Sporthirlap, 1923. január-június (14. évfolyam, 1-53. szám)

1923-04-02 / 28. szám

SPORTHÍRLAP 28. szám, 2. oldal I ■(!aSC7Ulfl KATOM ARTHa «tr. I | ra |a!il-F.TCmn*r­«m». | I 19 Badnpaet, IX. ker., K^d.g­urea 41.1 1 30K Telefon : Joseef 105—00. | EtSdíszités, jesyx»d­»értet­t«gue»k(MEfe). j helyzetben egyetlen sikerült momen­­tuma sem volt. Nadler nagy technika javai feltétlen ura a labdának, de túl­zott önbizalmában a kelleténél többet driblizik, s nagyobb súlyt helyez a saját szórakoztatására, mint a csapat érdekeire. Vágó gyenge ellenféllel szemben néha még megél a rutinjá­­ból, a legtöbbször azonban nincs a helyén, elkalandozik és vitatkozik. A csatársor ma egészséges akcióra tel­jesen képtelen volt. Előbb Opata ját­szott centert, majd kiment a jobb­szélre, s a jobbszárny húzódott egy hellyel beljebb. A második félidőben Opata a balszélre került. Senkei lett a jobbszélső, Braun a center s Molnár visszakerült rendes helyére a jobb­összekötőbe. A csatársor egyik fel­állításban sem felelt meg, s az eredeti felállás látszott még a legmefetelőbb­­nek. Teljesen elhibázázott vol Braun­nak a középre való beállítása, mert beteg lábával komoly közelharczba egyelőre még teljesen alkalmatlan. Egyénileg talán még Siklósi rontott a legkevesebbet. A KAC a hízelgő eredmény elle­nére sem elégített ki. A csapat látha­tólag megijedt az MTK nevétől, eleinte kapkodott idegeskedett, s teljes nyu­galmát a későbbiek során sem tudta teljesen visszanyerni, pedig ha felis­merték volna az MTK gyengéit, könnyen meglepetést remélhettek vol­na. Bírt ezúttal feltűnően bizonytala­nul védett, a­hól is az ő rovására írandó. Dudás és Mészáros különösen a második félidőben megbízható hát­­védpárt alkotott A halfsor lelke a stílusosan játszó Sándor volt, m­íg a csatársor ezúttal gyengén játszott, s Vatter egy-két lefutásán kívül egye­bet nem produkált. A győztes gólt a 20. percben éri el az MTK olyan módon, hogy Vágó hosszú szabadrú­gását Birí­s ügyetlenül kiejti, s a résen levő Siklóssi belövi. MTK: Plattkó—Kocsis, Mandl— Kertész II., Nádler,­­ Vágó—Braun, Molnár, Opata, Siklósi, Lenkey II. RAC: Biri—Dudás, Mészáros— Raix, Sándor, Eberhard—­Vattern, Porubsky, Boldog, Olvedy, Norik. Harmadik osztály, A­ csoport: EFC—RAC 6 : 0 (1: 0) — Bíró : Rauliny Dániel. OTE-BR­C 4:1 (1:1) — Bíró Vágó Zoltán. Wekerletelep—FATC 1: 1 (2 :1) — Bíró : Gábel Ignác. OSC-FSC 1:0 (1:0)— Bíró: Kornál Artúr. URAK—Kelenföld 2:1 (1 : 0) - Ti­ró : Békés Mór. Főv. T. Ker-TSC 2:0 (0:0) — Bíró: Forgács Arnold. V. Vasutas-MTE 4:0 (2:0)­­Bíró: Linde Kálmán. Elökössnlő csoport. Siketnémák SC—Kéve T.0 (1:0). Bíró: Nemeth Jenő.­­ Világosság—KNAFC 3:1 (2:0). Bíró: Krupiczer.­111. ker. MSE—OSC 2:1 (2:0). Bíró: Rotter Lajos. Ugemérkőzések. PLK-Émász 2:2 (2:1). Bíró: Szántó István. Szövetségi díj, III. osztály. ETO-RAC 1:0 (0:0). Főv. TKőr-TSC 7:1 (3:0). Biró : 'Takács. Ifjúsági mérkőzések. I. osztály. MTK—RAC 6:0 (4:0). Biró: Farkas Endre. II. osztály. BTK-RAOE 1:0(0:0). Biró: Béles Géza. Barátságos mérkőzések. Palotai Törekvés—Vegyipar 6 : 1 (1:1). Biró: Fritsche. Zuglói Testvériség — Cipó felsőrész­­készítők 2:0 (1:0). Biró: Fritsche. OTE-Főv. TE 1:0 (1: 0). Biró: Lengyel. OTK old boy-OTK II. 2:1 (1:0). Biró: Kálmán. OTK ifj.