Nemzeti Sport, 2021. február (119. évfolyam, 31-45. szám)

2021-02-01 / 31. szám

OTP BANK LIGA 18. FORDULÓ a Paks középpályása az Sportnak „Szerencsénk volt a végén, de azt is hozzáteszem ehhez, az igazságtalan lett volna, ha vereséget szenvedünk. Sőt, valójában meg kellett volna nyer­nünk a mérkőzést, mert vezettünk is, úgyhogy az egy pontra mindenkép­pen rászolgáltunk. Örülök, hogy a múlt heti mérkőzés után ismét sikerült gólt szereznem.” PAPP Kristóf képgaléria nso.hu (3 A mérkőzésről tudósított: BÓBICS LÁSZLÓ Szórakoztató futball A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★ [UNK] [UNK] icsoda meccs volt! Alighanem a tavaszi idény egyik legjobb bajnokiját ját­szotta a Zalaegerszeg és a Paks va­sárnap délután, a nyolc gólt hozó ta­lálkozó a támadófutball ünnepe volt. Az első veszélyes pillanatra is csak a második percig kellett várni, a tolna­iak kapusa, Rácz Gergő angyali nyu­galommal szemlélte, amint Szánthó Regő jobb oldali, lecsúszott beadása után a labda a lécről pattan vissza a mezőnybe, nem sokkal később pedig egy kis szögletet követően a vezetést is megszerezte a Boér Gábor edzette ZTE FC - igaz, a kettő között Demjén Patriknak kellett nagyot védenie Szabó János közeli fejesét követően. A gól után a hazaiak marad­tak lendületben, akik a labdaszer­zés után az üres területekre bein­duló gyors játékosokban bíztak, na meg persze Zimonyi Dávidban, aki kis területen többször is „befűz­te" a kissé nehézkesnek tűnő pak­si védőket, ám az előnyt nem si­került megduplázni. Időközben a vendégek is egyre inkább maguk­ra találtak, Bognár István például két egerszegi védőt is kicselezett, mielőtt ígéretes helyzetben elvá­lasztották a labdától. A középpá­lyás hevesen reklamálta az elma­radt szabadrúgást, az első fél óra végén viszont indulat helyett öröm tükröződött az arcán: megpattanó szabadrúgását követően a labda a tehetetlen hazai kapus mellett a hálóba hullott. A magyar szinten kifejezetten eseménydús első félidőben mind­két csapat vállalta a támadófutballt, ám mivel pontatlan átadásokból leg­alább annyit láttunk, mint szép cse­lekből - a vasárnap a 150 NB I-es mérkőzését játszó Boján Szanko­vics különösen dekoncentráltnak tűnt -, igazán nagy helyzetbe egyik csapat sem került. Egészen Bo­bál Dávid nagy hibájáig, a könnyel­műen elpasszolt labda és Hahn Já­nos higgadt befejezése elég is volt a Paksnak, hogy a szünetre megfor­dítsa az állást. A fordulás után két percig sem tartott az előny, Boér Gábor Futács Márkó pályára küldésével immár három csatárt vetett be, a merész húzás hamar kifizetődött, a zalaiak egyenlítettek. Más kérdés, hogy a zöld-fehérek Hahn János révén rög­tön válaszolhattak volna, ám előbb egy szöglet után elé kerülő labdát lőtt a bal felső sarok mellé, majd a Pintér Csaba által talán túl kön­­­nyen megítélt tizenegyest is kihagy­ta - Demjén Patriknak persze akkor is jár a vállveregetés, ha a vendégek támadója gyengén, erőtlenül rúgta meg a labdát. Szerencsére az első félidőben lá­tott iram a későbbiekben sem ha­gyott alább, sőt a meccs egyik leg­szebb összjátéka még hátravolt. A féléves mellőzés után érkező Fu­tács Márkó gyönyörűen emelt a vé­dők mögül kilépő Könyves Norbert elé, a válogatottban tavaly bemutat­kozó támadó a levegőben átvette a labdát, majd kapura lőtte, s ha nem téveszti el a jobb alsó