Nemzeti Sport, 2019. december (117. évfolyam, 341-354. szám)

2019-12-16 / 341. szám

­ 4 I Labdarúgás OTP BANK LIGA, 16. FORDULÓ - DEBRECEN KIÚTKERESÉS „Nem nézünk ki jól” V­alami nem stimmel. A DVSC három győzelemmel kezdte az idényt, az Európa-liga selejtezőjében is túljutott az első akadályon az albán Kukësi ellen - aztán... A Torino elleni kiesés nem volt meglepő, de az már nagyon, hogy a legutóbbi tizenkét bajnokin a Loki nyolcszor vereséget szenvedett. Legutóbb, ahogy augusztus végén is, kikapott a Kaposvártól, szombaton 4-1-re múlta felül az újonc. A csapat 15 meccsen harminc gólt kapott, egy éve az egész idényben - 33 találko­zón - harminckilencet. Az ősz utolsó hete különösen rosz­­szul sikerült: a DVSC tizenegyesekkel alulmaradt az NB II-es Dorog ottho­nában, így kiesett a Magyar Kupából, majd a sereghajtó Rákóczi vendége­ként kapott ki. Mi nem stimmel? „Nem nézünk ki jól" - mondta Tőzsér Dániel, a Loki 34 éves csa­patkapitánya. A 31-szeres válogatott középpályás sok mindent megélt már a pályafutása során, a véleményére ér­demes odafigyelni. Amikor felvetettük, a július elején kezdődő idény nyúlt-e túl hosszúra, a játékos tiltakozott. „El ne kezdjük ezt! - mondta Tő­zsér Dániel. - Rosszul vagyok, amikor meghallom, hogy fejben elfáradtunk, sok a meccs, nem sikerült felpörögni - nem szeretem ezeket a sablonos nyilatkozatokat, a mentegetőzést. Tőlem ne várjon ilyet. Ugyanakkor azt is tudom, ha­ elmondanám, amit látok, amit gondolok, azzal meny­nyit használnék és mennyit ártanék a csapatomnak, a klubnak. Szóval nehéz most bármit is mondanom, de persze mi is látjuk, hogy nem műkö­dik a csapatjátékunk." A futballista a kaposvári összecsa­pást követően is kiment a vendégszár-Kaposvár, 1149 néző Gólszerző: Balázs Zs. (10.), Szatmári Cs. (45. - öngól), Nagy R. (49.), Temösvári (90.), ill. Adeniji (5­.) kólókhoz, de nem volt semmi feszült­ség, egyetértettek abban, hogy ez a teljesítmény nem méltó a klubhoz. „Jókor jön a téli szünet - mond­ta a futballista. - Amit látok, el­mondom az öltözőben, a szakmai stábnak vagy a vezetőknek. Az nem vitás, hogy együtt, csapatként kell kikerülnünk ebből a helyzetből. És az is biztos, hogy a téli szünet után mindent megteszünk, hogy elindul­junk felfelé.” s. zs. Tőzsér Dániel tudja, ha elmondaná, amit gondol. MENNYIT HASZNÁLNA ÉS MENNYIT ÁRTANA vele a csapatának. EMLÉKEZTETŐ: KAPOSVÁRI RÁKÓCZI 4(2) DEBRECENI VSC •1(0) MÓL FEHÉRVÁR FC REMÉNY­képgaléria nso.hu (Ts' m Küzdőkedvvel ZOMBORI ANDRÁS A­zt is írhatnánk, érvényesült a papírforma, a bajnoki cí­met megcélzó Mól Fehérvár FC győzött az élvonalban második idényét töltő Kisvárda Master Good ellen. Aki viszont látta a meccset, tanúsíthatja, a hazai csapat alapo­san megnehezítette - igaz, inkább csak az első játékrészben - ellenfele helyzetét. A Kovácsik Ádám kapuja mögött helyet foglaló vendégszurko­lókban minden bizonnyal meghűlt a vér, Berke Balázs játékvezető azon­ban les miatt joggal érvénytelenítette a 2. percben született hazai gólt, a folytatás pedig már inkább fehérvári helyzeteket hozott - nem kis részben a rengeteget vállaló Kovács István­nak köszönhetően. „A hazaiak futballistája mellett nem állt senki, amikor a kapunk­ba passzolta a labdát, éppen ezért reméltem, csak nem hibáztunk ak­korát, és lesről talált be - mondta a találkozó másnapján Kovács István. - Tisztában voltunk vele, mindenre fel kell készülni, az nem fordulhat elő, hogy ha vezetést szerez az el­lenfél, esetleg nem tudunk reagálni. A Kisvárdában megvan a minőség, jó futballt játszik, és bár kétségte­lenül szerencsés góllal szereztünk vezetést, már előtte is voltak veszé­lyes helyzeteink. Megnyugodtunk, hiszen előnnyel mentünk a szünet­re, ugyanakkor vezetőedzőnk, Joan Carrillo felhívta a figyelmünket: nem szabad elkényelmesedni, és mert egyértelműen három pontot