Nemzeti Sport, 2016. december (114. évfolyam, 328-356. szám)

2016-12-01 / 328. szám

i­k­i Labdarúgás MAGYAR KUPA A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT MÉNFŐCSANAK ESK­Ü(0) Győr-Ménfőcsanak, 1000 néző. Vezette: Kovács Gergely (Kóbor Péter, Kalmati Tamás) MÉNFŐCSANAK: Ficsór - Balogh L, Fajkusz, Visy, Papp R. - Nagy Sz. - Takács T. (Búza, 77.), Orbán G., Horváth R., Szekeres K. (Fazekas K. 70.) - Pintér M. (Kertész P., a szünetben) Vezetőedző: Mayer János HONVÉD: Horváth A. - Lovric, Bobál D, Hajdú Á. - Nagy G. - Botka (Göbölyös, a szünetben), Vasziljevics, Zsótér - Prosser, Kabangu (Tömösvári, 69.), Balázs Zs. (Bíró , . 73.) Vezetőedző: Marco Rossi Gólszerző: Prosser (0-1) a 28., Kabangu (0-2) a 37., Vasziljevics (0-3) a 63., Vasziljevics (0-4) a 70. Vasziljevics (0-5) a 73. percben Jó: Fajkusz, Visy, Kertész P., ill. Vasziljevics, Nagy G., Prosser, Hajdú Á. MESTERMÉRLEG Mayer János: - Büszke vagyok csapatomra, de reálisan nézve sajnos volt ekkora különbség a két együttes között. Marco Rossi: - Nehezen indult számunkra a mérkőzés, alkalmazkodnunk kellett a fagyott talajhoz, de külön öröm, hogy a továbbjutásunk egy pillanatig sem forgott veszélyben. Tudósított: LAPINCS ATTILA Putnok, 1000 néző. Vezette: Takács János (Szert Balázs, Kulcsár Judit) PUTNOK: Bod­ó Á. - Nagy Cs. (Fábián, 58.), Fehér B., Czető, Nyisalovits - Madarász, Tóth Sz. Zimányi Á., Illés R. (Dávid, 68.), Csirszki - Kovács B. (Sápi, 78.) Vezetőedző: Koszta Péter DIÓSGYŐR: Rados (Bukrán, 68.) - Eperjesi, Lipták, Jagodinskis, Nemes - Elek Á. - Vela (Bacsa, 65.), Bognár­­„ Nono (Kitl­i. 60.), Makrai - Novothny Vezetőedző: Horváth Ferenc Gólszerző: Novothny(1-1) a 30., Csirszki (1-1) a 35., Nono (1-2) az 52., Makrai (1-3) a 61., Elek Á. (1-4) a 74. percben Jó: Bod­ó Á., Fehér B„ Madarász, Tóth Sz., ill. Etek Á., Makrai, Novothny MESTERMÉRLEG Koszta Péter: - Az első negyvenöt percben kifejezetten jól futballoztunk, tetszetős akciókat vezettünk, gólt is szereztünk. A folytatásban aztán a Diósgyőr fokozatosan fölénk kerekedett, újabb gólokat szerzett, igaz, ebben mi is jelentős szerepet vállaltunk. Horváth Ferenc: - Nehéz talajon játszottunk, de számunkra a továbbjutás volt fontos. Erővel jobban bírtuk, és nem forgott veszélyben a tizenhat közé kerülésünk. Tudósított: DOROS LÁSZLÓ HALADÁS (1-0,2-2, 3-2) - tizenegyesekkel 5-3 Érd, 300 néző Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Aradi József) ÉRD: Kertész - Honti, Bozsoki, Csiszár Z, Pintér N. - Kónya (Gyurácz, 78.) - Balázsovics, Pallagi (Palásthy N., 83.), Csizmadia Z., Kelemen P. - Korozmán (Merczer, 59.) Vezetőedző: Limperger Zsolt HALADÁS: Gyurján M. - Angyal, Schimmer, Jagodics M. Bosnjak - Kovács L, Iszlai - Overgoor (Lévay, 68.), Tóth M. (Gaál B. 56.), Rácz B. (Winkler, 65.) - Ars Vezetőedző:Mészöly Géza Gólszerző: Kelemen P. (11-esből, 1-0) a 12., Ars (1-1) a 47., Ars (1-2) a 77., Csizmadia Z. (2-2) a 93., Kelemen P. (3-2) a 97., Iszlai (3-3) a 110. percben Kiállítva: Gyurján M. (buktatta Balázsovics Mátét a tizenhatoson kívül) a 66. percben Jó: Bozsoki, Csizmadia Z., Balázsovics, Kelemen P., Melczer, Hl. Ars, Rácz B. MESTERMÉRLEG Limperger Zsolt: - Már a rendes játékidőben meg kellett volna nyernünk a mérkőzést, ráadásul emberelőnyben futballoztunk. Végig frissebben és koncentráltan játszottunk, megérdemelten jutottunk tovább. Mészöly Géza: - Emberhátrányban is újítottunk, de egy figyelmetlenség miatt