Nemzeti Sport, 2000. május (11. évfolyam, 119-148. szám)

2000-05-02 / 119. szám

2000. május 2., kedd LABDARÚGÁS • NBI Először kapott ki a Videoton A forduló nagy meglepetése, a­­huszonkilencedik bajnoki talál­kozóján elvesztette veretlenségét a tabellát fölényesen vezető Videoton. Amint az a két vezetőedző nyilatkozatából kiderül, lehet, hogy nem is sorolható a meglepetések kategóriájába a fe­hérváriak veresége... - Könnyű helyzetben voltunk, hiszen az esélytelenek nyugal­mával léphettünk pályára - jelentette ki Tóth Dénes, a Szolnok szakvezetője. - Azért ez nem ment ilyen könnyen... - Nem, persze hogy nem. Az első félidőben például kifejezetten jól futballoztak a vendégek, akkor igazolták, miért lehetne már most odaadni nekik az aranyérmet. A második játékrészben aztán fordult a kocka, s úgy vélem, megérdemelten győztünk. " Fontos három pontot szereztek, hiszen ezáltal feljöttek a ti­zenegyedik helyre, némileg eltávolodva az osztályozás zónától. - Messze még a vége, nem szabad elbíznunk magunkat. Termé­szetesen célunk, hogy az első tizenkét helyezett között legyünk, s akkor jövőre a mostaninál is hangzatosabb sikereket érhetünk el. Szokatlan szerepkörben van Csank János, a Videoton mestere is, hiszen a vereségről kellett nyilatkoznia... + Mi történt Szolnokon? - Semmi különös, egyszerűen jobb volt az ellenfél. Pedig a szü­netben még nálunk volt az előny, ám kapitális védelmi hibáinkat kihasználva megérdemelten győzött a Szolnok. + Gondolom, legbelül már elkönyvelte magában, hogy veretle­nül kerülnek vissza az élvonalba.­­ Épp ellenkezőleg, biztos voltam benne, hogy nem úszhatjuk meg az idényt vereség nélkül. Sajnos, akadnak gondok a klub há­za táján, a játékosok nem kapják meg időben a pénzüket, s néha bizony nehéz motiválni őket. Éreztem, hogy ez lesz a vége, de amondó vagyok, minden huszonkilencedik meccsen belefér egy vereség. Ráadásul enyhíti a fájdalmam, hogy épp Szolnokon sza­kadt vége csodás szériánknak, hiszen a Békéscsabával itt nyertük meg a hajdani Magyar Népköztársasági Kupát. + Szóval nincs nagy baj? - Miért lenne? Tizenhat ponttal vezetjük a tabellát, biztos fel­jutók vagyunk. + És a Cheregi-ügy? - Az csak kamu... Fel sem merül bennünk, hogy levonják tő­lünk a pontokat. Azt viszont gusztustalannak tartom, hogy egye­sek így próbálnak legyőzni minket. Ha már a pályán csak a leg­ritkább esetben sikerül... (pietsch) Szolnok, 2000 néző. Vezette: Bede (8) (Koch Gy., Kószó) SZOLNOK: Bak 7 - Némedi 7 - Ács 5, Müller 6 - Bábik 7, Szoboszlai 7, Kádár 6, Ivitz 6, Pelles 6 - Fedor 7, Major S. 6. Edző: Tóth Dénes VIDEOTON: Milinte 5 - Gás­pár 5, Udvari 5, Hosnyánszki 5, Lévai 6 - Szalai 6, Fodor 5, Sipe­­ki 5, Németh T. 6 - Gyurováth 5, Zombori 5. Edző: Csank János CSERE: Ács helyett Gradi­­nariu (6) a