Nemzeti Sport, 2022. május (120. évfolyam, 131-146. szám)

2022-05-16 / 131. szám

hiába győzött' kiesett az MTK, BODNÁR ZALÁN ÉS SOMOGYI ZSOLT ÉRTÉKELTE A MÉRKŐZÉSEKET Az NB I utolsó játéknapján már csak egy fontos kérdésre vártuk a választ, az MTK vagy a Honvéd követi a Gyirmótot a másodosz­tályba - mivel mindkét együttes megnyerte a bajnokiját, az MTK búcsúzott az élvonaltól. MARADT DRÁMAI PILLANAT az OTP Ban­k Liga záró napjára is, ugyanis két patinás múltú együttes, a Budapest Hon­véd és az MTK Budapest küzdött a benn­maradásért - igaz, más-más pályán. Összeállításunkban negyedórás bontás­ban a Pancho Arénában és a Hidegkúti Nándor Stadionban zajló eseményeket elemeztük. A lefújás után a Felcsúton di­adalmaskodó kispestiek ünnepelhettek, a szintúgy meggyőző játékkal győztes MTK pedig két élvonalbeli idényt köve­tően ismét kiesett az NB II-be. 15. PERC HIDEGKÚTI NÁNDOR STADION: Az ingyenes belépés ellenére sem telt meg teljesen a Hungária körúti stadi­on, de idénybeli nézőcsúcs mellett fo­gadta az MTK a Debrecent. Azt nem le­hetett tudni, mennyire lesz motivált a vendégcsapat a neki már valós tét nél­küli mérkőzésen a kiesés ellen harco­ló kék-fehérek otthonában, a debrece­ni drukkerek mindenesetre a győzelem reményében érkeztek, és a meccs ele­jén rá is zendítettek a jól ismert dallam­ra, amely szívhez szóló útravaló­­ az el­lenfél leendő NB II-es szerepléshez... A győzelmi kényszerben lévő MTK kezd­te támadóbban, harciasabban a mérkő­zést, de az első negyedórában csak Fu­­tács Márkó tudott helyzetbe kerülni, ám mielőtt közeli lövését védte volna Gróf Dávid, már szabálytalankodott. PANCHO ARÉNA: A kispesti szurkolók nagyon odatették magukat, több szek­tort is megtöltöttek Felcsúton, és hatal­mas hangerővel biztatták a vendégcsa­pato­t, amelynek pontot kellett szereznie a Puskás Akadémia ellen a biztos benn­maradáshoz. És a kieséstől fenyegetett Honvéd fantasztikusan kezdte a mérkőzést! A piros-feketék agresszívan letámadták a hazaiakat, ezzel rögtön zavart okoztak, és Nenad Lukics a kapuba lőtte a labdát. Mondani sem kell, mekkora megkön­­­nyebbülés volt ez a hetek óta görcsösen futballo2­zP5 vendégeknek­,­“?s mielőtt a felcsútiak felocsúdtak volna, Zsótér Do­­nát jobbal lőtte a labdát kapásból a jobb felső sarokba. Nebojsa Vignjevics szü­letésnapján talán a legszebb ajándékot kapta játékosaitól: agresszív letámadás, koncentrált futball, hatékony helyzet­­kihasználás - ez volt az első negyedóra. 16-30. PERC HIDEGKÚTI NÁNDOR STADION: Nem tett jót a hazai közönség hangulatá­nak, hogy a Felcsútról érkező hírek sze­rint negyedóra múltán máris kétgó­los előnyben volt a Budapest Honvéd a Puskás­­ Akadémia ellen, márpedig az MTK-nak csak a kispestiek veresége esetén volt reménye a bennmaradás­ra. A pályán lévők mindenesetre igye­keztek megtenni, ami rajtuk múlik, és egyre nagyobb nyomás alá helyezték a vendégeket, akik labdával alig-alig lép­ték át a felezővonalat. A mezőnyfölény azonban meddő volt, olyan lehetőség, amelyet valódi gólhelyzetnek lehet ne­vezni csak a 30. percben jött el, akkor sem kidolgozott akció révén, hanem Futács Márkó éles szögből váratlanul kapura lőtt, és Gróf Dávidnak védenie kellett a rövid saroknál. PANCHO ARÉNA: Kétgólos előnyük tu­datában kicsit visszahúzódtak a kispes­tiek, átengedték a területet a házigaz­dának, s ha labdát szereztek, hosszú indítással próbáltak minél gyorsab­ban a felcsúti védővonal mögé kerül­ni. A hazai csapat a labdát a földön tart­va adogatott, de úgy tűnt, hogy ezúttal