Zalai Hírlap, 1967. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-03 / 102. szám

1961. május 3. Ez történt az IVB­A-ban Vasas—Diósgyőr 4:1 (2:1). Diósgyőr, 27 090 néző. Góllövők: Pál, Farkas, Korsós, Puskás, illet­ve Rutitkai, Szúr­­ént. * Tatabánya—Eger 1 r1 (1:0). Tatabánya. 00­0­) néző. Góllövők: Szúrom!, illetve Varga. * Pécs—Bp. Honvéd 3:0. Pécs, 10 000 néző. * Győr—Szeged 5:0 (3:0). Győr, 9000 néző Góllövők: Var­sányi (2), Győrfi (2), Kiss. * A bajnoki táblázat élén 10 pont­tal a Ferencváros áll, mögötte a Vasas 13, majd az Újpesti Dóz­a­­következik 12 ponttal. Az NB I/B eredményei Pécsi B­án­y­álett—Fővárosi Autó­busz Zrt­ (0:0).___ Budafoki MTE Kinizsi—Dorogi Bányász 0:0. VM Egyetérttés-Székesfehérvári VT Vasas 4:1 (2:0). Várpalotai Bányász—Debreceni VSC 4:1 (2:1). Oroszlányi Bányász—Ganz-MÁ­­VAG 0:0. Kecskeméti Dózsa—Bp. Előre 2:0 (2:0). Miskolci VSC—BVSC OH Nyíregyházi Spartacus—Bp. Spartacus 1:0 (0:0). Szállítók—Ózdi Kohász 4:0 (2:0). E héten női kosárlabdázóink szerepeltek legjobban az US 11-ben A különböző sportágak NB 33-es bajnoki mérkőzésein a következő eredmények születtek az ünnepek­ben. ASZTALITENISZ: BEAC-ZTE 11:9, Zalaegerszeg. Női mérkőzés. Az egerszegi lá­nyok 3 páros győzelme után az egyéniben nem bírtak a tapasztal­tabb fővárosiakkal. Gy: Marosi— Kerekes pár (1), Kádár és Kere­kes (3—3), Marosi (2), Gilily (2), illetve Ledinscsák—Tornyos cár (2), Z­sidóné—Doszpoth pár (1), Le­­dinscsá­k (4), Tornyos (2). KÉZILABDA: V­árp­al­otai Bányász—7. Kőol­aj 10:8 (5:4). Várpalota Női mér­kőzés: Az egerszegi lányok javuló formában, lelkesen, sőt helyenként jól játszottak, de a szerencsével hadilábon álltak: 9(1) kapufát lőt­tek. Az egerszegi gólokat Lákovics (4), Szabó (1) és Pirbus ft) mé­rez­te. * KOSÁRLABDA: Z. Dózsa—Szombathelyi Tanító­képző 51:38 (20:14). Zalaegerszeg, Női mérkőzés. Játékvezetők: Mer­cz, Lajtai. Ld: Szarkony (26), Simon Zs. (10). Jók: Szakolny, Si­mon Zs., Vargáné. Fülöp M­TE—Esztergomi GHSE 61:55 (36:19). Nagykanizsa. Női mérkő­zés. Játékvezetők: Botos, Gulyás. Ld: Tóth (36), Gábor (18), illetve Kéri (14). Bajor 11*2). Jók: Hocz, Leder, Hagmer, Tóth, Gábor, illet­ve Törzs. Bajor. Köri, Z. Előre—Komáromi VSC 41:40­­ (19:20). Zalaegerszeg. Női mérkő-­­zés. Játékvezetők: Mercz, Lajtai , Leditoes csapatjátékukkal bravúros­­ győzelmet arattak a közlekedésiek,­­ holott a mérkőzés folyamán hat­ játékosiaak kipontozódott Ld: Ré­­­­vai (16), Ha­rcnos (13), illetve Föl­­­des (13), Szölős (11). Jórk: Harczos. Révai Horváth M., Berke. Kiss Je­lvetve Földes. Szöllős. Péti MTE—ZTE 19:59 (42:28). Za-B­laeipers­ieg. Férfi mérkőzés. Játék­­­vezetők: Szittya, Gábor. Ld: Sam­i­ (31). Hosszú és Pálfi (IC—10), illetve Panácz (15). Wágner (12). Vida (11). ^ Nagy J. (10) Jók: a legjobb do-­: bók­, illetve Horváth, Bucsois, Pa-' nácz.­­ RÖPLABDA: ZTE—Kaposvári Dózsa Szt fl*. —11. II). Zalaegerszeg. Férfi mér­, közés. A vártnál nehezebben szü­­­letett meg az egerszegi győzelem. ‚ Jók: Sümegi, Varga, Markos. Komlói Dózsa—N. Dózsa 3:0 (4,­ 11, 12). Komló. Férfi mérkőzés. A 2 és a 3. játsz­ma szoros volt.