Nemzeti Sport, 2017. október (115. évfolyam, 267-296. szám)

2017-10-01 / 267. szám

141 Labdarúgás OTP BANK LIGA 11 FORDULÓ Utak a padlóról ! 4Sa­sir -I­­rim Pogacsics 7 ....... Póti 5, Rus 5, Tamás L. 5, Uzoma 5 Vajda S. 6, Haris 5, Sigér D. 6, Habovda 5 Arabuli 6, Andrics 5 CSERE: Habovda helyett Kovács Á. (-) a 68., Andrics helyett Vólent (-) a 79., Sigér helyett Batarelo (-) a 81. percben FERENCVÁROS: 14-23-1 ......................Dibusz 7 Botka 5, Otigba 5, Blazic 5, Pedroso 5 .........Szpirovszki 6, Gorriarán 5....... Lovrencsics G. 6 Varga R. 6, Priskin 5, Böde 6 CSERE: Gorriarán helyett Paintsil (7), Priskin helyett Leandro (4) mindkettő a szünetben, Szpirovszki helyett Koch (-) a 89. percben Gólszerző: Vajda S. (1-0) a 10., Sigér D. (2-0) a 37., Lovrencsics G. (2-1) a 40., Paintsil (2-2) az 55., Varga R. (2-3, 11-esből) a 78. percben Sárga lap: Póti (megrúgta Lovrencsics Gergőt) a 13., Rus (Szpirovszki megrú­­gásáért) a 32., Leandro (buktatta Uzomát) a 66., Uzoma (buktatta Paintsilt) a 77. percben Játékvezető: Iványi Zoltán 5­­ A mérkőzés végkimenetelét döntően befolyá­solta, hogy Joseph Paintsil állítólagos buktatásáért tizenegyest ítélt. Előtte különösebb hiba nélkül bíráskodott, de a hajrában elkövetett hiba sokat rontott a teljesítményén. Asszisztensek: Albert István, Medovarszki János - Pintér Csaba, Urbán Eszter t W * X Hifilív'... \ jf ,m, a* Mm r Joseph Paintsil tökéletes csere volt, az FTC ghánai játékosa oroszlánrészt vállalt együttese győzelméből FOTÓK: KONCZ GYÖRGY BALMAZÚJVÁROS FERENCVÁROS /FPI| BALMAZÚJVÁROS |||­ 2181 NÉZŐ BALMAZÚJVÁROS: 1-4-4-2 Kétgólos hátrányból fordított a Ferencváros, amelynél ezúttal a félidőben beálló Joseph Paintsil volt A NYERŐ EMBER. A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ Az ★ Ar BABJAK BreNCE értékelte a mérkőzést A tizenharmadik percben tisztán látszott, miért kell vért izzadnia a Ferencvárosnak. A Balmazújváros Vajda Sándor gól­jával ekkor már vezetett, Lovrencsics Gergő pedig fájdalmas arccal feküdt a gyepen, miután Póti Krisztián hátulról kíméletlenül letarolta. Az esélyesebb csapatok rémálma valósággá vált: fúriaként harcolt a hazai pályán játszó kemény, agresszív kiscsapat, ráadásul kihasználta lehetőségét. A küzdelem eddig is jellemző volt a Balmazújváros­ra, ezúttal viszont a kapu előtt is pontos volt, s az első harminc percben a zöld­fehérek helyzethez és levegőhöz sem jutottak. Pedig az eredetileg a kezdőcsapatba jelölt Joseph Paintsil csak a kispadon kapott helyet, így két válogatott táma­dóval, Böde Dániellel és Priskin Ta­mással kezdett a Fradi, utóbbi olykor csatártársa mellett, máskor mögötte tűnt fel, ám a vendégek akciói így sem hordoztak sok veszélyt magukban. Az egyébként is keskeny játéktéren a ha­zaiak mindent megtettek, hogy tovább szűkítsék a területet, szívósan véde­keztek, és az előreívelt labdákból igye­keztek helyzetbe kerülni. Bár a ven­dégek végig létszámfölényben voltak kapujuk előtt, többször megesett, hogy egyetlen hazai játékos megtartotta a köztük a labdát, bevárta a felzárkózó társakat, és Thomas Doll együttese máris bajban volt. Írhatnánk, hogy a semmiből jött a hazaiak vezető gólja, csakhogy a foly­tatásban a hazaiak veszélyesebbek is