Nemzeti Sport, 2008. április (106. évfolyam, 89-118. szám)

2008-04-01 / 89. szám

4! LABDARÚGÁS nemzetisport 2008. április 1., kedd SOPRONI LIGA, 21. FORDULÓ \ Németh G. Balog Zs., Pandur, Unierzyski, Pillér Kincses, Pavicsevics, N. Nikolics, Németh N. Lázok, Sowunmi CSERE: Pandur helyett B.Tóth a 68., Lázok helyett Jovánczai a 79. N. Nikolics helyett Bielik a 90. percben Balajcza Regedei, Korcsmár, Juhár, Sacijo Bozsics, Habi, Hajdú NI, Foxi Tisza, Kovács Z CSERE: Korcsmár helyett Böjte a szünetben, Tisza helyett Gyűrök a 87., Foxi helyett Ebala a 90. percben Illovszky-stadion, 4000 néző Gólszerző: Tisza (0-1) a 67. percben Sárga lap: Pillér (Tisza buktatásáért) a 22., Nikolics (Bozsics felrúgásáért) a 40., Pavicsevics (Foxi lerántásáért) az 58., Tisza (Pillér buktatásáért) a 81. percben Játékvezető: Fábián Mihály (9). Szinte hibátlanul vezette a találkozót, de ezt asszisz­tenseinek is köszönheti, akik rendre jól segítették munkáját. Asszisztensek: Varga Zs., Pápai Z. Szögletarány: 8:5 (4:4) NL-KRITIKA A MECCSRŐL Bizonytalan védőmunka• A futball legegyszerűbb formáját választotta a Vasas az Újpest ellen: az angyalföldiek általában kihagyták a középpályássort a direkt táma­dásvezetés során. A szélső hátvé­dek - Balog Zsolt és Pillér József­­az újpesti védővonal mögé próbál­ták átívelni a labdát, amire a két gyors hazai támadó, Lázok János és Sowunmi Thomas már az elrú­­gás pillanatában rástartolt, el­kerülve ezzel a leshelyzetet. Az első félidőben így többször is ziccerbe került a piros-kék csapat, ám a helyzetek rendre kimaradtak. A vendégek védelme nem csupán a mögéjük többször belőtt labdák mi­att hibáztatható: a belső tengely bi­zonytalankodása mellett a szélső bekkek azért bírálhatók, mert alig­­alig léptek be az újpesti akciókba. A második negyvenöt percre azon­ban felborult az addig látott forga­tókönyv, a lilák feljebb tolták védő­vonalukat, átvették a kezdeménye­zést, és hosszú percekre saját ka­puja elé szögezték a Vasast. Az Új­pest győztes találata mégsem tuda­tos - a második félidőben már többször észrevehető - támadás végén született, hanem egy jól elta­lált szabadrúgás döntött. OSZTÁLYZAT AZ NLJÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE­­ VASAS Németh Gábor 6 Sokáig azt hittük, megfázik az ácsorgás­­ban, aztán a második félidőben megiz­zasztották, volt két nagy védése. Balog Zsolt 5 A katonaságnál szeretnék, mert fegyel­mezett, mint egy őrmester. Pandur Péter 6 A védő matricaként tapadt Kovács Zol­tánra. Máriusz Unierzyski 5 Sokáig úgy érezhette magát, mint vala­mi gróf: kevés, de elegáns mozgás. Pillér József : A mezszáma 32 - legalább ennyiszer szerelte is az újpestieket. Kincses Péter 6 Azon kevesek közé tartozik, akiken még látszik, hogy tanítottak is futballozni. Csedomir Pavicsevics 4 A szertárosok réme: szétcincálta az el­lenfél mezét. Nenad Nikolics 4 Fia nem szabálytalankodott volna annyit, észre sem vesszük, hogy a pályán van. Németh Norbert Tud lőni, csak éppen az Újpest ellen nem nagyon akart. Lázok János 5 Futni tud, de az atlétikai versenyt hétfőn valahol máshol rendezték. Sowunmi Thomas 4 Ebben a mezőnyben minden meccsen gólt kellene rúgnia, úgyhogy nagy az adóssága. A CSERÉK közül B. Tóth Balázs (-), Jovánczai Zoltán (-) és Martin Bielik (-) elkönyvelhetett magának egy bajnoki mérkőzést, ami kritika a szereplésükre nézve, a pályára küldésük után esett vissza a Vasas játéka. ÚJPEST Balajcza Szabolcs 8 Parádésan