hosszabbításra kényszerültünk. Végig volt tartásunk, végül azonban elbuktuk a tizenegyespárbajt. Tudósított: FÜZESI BÁLINT zokatlan időpontban, a déli harang kondulására kezdődött a Ménfő­­csanak-Honvéd kupameccs. Hogy miért éppen ebéd idejére tűzte ki az MLSZ a legjobb 16 közé jutásért játszott találkozót, megfejthetetlen. A helyiek mindent elkövet­tek a módosítás érdekében, de azt a választ kapták, a Honvéd ragaszkodik a déli kezdés­hez. Tippelgettek az emberek, ugyan mire a nagy sietség, hiszen a fővárosiak ha akartak volna, akár maradhattak volna vendégség­ben is, mert szombaton az egy ugrásra lévő Gyirmóton játszanak bajnokit, de ott alvásról szó sem lehetett. Az alapcsapatból csupán néhány játékost nélkülöző Honvéd gyorsan dűlőre vitte, már az első félidő derekán vezetést szerzett, majd a kezdőként először játszó kongói fut­ballista, Kadima Kabangu is betalált. A jelek szerint nem véletlenül kapott egy hónapja szerződést, nemcsak a tulajdonos, a szak­mai stáb is nagy jövőt jósol neki. A telkes csanaki védők nehezen birkóz­tak meg a jókötésű, gyors csatárral, de nem kizárólag a kongóival gyűlt meg a bajuk, hanem a nagy kedvvel futballozó Prasser Dániellel és Dusan Vasziljeviccsel is. A nagy erőlködés miatt a második félidő dereká­ra elkészült erejével az amatőrökből álló együttes, a végén az volt a kérdés, a hazai játékosok közül hányan kapnak izomgör­csöt, és vajon hat gól alatt megússza-e a Csanak. A Honvéd aztán „megkegyelme­zett” a megyei első osztályban szereplő gár­­dának,s gond nélkül jutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé, míg a ménfőcsa­­nakiak abban bízhatnak, talán bekerülnek a legtovább jutó négy amatőr együttes szá­mára kiírt döntőbe. Ménfőcsanaktól majd’ négyszáz kilomé­terre vereséggel hangolt a Diósgyőr elleni Magyar Kupa-mérkőzésre a Putnok FC: a csapat hétvégén a REAC vendégeként ka­pott ki 4-1 -re az NB III Keleti csoportjában. A kudarc azonban nem vette el a játékosok kedvét, sőt Koszta Péter vezetőedző a sor­solást megelőzően nem titkolta, élvonalbeli ellenfelet szeretne a kupasorozatban. Kí­vánságlistáján a Ferencváros, illetve a szin­tén jelentős szurkolótáborral büszkélkedő Diósgyőr szerepelt, ráadásul a Putnok az elmúlt években bizonyította erejét a kupá­ban: korábban ugyanis kiejtette a Paksot, a Kaposvárt, és csak hosszabbításban ma­radt alul a Honvéddal szemben. A DVTK magabiztosan készülődhetett, mivel két utóbbi bajnoki mérkőzését egyaránt megnyerte (2-1 -es győzelem a Haladás, 2-0-s a Paks ellen). Horváth Ferenc ve­zetőedző helyzetét most nehezítette, hogy alig maradt variációs lehetősége, mert a keret tíz labdarúgójára - Tamás Márkra. GYIRMÓT FC GYŐR­(2) Kecskemét, Széktói Stadion, 600 néző Vezette: Lovas László (Búzás Balázs, Medovarszki János) KECSKEMÉT: Szabó G. - Csizmadia T. Hajnal G., Urban P. Farkas I., Nádudvari - Toricska (Nemesvári, 79.), Petrics, Molnár T. (Balog M, 63.), Kitl Z. (Hulicsár, 79.) - Salami Játékos-edző: Némedi Norbert GYIRMÓT: Rusák - Szegi, Nagy S., Lázár P, Présinger - Simon András, Paku - Madarász (Jancsó, 76.), Horváth A. (Gyurján B., 71.), Nagy D. (Novák, 62.) - Simon Attila Vezetőedző: Urbányi István Gólszerző: Simon Attila (0-1) a 2., Madarász (0-2) a 22. percben Jó: Kitl Z., Szabó G., Petrics, Farkas I., ill Simon Attila, Paku, Madarász, Lázár P. MESTERMÉRLEG Némedi Norbert: - Nagyon jó mérkőzést játszottunk, felnőttünk a Gyirmóthoz, csak gratulálhatok