Nemzeti Sport, 2013. szeptember (111. évfolyam, 238-267. szám)

2013-09-01 / 238. szám

41 Labdarúgás! nemzetisport 1 ELKEZDTE A FELZÁRKÓZÁST A BAJNOKCSAPAT, BÁR A JÁTÉKA MÉG HAGYOTT NÉMI KÍVÁNNIVALÓT MAG ÉRDEM ÉS SZERENCSE A LANG ÁDÁM az ETO hátvédje „Mindkét félidőben fölényben ját­szottunk, s már az elején kihasználtuk a lehetőségeinket, így érzésem szerint megérdemelten győztünk.” » KALMÁR ZSOLT az ETO utánpótlás­­válogatott játékosa „A korábbi mérkőzéseinken is jól játszottunk, de eddig nem volt szerencsénk. Most legalább az eredménnyel is elé­gedettek lehetünk.” NEI­H AZ CS.­Amérkőzés Sinkendes Magasra Egy baj sokkal­­ tábora,­ző bajt rosszul, a szezo utána a vereség kérek , ha ezen egyre tü­te a nép Mert test a g cadik­o­nyos , hogy a tetszik csapat kolta a szakmai nált, án olykor Egyedü megvilt veszély vezetőt elvileg küldte Nemanja Andrics (balra) nagy csatát vívott a paksi Bartha Lászlóval, párharcukból végül a győri támadó jött ki győztesen FOTÓK: SZABÓ MIKLÓS * A..'. ,rK-h' Már előrendelhető 25% webshop kedvezménnyel! Megjelenés: szeptemberben. ulpiushaz.hu ULPIUS-HÁZ HIRDETÉS — DETAR AZ UTOLSÓ MAGYAR VILÁGSZTÁR ELTITKOLT TÖRTÉNETEI Zsíros szerződések, luxus, drámai meccsek, legendás gólok és JV Mexikó átka «V He»aka rok ísgjr Hogy *0 lőttem f • ••••• ‡ ) ) ‡ & MECCS HŐSE NEMANJA ANDRICS • ••••• ‡ ) ‡ ) MECCS INDEX» ez ec Hogy elégedetten tá­voztak-e a győri nézők, az kérdéses. Kedvence­ik győztek, de a mérkő­zés színvonala hagyott kívánnivalót maga után. Szép futballról, látványos megmozdulásokról alig­ha beszélhetünk. Gyűr­ték, gyömöszölték egy­mást a csapatok, az első félidőben az ETO, a máso­dikban a Paks dominált, a szurkolók többsége pedig csendben figyelte az ese­ményeket. Az edzők meg­próbáltak frissíteni, vál­toztatni, Pintér Attila már az első félidőben cserélt. A kispadról beugrók oly­kor felkavarták az állóvi­zet, de az eredmény akkor már nem változott. A kö­zepes iramú és színvona­lú találkozón a Győr első­sorban Nemanja Andrics lendülete és kreativitása révén végül is megérde­melten tartotta otthon a három pontot. CSERE: Varga R. helyett Martinez (5) a 39., Koltai helyett Kink (5) az 50., Trajkovics helyett Kalmár Zs. (-) a 64. percben i Gólszerző: Andrics (1-0) a 21., Szabó J. (öngól, 2-0) a 40. percben íSárga lap: Trajkovics (Szabó János buktatásáért) a 20., Kamber (Kecskés I buktatásáért) a 61., Könyves N. (sípszó utáni labdaelrúgásért) a 63., I Könyves N. (visszahúzásért) a 81., Báló (lekönyökölte Martinezt) a 83., I Windecker (Kalmár buktatásáért) a 91. percben Játékvezető: Fábián Mihály 7­­ Végig sok hibával vezette a mérkőzést, s a reklamálásoknál erélytelen volt, s többször is előfordult, hogy nem­­ találta az összhangot segítőivel.­­ Asszisztensek: Sémon Oszkár, Márkus Tamás - Oláh Gábor Szőts Gergely mmmsM CSERE: Szabó J. helyett Kiss T. (5) a szünetben, Kecskés helyett Könyves N. (-) a 62., Kovács G.