voltak, mint a labdát sokkal többet bir­tokló Ferencváros. Jurij Habovda elta­lálta a kapufát, az első félóra végén pe­dig Dibusz Dénes bravúrja kellett, hogy a Fradi ne kerüljön kétgólos hátrányba. A kispadnál dühöngő Thomas Doll te­hetetlennek tűnt, Sigér Dávid gólja után pedig még mélyebb gödörbe került a Ferencváros. Csakhogy a Balmazújváros azért utolsó, mert akkor is nagyot hibázik, ha jól játszik, a Fradi pedig azért máso­dik, mert akkor is gólt szerez, ha nem futballozik jól. A hazaiak megingását az ezúttal balszélsőként játszó Lovren­csics Gergő használta ki. Fordulás után a zöld-fehérek ma­gasabb fokozatba kapcsoltak, a ka­pus Pogacsics Krisztián előbb Otigba Kenneth fejesénél, majd Miha Blazic közeli perdítésénél is bravúrral védett. A csereként pályára lépő Joseph Pa­intsil lövésénél viszont már tehetetlen volt, a bal felső sarokba csapódó labda után pedig kezdődött minden elölről - a vendégek felálltak a padlóról. Olyannyira, hogy a ghánai légiós nem sokkal később a felezővonal közeléből próbálta átemelni a labdát a kint he­lyezkedő hazai kapuson - nem sokkal ugyan, de célt tévesztett. A folytatásban lendületben maradt a Ferencváros, s egy percen belül háromszor is megszerezhette vol­na a vezetést, Pogacsics Krisztián azonban kétszer is bravúrral védett, majd Böde Dániel csúsztatott a léc fölé. A többnyire védekező hazaiak ugyanakkor nem adták fel a kontrák lehetőségét, de mindkét lehetőséget elszalasztották. A végig remek iramú mérkőzést vé­gül a Joseph Painstil ellökéséért - jó indulattal - megítélt tizenegyes dön­tötte el, pontosabban Varga Roland gólja, amellyel a vendégek mindhárom pontot elvitték. Kétgólos hátrányból fordítva, vagyis megérdemelten, de a vereségnél a Balmazújváros is többet érdemelt volna. Botka Endrének nem volt könnyű napja, a Ferencváros védője több rúgást kapott 10. perc: Uzoma kényszerítőzött Arabulival a bal oldalon, majd beadását követően Dibusz vetődött ugyan, a labda azonban a jobb oldalon érkező Vajda elé került, aki ballal hét méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0 20. perc: Andrics 12 méteres lövése után Dibusz ütötte Habovda elé a labdát, az ukrán légiós tíz méterről, balról jobbal ismételhetett, de a jobb­oldali kapufát találta el. 37. perc: Arabuli futott a bal oldalon, majd laposan a jobb oldalon érkező Sigér elé tette a labdát, a csapattárs pedig becsúszva, jobbal három mé­terről lőtt a kapu közepébe. 2-0 40. perc: Botka jobbról csavarta a labdát kapu elé, Lovrencsics az átvé­tel után jobbal, kilenc méterről középről a bal alsó sarokba lőtt. 2-1 55. perc: Paintsil elé került a labda a balmazújvárosi térfél közepén, a ghánai támadó gondolt egyet, és jobbal, 26 méterről a kapu bal felső sarkába lőtt. 2-2 78. perc: Blazic átadását követően Paintsil tört be a tizenhatoson belülre Uzoma szorításában, a hazai védő kissé meglökte a támadót, aki elesett, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Varga Roland jobbal lőtt a bal alsó sarkba. 