Nemzeti Sport, 2012. április (110. évfolyam, 90-118. szám)

2012-04-01 / 90. szám

4 LABDARÚGÁS nemzetisport 2012. áprilist, vasárnap ! NB 122. FORDULÓ: Parádésan küzd a Győr Az ETO-nál lassan valóság lehet az aranyéremről szőtt álomból . ZOMBORI ANDRÁS Rengeteg helyzetet puskázott el a Győri ETO Zalaegerszegen, ennek ellenére érvényesítette a papírformát. Pintér Attila együttese továbbra is üldözi az éllovas Debrecent, a ZTE a huszonkettedik bajnokiján is győzelem nélkül maradt. Semmi túlzás nincs a megálla­pításban: az ETO tizenkét perc alatt elrendezhette volna a pon­tok sorsát. Djordje Kamber korai gólja után Vladimir Djordjevics a tizenegyedik percben, Varga Roland pedig egy perccel később hibázott ziccerben, márpedig nehezen hihető, hogy ha beta­lálnak, halvány esélye is marad a ZTE-nek a pontszerzésre. A helyzetek azonban kimaradtak, így szó sem lehetett arról, hogy a folytatás nem tartogat izgalma­kat. A találkozót megelőző na­pokban többször is elhangzott, hogy a párharcnak egyértelmű­en a vendégcsapat az esélyese, ekkor azonban még aligha gon­dolta bárki, hogy a Győr megszo­kott kezdő tizenegyéből hatan nem lesznek a pályán a mérkő­zés kezdetén. Az nem okozott meglepetést, hogy Fehér Zoltán és Lazar Sztanisics eltiltás miatt kihagyja a meccset, valamint azt is tudni lehetett, Koltai Tamás sérüléssel bajlódik, az viszont már érzékenyen érintette a ven­dégek szakmai stábját, hogy Dudás Ádám és Jarmo Ahjupe­­r a betegség miatt még a keretbe sem került be, s Nikola Trajko­vics is csak a kispadra ülhetett le. Persze rögtön tegyük hozzá, az ETO azért is élcsapat, mert van annyira erős a játékoskerete, hogy Pintér Attila bátran nyúlj­on azokhoz az emberekhez, akiknek mostanában nincs biztos helyük a kezdő tizenegyben. Azért Linas Pilibaitist, a legutóbb a Paks le­győzésében főszerepet vállaló Marek Strestíket vagy az U20-as vb-bronzérmes Varga Rolandot csatasorba állítani nem jelent túl nagy kockázatot - maradjunk annyiban, a ZTE vezetőedzője, Prukner László messze nem te­heti meg ugyanezt. Noha a játékrész felénél Var­ga Roland újabb helyzetet ron­tott, azt is látni lehetett, hogy az alapembereit nélkülöző győri védelem igencsak zavarba hoz­ható. Elsősorban Mladen Brkics semlegesítése okozott gondot az ETO hátsó alakzatának, nem volt véletlen, hogy a hazai közönség a támadó sokadik jó megoldása után vastapssal jelezte, értékeli az igyekezetét. A fordulás után rögtön bizo­nyossá vált, hibázni lehet, ám an­nak következménye lesz. Az egyik bal oldali elfutás után Marko Din­jar képtelen volt megjátszani a százszázalékos helyzetben a lab­dát váró Varga Rolandot, Pintér Attila pedig szinte azonnal lecse­rélte a futballistát. Ilyen helyzet­ben rossz megoldást választani akkor is bosszantó, ha a három pont már a „zsákban" van, akkor viszont szinte megengedhetetlen, amikor fogcsikorgatva kell küzde­ni a győzelemért. Természetesen Prukner László is meglépte, amit kellett az első győzelem megszer­zése érdekében: Polareczki Ro­landot és Darko Pavicsevicset is a pályára küldte, így próbálva tá­madóbb szelleművé tenni együt­tesét. Ennek ellenére továbbra is az ETO előtt adódtak gólszerzési lehetőségek. Hogy miért? Például azért, mert a négy­százötvenedik NB I-es mérkő­zésén is példás alázattal küz­dő Kocsárdi Gergelynek egyre nagyobb problémát jelentett a jobb oldalvonal melletti terület lezárása, és mert rajta kívül is több hazai labdarúgón játszott, különböző okok miatt messze nincs csúcsformában. Pintér Attila jó ideig nem lehetett nyu­godt a kispadon, hiszen azzal ő is tisztában volt, az 1-0 nem kevés kockázatot hordoz magában. Aztán a csereként pályára lépő Nikola Trajkovics a hálóba talált, és ekkor már tudni lehetett, a vi­lág nem fordul ki a sarkából. Az ETO tartalékos összeállításban is érvényesítette a papírformát, a ZTE ugyanakkor visszafogott teljesítménnyel újabb lépést tett az NB II felé.