Nemzeti Sport, 2021. május (119. évfolyam, 117-130. szám)

2021-05-13 / 128. szám

I 8­I Kézilabda LÉKAI Máté a Veszprém irányítója „Egyértelmű célunk, hogy bejussunk a final fourba. A Nantes kellemetlen stílusban kézilabdázik, remek kapusai vannak, akik közül legalább az egyik mindig jól teljesít. Támadásban sokat fogják használ­ni a hét a hat elleni játékot." BLAGOTINSEK a Veszprém beállója „A Bajnokok Ligája utolsó szakasza következik, ami az idény legfontosabb része. Fontos, hogy jól játsszunk az első találkozón, mert a Nantes jó formában van. Nehéz mér­kőzésre számítok, amelyen, ahogyan mondani szoktam, a kulcs a védekezés lesz, és hogy maxi­málisan koncentrál­tak legyünk.” Btaz Nincs holnap VINCZE SZABOLCS T­öbb mint egy hónap után játszik újra Bajnokok Ligája-mérkőzést a Tele­kom Veszprém férfi kézilabdacsa­pata, amely simán jutott túl a csoport­körön és a nyolcaddöntőn is. A kieséses szakasz első körében az északmacedón Vardart mosta le több mint magabiztos, 80-57-es gólkülönbséggel a pályáról és ejtette ki a sorozatból. A Nantes ellen már a négyes döntő­be jutás a cél, David Davis együttesével szemben pedig ezúttal nem is lehet más az elvárás, minthogy ott ,legyen Kölnben, ami az elmúlt hét évben hat alkalommal sikerült a klubnak, csak a 2017-2018-as idény maradt ki, akkor a dán Sk sem bizo­nyult jobbnak két góllal. Ezúttal a veszp­rémi gárda ellenfele az erős mezőny­ből talán kicsit lefelé lóg ki, a franciákkal azonban nem árt vigyázni: történetük so­rán csak egyszer jutottak be a final fourba, éppen akkor, amikor a Veszprémnek nem sikerült ugyanez. A csoportkörökben az Építők Petar Ne­­nadics és Andreas Nilsson vezetésével 28-24-re legyőzte idegenben őket, aztán az egyik játékvezető pozitív koronavírus­­tesztje miatt elhalasztott veszprémi vis­­­szavágót 5-5-tel írták jóvá, és Alberto Entrerrios (David Davis egykori csapattár­sa, három BL-trófeát és egy világbajnoki aranyat nyertek egymás oldalán) alakula­ta csak a hatodik helyet csípte el a B-cso­­portban. A legjobb tizenhat között viszont a 2016-os BL-győztest, a Talant Dujse­­bajev vezette lengyel Kielcét győzte le, amelynek kulcsfigurája a sorozat góllö­vőlistájának vezetője, az edző fia, a spa­nyol Alex Dujshebaev. És ha már a góllö­vőlistánál járunk, a franciák balszélsője, a spanyol válogatott Valero Rivera a máso­dik helyen áll 76 találattal. „Mindegyik csapat, amelyik elérte a negyeddöntőt, azért van itt, mert meg­érdemli - fogalmazott David Davis a klub honlapján. - Itt már mindenki úgy telje­sít, mintha nem lenne holnap. A Nantes remekül játszik, és valószínűleg harma­dik helyen fejezi be a francia bajnoksá­got. Nagyon jól támad, kiválóan kontrá­­zik és a védelme is egyben van, továbbá jól lövi a büntetőket. Nehéz ellenfél lesz, hiszen a játékosai remek formában van­nak. Kemény negyeddöntő lesz!" A szerdán Nantes-ba érkező Telekom Veszprém tehát esélyesebbnek számít, de egyáltalán nem lesz egyoldalú a harc: a franciák ugyan csak ritkán szereztek skalpokat a évadban, de akkor