Nemzeti Sport, 2004. június (102. évfolyam, 148-177. szám)

2004-06-06 / 153. szám

LABDARÚGÁS OSZTÁLYOZÓ AZ ARANY ÁSZOK LIGÁÉRT Most a döntetlen is elég volt Illés Béla első félidei találata biztossá tette, hogy a Haladás megmenekült a kieséstől Illés helyett Seper a Virágh helyett Las­ 64., Kaj helyett Kas a 60., Miskolczi Schimmer a 66., helyett Ignácz Z. a Szűcs M. helyett 76. percben Kincses a 83. perc­ben így bíráskodott: Kassai Viktornak nem volt könnyű dolga a csúszós, mély talajú pá­lyán. Mindkét csapat játékosai sokat szabálytalankodtak, ezt a sárga lapok is jelzik. A test test elleni párharcok meg­ítélésénél azonban többször is tévedett. A mérkőzésről tudósított: KISS ÁRPÁD SÁRGA LAP Szabó Z. (Hegedűst megrúgta) a 25., Popan (veszélyeztette Ba­logh Tamás testi épségét) a 26., Kaj (Márton lerántásáért) az 53., Turóczi (Tóth Péter felvágásá­ért) a 61., Tóth P. (Turóczit gáncsolta) a 66., Balogh T. és Ambrusz (dulakodásért) mind­kettő­ a 75., Seper (Popan lerán­tásáért) a 82., Farkas A. (labdael­­rúgásért) a 85. percben SZÖGLETARÁNY: 3:3 (2:1) 21. perc: Tüske átadásával Illés ugrott ki a balösszekötő helyén, majd 15 méterről, a kiinduló Németh Viktor mellett a kapu közepébe emelte a labdát. 1-0 83. perc: Popan a jobb oldalról, laposan belőtt a labdát öt méter­ről továbbította a jobb alsó sa­rokba. 1-1 A Nyíregyházán lejátszott első ta­lálkozón a szombathelyieknek si­került előnyt szerezni. Egy góllal bizonyultak jobbnak a vendéglá­tókkal szemben. Hogy a visszau­tat a vasi székhelyre, vagyis az 500 kilométeres túrát könnyebben tudják elviselni a játékosok, ezért Hajdúszoboszlón tartottak pihenőt. Ott éjszakáztak, majd onnan folytatták útjukat, de nem Szombathelyre tértek vissza, ha­nem a gyógyvizéről híres Bük­fürdőre. Szombat délelőtt még itt edzettek, és csak ebéd után értek át a mérkőzés helyszínére a Rohonczi úti stadionba, Szom­bathelyre. A vendégcsapat sem bízott semmit a véletlenre, ezért péntek reggel keltek útra. Az ügy pikantériája, hogy a nyíregyházi delegáció is Bükfürdőt választotta a pihenése helyéül... Amíg a Lombard FC az első osztály tagságának meghosszab­bításáért harcolt, a szombathelyi vezetők már a jövőre gondolnak. Gelei Károly ügyvezető igazga­tótól megtudtuk: szóba került, hogy a szomszéd Sárvár NB II- es csapata vagy a kissé távolabb eső Hévíz legyen a zöld-fehérek fiókegyüttese. A Haladásnál Tóth Iván has­­falizom-húzódása nem jött rendbe, és dr. Andics Tamás csapatorvos javaslatára nem vál­lalhatta a játékot. Az egész napos esőzés a mérkőzés kezdetére sem állt el, így elég mély, csú­szós talajú küzdőtér fogadta a já­tékosokat. Ennek ellenére jó iramban kezdődött a találkozó. Az első veszélyes lövést Szabó Zoltán küldte kapura a 3. perc­ben, de Németh Viktornak má­sodszorra sikerült tisztáznia. A másik oldalon Cipf Zoltán 16 méteres lövését követően Ba­logh Tamás a mezőnybe öklözte a labdát. A 14. percben adódott az első nagy gólszerzési lehe­tőség Tóth Péter előtt, amikor a balösszekötő helyén kapott nagyszerű labdát, de 14 méterről csúnyán fölé lőtte azt. A 21. percben aztán igazi Illés Béla­­produkciónak tapsolhatott a szombathelyi közönség. A balösszekötő helyén ugrott ki, és a kapujából kimozduló Németh Viktor mellett a kapu közepébe emelte a labdát. Ezzel a góllal összesítésben 2-0-s előnyre tett szert a szombathelyi gárda. A nyírségiek nem adták fel, bátran