Nemzeti Sport, 2009. június (107. évfolyam, 148-176. szám)

2009-06-02 / 148. szám

4 LABDARÚGÁS nemzetisport , 2009.június 2., kedd I NB II KELETI CSOPORT­­ .............................._ _ ______ Ünnep meccs előtt, után Ferenczi István vezérletével a tavasszal még százszázalékos az FTC ■ TYSÉR NORBERT Továbbra is százszázalékos a tavasszal a Ferencváros, ezúttal a DVSC-DEAC ellen hátrányból fordítva győzött a zöld-fehér gárda. A találkozón Ferenczi István szezonbéli 35. és 36. gólját is megszerezte. Régen várt ünnepre készült a Fe­rencváros, mert bár már három fordulóval korábban biztossá vált, a zöld-fehérek bajnokként­ kerülnek vissza az élvonalba, az MTK II és a Baktalórántháza elleni idegenbeli meccs, vala­mint a Kazincbarcika elleni zárt kapus büntetés csak most tette lehetővé, hogy a Fradi átvehesse az aranyérmeket az Albert-sta­­dionban. S bár a DVSC-DEAC kezdőcsapatában nyolc olyan labdarúgó is volt, aki szombaton az élvonalbeli bajnoki címért járó aranyérmet átvehette, a tisztelet kijárt a Ferencvárosnak is. Bobby Davison ezúttal rövid­­nadrág helyett ingben, nyak­kendőben fogadta az elismerést Nemes Ferenctől. Borítékolható volt ugyanis, hogy a ferencvárosi szurkolók által nem éppen köz­kedvelt Kisteleki István MLSZ -el­nök nem látogat ki az Üllői útra, ám a füttykoncertet az alelnök sem kerülhette el. Bobby Davison ezzel a mérkőzéssel elbúcsúzott csapatától, Angliába utazik, hogy a pro licences edzői képesítést a július 25-i rajtig megszerezze. A bajnokságból hátralévő két mér­kőzésen Csató Sándor irányít. Július elején a csapat is köve­ti edzőjét Angliába, időközben ugyanis véglegessé vált a zöld­fehérek külföldi edzőtáborának programja: július 6-án a világ legrégebben (1857) alapított lab­darúgóklubjával, a Sheffield FC- vel, két nappal később a Lincoln Cityvel, július 11-én Ferenczi Ist­ván korábbi csapatával, a Barns­ley FC-vel játszanak felkészülési mérkőzést. Sokáig úgy tetszett, a hazaiak a DVSC-DEAC elleni bajnokit is edzőmérkőzésnek tekintik, és ha Holczer Ádám nem véd három­szor is bravúrosan, illetve ha Vini­cius Leal Galbao „nem hal bele” többször is a szépségbe, a „kis Loki” fél óra elteltével megnyug­tató előnyt szerezhetett volna. A brazil légiós a 36. percben aztán csak betalált, ám a Ferencvá­ros pillanatok alatt egyenlített, s előnnyel is fordulhatott volna. Az előnyt aztán a második félidő elején szerezte meg a hazai csa­pat, némi bírói jóindulattal, mi­után a Szűcs István mellkasáról levágódó labdát­­ Szpisják Zsolt partjelző intésére Bede Ferenc játékvezető kezezésnek vélte, s a megítélt büntetőből Ferenczi Ist­ván szezonbeli 36. gólját is meg­szerezte. A találkozó végén a cse­reként beálló Kamaté Dramane tette teljessé a hazaiak ünnepét. A­z Ferencváros először fordított