Udvarhelyi Híradó, 1998. július-szeptember (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-08-11 / 62. szám

1998. augusztus 11., kedd sport EHiHADo 11 Két mérkőzésből két pont CFR Pascani-Budvar FC 2-2 (0-0) Gólszerzők: Kovács (54. perc, öngól), Vacant (70. perc), illetve Simó (56. és 89. percekben). Vezették: Rogoveanu Eduard, Lupoale Cristian és Stanciu Marian - mindhárman Galacról. Sárgalapok: Murariu, Mardare, illetve Titán. CFR: Ailenei -Nistor, Bo­­doc, Filip, Drumaru - Mar­dare, Iacob (15. Comisa), Murari (75. Goanţă), Tă­­nase - Văcaru, Sol­iţa. BUDVÁR: Klein - Nagy, Kovács, Gâţu, Titán - Demény, Kis (75. Fodor), Albert, Bálint, (66. Jenei) - Bartha (5. Simó), Dusinszki. Fergetegesen kezd a Budvár, már az első perc­ben két alkalommal is ve­szélyeztetik Ailenes kapu­ját, Kis és Bartha révén. A 10. percben Albert bomba­­lövése teszi próbára a házi­gazdák hálóőrét, majd a 16. percben Simó a kapus­sal szemben mellé gurít. Negyedóra után bebiztosít­hatta volna győzelmét az udvarhelyi együttes. A 33. percben Dusinszki­ Albert összjáték után ismét bravúr­ral hárít a Pascani-i kapus. A hazaiak első veszélye­sebb támadására a 35. per­cig kellett várni... A 36. percben Dusinszki fejese centikkel megy mellé. A második félidőben válto­zik a játék képe, a házigaz­dák többet irányítják a talál­kozót, három perc alatt két gólszerzési lehetőségük is akad. A hazai fölény az 54. percben érik góllá, igaz, ak­kor sem a moldvai csatárok eredményesek: egy 17 mé­teres lövés a kapufáról vá­gódik vissza, Kovács szög­letre akar menteni, de saját kapujába lő nagy gólt: 1-0. Két perc múlva Filip húsz méterre a saját kapujától rosszul passzol keresztbe, Kis az elcsípett labdával kitűnően, szökteti Simót, aki 14 méterről laposan a rövid sarokba gurít: 1-1. A 66. percben Tifán a saját tizen­hatosán belül buktatja Solitot, de a megítélt bün­tetőt Văcaru a kapufára rúg­ja. A 70. percben egy köny­­nyűnek ígérkező beadásnál Klein hibázik, Văcaru vi­szont nem: 2-1. A gól után a Budvár újból átveszi a já­ték irányítását, a 82. perc­ben Jenei fejjel egyenlíthet­ne. A mérkőzés utolsó előtti percében Demény lövése kipattan, az ide-oda patto­gó labda Dusinszkihoz ke­rül, aki önzetlenül Simó elé tálal, az udvarhelyi csatár közelről megszerzi a meg­érdemelt egyenlítést: 2-2. További eredmények: Vran­­cart Adjud-Borszéki Ape­­min 0-2 (Turcu 20. p., Nagy I. 57. p.), Minerul Comanesti-Kézdivásárhelyi Fortyogó 2-1, Prázsmári ICIM Textila-Unirea Bo­toşani 2-0, Viktóriavárosi Viromet-Petrolul Berea 1-0, Dorna Vatra Dornei- Buco­vina Rădăuţi 1-1, Rulmen­tul Bârlad—Petrolul Brăila 0- 1, FC Focşani-Brassoi Rom­­radiatoare 2-1, Régeni Épí­tők—Békási Cement 0-10­­ (a régens csapat a bajnok­ságból való visszalépését fontolgatja), Rafinăria Dăr­­măneşti-Acvaterm Rm. Să­rat 2-2. A következő fordulóban (augusztus 15., 11 óra) a Budvar FC hazai pályán azt a FC Focşani együttesét lát­ja vendégül, amely ezidáig mindkét mérkőzését meg­nyerte, és állítólag a baj­nokság megnyerésére törek­szik, így valószínűleg nagy csatára lesz kilátás. Borszék otthon fogadja a Minerul Comăneşti csapatát. Jakab Árpád Férfi kosárlabda-vb Világbajnok: Jugoszlávia Az Athénban megrende­zett 13. férfi kosárlabda-vi­­­­lágbajnokság negyeddön­tőiben a következő ered­mények születtek: Orosz­­ország-Litvánia 82-67, Egyesült Államok-Olaszor­­szág 80-77, Jugoszlávia- Argentína 70-62, Görögor­­szág-Spanyolország 69-62. Az elődöntőkben