­­ ♦ Az É. M. Baranya megyei Állami Építőipari Vállalat budapesti munkahelyére FELVESZ kőműves, ács és vasszerelő szakmunkásokat, valamint férfi segédmunkásokat. A felvételt nyertek részére kiemelt alap- és telje­sítménybért, munkás­­szállást, napi három­szori étkezést, valamint négyhetenkénti ingye­nes hazautazást biztosítunk. Jelentkezni és érdeklődni lehet a vállalat munka­erőgazdálkodási csoportjánál PÉCS, F­ÜKÖCZI u. 56. szám alatt. 57 353 Az NB I-ben: Honvéd Táncsics SE—Z. Dózsa 2:1 (1:0) Zalaegerszeg. Dózisa pálya, 1600 néző. Játékvezető: Katona, Táncsics, Borok — Szántó. Len­gyel. Kelemen, Bata, B. Nagy. Hernádi, Maklári. Arany. Waczla­­vik, Kaszás. Edző: Faragó Lajos. Z. Dózsa: Szeles — Gaál, Varga, Szalai. Pék, Katona, Farkas, Sí­pos, Minárcsik, Dervalics, Józsi. Ed­ző: Göncz István. A kaposváriak már a­z ötödik percben megszerezték a vezetést Hernádi révén, s a lila-fehérek hiába támadtak, ezután lendülete­­sen, nem sikerült egyenlíteniük a félidő végéig. Az SI. percben egy szabadrúgás után Farkas közelről egyenlített. A győztes gólért nagy ha­rc folyt. Most is a Dózsa volt a ves­zélyesebb, a 75 percben mégis Arany talált a hálóba. Jók: Borok. Szántó. B. Nagy. Arany, illetve Katona. Pék. Far-Katona ját­ékvezető jó kézben tartotta a kemény mérkőző­t, de a döntő dólnál, és Fark­as 85. percben történ­t felvágásánál hibás döntésével a végeredmény kial­a­­kulásiárt is befolyásolta a hátat. Pávics. Edző: Meedves Lajos. A védekezésre bévén­dezzvedettt ZTE ellen a PVSK az első félidő­ben nem tudott komoly helyzetet kialakítani. Szünet után a szoká­sos negyedórás zavar ismé­t bekö­vetkezett az egers­zegiek­­él, s a­z 52. percben Garami ezt ki is hasz­nálta: közelről lő­t­t a hálóba. Ké­sőbb is akadt a pécsieknek több komoly helyzetük, ezeket nyomban nem tudtták kihasználni. A hajrá­ban viszont feljött a ZTE, s a 86. percben előbb Szabó cseleizettet ki három védőit, s egyenlített, majd a kezdés után közvetlenül Czotter előrevágott labdájával Borbély ug­rott meg, és közelről megsizerezit© a győzelmet jelentő g gólt. A mérkőzés utolsó fél órájában lelkesen játszó ZTE nyolc év után először győzte le otthonában a PVSK-t. Jók: Madár I. (a mezőny leg­jobbja), Igasci, Borbély, illetve Márton, Hámori, Mihály. ZTE-PVSK 2:1 (0:0) Pécs, 900 néző. Játékvezető: Csemefalvi. ZTE: Tóth — Rroktsch. Czotter, NB II. Nyugati csoport Szombathelyi Cipőgyár 1:0 (OH). MÁV-DAC—Máza-Szászvári Bár­nyás­z 3:2 (1:0). Dombóvári VSE— Pécsi Ércbányász 3:1 (2:1). Kapos­vári Kinizsi—Pápai Textiles­­ 0 Cl*» Soproni Textiles—Fűzfői AK 3:0 Cl*». Madár I., Patni, Kaal. Borbély, Fehér, Szabó. Kocsis, Bitó. Edző: Pohar István. PVSK: Lipovsszky — Szekeres, Márton.. Hámori, Vincze, Hol­vá­­ri. Dobos. Bencsik, Garami. Mi- 1. Veszprém 7 3 4 — 8: 3 10 2. H. Táncsics 7 5 — 2 11: 6 10 3. Győri D. 7 3 3 1 7: 3 9 4. ZTE 7 4 12 13:10 9 5. Kap. Km­. 7 3 1 3 11: 9 7 6. Dombóvár 7 3 1 3 9: 8 7 7. MÁV DAC 7 2 3 2 11:12 7 8. Pécsi Erck. 7 2 3 2 9:10 7 Sopron 7 3 1 3 9:10 7 10. M.