­­ helyett Tököli (-) a 75. percben GYŐRI ETO MVM-PAKS GYŐR, ETO-PARK, 2500 NÉZŐ ••••• ) · ) @ n mini SPORTSZERŰSÉG■ S a tAmadófutball EREJE I I EDZŐI HÚZÁSOK I Windei Molnár P. 1—4—2—3—1 j 4I« ■ MESTERMERLEG» PINTÉR ATTILA a Győri ETO vezetőedzője HORVÁTH FERENC a Paks vezetőedzője. Nagyon kellett a három pont ■ eagy kő eshetett le a szívéről, hiszen régen várt győzelmet aratott az együttese. Tény, hogy nagyon fontos győzelmet arattunk. Eddig is jól játszott együttesünk, csakhogy nem jöttek az eredmények. Ezúttal bizonyítottuk, hogy van tartása a csapatnak, nagyon kellett ez a győzelem. • A kétgólos előny birtokában mintha egy kicsit óvatoskodni kezdett volna a csapata. Örülni kell a kettő nullának, de ezen a mérkőzésen több lehetőségünk volt, ezért többgólos győzelmet is arathat­tunk volna.­­s • Miért volt szükség Kottai Tamás, valamint Varga Roland cseréjére? UhCJCICi Koltai Tamást sérülése miatt kellett lecserélnem, Varga Roland pedig többször is eladta a labdát kecsegtető helyzetben. Sajnos nem ment neki úgy a játék, ahogy elvár­ható lett volna. Van ilyen egy játékos életében, ettől még csapatunk egyik értékes labdarúgójának tartom. • A tabellaállást nézve csalódottan veszi tudomásul az eredményt? Bár könnyebb helyzetben voltam a kollégámnál, hisz nem volt rajtunk akkora győzelmi kényszer, mint az­­ ETO-n, természetesen, mint minden vereség, ez is csalódást okozott. Elkerülhető gólokat kaptunk, és ő bosszantó. • Milyen utasítást adott a szünetben a fiúknak,amitől így megváltozott az együttes játéka? Elismerem, a második félidőben nehéz lett volna mego­­dani, hogy melyik együttes volt a nyáron bajnok és melyi tizenharmadik helyezett. De hiába játszottunk jobban,­­ sikerült a szépítés. • Többször is hevesen reklamált a kispadnál a játékvezető mietet imán. Megfogadtam, hogy nem foglalkozom a játékvezetővel, így most sem teszem, bár a visszajátszásokat követően kiváncsi leszek a szakértők elemzésére. Hihetetlen, mire képesek egyesek: csütörtök éjjel megrongálták az egykori válogatott csatár nyughelyét fotók: szabó mii Meggyalázták Fehér Miklós sírját Anikó asszony fedezte fel a sírrongálást. Fehér Mik­lós édesanyja péntek reggel szokásának megfelelően kiment fiához a győri temetőbe, akkor látta megdöb­benve, mi történt. A tettes vagy tettesek megpróbál­ták felfeszíteni a sír üveglapját, amely alatt az egykori válogatott csatár ereklyéi voltak elhelyezve. Vandál cselekedett volt­­ a fiatalon elhunyt sportoló sírjának meggyalázása. „Miért nem hagyják békében nyugodni a fiamat?” - kérdezte könnyeivel küszködve Fehér Miklós édesanyja, majd hozzátette, hogy bárcsak a kezei közé kapná a gazembereket. A sírrongálás csütörtök éjjel tör­ténhetett, a temetőben nincs őr, így bárki kénye-ki szerint garázdálkodhatott. A család, miután átnéz sírhelyen maradt tárgyakat, közölte, hogy egy port belépőkártya, egy aprócska szobor és egy Benfica hiányzik. A Győri Rendőrkapitányság ismeretlen tv ellen indított eljárást. A bűnügyi technikusok nyom rögzítettek, kiértékelésük folyamatban van. Egyéb ez már a második alkalom, hogy elvetemült­eint megbolygatták az egykori huszonötszörös válog­­csatár nyugvóhelyét, halála évében a fejfáró helyi Benfica-sál tűnt el. A tolvaj nem került elő.