kezdeményeztek, de a ka­pura nem sok veszélyt jelentet­tek. A szombathelyi védők Jagodics Zoltán vezérletével még idejében közbe tudtak lép­ni, és meghiúsították a vendég­csapat próbálkozásait. A 42. percben adódott ismét egy nagy lehetőség a nyíregyháziak szá­mára, amikor Márton István jobb oldalról elvégzett szabad­rúgása után Ambrusz Árpád fe­jelhetett nyolc méterről kapura, de a labda középre szállt, így Ba­logh Tamás biztosan hárított. A Haladás támadásával indult a második játékrész. Szabó Zol­tán veszélyeztette a vendégek kapuját, de 15 méterről leadott lapos lövése után Németh Vik­tor lábbal hárította a labdát, majd Farkas Attila hat méterről, éles szögből leadott fejesét követően elszállt a labda a kapu előtt. A vendégcsapat fokozato­san átvette a játék irányítását. Ám hiába próbálkozott támadás­vezetésekkel, az akciók rendre lesen akadtak el. A szorgos pró­bálkozásoknak azonban a a 83. percben mégis meglett az ered­ménye. Ekkor Grigoran Popan jó ütemben érkezett a Haladás kapuja elé, és nem hibázott. Ez a gól viszont csak arra volt jó, hogy ne kettős vereséggel ma­radjon alul a párbajban a Nyír­egyháza. Összesítésben: 2-1 a Lom­­bardnak J0: Jagodics Z., Illés, Farkas A., ill. Szatke, Hegedűs, Már­ton Mestermérleg Tóth Bálint: - A két mérkőzés összesítése alapján úgy érzem, meg­­érdemelten maradt a csapat az él­vonalban. Tisztelettel köszönjük szurkolóinknak, hogy a végsőkig bíztak bennünk. Herédi Attila: - Gratulálok a Haladásnak, jövőre ismét megpró­báljuk. Em­u I * '­­ , ' LOMBARD FC NYÍREGYHÁZA Balogh I. — Szűcs Németh V. -Laka- M. Jagodics Z., Far­­tos, Szatke, Amb­­rias A., Róth - Sza­­rusz, Virága­­­bó Z., Kaj. Rajos, Miskolczi, Turóczi, Tóth P. - Tüske, N­- Hegedűs, Cipi­­­l és Popan, Márton Szakmai igazgató: Vezetőedző­: Tóth Bálint Herédi Attila Vezette: Kassai (Erős G.­ Varga II.) FOTÓ: UNGLER TAMÁS Márton Istvánnak (balra) nemcsak a Haladás védőivel, hanem a víz alatt álló pályával is meg kellett küzdenie NB II Otthon nyert a Veszprém Horváth László mesterhármast szerzett PMMEL-CSOPORT VSC-LEGEA-PÉNZÜGYŐR 3-2 (1-0) Veszprém, 200 néző. V: Kepe VESZPRÉM: Varga - Hajgató, Tusori, Foki, CURCIC - Szö­llő­skei (Gosztola), Bényi (Kottyán), Pákái, GUNTHER (Németh)-Sz­­abadfi, HORVÁTH. Edző: Vágó Attila PÉNZÜGYŐR: Stefán - Mihalik, KISZELY, Vainer, Diószegi (Szupek) - CSÁKVÁRI, Pavkó, Hadobás, Patkó - Rajkó (Makula), Polákovics (Bocsó). Edző: Eipel Ferenc G: Horváth (3), ill. Hajgató (öngól), Polákovics A VASÁRNAPI PROGRAM Tatai HAC-Szigetszentm­iklósi Tk,Áára, 18.00. V: Ábrahám T. (Nagy I. A., Egedy). Komlói Bányász SK-Barcs SC, Komló, 18.00. V: Gergely S. (Gyarmati I ., Varga II L.). Erzsébeti SMTK-Hungaro Cas­­ing—Mezőfalva MSE, Ady Endre út, 18.00. V: Vida J. (Takács A., Puskás S.). Moson­magyaróvári TE 1904—Celldömölki VSE, Mosonmagyaróvár, 18.00. V: Gaál 8. (Ha­ris, Szalai Z.) Sárvár FC—Balatonlelle SE, Sárvár, 18.00. V: Horváth II G. (Balog J., Makkosné) Budafok FK—Budakalászi MSE­­Cora, Promontor u., 18.00. V: Némethi (Vé­kony, Horváth R). Paksi SE-Kaposvölgye VSC-Nagyberki, Paks, 18.00. V: Herbály (Tamássy, Koch) # WIMNLR Telefon: 478-7100 Baktalórántháza VSE-BVSC, Baktalóránt­­háza, 18.00. V: Szabó S. (Tóth P, Vári). Put­­nok VSE-Karcagi SE, Putnok, 18.00. V: Ember T. (Farkas B., Zámbó). Gyulai Ter­mál FC-Salgótarjáni BTC, Gyula, 18.00. V: Filus (Heibl, Tumó) Kiskunhalasi FC-Sá­toraljújhelyi