­­ Egyre mosolygósabbak a győri futballisták: a ZTE elleni győzelem nagyon sokat érhet az aranycsatában ^Qy^STttC A mérkőzésről tudósított: Zalaegerszeg 4312 néző 1-4-2-3-1 ZALAEGERSZEG Jahic 6-Kocsárdi 6, Szalai T.5, Bogunovics 5, Ganugrava 5 - Máté P.5, Pál D. 5 - Szakály D.5, Nicorec 6, Balázs Zs. 5—Brkics 6 CSERE: Pál D. helyett Polareczki (5) a szünetben, Nicorec helyett D. Pa­­vicsevics (5) az 54., Balázs Zs. helyett Wittman (-) a 69. percben 1-4-2-3-1 GYŐR Sztevanovics 6 - Ba­­bic 6, Djordjevics 6, Szabó D.6, Völgyi 6 , Pilibaitis 6, Pátkai 6 - Varga R. 6, Kam­­ber 6, Dinjar 5 - Strestík 5 CSERE: Dinjar helyett Trajkovics (6) az 52., Babic helyett Takács Á. (6) az 58., Varga R. helyett Tokody (-) a 79. percben GÓLSZERZŐ: Kamber (0-1) a 4., Traj­­kovics (0-2) a 72. percben SÁRGA LAP: Trajkovics (reklamálá­sért) a 66., Brkics (kezezésért) a 74. percben Játékvezető: Szilasi Szabolcs 8 - Sokat futott, voltak apróbb tévedései, amelyek nem befolyásolták a mér­kőzés végkimenetelét. A játékosok minden apró trükkjére odafigyelt. Asszisztensek: Sémon Oszkár, Takács Gábor GYŐRI ETO MESTERMÉRLEG Az önbizalom mindig csodát tesz Mintha nem lett volna annyi tűz a csapatá­ban, mint a legutóbbi hazai meccsen a Haladás ellen. Sajnos a Győr ellen elmaradtunk a várakozástól. Hoztuk a szokásos formánkat, gyorsan gólt kaptunk, és ez egyértelműen zavart okozott nálunk. A máso­dik félidőre valóban rendszert váltottunk. Bíztam az egyenlítésben, de hátul túlzottan kinyíltunk. Egyetért azzal a megállapítással, hogy na­gyobb különbségű is lehetett volna a vere­ség? Noha az első játékrészben nekünk is voltak helyzete­ink, kihagytuk őket, és igaz, a vendégcsapatnak több gólszerzési lehetősége adódott. A második félidőben sok támadó volt nálunk a pályán, tulajdonképpen a vakszerencsében bíztunk. Még mindig bízik abban, hogy lesz győzelmük a bajnokságban? Természetesen, de mindenkinek bíznia kellene ebben. Azért sajnálom a már említett első négy tavaszi fordu­lót, mert több meccset is megnyerhettünk volna. Mostani játékunkban viszont nem volt benne a győzelem. PRUKNER LÁSZLÓ a ZTE vezetőedzője Mekkora gondot jelentett, hogy különböző okok miatt fél csapatra való játékost kellett nélkülöznie? Sohasem szoktam siránkozni, a feladatot azokkal a labdarúgókkal kell megoldani, akik rendelkezésre állnak. Az első félidőben eldönthettük volna a mécs­esét, az pedig nekünk kedvezett, amikor a ZTE rend­szert váltott a második félidőben. A második gól után nem volt kérdéses, hogy győzünk. Mi járt a fejében, amikor azt látta játékosai sorra hibázzák el a jobbnál jobb helyzete­ket? Szerencsére a futball törvényszerűsége ezúttal nem igazolódott be. Nem tagadom, nagyon vártam a második gólunkat, és amikor megsze­reztük, már tudtam, hogy megnyer­jük a meccset. Marko Diryart azért cserélte le a második játékrész elején, mert ziccerben rossz megol­dást választott? n Nem, hanem azért, mert ezúttal nem tudott olyan teljesítményt­­ nyújtani, mint szokott. Nem tud­ta egy az egyben megverni az ol­dalvonal mellett Kocsárdi Ger­gelyt, ezért döntöttem a cseréje mellett. PINTÉR ATTILA a Győr vezetőedzője Rengeteg átadási hiba jellemezte a mérkőzést, ugyanakkor jó néhány gólhelyzet adódott a kapuk előtt. A hazai csapat megcsappant szurkolótábora olykor hangosan biztatta kedvenceit, a vendégség­be érkező győri drukkerek jobbára csak a góloknál hallatták hangjukat. A nagy tét ellenére egyik oldalon sem szabálytalankodtak feltűnően sokat a játékosok. A hazai együttesben Mladen Brkics volt az, aki gólveszélyt jelentett. Ugyanakkor az ETO sorra alakította ki ziccereit. A vendég tizenegy már a negyedik percben vezetéshez jutott, s ha jól koncentrál, kiüthette volna riválisát. Prukner László jó érzékkel ezúttal a kezdőcsapatba állította Mladen Brkicset, egyértelműen ő volt a ZTE legjobbja. Pintér Attila pedig Varga Rolandnak adott játéklehetőséget, és a fiatal támadó meghálálta a bizalmat. Djord­je Kamber már a találkozó ele­jén betalált vbit.Csapatának­ később is adódott helyzete, és bár az eger­­szegi szurkolók körében ezúttal nem volt népszerű, nagy szerepet játszott az ETO győzelmében. PERCRŐL PERCRE 4. perc: Völgyi végezhetett el szögletet a jobb oldalról, ballal jól kanyarította a kapu elé a labdát, a volt zalaegerszegi Kamber pedig Bogunovics mellett öt méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 0-1 72. perc: Kamber a kezdőkörből indí­totta a középen robogó Pátkait, aki kibújt a védők között, az ötösön kicse­lezte Jahicot, a labda Trajkovics elé került, aki hét méterről jobbal az üres kapu bal oldalába lőtt. 0-2