Nemzeti Sport, 2019. december (117. évfolyam, 326-340. szám)

2019-12-01 / 326. szám

nem> sport 2019. december 1,, vasárnap BACSA Park­ -a DVTK csatára Jól játszottunk, és sokat tettünk a jó eredmény elérése ér­dekében. Sajnálom, hogy a jó focink nem párosult eredmé­nyességgel. Erős csapatot sikerült megszorongatni, de tanulság, hogy nagyobb gondot kell fordítani a védeke­zésre. ELEK Ákos a Mór Fehérvár FC középpályása küzdelmes, nehéz mérkőzés volt. A második félidőben a hazaiak a kapunkhoz szögeztek bennün­ket, és volt időszak, amikor a levegőben lógott az egyenlítő gól, hiszen egyszer a kapufa segített ne­künk, de összesség­ében rászolgáltunk a győzelemre. A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA értékelte a mérkőzést T­ámadás! A legtöbb szurkoló ezt várta a Mór Fehérvár FC-től. A hét közben edzőt váltott a piros-kék együttes, a szerb Marko Nikolics helyét a spanyol Joan Carrillo foglalta el, s a legtöbb kriti­ka - a mérsékelt eredmények és főleg a Vaduzzal szembeni Európa-liga-búcsún kívül - azért érte a távozó szerb szakem­bert, mert túlságosan óvatos, visszafogott futballt játszott csapata, noha a keret mi­nősége sokkal bátrabb, kezdeményezőbb labdarúgásra is alkalmas lenne, így a két­ 6. perc: Nikolov bal oldali szögletét Muszliv fejelte ka­pura, Danilovics csak kiütni tudta a labdát, amelyet az ér­kező Stopira jobbról estében egy méterről fejelt a kapu bal oldalába. 0-1 42. perc: Nikolov eladta a lab­dát, amelyre Bacsa csapott le, bevezette a tizenhatoson belülre, majd estében, a védőktől szo­rongatva kilenc méterről jobbal a bal alsó sarokba helyezett. M­ iés az volt: milyen felfogásban futballozik a váltást követő első bajnoki mérkőzésen a bajnoki címre törő alakulat? Az első percekben máris kirajzolódott a szisztéma: Futács Márkó volt elöl, mögöt­te két támadó középpályás helyezkedett: Kovács István és Ivan Petrjak, akik a lab­daszerzéseket követően azonnal a szélek felé indultak, gyakran változtatták a helyü­ket, ezzel megosztva a diósgyőri védelem figyelmét. A stabilitás persze Joan Carrilló­­nak is fontos, így a négy védő előtt három belső középpályás „támasztotta meg” a Vidi csapatjátékát, és e három fedezet is 45. perc: Futács indította Kovács Istvánt, aki erőszakosan megszerez­te a labdát, megkerülte Polgárt, majd 13 méterről jobb külsővel csavarta a labdát a jobb alsó sarokba. 1-2 63. perc: Prosser 18 méterről jobbal a lécet találta telibe, a visszapattanó labdát Bacsa nyolc méterről a bal sa­rok mellé lőtte. 86. perc: Nikolov a tizenhatoson be­lül kétszer is kicselezte Tamás Már­kot, majd jobbról, hét méterről jobbal laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1-3 gyakran bekapcsolódott a támadásokba, ha pedig erre lehetőség nyílt, a két szélső hátvéd is felbukkant a DVTK kapuja előtt. A DVTK összeállításában nem volt nagy meglepetés: a sérül Haris Tabakovic he­lyén az ősdiósgyőri Bacsa Patrik kezdett, és a támadó meghálálta a bizalmat - az első félidő végén egyenlített. Természete­sen őt ünnepelték a többiek, de a gólban óriási szerepet játszott Márkvárt Dávid, aki egy olyan labda után kezdett sprintelni, amelynek megszerzésére semmi esélye sem