Nemzeti Sport, 1998. november (9. évfolyam, 299-328. szám)

1998-11-01 / 299. szám

Professzionális Nemzeti Bajnokság NEMZETISPORT SPOP IX. 299. » 1998. november 1. \ # 7313313 Din KJEI %M ®W) Dl (§) 0 Gonda László, Somogyi Zsolt Wmm. Mónos 5 Végh 3 Geress 4 Juhár 4 ®@öD©S Sdqd® Maczó 4 Farkasházy 4 Váczi 5 Hámori 4 Galaschek 4 Pál 4-2,2 Szilveszter 4 Vayer 7 Baumgartner 6 Szarvas 8 Salagean 6 Somogyi 7 Csiszár 7 Mracskó 7 Stark 6 Korsós 6 Lakos 7 Molnár G nyer Fáy utca, 7000 néző. Vezette: Vágner (7) (Ring, Mező) CSERE: Végh helyett Gróf (6) és Far­­asházy helyett Tóth A. (5) mindkettő a szünetben, Szilveszter helyett Koltai (-) a 78., Baum­­gartner helyett Böjté (-) a 81., Szarvas helyett Lázár (-) a 89., Böj­té helyett Bálla M. (-) a 91. percben GÓLSZERZŐ: Vayer a 6., Mracskó a 40., Szarvas a 43., Csiszár a 45., Hámori a 86. percben SÁRGA LAP: Csiszár (Váczi buktatásáért) a 19., Baumgartner (Szil­veszter lerántásáért) a 49., Szilveszter (Szarvas felvágásáért) a 73., Váczi (Salagean buktatásáért) a 82., Böjte (Hámori buktatásá­ért) a 83. percben KIÁLLÍTVA: Pál a 90. percben SZÖGLETRÁNY: 5:6 (0:5) Kövér László, a titkosszolgálatokat felügyelő miniszter: - Bármilyen eredmény születik, én elégedett leszek. Gyermekkorom óta a piros-ké­keknek szurkolok, és pápai származásom miatt a Győr is nagyon közel áll a szívemhez. Nemcsak Károly színművész: - Mindenképpen a Vasas győzelmé­re tippelek, annak ellenére, hogy a Győr most nagyon jó passzban van. 2. perc: Csiszár 23 méterről, középről, jobbal nagy erővel lőtt a jobb al­só sarok mellé. 5. perc: Lakos tört előre a jobbszélen, középreadása után Szarvas 13 méterről a bal sarok mellé fejelt. 6. perc: Szarvas indította a jobbösszekötő helyén kilépő Vayert, a csatár egy csellel becsapta Juhárt, ezzel a mozdulattal bal lábára tette a labdát, és kilenc méterről, Végh kapus két lába között a kapu közepébe lőtt. 0-1 15. perc: Váczi megtolta a labdát az elévetődő Csiszár mellett a tizenha­toson belül, majd átesett a győri játékoson. A közelben álló Vágner helye­sen nem ítélt tizenegyest. 19. perc: Váczi középről, a győri kaputól húsz méterre végzett el szabad­rúgást, ám jobb lábas lövését Molnár védte. 27. perc: Vayer nagyszerű csellel lépett be a tizenhatoson belülre a bal­­összekötő helyén, ám 14 méterről kissé elhamarkodottan a kapu fölé lőtt. 40. perc: Szarvas a hazai kaputól 30 méterre hosszasan nézegette, kinek is passzoljon, majd a jobbösszekötő helyén meginduló Mracskó felé „löb­­bölte" a labdát, a középpályás elvitte azt a kilépő Végh mellett, majd job­bal, öt méterről az üres kapu közepébe lőtt. 0-2 43. perc: Jobb oldali győri szöglet után röviden mentettek a hazai védők, a balösszekötő helyéről Salagean emelte vissza a labdát, amelyet a kapu­jából messze kifutó Végh kiütött, Vayer egyből lőtt, a labda a hazai kapus­ról középre pattant, Szarvas 12 méterről jobbal a kapu közepébe lőtt. 0-3 45. perc: Somogyi bal oldali szögletből nagy ívben rúgta középre a lab­dát, Csiszár tíz méterről, a jobbösszekötő helyéről fejelt. A labda pattant egyet, és a teljesen megzavarodott hazai védők és a meglepett Végh mellett a kapu bal oldalába került. 