meglepe­tésre kikapott a címvédő amerikai csapat: 66-64 ará­nyú vereséget szenvedtek az oroszoktól. A másik ágon a házigazda görögök hosszabbítás után marad­tak alul 78-73 arányban a jugoszlávokkal szemben. A kisdöntőben: Egyesült Álla­mok—Görögország 84-61. A döntőben telt ház előtt kiegyensúlyozott mérkőzé­sen 64-62 arányú jugosz­láv siker született, főleg Djordjevics és Rebraca utolsó percekben nyújtott teljesítményének köszön­hetően. (B. Á. Cs.) Streetball Augusztus 8-án Csíkszeredában került sor a II. Csíkszeredai Streetball bajnokságra. A streetball a kosárlabda utcai változata, amelyet három-három fős csapatok, 14x14 méteres felületen, egy kosárra játszanak. A fiúknál 20 csapat nevezett be. Az Udvarhelyt képviselő Sörpikéknek tapasztalat hiányában nem sikerült továbbjutni a B-csoportból, amelyben a következő eredmények születtek: Csíkszeredai 780119-Csíkszeredai Haza Sólymai 7-6, Sörpikék-Haza Sólymai 5-8, 780119-Sörpikék 8-10. A döntőben a Marosvásárhelyi Nizsé 14-13 arányban győzte le a Csíkszeredai Ötlet csapatát, a harmadik helyet a Haza Sólymai szerezték meg, miután 11-3-ra legyőzték a szintén Csíkszeredai MVM együttesét. A lányok­nál az első helyet a Kolozsvári Sanclub szerezte meg, a Csíkszeredai MÁOG és Hugóm csa­patai előtt. A tervek szerint szeptemberen városunkban először fognak strettball bajnoksá­got rendezni, amelyen remélhetőleg nagyobb siker koronázza az udvarhelyi csapatokat. B. A. Cs. Hétvégén rajt a D-osztályban Nyolc csapattal A Hargita Megyei Labdarúgó Szövetség legutóbbi ülésén vált véglegessé az idei D-osztályú bajnokság megszervezésének lebonyolítása. Nyolc csapat je­lentkezett a küzdelemsorozatra. Mind ősszel, mind tavasszal, két-két alkalommal játszanak egymás el­len a csapatok, a bajnokság végén a győztes selej­tező nélkül jut a felsőbb osztályba. Az MLSZ eleget tett a résztvevők azon kérésének, hogy a saját pályájukon ren­dezendő találkozókat mi­lyen időpontban játsszák. Ennek megfelelően a Szent­­keresztbányai Vasas, a Szé­kelyudvarhelyi Hargita, és a Csíkszeredai Rapid szom­baton délelőtt játszik, a Balánbányai Bányász, a Székely­keresztúri Egyesülés és a Csíkszentmártoni Me­teor szombaton délután (ez utóbbi mérkőzéseit Csík­­szentsimonban játssza le), míg a Galócási Komplexum vasárnap délelőtt, a Gyer­­gyószentmiklósi Jövő pedig vasárnap délután tesz ele­get a házigazda teen­dőinek. Kisorsolták az, őszi bajnok­ság műsorát­ is, íme a hétvé­gén lejátszandó nyitófordu­ló mérkőzései - augusztus 15., szombat: Balánbányai Bányász-Székelyudvarhelyi Hargita - 16 óra (ifjúságiak 14 óra); Szentkeresztbányai Vasas-Galóc­si Komple­xum - 11 óra (ifjúságiak 13 óra); Csíkszentmártoni Me­­teor-Csíkszeredai Rapid - 16 óra (ifjúságiak 14 óra). Augusztus 16., vasárnap: Gyergyószentmiklósi Jö­­vő-Székelykeresztúri Egye­sülés 11 óra (ifjúságiak 13 óra). Kovács László Sakk Várakozáson alul Augusztus 7. és 13. között a csíksomlyói Jakab Antal Tanulmányi Ház ad otthont ■a Caissa Sakk Klub rende­zésében rajtoló Csibi József nemzetközi emlékverseny­nek. A rangos rendezvény­­sorozat, melyen 52 ver­senyző vesz részt, Bíró Sán­dor önfeláldozó munkájá­nak gyümölcse. Megyénk színeit a Székelyudvarhelyi Digital 3 SE két sztárja, Vaj­da Levente nemzetközi mester, olimpiai válogatott és korosztályos világbaj­nok, valamint nővére, Vaj­da Szidónia nemzetközi mester képviseli. Az első három fordulóban váltakozó sikerrel szerepelt a két udvarhelyi sakkozó. Levente