volt. S azzal, hogy a kapuját messze elhagyó Kovácsik Ádámot megzavarta, nem hagyta, hogy a Vidi jáékosai köny­­nyedén kihozzák a labdát, Boban Nikolov rossz átadására Bacsa Patrik csapott le, és a fehérvári kapuba tuszkolta a labdát. Aki azt gondolta, ezzel vége az első fél­idő fontos eseményeinek, nagyot tévedett, mert Kovács István még a szünet előtt szenzációs alakítást mutatott be, előbb parádés csellel becsapta Polgár Kristófot, majd finom mozdulattal, jobb külsővel he­lyezett a sarokba. A szünet után a Diósgyőr rengeteg energiát mozgósított, a jáék főleg a ven­dégek térfelén zajlott. A fehérváriak zártan védekeztek, s mintha ama készültek volna, hogy egy kontra végén megszerezzék a harmadik gólt, mindenesetre folyamato­san munkában volt a Juhász Roland vezet­te védelem. A hajrában pályára lépett -a fehérváriak mezében századik alkalom­mal - Elek Ákos, aki korábban éveken­­ futballozott Diósgyőrben. Nem sokkal a le­fújás előtt Boban Nikolov megszerezte azt a bizonyos harmadik gólt, így Joan Camillo visszatérése tökéletesre sikerült.­­ A 14. FORDULÓ TOVÁBBI MŰSORA December 1., vasárnap Kaposvár-Ferencváros* 18.00 Élő közvetítés: *M4 Sport SOMOGYI ZSOLT Danilovics 0 .... .... ... Sesztakov 6, Polgár 5, Tamás M. 5, Vági 5 Márkvárt 6, Iszlai 6 Hasani 5, Rui Pedro 4, Prosser 4 Bacsa 6 CSERE: Hasani helyett Korbély (-) a 73., Prosser helyett Szabó B. (-) a 88., Sesztakov helyett Orosz D. (-) a 91. percben MOL FEHÉRVÁR FC: 1-4-3-2-1 _____________Kovácsik 6___________________ Nego 6, Juhász R. 7, Muszliu 6, Stopira 6 Nikolov 6, A. Hadzic 5, Pátkai 6___________ ...........Kovács I.7, Petrjak 5 Futács 6 CSERE: Petrjak helyett Milanov (-) a 67., A. Hadzic helyett Elek Á. (-) a 76., Kovács I. helyett Pantics (-) a 90. percben Gólszerző: Stopira (0-1) a 6., Bacsa (1-1) a 42., Kovács I. (1-2) a 45., Nikolov (1-3) a 86. percben Sárga lap­­isztai (Nikolov megrúgásáért) a 36., Pátkai (lerántotta Márkvártot) a 68., Elek Á. (Sesztakov buktatásáért) a 80. percben Játékvezető: Berke Balázs 7­­ Az első félidőben kiegyensúlyozottan, magabizto­san tette a dolgát, jól alkalmazta az előnyszabályt. Az 50. percben viszont nagy hibát követett el, amikor nem adott sárga lapot Pátkai Máténak, aki sérülésveszélyesen taposott rá Szerhij Sesztakov lábára. Partjelzők: Medovarszki János, Horváth Róbert Alapvonali partjelzők: Pillók Ádám, Szőts Gergely DOBOS LÁSZLÓ Győzött az erősebb Joan Carrillo visszatérése a fehérvári kispadra TÖKÉLETESRE SIKERÜLT, hiszen a csapat a DVTK otthonában szerzett három pontot. Szép volt, kicsi! A hórihorgas fehérvári védő, Juhász Roland gratulált Kovács Istvánnak, aki fontos lélektani pillanatban talált be a DVTK kapujába fotó: török attila SPORTG 1 AZ ÁLLÁS 1. Mól Fehérvár FC 14 92 3 29-15 +14 29­­ 2. Ferencváros 12 92 1 23-10 +13 29 3. Mezőkövesd Zsóry 14­­ 84 2 20-11 +9 28 4. Puskás Akadémia 14 73 4 24-17­­ +7 24 5. Bp. Honvéd 14 71 6 18-19 -1 22 j ! 6. Újpestm urr2 6 22-22 0 20 7. Kisvárda Master Good 14 62 6 18-19 -1 20 : 8. Debreceni VSC ■TTTT-7 23-25 -2 18 9. Diósgyőri VTK T14 1 5 11 8 15-23 -8 16 1 10. Paksi FC2 9 17-29 -12 11 11. ZTE FC : 14 25 7 20-22 -2 11 i 12. Kaposvári Rákóczi 13 2-1! 