akarunk szerezni, próbáljunk minél előbb is­mét betalálni." A Mól Fehérvár 15-szörös váloga­tott labdarúgója már az első félidőben is remek átadásokkal szolgálta ki társait, és ő maga is gólt szerezhetett volna, ha a 45. percben Stopira lövés helyett ismét a beadást választja. Ak­kor még joggal bosszankodott, ám nem sokkal a fordulás után már a nya­kában lógtak a Vidi játékosai, miután gólpasszt adott Pátkai Máténak. „Hogy Stopira passzolhatott volna az első játékrész hajrájában? Kö­zépen labda nélkül megcsináltuk a szükséges mozgást, a csapattársam azonban van olyan karakter, hogy eldöntse abban a helyzetben, mi a jó megoldás. Nekünk pedig ezt tiszte­letben kell tartanunk, nem tehetünk érte szemrehányást - folytatta Kovács István. - Szerencsére jól folytattuk a szünet után, Ivan Petrjaktól kaptam a labdát, és mert jól mozgott el, érez­tem, be kell tömöm az üres területre. Az az igazság, nem tudtam, ponto­san hol helyezkedik Pátkai Máté, de ő azért rendre odaér a kapu elé, és megoldja az ilyen helyzeteket. ” Mint ahogy megoldotta a Mól Fe­hérvár is, így nyolcadik idegenbeli bajnokiján (két döntetlen mellett) már a hatodik győzelmét aratta. A három pont megszerzésén túl annak is örül­hettek a vendégek, hogy sokkal jobban futballoztak, mint egy héttel korábban a Paks ellen, ugyanakkor azzal nekik is tisztában kell lenniük, ha nem találják meg a módját, hogy pályaválasztóként is hasonlóan eredményesek legye­nek, aligha lesz esélyük az aranyérem megszerzésére. „Nem vonnám össze a két mécs­esét, a Kisvárda futballozni akart ellenünk, a Paks viszont nagyon védekező harcmodort választott - érvelt a fehérváriak 27 esztendős kö­zéppályása. - Tény, nem követhetünk el olyan hibákat, mint a paksiak első gólját megelőző szabadrúgásnál, de ha mégis, el kell bírnunk. Otthon nyerni kell, méghozzá sorozatban, ez egyelőre nem megy. A Ferencváros nagyon jó őszt produkált, de érzem magunkat annyira erősnek, hogy utolérjük. Amíg van esély, küzdünk, próbáljuk megelőzni, sok múlik azon, hogyan sikerül a felkészülésünk. Felesleges túlzottan előretekinteni, szép sorban meg kell nyerni a kis csatáinkat, és akkor a háborúban is győztesek lehetünk Kovács István, a fehérváriak középpályása szerint, ha sok kis csatát a maguk javára fordítanak, az a háború, vagyis A BAJNOKSÁG MEGNYERÉSÉHEZ is elegendő lehet. Kovács István (jobbra) nem az a fajta játékos, aki könnyen feladja - harcol, amíg van esély FOTÓ: TUMBÁSZ HÉDI KISVÁRDA MASTER GOOD MOL FEHÉRVÁR Kisvárda, 2350 néző Gólszerző: Rubus (42. - öngól), Pátkai (47.) Man­filai­ ZALAEGERSZEG SIKERÉLMÉNY Bár a zalaiak kieső helyen te­lelnek, Bobál Gergely góljának köszönhetően fontos pontokat vittek el Felcsútról, oda a ZTE FC a bajnokság korábbi szakaszában a Mór Fehérvár (3-3) és a Mezőkövesd Zsóry (1-1) ellen hazai pályán. Felcsút, Pancho Aréna, 1818 néző Gólszerző: Bobál G. (57.) Kiállítva: Hadzsiev (14. - Puskás Akadémia) valamint az Újpest ellen (0-0) ide­genben ért el bravúrosnak minősít­hető döntetlent, győzelmet szombat estig csak a Kaposvár (kétszer) és a Paks ellen aratott. Szombaton Felcsúton 1-0-ra nyert a Puskás Akadémia vendégeként, igaz, nem tudni, miként alakult volna a mér­kőzés, ha a túlzott szigorral fellépő Iványi Zoltán játékvezető nem állít­ja ki Kamen Hadzsievet már a 14. percben. „Mi is meglepődtünk a kiállí­táson - mondta Bobál Gergely, a ZTE FC 24 esztendős támadója, aki­hez a bajnoki két kulcsmozzanata is köthető: a kiállítás előtt ugyanis ő indította Eduvic Skobát, aki ellen a bolgár belső védő szabálytalanko­dott, majd az 57. percben megsze­rezte a mérkőzés egyetlen gólját.