0-4 Bicskei Bertalan szövetségi kapitány. - Ha az ETO a további mér­kőzéseken is úgy futballozik, mint azt az első félidőben tette, akár a bajnoki címre is esélyes lehet.­­ Bács Ferenc színművész: - Itt nem lehet sokat mondani, a Győr egy­szerűen káprázatosan futballozik. 57. perc: Pál végzett el szabadrúgást a jobbösszekötő helyéről, 23 méter­ről. A bal felső sarkot célozta meg, ám a gólvonalon álló Salageamu kifejel­­te a labdát. 64. perc: Hámori indította a balösszekötő helyén meginduló Váczit. A középpályás egy jó csel után 15 méterről, jobbal lőtt, nem sokkal a bal sa­rok mellé. 75. perc: Szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat a győri kaputól 23 mé­terre, középről. Váczi jobblábas lövésébe Molnár beleért, a labda a lécen csattant. 77. perc: Juhár odaajándékozta a labdát Baumgartnernek. A győri csa­tár végigszaladt a hazai térfélen, 13 méteres lövése az elévetődő Grófról felperdült, Baumgartner ekkor fejjel próbálkozott, ám a gólvonalon álló Tóth András menteni tudott. 80. perc: Váczi bal oldali szöglete után Koltai négy méterről a bal sarok mellé fejelt. 86. perc: Pál a bal oldalról középre ívelt, Váczi a jobbösszekötő helyén hat méterre a győri kaputól fejelt, Molnárról kiperdült a labda, érkezett Hámori, és négy lépésről, jobbal a léc alá lőtt. 1-4 90. perc: Lakos szerezte meg a labdát a felezővonalnál, és amikor meg­indult, a későn érkező Pál felrúgta a középhátvédet. Vágner kiállította a Vasas támadóját. Antal Péter, a Vasas technikai vezetője: - Nagyon-nagyon sajnálom ezt a vereséget. Győrfi László, a Győri ETO FC pályaedzője: - Remekül játszottunk, a gólkülönbség is reális. ◦didas A PM5 állása ERŐS IDEGZETŰEl^^.! Gyilkos méhek A Föld legveszé- légbe zárt életek E rovarok csípése­lyesebb állatai Tanúi lehetünk egy halálos fenyegetést Megdöbbentő esetek, „halhatatlan” ember jelent mindenkire... csodával határos hibernálásának... megmenekülések... Telefonrendelés: 312-5244, 302-7967. Telefon/fax: 302-7968 INGYENES videofilm katalógus megrendelhető! ----------------------------------------------------------------------------------------— ----------------------------------------------------------------­PREMIER VIDEOKLUB 1371 Bp., Pf.: 422. Gyilkos méhek 1390 Ft Megrendelő neve: ...................... A Föld legveszélyesebb... 1. 1390 Ft .......................................................... A Föld legveszélyesebb... 2. 1390 Ft Lakcím:......................................... Jégbezárt életek 1390 Ft .......................................................... + postaköltség Aláírás: ......................................... oooo A Vasas alighanem bátortala­nabb Győrre számított, mint ami­lyennel szembetalálta magát. A zöld-fehérek egyetlen másodperc­nyi óvatoskodás nélkül ugrottak neki az angyalföldieknek, s már az első­ percekben kitűnt, hogy az ál­taluk játszott futball (legalábbis ezen az estén) gyorsabb, szervezet­tebb, ötletdúsabb és eredménye­sebb, mint a Vasasé. A vendégek határozottabban szereztek labdát a középpályán, villámgyors adoga­tásokkal játszottak, sorra megta­lálták az ellenfelétől elszakadó, já­tékba hozható társakat, és azt tet­ték, amit talán kevesen mertek volna: éppen a piros-kékek egyik legerősebb pontját, a védelem kö­zepét vették szakadatlan ostrom alá. Ezt úgy tették, hogy Baum­gartner, aki elvileg csatárt ját­szott, szinte folyton visszalépett a középpályára, az elöl maradt Szarvas és Vayer pedig keresztbe futva, középen próbált áttörni a védelmen. Mire a Vasas magához térhetett volna, már vezetett a Győr, sőt, a lendületesen és látvá­nyosan futballozó vendégek szinte csak másodpercekre engedélyezték a házigazdáknak, hogy birtokolják a labdát, támadásokat indítsanak. A vendégek védői egy-két kivétel­től eltekintve határozottan szerel­tek, a középpályán és elöl pedig sokkal lendületesebben és gyor­sabban futballozott a zöld-fehér csapat, mint a hazai együttes. Az angyalföldieken a tanácsta­lanság és a határozatlanság jelei mutatkoztak, Gellei Imre labdarú­gói alig-alig tudták megjátszani egymást a sokkal gyorsabban moz­gó győriek között, támadásaik z6­ Mestermérleg GELLEI IMRE:­­ A korai gól után rövid ideig kiegyenlített játék folyt, ám az újabb ötper­ces rövidzárlatot már nem tudtuk korrigálni. RESZELI SOÓS ISTVÁN: - Parádés első félidei játékkal, nagyszerű csapatot sikerült meggyőző fölénnyel legyőz­nünk. QElBS ma* wm ELEKTROMOS SZERELŐ ÉS SZOlGLITITO itt Elektromos hálózatok tervezése • Üzletek, iroda­házak általános világítás-szerelése* Üzemek technológiai szerelése* Műszerezési, vezérlés­­technikai szerelés* Világítástechnika* Biztonság­­technikai és vagyonvédelmi rendszerek szerelése 1103 Bp. X., Gyömrői út 35. Tel.: 260-0300 me sorra elakadt a középpályán, ha pedig mégis helyükre kerültek, nem volt szerencséjük. A győriek­nek azonban volt, de ők mindent meg is tettek azért, hogy Fortuna segítse őket, mert közönségszóra­koztató, élvezetes futballt mutat­tak be. Az első félidőben Reszeli Soós István gárdája nyomasztó fö­lényben futballozott és a negyven­öt perc alatt szerzett 4-0-ás előnye teljesen megérdemelt. Ahogy az várható volt, Gellei Imre változtatott a szünetben, ám meglepve láthatták a szurkolók, hogy az edző nem támadókat akti­vizált, hanem a vélhetően önbizal­mát vesztett Végh helyett Grófot, valamint egy védőt, Tóth Andrást küldte pályára. Mégis támadóbbá vált a Vasas, a Győr pedig jócskán visszavett az iramból. A zöld-fehé­rek jó ha fele akkora sebességgel futballoztak, mint az első negyven­öt percben, így aztán a házigazdák sokkal többet birtokolták a labdát. Támadásaik szervezettebbek és gyorsabbak is voltak, ám az ötle­tességet nélkülözték. A piros-ké­kek próbáltak réseket ütni, lövé­sekkel próbálkoztak, gólt azonban csak nem sikerült szerezniük. A magukkal és az eredménnyel elé­gedett vendégeknek nem akarózott ritmust váltani, megszerezték a labdát a tizenhatosuk előtt, előre vágták, de most már nem indultak többen a támadók segítségére, mint az első félidőben, hanem in­kább csak kocogtak, vagy álldo­gáltak hátul és a középpályán. Az angyalföldiek küzdöttek, de aligha jelentett számukra elégtételt, hogy a mérkőzés finisében sikerült szé­­pítenük. Vágner László játékvezető jól és nagyvonalúan vezette a mérkőzést, ám néhány hibája és téves ítélete azért akadt. GUMI Kft. 9027 Győr, Puskás Tivadar u. 19. Telefon/fax: 06 (96) 312-655, 06 (96) 315-933,06 (96) 312-656 SUMITOMO Csúcsminőségű gumiabroncsok most bevezető áron! 175/60 R 13 HTRTour 9 120 Ft 185/60 R 14 HTR 100 12 440 Ft 185/65 R 14 HTR Tour­­ 9 988 Ft 185/70 R 13 HTRTour 9 411 Ft 195/50 R 15 HTR 50 13 715 Ft 195/60 R 14 HTR 100 11 654 Ft 195/65 R 15 HTR Tour 12 708 Ft 205/60 R 15 HTR 100 13 713 Ft 185 R 14 C­SL 726 12 990 Ft (Az árak az ÁFÁ-t és a termékdíjat is tartalmazzák!) 