Nemzeti Sport, 2022. szeptember (120. évfolyam, 252-266. szám)

2022-09-16 / 252. szám

2022. szeptember 16., péntek _________Jjibelß_____ Disasi 6, M. Sarr 6, Badiashile 6 Vanderson 4, Fofana 5, Camara 5, Caio Henrique 5 Diatta 4, Ben Yedder 5 PERCRŐL PERCRE 5, lingo 6, S. Mmaee 7, Knoester 6, Botka 7 Laidouni 7, Besic 7 Zachariassen 6, Nguen 6, A. Traord 7 ' 6 CSERE: Diatta helyett Akl­ouche (5), Vanderson helyett CSERE: Nguen helyett Gojak (-) és R. Mmaee helyett Aguilar (5) mindkettő a szünetben, Ben Yedder helyett Boli (-) mindkettő a 64., Besic helyett Vécsei (-) a 70., Embolo (-) a 66., Golovin helyett Jakobs (-) a 73., Zachariassen helyett Esiti (-) a 90. percben M. Sarr helyett Boadu (-) a 81. percben Gólszerző: Vécsei (0-1) a 80. percben Sárga lap: Besic (Aguilar megfogásáért) a 60., Embolo (Knoester buktatásáért) a 77., A. Traoré (sportszerűtlen viselkedésért) a 94. percben Játékvezető: Espen Eskas 8­­ Hibázott, amikor nem adott sárga lapot Benoit Badiashilének a 7. percben (sőt le sem fújta a szabálytalanságot), hiszen ígéretes helyzetben rántotta le Adama tarét. Összességében jól és maga­biztosan vezette a mérkőzést. Partjelzők: Jan Erik Engan, Isaak Elias Bashevkin - norvégok A mérkőzésről tudósított: CSERHÁTI AiUDRAS 80. perc: Adama Traoré adott be jobbról, Vécsei 14 méterről ballal, kissé balról lőtt, a labda megpattant Oisasi és Aguilar lábán is, Nübel a jobb kapufára tolta a labdát, ahonnan becsorgott a gólvonal mögé. 0-1 Dibusz 7 AZ ELSŐ FÉLIDŐ ALAPJÁN azt mondtam, a Monaco csak akkor szerez gólt, ha valaki nagyot hibázik a Fradiból: fordulás után jött is a hiba, szerencsére Dibusz Dénes bravúrral védett. Nem tetszett a ha­zai csapat futballja, úgy gondolom, ez a Monaco minden idők leggyengébb francia bronzérmese. Persze, ez nem kisebbíti a Fradi érdemeit, erre az eredményre egész Európa felkapja a fejét! Ha ez a mérkőzés csak döntetlennel zárul, húznám kicsit­­ , a szám, hiszen ez az ellenfél igenis verhető volt. Működött a zöld-fehérek játé­ka az első játékrészben, és bár a szünet után egy kicsit felpörgött a házigazda, és voltak labdavesztések, az átütőerőt nem láttam a Monacóban. A döntő talá­­lat gyönyörű támadásból esett, és bár mázli is kellett hozzá, lövésből lesz a gól.Tudom, sokan a monacóiakat kiáltották ki a csoport favoritjának, de biztosra veszem, a Ferencvárosnak a másik két idegenbeli meccsén nagyobb kihívással kell szembenéznie. Óriási eredmény két mérkőzés után hat ponttal állni, nálam a Trabzonspor legyőzése napbb fegy­vertény volt, mint ennek a három pontnak a megszerzése. szolút zavarba hozható, különösen Ada­ma Traoré oldalán szerzett kellemetlen pillanatokat a Ferencváros a hazaiaknak. A kirobbanó formában lévő szélső lövése kis híján beakadt a jobb felsőbe, az első negyvenöt percben egyértelműen az ő megmozdulása volt a legszebb. A magyar bajnok bal oldalán Botka Endrének viszont sokszor amiatt kellett izgulnia, nehogy elessen a fűben mago­kat csipegető három madárban, amelyek olyannyira elfoglalták magukat az evés­sel, hogy­ még akkor sem repültek odébb, amikor a labda egy-két méterre húzott el mellettük. Az első félidőre jellemző volt, hogy a hazaiak legnagyobb