Középdunántúli Napló, 1959. szeptember (Veszprém, 15. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-01 / 204. szám

1959. szeptember . Ajkacsinger, TOO néző. V: Bárt* (Ba­latonfüredi. Ajkacsinger, Aladi I. — Vidics, Hansági, Pápai I. — Muszály, Aladl I. - Kelemen, Kravják, Báder, Pápai H. Hujber. Edző: Lisasel József. Ajka: Takács — Papp, Lontai, Nagy I. — Varga, Pankovics — Szíjj, Kor­­manik, Szeld­, Nagy II., Zárka. Edző: Gróf János. Az első percekben mindkét csapat idegesen játszik. A 4. percben Nagy n. négy méterről mellé fejel. Erős az iram. A 13. percben Aladi l. váratlan 38 méteres lövését Takács bravúrral hárítja. A 15. percben Szijj elfutás után laposan bead, Szeidl átlépi és Nagy XL a balsarokba ifi, 0:1. A gól után Csinger támad, Báder lövését, majd fejesét védi Takács. Ellentáma­dásnál Varga 17 méteres szabadrúgá­sát Aladl II. szépen védi. Fordulás után Báder szabadrúgását Aladi I. nagy helyzetben mellé fejeli. Az Iram kissé lanyhul, majd Csinger erősen rohamoz. A 30. percben Báder kiugrik, Papp a l6k oson belül szereli, mindketten elesnek, a játékvezető 11-est ítél. Pápai II. lövése először le­pattan Takácsról, s a csatár másod­szorra nem hibáz. Hl. Nagy a csin­­geriek nyomása. A 40. percben Pápai n. Ivett labdája a kapufáról vágódik a hálóba, rá.­­ Nagysramú mérkőzé­sen a jobb erőnlétű Csinger megérde­melten győzött. G: Pápai n. 2 (egyet 11-esből), 111. Nagy n. Jó: Aradi N­., Vidics, Hansági, Pápai H. 111, Takács, Lontai (a mezőny legjobbja), Varga, Pankovics, Scholz Gusztáv Keszthely, 300 néző. V: Valent dr. Nyirád, Kiss — Hidas, Horváth, Oláh — Stohl, Lengyel, Szabó, Púpos, Var­ga, Zámbó, Gyüre. Edző: Urhegyi Já­nos. KeOACi Sándor — Hegedűs, Varga, Pécsi — Kós, Nyakas — Csá­szár, Horváth, Váritót, Wágner, Ló­ránt. Edző: Jenei Tibor. Az első 10 percben Nyakas három szabadrúgása jut kapu mellé. Zámbó fejese a felső lécről pattan le, Púpos ág oldalhálóba 10. A 20. percben Csá­szár labdája az Ötösön üresen találja Lórántot, a szélső elesik a labdában. A gyorsabb Nyirád néhány veszélyes támadást vezet. A 6. percben Oláh futtából nagy gólt lő, lát. Szép táma­dás után Zámbó tisztára játssza ma­gát, s lövése 1s. Várból megsérül, és a jobbszélen statisztál. Varga és Szabó lövéseit védi meg Sándor. A XL Mi időben a RIGAC­M ember­rel játszik Várkól sérülése miatt. Oláh és Zámbó lövéseit Sándor hárítja. Nyi­rád fölényben játszik, a 16. percben nagy védelmi hibából Gyüre eredmé­­nye, itt. Egy perc múlva Varga a ki­futó Sándor fölött lő a hálóba, 4:0. Ezután érdektelen, gyenge, csapkodó játék folyik.