Nemzeti Sport, 2020. március (118. évfolyam, 60-73. szám)

2020-03-01 / 60. szám

141 labdarúgás CSERE: Gyurcsó helyett Sós B. (5) a szünetben, Szolnoki helyett Varga J. (5) az 58., Plsek helyett Van Nieff (-) a 74 percben Gólszerző: Vanecek (0-1) a 3., Calcan (1-1) a 26., Knezevic (1-2) a 42., Van Nieff (1-3) a 87., Novothny (2-3) a 91. percben Sárga lap: Urblík (Burekovic buktatásáért) a 31., Nwobodo (buktatta Szolnokit) a 32., Knezevic (műesésért) a 36., Litauszki (Pisek megrúgásáért) a 69. percben Játékvezető: Solymosi Péter 9­­ Az első félidőben úgy osztogatta a lapokat, mintha snapszerozna, de jól tette, a játékosok ugyanis nem voltak partnerei, sőt műesésekkel, kemény belemenésekkel, szabálytalanságokkal tették próbára. Partjelzők: Szalai Balázs, Aradi József Alapvonali partjelzők: Bognár Tamás, Kulcsár Katalin mézfülésrót tud&free VAJDA GYÖRGY Mestermunka Kár, hogy a szurkolók ezt nem látták: NAGYSZERŰ LÖVÉSEK UTÁN került a hálóba a labda, a Puskás Akadémia a Megyeri úttól távol győzte le „idegenben” az Újpestet. NOVOTHNY Soma az Újpest csatára „Szomorú vagyok, mert három gólt is rúgattunk az ellenféllel... Meg arra is gondolok, hogy ha fejjel eredményes tudtam volna lenni, talán másképp alakul az eredmény..." Yoell VAN NIEFF a Puskás Akadémia középpályása „Valamikor régen Hollandiában rúgtam távolról a mostanihoz hasonló gólt. Hátrafelé nem akartam passzolni, előreívelni sem szerettem volna a labdát, így nem volt más választá­som, mint kapura bombázni." A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA A­ bszurd helyzet az egyre jobb kö­rülmények közé kerülő magyar futballban: az Újpest pályája a fel­újítást követően játékra alkalmatlanná vált, a szóba jöhető albérletek vagy foglaltak, vagy túl drágák voltak, így a lila-fehérek a Szusza Ferenc Stadiontól 230 kilomé­terre, Zalaegerszegen lettek „házigazdák”. Miután a klubvezetőség döntései ellen til­takozó lila-fehér drukkerek Pesten is csak elenyésző számban járnak meccsre, nem volt meglepő, hogy a távoli helyszínre is elutazó félszáz Puskás Akadémia-szurkoló hangját lehetett inkább hallani. Meg a játé­kosokét és az edzőkét is - szóval mintha edzőmeccsen vagy zárt kapus találkozón lettünk volna... Egyetlen győztese volt a rendkívüli szituációnak: a mérkőzés ellen­őre, a korábbi 28-szoros válogatott Péter Zoltán egykori ZTE-játékosként volt csapa­ta meccsén nem dolgozhatott, s most nem kellett utaznia. „A hegy jött Mohamedhez" - mosolygott a korábbi nagyszerű védő. Három perc sem telt el a mérkőzésből, máris vezetett a felcsúti együttes, és jó húsz percig úgy tűnt, a mérkőzés a Pus­kás Akadémia elképzelései szerint alakul. A „vendégek” szervezettebb, tervszerűbb futballal rukkoltak ki, az Újpest sokáig nem veszélyeztette a kaput. Aztán kiderült, ez a bajnoki sok ezer nézőt is megérdemel­ne, mert Andreias Calcan látványos góllal egyenlített, és miközben azt gondoltuk, a forduló legszebb találata lehet, kiderült, még ebben a félidőben születik ennél is látványosabb: Josip Knezevic fantasztikus gólt ragasztott a felső sarokba. Ha csak ezeket a momentumokat nézzük, még job­ban fájhat a szívünk, hogy ilyen érdektelen­ség kísérte ezt a mérkőzést. A szünet után az Újpest próbált tempót váltani, Novothny Soma könnyen egyen­líthetett volna, de fejjel nem találta el a labdát. A meccs utolsó szakaszára Szakály Péter és Bacsa Patrik is beszállt az Újpest­be, de Joel van Nieff távoli szabadrúgását benézte Filip Pajovics, ezzel el is dőlt a mérkőzés - a hosszabbításban Novothny Soma már csak szépíteni tudott. Gyakran hallott közhely: a futball a néző­kért van. Ezen a meccsen voltak szép gó­lok, látványos