Nemzeti Sport, 2021. október (119. évfolyam, 267-281. szám)

2021-10-01 / 267. szám

ESS 2021. október L, péntek fl MÉRKŐZÉS JÁTÉKOSA A világbajnok francia játékos kiemelke­dő technikai tudású futballista, ezt ezen a mérkőzésen is megmutatta. Amikor a földön folyt a játék, szinte ragadt hozzá a labda, a túlerővel szemben is magabizto­san tartotta meg. Mindemellett elévülhe­tetlen érdemeket szerzett a Betis győzel­mében. Gólt lőtt, és a spanyolok második Nskü FEKIR (Betis) Henry Wingo és a Ferencváros is nagyot küzdött, ám a hazaiak végül vereséget szenvedtek, a Betis második gólja az amerikai hátvédről pattant be Sárga lap: Akouokuo (Uzuni felrúgásáért) a 4., Montoya (Laidouri fellökéséért) az 58., Rodri (Vécsei megrúgásáért) a 79., Laidour­i (G. Rodriguez megrúgásáért) a 87. percben Játékvezető: Roi Reinsreiber (izraeli) 9­­ Kifogástalanul bíráskodott az első félidőben, igaz, nem volt nehéz dolga, és a szünetet követően sem esett vissza a teljesítménye. Partjelzők: David Eliasz Bitton, Szagi Mecamher- izraeliek LABDARÚGÁS EUROPII-UGA I3I W A második félidőt óriási küzdelem jellemezte. A ferencvárosi játékosok próbáltak még közelebb állni a labdát lekeze­lő vagy passzoló sevillai futballisták­hoz, és ha kellett, kemény belépőkkel is megállították őket. Alighanem ne­kik is egyértelmű volt, talpalatnyi he­lyet sem szabad adni a vendégeknek, mert támadóik egy pillanat alatt ka­pura fordulnak és lőnek. Fontos volt, hogy a három belső védő előtti terü­letről ne rohanjon el egyszerre Aissa Laidouni és Vécsei. Bálint, erre talán Peter Stöger is felhívta a figyelmü­ket, hiszen ha egyikőjük megindult, a másik nyomban behúzta a kéziféket. A válogatott keretébe meghívott Vé­csei Bálint irányította a társakat, hol a szélső védőkre szólt rá, ne rohanja­nak el feleslegesen, hol a mögötte lévő Botka Endrével egyeztetett. A vezetőedzők közül elsőként Ma­nuel Pellegrini változtatott, nem sok­kal a fordulást követően nyomban hármat cserélt, a szélen és elöl is fris­sített, nyilván új impulzust akart adni csapatának. Peter Stöger sem sokat várt az első cserével, a kispadról jött Tokmac Nguen, s azonnal felvette a tempót, előbb a jobb oldalon elszá­­guldva harcolt ki szabadrúgást, majd mesteri mozdulattal vett le egy labdát a levegőből, mintha odaragasztották volna a lábához. Csakhogy a labda to­vábbra is többet volt a spanyoloknál, a passzok számában egyértelműen ve­zettek, ám az eredmény továbbra is 1-1 volt, ami nem feltétlenül volt ros­­­sz a Ferencvárosnak. A hazai B-közép ütemesen biztatta a csapatot, a gól­ja után láthatóan felszabaduló Myr­­to Uzuni űzte-hajtotta társait, szin­te minden támadásnál kérte a labdát, látszott rajta, újabb gólt szeretne lőni. A ferencvárosi hátsó alakzat csak a legritkább esetben bomlott fel, ami­a mérkőzésről tudósított: ZOMBORIAIMDRAS vel a vendégjátékosok nemigen tudtak mit kezdeni. A passzolgatással nem volt gondjuk, a labda továbbra is láb­ról lábra járt, ám a tizenhatos előteré­ben lelassultak az akcióik, nem talál­ták a rést a Fradi védelmén. Ha lövésig eljutottak, rendre volt olyan hazai já­tékos, aki önfeláldozóan állta a lab­da útját, s előfordult, hogy a bevető­dő Botka Endre