­­ Mindkét csapat, de különösen a jónevű Nyirád nagy csa­lódást okozott gyenge, ötlettelen já­tékával. O: Oláh, Zámbó, Gyüre, Var­ga. Jó: Horváth, Oláh, Gyüre, 111. Sándor, Varga, Nyakas. « i* 1»at T Fi­ZiC és fu­tóstr­uiczin a liccve: I­­osifly ram­atain Ajkjcsinger—Ajwa 2:1 (0:1) Tapolca - Pope II. 1:0 ('O O) Tapolca, 1500 néző. V: Varga (Sü­meg). Tapolca: Tompos — Ács, Sven­­dor, Papp — Márkus, Nyeste — Far­kas, Kálmán, Biber, Szigeti, Szolda­­tics. Edző: Molnár Lajos. Pápa: Szép — Szabó I., Fejes, Györke — Palko­­vics, Bódai — Bolla, Domonkos, Or­bán, Németh, Fehér. Edző: Vastagh József. Szögzetarány: 7:3. Szemerkélő esőben Tapolca kezd. A 11 percben Kálmán mellé bombáz. Tapolca fölényt harcol ki. A 30. perc­ben Farkas négy méterről mellé lő. Mindkét csapatnál pontatlanok a le­adások. A 43. percben Fejes a 16-oson belül kézzel húzza le a labdát, Aca a 11-est a kapus kezébe lövi. Fordulás után Pápa kerül fölénybe, de tíz perc múlva ismét csak Tapolca irányítja a játékot. A 20. percben Szigeti hosszan előrevágott labdáját Biber kapásból a bal sarokba vágja. 1:0. Kezdés után Resot fejeselésért ki­állítja a bíró. A 41. percben Szigeti, két perc múlva Márkus fölé durrant. — Végig érdekes mérkőzés. Tapolca győzelme nagyobb arányú is lehetett volna, bár Pápa az utolsó percig har­colt. G: Biber. Jó: Tompos, Nyeste (a mezőny legjobbja­, Márkus, Biber, Svender, 111. Szép: Györke, Orbán, Németh, Domonkos, Dancs József Nyirád-ReGAC 4:0 (2:0) Göndöcs Imre Fűzfő—V. Haladás Petőfi 3:1 (2:1) Fűzfő, 110 néző. V: Kálmán (Keszt­hely). FÁK: Hamar — Janesz, Tósoki, Bakonyvári — Lehner, Borsányi — Török, Hegedűs, Wágner, Dunai, Vaj­da. Edző: Tóth Ferenc. Haladás: Ri­deg — Szabó I„ Böröcz, Rákos — Szabó I., Hegyi — Hell, Nyulász, Ne­mes­i„ Fájd, Nemes I. Edző: Helgyé­üi János. A veszprémi emut­riólák biztatása közben a vendégek hatalmas iramot diktálnak. Fölényben játszanak. Ne­mes­n­ alig fejel kapu fölé a fák negyedóra után talál magára. Táma­dásba lendül, s mindjárt gólt ér el. A 17. percben Török lefut, beadásét a kimozduló Rid­g mellett Wágner begurítja, 1:0. Változatos a játék, Lehner a sarokba tartó labdát a kapu torkából fejeli ki. A 23 .percben Du­nai hatalmas lövése a felső sarokban köt ki, 2:0. A 37. percben kavarodás a helyi kapu előtt, Nyulász szépít, 2:1. A 3. félidőben Fűzfő lép fel táma­dólag. A Haladás lesre játszással ope­rál, de erre a 27. percben ráfizetnek. Hegedűs kiugrik és kényelmesen a ka­puba viszi a labdát, 3:1. A vendégek vitatkoznak a bíróval, négy percig áll a játék, a vita hevében Böröcz a ki­állítás sorsára jut. A 10 főre olvadt Haladás lelkesen küzd. Főleg a ha­zaiak részéről több kemény beleme­­nés tarkítja a játékot. A 23. percben Nyulász megsérül, vissza sem jön. A hazaiak elégedettek az eredménnyel, az időt húzzák.