megoldások, az embernek mégis az az érzése, elveszett valami... Nyert a Puskás Akadémia, kikapott az Újpest, és a helyszínmizéria, a szurkolók nélküli bajnoki miatt a magyar futball is vereséget szenvedett. A Puskás Akadémia csatára, David Vanecek (17) alaposan megforgatta a lila-fehérek hátvédjeit fotó: Feder István ★ ★★ SZÉP GÓL MIATTI NAGY FÁJDALOM Furcsa bajnoki vert «... Nehéz ilyenkor bármit is mondani, hiszen megadtuk a meccs alaphangját azzal, hogy ajándékoztunk egy gólt a Puskás Akadémiának. Ilyen jó ellenféllel szemben ekkora hibát nem szabad elkövetni. Ezután hiába játszot­tunk viszonylag jót és egyenlítettünk, még a szünet előtt hátrányba kerültünk. Gyönyörű gól volt, de számunkra nagyon fájdalmas. Hogyan értékeli a második félidőt, mit kért a játéko­soktól a szünetben? Nem tehetek szemrehányást a futballistáknak, igyekez­tek, akartak, próbálkoztak. Többet birtokolták a labdát, persze ez azzal járt, hogy az ellenfélnek nagyon veszé­lyes kontratámadásai voltak. Sajnos a szabadrúgásból született harmadik felcsúti gól eldöntötte a mérkőzést. Hogy érezte magát a kislác előtt? Szokatlanok voltak a körülmények, de próbáltam kizárni a külső tényezőket. A csapatra, a játékosokra összpontosí­tottam, azt akartam, hogy minél jobb állapotban legyenek ezen a mérkőzésen. Nem új ez a szituáció, ami kialakult, és a játékosaink szenvedik meg leginkább azt, ami itt történik. Nebojsa VIGNJEVICS az Újpest vezetőedzője ilyen mérkőzésre számított? Szélsőségesek az érzéseim. Nagyon örülök a győzelemnek, a három szerzett gólnak, annak, hogy több remek akciót vezettünk. Viszont több részlet is elkeserít, az egyik legszo­morúbb, hogy három játékosunk is megsérült, márpedig ez a közelgő kupamérkőzés előtt egyáltalán nem jó jel. Jól gondolom, hogy a másik zavaró tényező a mérkő­zés lehangoló légköre? Együttérzek az Újpesttel. Sajnálom, hogy ilyen helyzet elő­fordulhat, nem volt jó így pályára lépni, de megpróbáltunk a mérkőzésre koncentrálni. Nem volt kellemes így játszani. Mit terveztek az Újpest ellen, és mi valósult meg belőle? Azt tudtuk, hogy az újpestiek bal oldala nagyon erős támadásban, ezért az üresen hagyott területet be lehet futni - erre készültünk, és az első támadásunkból gólt is szereztünk azon az oldalon vezetett akcióból. Ugyanakkor a bal oldalunk sokkal kevesebbet nyújtott a vártnál, ezért kellett ott váltanunk. Azt kértem, hogy a középpályán legyünk egységesek, és mert ez megva­lósult, megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. HORNYÁK Zsolt a Puskás Akadémia vezetőedzője 2020. március 1., vasárnap memmitsport 3. perc: Slagveer vezette a labdát a jobb oldalon, laposan középre passzolt, Litauszki ügyetlen mozdulattal próbált menteni, így a berobbanó Vanecek hét méterről jobbal, laposan a kapu közepébe lőtt. 0-1 26. perc: Nagy Zsolt passzolt hátra Spandler irányába, de Novothny elcsente a labdát a középső védő elől, majd visz­­szagurított a középen érkező Calcan elé, aki jobbal, egyből 15 méterről a jobb felső sarok­ba rúgta a labdát. T-1 40. perc: Plsek adta jobbról középre a labdát, amelyet Vanecek 10 méterről a jobb oldali kapufára fejelt. 42. perc: Vrblík indította Knezevicet a balösszekötő helyén, a középpályás 27 mé­terről ballal lövésre szánta el magát, s a labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 1-2 87. perc: Knezevicet húzta vissza Litauszki az újpesti kaputól 30 méterre. A szabad­rúgást Van Nieff végezte el, és ballal a kapu bal oldalába csavarta a labdát. 