Temesvári Új Szó, 1990. július-szeptember (2. évfolyam, 137-201. szám)

1990-07-03 / 137. szám

2 oldal XIV. Labdarúgó Vi­ágbajnokság Az elődöntő találkozói: ARGENTÍNA—OLASZORSZÁG, NSZK-ANGLIA Argentína — Jugoszlávia 6:1:2 (hosszabbítás és tizenegyesek u­tán). A negyeddöntő első mér­kőzésén drámai küzdelem folyt az elődöntőbe kerülésért A Fi­renzében mintegy 40.000 néző előtt lezajlott találkozón a ju­­­­goszláv együttes nyújtott jobb összteljesítményt, amely annak ellenére, hogy egy órán át tíz emberrel játszott, több gólhely­zetet­ dolgozott ki. Miután Jo­zscs a 15 percben tíz méterről fölé, Prosinecki pedig öt perc múlva a kapu mellé rúgta a a labdát, Kurt Röthlisberger sváj­ci bíró a 32 percben kiállította Maradona őrzőjét, Szabanadzso­­vicsot, aki előzőleg már figyel­meztetve lett sárga lappal. Ez­után a dél amerikai válogatott nem tudta megtörni a jugoszláv labdarúgók ellenállását. A kö­vetkező gólhelyzetet is 11 szom­szédos ország csapata dolgozta ki, de Szusics nem tudta befe­jezni az akciót. Ezután az ar­gentin együttes kétszer állt kö­zel a gólszerzéshez, de Ivkovics kapus bravúrosan hárította Bur­­ruchaga és Ruggeri erős lövését. A hosszabbításban sem esett gól, pedig Szavicsevics három­szor, Troglio és Maradona pe­dig egyszer a hálóba helyezhet­te volna a labdát. Izgalmas volt a tizenegyes párbaj is. A csa­patok legjobb játékosai közül Sztojkovics és Maradona nem tudta értékesíteni a tizen­egyest, amelyet kihagyta Brno­­vics és Jozics, illetve Troglio is. Az argentin csapat a tizen­egyesek jobb értékesítésével, 3:2 arányú eredménnyel beke­rült az elődöntőbe. A dél-ameri­kai együttes tehát, bekerült a legjobb négy csapat közé, pedig eddig még egy mérkőzésen sem nyújtott világbajnokhoz illő tel­­jesítm­ényt. Olaszország — Írország 1:0 (1:0). A támadóbb szellemben játszó, több gólhelyzetet kidol­gozó vendéglátó csapat megér­demelten harcolta ki az elődön­tőbe kerülést. A mérkőzés egyet­len gólja a 38 percben esett, amikor az egyébként jól védő Bonner kapus kiütötte Dona­­donni erős lövését, s a szemfü­les Sehillaci nem hibázott. Az olasz játékosok közül Sehillaci a 25. és az 53. percben, Maldini a­­35 percben. Serena a 78. és a 83. percben hagyott ki kiváló gólhelyzetet. NSZK — Csehszlovákia 1:0 (1:0). Milánóban mintegy 75.000 néző foglalt helyet a lelátókon, akik közül 40.000 nyugatnémet szurkoló volt. Először Bileknek tapsolt a közönség, akinek a 6. percben léc alá küldött helye­zett szabadrúgását Illgner kapus szögletre hárította. Ezután az NSZK válogatottja irányította a játékot, amely gólhelyzetek e­­gész sorát dolgozta ki. A talál­kozó egyetlen gólja a Klinsmann buktatásáért megítélt tizen­egyesből, a 25. percben oszott, a­­mikor Matthäus biztosan érté­­kesítette a büntetőt. A 70. perc­ben Moravcsik a kiállítás sorsá­ra jutott. A csehszlovák csa­pat az utolsó negyedórában tíz emberrel bátran támadott, s Wmecsek révén a 70 percben kiváló egyenlítési helyzetet­­­a­gyott ki Anglia — Kamerun 1:2 (hosz­­szabbítás után). A nyugat-afri­kai csapat játéka lett ott job­ban, amely helyzete­ alapján megérdemelte volna a­ előd­ön­tőbe került’si Miután M'Fede­­t 18. percben vezetést szerezhe­tett volna kamerun együttes­nek. i 25 percben látott felel egy­ szép gólt Ezután Kamerun válogatottja erőteljesen táma­dot, s 2:1 irányu­ vezetéshez jutott i 03 percben Kunde ti­zenegyest értékesített, a 09. percben pedig Ebivel se talált a hálóba . kameruni­sapatban sz­üne­t után szerepelt a 38 éves kiváló játékos Milla is, aki erőt és lendületet vitt együttese já­tékába. Az elődöntőbe kerülést két jogosan megítélt tizenegyes döntötte el, m­elyeket Lineker a 83. és a 104. percben érté­kesített. A mérkőzés után a kö­zönség nem az angol hanem a kameruni együttest ünnepelte, amely a negyeddöntőig jutással a döntő torna legnagyobb meg ■lepotését szolgálta. Az elődöntőt ma és holnap a következő műsor szerint bonyo­llják le kedden. Nápolyban 21 órától: Argentina — Olasz­­ország. Szerdán Torinóban. 2­1 órától: NSZK — Anglia. TI M LSZ A LV I JÓZSI I Temesvári ÚJ SZÓ fejtezőkre kk£­­M TT Koljnok Electromotor labdarúgó-csapata játszik, amely a G-osztályú se­mit feszül A temesvári együttes a magasabb osztályba kerülésért az Aradi Ci­li­vel róm­­a­in erejet. Az első találkozóra Aradon, július 8-án, 11 órakor a visszavágóra poit a ronaci pályán, július 15-én, ugyancsak 11 órakor kerül sor (Yuin Branko felvétele) Tippversenyünk Szerkesztőségünk a XIV. Lab­darúgó Világbajnokság alkalmá­ból tippversenyt szervezett, a­­mely iránt nagy az érdeklődés. A vetélkedő két kérdéscsoport­ból áll Az első része a csoport­­mérkőzés­ekre, a második pedig a döntő torna végső kimenetelé­re vonatkozik A napokban ki­értékeltük a csoportmérkőzések tippjeit. Tizenhét találkozó e­­redményét kellett a sudi.­iga­dásban megszokott módon (1 x, 2) megjelölni. A­­s­portmér­­kőzéseken született nagy megle­­petések miatt azonban a svekül­dőlt 4836 szelvény között nem­esek hogy egyetlen telitalálatosai, h­a­nem ifi, 15 és 14 pontosat sem találtunk. Tizenhárom helyes tippnél többet senki sem tudott elérni. Tizenhárom tataiba- szelvény is mindössze öt van amelyeket három temesvári és egy-egy lugosi és újszentesi ol­­­vasónk küldött szerkesztőségünk­be Érdekesség, hogy közéjük tartozik egy hölgy olvasónk a lemosván Mihálka Márta Mária is aki több nehéz mérkőzés e­­redményét találta el Vannak ol­vasóink akik csak 2—3 melót értek el. Semmisnek mindössze egy szelvényt nyilvánító, tank mell beküldője valamennyi mér­kőzés mellé odaírta a sportfoga­dáson használt mindhárom (1 - 2) jelt Az­ alábbiakban közöljük a versenyünk r­észeredményei n­apján elkészített rangsor élcso­­portját amely minden bizony­nyal a döntő torna végső ,ime­netelével kapcsolatos kérdésekre beküldött válaszok értékelése u­tán meg fog változni 13 TALÁLAT — Temesvár: Mihálka Márta Mária Schrankó Zsolt Lakatos Péter: Lúgos: Se részeredményes Kest­yén Lajos: Újszentes: Erdős Mátyás. 12 TALÁLAT — Temesvár: Szalma János, Ivanescu Marius Alexandru, Lukács Irén, Fehér Géza lakatos Péter. Keresztúr: Ti­fán Attila. Újszentes: Szabó J. 11 TALÁLAT — Temesvár: Mánzat Marianna, Peschka Fri­gyes Varga István, Csebzán Zoltán Kahán Margit Kábán Rudolf Kaba Csab­a, Ecse­li Mi­hály, Anderwald Róbert, Bodó Lajos Diósi Győző Sándor Ló­­ránd Kiss Sándor, Márton Ist­ván; Igazfalva­­id Bors Mihály; Detta: Komsa Rómeó; Keresz­tes: Mihalik István; Zsombolya: Kiss János; Lugos: Varga Jó­zsef; Újszentes: Szabó Vilmos; Otelik :Varga József. 10 TALÁLAT — Temesvár: Szalma János (2 szelvény), I­lu­ci­a: Róbert. Kovács Károly, Borlea Mugurel Cosma Súros Varga István Márton István: Platon lacinta, Keresztes Csaba Zombon István Benedek Áron Papp Sebestyén. Anderwald Ró­bert (2 szelvény) Carla Azzola Fehér Géza Nagy Antal. Száraz Kriszti Schwarz Balázs. Zsíros Józef (2. szelvény) Lábadi Zol­tán Gál István. Szép Zoltán Steiner Béla, Schmidt Károly. Arad :Balogh Barna; Nagyvá­rad :Ková­cs Anna-Mária- Lugos: Sebestyén Lajos; Tóth Attila; Nagyteremia: Kásás D István (2 szelvény) Ürmosnica:­­Jenes Terézia (2 szelvény); Újsze­­s: Tompa István Győri Jáno­ I­gazfalva: if­j. Bors Mihály; Zsombolya: T . Só .