hát- i­rányból az idei szezonban, igaz,­­ eddig csak egyszer, a Bőcs KSC el­­­­len a második fordulóban fordult­­ elő, hogy a zöld-fehérek ellenfele “­­szerezzen vezetést. ____________________________________________________(1-1) A mérkőzés osztályzata: 3 Albert-stadion, 4500 néző. Vezette: Bede F. (6) (Szpisják, Albert I.) FERENCVÁROS: Holczer 7 - Lawton 7, Dragóner 7, Csiszár 6, Fülöp N. 6 - Lip­csei P. 6,­­ Fitos 6, Ashmore 6 (B. Moussa 71.), Tóth B. 6 (Wedgbury 62.) - Shaw 6, Ferenczi 7, (Kamaté 76.) Vezetőedző: Bobby Davison DVSC-DEAC: Verpecz 7 - Nagy Z. 5, Ludánszki 5, Szűcs J.6, Fodor M. 6 - Huszák 6 (Bódi 71.), Spitzmüller 6, Lucas 6, Korhut 5 (Faggyas­­, 80.,) - Szilágyi P. 7, Vinicius 6 (Czanik­a, 65.) Edző: Kondás Elemér Gólszerző: Vinicius (0-1) a 36., Ferenczi (1-1) a 38., Ferenczi (11-esből, 2-1) az 50., Kamaté (3-1) a 86. percben MESTERMÉRLEG Bobby Davison: - Nagyon koncentráltan készültünk erre a mérkőzésre, mert tudtuk, hogy kemény ellenfél vár ránk. Az első félidőben a debreceni játéko­sok alaposan megnehezítették a dolgunkat, ezért is külön öröm számomra, hogy két góllal sikerült győznünk. Kondás Elemér: - Az első félidőben rengeteg helyzetet alakítottunk ki, ame­lyekből illett volna néhányat értékesíteni, s mivel ez nem sikerült, a második játékrészben ellenfelünk fölénk kerekedett, és megérdemelten nyert. FERENCVÁROS-DVSC-DEAC 3-1 A Ferenczi István már harminchat gólnál jár, ezúttal is tarthatatlan volt A mérkőzés osztályzata:­­ Ady Endre u., 300 néző. Vezette: Su­lyok G. (6) (Forgács, Sebestyén L.) ESMTK: Bonica 6-2,4 - Czakó 6, Var­ga A. 6, Marosfalvi 4, Tvaruska 5 (Végh G. 0,56.) - Agócs 6, Péter 5, Füzi K. 5, Nagy D. 4 (Soóky­­, 84.), Farkas A. 5 - V. Nikolics 4 (Samuel 5, a szünetben) Vezetőedző: Menczeles Iván KAZINCBARCIKA: Bod­ó 0 - Hanász 5, Nagy T. 5, Bányai 6, Sebők T. 6 - Kerék­gyártóé (Elek B.­, 90.), Kovács P. 6, Ke­rekes J.5, Zimányi 5- Stevica 6, Binder 5 (Romhányi­, 75., Debreczeni­, 88.) Vezetőedző: Koleszár György Gólszerző: Kerékgyártó (0-1) a 32. percben Kiállítva: Bonica (a gólhelyzet­ben lévő Stevicát buktatta) az 54. percben MESTERMÉRLEG Menczeles Iván: - A csatát ugyan elvesztettük, de a háború még tart. Koleszár György: -Szervezett, kemé­nyen küzdő csapatot sikerült legyőz­nünk, úgy érzem, megérdemelten. Tudósított: MAROS JÓZSEF ERZSÉBETI ESMTK KAZINCBARCIKAI SG 0-1 (0-1) JÁSZBERÉNYI SE­ MAKÓ FC 0-3 (0-1) A mérkőzés osztályzata: 3 Jászberény, 150 néző. Vezette: Nagy R. (6) (Márkus, Pápai) JÁSZBERÉNY: Papp T. 5 - Vaszicsku Z. 3 (Árpás­­, 68.), Villányi 5, Heve­ Si-Tóth 5, Szerencsi 4 - Maczó 4 (Kiss T.