9-26 -176 DVTK: 1—4—2—3—1 nemzetig sport az átlagost valamivel érdemi védenivaló nemzetközi klasszisteljesítmény válogatott kiemelkedő meghaladó jó átlagos alig részt vállaló elkövető és durván értékelhetetlen harminc percnél nélküli kapus, összevetésben is kimagasló teljesítmény forma játék teljesítmény, különlegességek nélkül 5 közepes, 4 a mezőnyjátékban 3 súlyos hibákat 2 gyakorlatilag 1 kiállítás miatt 0 teljesítmény labdarúgó játszó futballista produktum kevesebb játék kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos ÍGY OSZTÁLYOZZA A JÁTÉKOSOKAT A­ IP extraklasszis, 9 8 7 6 AKTUÁLIS HADREND: KARÁCSONYFA így ki lehet kapni egy erősebb ellenféltől? Szerintem igen, és a mérkőzést követően hasonló visszajelzések érkeztek a szurkolóktól is - a játékosok emelt fővel jöhettek le a pályáról. A drukkerek is azt mondogatták, jól küzdött a csapat. A mérkőzés elején két vendégjátékosról is le­maradtak a szögletnél, majd a szünet előtt ismét hátrányba kerültek. Ezek valóban kulcsmomentumok voltak. Az első gólnál talán az lehetett a probléma, hogy a csapatban viszonylag kevesebbet játszó futballisták között nem volt tökéletes a kommunikáció. A második vendéggól számomra nagyon különös volt, hiszen Kovács Istvánt jól ismerem, büszke vagyok a sikereire, gyönyörű gólt lőtt, de most nem bántam volna, ha meg tudjuk állítani... Az biztos, egészen más mérkőzés lehetett volna ebből, ha döntetlennel ér véget az első játékrész. Hival készültek a második félidőre? Fel kellett rázni a játékosokat, rengeteg energiát fek­tettek az egyenlítésbe, majd amikor sikerült, szinte azonnal ismét gólt kaptunk. Nem egyenlíteni, hanem nyerni akartunk, de nem volt elég szerencsénk... PACSI Bálint a DVTK megbízott edzője (Feczkó Tamás el van tiltva) nos Nagyszerűen sikerült a visszatérései Boldog vagyok, hogy ismét Magyarországon dol­gozhatok! A játékosok sokat futottak, rengeteget harcoltak, a hozzáállásuk kifogástalan volt, és ez az alapja annak, hogy a folytatásban sikeresek legyünk. Természetesen a következő mérkőzéseken szeret­nénk jobban futballozni, többet támadni. Hét közben nevezték ki. Ennyi idő alatt mit lehet megmutatni a csapatnak, mit kér és mit kapott vissza a játékosaitól? Az edzőváltás sohasem könnyű, de úgy gondolom, a futballisták remekül helytálltak. Jobb lett volna még jobban uralni a pályát, ám ne felejtsük el, hogy a Di­ósgyőr otthonában ez egyáltalán nem könnyű feladat, ugyanakkor annak örültem, hogy motivált, akaratos csapatot láttam a pályán. Szokatlan volt a felállás, az úgynevezett ka­rácsonyfa-alakzat lesz jellemző a csapatra a folytatásban? Bizony, elképzelhető. Az a célunk, hogy a széleken minél gyorsabban az ellenfél védelme mögé kerüljünk, de középen is szükség van a tempós futballra. Joan CARRILLO a Mol Fehérvár FC vezetőedzője * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere labdarúgás 1­I I Mesterien irányította csapatát, remekül szervezte a játékot. Ügyesen tartotta meg a labdát, beindulásait nem tudták követni a védők, higanymozgásával rendre mattolta üldözőit. Gólja nagyszerű teljesítmény volt, megoldása a régi időket idézte,­­grillig. KOVÁCS István (Mór Fehérvár FC)