­­«A Jó Iramú mérkő­zésen a mezőnyben a vendégek job­bak voltak, de csatársoruk tudománya a 16-osnál elfogyott. A FÁK jobb helyzetkihasználással megérdemelten nyert. G: Wágner. Dunai, Hegedűs, 111. Nyulász. Jő: Hamar, Tósoki, Borsá­nyi, 111. Rákos, Szabó I., Hegyi Bea Jenő Padrag—Balatonfüred 1:1 (0:0) Padrag, 40 néző, v: Vankó (Vár­palota). Padrag: Gyalvány — Miha-11 es, Szövérfi, Kub­or — Gábor, Rába — Végh, Óvári, Nézics, Marton, Ta­kács. Edző: Szijjártó Alajos. — Balo­­mfüred: Szélesei — Vasalik, Szabó, aranyai — Kovács, Kozma — Tilos, Nagy, Prokitsch, Arany, Derhán. Ed­ző: Hocchstein Ferenc. Padrag mindjárt támad, de a csatá­rok nem jutnak lövéshez. Óvári jó labdával­ szökteti Véghet, de Szélessi gyorsabb. A vendégek ra támadnak, Derhán jó lövését Guzsvány menti. Végh nagy helyzetben mellé lő. A fü­redi jobbszárny ügyes támadásokat vezet, eredménytelenül. Nézics mellé lő, majd Végh hibáz jó helyzetben. Fordulás után Padrag rohamoz. Óvári lövését Szélessé védi. Változatos játék, jól küzdenek a csapatok. Pad­rag támadásai veszélyesek, de a lö­vések nem hoznak eredményt. A fü­redieknél Kovács és Tálos lövése fut kapu mellé. Nagy a padragi nyomás, Óvári fülé durrant. A 34. percben Nagy az elalvó védők mellett gólt lő, 0:1. Padrag rohamoz, Nézics és Gábor bombáját védi Szélessi. A 43. perc­ben Baranyai a 16-oson belül kézzel üti el a labdát, Vankó nem ítél 11-est. Takács bombája a kapufáról pattan le, újabb lövését Szabó kézzel üti el. A 11-est Takács belövi, 1:1, — G: Nagy, 111. Takács 11-esből. Jó: Szö­vérfi, Mihalics, Óvári, 111. Szabó, Tá­lon, Nagy, Borsody László Úrkút—Veszprémi Mór. Előre 4:0 (10) Úrkút, 500 néző. V: Teke (Pápa). — Úrkút: Tróbert I. — Kovács, Láng, Tróbert I. — Kása, Springmann — Tenk, Németh, Lipp, Keller, Kráml. Edző: Fürdős Gyula. Veszprém: Szij­­jártó — Káli, Szalai, Papp — Makkai, Jáhni — Kiricses, Holl, Szarka, Né­meth, Porkoláb. Edző: Tóth Béla. Élénk Iramban indul a mérkőzés. A hazaiak mindjárt fölénybe kerül­nek, de az első gól mégiscsak a 22. percben születik. Németh átadását Lipp juttatja a hálóba, 1:0. A gól után nyomasztó az úrkúti fölény, jól vé­dekeznek a veszprémiek. A 3. félidőben is sorozatos hazai támadások jellemzik a játékot. A veszprémi védők igen lelkesen állják a sarat, de később aztán csak kiful­ladnak. Az 58. percben Németh egyéni akció révén kitör, a kapu jobb sar­kába lő, 2:0. A 72. percben Keller ka­pu előtti kavarodásnál talál a háló­ba, 2:0. A 84. percben Kellert a 16- oson belül csúnyán ellökik, a büntetőt Németh értékesíti, 4:0.