­SZÁSZ V. 7 3 1 3 8: 9 7 11. N. Hányász 7 2 3 2 10:13 7 12. Pápa 7 3 — 4 9:10 6 Sz. Cipő 7 3 — 4 9:10 6 14. Z. Dózsa 7 2 2 3 6: 8 4 15. Fűzfő 7 1 2 4 5:10 4 16. Pécsi VSK 7 1 1 5 7:11 3 Eredmények: Győri Dózsa— A­ totó 17. Heti eredménye 1. DVTK—Vasas 2 2:4 2. Pécs—Honvéd x 0:0 3. Győr—Szeged 1 5:0 4. Budafok—Dorog x 0:0 5. Várpalota—DVSC 1 4:1 6. Oroszlány—Ganz-MÁVAG X 0:0 7. E­gyetértés—Sz.­fehérvár 1 4:1 8. Goldberger—Pénzügyőr 2 1:4 9. MGM—Szolnoki MTE 2 0:1 10. Milan—Juventus 1 3:1 11. Lazio—Mantova 1 1:0 12. Lecco—Brescia 1 1:0 13 Cagliari—Inter. x 1:1 + 1 14. Békéscsaba—SZ­VSE x 2:2 KTSZ-ÉK, FMSZ-EK, MGTSZ-F­K FIGYELEM! Megvételre keresünk minden mennyiségben eirokseprűt Ajánlatokat kérünk CSEPEL VAS- ÉS FÉMMŰVEK Közp. Anyag­beszerzés címére: BUDAPEST, XXI. CSEPEL. Tel.: 130—049. 4014 Az NB II-ban: Honvéd Katona J. SE—Szombathelyi Dózsa 2:0 (1:0) Zalaegerszeg, Dózsa pálya, 300 néző. Játékvezető: Tóth L. Honvéd SE: Benene — Rába­völ­gyi, Kovács, Zöldvá­ri. Baksa, Sza­­kony, Marton, Simon, Molnár, Szűcs, Németh. Edző: Gáspár Sz. Dózsa: Szarka — Antal, Ko­vács, Purás, Németh. Dőld, Gás­pár, Ti­msin­ger. Bokor, Gábor. Ta­tár. Edző: Papp Lajos.. Mindkét gól szabadrúgásból szü­letett. Góllövők: Zöldvári, Németh. Jók: Rába­völgyi. Baksa. Sza­kom v, Martoni. Kovács, Molnár, illetve Szarka, Dőld, Gáspár. Bo­kor. Tapolca, 800 néző. Játékvezető: Balogh. Andráshida: Kovács — Remerik, Balogh, Fehér H., Braun, Perchő I., Pintér, Kulcsár, Koltai, Hamar, Tóth. Edző: Török István. TIAC: Bélák — Szabó. Magya­riskanizsa, HOO néző. Játékve­zető: Vajda. Kőszeg, Hác­ff — Kövér, Pong­rácz, Neu­dl, Farkas, Antialovics I., Poór, Tóth, Halmai, Antalovics N­., Wimimer. Edző: Jemnikei Ede N. Sáska, Tóth — Lélek. Bokán Sárvár, 500 néző. Játékvezető: Fehér D. N. Dózsa: Piica — Völgy­esi, Ko­­vácsihegyi, Benő®, Filó, Völgyi, Kiss, Fizla, Szőcs, Szatmári, Bara­nyai. Edző: Kállai József S. Kinizsi: Finta — Meleg. Vö­rös. Kovács, Hábelier, Barkovics, Josi. Horváth. Márkus, Szűcs. Far­kas, Németh, Jánosi, Szőcsi, Mu­rai. Edző: Hosszú Lajos. Góllövők: Hamar (46. o.), illetve Jánosi (M. p.) Jók: Hamar, Kol­bai. Pintér, il­letve Jánosd, Márkus. Szűcs. L, Kozmán, Leherer, Rodek. Bo­kán NI., Németh L, Lervencz I­, Németh L., Benene. Edző: Miha­­lecz Boldizsár. Góllövők: Tóth (29. és 40. perc­), Poór (87. perc), illetve Seherer (66. pere), Németh H. (68. perc). Jók: Wimmer, Halmai, Tóth,­­Antalovics EL, iletve Bokán L. ■ Németh I. Egyéb NB II-as eredmények: [Szombathelyi Spartacus—Körmen­di Építők 5:1 (2:0). Marcali VM— ■Keszthelyi Haladás 4:1 (1:0). Szom­bathelyi SE—HBNA II. SE 3:0 (1:0). * Tudósítók: Gáspár Géza, Gondi Béla, Kiss Tibor, Tí­már Ede, Török István, Simon, Horváth, Kamondi, Bíró, Németh. Edző: Száj­jártó Antal. Góllövőik: Kovácshegyi (szabadr­­úgásból, 30. perc), illetve Németh. Jók: Kovácsshielgyi (a mezőny Leg­jobbja ): Pilcz, Filó, Völgyesi, Remos, Völgyi, ilietv© Németh, Horváth, Vörös. N. Dózsa—Sárvári Kinizsi 1:1 (1:0) Andráshidai MEDOSZ—MAY TIAC 1:1 (0:0) Kőszegi Textiles— N. Sáska-Petőfi 3:2 (2:0) ZALAI HÍRLAP Idegenben ment jobban a pontszerzés Kaon