Nemzeti Sport, 2022. december (120. évfolyam, 326-340. szám)

2022-12-01 / 326. szám

2­22. LBDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁ­G KATAR 2022 PERCRŐL PERCRE 52 perc: Laidouni a balösszekötő he­lyén lépett­­ be a büntetőterületen be­lülre, erőszakosan elvette a labdát Fotanától, viszont a befejezés nem si­került jól, tíz méterről jobbal a kapu fölé bombázott. 58. perc: Francia labdavesztést kö­vetően Laidouni ugratta ki Hazrit, aki a kezdőkör magasságából indult meg a labdával, majd a becsúszó Disasit megelőzve 14 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtte. 1-0 2022. december 1., csütörtöki BEEQTUMÉZIfl-FRfANCIAORSZÁG Ferencvárosi gólpassz a világbajnok ellen Al-Rajjan, Education City Stadion, 43 6Z7 nézd V: Matthew Conger (új-zélandí) TUNÉZIA: Dahmen 7 - Gandri 6, ieriah 6, Talbi 6 - Kesrida 5, Szhiri 6, Laidouni 7, Maalul 5 - Szliman 5 (Abdi 83.), Hazri 7 (Ozsebali 5,60.)» Ben Romdan 5 (Saalali -, 74.) FRANCIAORSZÁG: Mandanda 6 - Disasi 5, Konaté 5, Varane 5 (Saliba -, 63.), Camavinga 5.- Főtana 5 (Griezmann -, 73.), Tchouaméni 6, Veretout 5 (Rabiot -, 63.) - Goman 5 (ibappé -, 63.), Kolo Muani 5, Guendouzi 5 (0. Dembélé 79.), Gólszerző: Hazri (58.) Sárga lap: Kesrida (28.) A mérkőzésről tudósított: ZO Az észak-afrikai csapat szur­kolói sértő módon kifütyülték a Marseillaise-t, az NB I egyetlen képviselője, Aissa Laidouni ké­szítette elő a nyertes tunéziai gólt, válogatottja a bravúrgyő­zelem után ünnepi hangulatban búcsúzott. FRANCIAORSZÁG ÉS TUNÉZIA VÁLO­GATOTT MÉRKŐZÉSE szerdán Katar­ban éppen úgy kezdődött, mint 2008 októberében a párizsi Stade de France-ban. Miközben az Education City Stadionban a francia nemzeti himnusz, a Marseillaise hangjai szóltak, a hely­színen láthatóan túlnyomó többség­ben vöröslő tunéziai szurkolótábor éle­sen és kitartóan fütyült. Sértő gesztus volt, mégsem váratlan, a tiltakozást a Le Journal de l’Afrique két nappal koráb­ban megjelent, Miért fütyülik ki a tuné­ziai drukkerek az ellenfél himnuszát? című, a közelgő találkozóhoz időzített cikke előrevetítette. Tizennégy évvel ezelőtt a francia-tu­néziai felkészülési mérkőzésen (3-1) történtek hatalmas port kavartak, hir­telen a francia közélet fókuszába he­lyezték a futballban jelentkező társa­dalmi-politikai feszültségeket. Nicolas Sarkozy francia­­ elnök botrányosnak nevezte az esetet, a sportminisztéri­um pedig rendeletet hozott arról, hogy ha bármilyen mérkőzésen, sportverse­nyen ilyen módon megsértik a nemze­ti jelképet, az eseményt azonnal be kell rekeszteni. Michel Platini, az Európai Labdarúgó-szövetség akkori, francia elnöke ugyanakkor kissé elbagatellizál­ta a dolgot, megengedő nyilatkozatában így fogalmazva: „Nem­ látok a füttyszó­ban sértőt vagy tiszteletlent, egyszerűen az ellenfél elleni egyszeri, aznapra szóló demonstráció kifejeződése ez. Húsz-har­minc éve, a mi időnkben rendszeresen ki­fütyülték a Marseillaise-t, mégsem csinált A vereség dühe _____­___ Személyes fotóemlék a politikai feszültséggel terhelt Egyesült Államok-Irán (1-0) mérkőzés lefújása utáni percből. Az előttem álló iráni szur­kolók arcán ott a pillanat minden elkeseredett­sége, dühe, keserűsége. Antoine Griezmann (kékben) egy ideig azt hihette, egyenlített, végül nem adták meg a gólját