olyan na­gyokat, mint a THW Kiel, az Aalborg és a Kielce, sőt, a francia bajnokságban ide­genben a PSG-t is legyőzték. A francia Nantes-tal játszik a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe kerülésért a Telekom Veszprém, amely ha továbbjut, NYOLC ÉVEN BELÜL HETEDSZERRE lehet ott Kölnben. FOTÓ: SZABÓ MIKLÓS Előnyben a Barca és a Kiel a negyeddöntőben Már a fehérorosz Meskov Breszt és a spanyol Bar­ca mérkőzése sem volt piskóta, ám a német Kiel és a francia PSG találkozója még erre is rátett egy la­páttal a BL negyeddöntőjében. Amíg előbbin a ven­déglátók jobbszélsője, Mikita Vajlupau hiába talált be 11 -szer a katalánok kapujába, mert csapata így is 33-29-re kikapott, addig a hazai pályán játszó BL-címvédő kielieknél is akadt klasszisteljesít­mény az egy félidő alatt hétszer eredményes Ha­rald Reinkind személyében. A Sander Sagosent nélkülöző németek mégsem találták a ritmust, a 21. percre négygólos hátrányba kerültek, majd a fordulást követően térdsérülés miatt elveszítették Patrick Wienceket. A véghajrá viszont az övék volt, így remek feltámadással kétgólos előnnyel utaz­hatnak a jövő heti, párizsi visszavágóra. BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFIAK, NEGYEDDÖNTŐ 1. mérkőzés: Meskov Breszt (fehérorosz)-Barca (spanyol) 29-33 (16-17). Kiel (német)-PSG (fran­cia) 31-29 (16-15). Csütörtök: Aalborg (dán)— Flensburg (német), 18.65 (tv: Sport 1). Nantes (franciaHELEKOM VESZPRÉM, 20.65 (tv: Sport 1) 2021. május 13., csütörtök wenmmn^sport K&H LIGA, NŐK A Menekül a Boglár , öt-hat gólos előnyt kiépítő, szintén a dobogóért küzdő MTK az utolsó tíz percig vezetett Siófo­kon, ám a hazaiak óriási küzdelem­ben fordítani tudtak. Ugyanakkor többek között ez a siker is értékét veszítheti, ha jogerőssé válik a ta­valy ősszel távozó spanyol Nerea Pena lejárt munkabérből fakadó kö­vetelése miatt kiszabott kétpontos büntetés. A kilencedik Dunaújváros köz­ben szerződést hosszabbított Vágó Attila vezetőedzővel, a játékoske­retből pedig Bulath Anitával, Szalai Babett-tel, Kazai Anitával, Horváth Grétával, Nick Viktóriával és Krup­­ják-Molnár Beatrixszal is. P. B. Tudósított: KÁLDOR ANDRÁS Tudósított: BODNÁR TIBOR Tudósított: VÖRÖS SÁNDOR DVSC SCHAEFFLER J. HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 24 26 (17-28) (11-18) (13-15) (13-13) K&H LIGA, FÉRFIAK (11-20) DABAS: Hollós-Ács 2, FEKETE B. 5, Török 1, Szöllősi Sz. 1, Koller 1 , Laurinvecz Csere: Hermann (kapus), Garajszki, Váczi M. 6 (1), Zatureczki, Antal Sz. 2, Kurucz 1, Hajdú 2, Katona, KENDE­R__________________ Edző: Tömöri Győző SZEGED: Mikler - B. Radivojevics 4(1), Henigman 2, BÁNHIDI 4, Mackovsek 4, J. Káliman 2, Bombád Csere: Alilovic (kapus), Bodó 2, J. Canellas 3, S0STARIC 9 (2), Kaspárek 1, Bajus 2, M. Slranovskv 2, IFJ. ROSTA M. 4, Zsitnvikov 4 Edző: Juan Carlos Pastor _ Dabas, 100 néző, V: Rontó, Szanyi Az eredmény alakulása: 11. perc: 6-6.19. p.: 10-14.25. p.: 13-19.35. p.: 15-25.49. p.: 22-36. 