sarkot, vélhe­tően a forduló egyik legszebb gólját szerezte volna, így viszont ismét a vendégek kerültek előnybe, Bognár István újabb remek szabadrúgása hoz­ta meg az ismételt vendégveze­tést. A fordulatos meccsen csere­ként pályára lépő Babati Benjámin szinte azonnal egyenlített, és a gólok sora még mindig nem ért véget. Tajti Mátyás remek indítása után a harmadik paksi gól szerző­je nem tudta megállítani Könyves Norbertet, így ismét a ZTE került előnybe, sőt úgy tűnt, a mecs­esét is megnyeri - csakhogy a 94. percben a védelem képtelen volt felszabadítani, Papp Kristóf pedig egyenlített. A gólzáporos találkozó 4-4-es döntetlennel zárult, nem kérdés, a tavasz egyik legjobb meccsét ját­szották a csapatok. Hatalmas egyéni hiba, kihagyott tizenegyes és NYOLC GÓL - a ZTE és a Paks élvezetes bajnokija döntetlennel zárult. A paksi középpályás egyér­telműen a mezőny legjobb­ja volt, két gólt is szerzett szabadrúgásból. Az elsőnél szerencse is kellett, hogy betaláljon, mert a labda Szánthó Regő fején változta­tott irányt. A másodiknál vi­szont remekül lőtte ki a jobb felső sarkot, s bár úgy tűnt, a kapus hárított, később kiderült, hogy a labda már a középpályás j , ““ lövése nyo­­­­­­mán a gól­vonal mögé került. . .. i i Ádám Martin (fehérben) nem érezhette magát biztonságban - az egerszegi Szépe János a magasból csapott le a labdára fotó: szabó Miklós (GY 109 8 7 6 5 4 3 2 1 Q to 5: INKÁBB GÓLZÁPOR LEGYEN, MINT UNALOM Hogy élte meg ezt az őrült hullámvasutat? Mindkét arcunkat megmutattuk, azt is, hogy milyen támadójátékra vagyunk képesek, és azt is, hogy há­tul milyen nagy hibákat tudunk elkövetni. A két tava­szi mérkőzésen hat gólt szereztünk, de egyik meccset sem nyertük meg, ez mindent elmond a védekezé­sünkről. Itt elsősorban nem taktikai problémákra gon­dolok, inkább az egyéni hibákra. Mit lehet tenni ilyenkor? Tizennyolc mérkőzés alatt harmincnégy gólt szerez­tünk, a tabella második felében álló csapatként erre építhetnénk, de elszomorít, hogy ugyanennyit kaptunk. Nem az történt, hogy sakk-mattig kijátszott helyzetek­ből kaptuk a gólokat, szabadrúgásokból és megpatta­nó lövések után talált be a Paks. Bosszantó a mostani helyzet, ráadásul elhihetik, nem én kérem a játékosa­imtól, hogy hátul passzolják el a labdát. A szurkolók­nak nyilván szórakoztató volt a meccs, de én nem tu­dom élvezni, ha négy gólt kap a csapatom, és az utolsó pillanatban engedi ki a kezéből a győzelmet. Hogyan tovább? A tavaszi két döntetlent szívesen elcserélném egy győzelemre és egy vereségre, akkor ugyanis több pontunk lenne. Bízom benne, hogy a kö­vetkező találkozón végre három pontot szerzünk, mert a döntetlenekkel nem vagyunk beljebb. BOÉR Gábor a Zalaegerszeg vezetőedzője Örül az egy pontnak? Bár több olyan időszaka is volt a meccsnek, amikor elvarrhattuk volna a szálakat, végül a döntetlennek is örülnünk kell. Nem lehetek elégedetlen, mert sokkal jobban futballoztunk, mint az előző fordulóban, a DVTK ellen. A Diósgyőr elleni meccs után úgy fogalmazott, hogy biztosan nem nézi vissza az összefoglalót. Most megteszi? Hogyne! Akadtak szép megoldások, gólhelyzetek, gó­lok, úgyhogy nagyon élvezetes volt a meccs. Nyilván nem örülök, hogy ilyen sok gólt kaptunk, de mi a tá­­madófutballban hiszünk, és benne van a pakliban, hogy az ellenfél előtt terület nyílik, és