szünetben, Gyuro­váth helyett Szilágyi (5) az 57., Gáspár helyett Bány (-) a 68., Major S. helyett Urbán (-) a 75., Fodor helyett Kiss (-) a 77., Pelles helyett Balogh (-) a 90. percben GÓLSZERZŐ: Gyurováth a 34., Bábik az 52., Szoboszlai (11-esből) a 63., Szoboszlai Ill­ésből) a 89. percben SÁRGA LAP: Ivitz (Lévai le­rántásáért) a 22. percben SZÖGLETARANY: 7:4 (2:3) 34. perc: Szalai futott el a jobb oldalon, belőtt labdája a rövid saroknál Németh Tamásról Gyu­rováth elé pattant, a fehérvári csatár pedig két lépésről, jobb lábbal a hálóba passzolt. 0-1 52. perc: Szoboszlai a bal oldalon egy lövőcsellel elfek­tette Szalait, majd laposan Bábikhoz passzolt, aki hat méterről jobbal a kapu bal ol­dalába lőtt. 1-1 63. perc: A tizenhatos bal ol­dalán beforduló Majort Szilá­gyi buktatta. A tizenegyesből Szoboszlai, jobb lábbal a bal felső sarokba bombázott. 2-1 89. perc: Hosnyánszki buk­tatta Fedort a büntetőterületen belül, a büntetőt ezúttal is Szo­boszlai végezte el, és jobbal a jobb sarokba lőtt. 3-1 AZ NL OSZTÁLYZATA Jól megszervezték védekezésüket a csa­patok, ezért az első fél órában nem tűnt élve­zetesnek a játék. An­nál is inkább nem, mert a támadások mindkét oldalon csupán céltalan előreíve­­lésekből álltak. Ez a leegyszerűsített for­mula Németh Tamás kihagyott helyzete után - elsősorban, az addig félénk Szolnok Szolnoki MÁV-Neusiedler- Videoton FCF 3-1 (0-1) felbátorodása miatt - alapvetően megvál­tozott, majd a listavezető szerencsés góllal vezetést szerzett. A szünetben Tóth Dénes átszervezte gár­dáját: söprögetőben Gradinariu vette át Némedi helyét, aki a középpályára előre lépve, a két exvácival, Dalukkal és Szo­­boszlaival „leradírozta” a Videoton közép­ső sorát. Elöl pedig a mozgékony Fedor és Ivitz, valamint a rutinos Major Sándor késztette sorozatos hibákra a fehérvári vé­delmet. Egy óra múltával már a MÁV-nál volt az előny, és ettől kezdve győzelemre játszottak a meccs elején még a döntetlen­nel is kiegyező vasutasok. Váratlan sikerük teljesen megérdemelt, mert a második fél­időben minden csapatrészben felülmúlták ez ideig veretlen ellenfelüket. Bede játékvezető „visszafogottan” vé­gezte a dolgát, néhány apróbb hibától elte­kintve jól dirigált. Néder István FOTÓ: NÉMETH FERENC Zombori Zalán (balra) nem a pénztelenség miatt játszott gyen­gén a Szolnok elleni bajnoki mérkőzésen Nyolc gólt rúgott a nyolcadik Hajdúszoboszló-Cegléd 1-8 (0-3) Hajdúszoboszló, 300 néző. Vezette: Veres (8) (Jenei, Szabó Z.) HAJDÚSZOBOSZLÓ: Matkó 4 - Kurucz 3, Buliga 3, Bencsik 4, Nagy L. 3 - Harsányi 4, Mészáros 4, Nagy I. 3, Kádár 4 - Boros 3, Csehi Z. 4. Edző: Magyar Balázs CEGLÉD: Kiri 0 - Schultz 7, Izsák 7, Ba­log 6, Gligorovics 6 - Holló 7, Kiss P. 8, Bán­földi 6, Szabó T. 7 - Keresztúri 7, Kurucsai 6. Edző: Vágó Attila