helyzetüket akkor alakították ki, amikor Mats Knoes­ter hátul könnyedén eladta a labdát, a hi­bát Dibusz Dénesnek kellett helyrehoznia. A Ferencváros határozott futballját látva a vendégszurkolók is egyre hangosabban dalolásztak a szektorukban, megállás nél­kül tapsoltak, ugráltak, énekeltek, és ez a hangulat alighanem Monacóban is sokat segített a játékosoknak. A félidő előtti per­cekben az ő szurkolásuktól volt hangos a környék, és bár előzetesen arra lehetett számítani, hogy a labdát a hazaiak birto­kolják többet, és megpróbálják akaratukat ráerőltetni a Fradira, a magyar együttes pedig jobbára kontra támadásokból veszé­lyeztet, ez nem igazolódott be. Összesze­detten, egységesen játszott a Ferencváros, csak azt lehetett bánni, hogy­ Adama Trao­ré lövése vagy éppen Aissa Laidouni sza­badrúgása nyomán nem kötött ki a Mona­co kapujában a labda. Sztanyiszlav Csercseszovnak nem, kollégájának, a belga Philippe Cle­­ment-nak annál inkább volt oka cserél­ni. A hazaiak vezetőedzője a szünetben két helyen is változtatott, és az sem volt véletlen, hogy a támadószekcióban cse­rélt, hiszen a Monaco előrejátéka addig vérszegény volt. A hazaiak a fordulást követően jobban iparkodtak, nemcsak a labdát birtokolták többet, beadásokkal is próbálkoztak, ám a Ferencváros állta a sarat­­ és óriási bravúrt ért el. A hajrában jött ugy­anis a magyar gól! Hátul ugyan addig becsúszott egy­két hajmeresztő hiba, de ott volt Dibusz Dénes, aki ki tudja, hányadszor bizo­nyította, valóban az egyik legjobb ma­gyar kapus, a cserék pedig egyértelműen lendítettek a Ferencváros játékán. A gól előtti akcióból a beküldött Franck Boli is kivette a részét, a mindent eldöntő lövés pedig Vécsei Bálint nevéhez fűződött. A hazaiak az utolsó percekben ugyan mindent egy­ lapra feltéve mentek előre, a védők minden lövésbe beleálltak vagy belevetődtek, a Monaco képtelen volt be­venni a Ferencváros kapuját. A ma­gyar bajnok játékosai nemcsak beszéltek ar­ról, hogy magabiztosak, a pályán is iga­zolták, és a győzelmek számát tekint­ve máris túlszárnyalták az elmúlt három esztendő európai csoportköreinek sze­replését. A Ferencváros első két csoportmérkő­zésén hat (!) pontot szerzett, a klubban célként megfogalmazott tavaszi folytatás ezzel a rajttal kézzelfogható közelség­be került. A csapat a következő körben - október 6-án - a mindkét mérkőzé­sét elveszítő,szerb bajnok Crvena zvez­­da otthonában játszik, és immár tényleg van miért magabiztosnak lennie. A Ferencváros két mérkőzést követő­en a H-csoport élén áll - bravúr ez a ja­vából! (Jegyzet a 4. oldalon) A Trabzonspor legyőzte a Crvena zvezdát AZ ALLAS A Trabzonspor és a Crvena zvezda is az első pontjait akarta megszerezni a csoport­ban, miután az első fordulóban a törökök a Ferencvárostól 3-2-re, míg a szerbek a Monacótól 1-0-ra kaptak ki. Az egymás elleni meccsüket a Trabzonspor kezdte job­ban, Marek Hamsík góljával gyorsan meg­szerezte vezetést. A folytatásban is a hazaiak voltak aktívabbak, ám az első félidő végére veszélyesebb lett a szerb csapat. A fordulás után rögtön nyomást helyezett ellenfelére a Tranbzonspor, négy perc elteltével kétszer is lövőhelytbe kerültek a hazaiak, ám egyszer