csapatomnak. A mérkőzés elején kapott gól kicsit megfogta a lendületünket. Urbányi István: - Küzdelmes, jó mérkőzést játszottunk, a két korai gól eldöntötte a találkozót. A Kecskemét nem megye egyes szintű csapat, ennek megfelelően jól is játszott. Tudósított: BORBÉLY KÁROLY Dejan Karanra, Ternován Patrikra, Oláh Bá­lintra, Mahalek Marcellre, Halmai Ramonra, Antal Botondra, Lázár Pálra, Németh Milán­ra, valamint Nikházi Márkra - sérülés miatt nem számíthatott. A putnoki kupameccs alaphangját Novo­thny Soma adta meg, aki fél óra elteltével Bognár István bal oldali beadását követően fejelte a labdát Bod­ó Ádám kapujába. Öt percig örülhettek a vezetésnek a vendégek, a diósgyőri nevelésű Csirszki Martin első Putnokon szerzett góljával egyenlített, a középpályás 12 méterről zúdította a labdát a kapu bal oldalába. A fordulás után nem kellett sokat várni az újabb diósgyőri gólra: Nemes Milán beadá­sát követően a hazai védők röviden vágták ki a labdát, Nono pedig 18 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtte. Egyórányi játék után Makrai Gábor is gólt szerzett, a válogatott Elek Ákos is betalált öt méterről - a Diós­győr továbbjutása nem forgott veszély­ben. S akkor most ruccanjunk át Érdre, ahol fordulatokban gazdag, magyar szinten látványos és közönségszórakoztató mér­kőzésen búcsúztatta a Haladást az NB III Nyugati csoportjában élen álló, Limperger Zsolt edzette Pest megyei csa­pat. A fordulatokhoz persze hozzájárult Szilasi Szabolcs játékvezető is, aki a találko­zó elején elnézte Balázsovics Máté műesését, és tizenegyest ítélt az érdieknek, amelyet Kelemen Patrik értékesített. A szombathelyiek ettől teljesen leblokkoltak, csak a szünet után kezdtek el jól futballoz­ni, a holland Sjoerd­ors először egyenlített, majd a vezetést is megszerezte csapatának. Gyurján Márton kapus kiállítása miatt a Ha­ladás ekkor már emberhátrányban játszott, és nem is bírta ki a hajrát, a 93. percben Csizmadia Zoltán ugyanis közelről a kapuba bombázta a labdát. A lélektani előnybe ke­rülő Érd kezdte jobban a hosszabbítást, Ke­lemen Patrik passzolta a kapuba a labdát, aztán Szilasi ismét főszereplő lett, mert a 110. percben a Haladásnak is befújt egy vi­tatható tizenegyest - Sjverd Ars kapaszko­dott bele Honti Attilába, majd­ a védő mellett elesett. A büntetőt Iszlai Bence elhibázta, a kipattanó labdát,jobil­ban bevágta, így következett a tizenegyespárbaj. A Haladásnál Kovács Lóránt hibázott, Kertész Ferenc, az érdiek kapusa viszont értékesítette csapata ötödik tizenegyesét, a hazaiak így 5-3-ra nyertek, és továbbjutottak. A Kecskeméten rendezett ku­pacsatán a Ferencváros ellen pályára küldött kezdőcsapatból csak Rusák Edvárdot és Présinger Ádámot nevezte a KSC elleni kezdőbe Urbányi István, a Gyirmót vezetőedzője - gondolnia kellett a hét végi, Honvéd elleni bajnokira is. „Nagyon szerettem vol­na a szívemhez közel álló Kecskeméten játszani, de úgy döntött a szakmai stáb, hogy ezt a meccset kihagyják néhányan azok közül, akik a Ferencváros elleni bajnokin végig a pályán voltak, illetve a Honvéddal szemben számítanak a já­tékukra. Én is közéjük tartozom, és bár sajnálom, hogy így alakult, megértem a vezetők döntését. Akik nem szerepeltek a Kecskemétre utazó keretben, szabad­napot kaptak” - mondta Bori Gábor. A rutinos futballista tagja volt a 2011. má­jus 17-én a Videotont a Magyar Kupa dön­tőjében 3-2-re legyőző Kecskeméti TE-nek, ahogy a Gyirmót kötelékébe tartozó, régóta