Nemzeti Sport, 1997. június (8. évfolyam, 147-176. szám)

1997-06-01 / 147. szám

J NEMZETI SPORT Gázszer FC-Soproni FAC 5-1 (1-1) Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Bukovics (8) (Zvolenszky, Gyarmati). GÁZSZER FC: Matus 0 - Szalai 7 - Varga 6, Salacz Z. 6 - Toldi 6, Salacz J. 7, Nagy 6, Árki 8, Medvid 6 - Földes 6, Tieber 7. Edző: Har­tyám Gábor. SOPRONI FAC: Milchram 5 - Pálfi 6 - Kovács T. 4, László 5 - Ger­­sics 5, Hornyák 6, Guti 5, Kovács L. 6, Koltai 6 - Takács 6, Mayer 4. Edző: Markó Zsolt. CSERE: Mayer helyett Filipovics (5) az 56., Varga helyett Molnár (-) és Nagy helyett Puskás (-) mindkettő a 67., Guti helyett Bozai (-) és Takács helyett Török (-) mindkettő a 70., Matus helyett Cser­­nyánszky (-) a 78. percben. GÓLSZERZŐ: Árki (Tieber beadásából 12 méterről vágta léc alá a labdát) a 29. (1-0), Takács (a lesre játszó védők között kilépett, és 14 méterről a lőtt a kapuba) a 39. (1-1), Árki (Tieber szögletéből fejelte a labdát hat méterről a kapu közepébe) a 50. (2-1), Nagy (Földes be­adásából, az ötös sarkáról, kapásból vágta a labdát a kapu közepébe) az 55 . (3-1), Tieber (cselsorozat után egy méterről kotorta hálóba a labdát) a 74. (4-1), Szalai (kavarodás után a Milchramról kipattanó labdát fejelte a kapu bal oldalába) a 80. percben (5-1). SÁRGA LAP: Guti a 4., Árki a 21., Kovács L. a 66. percben. A különösebb tét nélküli ta­­lálkozón egyáltalán nem tiszt­­­­telték egymást a csapatok. Küzdelmes, kiegyenlített já­tékban a jó védekezés következtében csak húsz perc után kerültek veszélybe a kapuk, és harcolt ki némi fölényt a bajnokcsapat. A Gáz­szer gólja után jobb lett a játék, majd egyenlített a Sopron. A pihenőt követően nagyobb sebességre kapcsolt a Gázszer. Remek gólokkal, gyorsan eldöntötte a találkozó sorsát, ilyen különbséggel is megérde­melten győzött a bajnok. Hartyáni Gábor: - Második félidei nagyszerű játékunkkal méltó­képpen búcsúztunk el a közönségünktől. Köszönöm mindenkinek a segítséget. Markó Zsolt: - Az ünnephez méltó partnerek voltunk. Gratulálok a Gázszernek, ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Székelyhídi János Matáv SC Sopron- Paksi Atomerőmű SE 1-0 (0-0) Sopron, 600 néző. Vezette: Vágner (9) (László Gy., Szarka). MATÁV SC: Borsi 6 - Lantai 6 - Buzsáki 5, Nagy J. 6, Virág 7 - Szabó 5, Gombás 5, Majoros 5, Varga II 5 - Körmendi 6, Fülöp 5. Edző: Csongrádi Ferenc. PAKS: Kovácsevics 6 - Éger 6 - Bábik 5, Jenei 5 - Soós 5, Ignácz 6, Orosz 5, Barna 5 - Juhász 5, Fejes 5, Vayer 6. Edző: Reszeli Soós István. CSERE: Fülöp helyett Bognár (5) a 46., Juhász helyett Kiss (5) az 50.Majoros helyett Ábrahám (-) a 66., Fejes helyett Silinger (-) a 75., Buzsáki helyett Varga I (-) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Ábrahám (Virág keresztlabdája után a jobb oldalról, 12 méterről lőtt a jobb sarokba) a 67. percben (1-0). SÁRGA LAP: Virág az 51., Nagy J. a 63., Buzsáki a 65., Ignácz a 72. percben. Könnyen