-.dór. Det­ta: Abel Antal; Varjas: Geréb Sándor: Ho­telek: Takács Mihály: Csanálos (Szatmár megyei: Sül­lés) Éva Süllész József. 1990. július 3. A-osztályú kézilabda-bajnokság A Román Kézilabda Sz­vetség versenybizottsága a napokban ismertette a­ A-osztályú bajnok­ságok hivatalos idényvégi rang­sorát Az országos bajn­oki cí­met a Steaua férfi és a Chimilul Râmnicu Vilcea női csapat ha­dította el A Temesvári Poli­tehnica férfi együttese a nyol­cadik helyen végzett. Az ,tolsó­­két helyre került Pitesti-i Da­cia és Brassói Dinamo férfi és a Sovinesti-i Belonul és a Te­mesvári Constructorul női csa­pata kiesett az A-osztályból. Az A-osztályú bajnok­sagba kerülésért minősítő versenyt ren­deztek, amelyen a csopor­elsők mérték össze ügyességüket Az oda-vissza­­alapon lebonyolított mérkőzések­­ után a következő rangsorok, alakultak ki. Fé­fiak­: 1 Mirsai Independenta Carpali 14 pont 2 Iaşi-i MECON 13 pont­ ,1 Telea­jeni Petrolul î1 pont 1 Nagyváradi CSU 10 pont. Az első két helyen végzett In­dependenţa Carpati és MECON bekerült az A-osztályba. Nők: 1 Sepsiszentgyörgyi GS.V1 14 pont; 2 Nagybányai Sons,mo­torul 12 pont; 3. Buhuşi­­ Tex­tila 10 pont; 4. Ploieşti-­ Doro­­ banţul 10 pont. Az első két helyre került sepsiszentgyörgyi és nagybányai együttes bekerült a Az A-osztályba Az 1989—1990 évi A-osztál­yú kézilabda-bajnokságok hivatalos angsorai Férfiak: 1. Steaua 63 pont, 2 Bukaresti Dinamo 53 pont, 3 Nagybányai Minam 50 pont; 4 Kolozsvári Universita­tea 47 pont; 5 Kraiovai Univerr­sitatea 44 pont; 6. Marosv­­­­helyi 4­ SA — Electromureş 1 pont, 7 Konstancai Hidroter­ea 41 pont; 8. Temesvári Perr­­t­ehnica 41 pont; 9 Aradi Sir,ta­gul 4­ pont: 10 Bakói Ştiinţa 40 pont: II Piteşt­-i Dacia 36­­pont: 12 Brassói Dinamo 29 pont Nők: 1 Râmnicu Vilcea i Chimistu, 60 pont: 2. Bakói Ştiinţa 55 pont; 3 Zilahi Tex­tila 51 pont; 4 Tasi­i FEROM 43 pont; 5 Konstancai Hidro­tehnica 44 pont; 6. Brassói Rul­mentul 43 pont; 7 Bukaresti Rapid 43 pont; 8 Bukaresti Me­canică Fină 40 pont; 9. Krajo­­vai GFR 39 pont; 10 Marosvá­sárhelyi Mureșul 39 pont; 11. Săvinești-i Belonul 38 pont; 12 Temesvári Constructorul 28 pont. MÉRKŐZÉSEK ESEMÉNYEK Az 1990—1991. évi Labdarúgó Románia Kupa megyei szaka­szának vasárnapi fordulójában a következő eredmények szület­tek: Törökszákos — Nadrági La­minorul 4:3, Dettai Somerţul — Temesvári Mărişarul 9:1, Új­vár — Dudeştii Vechi 6:1. A megyei, szakasz csütörtökön, jú­lius 5-én 17 órai kezdettel sor­ra kerülő utolsó előtti forduló­jának mérkőzésén a vendéglá­tó újvári együttes a Dettai Co­­mercisval játszik. A megyei labdarúgó bizottság kéri az 1990—1991 évi megyei bajnokságban szereplő csapato­kat, hogy a megyei sportigazga­tósághoz legkésőbb július 15-ig küldjék el a hivatalos beneve­zést és az intéző nevét, aki az együttest a megy­ei labdarúgó bizottság gyűlésein képviseli. Június 30-án megkezdődött az Intertotó Labdarúgó-torna. Az első fordulóban a Ploieşti-­ Pe­trolul saját pályáján 1:0 (1:0) a­­rányú vereséget szenvedett az NDK-beli FC Chemnitztől (egy­kori neve: FC Karl Marx-Stadt). Az oldalt szerkesztette DUDÁS JÓZSEF