TE, Kiskunhalas, 18.00. V: Kö­kény (Székely, Vámos T.). Kistarcsai PFK-Szentesi TE, Kistarcsa, 18.00. V: Bukovics (Ottó, Varga Zs.). Soroksár SC-Vecsési FC, Haraszti út, 18.00. V: Hor­váth S. (Beidek, Száraz). Orosháza FC-Mátészalka FC-Medicor, Orosháza, 18.00. V: Kóródi II L. (Száva, Tamássy). Makó FC-Kazincbarcikai SC, Makó, 18.00. V: Medovarszki I. (Medovarszki J, Szpisják) NB­HL BUDAÖRSI ARANYCSATA Alföld-csoport. Június 6., vasárnap, 18.00: Szarvas-Örkény, Szajol—Hetényegyháza, Nagykáta-Kondoros, Hódmezővásárhe­­ly—Rákóczifalva, Gyomaendrőd-Fegyvernek, Jamina-Tápiószecső, Algyő—Cegléd, Monor-Túrkeve Bakony-csoport. Június 6., vasárnap, 18.00: Sopron-Sümeg, Uraiújfalu—Kőszeg, Integrál-DAC— Vasszécseny, Csoma-János­­somoja, Kapuvár-Pápa, Keszthely-Répce­­lak, G­yirmót-Ajka, Teskánd-Tapolca Dráv­a-csoport. Június 6., vasárnap, 17.011: Bonyhád-Völgység-PVSK, Hi­das-Baja, Kozármisleny-Nagyatád, Harkány-Szentlőrinc, Bóly-Zamárdi, Bala­­tonboglár-Mohács, Beremend-Szekszárd, Marcali-Dombóvár Duna csoport. Június 6., vasárnap, 18.00: Balatonfüred—Ácsi Kinizsi, Budaörs-Felc­­sút, Rákosmenti Rojik—Esztergom, Ikarus- Maroshegy—III. Kerületi TUE, Gázművek-S­­zomor-Zsámbék, Oroszlány-Mór, Nagyig­­mánc-Százhalombatta, Dorog-Dömsöd Mátra-csoport. Június 6., vasárnap, 18.00: Gödöllő—Jászberény, Fót-Mag­­yargiri, Gyöngyös-Láng, Egerszalók— Duna­keszi Vasutas, Tura-RAFC, Jásza­páti-Besenyőtelek, Veresegyház—Taksony, Mező­kövesd—Gyöngyöshalász Tisza-csoport. Június 6., vasárnap, 17.00: Hajdúdorog—Bocs, Tuzsér-Mád, Rakamaz- Ibrány, Szirmabesenyő-Balmazújváros, Vásá­­snamény-Szakoly, Hajdúnánás—Lé­­tavértes, Hajdúböszörmény-Volán-Sényő. Szabadnapos: Abaújszántó ’INNER SPORT­ CSOPORT 4 neisn­ji sport OSZTÁLYOZÓ AZ ARANY ÁSZOK LIGÁÉRT Kimaradt egy-egy tizenegyes A békéscsabai szurkolók úgy ünnepelték a bentmaradást, mintha bajnok lett volna a csapatuk Fekete R - Schindler, FarkasiT-Mmea, Grujics, Udvari, Va- Felföldi, Pomper, Lenterryi - Szeverényi, Virágh T.-Kőhalmi, Simon, Kovács Béla, Kovács Balázs, Vincze Z. - Javrujan, Burzi, Horváth T. - Miculescu Nyerges, Kocsis I. Megbízott edző: Vezetőedző: Németh Zoltán Bognár György­­röcafeién helyett Tóth Gy. az 59., Ko- Havrán az 59., Pom­­rács B. helyett Pa­­per helyett Lendvai Jóczai a 75., Szeve­ a 73., Kocsis I. Ke­rényi helyett Bánfel­­lyett Dinka a 84. és a 83. percben percben Vezette: Hanacsek (Kovács P., Béna) így bíráskodott: Hanacsek Attilának az el­ső játékrészben nem akadt dolga, a má­sodikban sokszor meg kellett fékeznie a két csapatot, mert a játékosok időnként indulatosan futballoztak. A tizenegye­seknél közel állt az esetekhez, és mindkét­szer jogosan ítélt büntetőt. A mérkőzésről tudósított: JÁVOR PÉTER SÁRGA LAP Udvari (Nyergest elgáncsolta) a 41., Pomper (reklamálásért) a 66., Simon (Horváth Tamást buktatta) a 69., Grujics (Nyergest hátulról akasztot­ta) a 84., Kovács Balázs (Vincze Zol­tánt felrúgta) a 89. percben SZÖGLETARÁNY: 4:9 (2:6) 13. perc: Kovács Béla ugratta ki Szeverényit. A csabaiak középpá­lyása megiramodott, két védő kö­zött átkígyózott, majd a kimoz­duló Farkas Balázs mellett jobb láb­bal, tíz méterről a kapu bal sarká­ba gurította a labdát. 1-0 26. perc: Kocsis István cselezge­tett a 16-oson belül, amikor Gru­jics elhúzta a lábát, tizenegyes. A büntetőből Némedi nagy erővel a lécre lőtte a labdát. 