CSERE: Nagy I. helyett Lőrincz Gy. (4) a 34. percben, Boros helyett Bútor (5), Gligo­rovics helyett Szántó (6) mindkettő a szünet­ben, Kurucsai helyett Besermann (-) a 61., Holló helyett Usvat (-) a 67. percben GÓLSZERZŐ: Kurucsai az 5., Keresztúri a 30., Keresztúri a 45., Bencsik a 48., Kiss P. az 59., Kiss P. a 74., Szabó T. a 80., Kiss P. a 81., Bánföldi a 90. percben SÁRGA LAP: Buliga (Hollót lökte fel) a 16., Holló (Kádárt rúgta meg) a 28., Bánföl­di (Lőrinczet lerántotta) a 49., Harsányi (Szántót vágta fel) a 73., Kurucz (Szántót buktatta) a 86. percben SZÖGLETARÁNY: 4:4 (1:2) 5. perc: Szabó Tamás viharzott el a bal szélen, beadását Keresztúri hat méterről fe­jelte kapura, a labdába Matkó reflexszerűen beleütött, Kurucsai jobbal, négy méterről a hálóba bombázott. 0-1 30. perc: Kiss Péter ugratta ki Keresztúrit, aki 15 méterről Matkó mellett ballal a kapu közepébe helyezett. 0-2 45. perc: Szabó Tamás a bal szélről jól adott középre, az érkező Keresztúri tíz mé­terről ballal kapura perdített, és a labda a vetődő Matkó kezét érintve vágódott a bal sarokba. 0-3 AZ NL OSZTÁLYZATA A vendégek lénye­gesen többet futottak, kezdettől uralták a középpályát, korsze­rű, széleken vezetett akciókkal rendre za­varba hozták a hazai védelmet, miközben csírájában fojtották 48. perc: Kádár ívelt a bal szélről a rövid sarok irányába, és az előrehúzódó Bencsik a kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. 1-3 59. perc: Kiss Péter kényszerítőzött Ke­resztúrival a hazai 16-os előtt, majd kilépett a védők közül, és 13 méterről, jobbal, lapo­san lőtt a kapu közepébe. 1-4 74. perc: Kurucsai lövése a vetődő Matkó­­ról felperdült, érkezett Kiss Péter, és két lé­pésről a kapu közepébe fejelt. 1-5 80. perc: Szabó Tibor lépett ki a leshatá­ron, és a balösszekötő helyéről, tíz méterről ballal gurított a bal sarokba. 1-6 81. perc: Bánföldi passza után Kiss Péter négy méterről jobbal lőtt a jobb sarokba. 1-7 90. perc: Bessermann adott pontosan kö­zépre, és az egyedül maradt Bánföldi Matkót elfektetve, négy méterről jobbal a kapu kö­zepébe gurított. 1-8 el Csehiék próbálkozásait. A hazaiak a második félidő első negyedóráját leszá­mítva kritikán aluli teljesítményt nyújtot­tak, s a Cegléd megérdemelte a nagy gól­különbségű győzelmet. Veres játékvezető mindig akciókörelben volt, és a sárga lapok kiosztásakor is követ­kezetesnek bizonyult. Faragó László Mesterméb­en MAGYAR BALÁZS: - A kitűnő erők­­ből álló Cegléd minden csapatrészében felülmúlt bennünket. VÁGÓ ATTILA: - Ha otthon is ha­sonló felfogásban küzdenénk, meré­szebb álmokat is szövögethetnénk. Az NB I állása A békéscsabaiak által megóvott Békéscsaba-Videoton mérkő­zés eredményét (0-2), a jogerős határozatig függőben kell tar­tani, ezért az eredmény nem szerepel a táblázatban. A 27. for­dulóban elmaradt Szolnok-Dunakeszi mérkőzést a tervek sze­rint május 31-én rendezik. A bajnokság végén az 1. és 2. helye­zett feljut a PNB-be, a 3-13. helyen végzők bent maradnak az NB I-ben, a 14-20. helyezettek osztályozóra kényszerülnek. 