felejthető első negyvenöt percet láttunk. A Paks valamivel határozottab­ban futballozott, aminek ered­ményeképp Borsit gyakran foglalkoztatták az „atomvárosból” érke­zett labdarúgók. A fordulás után nagyot javult a játék, a gól jót tett a mérkőzésnek. Ezt követően a Paks még nagyobb erővel rohamozott, sikertelenül: a jól védekező Sopron megúszta kapott gól nélkül. A ha­zaiak jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetik rendkívül értékes győzelmüket. Csongrádi Ferenc: - Örülünk, hogy győzelemmel zártuk az idényt. A játékban viszont még feltétlenül javulnunk kell. Gratulálok a csa­patomnak. Reszeli Soós István: - Jobban játszottunk, jóval több helyzetünk volt, de egyetlen súlyos hiba „elúsztatta” a jobb helyezést. Az alap­vető célt azonban teljesítettük, gratulálok az egész tavaszhoz, köszö­nök minden segítséget. Weisz Ferenc Érdi VSE-Lombard FC Tatabánya 5-0 (1-0) Érd, 2200 néző. Vezette: Ákos (7) (Mező, Szabó R.). ÉRD: Szűcs L. 0 - Versits 6 - Jakab 6, Máté 5-2=3, Vasas 5 - Vancza 5, Burzi 6, Komódi 6, Dukon 6 - Süveges 6, Varga 8. Edző: Egervári Sándor. TATABÁNYA: Berecz 5 - Matics 5 - Halmai 6-2=4, Móra 5 - Tóth 5, Herbály 5-2=3, Simon 6, Imeli 5, Megyesi 5 - Unger 5, Szűcs Gy. 5. Edző: Ebedli Ferenc. CSERE: Dukon helyett Kajdy (7) a szünetben, Vancza helyett Szintai (6) az 58., Unger helyett Dali (-) a 79., Vasas helyett Horváth L. (-) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Varga­­Komódi kiugratása után elvitte a labdát a kapus mellett, és öt méterről gurított a kapuba) a 38. (1-0), Kajdy (11- esből a bal alsó sarokba) az 55. (2-0), Kajdy (18 méterről ballal egy pattanás után a bal alsó sarokba) a 62. (3-0), Varga (Szintai visszagu­­rítását 17 méterről tekerte a bal felső sarokba) a 82. (4-0), Burzi (18 méterről bombázott a jobb alsó sarokba) a 86. percben. (5-0) SÁRGA LAP: Halmai a 18., Burzi a 45., Máté a 63. percben. KIÁLLÍTVA: Halmai (második sárga lap után) a 44., Herbály (a ti­zenhatoson belül gólhelyzetben szabálytalankodott) az 54., Máté (második sárga lap után) a 75. percben. Az első félidő nagy részében az érdiek lassan, sok hibával játszottak. Az esélytelenek nyugalmával futballozó tata­bányaiak szorosan őrizték a rájuk bízott embereket, védekezésben visszaálltak a saját térfelükre és labdaszerzés után bátran támadtak - főleg a jobb oldalon. A játékrész hajrájában eldőlhetett volna a ta­lálkozó, ám Varga szép gólja után Komódi elhibázta a megítélt bün­tetőt. Szünet után a gyors kiállítás és az ebből született tizenegyesgól eldöntötte a három pont sorsát. Kilenc emberrel a Tatabányának már nem volt esélye. Az Érd ugyan nem tudta megismételni az év nagy ré­szében mutatott játékát, ennek ellenére minden dicséretet megérde­melnek a bajnoki évben nyújtott teljesítményükért. Egervári Sándor: - Örülök, hogy a mai győzelemmel együtt ünne­pelhettem ennek a futballszerető városnak és nagyszerű csapatnak az eddigi legnagyobb