1204 Bp. XX., Nagysándor J. u. 84. Telefon/fax: 283-0181,284-6928 • 8380 Hévíz, Ady E. u. 28. Telefon/fax: 06 (83) 340-625 9700 Szombathely, Zanati u. 13. Telefon/fax: 06 (94) 330-793 9024 Győr, Dembinszky u. 8. Telefon: 06 (96) 423-792 5600 Békéscsaba, Lázár u. 32. Telefon/fax: 06 (66) 441-088 1. MTK Hungária FC 13 102 1 32- 9 32 2. Győri ETO FC 138 4 1 25-13 28 3. Diósgyőri FC 138 3 2 35-19 27 4. Dunaferr 138 1 4 21-15 25 5. Ferencváros 136 5 2 22-15 23 6. Újpest FC 137 2 4 23-20 23 7. Vác FC-Zollner 136 3 4 24-23 21 8. Zalahús ZTE FC 135 5 3 18-16 20 9. Vasas DH 136 2 5 22-21 20 10. Gázszer FC 134 5 4 17-13 17 11. Kispest-Honvéd 135 2 6 17-24 17 12. Nyírség-Spartacus 133 4 6 18-21 13 13. DVSC-Epona 133 2 8 17-23 11 14. BVSC-Zugló FC 122 4 6 13-19 10 15. III. Kerület FC 123 1 8­­ 13-29 10 16. Haladás-Milos 133 1 9 11-28 10 17. Videoton FCF 132 2 9 13-238 18. Siófok FC 131 4 8 11-217 Három Orbán-gól „Megy a jobb szél” - mondta a Vasas öregfiúk­ csapatának jobbszél­sője, a pápai öregfiúk elleni mérkőzés első percében. Hogy mindez mi­ért érdemel említést? Tény, hogy ez a kifejezés gyakran előfordul fut­­ballpályákon, ám most mégis azért mondhatjuk különlegesnek, mert a fent idézett mondat Orbán Viktor miniszterelnöktől származik. Mint ar­ról korábban beszámoltunk, a politikus az angyalföldiek öregfiúk-csa­­patában lépett pályára szombat este, s ez a kijelentés sokkal inkább taktikai jellegű volt, mintsem politikai. A Vasas öregfiúk-csapatában egyébként a miniszterelnök mellett pályára lépett Szíjjártó István, Komjáti András, Nemcsák Károly és Laklóth Aladár színművész, Mül­­ler Sándor, dr. Izsó Ignác és Kiss László. A pápai öregfiúk csapatát Köv­vér László, titkosszolgálatot felügyelő miniszter, dr. Kovács Zoltán pá­pai polgármester és Kontrát Károly, a Belügyminisztérium politikai ál­lamtitkára erősítette. A mérkőzés egyébként meglehetősen eseménydús volt, hiszen a Vasas 9-5-re győzött. A miniszterelnök úr kivette részét a sikerből, hiszen háromszor is betalált a pápaiak kapujába. A találkozó után Orbán Viktor, a Nemzeti Sport kérdésére elmondta: noha gyer­mekkorában az Újpestnek szurkolt és székesfehérvári származása miatt a Videoton sikeréért szorít a mai napig, baráti kapcsolatok fűzik a Fáy utcai együtteshez. Sőt, a kormány tagjai a Vasas csarnokában szoktak gyakorolni, csakúgy, mint a színészválogatott. I Népszerűségi Index VISSZATÉRÉS 1. Várady Bélát, a Vasas egykori, ezüstcipős váloga­tott támadóját évek óta nem látták a Fáy utcai stadionban. A volt já­tékos ugyan fölszedett néhány kilót, és kamionsofőrként dolgozva meglehetősen eltávolodott a labdarúgástól, de szíve a Győr elleni meccsen mégis visszahúzta őt Angyalföldre. Váradynak gyanúsan csil­logtak a szemei, mikor azt látta, hogy