1. Videoton 28 24 3 172-14+5875 2. Matáv Sopron 29 18 5 663-21+4259 3. Békéscsaba 28 16 7­345-24+2155 4. BKV Előre 29 16 6 750-24+2654 5. Kecskemét 29 15 41042-29+1349 6. Dunakeszi 28 13 7 842-34 +846 7. Kaposvár 29 12 8 925-25 044 8. Cegléd 29 12 71052-42+1043 9. III. Kerület FC 29 12 7­1041-47 -643 10. Százhalombatta 29 12 1­1146-32+1442 11. Szolnok 28 13 31248-52 -442 12. BVSC 29 10 91040-37 +339 13. Tiszaújváros 29 10 91035-35 039 14. Komló 29 9 81235-43 -8 35 15. Hajdúszoboszló 29 9 51538-62-24 32 16. REAC 29 10 21732-59-27 32 17. Demecser FC 29 5 101433-52-19 25 18. Diego FC Dabas 29 4 71826-53-27 19 19. Komáromi FC 29 4 61934-76-42 18 20. Csepel SC 29 3 32322-60-38 12 III Mestermérleg DAJKA LÁSZLÓ: - Ellenfe­lünk „százegy százalékosan” használta ki helyzeteit, bennünk viszont ma nem volt annyi, hogy megnyerjük a mérkőzést. NAGY LÁSZLÓ: - Az NB I-es szinthez képest színvonalas mér­kőzésen, fiatal csatárunk hely­zetfelismerésének köszönhetően szereztük meg a győzelmet. NEMZETI SPORT 3 Játék, kocogós tempóban Komáromi FC­­Diego FC Dallas 1-1 (1-0) Komárom, 300 néző. Vezette: Ákos (6) (Szabó R., Egedy) KOMÁROM: Pikács 6 - Mu­­sitz 6, Cseri 6, Gombos 6, Matics 6 - Schafranek 4, Bombicz 4, Andai 5, Megyesi 5 - Ugrai 6, Jankóczi 4. Edző: Rákos Attila DABAS: Hauer 5 - Pánczél 6, Ócsai 6, Danyis 5, Fánk 7 - Ma­gyart 5, Schrancz 5, Gazdag 6, Simon 5 - Nagy P. 5, Kozma 5. Edző: Bozai Gyula CSERE: Schafranek helyett Holbik (-), Bombicz helyett Kyriakosz (-) mindkettő a 62., Magyart helyett Bernáth (-) a 64., Jankóczi helyett Takó (-) a 77., Kozma helyett Bodzsár (-) a 84., Simon helyett Moll (-) a 87. percben . GÓLSZERZŐ: Ugrai a 41., Schrancz (11-esből) a 82. perc­ben SÁRGA LAP: Matics (Schranczot húzta vissza) a 2., Kozma (reklamálásért) a 70., Holbik (visszahúzta Nagy Pé­tert) a 82. percben SZÖGLETARÁNY: 8:4 (6:2) 41. perc: Megyesi szögletét kö­vetően Ugrai hét méterről a jobb felső sarokba fejelte a labdát. 1-0 82. perc: Nagy Péter elől Hol­bik a 16-oson belül szögletre rúgta a labdát. Közben Nagy el­esett, Ákos pedig a tizenegyes pontra mutatott. A büntetőből Schrancz a bal felső sarokba rúgta a labdát. 