fejjel hárított - ápolni is kellett, úgy megcsapta arcát a lab­da. A Ferencváros ekkor már valóban a kontratámadásokra hagyatkozott, abban bízva, hogy elöl a gyors Tok­17. perc: Guardado indítása után Rodri vet­te át a labdát a tizenhatoson belül, a jobb ol­dalon, ballal középre passzolt, az érkező Fekir két védő között felpörgette a labdát, majd hat méterről jobbal félmagasan a kapu bal olda­lába lőtt. 0- 1 32. perc: üzuni jobb oldali szögleténél Samy Mmaee emelkedett középen jó ütemben, II mé­terről fejelt, a bal sarokba tartó labdát Rui Silva vetődve védte. 35. perc: Fekir végzett el szögletet a bal ol­dalról, Guardado hét méterről senkitől sem za­vartatva fejelhetett, Dibusz nagy bravúrral véd­te a félmagasan középre érkező labdát. 43. perc: Civic a bal szélről remekül kanyarí­­totta középre a labdát, Ryan Mmaee nyolc mé­terről kapura fejelt - a labda kevéssel a bal ka­pufa mellett hagyta el a játékteret. 44. perc: Pezzella körülményeskedett a sa­ját térfelének a közepén, Uzuni megtámad­ta, elvette tőle a labdát, majd középről, 20 méterről jobbal félmagasan a kapu bal olda­lába lőtt. 1— l 76. perc: Fekir végzett el szögletet a bal oldal­ról, a labda Wingo válláról a kapu közepénél vágódott a léc alá. Öngól! (képünkön) 1—2 mac Nguen vagy Myrto Uzuni zavart okozhat, esetleg a gólerős Ryan Mma­ee odaér egy középre ívelésre. A Fra­di játékosáának lett is volna lehetőség a gólszerzésre, jobb oldali akció végén Tokmac Nguen elől mentettek az utol­só pillanatban, így a hajrá továbbra is nyílt maradt. Félő volt, hogy az utol­só negyedórára elfárad egy-két hazai labdarúgó, ám mindenki összeszo­rította a fogát, és kőkeményen álltak bele a párharcokba. A szerencse ezúttal nem volt a Fradi­val. A 76. percben Nabil Fekir szögletét követően a Betis megszerezte a győztes gólt (Henry Wingóról pattan a kapuba a labda...), talán a rutin, a koncentráció szólt a vendégek mellett. A lefújás előtt még Tello is betalált, így kétgólos vere­ség lett a vége - nagyszerűen küzdött a Ferencváros, ám elmaradt a bravúr. A Celtic futballozott, a Leverkusen gólokat lőtt A Ferencváros csoportjának másik mérkőzésén a házigazda Celtic óriási elánnal kezdte a meccset - mégis kicsit fejetlenül, hiszen a jóval kevesebb energiát mozgósító németek két ellentámadás révén kétgólos előnyre tettek szert az első félidőben. Aloha a 19. percben Furuhasi Kjogo ziccerénél még a Leverkusen finn kapusának, Lukas Hradeckynek kellett lábbal nagyot védenie, hat perccel később már a túloldalon esett gól: a Celtic játékosa, David Turnbull hatalmasat hibázott, Mitchel Bakker futhatott el a tizenhatoson belül, majd Piero Hincapiének passzolt, aki a szinte üres kapuba lőhetett. A 35. percben jött a második vendéggól, szerzője a német futball nagy ígérete, a 18 éves Florian­­Allitz, aki Paulinho nagyszerű labdáját po­fozta közelről a kapuba. A skútoknak a második félidőben is voltak helyzeteik, de gólt megint a­ vendégek szereztek.. Cameron Carter-Vickers vetődött ,­ bele egy lövésbe, a labda a könyökéről pattant fel, a já­­­tékvezető pedig a VAR segítségével megítélte a bünte­­tőt, amelyet Lucas Alario magabiztosan jobbal a jobb alsó sarokba lőtt - ezzel el is dőltek a fontos kérdések. CELTIC (skót) BAYER LEVERKUSEN (német) 0-4 (0-2) G: Hincapic (25.), Wirtz (35.), Alario (58. - 11-esből), Adli (90+5.) AG-CSOPORT ÁLLÁSA 1.Leverkusen2 2 --6-16 2.Betis2 2 --7-46 3.FERENCVÁROS2 --2 2-50 4.Celtic2 --2 3-80 ilyf MŰMÜL llTllljlll G: Hancko (29.) EUROPA Sparta Praha (cseh) Rangers (skút) 1-0 (1-0) Lyon (francia) Bröndby (dán) 3-0 (0-0) G: Ekambi (64.. 