Nemzeti Sport, 2022. július (120. évfolyam, 176-190. szám)

2022-07-01 / 176. szám

2. július L, pántek (2-3,4-3,5-4, 2-2) MAGYARORSZÁG: MAGYARI A. - Szilágyi 0, KESZTHELYI-MAGY 2, Máté Zs. 1, Parkes 1, Gurisatti 2, A­ályi V. 1. Csere: Rybanska, Faragó K., GARDA 2, LEIMETER 4, Mahreu. Szövetségi kapitány: Bíró Attila_______ HOLLANDIA: AARTS - Sleeking 1, Van der Sloot, Koolhaas, Wolves 1, Sevenich 1, VAN DE KRAATS 5. Csere: Moo­huiizen, Rooge 2, Joustra, Schaap 1, Ten Broek 1. Szövetségi kapitány: Evangelosz Dudeszisz.............. Hajós uszoda, 5000 néző V: Savinovic (horvát), Ohme (német) Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 9/6 Gól - kettős emberelőnyből: l/l, ill.­­MESTERMÉRLEG Bíró Attila: - Ugyanolyan kemény volt, mint a negyeddöntő. Most azért hatékonyabbak voltunk támadásban, de ez nem azt jelenti, hogy a hollandok gyengébben védekeztek, mint az ausztrálok, hanem kicsit más típusú védekezést választottak, ami jobban feküdt nekünk, ezért lőttünk sokkal több gólt. Volt néhány játékos, akivel nem tudtunk mit­­ kezdeni, mentálisan azonban erősebbek voltunk. . Evangelosz Dudeszisz: - Nagyon sokat készültünk erre a mérkőzésre és jól is ját­szottunk, büszke vagyok a lányokra. Sok fiatal játékos alkotja a keretet, akik egyre érettebb teljesítményt nyújtanak, szép jövő előtt áll a csapatunk. Ebből a mérkőzés­ből is tanulunk, mert a világbajnokságnak még nincs vége, szeretnénk megszerezni a bronzérmet. Vanda okos találata után Garda Krisz­tina lőtt irgalmatlanul nagy gólt, s in­nentől kezdve az volt a forgatókönyv, hogy az ellenfél feljött egyre, mi pedig elmentünk kettővel. Az emberelőnyös játékunk pazar volt, Leimeter meg szép csendben ismét, megszórta a hol­landokat. Magyari remekelt a kapuban, hiányérzetünk csupán az ismét lefor­duló Keszthelyi-Nagy kivédett ziccere miatt lehetett, mert elléphettünk vol­na hárommal, ehelyett egygólos volt a magyar előny a záró negyed előtt. Amelynek elején Parkes Rebecca csodálatos centergólt lőtt, a hollando­kat egyértelműen Van de Kraats tar­totta meccsben. A videóbíró nem volt velünk, bent látott egy elsőre nem meg­adott holland találatot, ezzel 12-12 volt az állás, de ismét jött Leimeter! A hát­ralévő négy percben egyetlen gólt sem kaptunk, így bár nem lőttünk egyet sem a feljavuló Aartsnak, kitartott az előny! Szombat este világbajnoki döntőt játszik a magyar válogatott az amerika­iak ellen - az érem már biztos, csak a színe kérdéses. Jobban akartuk ezt a győzelmet, azt be­széltük a meccs előtt, hogy mindent meg kell tennünk a döntőbe jutásért. Sajnos a védekezésünk nem úgy muzsikált, mint az előző két meccsen, de nagyon örülök, hogy a szívünkkel valahogyan kivédekeztük azt a nagyon hosszú utolsó percet. Nagyon örülünk a győzelemnek, a döntő biztosan kőkemény lesz, de nem azzal kell foglal­kozni, hogy ez vb-döntő, hiszen ott is csak vízilabdázni kell. Ir mm m MAGYARI ALDA NYI­LVÁNVALÓAN RE­MEKÜL VÉDETT, Leimeter Dóri meglőt­te a maga négy gólját - ez a szokása a hollandok ellen... Keszthelyi Rita a mezőnyben is remekelt. Nagyon magas színvonalú mérkőzés volt és rendkívül szoros, elég a lőlapra néznünk: itt 31 lö­vésből 13 gól, ott 31 lövésből 12 - ugyan ez csak frázis, de most tényleg nüanszok döntöttek. A félidőig rendkívül kiegyen­lített volt a mérkőzés, és habár utána is szoros maradt, a harmadik negyedben, amikor sok meccs fordulópontja elér­kezik, el tudtunk lépni két góllal. Ezután egyszer sem engedtük, hogy átvegyék a vezetést, ami a mi malmunkra hajtotta a vizet, mert üldözniük kellett a magyar csapatot végig, amivel mi energiát spó­roltunk, így a fontos pillanatokban min­dig előnybe tudtunk kerülni, vagy előny­ben maradni. Ha kicsivel is, de ebben mindenképpen jobbak voltunk­, mi irá­nyítottuk az események alakulását. Azt láttam a lányokon, hogy