56. p.: 25-40 Kiállítások: 6, ill 8 perc Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3 MESTERMÉRLEG Tömöri Győző: - Jobb védekezést vártam magunktól, de örülök, hogy támadásban bátran játszottunk. A legnagyobb pozitívum, hogy végre nézők előtt játszottunk. Juan Carlos Pastor: - Álmosan kezdtük a mérkőzést, egy ideig jól tartotta magát a Dabas. Váltottunk védekezésben, ez volt a fordulópont. Sérülésmentesen, a csapatot forgatva nyertünk. Tudósított: GÚLA FERENC VESZPRÉMI KKFT: Borbély - SZMETÁN P. 4, Kristóf M. 2, Bugyáki, Vajda 1, Fazekas G. 3, Seregi 1 ______________ Csere: Ágoston, Miklós G. (kapusok), ÉLES B. 7 (é), Tóth P. 1, Szeitl L. 1, SOMOGYI B. 3, Tóth Márton 2 Edző: Tombor Csaba ______ TATABÁNYA: BARTUCZ-Hornyák R 2, Ancsin G. 3, JUHÁSZ Á. 4, SIPOS 5, Gyón M. 4, Sunaiko S. 4 re: Konecny (kapus), Ilyés, BALOGH ZS. 6 ). Debreceni 3, Zdólik, Molnár B. Edző:Vladan Mates Veszprém, 300 néző. V: Fekete T, Tóth D. Az eredmény alakulása, é. perc: 3-1.14. p.: 7-5.19. p.: 10-8.24. p.: 11-11.30. p.: 1344.36. p.: 16-17.42. p.: 21-19.4é.p.: 23-21.52. p.: 23-25.58. p.: 25-29 Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5 MESTERMÉRLEG Tombor Csaba: - Sajnálom Ilyés Ferenc sérü­lését, mielőbbi gyógyulást kívánunk neki! Ezúttal Balogh Zsolt játéka jelentette a különbséget.. Vladan Matics:-Az utolsó tíz percben a rutin döntött a javunkra, a kapusteljesítményünk feljavult és jobban is védekeztünk, mint előtte. Az edzők nem élvezték ezt a mérkőzést de a közönség jól szórakozott. Tudósított: BÉNYI-VIRÁG RITA DABAS­ VSEKC MOL-PICK SZEGED 44 OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 22 BALATONFÜREDI KSE Jg (8 ~m OROSHÁZA: UzmusuT- Pásztor M., Peskov 4, Tóth K. 4, Döme 3, Sakic 1 ■ Usal 4_______ Csere: Majdán (kapus), Lászlai 4, Kancer, Szabó M. Kiss A. 2, Andiiké, Csányi, Aróczki Edző: Ratko Djurkovics ■..........■•■ [UNK] [UNK]—A...«»...................—■ [UNK] [UNK] [UNK] [UNK] [UNK]........ BALATONFÜRED: ANDÓ - Rodriguez P. 2, Kemény 4, TOPIC 6, Szűcs B. 2, SZÖLLŐSI B. é (2), Bóka 2_____________________ Csere: Bősz (kapus), PULAY 5(1), Kőhegyi 2, Draskovics 4, Brandt 1. Ág: Szmetán M. 1 Edző: György László Orosháza, 100 néző. V: Bujdosó, Horváth V. Az eredmény alakulása: é. perc: 0-3.10. p.: 4-5.18. p.: 4-8.28. p.: 8-16.32. p.: 8-18.39. p.: 13-24.45. p.: 16-27.54. p.: 20-31 Kiállítások: 2, ill. 8 perc Hétméteresek: 3/0, ill: 3/3 MESTERMÉRLEG: Ratko Djurkovics: - Minőségi csapattól szenvedtünk vereséget. György László: - Nem számítottunk ilyen nagy különbségű győzelemre. Fegyelmezettek voltunk védekezésben és támadóban is, több jó egyéni teljesítményt is nyújtottunk. Tudósított: GAJDÁCS PÁL AZ ALLAL fi Telekom Veszprém 23221-829-535451 2. Szeged­­ 42219-3743-55138 . Tatabánya­­ 21152 4588-52532 4. Balatonfüred 122124 6625-59228 5. CsurgóI23115 752242827 6. FTC 120111 8564-54523 tpE...@ 9 3H 8. iGyöngyös 1229 112588-59719 9 Budakalász 238 312612432119­­ 10. Komló 1239 113618-65019 ifl Veszprémi KKFT 239 113607-64­­19­ ­12. Dabas (233 4 16554441 10 13 Cegléd 123L 2 18 j14. Orosháza 1232 2 19520-707 61