sikerét. Köszönet a vezetőknek, akik a feltételeket előteremtették és a játékosoknak, akik élni tudtak vele. Ebedli Ferenc: - Már régen voltam NB II-es mérkőzésen „szerep­lő”, de amit ma láttam a „tartozéktól”, az elgondolkodtató. Megpu­hított csapatom ezt a terhet nem bírta el. Zombori András Pécs ’96 FC-Százhalombattai FC 0- 3 (0-1) Pécs, 500 néző. Vezette: Szabó J. (8) (Győr, Szekrény). PÉCS ’96 FC: Tábit 5 - Kósa 5, Vukmann 5, Lajos 5 - Nagy E. 5, Sípos 6, Jaki 6, Schweitzer 5, Kulcsár 5 - Tököli 4, Kaszás 4. Edző: Réfi Gábor. SZÁZHALOMBATTA: Lipták 6 - Simon 6, Szenes 6, Tolnai 6 - Horváth T. 6, Batári 6, Enegwea 8, Braun 5, Serfőző 6 - Károlyi G. 8, Rakvács 4. Edző: Mészáros Ferenc. CSERE: Kaszás helyett Schneider (5) a szünetben, Rakvács helyett Károlyi R. (6) az 55., Batári helyett Patkós (6) a 63., Braun helyett Fe­kete(-) a 70., Vukmann helyett Lehota (-) a 71. percben. GÓLSZERZŐ: Károlyi G. (az Enegwea lövése után a védőkön megpattant labdát hét méterről fejelte a bal alsó sarokba) a 34. (0-1), Károlyi G. (a tizenhatos vonaláról a jobb felső sarokba bombázott) a 77. (0-2), Enegwea (Károlyi R. beadása után közelről passzolt a ka­puba) a 84. percben (0-3). SÁRGA LAP: Batári a 29., Horváth T. az 54., Károlyi R. a 84. perc­ben. Végig rosszul játszott a Pécs, pedig a játékosai tudták, hogy az osztályozó eléréséhez nyerniük kell. Idegesen, gör­csösen, erőlködve futballoztak a hazaiak. A százhalombattaiak vá­ratlan vezető gólja után hiába támadtak sokat a pécsiek, a vendégek kontrája tizenhárom perccel a lefújás előtt eldöntötte a találkozó - és ezzel a kilencedik hely - sorsát. Nem jött be a pécsieknél az sem, hogy 0-1-nél lecserélték a középhátvédjüket, hiszen a védelmük ettől kezdve nagyon sebezhető lett. A kétgólos battai vezetést követően teljesen szétesett a Pécs '96 FC játéka. A Százhalombatta jobb volt, rászolgált a győzelemre. Réfi Gábor: - Minden vagy semmi volt a tét - semmi lett belőle. Ha még mindig nem tudnánk, ezt a játékot gólra játsszák. Mészáros Ferenc: - A sírból már kimásztunk, de még nem vagyunk a mennyországban. Örülök, hogy az országban még van egy olyan szféra, ahol a tisztesség dominál. Horváth László BKV Előre-Balatonfüred 1-3 (0-1) Sport utca, 500 néző. Vezette: Megyebíró (8) (Hanyecz, Hra­­bovszky). BKV ELŐRE: Sárkány 5 - Wohl Z. 4 - Soós A. 4, Fick 5 - Kajdá­­csi 5, Széplaki 4, Werner 4, Jávor 5, Mersits 6 - Molnár Cs. 4, Györ­kös 5. Edző: Fodor Imre. BALATONFÜRED: Németi 8 - Kulcsár 7 - Albrecht 5, Répási 6 - Kiss A. 6, Szalai 5, Himics 7, Szekeres 6, Bakonyvári 5 - Soós L. 5, Majer 7. Edző: Steierlein István. CSERE: Werner helyett Molnár F. (4) a 42., Kajdácsi helyett Fodor (5) és Soós L. helyett Pap (5), mindkettő az 53., Albrecht helyett Já­nosa (5) az 56., Bakonyvári helyett Czika (-) a 62. percben. GÓLSZERZŐ: Kiss A. (tíz méterről lőtt a kapu közepébe) a 31. (0-1), Mersits (négy méterről bólintott a jobb felső sarokba) az 55. (1-0, Himics (egyéni akció végén lőtt a bal alsó sarokba) a 71. (1-2), Majer (kavarodás után talált a kapu közepébe) a 75. percben (1-3). . SÁRGA LAP: Werner a 41., Szekeres az 53., Mersits a 81. percben. Ahogy arra számítani lehe­­tett, a BKV Előre az első perc­^*7 ^A7 ^7 től kezdve igyekezett beszorí­tani az ellenfelét. A sorozatos támadásoknak meglett az eredménye: az egyik hazai akció végén a vendégvédők csak 11-es árán tudtak menteni, a megítélt büntetőt azonban Molnár Csaba a kapusba lőtte. Ez láthatóan megzavarta a hazaiakat, és szép kontratámadás végén a vendégek szereztek veze­tést. A hazaiak ezután mindent egy lapra feltéve támadtak, de a leg­nagyobb helyzeteket is elpuskázták, a találkozó végére pedig elfárad­tak. A Balatonfüred egy újabb kontraakció végén szerzett góljával megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Fodor Imre: - A végére elfáradtunk, a csapat ma csak ennyire volt képes. Steierlein István: - Becsületes játékkal akartunk búcsúzni a máso­­­­dik vonaltól, és ez sikerült. Novák Miklós Jutás Veszprém-Budafoki LC 1- 1 (0-1) Veszprém, 300 néző. Vezette: Balajti (7) (Hosszú, Fodor). VESZPRÉM: Varga 6 - Foki 6 - Zsebe 5, Bognár 5, Csík 5, Vékony 6 - Grósz 6, Maróti 5 - Bényi 5, Kis 6, Rajki 5. Edző: Glázer Róbert. BUDAFOK: Dobos 6 - Wendler 6 - Sztanó 5, Szabó V. 5 - Somo­gyi 5, Stranyeczky 5, Reichenbach 6, Németh R. 6, Gál 5 - Pergel 5, Hoffmann 6. Edző: Szabó György. CSERE: Zsebe helyett Horváth (-) a 62., Pergel helyett Bálint (-) a 65., Rajki helyett Marosvölgyi (-), Hoffmann helyett Mbemba (-), Né­meth helyett Pálosi (-) mindhárom a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Pergel (Hoffmann bal oldali beadásából öt méterről fejelt a bal alsó sarokba) az 1. (0-1), Kié (a védőkről lepattanó labdát hat méterről a kapu bal oldalába passzolta) a 79. percben (1-1). Csík és Varga hibáját köve­­tően villámrajtot vett a Buda-­­*7 . fok, és a vendéggól meghatá­rozta a játék további képét. A veszprémiek a gól után össztűz alá vették a vendégek kapuját, de Kié öt méterről sem tudott gólt lőni. Fordulás után szétesően játszott a Veszprém, a Budafok növelhette volna előnyét, mégis - igaz, lesgya­nús helyzetből - a hazaiak egyenlítettek. Ellentétes félidők után igaz­ságos pontosztozkodás született. Glázer Róbert: - Korrekt játékvezetés mellett reális döntetlen szü­letett. Szabó György: - Nagy küzdelemben alakult ki a végeredmény, helyzeteink alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Donát Tamás Dunaierr SE­Rákóczi Kaposcukor FC 3-0 (1-0) Dunaújváros, 600 néző. Vezette: Kiss B. (8) (Vámos T., Tompos). DUNAFERR SE: Balássi 6 - Ács 6, Salamon 7, Dudás 7, Mikler 6 - Sowunmi 7, Popovics 6, Horváth 6, Kóczián 6 - Lengyel 7, Wuko­­vics 6. Edző: Gálhidi György. RÁKÓCZI KFC: Házi 6 - Izvás 6, Meksz 7-2,5, Mező 6, Szabó 5 - Kiss 4, Virág 6, Csernyijenko 5, Potpara 5 - Waltner 5, Vajda 5. Edző: Bőzsöny János. CSERE: Kiss helyett Köves (5) a szünetben, Horváth helyett Tamás (-) a 70., Potpara helyett Kádár (-) a 80., Csernyijenko helyett László (-) a 80., Kóczián helyett Kovács (-) a 80., Mikler helyett Ivanov (-) a 83. percben. GÓLSZERZŐ: Salamon (a Lengyeltől visszakapott labdát öt mé­terről lőtte a jobb alsó sarokba) a 42. (1-0), Lengyel (Sowunmi jobb oldali beadásából nyolc méterről perdítette a labdát a kapu jobb ol­dalába) a 82. percben (2-0). SÁRGA LAP: Szabó az 55., Waltner a 64., Rita a 64., Virág a 80. percben. KIÁLLÍTVA: Meksz (rálépett fekvő ellenfele térdére) a 71. perc­ben. Látványos támadásokkal kezdett a hazai csapat, de az az veszélyes helyzet ritkán ala­kult ki, vagy ha mégis, akkor Házi kapus hárított. A félidő befejezése előtt azután egy gyors felfu­tás végén a söprögető Salamon sakk-matt helyzet végén megszerezte a vezetést. Szünet után egy ideig „visszaállt” a hazai csapat, így a vendégek is el-ellátogattak az ellenfél kapuja elé, azonban a helyze­teiket nem tudták kihasználni, egy esetben pedig a kapufa mentett. A 64. percben a kispadon ülő Bita sárga lapot kapott, amikor nem akar­ta visszaadni a labdát a szabadrúgás elvégzéséhez. Később pedig Mekszet állította ki a játékvezető, aki a fekvő dunaújvárosi játékos, Tamás térdére lépett. Egyre nagyobb fölénybe került a hazai csapat, és egy „okos góllal” növelte előnyét. Gálhidi György: - Gratulálok játékosaimnak a mai mérkőzéshez és az egész évben nyújtott teljesítményükhöz. Külön köszönöm a szur­kolóknak lelkes biztatást. Bőzsöny János: - Gratulálok a Dunaújvárosnak! Markó Lajos Soroksári TE-Nagykanizsai Olajbányász 1-3 (0-1) Haraszti út, 500 néző. Vezette: Dubraviczky (7) (Horváth 0, Ko­vács P.). SOROKSÁRI TE: Vasvári 6 - Vikukel 5, Szente 6, Lakos 6, Joó 5 - Zsinka 5, Duró T. 5, Duró J. 6 - Gyurováth 4, Tímár 6, Simon J. 6. Csapatmenedzser: Kovács Attila. NAGYKANIZSA: Czigeth 0 - Ágics 6, Panghy 6, Crnomarkovics 6, Gyulai 6 - Farkas 6, Vidóczi 8, Balogh 7 - Kovács 5, Horváth 5, Gor­­dián 6. Edző: Madár Gábor. CSERE: Duró T. helyett Simon F. (5) az 56., Kovács helyett Pécsi (-) a 74. percben. GÓLSZERZŐ: Vidóczi (12 méterről a jobb felső sarokba bombá­zott) a 35. (0-1), Tímár (az ötösről a jobb alsó sarokba helyezett) a 60. (1-1), Balogh (11-esből laposan lőtt a jobb sarokba) a 62. percben (1-2). SÁRGA LAP: Joó a 62., Crnomarkovics a 65., Tímár a 70., Lakos a 81., Horváth a 81., Simon F. a 87. percben. Mintegy húszperces óvatos ismerkedés után a vendégcsa-­­­­pat - elsősorban aktívabb, többet futó középpályásai ré­vén - magához ragadta a kezdeményezést. Jóval gyorsabban játszot­ták át a pálya középső harmadát, s nemegyszer teremtettek létszám­­fölényes helyzetet Vasvári kapuja előterében. Ilyen szituációból szü­letett Vidóczi szép gólja is. Szünet után a kanizsai védők figyelmet­lenségét kihasználva, egyenlített a Soroksár, de öröme csupán két percig tartott. A Joó kezezéséért megítélt büntetőből ismét az olajo­sok szereztek