a mérkőzés előtti öregfiúk-mec­­­csen jó néhány volt játékostársa szaladgál a pályán a Vasas csapatában. - Nagyon szívesen játszanék én is, de a térdem már sajnos nem bírja - sóhajtott nagyot, miközben mosolyogva fogadta volt társai köszönését. - Nem is olyan régen még vasárnaponként eljártam fut­ballozni egy-egy órácskát, de ma ez már nem megy, és őszintén szól­va nem is nagyon akartam visszajönni a Fáy utcába. De mégis csak itt éltem le életem nagy részét, és örökké nem maradhat távol az em­ber. Nem szeretek nosztalgiázni, de néha bizony muszáj emlékezni, hiszen nagyon szép élményeim kötnek ide. Ezentúl, ha nem is min­den mérkőzésre, de sokkal sűrűbben jövök majd a Vasas-stadionba. A LEGJOBB ÖT KÖZÖTT. A Gallup Intézet rendszeresen készít felmérést a magyarországi nagyvárosok életéről, szokásairól. Nem­régiben Győr városát vette górcső alá, és arról kérdezte a győri la­kosokat, miképp telnek a hétköznapjaik, mivel foglalkoznak, mivel és kivel elégedettek, mivel és kivel nem. Nos, a győri felmérés némi­leg meglepő, ám az ETO csapatát örömmel eltöltő meglepetéssel zá­rult. A város öt legnépszerűbb polgára közé jelölték Reszeli Soós Ist­vánt, a zöld-fehér együttes vezetőedzőjét. Ez az­ eredmény azért is érdekes, mert a szakember másfél évvel ezelőtt költözött a városba, így nem lehet azt állítani, hogy erős szálak fűznék Győrhöz. VISSZATÉRÉS 2. Geress Zoltán, az angyalföldiek védője a Gáz­szer elleni mérkőzésen sérült meg. Pontosabban: térdének porcko­rongja kóros­ mértékben megkopott, ezért jó néhány hét kihagyásra kényszerült. A piros-kék szurkolók azonban a Győr ellen örömmel látták, hogy Geress visszafoglalja helyét a védelem közepén, Juhár Tamás mellett. - Gondolom, nem kell ecsetelnem, milyen rossz volt futball nél­kül, a lelátóról nézni a többieket - mosolygott még a találkozó előtt a védő. - A kezelés azonban hatásos volt, és bár úgy érzem, erőnléti állapotom még nem tökéletes, nagyon remélem, hogy ez nem érződik majd a teljesítményemen. STATISZTIKA. Ebben a bajnokságban a Baumgartner-Balla Mi­­hály-Vayer támadósorral próbálta ellenfelei kapuját rohamozni a győri gárda, s a csatársorban Ilie Lázár és Szarvas János kapott még lehetőséget. Szarvas érdekes figurája a zöld-fehér csapatnak: több­ször is előfordult, hogy akkor lépett pályára, amikor csapata vesz­tésre állt, ám játékával olyan lendületet adott a társaknak, hogy megfordították az eredményt. A kívülállók számára már úgy tűnt, Szarvas örök csere marad, ám mostanra változott a helyzet, az egy­kori békéscsabai támadó a kezdőcsapat tagjaként lépett a pályára. Reszeli Soós István a mérkőzés előtt elmondta: több labdarúgója (például Szarvas, Csiszár, Korsós, Salagean) kisebb sérüléssel vál­lalta a játékot, így az edzőnek fel kellett készülnie arra, hogy bár­melyik futballista sérülése kiújulhat, és változtatni kell az összeál­lításon. Reszeli megfigyelte, hogy az angyalföldi csapat a mérkőzé­sek második félidejében sokkal eredményesebb, mint ellenfelei, ép­pen ezért a Győr úgy készült, hogy a meccs elejétől támadni kezd, hiszen a statisztikák szerint, ha a Vasas előnybe kerül, az esetek nagy többségében meg is nyeri a mérkőzést.­­