65. perc: Javrujan balról betört a 16-oson belülre. Miután kicselez­te Felföldit, a vendégek védője há­tulról ellökte, ez is 11-es. A bün­tetőből Javrujan nagy erővel a ka­pu jobb oldala felé lőtte a labdát, de a jó irányba vetődő Farkas Ba­lázs a jobb kapufára ütötte azt. 78. perc: Javrujan a jobb oldalon egészen az alapvonalig cselezte ma­gát, majd laposan begurított közép­re, ahol Tóth György jobb lábbal, öt méterről a jobb kapufa tövére gurította a labdát, ami onnan a ka­pu túlsó sarkába gurult. 2-0 92. perc: Havrán cselezgetett a bé­késcsabai 16-oson belül, majd a védők között Nyerges elé gurított, aki egy csel után, jobb lábbal, öt méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 2-1 Bár még a gyepen kellett szom­baton bizonyítania a békéscsabai csapatnak, a zuhanyhíradó szerint a színfalak mögött is zajlik az élet. Mindenekelőtt az a kérdés, ősztől ki vezényelheti a csapatot, Németh Zoltán megbízott edző is elhagyja az Előrét. A városban látták meg­fordulni Vágó Attilát, de felmerült Sarlós András és Glázer Róbert ne­ve is. Ami a játékosokat illeti: 14 csa­bai labdarúgónak jár le a szer­ződése. A kapusok közül Matkó Zsolt nem biztos hogy marad, és az is kérdéses, hogy Kovács Béla és Vincze Zoltán a lilákat erősíti-e az új bajnokságban. A sérüléséből las­san felépülő Megyesi Lászlóról is azt hallani, továbbáll, miként az ör­mény légiósnak, Jegija Javrujannak is akadnak kérői. Ami viszont po­zitívum: pénteken kiosztották a lab­darúgóknak a fizetéseket - talán ez­zel is ösztönözve az osztályozó má­sodik mérkőzése előtt. Az első negyedórában többször is tűzijáték alakult ki a rákospalo­taiak kapuja előtt, így nem volt vá­ratlan a békéscsabaiak gyorsan szü­letett gólja. Ám ez mintha a vendé­geket nyugtatta volna meg jobban, ugyanis átvették a mérkőzés irányí­tását, és gyors, rövidpasszos játék­kal többször is eljutottak Fekete Róbert kapujához, csak éppen a be­­­fejezésekkel akadt gondjuk. A ven­dégeknek a kihagyott tizenegyes sem szegte kedvüket, egymás után alakították ki a helyzeteket, volt dol­ga a lya-fehér védelemnek, amely vi­szont jól állt a lábán Udvari Sza­bolcs vezérletével. A védők viszont, ha labdát szereztek, próbálták az elől lévő társakat helyzetbe hozni, ám a támadók gyorsan elvesztették a labdát. Kegyes volt a sors a há­zigazdákhoz, hogy egygólos előn­nyel térhettek pihenőre. A fordulás után a békéscsabai­ak is nagyobb iramra kapcsoltak, így valamivel kiegyensúlyozottabb lett a mérkőzés. Mindkét csapat so­kat támadott, de a védelmek és a kapusok jól dolgoztak. Végül a két félidő alapján a csabaiak megérde­melten győztek, és 3-1 -es összesí­téssel megtartották első osztályú tagságukat. A mérkőzés lefújása után a hazai publikum úgy ünne­pelte labdarúgóit, mintha a bajno­ki címet harcolták volna ki... Összesítésben: 3-1 a Békéscsa­bának JO: Schindler, Udvari, Valen­­tényi, Simon, ill. Farkas B., Kőhal­mi, Kovács Balázs Mestermérleg Németh Zoltán: - A vezető gólunk minket zavart meg, a REAC vi­szont nyugodtabban futballozott. A m násodik félidőben a kontrákból sok helyzetünk adódott, de sajnos azok ki­maradtak. A csapat teljesítette a ter­vet, a következő évadot is az első osz­tályban kezdheti. Bognár György: - Emelt fővel jöhetett le a csapatunk a pályáról. Ezen a mérkőzésen jól futballoztunk, de a labdarúgást gólra játsszák. BÉKÉSCSABA MAC__________ HIRDETÉS SÖRSÁTOR BÉRELZETŐ 06-29-611600 MMIM 2004. június 6., vasárnap