előnyt. A hazaiak a hátralévő időt elkeseredetten végig­támadták, és Duró József zúgó kapufája révén közel voltak az egyen­lítéshez... Molnár István társelnök: - A játék képe alapján igazságosabb lett volna a döntetlen, ám ehhez kevesen voltunk. Madár Gábor: - Már egy hete biztosítottuk NB I B-s tagságunkat, és szívből gratulálok játékosaimnak a tizenhárom forduló óta tartó csodás veretlenségi sorozathoz. Janák László A csoport végeredménye *A Soroksártól három büntetőpont levonva. A Gázszer FC feljutott az NB I-be. A Dunaferr az Ecker-Stadler ellen játszik osztályozót az NB I-ért, az első mérkőzést június negyedikén Dunaújvárosban, a visszavágót június hetedikén Akasztón rendezik. Az Érd, a Nagykanizsa, a Rákóczi KFC, a Matáv SC Sopron, a Paks és a Soproni FAC ősztől az NB I B-ben szerepel. A Százhalombatta a Kecskeméti TE-vel játszik osztályozót az NB I B-be jutásért, az első mérkőzést június negyedikén Százhalombat­tán rendezik, a visszavágóra június hetedikén Kecskeméten kerül sor. A többi csapat ősztől a kétcsoportos NB II-ben szerepel. A forduló válogatottja Németi (Balatonfüred) 8 - Salamon (Dunaferr) 8, Virág (Matáv Sopron) 7 - Vidóczi (Olajbányász) 8, Árki (Gázszer) 8, Enegwea (Százhalombatta) 8, Kajdy (Érd) 7, Balogh (Olajbányász) 7 - Káro­lyi G. (Százhalombatta) 8, Varga (Érd) 8, Mayer (Balatonfüred) 7. A forduló játékvezetője: Vágner László (Matáv Sopron-Paks) 9. A góllövőlista élmezőnye 18: Tieber Krisztián (Gázszer) 17: Lengyel (Dunaferr) 14: Molnár Cs. (BKV Előre) 11: Vayer (Paks), Pécsi, Vidóczi (Olajbányász) 10: Búzás (Paks), Majoros (Soproni FAC, Matáv Sopron), So­wunmi (Dunaferr), Tikosi (Érd) 9: Földes G. (Budafok, Gázszer), Gordian (Olajbányász) 8: Árki (Gázszer), Györkös (BKV Előre), Fejes (Paks), Körmen­di (Matáv Sopron) 7: Nagy L., Toldi (Gázszer), Miovecz, Waltner (Rákóczi Kapos­cukor), Kozma (Jutas Veszprém), Tüske (Tatabánya), Balogh (Olajbányász), Molnár (Balatonfüred), Wukovics (Dunaferr) 6: Kulcsár (Pécs ’96), Süveges, Szintai (Érd), Cservenkai (Buda­fok), Boda, Simon J. (Soroksár), Vajda (Rákóczi Kaposcukor), Ta­kács (Soproni FAC) 5: Mayer (Balatonfüred), Nagy E. Tököli (Pécs '96), Gyurováth (Soroksár), Csollák (Százhalombatta), Kiss P. (Jutás Veszprém), Varga II, Szabó (Matáv Sopron), Tyukodi (BKV Előre), Medvid (Gázszer), Szenes (Százhalombatta), Varga (Érd)­­ 1. Gázszer FC 30 208 2 61-19 68 2. Dunaferr 30 17 103 54-21 61 3. Érd 30 149 7 46-32 51 4. Nagykanizsa 30 148 8 47-36 50 5. Rákóczi KFC 30 12 135 39-28 49 6. Matáv Sopron 30 139 8 40-27 48 7. Paks 30 12 108 46-28 46 8. Soproni FAC 30 129 9 40-33 45 9. Százhalombatta 30 11 118 39-35 41 10. Pécs '96 FC 30 118 11 29-30 41 11. BKV Előre 30 118 11 40-45 41 12. Budafok 306 14 10 29-32 32 13. Soroksár­ 305 8 17 39-64 20 14. Veszprém 303 9 18 28-55 18 15. Balatonfüred 304 4 22 20-68 16 16. Tatabánya 303 6 21 24-68 15 Labdarúgó NB II Vili. 147. • 1997. június 1.4________________________