­­, 80.), Bárkányi 6, Lukácsi 6, Gulyás L. 4 (Csépe­­, 80.) - Ke­rekes Zs. 4, Flamar Á. 3 Vezetőedző: Váczi Gyula MAKÓ: Czirbus 0 - Rakonczai 5, Szamosszegi 6, Magyar 7, Gévay 5 ,Podonyi 6, Varga R. 7 (Csamangó­­, 77.), Puskás 7-2,5, Bány 6 (Kula­­csik, 80.) - Ngalle 6, Maróti S. 8 Vezetőedző: Kolozsvári János Gólszerző: Maróti S. (0-1) a 22., Bány (0-2) az 54., Maróti S. (0-3) a 79.percben Kiállítva: Puskás (túlzott kemény­ségért) a 38. percben MESTERMÉRLEG Váczi Gyula: - Gól és akarat nélkül nem lehet meccset nyerni. Kolozsvári János: - A kiállítás fel­ébresztett minket. Tudósított: GÉLEI JÓZSEF BOCS KSC :­­ SZOLNOKI MÁV FC 1-1 ________________________(1-0) A mérkőzés osztályzata: 2 Bocs, 200 néző. Vezette: Oláh G. (8) (Szalai Z., Varga G.) BOCS: Flamar Zs. 0 - Koszó 5, Martis 6, Cséke 5, Molnár Zs. 6- Ur 6 (Szak­szón­­, 88), Irhás 6, Vasas V. 5 (Lip­­ták­, 64.), George 6 - Urbin 5 (Ondó­­, 73.), Bárdi 5 Vezetőedző: Tóth László SZOLNOK: Kövesfalvi 6 - Szalai B. 5, Antal G. 6, Balogh P. 6-2,4, Kiss K. 5 - Rebecsák 4 (Zana­ 68.), Tisza K. 5, Mile 6, Germán 4 (Hullám 5-2,3,58.) - Kotula 6 (Kőkuti­­, 84.), Csehi T. 4 Vezetőedző: Vágó Attila Gólszerző: Mile (öngól, 1-0) a 18., Kotula (1-1) az 59. percben Kiállítva: Balogh P. (Ondó lerán­tásáért) a 83., Hullám (reklamálá­sért) a 85. percben MESTERMÉRLEG Tóth László: - Hiába támadtuk végig a mérkőzést, olykor még az üres kapuba sem találtunk be. Vágó Attila: - Mindkét gólt mi rúg­tuk, a döntetlen igazságos. Tudósított: DOROS LÁSZLÓ EMLÉKEZÉS NOSZT­ALGI­AMECCS• Régi moszkvai hősök Huszonöt évvel ezelőtt lett Európa-bajnok az ifiválogatott ■ SINKOVICS GÁBOR A magyar utánpótlás-futball leg­nagyobb sikerét 25 esztendővel ezelőtt az egykori Szovjetunióban érte el a Bicskei Bertalan irányí­totta ifiválogatott. Ennek a csa­patnak néhány tagja pünkösd­hétfőn Óbudán nosztalgiázott a III. kerület pályáján. „Kálmán, Kálmán, az Isten áld­jon meg, már megint elkéstél?...” Nem volt ezen mit szépíteni, Kovács Kálmán elkésett. A töb­biek Pintér Attila vezetésével már fejkörzést végeztek, olykor gim­­nasztikáztak, persze csak módjá­val, s várták a kezdést, amikor a Honvéd és a válogatott korábbi remek csatára, Kovács Kálmán beviharzott. Fájdalom, vele sem voltak meg tizenegyen, így aztán a nagypályás meccs helyett meg­állapodtak abban, hogy majd kiskapura, a pályán keresztbe fociznak egy jót. Csupa ismerős arc bukkant elő az öltözőből: Zsi­­vóczky Gyula, Szélpál László, Zsinka János, Deák Sán­dor, s persze ott volt Bicskei Bertalan fit­ten egészségesen, jókedvűen. Huszonöt esz­tendővel ezelőtt ugyanők már nem voltak ennyire nyu­godtak, sőt eluralko­dott rajtuk a meccsláz. Nem csoda, ifjú emberként kap­tak olyan lehetőséget az élettől, amelyet azóta sem felejtettek el. Úgy kezdődött, hogy 1981-ben az NSZK, 1982-ben Skócia, 1983-ban Franciaország lett az első. A történet akkor még nem rólunk szólt, csakhogy elérkeztünk 1984- hez, amikor