1- 3 91. perc: Nwobodo emelt középre a jobb oldalról, No­vothny hat méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 2- 3 Az NB I egyik legtechniká­sabb játékosa, lám, most is távol volt ugyan a kaputól, de gyönyörű gólt ragasztott a bal felső sarokba. Ezért a pilla­natért érdemes volt végigva­cogni a másfél órát - mármint annak, aki egyáltalán elment Zalaeger­ (Puskás Akadémia) szegre... Josip KNEZEVIC NB II 26. FORDULÓ Közelít a Vasas A harmadik hely már bizakodásra adhat okot az angyalföldieknél, hi­szen a télen még inkább megerősí­tett csapatnál a feljutás a cél. segyre közelebb kerül a feljutást ■«»jelentő első két helyhez a Vasas, pedig jelenleg nem a legjobb formában lévő együttes. A második helyen álló Budafok sorozatban tizenegy bajno­ki óta veretlen, hét győzelem mellett négy döntetlennel szerzett pontokat, legutóbb október 20-án kapott ki (2-1 - re) a listavezető MTK Budapest ottho­nában. A BMTE a tizedik helyen lévő Békéscsabát fogadja a Promontor ut­cában, s a vendégek reménykedhetnek az egyik pont megszerzésében, mert sorozatban négy döntetlennél tartanak. A budafokiaknak kellemetlen lenne a döntetlen, mert a mögöttük lévő két csapat közel kerülne hozzájuk. Egyikük a BFC Siófok, amely je­lenleg a második legjobb formában lévő együttes a másodosztályban. Gál István csapata utóbbi hét mérkőzésén veretlen maradt, de a négy győzelem mellett talán csalódást jelenthet a legutóbbi két, Szeged-Csanád és Szol­noki MÁV elleni 1-1-es döntetlen, így ugyanis maradt tizenegy győzelemnél, miközben a Vasas sorozatban három sikerrel pontszámban beérte, s több győzelmének köszönhetően megelőz­te, míg a Siófok a negyedik helyről vár­ja a Csákvár elleni bajnokit. Csak érde­kességképpen: a Siófok is legutóbb az MTK Budapesttől szenvedett vereséget (0-3), még november közepén. A Vasas az ETO FC Győrt fogadja az Illovszky Rudolf Stadionban, s lenne miért visszavágnia, mert szeptember 2-án az ETO-parkban a zöld-fehérek 2-0-ra győztek. Akkor azonban még nem volt a Vasas keretének tagja Feczesin Róbert, aki a legutóbbi két mérkőzésen négy góllal segítette a piros-kékeket. T. N. NB I) - 26. FORDULÓ VASÁRNAP Budaörsi SC-Gyirmót FC Győr, Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 14.30. V: Németh Á. (Mohos, Aradi). Budafoki MTE-Békéscsaba 1912 Hőre SE, Promontor utca, 14.30. V: Derdák (Kis L. Legeza). Nyíregy­háza Spartacus-Kazincbarcikai SC, Nyíregyháza, 14.30. V: Dob­egó (Varga 6, Tőkés). Vác FC-FC Ajka, Balmazújváros, 14.30. V: Farkas T. (Berényi Á., Márkus). BFC Sió­fok—Aqvital FC Csákvár, Siófok, 14.30. V: Gaál Á. (Kálman, Király Zs.). Szombathelyi Haladás-Dorogi FC, Szombathely, 17. V: Móri (Bede T., Vörös). Szeged-Csanád Grosics Akadémia-Szolnoki MÁV FC, Szeged, Szent Gellért Fórum, 17. V: Kápráry (Kovács Gábor, Sinkovicz). MTK Budapest-Tiszakécskei LC, Hidegkúti Nándor Stadion, 17. V: Ha­­nyecz (Mayer, Hoftrauer), Vasas-ETO FC Győr, Illovszky Rudolf Stadion, 17 - Tv: M4 Sport - V: Csonka (Garai, Rózsa) A Soroksár SC szabadnapos AZ ALLAS­ ­ MTK Budapest 24 16 5 3 51-28 Zik 53 2. Budafoki MTE 24 15­ 5 4 ■■■■■ " 3. Vnas........... 'Í24 12 5 7 47-34 *13 41 4 BFC Siófok 23 11 8 4 38-24 +14 41 5. ETO FC Győr 24 10 8 6 3--28 *S 38 6. Gyirmói FC Győr 24 10: 7 7 30-22 +8 37 7. Aqvital FC Csákvir 23 11 3 9 33-39 HSl3i' 8. Soroksár SC 24 10 4 10 37-40 _-\]34 9. Nyíregyháza 24 10 2 12 41-39 +2 32 10. Békéscsaba 24 8 8 8 27-29 -2 32 11. Szeged-Csatád GA 23 7 9 7 28-26 +2­­ 30 12 Dorogi FC 23* 8 5 13 26-27i-í|29 13. FC Ajka 24: 8 5 11 37-40 -3 29 14. Budaörsi SC 23 : 8 4 11 30-34 -4 28 15. Kazincbarcikai SC 24 6 9 9 28-34 -é 27 16. Szolnoki MÁV FC 23 6 8 9 20-26 -6 26 17. Tiszakécskei LC 24 7 4 13 23-43 -20 25 18. Haladás 24 4 1 9 11 20 32 1121 19. Vác FC _­241 10 117 12-44 -32 9 A Balmazújvárost kizárták. i