Nemzeti Sport, 2018. október (116. évfolyam, 267-281. szám)

2018-10-01 / 267. szám

nemzt sport 2018. október 1., hétfő AKI KOCKÁZTAT, AZ NYERHET IS Ön szerint ez jó, közepes vagy gyengébb meccs volt? Szerintem jó mérkőzés volt, mert mind a két csapat támadó szellemben futballozott, sőt mindkét együttes nyerni akart. Sajnos mi kikaptunk, pedig nem érdemel­tünk vereséget. A hétközi edzéseken hányszor gyakorolják a négy három elleni játékot? Vasárnap este kétszer vitték játékosai a Vidi védelmére a labdát, még helyzetig sem jutottak el. Kontrára készültünk, ezt gyakoroltuk az edzéseken, mert tudtuk, a két szélső hátvéd, Fiola Attila és Stopira is rendre segíti a támadásokat, így szabad területeket hagynak maguk mögött. Tervünk sikerült, csak sajnos az utolsó előtti passzokat elrontottuk. Úgy érzi, nyerhettek volna? Igen, ebben a találkozóban mindhárom lehetőség benne volt: a győzelem, a döntetlen és a vereség is. A játékosok, akik előtt egyébként le a kalappal, mindent megtettek, mégis bosszantó, hogy pont nélkül maradtunk. Fernando FERNANDEZ a DVTK vezetőedzője Elégedett a három ponttal? Megérdemelten nyertük meg a mérkőzést, s termé­szetesen jó érzéssel telt el a három pont megszerzése. Főleg annak tükrében, hogy egy hét alatt három meccset nyertünk. Egyet a Magyar Kupában a Cigánd ellen, majd szerdán, a pótolt bajnokin a Mezőkövesdet győztük le, most pedig a remek atmoszférájú stadionban a Diósgyőrt. Mennyiben tekinti a Chelsea elleni mérkőzés főpró­bájának a találkozót? A tizedik nemzetközi meccsünkre készülünk, így aztán a bajnoki összecsapások nem igazán kapcsolhatók az Európa-liga-mérkőzésekhez. A bajnokságban a pályán mi vagyunk fölényben, nálunk van többet a labda, mi támadunk többet, míg a nemzetközi porondon ez fordítva van. Csütörtökön például a legjobb tíz európai csapat egyikével mérkőzünk, s megpróbálunk helytállni. A DVTK ellen kétszer is négy hazai játékos vezette három védőjére a labdát. Mit gondol, Londonban mi történne hasonló szituációban? A győzelem érdekében kockáztatni kellett, s ilyenkor benne van a veszély a kontraakci­ókban. Azon leszünk, hogy a diósgyőrihez hasonló szituációk ne forduljanak elő Londonban. Marko NIKOLICS a Mal Vidi vezetőedzője 0 *' Labdarúgás I­I I Csere: Vernes helyett Bacsa (5) az 55., Mihajlovics helyett Hasani (5) a 69., Mazalo­­vic helyett Tóth Barnabás (-) a 76. percben Fiola 5, Juhász R. 5, Vinícius 0, Stopira 5 ....................Nego 5, Hadzic 5, Pátkai 5, Huszti 6...................... Kovács I. 4, M. Scsepovics 4 Csere: Kovács I. helyett Hodzic (5) az 55., Fiola helyett Milanov (-) a 67., M. Scse­povics helyett Nikolov (-) a 85. percben Gólszerző: Huszti (0-1) a 70. percben Sárga lap: Brkovics (felvágta Marko Scsepovicsot) a 11., Márkvárt (reklamálásért) a 81., Karan (felvágta Husztit) a 83., Pátkai (visszahúzta Márkvártot) a 86., Tujvel (időhúzásért) a 87. percben Játékvezető: Pintér Csaba 8­­ Játékvezetői szempontból nem volt nehéz találkozó, jól helyezkedett, megfelelően követte az eseményeket, és határozottan tartotta kéz­ben az irányítást. A leshelyzeteket is jól bírálta el, mindössze néhány apró tévedése volt. A hajrában sem jött zavarba. Asszisztensek: Huszár Balázs, Farkas Balázs - Németh Ádám, Horváth Attila A mérkőzésről tudósított: DOBOS LÁSZLÓ A főpróba sikerült A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★★ C­saknem a teljes magyar futball­­szakma felvonult a Diósgyőri VTK-Mol Vidi bajnoki mérkőzé­sen. A lelátón ült és bőszen jegyzetelt Marco Rossi szövetségi kapitány, fel­tűnt a nézőtéren Supka Attila, a Honvéd, Benczés Miklós, a Puskás Akadémia szakvezetője is. A Chelsea képviselőit azonban hiába kerestük, az angol klub delegáltja nem jelentkezett be. Termé­szetesen előfordulhat, hogy az első Európa-liga-csoportkörös forduló ele­gendő muníciót adott az elemzéshez, a Chelsea-nél tudják, mi várható Juhász Rolandtól, Stopirától vagy éppen Kovács Istvántól. A székesfehérváriak minden­esetre semmit sem bíztak a véletlenre. Egészen bizonyos, hogy csütörtökön hasonló összeállításban­­ még Huszti Szabolcs is a pályán lehet, hiszen letelt a középpályás két mérkőzésre szóló eltiltása­­ és szerkezetben (1-4-4-2) lépnek majd pályára Londonban, mint tették azt Diósgyőrben. Amíg vasárnap komótosabb és pon­tatlanabb futball is elég volt a kiesés ellen harcoló hazaiak ellen, addig csü­törtökön garantálható, hogy vért kell izzadni minden labdaszerzésért. Az első félidőben csupán Huszti Szabolcs két távoli kísérlete érdemelt említést, amelyre egy a 36. percben vezetett gyors diósgyőri kontraakció volt a vá­lasz. Kár, hogy a kieső helyen tanyázó DVTK túlzottan tisztelte a bajnokot. Ha bátrabb, pontosabb, meglephette volna. Például a második félidő elején, amikor négy hazai játékos vezette há­rom védőre a labdát - egy pontatlan passz miatt azonban semmi sem lett az akcióból. A diósgyőriek ugyanezt megismételték a 63. percben is. Szinte érthetetlen, hogy ezen a szinten miként maradhatnak ki a létszámfölényes helyzetek. A 70. percben aztán az addig alig-alig futó Pátkai Máté villant egyet: előbb kicselezte a hazai védelem bal oldalát, majd a nagy kedvvel futballozó Huszti Szabolcs fejére varázsolta a lab­dát, s máris - minden erőlködés nélkül - vezetett a címvédő, ezzel el is dőlt az összecsapás. A vasárnapi találkozó megmutatta, a magyar bajnokságban „fél gőzzel” is nyerhet egy jó játékosokból álló, jól fel­készített csapat az egyéni képességek tekintetében gyengébb s mentálisan is bizonytalanabb csapat ellen. Persze, a Vidi számára egyvalami volt fontos: az újabb Európa-liga-mérkőzés előtt si­kerüljön a Chelsea elleni főpróba. A 10. FORDULÓ MŰSORA Október 6., szombat Bp. Honvéd-Diósgyőr* 14.45 Újpest-Puskás Akadémia 17.00 Mezőkövesd-Haladás 17.00 Paks-Kisvárda 17.00 Ferencváros-Debrecen* 19.30 Október 7., vasárnap Mol Vidi FC-MTK* Élő közvetítés: *M4 Sport 48. perc: Huszti balról végzett el szögletet, Nego négy méter­ről fejelt kapura, Rados bravúr­ral tolta ki a léc alól a labdát. 70. perc: Pátkai a jobb oldalról ívelt a kapu elé, a labdára Hu­szti érkezett, és három méter­ről a jobb­ sarokba fejelt. 0-1 ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT A nemzeti­ sport összevetésben is kimagasló teljesítmény A Mol Vidi FC nem tartalékolt a CHELSEA ELLENI KUPAMECCSRE, a fehérváriak erős összeállításban győzték le a harcosan küzdő Diósgyőrt. 10 extraklasszis,9 8 7 6 forma játék teljesítmény, különlegességek nélkül (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere 18.00 AZ ALLAS Hangyaszorgalommal játszotta végig a mérkőzést, nagyon sokat volt játékban, mindig meg lehetett találni a labdával. Ezeket ügyesen tartotta meg, de jutott ereje a hazai kapu veszélyeztetésére is. Igaz, az első félidőben két kísérletéből egyik sem találta el a kaput, viszont rajta kívül szinte senki sem próbálkozott. A legtöbb szöglet- és szabadrúgást is ő végezte el, egyáltalán nem rajta múlt, hogy a társak ezekből képtelenek voltak profitálni. Ráadásul fontos pillanatban sorsdöntő gólt szerzett, nemzetközi klasszisteljesítmény válogatott kiemelkedő meghaladó jó átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc percnél nélküli kapus, teljesítmény labdarúgó játszó futballista produktum kevesebb játék kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos ■ m­ ett a gól! Ivan Rados, a DVTK kapusa kétségbeesetten nézhette, hogyan pattant a labda a gólvonal mögé Huszti Szabolcs fejesét követően FOTÓK: TUMBÁSZ HÉDI az átlagost valamivel a Ferencváros9 7 2 -19-6 +13 23­ ­ Bp. Honvéd9 5 1 3 12-7 16 3. Mol Vidi FC8 4 3 1 16-7 +9 15 4. MTK Budapest9 4 2 3 13-15 -2 14 5. Paksi FC9 3 4 2 12-10 +2 13 6. Debreceni VSC 113 4 2 12-11 +1 13 7. Mezőkövesd Zsóry9 3 3 3 14-12 +2 12 8. Újpest8 2 4 2­­ -1 10 9. Puskás Akadémia9 2 2 5 10-14 -48 10. Kisvárda Master Good9 2 2 5 8-17 -98 11. Diósgyőri VTK9 1 3 5 7-15 -86 12. Haladás* 1 2 6 11-19 -85 közepes,4 a mezőnyjátékban3 súlyos hibákat2 gyakorlatilag1 kiállítás miatt0 érdemi védenivaló Dusán BRKOVICS a DVTK hátvédje „Nagyon jó mér­kőzést játszottunk, nincs okunk a szégyenkezésre. Elegendő volt pilla­natnyi kihagyás, és rutinos ellenfelünk ezt azonnal meg is büntette. Nagyon csalódott vagyok, ugyanis bíztam a pontszerzésben, és úgy vélem, rá is szolgáltunk volna a döntetlenre. Roppant nehéz mérkőzések állnak előttünk."