is a Szovjetunióban rendezett ifi Eb döntőjébe beju­tottak a mi fiaink is. Csapa­tunk a csoportmeccse­­i­ken 3-0-ra verte m­eg­­ a cseheket, 2-1 -re a HL spanyolokat, 1-0- ra a svájciakat, az elődöntőben pedig 2-0-ra a lengyeleket. Cso­­da-e, ha a spanyol-­r­országi és a mexikói felnőtt világbajnokság között félúton a közvélemény, a sporttársadalom Moszkvára és a mi ificsapatunkra figyelt? A döntőben így állt fel a csa­pat: Petry - Haáz, Pintér, Szélpál, Keller - Deák, Kovács E., Orovecz (Zsivóczky) - Zsinka, Kovács K. Vincze. A meccs 0-0-ra végző­dött, tizenegyes rúgásokkal 3-2- re Magyarország csapata diadal­maskodott. Ennek immár 25 esztendeje. Pünkösdhétfőn a III. Kerületi TUE Hévízi úti sporttelepén bol­dogan ölelkeztek össze az egykori moszkvai hősök, illetve aki közü­lük el tudott jönni. Az esemény apropóján ettek, ittak egy jót a fiúk, mindenki mesélt kicsit ma­gáról, szerelést öltöttek (kaptak kölcsön) majd indultak ki a zöld gyepre, ahol még Bicskei Bertalan is beszállt a játékba. Az ellenfél a Bognár György vezette III. Kerü­let öregfiúk csapata volt - öröm volt nézni, az egyik oldalon Ko­vács Kálmán, a másikon Bognár György, mint egy Honvéd-MTK rangadón. Az eredményt most hagyjuk, Bicskei Bertalan szavai ennél fon­tosabbak. „Megadatott nekem, hogy dolgozhattam a magyar válo­gatottnál, irányíthattam baj­nokcsapatot, és kipróbálhattam magam külföldön, ám az 1984-es ifi Eb-t nyerő válogatott mindig is a legfontosabb emlékeim közé tartozik. Amikor bekapcsolom a számítógépemet, és keresek vala­milyen adatot magamról, mindig ez ugrik be elsőnek. Csodálatos emlék, s azt mondom, talán most Egyiptomban, az őszi vb-n megle­hetnek az utódok, akik talán még minket is leköröznek.* 0 ! EXKLUZÍV fotók a fradi- DRUKKER SZÉPSÉGRŐL! A szerdai Képes Sportban stúdió­­képek láthatók a 17 éves szép­ségkirá­lynő-je­löltrő­l, aki Fradi-drukker! ▲ Kovács Kálmán feje az 1984-es moszkvai Európa-bajnokságon is aranyat ért NYUGATI CSOPORT GYŐRI ETO FC II KAPOSVÖLGYE VSC 1-3 A mérkőzés osztályzata: 3 Győr, ETO-park, 200 néző. Vezette: Szőts G. (8) (Ring Gy, Habdák J.) GYŐR II: Molnár P. 5-Dömötör 6, Nyá­ri 6, Szemerey 5, Vető 5 - Berde 5 - Molnár T. 5, Cseri 6, Kiss M. 5 (Sánta 6, a szünetben), Varga L. 6 - Gál A. 6 Edző: Klement István KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 - Jago­­dits 5, Vaskó J. 6, Barics 5 (Fodor T. 5, a szünetben), Szabó Sz. 6 - Ato 6, Szűcs L. 6, Kalmár 5 (Hock 7, 59.), Kardos 5 - Godslove 5, Ivusza 6(Mogyoróssy­, 77.) Vezetőedző: Horváth Lajos Gólszerző: Ivusza (0-1) a 32., Gál A. (1-1) a 44., Hock (1-2) a 69., Hock (1-3) a 86. percben MESTERMÉRLEG Klement István: - Ennyire tartalé­kosan még egyik fordulóban sem kellett pályára lépnünk. Horváth Lajos: - Hock Péter cseré­je eldöntötte a küzdelmes mérkő­zést, amelyen két góllal feltétlenül jobbak voltunk. Tudósított: LAPINCS ATTILA (1-1) a keleti csoport Állása 1. Ferencváros 28 24 3 1 88-19 +69 75 2.DVSC-DEAC 28 17 4 7T7'-37 +30 55 3.Bocs 28 15 6 7 55-31 +24 51 4. Makó 28 15 5 8 57-42 +15 50 5. Kazincbarcika 28 12 9 7 47-47 . 