sérüléssel bajlódó Balogh Béla is. A kupa­győztes csapatból kecskeméti színekben pályán volt Farkas István, míg korábban az élvonalban szereplő KTE-ben futballozott a ma már gyirmóti Nagy Sándor, Novák Csa­­nád, Simon András és az első gólt szerző Sim­on Attila,Jertszék László, a KSC játé­kos-edzője, Némedi Norbert segítője pedig elmondta a meccs végén, nem látszott, hogy a Kecskemét a megye egyben szerepel. Harangszó után örömfoci . A meccsdömping apropóján BORBÉLY KÁROLY, DOBOS LÁSZLÓ, FÜZESI BÁLINT, VAJDA GYÖRGY Kialakult a legjobb 16 mezőnye a Magyar Kupában, ahol már oda-vissza vágós rendszerben folytatódik a sorozat. A tervek sze­rint az első mérkőzéseket február 11-én, míg a visszavágókat március 1-jén rendezik, a párosítást később készíti el az MLSZ versenybizottsága. A szerdai fordulóban az élvonalbeli együttesek mellett az alábbi csapatok léptek pályára: Baktalórántháza (megyei .)—Szolnoki MÁV (II.) 1-2, Balmazújváros (II.)—ZTE FC (II.) 1-2, Bics­ke (megyei I.)-Cegléd (II.) 0-2, Celldömölk (megyei I.)Szentlőrinc (III.) 0-1, Hatvan (III.)—Csákvár (II.) 1-2, Kaposvár (III.)—Sopron (II.) 0-1. Kedden játszották: REAC (III.)—Mezőkövesd 1-3, ETO FC Győr (III.)—Vasas 2-3. A győztesek továbbjutottak. Volt időszak a magyar futballban, amikor a kupaszerda kifejezés azt jelentette, hogy jött a Népstadionba a Liverpool vagy a Megyeri útra a Celtic. Olyankor megmozdult, felbolydult a város, szurkolók özönlöttek a meccsre, és nem elsősorban a külföldi sztárok miatt. Mostanra változott a helyzet, a kupaszerdából szimpla Magyar Kupa-forduló lett. Legyinthetnénk rá, de ne tegyük. Még akkor sem, ha ez a sorozat mostohagyerek mifelénk. Mindig volt vele valami gond, a legerősebb csapatok sokszor a tartalékgárdájukat szere­peltették, a szurkolókat pedig csak a döntőbe jutás hozta lázba. Most például arról panaszkodtak sokan, miért rendeznek délben, munkaidőben mérkőzéseket. A válasz roppant egyszerű: azért, mert a kiscsapatok nem rendelkeznek villanyvilágítással, így aztán a falu vagy a város apraja-nagyra korgó gyomorral, a déli harangszó alatt énekelheti: „Édesanyám, kedves anyám...", miközben láthatja a kis füvesre gyakorta odaálmodott nagy csapatokat. Egy meccsen dől el a továbbjutás, és ez magában hordozza a meglepetés lehe­tőségét. S ha már más is ez a kupaszerda, most például Budafokon, Dorogon vagy Érden úgy érezhetik, mintha a Liverpoolt vagy a Celticet ejtették volna ki... Sinkovics Gábor KÖRBEJÁRTUK AZ ORSZÁGOT Ménfőcsanaktól Érden ás Kecskeméten át Putnokig, helyzetjelentést készítettünk a szerdán sem hétköznapi összecsapásokról. HARMADOSZTÁLYÚ klub továbbjutott a sorozatiján ÖSSZEÁLLÍTOTTA: KERTÉSZ Ferenc az Érd kapusa „Edzéseken sokat gyakorolom a tizenegyesrúgáso­kat, ezért nem ért váratlanul, hogy az edzőnk, Limperger Zsolt engem jelölt ki utolsó rúgónak a Haladás ellen. Azt is mondtam a csapattársaimnak, egy tizenegyest mindenképpen megfogok, így is történt.” FARKAS István a Kecskemét hátvédje „Sajnálom, hogy nem jutottunk be a legjobb tizenhat közé. Egyenlő ellenfelei voltunk a Gyirmótnak, de korán gólt kaptunk, ami mentálisan megfogott bennün­ket, még akkor is, ha utána felvettük a tempót." Akik még a nyolcaddöntőben folytatják BP. HONVÉD 5(3) DIÓSGYŐRI VTK ÉRDI VSE KECSKEMÉTI LC Q(Q) r .fi A kupameccsen lőtt gól hatalmas boldogság - ezt érezte a honvédos Prosser Dániel is FOTÓ: VERES VIKTOR 2016. december 1, csütörtök neawetisjpart