­­ A végig nagy iramot diktáló Úrkút könnyen győzött, kis szerencsével több gólt is lőhetett volna. G: Németh 2 (egyet 11-esből­, Lipp, Keller. Jő: Láng, Kel­ler, Springmann, Lipp, ill. Papp, Holl, Mészáros Lajosné Keszthelyi Előre—Inota 1:1 (1:0) Inota, 600 néző. V: Váltás (Fűzfő). Keszthely: Jáger — Szita, Jelencsics, Király — Horváth dr., Péhm — Sár­közi, Tapolczay, Győrei, Sebők, Du­mas. Edző: Kocsis Rudolf. — K­ots: Real — Fritz, Varga L, Kovár n. — Kara, Hegyes — Szikora, Varga n., Kunlcza, Boetai, Lukács. Edző: Nagy István. Keszthelyi rémák­sakkal indul a mérkőzés. A 0. percben Dumas alig lő mellé. Az inotai ellentámadások a határsor rossz felfogása miatt ered­­ménytelenek. A 10. percben szép tá­m­adé a végén Tapolczay lő a hálóba. A A gól után továbbra is Keszthely ámad, és végig nagy fölényben lát­­sik. A II. félidőben Inota kezd jobban, l a I. percben Varga II. öt méterről lőné le. A 8. percben kapu előtti avarod­ásnál Varga II lövése Jelen­­sics lábáról vágódik a hálóba, 1:1. Ingós! Utána Hegyes, majd Kusicza övését védi Jáger. Az utolsó negyed­­■ra alatt erősen feljön Keszthely,­­Musen beszorul a hazai csapat, de a vendégek csatársora nem tud a kapu­ba találni.­­ A közel egyforma ké­pességű csapatok küzdelmében a jobb csatársorral rendelkező vendégek kö­zelebb álltak a győzelemhez. G: Ta­polczay, 111. Jelencsics (öngól). Jó: Jelenoslos, Tapolczay, Győrei, Dumas, UL Varga I, Hegyes, Varga I, Obermajer Rezső KÖZBPnylVASÚTAT! NAPLÓ Pét—Tósokberénd 7:0 (0:0) Pét fürdő, 40 néző. V: Tolnai (Vesz­prém). Pét: Lencsés — Csépe, Lukács, Wimmer — Horváth, Hadrik — Sze­gedi, Steigler, Zsebe, Janácski, Ká­rász. Edző: Dósai István. — Tósok: Tiszta — Schwarcz, Szedlák, Szita — Újvári, Kéri — Vajda, Bodor I— Illés, Németh, Röder. Edző: Varga Géza. Hazai támadások vezetik be a mér­kőzést, de a vendégek védelme jól zár. Állandósul a péti fölény, de csa­társora nem boldogul a kapu előtt. Tósok csak ritkán fut át a félvonalon. Inkább az ő térfelükön folyik a játék. Fordulás után már gólokban is ki­fejezésre jut a pétiek nagyobb tech­nikai tudása. Szép összjáték után Steigler és Kárász lövése jut a hálóba, 2:0. A vendégek is támadnak, de ké­sőbb Pét tetszés szerint éri el góljait, a gyengébb erőnlétben levő jósokiak ellen. Junácski, Zsebe, majd ismét Junácski büntetővel növeli az előnyt. Utána Steigler ér el gólt, majd Zsebe egyéni játékkal állítja be a végered­ményt, 7:0. — Végig sportszerű mér­kőzés, Pét az első félidőben sok hely­­­­zetet kihagyott. G: Steigler, Zsebe,­­ Junácski 2—2 (utóbbi egyet 11-esből), Kárász. Jó: Hadrik (a mezőny leg­­­­jobbja), Kárász, Lukács, Zsebe, 111.­­ Tiszta, Szedlák, Horváth László s A Tapolca járási labdarúgó bajnokság 1959 60. évi őszi sorsolása I forduló, augusztus 30. Tapolcai Honvéd—L.­István— Nemesgulács—Révfülöp Szigliget—Hegymagas Ábrahámhegy—Diszel Badacsonytomaj—Tapolca II. Káptalantóti szabadnapos II. forduló, szeptember 2-án: Révfülöp—Szigliget L-istvánd—Nemesgulács Díszei—Tapolcai Honvéd Tapolca H.—Ábrahámhegy Káptalantóti—Badacsonytomaj Hegymagas szabadnapos III. forduló, szeptember 13-án Ábrahámhegy—Tapolcai Honvéd Nemesgulács—Díszei Szigliget—L.