0 45 6. MTK II 28 12 6 10 41-39 +2 42 7. Szolnoki MÁTÉ 28 11 8 9 46-40 +6 41 8. Vác-Újbuda 28 11 4 13 62-64 -2 37 9. BKV Előre 28 10 7 11 49-44 +5 37 10. Cegléd 289 7 12 34-45 -11 34­­.Vecsés 289 6 13 40-46 -6 33 12.Békéscsaba 289 6 13 41-59 -18 33 13. Baktalórántháza 288 5 15 34-54 -20 29 14. Erzsébeti SMTK 288 4 16 44-62 -18 28 15.Jászberény 286 7 15 30-52 -22 25 16. Tököl­i­ 33 27-61 -54 12 A 29. FORDULÓ MŰSORA Június 6., szombat Makó FC-Ferencváros 16.00 Szolnoki MÁV-MTK II 18.00 Kazincbarcika-Ceglédi VSE 18.00 Baktalórántháza-Erzsébeti SMTK 18.00 Vecsési FC-Jászberényi SE 18.00 Tököl VSK-BKV Előre 18.00 DVSC-DEAC-Vác-Újbuda LTC 18.00 Bőcs KSC-Békéscsaba 18.00 A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Gyirmót 28 19 6 3 53-24 +29 63 3. Lombard Pápa 28 18 6 4 56-18 +38 60 2. Pécsi MFC 28 18 5 5 56-20 +36 59 4. Tatabánya 28 14 6 8 46-32 +14 48 5. Kaposvölgye 28 14 5 9 45-40 +5 47 6. Ajka 28 11 10 7 37-27 +10 43 7.Budaörs 28 11 6 11 44-46 -2 39 8. Kozármisleny 28 10 9 9 38-36 +2 39 9. ZTE II 28 10 7 11 40-40 0 37 10. Felcsút 28 9 8 11 34-36 -2 35 11. Integrál-DAC 28 8 7 13 36-37 -1 31 12. Győri ETO II 28 8 5 15 43-53 -10 29 13. Baja 28 7 8 13 29-38 -9 29 14.Barcs 28 7 6 15 29-51 -22 27 15. Százhalombatta 28 5 7 16 22-51 -29 16. Dunaújváros— 2­0-0 00 A 29. FORDULÓ MŰSORA Június 5., péntek Gyirmót SE—Bajai LSE 19.00 Június 6., szombat FC Ajka-Budaörsi SC 18.00 FC T­atabánya-Kozármisleny SE 18.00 Százhalombattai LK—Felcsút SE 18.00 Barcsi SC-Integrál-DAC 18.00 Kaposvölgye VSC-ZTE II 18.00 Pécsi MFC-Győri ETO II 19.00 Szabadnapos: Lombard Pápa (0-1) A mérkőzés osztályzata: 2 Zalaegerszeg, 300 néző. Vezette: Szilasi Sz. (7) (Schuszter, Péter T.) ZTE II: Pogacsics 0 - Zsemlye 4 (Kütsön 5, a szünetben), Horváth II A. 5, Bozsoki 5, Péter 5 - Ferkó 5 (Csepregi­­, 75.), Petneházi 5, Ba­logh A. 4 (Borsos 5, a szünetben), Hajdú N. 6 - Délczeg 5, Sági 4 Edző: Dobos Sándor BARCS: Sólyom 7 - Papizsanszkij 5, Matus 5, Balogh T. 5, Pakos 5 - Kol­lega 6 (Tolnai -, 81.), Fülöp T. 5, Hor­váth P. 7, Kottán K. 5 - Kordé 5 (Ra­bold-,74.), Koller 5 (Bakó-, 91.) Vezetőedző: Mészáros Ferenc Gólszerző: Kollega (0-1) a 9., Hor­váth P. (0-2) az 53., Matus (11-es­­ből, 0-3) a 84. percben MESTERMÉRLEG Dobos Sándor: - Csapatom gör­csösen játszott, aminek megvan az oka, de ezt megpróbáljuk házon belül megoldani. Mészáros Ferenc: - Meggyőző já­tékkal, megérdemelten nyertünk. Tudósított: KOZMA ZOLTÁN ZALAEGERSZEGI TE I­ _­­ BARCSI SC 0-3