hiányzik a koncentráció és a kreativi­tás a játékából, és azt is látni lehetett: a kispestiek az életük árán is megőriz­nék a megszerzett előnyt - hatalmas el­szántsággal, akarattal védekeztek. HIDEGKÚTI NÁNDOR STADION: A 34 percben talpra ugrott a hazai szurkoló­­tábor, hiszen a Loki kapujába került a labda, de Kata Mihály gyönyörű szóló­ja után hiába talált be Futács Márkó, les miatt mégsem született érvényes gól. Ugyanakkor nem lehettek nyugodtak a vendégek, mert a csatár így vagy úgy, de már harmadszor járt közel a gólhoz. Egy perccel később újra ő került helyzetbe, de akkor még bele tudtak lépni a lövését A MÉRKŐZÉS JÁTÉKOSA biztosan értékesítette a csapatának megítélt FUTÁCS Márkó (MTK Budapest) 31-45. PERC Az MTK Budapest ismét „hátat fordított” az élvonalnak, a kék-fehérek labdarúgóira új kihívás vár, az NB II-höz kell majd a következő idényben visszakapaszkodniuk, persze kérdés, hogy a keretből kikre számít az új szakmai stáb, amelyet a hírek szerint a Paksról érkező Bognár György irányít majd FOTÓK: ÁRVAI KÁROLY Több jó teljesítményt nyújtó játékost is ki le­hetne emelni a kék-fehé­­rektől, választásunk azért esett Futács Márkóra, mert mindvégig veszélyesen futballozott, a debreceni védőknek folyamatosan problémát jelentett az őr­lése. Ha jobban figyel arra, hogy ne legyen lesen, már az első félidőben gólt szerez­hetett volna, de a második játékrészben így is maga­ *** Tel HIDEGKÚTI NÁNDOR STADION, 4422 NEZŐ Varjú 6, Rajkovics 7, Nagy Zs. 7,­ MTK BUDAPEST Gróf 6 Baranyai 4, Pávkovics 4, Deslandes 5, Korbut 4 Miknyoczki 6, Mezei 6, Vancsa 7 Dzsudzsák 4, Barath P. 5, David Babunszki 4, Dodi 4 Futács 7 Dorian Babunszki 4 CSERE: Miknyáczki helyett Stieber Z. (-) az 75., Mezei CSERE: Baranyai helyett Sós (4) a szünetben, Bódi helyett Horváth A. (-) és Kanosa helyett Kovács M. (-) helyett Bévárdi (-) és Dorian Babunszki helyett Tischler a 84., Futács helyett Barkóczi (-) a 30. percben (-) 65., Korhut helyett Ferenczi (-) és Dávid Babunszki helyett Gyönyörű (-) a 11 percben Gólszerző: Rajkovics (1-0) a 45­­., Futács (11-esből, 2-0) a 64., Ramadani (3-0) a 32. percben Sárga lap­: Baranyai (fellökte Vancsát) a 21„ Kusnyir (Ramadani megingásáért) a 41., Futács (Gróf megrúgásáért) az 53. percben kiállítva: Kusnyir a 83. percben Játékvezető: Karakó Ferenc 7 - ról vezette, kézben tartotta a mérkőzést. Az MTK büntetőjének megítélésekor jól döntött, viszont az első félidő végén második sárga lappal ki kellett volna állítania Baranyai Nimródot, amiért combon talpalta Branislav Slukát. Partjelzők: Kigh-Tarsonyi Gergő, Garai Péter___________________________________ 45+1. perc: A debreceni tizenhatos bal oldalán jutott szabadrúgáshoz az MTK: Mezei középre ívett labdája az ötösön belül üresen találta Rajkovicsot, aki bal lábbal laposan a kapu közepébe lőtte. 1-0 64. perc: Nagy Zsombor szép cselekkel indult meg a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, David Babunszki becsúszva próbálta szerelni, ám a lábát találta el - Karakó Ferenc tizenegyest ítélt. A labda mögé Futács állt, és ballal magabiztosan a kapu jobb alsó sarkába lőtt, miközben Gróf a másik oldalra vetődött. 2 -0 89. perc: Kusnyir lendületesen, de elkésve csúszott be Ramadaninak, így a labda helyett az MTK kö­zéppályásának lábfejét találta el. A játékvezetőtől megkapta második sárga lapját, és így a pirosat is. 92. perc: Hazai szögletet követően Kovács Mátyás passzolt a tizenhatoson belül Ramadaninak, aki 14 méterről jobbal a bal alsó sarokba tekerte a labdát. 3-0