-istvánd Tapolca II —Káptalantóti Badacsonytomaj—Hegymagas Révfülöp szabadnapos Iv. forduló, szeptember 20-án Díszes—Szigliget Tapolcai Honvéd—Nemesgulács Hegymagas—Tapolca n. Káptalantóti—Ábrahámhegy Révfülöp—Badacsonytomaj Lesenceistvánd szabadnapos V. forduló, szeptember 27-én Ábrahámhegy—Nemesgulács Szigliget—Tapolcai Honvéd Tapolca II —Révfülöp Káptalantóti—Hegymagas B.-tomaj—Lesencelstvánd Díszei szabadnapos VI. forduló, október 4-én Nemesgulács—Szigliget Révfülöp—Káptalantóti Lesencelstvánd—Tapolca I— Hegymagas—Ábrahámhegy Díszei—Badacsonytomaj Tapolcai Honvéd szabadnapos VII. forduló, október 11-én Tapolca u.—Díszei Ábrahámhegy—Szigliget Káptalantóti—L.-istvánd Hegymagas—Révfülöp Badacsonytomaj—Tapolcai Honvéd Nemesgulács szabadnapos VIII. forduló, október 13-án L.-istvánd—Hegymagas Díszel—Káptalantóti Tapolcai Honvéd—Tapolca ZL Révfülöp—Ábrahámhegy Nemesgulács—Badacsonytomaj Szigliget szabadnapos IX. forduló, október 28-én Tapolca n.—Nemesgulács Káptalantóti—Tapolcai Honvéd Hegy­magas—D­iszel Révfülöp—L.­lsitvánd­i -tomaj—Szigliget Ábrahámhegy szabadnapos X. forduló, november 1-én Tapolcai Honvéd—Hegymagas Díszes—Révfülöp Nemesgulács—Káptalantóti Szigliget—Tapolca II. Lesence Istvánd—Ábrahámhegy Badapsonytomaj szabadnapos XI. forduló, november 6-án Káptalantóti—Szigliget Hegymagas—Nemengyiápa Révfülöp—Tapolcai Honvéd Lesenceistvánd—Diszel Badacsonytomaj—Ábrahám* Tapolca H. Szabadnapap Járási, városi labdarúgó bajnok -ti­rt VESZPRÉM VÁROS V. Előre—Herend 1:0 (3:0). Vesz­prém, 400 néző V: Nagy (Alsóörs). Jobb volt az Előre, de néhány jó tá­madást Herend is vezetett. G: Bren­ner 3, Willand 1. Jó: Nyikos, Mészöly, Kovács n., 111. Mogyorósai, Lannert, V: Vasas II.—Gyulafirátót 7H (lg)), Veszprém, 400 néző. V: Farkas (Fűz­fő). A tapasztaltabb veszprémiek szet­­e­net után fölényesen nyertek, a he­­­­lyenként jó támadásokat vezető és­­ lelkes Rátót ellen. Kirkesznert a 87.­­ percben bírósértés miatt kiállították. I .: Lipóth, Molnár I., Horváth n. 2—2, Molnár n., 111. Csányi. Jó: Pfénig, Bimbó, Lipóth, Horváth L, U. Nag* Recoll K. Veszprémi Honvéd—NFSK 2K­ (ISI), Nemesromen, 200 néző. V: Szarka (Veszprém). A keményen játszó ha­zaiak alen biztosan nyert a Honvéd. O: Juhás*, Kukucska. V: Bányász NI.—Szentkirályszabadja 18:6 (8:0). Várpalota, 1006 néző. V: Hi­­degkuti (Pétfürdő). Könnyen győzött a nagy rutinfölényben levő várpalo­­ta. G: Boros 4, Orbán I., Zoller 1. 3—3, Szabó 1, Simon, Koczó, Fazeka­­ll­ es­ bős: Balatonalmádi—V. Medooc Id (216), Varoslöd, 200 nácő. Veszprémi grundbajnoknál. Buhlm-v Haladás 2:1 (2:1). G: Sipos, Kas (ön­gól), 111. Óvári. Dózsa—Vasútállomás 2:6 (1g)). O: Dobos, Balázs. Belváros»* Zalka Máté tér 7:3 (3:1). O: Molnár L 2, Németh L„ Czwicker, Molnár Ha Németh M„ Horváth, UL Zsandári Csornai. VESZPRÉMI JÁRÁS Berhida—Fűzfő II. 0:0, Balatonfőks­­jár—Peremarton 0:2 (0:1), Vilonya—­ Várpalotai Honvéd 1:3 (1:2), Hajmási­kér—Balatonkenese 3:3 (2:2), ősi—Osz­a­kó 0:1 (0:1).