Nemzeti Sport, 2021. március (119. évfolyam, 73-88. szám)

2021-03-16 / 73. szám

141 Labdarúgás 2021. március 16., kedd n&mxmisport OTP BANK LIGA 26. FORDULÓ Kiütés lett a vége PAPP Kristóf a Paks középpályása „Jól kezdtük a mec­­csét­­ még sosem fordult elő, hogy a második percben vezetést szereztünk a Groupama Arénában ugyanakkor el kell ismerni, a Fradinak már az első félidőben is megvoltak a hely­zetei a fordításhoz. A válogatott szünetben össze kell szednünk magunkat, mert az utóbbi fordulókban nem hoztuk a­­ magunktól el­várt szintet.” Vági 5, Lorentz 5, Gévay A. Tamás 0.4, Szabó J. 5........... Papp K. 5, Bognár I. 5, Szabó B. 4______ Sajbán Máté 4, Hahn 5 CSERE: Lorentz helyett Bertus (5) a 34., Szabó B. helyett Ádám (4) a szünetben, Hahn helyett Kulcsár D. (-) és Sajbán Máté helyett Nagy R. (-), mindkettő a 62., Gévay he­lyett Szendrei Á.(-)a 75 percben Gólszerző: Hahn (11-esből, 0-1) a 2., Laidouni (1-1) a 22., Uzuni (11-esből, 2-1) a 49., Mák (3-1) a 62., Boli (4-1) a 75., Szendrei Á. (4-2) a 88., Baturina (5-2) a 89. percben Sárga lap: Szabó B. (Somália megrúgásáért) a 27., Gévay (Nguen megtaposásáért) az 56. percben Játékvezető: Karakó Ferenc 4­­ A televíziós visszajátszások alapján úgy tűnt, hogy Gévay Zsolt nem szabálytalankodott Franck Bolival szemben a Ferencváros tizen­egyese előtt. Partjelzők: Tóth II Vencel, Szert Balázs Alapvonali partjelzők: Andó-Szabó Sándor, Németh Ádám A mérkőzésről tudósított: BORSOS LÁSZLÓ FOTÓ: SZABÓ MIKLÓS Kényszerű változtatások Gera Zoltán szövetségi edző kihirdette a március 24-én kezdődő, ma­gyar-szlovén társrendezésű U21 -es Európa-bajnokságra készülő keretet, amelyen még néhány órával a hivatalos nevezési határidő előtt is változ­tatni kellett. Az MTK két labdarúgója, Schön Szabolcs és Nagy Zsombor, a Vasasban futballozó Szilágyi Zoltán koronavírus-fertőzés miatt kikerült a keretből, míg a betegségéből felépülő zalaegerszegi Szánthó Regő és Gergényi Bence nem kapott meghívót. A magyar válogatott Németország, Románia és Hollandia ellen játszik az A-csoportban. „A koronavírus-járvány ideje alatt hozzászoktunk már, hogy adód­hatnak váratlan problémák, amelyeket gyakran nagyon rövid idő alatt kell megoldanunk - mondta az mlsz.hu oldalnak Gera Zoltán. - Arra törekedtünk, hogy olyan játékosok legyenek a keret tagjai, akik rend­szeresen játszanak csapataikban, vannak közülük, akik három-négy évvel is fiatalabbak a többieknél, de a mutatott teljesítményükkel bi­zonyították, hogy helyük van az Eb-n." S. Á. AZ U21-ES VÁLOGATOTT KERETE Kapusok: Demjén Patrik (ZTE), Bese Balázs (Budafok), Kovács Péter (Budaörs) Védők: Bolla Bendegúz (Mol Fehérvár FC), Huszti András (Budafoki MTE), Balogh Botond (Parma), Varjú Benedek (MTK Budapest), Mocsi At­tila (Haladás), Tamás Olivér (Paksi FC), Deutsch László (Puskás Akadémia) Középpályások: Csonka András (Budafoki MTE), Kata • Mihály (MTK Budapest), Szendrei Norbert (Budapest Honvéd), Hinora Kristóf (Vasas), Mezei Szabolcs (MTK Budapest), Palincsár Martin (MTK Budapest) Támadók: Kiss Tamás (Puskás Akadémia), ifj. Dárdai Pál (Mal Fehérvár FC), Kovácsréti Márk­­i (Kisvárda), Skribek Alen (Budafok), Szőke Adri­­­­­­­­án (Heracles), Bárány Donát (DVSC), Zsóri Dániel­­ (Budafoki MTE) A MÉRKŐZÉS OSZTÁLYZATA ★ ★ [UNK] BABJÁK BENCE értékelte a mérkőzést H­iába csillant fel a remény a má­sodik percben a Paks előtt, a Ferencváros öt góllal válaszolt a tolnaiak találatára, és magabiztosan tartotta otthon a három pontot. A vendégek vezetése után az FC beszorította ellenfelét, az áttörést pe­­ dig Aissa Laidouni