2-3 2017. október 1. vasárnap nemzetisport INKÁBB A GYEREKEKRE KÖLTIK EL A PÉNZT Kötel voltak a bravúrhoz, végül egy pontot nem szereztek. Jól futballoztunk, a döntetlent megérdemeltük vol­na, de a három pont megszerzése is benne volt a játékunkban. Az első félidőben több gólt rúghattunk volna, de csak két helyzetünket értékesítettük, hátul pedig megint hibáztunk. A fordulás után mindkét csa­patnak voltak helyzetei, nem tartom igazságosnak a végeredményt. Szívesen beszélnék más tényezőkről is, de a feleségemmel úgy döntöttünk, a pénzt inkább a gyerekekre költjük. Azt nem tudom, a gondolatot is büntetik-e. A második félidőben is megnyerhették volna a meccset. Mindent megtettünk, sajnálom, hogy nem sikerült. A csapatnak és a szurkolóknak is nehéz ezt megemész­­teniük, de el kell fogadni a vereséget. A Ferencváros erejét mutatja, hogy olyan játékost tud beállítani, aki eldönti a meccset. A város életében egyébként is nagy jelentősége volt a Fradi vendégjátékának, ennyi külföldi még sosem járt itt. Mi hiányzott a pontszerzéshez? Na, ha erre válaszolnék, akkor fizet­nem kellene. HORVÁTH Ferenc a Balmazújváros vezetőedzője Alaposan megszenvedtek a három pontért. Nagyszerű pályán játszottunk, ezért nem értem, miért veszítettünk sok labdát az első félidőben. Ellenfelünk na­gyobb akarással játszott, és könnyen lekontrázott minket. A középpályán sok rossz döntést hoztunk, és mivel vé­dekezésben sem voltunk stabilak, gyorsan nagyon nehéz helyzetbe kerültünk. Mi volt a fordulópont? másom s rasai &­ah­orsu Lovrencsics Gergő gólja. Ha a Balmazújváros kétgólos előnnyel vonul szünetre, nehéz lett volna ledolgoznunk a hátrányunkat. Elismerem, nem kidolgozott akció végén ta­láltunk a kapuba, de éltünk az eséllyel. Ez volt az a pillanat, amikor felébredt a csapat. A második félidőben mivel kerekedtek a Balmazúj­város fölé? Növeltük az iramot, jobban helyezkedtünk, átgondoltabb döntéseket hoztunk, és úgy futballoztunk, ahogyan koráb­ban is. Joseph Paintsil gyönyörű gólt szerzett, s a második félidő alapján megérdemelten nyertünk, a csapat ismét nagy tartásról tett tanúbizonyságot. Örülök, hogy a cserék is beváltak, de ilyenkor mindig bizonytalan, bejön-e a hú­­ zás. Biztos vagyok benne, hogy Balmazúj­városban sok csapat megszenved még a szezonban. Thomas DOLL a Ferencváros vezetőedzője . fii tudósító: MAGYARI CSABA Thomas Doll vezetőedző a kezdőcsapatba jelölte Joseph Paintsilt, de gyomorpanaszai miatt a ghánai támadó a kis­padon kapott helyet. Szünet után azonban pályára lépett, s gyakorlatilag megnyerte a mérkőzést a Ferencvárosnak. Előbb gyönyörűen lőtt a bal felső sarkba, majd kizárólag a remekül védő Pogacsics Krisztiánon múlott, hogy nem szerzett újabb gólt. A harma­dik vendéggól előtt lefutotta Eke Uzomát, aki kibillentette egyensúlyából, a büntetőtől pedig a Ferencváros meg­nyerte a bajnokit. Ennél többet aligha tehetett volna a győze­lemért negyvenöt perc alatt. Joseph PAINTSIL (Ferencváros) POGACSICS Krisztián a Balmazújváros kapusa „Próbáltuk meglepni a Ferencvárost, az első félidőben sikerült is, de a má­sodikban rendezték soraikat a vendé­gek. Joseph Paintsil pályára lépése döntőnek bizonyult, sajnálom, hogy ismét szimpatikus vesztesként jöttünk le a pályáról.” VARGA Roland a Ferencváros szélsője „Bonyolult mérkő­zés volt, mert nem ilyen kezdésre szá­mítottunk. Az első félidőben tompán futballoztunk, ám a folytatásra sikerült elkapnunk a ritmust, és szép gólokkal megfordítottuk az eredményt."