2016-05-02 / 119. szám

t 41 Labdarúgás AMI A BAJNOKSÁG ELEJÉN REMÉNYTELEN PRÓBÁLKOZÁSNAK TŰNT, AZON VÉGÜL HORVÁTH FERENC ! .............................Balajcza 1................................ Heris 3, Kecskés Á. 4, Litauszki 4, Mohi 4 K. Hazard 3, Szankovics 3, Cseke 4, Andrics 3 Bardhi 3 Lencse 3 CSERE: Bardhi helyett Banai D. (4) a 33., Lencse helyett Diarra (-) a 61., K. Hazard helyett Kabát (-) a 74. percben VIDEOTON: 1-4-4-2 Danilovics 0.......................... Szolnoki 4, Juhász R. 5, Vinícius 5, Stopira 5 .......... Nego 5, Simon A. 5, Pátkai 5, Oliveira 4 Suljic 4, Tischler 5 CSERE: Oliveira helyett Géresi (-) a 64., Nego helyett Kovács I. (-) a 82., Tischler helyett Haraszti (-) a 87. percben Gólszerző: Nego (0-1) az 55., Tischler (0-2) a 76., Juhász R. (0-3) a 93. percben Sárga lap: Kecskés Á. (kezezésért) a 28., Cseke (Pátkai megrúgásáért) a 68., Diarra (Vinícius megrúgásáért) a 72., Simon Á. (sportszerűtlen viselkedésért) a 72., Géresi (Diarra buktatásáért) a 83. percben Kiállítva: Balajcza a 30. percben Játékvezető: Szabó Zsolt 9­­ Különösebb hiba nélkül bíráskodott, néha azonban elnéző volt a szabálytalanságoknál, a sárga lapot pró­bálta mellőzni. A kiállításnál jól döntött. Asszisztensek: Berettyón Péter, Kóbor Péter - Solymosi Péter, Gaál Gyöngyi MECCSINDEX: 5.00 Banai Dávid alig negyedóra elteltével két hatalmas védéssel segítette csapatát, hogy az első félidő végéig ne kapjon gólt. A Balajcza Sza­bolcs kiállítása miatt csereként beálló kapus bemelegítés helyett egy bivalyerős lövést hárított, miután Tischler Patrik 17 méteres szabadrú­gásból zúdította kapura a labdát. A 21 esztendős kapus közvetlenül a félidő vége előtt, illetve az 53.­percben is bravúrral hárította Tischler Patrik közeli próbálkozását. Nem kizárólag ő tehetett arról, hogy a li­la-fehérek három gólt kaptak, a vendégek légiósa, Loic Nego szemet gyönyörködtető - védhetetlen - gólt ragasztott a kapujába. A MECCS SZÍNVONALA HANGULAT SPORTSZERŰSÉG A TÁMADÓFUTBALL EREJE EDZŐI HÚZÁSOK A MECCS EMBERE LOIC NEGO H 55555 5 2016. május 2., hétfő nemzet sport NB1-33. FORDULÓ Összeomlástól GYŐZTEK A FEHÉRVÁRIAK a Megyeri úton, azonban a jövő csapatát már a norvég Henning Perg állíthatja össze A mérkőzésről tudósított: Tősér Norbert. Csaknem egy esztendővel ezelőtt történt, hogy a szezon utolsó for­dulójában Balajcza Szabolcs az 51. percben leballagott a pályá­ról, és átadta helyét Banai Dá­vidnak, hogy bemutatkozhasson az élvonalban. A fiatal kapus első NB I-es mérkőzésén az Újpest 3-0-ra nyert. Szombaton szin­tén az idény utolsó fordulóját rendezték, és Balajcza Szabolcs ugyancsak leballagott a pályá­ról, ráadásul ezúttal is három gól született a Szusza Ferenc Stadi­onban. Csakhogy óriási a különbség: a lüa-fehérek csapatkapitánya ez­úttal már a 30. percben elhagyta a játékteret- ám nem edzői, hanem játékvezetői utasításra. Balajcza Szabolcsot ugyanis a tizenhato­son kívüli kezezésért kiállították. A kényszerű cserét követően - a szabálytalanságért 18 méterre járt szabadrúgás a Videotonnak - Tischler Patrik bődületes erővel rúgta kapura a labdát, ám a 21 éves kapus, Banai Dávid cseppet sem tűnt megilletődöttnek má­sodik élvonalbeli bajnokiján, és rögvest góltól mentette meg a