védett, teljesítményéért a társaitól köszönet, a vezetőktől extra prémium jár. Regedei Csaba 5 Az első félidőben behúzta a kéziféket, a másodikban kiengedte. Korcsmár Zsolt 1 Kapitális hibájával úgy megijesztette Urbányi Istvánt, hogy az edző a szünet­ben bennfelejtette az öltözőben. Juhár Tamás 8 A kaszinóban is lenne esélye, keveset kockáztatva, tutira játszott. Sajjo Haitian 4 Hajdanán az itt tanuló afrikai diákok kö­zül tűntek fel ilyen darabos játékosok a BLSZ-bajnokságban. Mario Bozsics 4 Egészségére! Kényelmesen végigko­cogta a mérkőzést. Habi Ronald­o Dolgozott Mario Bozsics helyett is, ő volt az, akinek kedve is volt futballozni. Hajdú Norbert Néha a szabadrúgásokhoz letett labda környékén láttuk feltűnni. Foxi Ketheroama 5 Kézilabdás védekezése remek, lökdösődik, de ha megindul, emlékeztet egy futballistára. Tisza Tibor 6 Sokáig kerestük, nem találtuk. Aztán odaállt a szabadrúgás mögé, és hős lett. Kovács Zoltán 4 Ezúttal nem tudta magáról levakarni a matricát... A CSERÉK közül Böjte Attila (5) beállásá­val kicsit mozgékonyabb, egyben stabi­labb lett a lilák védekezése, Gyűrök Ta­más (-) és Christian Ebala (-) nem so­kat tett hozzá a meccshez. Illovszky Rudolf kórházban ■­rjesztő hírt közölt a hangosbemondó a Vasas-Újpest mérkőzés előtt. Ki­derült, hogy az összes angyalföldi találkozót rendre a helyszínen megtekin­tő Illovszky Rudolf kórházba került, ezért nem lehetett jelen a bajnokin. Meg­tudtuk, a Vasas-legendát fekélygyanúval kezelik a Kútvölgyi kórházban, de állapota szerencsére stabil. Bár Illovszky Rudolf nem tudta megnézni az összecsapást, mert szobájában nincs televízió, Markovits László, az egye­sület elnöke többször is tájékoztatta telefonon a történésekről.» ■ A mérkőzésről tudósított: KEMÉNY KRISTÓF, VINCZE ANDRÁS Tisza Tibor szabadrúgásgóljá­­val nyert az Újpest Angyalföl­dön, holott a helyzetek soka­ságát elpuskázó Vasas már az első félidőben eldönthette volna a meccset. A magyar futballnak egy szeren­cséje van: itt megállt az idő. Leg­alábbis a még kitartó szurkolókat figyelve megállapítható, a masz­­szívan meccsre járó emberek kö­zül úgy nyolcszázan már régről ismerik egymást arcról, úgyhogy amíg ezeknek a fanatikusoknak bírja a szívük, nem maradnak teljesen üresen a stadionok szé­kei. Más kérdés persze, hogy az „őskövületekben” is annyi kese­rűség halmozódott fel az utóbbi évtized során, hogy már a kezdés előtti beszélgetéseiket hallgatva minden, pályára lépő mai játé­kosnak elillanna az amúgy nem csekély önbizalma. Olyasmiről pedig már nem is beszélnek, hogy a Vasas-Újpest hajdan rangadónak számított. Ám az összecsapás ma a külön­legesen érdekes meccs titulusát is csak azzal érdemelhette ki, hogy a pályára küldött 22 játékos a bajnokságban és a Magyar Ku­pában mutatott gyenge futball miatt megtépázott edzői becsü­letekért hajthatott. Persze ezért még nem venne jegyet az ember az újkori bajnokikra, sőt miután nagy egyéniség stoplija sem szántja manapság a gyepet, a ki­fizetett forintok miatt különös­képpen szomorúan szemlélheti a mai magyar focivalóságot. A Vasas-Újpest mérkőzés első félideje - ha már a valóság... - szinte minősíthetetlen volt. Az angyalföldi szurkolók legfeljebb azzal vigasztalhatták magukat, hogy az övéik legalább felvillan­tottak valamit abból, amit a vilá­gon másutt szeretni való amatőr futballnak hívnak: féltucatnyi helyzetet ügyetlenkedtek el. S ha már helyzet... Jobb híján a meccset eldönte­ni hivatott két támadó - Sowunmi