik az IHF (Nemzetközi Kézilabda Szövetség) edzőbizottsága. A pénteken kezdődő kétnapos megbeszélésen részt vesz Kovács Péter, az MKSZ szakmai igazgatója. ÓVÁS. A Caola SE női kézilabda­csapata megóvta a Derecske elleni bajnoki mérkőzését, amelyen - a til­takozó klub szerint - a játékvezetők több téves ítéletet hoztak. BÚCSÚ? Úgy tűnik, hogy az Izzó SE Nagykanizsa első osztályú férfi kézilabdacsapata - ötévi élvonalbeli szereplés után - kiesik az NB I-ből. A sereghajtó gárdából elküldték Farkas Rolandot, és felmondtak Jéki Zoltán edzőnek is, aki már a felmondási ide­jét tölti, miközben irányítja a szak­mai munkát. Kanizsán már az NB I B-re készülnek, bár matematikai esély még van a bentmaradásra.