­­ Idegenben sosem egyszerű fel­törni az ellenfél védelmét, pláne, ha visszaáll, szűken védekezik. Az első félidőben rossz döntése­ket is hoztunk, nem voltak nagy gólszerzési lehetőségeink. Szünet után a szélső védőink hatékonyab­ban segítették a támadásépítést, egyre több beadás érkezett a ha­zai kapu elé. A változtatás ered­ményre vezetett, de nyugodtabb végjáték elé nézhettünk volna, ha a gólom után szerzünk még egyet. Rendkívül fontos győzelmet arat­tunk, felzárkóztunk a középme­zőny mögé. Motiváltan mehetünk pihenőre, tavasszal pedig mindent megteszünk, hogy megőrizzük he­lyünket az első osztályban." A ZTE labdarúgói január 3-án kez­dik a téli alapozást, s az országhatá­rokon belül, külföldi edzőtáborozás nélkül igyekeznek felkészülni a ta­vaszra. B. C. L. N EML­ÉKEZTETŐ 1 15 FES PUSKÁS AKADÉMIA ZTE FC wm­m 2019. december 16.. BP. HONVÉD LENULLÁZVA Felemás őszön túl Djordje Kamber szerint gyengén futballoztak az Újpest ellen, de a kispesti védő már előretekint, s a keret megerősítéséről beszél. H­a finomak és kíméletesek va­gyunk, azt írjuk: láttunk már jobb bajnokit a gól nélküli döntetlen­nel végződő Bp. Honvéd-Újpestnél. Ha szigorúbbak, akkor azt, hogy ez bizony gyenge volt. „Kétségtelen, nem futballoztunk jól, keveset segítettük az elöl har­coló Davide Lanzafamét - mondta lapunknak Djordje Kamber, a kispestiek 36 éves védő­je. - Az Újpest jobban ját­szott, de sok lehetőséget ellenfelünk sem alakított ki. Bosszantó, hogy bár a legfőbb vetélytársaink vereséget szenvedtek, vagyis előreléphettünk volna a ne­gyedik helyre, ha három pontot szer­zünk, mégsem használtuk ki a nagy esélyt. Felemás őszön vagyunk túl, hiszen a gyenge, négy vereséggel kezdődő idényrajt után az érkezők­nek hála összekaptuk magunkat, s elindultunk felfelé a tabellán. Remek sorozatot produkáltunk, volt egy öt mérkőzésre nyúló győzelmi szériánk is, de a végére kicsit elkészültünk az erőnkkel, az utóbbi három bajnokin már csak két pontot szereztünk. Sok sérülés hátráltatott minket, így a szakmai stáb is nehezebben forgatta a csapatot.” Kétségtelen, nehéz hónapokon Van túl a kispesti együttes, hiszen a kulcsemberek közül Lefkovits Robi, Patrick Ikenne-King és Mohamed Mezgrani is hosszú időre kidőlt a sorból, míg a hajrában a csapat el­veszítette a középpálya motorját, a vállműtéten áteső Gazdag Dánielt. Ráadásul három labdarúgó idény közben távozott: Federico Moretti alig több mint egy hónap után intett búcsút a klubnak, Vladiszlav Kulacs sem vált be, csakúgy, mint a nagy reményekkel, 101 német Bundesli­­ga-bajnokival a háta mögött érkező, de szinte semmit sem nyújtó Enisz Ben-Hatira. Információnk szerint a télen is lehet változás, úgy tudjuk, hogy Eger­­szegi Tamás és David N’Gog ugyancsak tá­vozhat Kispestről. „Nyilván a veze­tőség is látja, hogy meg kell erősíte­nünk a keretünket, ha megtör­ténik, szép tavasz várhat ránk. Csak néhány napig pihenhetünk, szusszannunk kell egyet, és újult erővel nekifeszülni a felkészülés­nek január harmadikán. Ráadásul nehéz sorozat vár ránk, hiszen a Mór Fehérvár után fogadjuk a Mezőkövesdet, majd megyünk a Ferencvároshoz." CS. A. Hidegkúti-stadion, 2937 néző Kiállítva: Sannino (61. - Bp. Honvéd) PONTOT szerzett legutóbbi három meccsén a Honvéd EMLÉKEZTETŐ BP. HONVÉD IP ÚJPEST FCI­­ Djordje Kamber (balra) nem elégedett csapata teljesítményével fotó: Beder István AZ OTP BANK LIGA 17. FORDULÓJÁNAK MŰSORA 2020. január 25., szombat Debrecen-Újpest Mezőkövesd-Kisvárda Ferencváros-Paks Mol Fehérvár-Bp. Honvéd Kaposvár-Puskás Akadémia ZTE FC—Diósgyőr AZ OTP BANK LIGA ÁLLÁSA 1. Ferencváros 15 113 1 29-14 +15 36 2. Mól Fehérvár FC 1 16 102 4 : 31-17 +14 32 3. Mezőkövesd Zsóry 168 4 4 20-13 +7 28 4. Puskás Akadémiai 167 4 5 : 26-20 +6 25 5. Újpest 167 3 6 : 23-22 +1 24 6. Bp. Honvéd 167 3 6 : 19-20 -1 24 7-Kisvárda Master Good 166 2 8 : 18-22 -4 20 8-Debreceni VSC I 156 1 8 25-30 -5 ; 19 9. Diósgyőri VTK 166 1 9 16-24 -8 19 10. Paksi FCI 165 2 9­­ 20-29 -9 17 11. ZTE FC 164 5 7 23-22 +1 17 12. Kaposvári Rákóczi I 163 -13 15-32 -17­ 9