sem sikerült eltalálniuk a vendégek kapu­ját. A 63. percben nehéz helyzetbe kerültek a szerbek, Kings Kangwa megkapta második sárga lapját, így kiállította a játékvezető. Öt perccel később aztán kihasználta az embe­­­relőnyt a Trabzonspor: Trézéguet szép góllal növelte a török együttes előnyét. A hajrában Veljko Nikolics révén szépített a Crvena zvez­da, ám több gól nem született­­. A. Trabzonspor (török) Crvena zvezda (szerb) 2-1 (1-0) G: Hamsík (18.), Trézéguet (68.), ill. V. Niko­lics (89. A Ferencváros cserejátékosai is az ünneplésbe Vécsei Bálint geljét követően A H-CSOPORT EREDMÉNYEI, PROGRAMJA Szeptember 8., csütörtök FERENCVÁROS Trabzonspor (török) Crvena zvezda (szerb) Monaco (francia) Szeptember 15., csütörtök Monaco-FEREN­CVÁROS Trabzonspor-Crvena zvezda Október 6., csütörtök Crvena zvezda-FERENCVÁROS Monaco-Trabzonspor Október 13., csütörtök FERENCVÁROS-Crvena zvezda Trabzonspor-Monaco Október 27., csütörtök FERENCVÁROS-Monaco Crvena zvezda-Trabzonspor November 3., csütörtök Trabzonspor-FERENCVÁROS Monaco-Crvena zvezda 3-2 (3-1) 0-1 (0-0) 0-1 (0-0) 2-1 (1-0) 18.45 18.45 21.00 21.00 21.00 21.00 18.45 18.45 1. FERENCVÁROS 2 2 - - 4-2 6 2. Trabzonspor 2 1-14-43 3. Monaco 2 I - I H 3 4. Cn/ena zi/ezda 2 - - 2 1-3 0 Philippe CLEMENT a Monaco vezetőedzője Hazai pályán kaptak ki a magyar bajnoktól, mek­kora csalódás az eredmény? Nagy. Nem erre számítottunk. A belgrádi győzelmünk után jó lett volna a második győzelmet is megszerezni a csoportban, de a mostani eredmény is mutatja, mennyi­re kiegyenlített ez a négyes. A rajtnál senki sem gondolt arra, hogy két forduló után így alakulnak az eredmények. De nem csüggedünk, a mostaninál több van bennünk. Miért voltak annyira tompák az első félidőben? Erről még beszélgetnem kell a játékosokkal. A szünet­ben alapos fejmosást kaptak, nem tagadom, felemeltem a hangomat, de annak legalább örülök, hogy a fordulás után valamelyest feljavult a játékunk. Nem azt mondom, hogy jól játszottunk, de legalább a mi akara­tunk érvényesült. A gól aztán kijózanító po­fon volt. A játék képe alapján a döntetlent megérdemelték volna? Ezen felesleges gondolkodni. A nap végén úgyis annyit könyvelhetünk el, hogy ha­zai pályán szenvedtünk veresé­get. A többi most nem számít. Nem csupán a levegőbe beszéltek a magabiztosság kapcsán. Mekkora siker ez? Jó mérkőzést játszottunk, győztünk egy nullára, de még sem­mit sem értünk el. Legfeljebb annyit, hogy ezen az estén is fontos három ponttal gazdagodtunk. Összesen már hat van, de a csoportban ennél sokkal többet lehet szerezni. A mostani vagy a múlt héten a Trabzonspor ellen tíz emberrel kiharcolt győzelem a nagyobb? A török bajnok elleni sikerre már nem gondolok, az már törté­nelem. Sőt a Monaco elleni kilencven perc is az, hiszen már véget ért a csata. Számomra a meccsek előtti napok és maga a találkozó jelenti a munkát. Ahogyan korábban mondtam, a két sikerrel összességében léptünk egyet előre, ennyi történt A csapat két kört követően hat ponttal áll csoportja élén. Meddig repítheti a len..... a Ferencvárost? Várjuk a következő mérkőzést. Arra is lesz a t vünk, péntektől már azon töröm a fejem. A vé­dőink elfogytak, alig vagyunk