az első fordulóban legyőzte Cum­ic Alexan­­drut, utána azonban megle­petésszerű vereséget szen­vedett Pessi Emiltől. A har­madik forduló újabb győzelmet hozott, ezúttal Moldovan Zamfir ellen gyűjtötte be a pontot a ver­seny fő esélyese. Szidónia a nyitónapon remizett Nuţiu Mihaillal, majd kikapott Florean Andreitól, míg a harmadik fordulóban legyőzte a német Eckhardt Vladislavot. Három forduló után a német Deglmann Ludwig áll a rangsor élén 3 ponttal, Vajda Levente 2 ponttal, míg Szidónia 1,5 ponttal a középmezőnyben foglal helyet. Augusztus 8-án nyílt rész­vétellel villámversenyre ke­rült sor, melyet Vajda Le­vente nyert meg, hat pontot szerezve a lehetséges hét­ből. Vajda Szidónia 4,5 ponttal a hetedik helyen végzett. A svájci rendszer­ben kilenc fordulón keresz­tül lebonyolítandó verseny augusztus 13-án ér véget. Kovács László . A román labdarúgó A- osztály második fordulójá­ban: Galaci Otelul-FC Na­tional 3-2, Resicai CSM­­FC Arges 0-0, Bukaresti Ste­­aua-Kolozsvári UI 4-0, Bu­karesti Rapid-FC Onesti 6- 0, Bákói FC-U Craiova 2- 0, Petrolul Ploiesti-Astra Ploiesti 2-1, Ceahlăul Piat­­ra Neamt- Szatmári Olim­pia 4-0, Besztercei Glo­­ria-Foresta Fălticeni 5-0, Konstancai Farul-Dinamo 1- 3. Százszázalékos telje­sítménynyel a Rapid, a Di­namo, és az Oţelul áll az élen, Fălticeni az egyedüli csapat, amelyik még nem szerzett pontot.­­ A magyar professzio­nális labdarúgó bajnokság harmadik fordulójában a következő eredmények születtek: Ferencváros- MTK Hungária 2-2, Video­­ton-III. Kerület 5-0, Du­­naújváros-Honvéd 2-1, Nyíregyháza-Szombathely 2- 1, Diósgyőr-Vasas 4-2, Vác-Gázszer 1 -1, Zalae­­gerszeg-Siófok 2-2, Győr- BVSC 1-1, Újpest-Debre­­cen 3-2. Egyedüli százszá­zalékos csapat az Újpest, őt követi Diósgyőr, az MTK, és Ferencváros, az újonc III. Kerület még nem szerzett pontot.­­ A román labdarúgó B- osztály második fordulójá­ban, I. csoport: Szecselevá­­rosi Precizia-Cimentul Fi­­eni 3-0, Bukaresti Rocar- Laminorul Roman 2-1, Pet­rolul Moineşti-Sportul Stu­denţesc 2-0, Gloria Bu­­zău-Brassoi Metrom 2-0, Galaţi Dunărea-Fogarasi Nitramonia 2-1, Poiana Câmpina-Chindia Târgo­­vişte 2-2, Brassói FC­­Brassói Traktor 3-0, Midia Năvodari-Rulmentul Alexan­dria 1-0, Poli Iaşi-Dacia Unirea Brăila 4-0. „ Ma, holnap, és holnap­után a labdarúgó Európa­­kupák első, illetve második selejtező fordulóiban az első mérkőzéseket bonyo­lítják le. Íme a román és magyar csapatok műsora­­ ma az UEFA kupában: Vej­­le BK (dán)-Galaci Otelul (20.55 - Prima TV), FC Ar­ges Pitesti-Istambulsport (törok) (18.10 - Prima TV), Ferencváros-AEK Athén (TV 3-21 óra, élő közve­títés); szerdán a Bajnokok Ligájában: Sturm Graz (osztrák)-Újpest, Panathi­­naikos Athén-Bukaresti Ste­aua; csütörtökön a KEK- ben: Grevenmacher (luxem­­burgi)-Bukaresti Rapid, Gotu Ittrotarfelag (feröer­­szigeteki)-MTK Hungária. Jakab Árpád ' ® A székelyudvarhelyi Daimler Mc motoros ta­lálkozót szervez Zetevár­­alján augusztus 14-16. között. Indulás a Márton Áron térről pénteken 17 órakor. Mindenkit szívesen látunk. ® A Globus Alapítvány vezetősége köszönetet mond a következő támogatók­nak, akik segítették a Glo­bus Kupa lábtenisz-bajnok­­ság megrendezését és ezál­tal egy kis színt vittek az udvarhelyi sportéletbe: Cob­ra videotéka, Colorspan, Danvet, Digital 3, Fényes vendéglő, Kabdebó, Micro­­line, Oriente Pizzeria, Or­­hidea, Pólus divatáru üzlet, Príma rádió, UFF, Velo­­mont. Külön köszönet a sportiskola vezetőségének.