a kontratámadásokból eredményes lesz. A mérkőzés előtt egyébként szinte minden oldalról azt hallottam, hogy ez a meccs kettő kettővel végződik majd, mert mindkét csapat a táma­­dófutballban hisz. Nem bántja, hogy csapata az idegenben szerzett négy gól ellenére sem tudott nyerni? A kihagyott tizenegyes ugyanígy bánthatna, ám ahogy az elhibázott büntető, a védelmi hiba is része a játék­nak. Nem törvényszerű, hogy a ZTE kontrái ennyire ha­tékonyak legyenek, de jobb olyan meccse­ket játszani, amelyeken egymást érik az események, mint olyanokat, amelyeken nem történik semmi. BOGNÁR György a Paks vezetőedzője * (-) harminc percnél kevesebb játékidőt kapó csere nélküli kapus, kezdőként harminc percnél kevesebbet játszó mezőnyjátékos Uj ,pc­­ U15: £ OSZTÁLYOZZA extraklasszis, klasszisteljesítmény válogatott kiemelkedő az átlagost valamivel közepes, a mezőnyjátékban súlyos hibákat gyakorlatilag kiállítás miatt érdemi védenivaló A JÁTÉKOSOKAT A nemzeti­ sport nemzetközi összevetésben is kimagasló teljesítmény forma játék meghaladó jó teljesítmény, különlegességek nélkül átlagos teljesítmény alig részt vállaló labdarúgó elkövető és durván játszó futballista értékelhetetlen produktum harminc percnél kevesebb játék 3. perc: Szánthó a jobb oldal­ról ballal emelt a kapu elé, a labda a lécről pattant vissza. 6. perc: Favorov bal oldali szögletnél lepasszolta a lab­dát Zimonyinak, aki az alap­vonal mellől a középen sza­badon álló Bobál elé gurított, a védő lövése Ráczról kipattant, az ötösön álló Szépe jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0 30. perc: A balösszekötő he­lyéről, a ZTE kapujától 24 mé­terre szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, Bognár István jobblábas lövése után Szánthó fején megpattant a labda, s a jobbra induló Demjén mellett az ellenkező sarokba hullott. 1-1 38. perc: Bobál a bal oldal­ról, saját tizenhatosán belül keresztbe próbált passzol­ni, éppen a tizenegyesponton álló Hahn elé, a góllövőlis­ta vezetője levette a labdát, majd jobbal a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1-2 46. perc: Szankovics lőtt 16 méter­ről, a blokkoló Szakály Dénesről csa­pattársára, Papp Kristófra pattant a labda, onnan Favorov elé, aki elő­ször Szabó Jánosba lőtt, majd nyolc méterről jobbal a bal alsó sarokba vágta a labdát. 2-2 59. perc: Hahn és Lesjak küzdött a ZTE ötösén belül, a paksi támadó el­esett, a játékvezető tizenegyest ítélt, amelyet Hahn végzett el - jobbal a bal alsó sarok irányába lőtt, de Dem­jén vetődve megfogta a labdát. 74. perc: Bognár István 17 mé­terről végzett el szabadrúgást, a jobb felső sarokba tartó labdát Demjén a kapufára ütötte ugyan, de Németh Ádám alapvonali partjelző szerint a gólvonal mögül. 2- 3 78. perc: Szánthó a tizenhatos jobb oldalától középre gurított, és a védők között érkező Babati nyolc méterről jobbal egyből a léc alá lőtt. 3- 3 82. perc: Tajti a kezdőkörből indí­totta Könyvest, aki a labdaátvétellel Szabó János elé lépett, majd tizen­­egy méterről jobbal a bal alsó sarok­ba lőtt. 4- 3 90+4. perc: Jobb oldali beadás után Böde megcsúsztatta a labdát, ame­lyet Nagy Richárd egyből középre emelt, Papp Kristóf nyolc méterről jobbal lőtt, a labda a lécről vágódott vissza, éppen a középpályás elé, aki szintén jobbal öt méterről a kapu kö­zepébe gurított. 4-4