élvezik a körí­tést, a helyzetet, biztos voltam benne, hogy a negyeddöntő megnyerése óriási lökést adott, főleg, hogy még sokakban motoszkálhatott, hogy öt éve ugyan­itt a négybe sem kerültünk. Most a lá­nyok átlépték ezt a lelki akadályt, az elő­döntőre pedig önbizalommal érkeztek, ez hozta meg a sikert. Élet-halál küzdelem zajlott a vízben, na­gyon erősek voltak a hollandok, kiélezett mérkőzést játszottunk velük. Nem nyúj­tottunk tökéletes teljesítményt, van még min javítani, de mégiscsak ott vagyunk a világbajnokság döntőjében! Hasonló ké­pességű csapatok találkoztak, így várha­tó volt, hogy az nyer, aki jobban akarja a győzelmet. Mi akartuk jobban, az utolsó pillanatig küzdöttünk egymásért, ez volt a kulcs. RYBANSKA Natasa a magyar válogatott bekkje Majd' szétveti a boldogság Garda Krisztinát (balra), aki a meccs végén óriásit védő Magyari Aidát ölelte meg Az elődöntő egyik hősa Leimeter Dóra (középen) volt, aki négy szenzációs góllal járult hozzá a hollandok legyőzéséhez Először jutott világbajnoki döntőbe a női válogatott Bíró Attila irányítása alatt Szatmári András vívó is a helyszínen nézte a meccset GARDA Krisztina a magyar válogatott átlövője VIZES VILÁGBAJNOKSÁG 131 A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE Június 28. Olaszország-Franciaország 17-7 Egyesült Államok-Spanyolország 13-8 Hollandia-Görögország 12-7 MAGYARORSZÁG-Ausztrália 7-6 A 13-16. HELYÉRT (SZEGED) Június 28. Thaiföld-Kolumbia 10-6 Dél-Afrika-Brazília 8-7 A 9-12. HELYÉRT (SZEGED) Június 28. Új-Zéland-Argentína 13-7 Kanada-Kazahsztán 19-11 ELŐDÖNTŐ (BUDAPEST)­ Június 30. Egyesült Államok-Olaszország 14-6 Magyarország-Hollandia 21.00 AZ 5-8. HELYÉRT (BUDAPEST) Június 30. Spanyolország-Franciaország 18-5 Ausztrália-Görögország 12-12 - szétlövéssel 4-2 A 9-12. HELYÉRT (SZEGED) Június 30. Kazahsztán-Argentína 12-6 Kanada-Új-Zéland 20-11 HELYOSZTÓK (BUDAPEST) Július 2. A 7. helyért Franciaország-Görögország 13.00 Az 5. helyért Spanyolország-Ausztrália 17.00 Olaszország-Hollandia­­ 14.30 [Mii Egyesült Államok-MAGYARORSZÁG 20.00 VÍZILABDA, A-CSOPORT(BUDAPEST) Június 20. Kanada-Olaszország 7-7 MAGYARORSZÁG-Kolumbia 35-4 Június 22. Kanada-Kolumbia 22-2 Olaszország-MAGYARORSZÁG 10-9 Június 24. Olaszország-Kolumbia 31-5 MAGYARORSZÁG-Kanada_______11-7 AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE : Olaszország 3 2 1 - 48-21 5 2. MAGYARORSZÁG 3 2 -1 55-21 4 3. Kanada 3 1 11 36-20 3 4. Kolumbia 3 - - 3 11-88 0 B-CSOPORT(DEBRECEN) Június 20. Egyesült Államok-Dél-Afrika 24-2 Hollandia-Argentína 29-6 Június 22. Argentína—Dél-Afríka 7-6 Egyesült Államok-Hollandia 11-7 Június 24. Egyesült Államok-Argentína 23-3 Hollandia-Dél-Afrika 22-1 A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Egyesült Államok 3 3 - - 58-12 6 2. Hollandia 3 2 -1 58-18 4 3. Argentína 3 1-2 16-58 2 4. Dél-Afrika 3 - - 3 8-53 0 C-CSOPORT(SOPRON) Június 20. Új-Zéland-Brazília 12-8 Ausztrália-Kazahsztán 19-6 Június 22.­­ Ausztrália-Új-Zéland 11-2 Kazahsztán -Brazília 10-6 Június 24. Ausztrália-Brazília 17-5 Új-Zéland-Kazahsztán 15-11 1. Ausztrália 3 3 - - 47-13 6 2. Új-Zéland 3 2 -1 29-30 4 3. Kazahsztán 3 1-2 27-40 2 4. Brazília 3 - - 3 19-39 0 0-CSOPORT (SZEGED) Június 20. Görögország—Thaiföld 28-1 Spanyolország-Franciaország 18-8 Június 22. Spanyolország-Görögország 10-10 Franciaország-Thaiföld 24-8 Június 24. Spanyolország—Thaiföld 30-2 Görögország-Franciaország 15-4 A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Görögország 3 2 1 - 53-15 5 2. Spanyolország 3 2 1 - 58-20 5 3. Franciaország 3 1- 2 36-41 2 4. Thaiföld 3 - - 3 11-82 0 Június 26. Hollandia—Kanada 10-7 Franciaország-Új-Zéland 9-9 - szétlövéssel 5-4 Spanyolország-Kazahsztán 14-1 MAGYARORSZÁG-Argentína 23-6 A 13-16. HELYÉRT (SZEGED) Június 26. Dél-Afrika—Kolumbia 14-11 Brazília-Thaiföld 12-9