71.). Aouar(86.) Az állás: 1. Lyon 6 pont, 2. Sparta 4,3. Bröndby 1,4. Rangers 0 Real Sociedad (spanyol) -Monaco (francia) 1-1 (0-1) G: Merino (53.), ill. Disasi (16.) Sturm Graz (osztrák) PSV (holland) 1-4 (0-1) G: Gorenc Stankovic (55.), ill. Sangare (32.), Zahavi (51.), Max (74.), Vertessen (78.) Az állás: I. PSV 4 pont (6-3), 2. Monaco 4 (2-1), 3. Real Sociedad 2,4. Sturm 0 C-csoport Legia Warszawa (lengyel) Leicester (angol) 1-0 (1-0) G: Emreii (31.) Alapoli (olasz) Szpartak Moszkva (orosz) 2-3 (1-0) G: Elmasz (L), Csimben (90+4.), ill. Promes (55., 90.), Ignatov (80.) Az állás: 1. Legia 6 pont, 2. Szpartak 3,3. Napoli 1 (4-5), 4. Leicester 1 (2-3) B-csoport RFC Antwerp (belga) Eintracht Frankfurt (német) 0-1 (0-0) G: Paciencia (90+1. - 11-esből) Fenerbahce (török) Olympiakosz (görög) 0-3 (0-1) G: Soares (6.), Maszurasz (62., 68.) (Fenerbahce: SZALAI ATTILA végig a pályán volt) Az állás: 1. Olympiakosz 6 pont, 2. Frankfurt 4, 3. Fenerbahce 1,4. Antwerp 0 E-csoport Lazio (olasz) Lokomotiv Moszkva (orosz) 2-0 (2-0) G: Basic (13.), Patric (38.) Marseille (francia) Galatasaray (török) 0-0 Az állás: 1. Galatasaray 4 pont, 2. Lazio 3,3. Marseille 2,4. Lokomotiv I F-csoport Ludogorec (bolgár) Crvena zvezda (szerb) 0-1 (0-0) G: Kanga (64.) ... Braga (portugál) Midtjylland (dán) 3-1 (0­-1) G: Galeno (55., 90+5 - az elsőt 11-esből),­ Horta (62.), ill. E. Ferreira (19. - 11-esből) Az állás: 1. Crvena zvezda 6 pont 2. Braga 3 (4-3), 3. Midtjylland 1 (2-3), 4. Ludogorec 1 (1-2), Genk (belga) Dinamo Zagreb (horvát) 0-3 (0-2) G: Ivanusec (10.), Petkovic (45+3., 67. - mindkettőt 11-esből) (Genk: NÉMETH ANDRÁS nem volt keretben) West Ham (angol) Rapid (osztrák) 2-0 (1-0) G: Rice (29.), Benrahma (90+4.) Az állás: 1. West Ham 6,2. Dinamo Zagreb 3 (3-2), 3. Genk 3(1-3), 4. Rapid 0 ílUjj Szeptember 16., csütörtök Leverkusen FERENCVÁROS 2-1 (1-1) Betis-Celtíe 4-3 (2-2) Szeptember 30., csütörtök FERENCVÁROS-Betis 1-3 (1-1) Celtic-Leverkusen 0-4 (0-2) Október 19., kedd Celtic-FERENCVÁROS 10.30 Október 2., csütörtök Betis-Leverkusen 18.45 November 4., csütörtök FERENCVÁROS-Celtic 21.00 Leverkusen-Betis 21.00 November 25., csütörtök Leverkusen-Celtic 18.45 Betis-FERENCVÁROS 21.00 December 9., csütörtök FERENCVÁROS-Leverkusen 21.00 Celtic-Betis 21.00 Magyar érdekeltségű mérkőzések B-csoport Partizán (szerb)—Flora (észt) 2-0 (2-0) G: Vlarkovics (20., 42.) (Partizán, HOLENDER FILIP a 82. percben állt be) Az állás: 1. Partizán 6 pont (4-0), 2. Gent 0 (3-0), 3. Flora 0 (0-3), 4. Anorthoszisz 0 K U Omonia (cipmsi)-Qarabag (azeri) 1-4 (1-0) G: Lecjaks (40.), ill. Malinowski (52., 90+4.), Sejdajev (73.), Medvedev (79. - 11-esből) (Omonia: LANG ÁDÁM végig a pályán volt) Az állás:1. Qarabag 4 pont (4-1), 2. Basel 4 (4-2), 3. Kajrat 1(2-4), 4. Omonia 1(1-4)