li­la-fehéreket. ,, Jelein BSP1 volt izgulni, olyan gyorsan kellett beállnom­"- emlé­kezett vissza. - A szabadrúgásnál a szemembe sütött a nap, ráadá­sul nagyon közelről jött a lövés, szóval nem volt könnyű dolgom. Sajnos három gólt kaptam, ettől függetlenül nem vagyok elégedet­len, mert egy év után újra az élvo­nalban védhettem. ” A hatvan percig emberhát­rányban futballozó Újpest a második félidőben képtelen volt megtartani a labdát, táma­dásokat is elvétve vezetett, míg a Videoton - különösen Géresi Krisztián beállítását követően - egyre több támadást vezetett, s végül könnyedén döntötte el a mérkőzést. .Azzal az utasítással álltam be, hogy rúgjak gólt, vagy adjak gólpasszt - mondta a Videoton támadója. - Az utóbbit sikerült teljesítenem, de nemcsak ezért vagyok elégedett, hanem a győ­zelem miatt is. Az Újpest a má­sodik félidőben elfáradt, nagyon sok területem volt a bal szélen, ezt próbáltam kihasználni. Szere­tem, ha lendületet tudok venni, és úgy vezetem rá a védőre a labdát. Hasonlós szituáció után szereztük meg a második gólunkat is. Saj­nálom, hogy vége a szezonnak, ______________MIKLÓS mert összeállt a csapatunk, az utolsó két meccsünkön nyolc gólt szereztünk. Talán ennek is kö­szönhető, hogy megszereztük az ezüstérmet. ” Győzelmével a Videoton a má­sodik helyen végzett. Bár Hor­váth Ferenc vezetőedzőnek még érvényes a szerződése a klubnál, ahogy azt április 21-i számunk­ban jeleztük, a nyáron norvég szakember­­ a játékosként a Manchester Uniteddel Bajnokok Ligáját (is) nyerő, trénerként a Le­­gia Warszawát bajnoki címig és Litauszki Róbert (balra) és Tischler Patrik szombaton tartotta a pesti légi bemutatót $ EGÉSZSÉGPÉNZTÁR ELFOGADÓHELY PERCRŐL PERCRE 61. perc: Bal oldalról érkezett beadás a debreceni kapu elé, a magasra felugró Punosevac öt méterről Verpecz kapujába fejelt, a játékvezető azonban sza­bálytalanságot látott, és nem adta meg a gólt. 78. perc: A csereként beálló Kulcsár Tamás lépett ki, majd Polekszícs mellett higgadtan a kapufa segítségével a hálóba gurított, a játékvezető azonban les miatt nem ítélt gólt. Lábra szabott minőség és kényelem [ Josef Selbe! TM D5 méret: 40-48 Josef Seibeí Steven 14 méret: 39-47 Josef Seiber Anvers 34 méret: 39-48 Tw«»»««».«­«.««»« k bőség {bővebb felsőrész) Josef Seibet márkabolt: Budapest, Teréz kr. 39. Josef Seibet referencia üzlet, Budapest, Rákóczi u. 10. www.josef-seibet.hu,www.josefseibetshap.hu FORGALMAZÓK: www.josef-seibet hu/forgalmazok MEB youtube.comZused­jsmagyarozsiai­ írszág .......................Polekszícs 0.............................­• Bányei 4, Vaskó 4, Damjanovics 5, Fabio 4 Birtalan B. 3, Spitzmüller 4, Takács P. 4, Juhász Gy. 4 Punosevac 4, Viczián 4 CSERE: Juhász Gy. helyett Hudák (-) a 65., Damjanovics helyett Fehér Zs. (-) a 73., Birtalan B. helyett Svédjük (-) a 80. percben DEBRECEN: 1-4-4-2 ........................................Verpecz 4........................................ Lázár P. 4, Mészáros N. 3, Brkovics 4, Korhut 4 Bódi 4, Jovanovic 4, Varga J. 4, Djelmic 3 Takácsi 4, Holman 4 CSERE: Djelmic helyett Horváth Zs. (-) a 62., Takács T. helyett Kulcsár T. (-) a 77., Bódi helyett Tisza (-) a 81. percben Sárga lap: Jovanovic (Spitzmüller megrúgásáért) a 34., Brkovics (Ta­kács Pétert buktatta) az 57., Juhász Gy. (rálépett Holman lábára) az 58., Korhut (megrúgta Punosevacot) az 59., Varga J. (buktatta Spitzmül­­lert) a 65., Punosevac (reklamálásért) a 71., Vaskó (reklamálásért) a 76., Lázár P. (reklamálásért) a 93. percben Játékvezető: Németh Ádám 8­­ Nagyobb hiba nélkül vezette a mérkő­zést, ugyanakkor a sárga lapokkal nem mindig volt következetes. Asszisztensek: Varga Zsolt, Márkus Tamás - Farkas Ádám, Oláh Gábor NB 1-33. FORDULÓ A masszőr is elbúcsúzott ELLENTÉTES ÉRZÉSEKKEL kezdik meg vakációjukat a csapatok: a Debrecen európai erőpróbára készülhet, míg Csabán egyelőre kérdés, mit hoz a jövő A mérkőzésről tudósított: Borbola Bence, Verasztó Lajos . A lefújás után a felek mosolyogva ölelkeztek össze. A Debrecen a begyűjtött egy ponttal a dobogó harmadik fo­kán végzett, a Békéscsaba pedig ezúttal is bizonyította, hogy talán érdemes lett volna az élvonalra. A két vezetőedző, Zoran Szpisljak és Kondás Elemér széles mosoly kíséretében gratulált egymásnak a szombati teljesítményhez, a játékosok közül többen a föld­re huppanva vették tudomásul, vége az idénynek. Maradjunk annyiban, nem er­ről a mérkőzésről marad emléke­zetes a szezon. A találkozón ugyan akadtak szép megmozdulások, cselek, helyzetek, sőt mindkét csapat betalált, ám a játékvezető Bra­­tiszlav Punosevac, majd a csere­ként beálló Kulcsár Tamás gólját sem adta meg. A csabaiak mas­­­szőrje, Baukó András, Tusi szá­mára mégis emlékezetes marad a nap - szombaton ült utoljára a kispadon. A legendás gyúró több mint ötven éven át állt a lila-fehérek szolgálatában, több ezer mérkőzést nézett végig a tucatnyi csabai tréner mellől, és milliószor húzta végig a mécs­esek előtt a jól bevált mozdu­latokkal a labdarúgók combját, vádliját. Most azonban vége, a Békéscsaba kiesett, és a másod­­osztályban már nem Tasi bácsi ül a kispadon. Zoran Szpisljak együttese ezúttal is szervezetten futballo­zott, rászolgált az egyik pontra a jóval erősebb játékoskeret­tel dolgozó debreceniek ellen. Nem véletlenül mondta a lilák vezetőedzője a lefújást követő­en, hogy bánhatják a kiesést, több volt a csapatában. Ami pedig a debrecenieket illeti, Korhut Mihály a mérkő­zés után egy perccel már tudta, hogy együttese bronzérmes he­lyen végzett. „Noha a második hely volt a célunk, az eredmények tükré­ben még a békéscsabai győze­lem is kevés lett volna az ezüst­höz - számolgatott az ötszörös válogatott hátvéd. - Örülünk a harmadik helynek, a lényeg, hogy ismét indulhatunk a nem- A MECCS SZÍNVONALA 5 HANGULAT . 6 SPORTSZERŰSÉG 4 A TÁMADÓFUTBALL EREJE 7 EDZŐI HÚZÁSOK 5 A MECCS EMBERE 5 SZLAVKO DAMJANOVICS Neves vendég tűnt fel a hétvégén a Kórház utcai stadionban, a monte­negrói válogatott szövetségi kapitánya, a korábbi jugoszláv válogatott Ljubisa Tumbakovics foglalt helyet a széksorokon. A tréner nem Vukasin Polekszics teljesítményére volt kíváncsi - őt remekül ismeri a nemzeti együttesből -, hanem a fiatal Szlavko Damjanovics játékát figyelte ár­gus szemekkel. A 23 esztendős védő alaposan odatette magát a szezon utolsó mérkőzésén, több jó keresztezése volt, és a labdát is jó százalék­ban játszotta meg. A támadófutball ettől még gyenge volt, ezért kapott az átlagosnál is alacsonyabb osztályzatot. MECCSINDEX: 5.33