1-1 AZ NL OSZTÁLYZATA Rendkívül alacsony színvonalú, unalmas ta­­­­á­l­k­o­z­ó­t láthattak a nézők, akik a rengeteg pontatlanság, labda­kezelési hiba miatt sokat bosszankodtak. Ákos játékvezető a szünet után sokat hibázott, és erősen vi­tatható büntetőt ítélt a vendé­geknek. Kovács Barna Mestermérleg RÁKOS ATTILA: - Erőn­lét nélkül nem lehet focizni. BOZAI GYULA: - Komá­romban hagytunk két pontot. Győztes találat 35 mátéb­ól BKV Előre- Kecskeméti FC 1-2 (1-1) Sport u., 300 néző. Vezette: Kéri (8) (Farkas Gy., Kormos) BKV: Lippai 0 - Kovács A. 4 - Tí­már 5, Farkas A. 5 - Ócsai 4, Lukács 6, László 5, Török S. 5, Vincze Z. 5 -Szabados A. 4, Balaskó 4. Edző: Daj­­ker László KECSKEMÉT: Czigeth 6 - Barna Zs. 5 - Kollár 6, Maczó 6 - Kvasz 5, Kislőrincz 5, Gabala­­6, Pintér 5 - Vancsa 5 - Kalina 5­, Török L. 5. Edző: Nagy László CSERE: Balaskó helyett Patkós (5) és Vancsa helyett Kelemen (5) mindkettő a szünetben, Török L. he­lyett Gyánó (-) és László helyett Al­bert (-) mindkettő a 70., Török S. he­lyett Bene (-) a 77., Kalina helyett Molnár I. (-) a 84. percben GÓLSZERZŐ: Lippai (öngól) a 25., Lukács a 38., Gyánó a 76. perc­ben SÁRGA LAP: Pintér (felvágta Ócsait) az 58., Maczó (megrúgta Szabadost) a 75., Gyánó (túlzott gól­örömért) a 76. percben SZÖGLETARÁNY: 7:5 (4:1) 25. perc: Vincze Zoltán bizonyta­lankodása után Török László szer­zett labdát, 22 méterre a BKV kapu­­jától, majd egy igazítás után ballal félmagasan kapura bombázott. A labda a jobb kapufáról az elvetődő Lippai hátára, onnan pedig a hálóba pattant. Öngól, 0-1 38. perc: Tímár a jobbösszekötő helyéről középre ívelt, ahol Lukács a lecövekelt Barna Zsolt mellett felug­rott, és tíz méterről az ötösön álló Czigeth fölött a jobb sarokba fejelt. 1-1 76. perc: A BKV utolsó embere, Kovács Attila passzát Gyánó elcsíp­te, majd 35 méterről, jobb oldalról, a tizenegyes ponton álló Lippai felett jobbal egyből a hálóba ívelte. 1-2 KJtfPfWTtWJjWl Kényelmes, kocogós játékkal telt az első félidő. A BKV enyhe mezőnyfölényben futballozott az első hu­szonöt percben, ám csatárai keveset mozogtak, így egy Balaskó-próbálkozáson kívül nem tudtak helyzetet ki­alakítani. A vendégek Török László jól eltalált lövésé­nek és Lippai hátának is köszönhetően, váratlanul ve­zetést szereztek. Ezzel egy fokkal határozottabb tá­madójátékra sarkallták a pályaválasztókat, akik egy védelmi hibát kihasz­nálva egyenlítettek. A második játékrészt is az álmosító iram jellemezte. A mérkőzést végül a hazai védelem sebezhetősége döntötte el. Az addig is bi­zonytalankodva játszó Kovács Attila hibája, valamint az NB I-ben debütá­ló, csereként beálló Gyánó pazar megoldása döntött. Kért játékvezetőt néhány alkalommal félrevezették segítői, ezt leszámít­va jól bíráskodott. Bordás Gábor AZ NS OSZTÁLYZATA A 29. forduló válogatottja Bak (Szolnok) 7 - Varga S. (Tisza­­újváros) 8, Ulrich (Békéscsaba) 7, Sztanó (Százhalombatta) 7 - Kiss P. (Cegléd) 8, Bencze (Százhalombatta) 8, Szoboszlai (Szolnok) 7, Szabó T. (Cegléd) 7 - Keresztúri (Cegléd)­7, Ká­rolyi R. (Százhalombatta) 8, Marcsek (Demecser) 7 A forduló játékvezetője: Saskő­y Szabolcs (Békéscsaba -Komló) 9