­­ KISZ Kupa I. csoport: Balatonfüred III.—Alsóörs 8:1 (2:0). — I. csoport: Szentgál—Berhida u. 2:3 (2:1). TAPOLCAI JÁRÁS B. Építők—Tapolca II. 4:2 (2:1). Ba­dacsonytomaj. így kellett volna... A 38. HETI TOTÓ-EREDMÉNYEK 1. MTK—Dózsa 0:0 X 2. Ferencváros—Csepel 1:0 1 3. Diósgyőr—Dorog 2:0 1 4. Tatabánya—Pécs 2:0 1 8. Szeged—Vasas 1:1 x 3. Bp. Spartacus—Miskolc 2:4 2 7. UTTE—Borsodi B. 0:1 3 8. Egyetértés—Jászberény 2:0 1 9. Ózd—Debrecen 1:2 2 10. Nagybátony—Szolnok 0:0 X 11. Budafok—Komló 1:0 1 12. Kaposvár—Oroszlány 4:2 1 10 telitalálat A 35. heti totóban kevés meglepetés volt, ezúttal 10 fogadó ért el telitalá­latot. Nyereményük egyenként 34 281 forint. A 11 találatos szelvények szá­ma 213, a 10 találatosoké 2437 db. Az előbbiek 1609, az utóbbiak 182 forintot nyernek. Vigaszdíjat a 34. hét 8 talá­­latosai nyernek. A 12 és 1X találatos nyereményeket, valamint a vigaszdí­­jat szeptember 10-től, a 10 találatoso­­kat 7.-étől fizetik. NB, I-es teke P. Elekthermax Vasas—Győri Ri­chards 6,5:1,5 (2561:2453). Pápa. A pá­paiak erőteljes dobásokkal ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A pécsi vereséget pótolták. Ld: Do­ma 447, Felteni 430, Tóth 422, Tékán 421, Ul. Makra I. 441, Makra H. 422. Pápai Vasas—Győri Postás 0:0 Győr-Sopron megyei L osztály. — Pápa, 500 néző. V: Szegedi (Sopron). Pápa: Ruzsás — Németh II., Nagy I., Németh I. — Nagy I., Horváth H. — Horváti­ III., Gottang, Bódai, Keresz­­­­tes L, Keresztes II. Edző: Rauch L. Hullámzó játékban egyformán tá­mad a két csapat. A 8. percben Lu­kács Rúzsát is átjátssza, a labda a ka­pufáról pattan vissza. Veszélyesebb a Postás, majd a Vasas lendül táma­­­­dásba. A 32. percben Ruzsás kifut a­­ kapujából, a gólba tartó labdát Né­meth H. az utolsó pillanatban kikana­lazza. Szünet után a pápaiak mindent em­berbe visznek. A 14. percben Juhász kapus rosszul lesz, helyére Kuti áll be. A Postás 10 emberrel is veszélyes, s Vasas csatársora meddő. A mérkő­zés vége felé erősen sötétedik, izgal­mas a légkör, kemény összecsapások tarkítják a játékot. A tribünön a győ­ri fiatalok megbotránkoztatóan visel­kednek, a játékvezetőt szidják. A vé­gén nagy nyomás alatt van a győri kapu, de a védelem mindent hárít. —­ Végig nagyiramú, gyors, változatos, helyenként túl kemény játékban igaz­ságos eredmény született. Jó: Gottang) Horváth n., Nagy IP­U, Juhász, Lu­kács, Zen­tál. — P Vasas—Győri Vasas ifi 3:0 (2:0). Pápa, 200 néző V: Pálfi (Sopron). A lelkesedés legyőzte a na­gyobb technikát. G: Simon, Palko­­vics, Kádár. Jo: Palkovics (a mezőny legjobbja), Harcos, Kádár. M. J.