—Budai TK 4:1 (2:1). Biró: Kálmán. BSC-Mav 3:0 (1:0). Biró: Filip Alfréd. BSC II.—ír. ker. FC 1: 0 (1 : 0). BSC II.—Tabáni SC 1:1 (1:1). BSC ifj—TSC ifj. 3:0 (3:0). MTK I.—KAC II. 2: 1 (2:0). MTK ifj. II.—KAC ifj. II. 5 :0 (3:0). UTE II.—­VII. ker. 5: 0 (3 : 0). Biró : Denhoffer Gábor. UTE ifj.—RAC ifj. 5:1 (1:1). Biró Löwi Miklós. UFC-FAFC 2:1 (1:0). Biró Gere János. Törekvés II.-RTK 2 : 2 (1: 1). Biró Auspitz Sándor. RTK-FSC 7:1 (4:1). Biró Szántó István. PSC—PLK : 0. Biró Németh Jenő. RTK II.-FSC II. 1:0 (0:0). RTK II.—IX. ker. TSE 2 :0 (1: 0). Vidéki eredmények­ (Szeged.) Vasárnap: Vasutasok— SzAK 1:0. Biró Weisz Ferenc. Magyar kupa mérkőzés. Nagy meg­lepetés. A SzAK végig­ állandó fölény­ben, de óriási balszerencsével játszott. A Vasutasok gólját a játék vége előtt öt perccel Pető lőtte. — Hétfő: SzAK—MAFC 1 :1 (1:1). Bíró: Weisz Ferenc. A MAFC Gang és Gyuricskó, a SzAK Solti, Hapa és Simon nélkül állott ki. Szép és változatos játék. A gólokat Lukács, illetve Ördög lőtte. SzAK kombinált—SzATE 1:1. (Békéscsaba.) Vasárnap: MAFC— Előre 1:0 (1:0). Ékszerész—Csabai AK 3: 1 (2:10 (Hódmezővásárhely.) HTVE Ber­csényi SE 3 :1 (2:1) vasárnap : SzTK -HTVE 2:0 (1:0). (Mezőtúr.) Szegedi KAC—Mezőtúri AC 0:0. (Kistelek.) Szegedi KAC komb.— KIKSE 0:0. (Budafok.) ,33* FC Komb.-BSK 3:0 12 :0). Biro : Vajda I. A „33“-asok góllövei Bosnyákovits (1) és Strausz (2) voltak. (Vác.) Váci AC—Újpesti SC 3:0 (2:0). Biró: Gere János (Pécs.) Vasárnap: TTC—Pécsi Vas­utas SC 1:0 (0:0). A gólt Hétinger fejelte. Dunagőzhajózási VÁC—PAC 1 : 0 (0:0). Barátságos mérkőzés. Hétfő: Pécsi SC—TTC 2:0 (0:0). A TTC tartalékosan igen gyengén szerepelt. A PSC góljait Kiss és Feri lőtte. (ÖTCr.) Vasárnap: Testvériség— DAC 3:1. Hétfő: ETO—Testvériség 2:0. A Testvériség több tartalékkal játszott. (Nyíregyháza.) Vasárnap : Ny. Tö­rekvés— NyTVE 2:2 (2:0). Hétfő: NyTVE— Ny. Törekvés 4:1 (0:0). Mérkőzések 11 ezüst­éremért. A NyTVE csatársora kitűnően ját­szott, főként Guttmann és Deák. (Szentlőrincz.) Szentlőrinczi AC— Váczi AC 2:1 (2:1). Biro: Haar Marcell. (Székesfehérvár.) Ékszerészek SC —Székesfehérvári TC 3:2. (Pilisvör­ösvár.) Kistarcsai SC— Pilisvörösvári TK 0:0. Biró: Müller Gyula. (Monor.) Monori TK-NSC 0:0. Biró: Müller Gyula. A nagy vihar miatt csak egy félidőt játszottak a csapatok. (Dorog.) Dorogi AC—Kistarcsai AC 1:0 (1:0). (Szentlőrincz.­ SzAC—Zuglói AC Komb. 3:0 (1:0). Biró: Gaugusch János. (Szombathely.) Vasárnap: Szolnoki MÁV—Szomba­thelyi AK 1:0. Nagy meglepetés. — Hétfő: Szombathelyi MÁV—Szolnoki MÁV 5:1 (2 : 0). R­ÓZSA-HAB A revánsmérkőzése 1923. évi április 8-én, csütörtökön este 9 órakor a régi képviselőháziban. 