Thomas és Kovács Zoltán - játékának hatékonysá­gát elemezgettük (a Vasas csatá­rának „termése” három jó passz, négy lövés, két jó csel, négy rossz csel és három fejes; az újpestié: négy jó passz, nulla lövés, három jó csel, nyolc rossz csel és két fe­jes volt), de túl messzire végül nem juthattunk, mert egy har­madik, Tisza Tibor szerzett gólt, akiről pedig óra elteltével valaki azt állapította meg, hogy a talált tárgyak osztályán vehetné át a pályán elvesztegetett hatvanegy­­néhány percét. Poénnak jó volt a megjegyzés, de a végszó úgy szólt: az epizo­distából lett hős, aki a követke­zőképpen kommentálta a maga szemszögéből a mérkőzést. „Nagyon szeretem a kiélezett szituációkat, ezért is igazoltam Újpestre - mondta Tisza Tibor, aki, hogy a honi focivalóságnál maradjunk, nem tusolt le, mert a Fáy utcai vendégöltözőben csak hideg víz folyt a csapból... - A szabadrúgásomig nem nagyon volt lehetőségünk, de ilyen rossz talajú pályán nem is lehet szépen és hatékonyan játszani. Éreztem, hogy döntő lehet a szabadrúgás, koncentráltam, szerencsére be­ment. Sokat gyakorolom ezeket a lövéseket, éppen azért, hogy ilyen esetekben értékesíteni tudjam a helyzeteket.” A Tabella a 6. oldalon Epizodistából lett végül ünnepelt hős Tisza Tibor góljának jutalma”: hideg víz az öltözőben Tisza Tibor (fehér mezben) jobbára szenvedett, szabadrúgásból viszont könnyedén szerzett gólt FOTÓ: FARKAS MESTERMÉRLEG Jó szellemben játszott, kitűnő teljesítménnyel rukkolt ki a csa­pat. Az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést, hiszen sokkal több lehetőségünk volt, sőt azt gondolom, ha mi szerezzük az első gólt, nem tu­dott volna felállni az ellenfél. Saj­nos a szünetben két játékos is jelezte, hogy nem bírja tovább, ezért személyi és szerkezeti vál­toztatásokat kellett eszközöl­nöm. Mögéjük ívelve a labdát, hibára akartuk késztetni a ven­dégek hátvédjeit. Sajnálom, hogy nem sikerült pontot vagy pontokat szereznünk... MÉSZÖLY GÉZA a Vasas vezetőedzője Az első félidőt rettenetesen ne­héz volt átvészelni, tudtam, a szünetben változtatni kell. Böjte Attilát azért küldtem pá­lyára, hogy higgadtságával, ru­tinjával átlendítse a csapatot a holtponton. A második félidő elején tíz perc ultimátumot ad­tam, de sikerült átszervezni, stabilabbá tenni a játékot, s a második félidőben már mi ala­kítottunk ki több helyzetet. Min­den játékosomnak tisztában kell lennie azzal, ezúttal kapu­sunk, Balajcza Szabolcs tette lehetővé, hogy a második fél­időben is legyen esé­lyünk a győzelemre. URBÁNYI ISTVÁN az Újpest vezetőedzője CS ”pmG­ÓL­­ PERCRE 21. perc: Lázok egyedül törhe­tett kapura, de ahelyett, hogy át­emelte vagy elhúzta volna a labdát a kilépő Balajcza fölött-mellett, erőből telibe lőtte a kapust. 40 perc: Lázok lopta el a labdát az újpesti térfél közepén bizony­talankodó Korcsmártól, egyedül tört a vendégek kapujára, ám mi­re lőhetett volna, elfáradt, így gyenge próbálkozását a kivetődő Balajcza védte. 67. perc: Tisza végzett el sza­badrúgást 23 méterre a Vasas ka­pujától, és jobblábas, élesen csa­varodó labdája után már hiába ve­tődött Németh Gábor, a kapu jobb oldalába vágódott. 0-1 69. perc: Foxi került helyzet­be, az újpestiek légiósa kilépett a hazai védők között, rávezette a labdát a kifutó Németh Gáborra, de nem tudta eldönteni, mit tegyen, így a kapus rávetődött a labdára. 73. perc: Hajdú 18 méterről nagy erővel meglőtt szabadrúgá­sa után a labda a jobb kapufáról került az alapvonalon túlra.