fejese jelentette, ám a szünetig annak ellenére sem született újabb gól, hogy két találko­zó megnyerésére is elegendő hely­zetet dolgozott ki a hazai együttes. Olekszandr Zubkov szabadrúgása centikkel kerülte el a bal felső sarkot, Myrto Uzuni remek centerezése után Tokmac Nguen az öt és felesről lőtt a bal sarok mellé, majd az első játék­rész lezárásaként Szabó János men­tett a gólvonalról a Ferencváros uk­rán támadójának újabb kísérlete után (eközben a vendégek vezetőedzőjét helyettesítő ifjabb Bognár Györgynek kényszerűségből kellett változtatnia az első félidőben, Lorentz Mártonnak ugyanis kifordult a bal bokája­. „Nyilván nem segített, hogy már a második percben hátrányba kerül­tünk, ennek ellenére nem volt miért idegeskednünk - mondta lapunknak Myrto Uzuni, a Ferencváros albán vá­logatott támadója. - A találkozó előtt számítottam rá, hogy sok helyzetünk lesz, a Paks ugyanis nem úgy futbal­­lozik, mint az ellenfelek többsége, és ellenünk is felvállalja a támadó­­futballt. A legutóbbi egymás elleni meccsen csak nekem három nagy helyzetem volt, úgyhogy bíztam ben­ne, hogy most is megtaláljuk a ka­puhoz vezető utat. Szerencsére az NB I legjobb vezetőedzője dolgozik velünk, így tudtuk, milyen mozgá­sokkal és beindulásokkal nyithatunk üres területet.” A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első: tizenegyessel. Ezút­tal azonban Franck Boli lekönyöklése miatt Szerhij Rebrov együttese jutott büntetőhöz, és mivel az albán váloga­tott támadó nem hibázott, már a lista­vezetőnél volt az előny. „Megtisztelő a vezetőedző bizal­ma, és ha már engem jelölt ki a ti­zenegyesek elvégzésére, az edzése­ken gyakorlom is ezeket a lövéseket - folytatta Myrto Uzuni, aki a napok­ban csatlakozik a magyar válogatottal azonos vb-selejtezőcsoportban sze­replő albán válogatotthoz, amely An­dorrával, Angliával és San Marinóval játszik március végén. - A két mini­állam ellen hat pontra számítok, és Anglia ellen sem mondunk le a pont­szerzésről. Nyilván nem egyszerű két nap közös munka után meccset játszani, de bízom benne, hogy a leg­többet hozzuk ki az előttünk álló há­rom találkozóból." A Ferencváros magabiztosan futbal­lozva tartotta otthon a három pontot, és újabb lépést tett a bajnoki cím felé. A 27 éves elefántcsontparti középcsatár az első félidő­ben nem alkotott maradan­dót, ám a fordulás után csa­pata mindhárom góljából kivette a részét: kiharcolt egy tizenegyest, gól­passzt adott, majd teljesítménye meg­koronázásaként bevette a Paks kapuját. A fel­passzolt lab­dákat rendre jól tartotta és játszotta meg, nagy kedv­vel, lendületesen futballozott. Franck BOLI­­ (Ferencváros) 2. perc: Lovrencsics Gergő ártalmatlan helyzet­ben buktatta a labdát átvevő Sajbán Mátét a ti­zenhatoson belül, a kaputól 15 méterre - tizen­egyes! Hahn János állt a labda mögé, és nagy erővel jobb lábbal a bal felső sarokba lőtt, Dibusz az ellenkező irányba vetődött. 0-1 22. perc: Uzuni bal oldali kisszöglete után Zub­kov passzolt Civichez, aki átvétel után ballal be­adta a labdát, s a kaputól kissé jobbra, tíz méter­re helyezkedő Laidouni a kapu bal felső sarkába fejelte. 1-1 49. perc: Boli közeli lövése Szabó Jánosban akadt el, a felperdülő labdát a Fradi csatára Gévay mel­lett próbálta kapura fejelni, az esetnél a vendégek védője egy pillanatra rátette a kezét a támadó vál­lára, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt. A labda mögé Uzuni állt, s félmagasan a bal sarokba emel­te, Rácz hiába érezte az irányt, nem érte el. 2-1 62. perc: Bognár Istvántól Nguen szerzett labdát a jobb szélen, Bolit indította, ő a tizenhatos előterében a balján üresen érkező Makinak passzolt, aki jobbal ka­pásból 12 méterről a bal alsó sarokba küldte a labdát. 