10 menet 4 unciás keztjük kemény bandázs Ezenkívül még két nemzetközi mérkőzés. Jegyárusítás: Bárd Testvérek, Színházi Élet, Breuer nővérek dohány­­tőzsdéje (VI. ker., Teréz-körút 54. szám) és a helyszínen a portásnál. (Sopron.) Győri AC—Soproni FAC 2:1. (Veszprém.) Győri ETO Komb.— Veszprémi TC 1:1. Kü­lföldi eredmények.­k FTC veresége Bécsben. — Hakoah—FTC 2:0(1: 0). — Az FTC nagyon rossz szolgálatot tett a magyar sportnak és önmagának is, amikor az előző napi bajnoki mérkőzéstől fáradtan felutazott Bécsbe s ott a most kiváló formában levő Hakoah ellen kiállította csapatát. A merész vállalkozás eredménye 2 : 0 arányú vereség lett. A csapat az I. félidőben — amíg bírta az iramot — frontban volt és sokat támadótt de a Hakoah már a 19. percben elérte Nemes révén az első gólt s a II. félidőben fölénybe kerülve győzelmét Häusler góljával biztosította is. Az FTC ekkor már — mint tudósítónk jelzi — teljesen összeesett s egy nagyon fáradt csa­pat benyomását tette". A magyar csapatban csak a véde­lem, valamint Szabó, Tóth és Héger játéka volt kielégítő. hi Amatőrök kettős veresége. (Bécs) A Rapid­ távollétében a ket­tős ünnepnap eredménye az Amatő­­urök bajnoki és nemzetközi mérkőzése volt, amely azonban a spanyol túrája óta letört amatőrökre ugyancsak gyá­szosan végsögött, amennyiben mind­két meccsében csúfos vereséget szen­vedett. Vasárnap a Hakoahval játszott bajnoki mérkőzést, amelyet 0:0 félidő után 2:1 arányban vesztett el, míg hétfőn a prágai Cechre Karolinentalt látta vendégül, amely 3:0 arányban vert az amatőrökre. A bécsi csapat színeiben először játszott Schaffer, aki a mezőnyben mesterien irányította a támadásokat, a gól előtt azonban cső­­dött mondott a tudománya. Vienna—Slovan (Kupa) 3:0 (2:0) WSC—Hertha 3:0 (1:0). A Rapid és a Soldklub Prágában. — A dán bajnokcsapat súlyos kudarca. — (Prága.) A Rapid prágai vendég­­szereplése húsvét vasárnapján, szép si­kerrel járt, a DFC kitűnő kondíció­ban levő csapa ellen kemény küzde­lem után 3:2 (7 : 0) arányban győ­zött. A Sparta vasárnap Dánia többszö­rös bajnokcsapatat a kopenhágai Boldklubben az­­S93-at látta vendégül, a­mely az elmúlt év nyarán 9:0 szenzációs gólaránynyal verte a Spar­­tát. A csehek súlyos vereségükért most fényes revancsot vettek, mert remek csatárjátékkal 5: 11-ra győztek a csalódást keltett dán bajnok ellen. Prága) Rapid—Slávia 2 : 2. A VÁC győzelme Lodzban: - YAC-Lodsk y SC 3:1 (1:0). - A VÁC vasárnapon játszotta le első mérkőzését Lengyelországban a lodzi Lodsky SC ellen. A mérkőzést hűvös, borús időben mintegy 12.000 főnyi közönség nézte végig. A VÁC végig fölényesen játszott, biztosan győzött. A gólokat Boross 11 (2) és Kövess lőtték. A mezőny legjobb embere Breuer I­ volt. A csapat szerdán Tarnopolban játszik. A1 kér. legyőzte a lisszaboni válogatottat. — III. ker. TVE—Lisszaboni válo­gatott 1:0. — Szűkszavú távirat jelenti, hogy a III. ker­. TVE nagy sikerrel zárta le portugáliai mérkőzéseinek sorozatát. Miután a csapat előző héten négy erős mérkőzést