hátul, így ne­héz készülni, de ezt is megoldjuk valahogy. Dolgozunk tovább, és meglátjuk, meddig jutunk. IIMilllilWH EUROPIl-LIGfl 13 EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ A-CSOPORT Boda/Glimt (norvég) FC Zürich (svájci) 2-1 (0-0) G: Selnaes (55. - öngól), Ved­esen (58.), ill. Avdijaj (81.) Arsenal (angol)-PSV (holland) elhalasztva Az állás: 1. Bodö/Glimt 4 pont, 2. Arsenal 3 (1 mérk.), 3. PSV 1 (1­I.), 4. FC Zürich 0 B-CSOPORT Dinamo Kijev (ukrán) AEK Larnaca (ciprusi) 0-1 (0-1) G: Gyurcsó (8.) (AEK: GYURCSÓ ÁDAM gólt szerzett, a 77. percben lecserélték) Rennes (francia) Fenerbahce (török) 2-2 (0-0) G: Terrier (52.), Majer (54.), ill. Kahveci (80.), E. Valencia (92. - 11-esből) (Fenerbahce: SZALAI ATTILA végig a pályán volt) Az állás:­1. Fenerbahce és Rennes 4-4 pont (egyformán 4-3), 3. Larnaca 3 (2-2), 4. Dinamo Kijev 0 C-CSOPORT Betis (spanyol) Ludogorec (bolgár) 3-2 (2-1) G: L. Henrique (25.), Joaquin (40.), Canales (59.), ill. Deszpodov (45+1), Rick (75.) Roma (olasz)-HJK (finn) 3-0 (0-0) G: Dybala (47.), Pellegrini (49.), Belotti (88.) Az állás: 1. Betis 6 pont, 2. Roma 3 (4-2), 3. Ludogorec 3 (4-4), 4. HJK 0 D-CSOPORT Union SG (belga) Malmö (svéd) 3-2 (1-1) G: Burgess (17.), Teuma (69.), Boniface (71), ill. Ceesay (8.), Kiese Thelin (57.) Braga (portugál) Union Berlin (német) 1-0 (0-0) G: V. Oliveira (77.) (Union Berlin: SCHÁFER ANDRÁST a 67. percben lecserélték) Az élcsoport: I. Braga 6 pont (3-0), 2. Union SG 6 (4-2), 3. Union Berlin 0 (0-2), 4. Malmö 0 (2-5) E-CSOPORT Real Sociedad (spanyol) Omonia (ciprusi) 2-1 (1-0) G: Guevara (30.), Sörloth (80.), ill. Bruno (72.) (Omonia: LANG ADAM az 51. percben állt be, sárga lapot kapott) Sheriff (moldovai) Manchester United (angol) 0-2 (0-2) G: Sancho (17.), C. Ronaldo (39. - 11-esből) Az állás: 1. Real Sociedad 6 pont, 2. Sheriff 3 (3-2), 3. Manchester United 3 (2-1), 4. Omonia 0 F-CSOPORT Midtjylland (dán) Lazio (olasz) 5-1 (2-0) G: Paulinho (26.), Kaka (30.), Evander (51. - 11-esből), Isaksen (67.), Sviatchenko (72.), ill. Milinkovics-Szavics (57.) Feyenoord (holland) Sturm Graz (osztrák) 6-0 (4-0) G: Dzsahanbahs (9., 4.), Hancko (31.), Danilo (34.), Giménez (66.), Idrissi (78.) Az állás: 1. Feyenoord 3 pont (8-4), 2. Midt­­‘ Hand 3 (5-2), 3. Lazio 3 (5-7), 4. Sturm raz 3 (1-6) G-CSOPORT Olympiakosz (görög) Freiburg (német) 0-3 (0-2) G: Höfler (5.), Gregoritsch (25., 53.) (Freiburg: SALLAI ROLAND sérült) Qarabag (azeri) Nantes (francia) 3-0 (0-0) G: Owusu (60.), Zoubir(65.), Jankovics (72.) Az állás: 1. Freiburg 6 pont, 2. Qarabag 3 (4-2), 3. Nantes 3 (2-4), 4. Olympiakosz 0 EURÓPA-KON­FERENCIALIGA, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ Magyar érdekeltségű mérkőzések E-CSOPORT AZ (holland) Vaduz (liechtensteini) 4-1 (1-1) (AZ: KERKEZ MILOS a 79. percben állt be, két gólpasszt adott) Az állás: 1. AZ 6 pont, 2. Dnipro 3, 3. Apollon 1 (1-3), 4. Vaduz 1 (1-4) H-CSOPORT Zalgiris Vilnius (litván) FC Basel (svájci) 0-1 (0-0) (FC Basel: SZALAI ÁDÁM nem állt be) Pjunyik (örmény) Slovan (szlovák) 2-0 (2-0) (Slovan, HOLMAN DÁVID sérült) Az állás: 1. FC Basel 6 pont, 2. Pjunyik 3, 3. Zalgiris Vilnius 1 (0-1), 4. Slovan 1 (0-2) C