3- 1 75. perc: A bal oldalon Civic indította Bolit, aki Vági és Tamás Olivér között eltolta a labdát, majd az öt és feles bal sarkához érve jobb belsővel a bal alsó sarok­ba lőtte. 4- 1 88. perc: Bognár István löbbölte a labdát a ferencvá­rosi védők mögé, Szendrei maga elé engedte, hagyta kettőt pattanni, majd ballal hét méterről Heister lábai között a kapu bal oldalába lőtte. 4- 2 89. perc: Laidouni iramodott meg középen a kapu irá­nyába, a tizenhatoshoz érve jobbal a támadást a balján kísérő Baturinának passzolt, aki 15 méterről bal lábbal a kapu bal sarkába lőtte laposan a labdát. 5- 2 VAN, AMI A FUTBALLNÁL IS FONTOSABB Ilyen a tökéletes meccs a válogatott mérkőzések miatti szünet előtt? Szerencsére jól reagáltunk a vendégek korai góljá­ra, és az első tizenöt-húsz percet leszámítva kézben tartottuk a meccset, sok helyzetet alakítottunk ki. Az utóbbi hetekben többször beszéltünk a motiváció­ról, ezúttal ezen a téren sem lehetett panasz a játé­kosaimra. Lassan egy éve futballozunk nézők nél­kül, nehéz úgy felpörgetni a őket, ha hétről hétre üres széksorok előtt kell játszaniuk. Ráadásul az utóbbi hónapokban többen elkapták a koronavírust, meg­esett, hogy valamelyik családtag fertőződött meg, olyankor értelemszerűen nem a labdarúgás áll az első helyen. Milyen jellegű edzésmunkát végeznek a bajnoki szünetben? Örülök, hogy a Ferencváros sok futballistát ad a nem­zeti csapatoknak, ugyanakkor emiatt mindössze hat játékos marad az első keretből. Az edzésekre felhí­vunk néhány labdarúgót az U19-es együttesből és a második csapatunkból. Két hónap után hogy látja a télen érkező futbal­listák helyzetét? Samy Mmaee sokkal magabiztosabban fut­ballozott, mint a korábbi találkozókon, de ahogy neki, úgy a többieknek is időre van­­ szükségük a beilleszkedéshez. Szerhij REBROV a Ferencváros vezetőedzője Mi vezetett a háromgólos vereséghez? Jól kezdtünk, és bár vezetést szereztünk, számítot­tunk rá, hogy a Ferencváros irányítja majd a játékot. Emiatt a szokásosnál kicsit mélyebben védekeztünk, és noha a szünetben döntetlenre álltunk, a fordulást követően sajnos saját magunknak tettük még ne­hezebbé a meccset a saját térfelünkön eladott lab­dákkal. A második játékrészben a Fradi megmutatta, hogy miért emelkedik ki a magyar mezőnyből. Mi hiányzott ahhoz, hogy szorosabbá tegyék a mérkőzést? Sajnos az egész meccsen hiányzott a kellő agres­­­szió a középpályán, nem szereztünk elég labdát, amikor mégis, gyorsan vissza is adtuk az ellenfél­nek. A Fradi kihasználta a hibáinkat, sok helyzetet alakított ki, és élt a lehetőségeivel. Megbízott vezetőedzőként mennyiben volt más a meccs a korábbiakhoz képest? A járványhelyzet miatt bizonyára minden csapat­nál készülnek vészforgatókönyvekkel, mi is felké­szültünk az esetleges változásra, igaz, arra nem számítottunk, hogy erre végül az eltiltás miatt lesz szükség. Ugyanakkor a csapat felkészítése a hét­közi edzéseken történik, a meccsen már csak improvizálni lehet, és rea­gálni az ellenfél húzásaira. IFJ. BOGNÁR György a Paks pályaedzője (Bognár György vezetőedző^ eltiltása miatt nem ülhetett a kispadon) Nem kell csodálkozni, hogy az angol futball másodosztályában roppant szoros mérkőzésre van kilátás AZ ADATOK TÁJÉKOZTATÓ JELLEGŰEK! TOVÁBBI FOGADÁSI AJÁNLAT A NEMZETI SPORT 20-23. OLDALÁN Kiegyenlített mérkőzés várható a horvátoknál a kupanegyeddöntőben, mindkét klub esélyesnek tűnik a továbbjutásra 3= 3 "" 33 33 2: IU3