vivett meg, vasárnapon Lisszabon válogatottjaival állították szembe. A magyar csapat, amely tudatában volt ez utolsó mérkőzés jelentőségé­nek, lelkesen, minden erejét megfeszítve küzdött, s odaadó játékának meg is volt az eredménye, mert a Kenyeres tartalékjátékos által rúgott góllal 1: 0 arányban a maga javára döntötte el a meccs sorsát. A kitűnő védelem élén Neuhaus kapussal az élén, megaka­dályozott minden kiegyenlítési törek­vést. Nagyszerűen dolgozott a half­­sorban Kiéber, a csatársorban pedig Kovásznay és Skvarek. A Zugló győzelme Krakkóban. — Zuglói AC—Jutrzenka 8:1. — A Zuglói AC is a siker jegyében kezdette meg lengyelországi túráját, amennyiben az elsoosztályu Jutrzenka. csapatát 3:1 arányban legyőzte. (Brünn) Prcussen, Berlin—Brünner SC 2 : 2. Meteor Vili—Moravska Sla­­via 2 : 1. Zidenice—96 Halle 3:1. (Bilbao) AC Bilbao—Victoria Zis­­kow 1 : 0. (Barcelona) Victoria Ziskow—Es­­pagnol 2:0. (Teplitz) FC Teplitz—Karlsruhe 4:2. (Berlin) Norden Nordwest—Bay­­ern 2:2. (Hamburg) HSV—Kamratema Gö­e borg 3 : 2. (Kiélj Kamratema Göteborg—Hol­stein Kiél 1 :0. (Ludwigshafen) Phőnix—Karlsruher FV 2:1. (München) FC Innsburg—Manner TV 2 : 1. (Nttmbcrg) FC Nürnberg—FV Aug» sburg 3 :1. A hétközbeni mérkőzések. Második osztály. A BAK katasztrofális veresége. ill. ker. SC-BAK 6:0 (2:0). — Hungária-ut. — Biró: Orova Henrik. A BAK, amely még tavasszal is ko­moly bajnoki esélyekkel startolt, a széthúzásnak, egyenetlenségnek és nem­törődömségnek olyan szimptomáit mu­tatja, amelyek nemcsak a jobb és szebb múlthoz nem méltóak, de, ha a klub vezetésében és irányításában mélyreható változások nem történnek, a menthetetlen pusztulásnak vetik előre sötét árnyékát. A csapat főerőssége, mint Szendrő, Geller, Fodor, Tóth, Donáth és Erb­­stein múló indiszpozíció és egyéb címeken egyáltalán nem játszanak. A többiek, akik szerepelnek, viszont nem treníroznak s beállva a csapatba, inkább szóval, mint lettel igyekeznek annak hajóját előbbre vinni. Az egyet­értés sem tartozik a csapat legfőbb erényeihez, amit eléggé bizonyít Gut­­winig sportszerűtlen eljárása, aki a csütörtöki mérkőzésen szünet közben megsértődvén, a második félidőben ki sem jött s a csapat tíz emberrel ver­­gődte végig a második 45. percet. A mérkőzés sportbeli részéről szólva meg kell állapítanunk, hogy a BAK jelenlegi összetételében feltétlenül a leggyengébb csapat a II. osztályban, s a­­játékosok közül csak Szabó, Fried és Kövess agilitása érdemel említést. A VII. kerületnek ősszel oly gyen­gén szerepelt csapata erőteljes formá­ba fogott, hogy megmentse a IL osz­tályú pozíciót, ami a mai erős kon­kurenciában nehéz lesz, de a VII. ke­rületnek jelenlegi jó formája alapján sikerülni fog. A védelemben Kovács, a fedezetsorban Weszter, s a csatár­sorban Kittel és Pallák a csapat erős­ségei. A gólok közül Kittel négyet, Pallák és Dobos 1­ 1-et lőttek. P­estre&Blatge­rt. telefon «. Budapest, VI. ker., Liszt Ferero tér 5. 128—05. Ftj­TBALLI B®J£ §t§5«