a héten a váratlan eredményeik: tömkelege alb­omnezte a bajnoki fordulót a labdarúgó NB li­tván és az NB HP-ban egyaránt. Ami zalai szem-­pontból a legszokatlanabb volt: az egerszegi hon­­védokat leszámítva, ezúttal nem a s­aját pályájukon szereplő csapataink győztek, hanem inkább idegen­ből sikerült a pontokat elrabolniuk. E váratlan ese­mény árnyéka már szombaton el­őre vetődött, ami­kor az II. Bányász döntetlent harcolt ki Veszprém­ben, méghozzá gyakorlatilag tíz emberrel, hiszen Roman­ovi­cs már az első negyedórában megsérült, és ettől kezdve csak statisztált. Ráadásul az NYTE kikapott otthonában a ,,feltámadt” lovászh­ totót. Vasárnap folytatódott ez a sorozat, hiszen a ZTE — amely négy perccel a befejezés előtt (!) még vesztésre állt Pécsett — egyetlen perc alatt a maga javára tudta fordítani a mérkőzés sorsát, a Z. Dó­zsa viszont hiába nyújtotta idei legjobb játékát, otthonában is alul maradt a kaposvári honvédok­kal szemben. NB III-asaink folytatták ezt a sort: az N. Dózsa öt perccel a befejezés előtt még győzelemre állít Sárváron, de így is elhozta az egyik pontot, s ugyanígy tért haza Tapolcáról az Andráshida. A kellemetlen meglepetést a kiskanizsaiak okozták, akik enervált játékukkal vereséget szenvedtek az eddig eléggé gyengén szereplő kőszegiektől. A csapataink ünnepi mérkőzés ^crocantáról röviden az alábbiakban számolunk be: Két ezüstérem az országos egyéni ökölvívó bajnokságon X idei országos egyéni ököl­völ­vívó bajnokságon jelentős zalai­­- siker született: a Honvéd Katona X J. SE két versenyzője, a papír- X súlyú Szabó Károly és a nagy-é s váltósúlyú Kütsön István döntőbe j jutott, s ott minimális különb­­­­séggel maradt alul ellenfelével­­ szemben. Szabó K. a Vasas Di­­g­namó nemrég Zalaegerszegen járt y versenyzőjével. Pillikkel szemben X szorult a második helyre, erősen X döntetlen ízű mérkőzésen. Kütsön­y I. viszont rossz taktik­ájánaak kö­­­­szönheti vereségét a sajószent- X Péteri Nagytól. Mindkettőjük tel­­j­­esítménye ennek ellenére meg­­y­érdemli a legteljesebb elismerést,­­ hriszen az ökölvívás országos és­ X vonalában szereztek ezüstérmet. Rakita nyerte­­ a Hungária Kupát ! Hatvanegy kardvívó részvételé­­­­vel bonyolították le Budapesten a­z a Hungária Kupa elnevezésű nem­­­­zetközi egyéni versenyt, amelyen­­a szombati EK-csapa­tok tagjain­­ kívül kubai, ann­gol, nyugatnémet,­­ és lengyel versenyzők is pástra .■lépteik Az ismertebbek közül Per­rzsa, Meszéna, Pawlowski és Mar. A­lil­am­ov nem indult Távol­létükben — hármas holtverseny után — a­­szovjet Rakita győzött a francia X Araibo és Bakonyi Péter előtt. A megyei labdarúgó bajnokságban: A grófiak tartják az első helyet A Z. Építők elleni, szombati rangadón aratott 1:0 arányú győ­zelmével a Zalaszentgróti Sparta­­cus továbbra is tartja első helyét. A vasárnap lejátszott mérkőzése­ken a következő eredmények szü­lettek: Z. Előre a Nagylengyeli Bányász 2:2 (2:0). Zialae­gersz­eg, Építők pá­lya. 100 néző. Játékvezető: Opar­­nica. Z. Előre: Győrrffy — Horváth III., Horváth II., Pete, Dömötör, Horváth I., Simán, Juhász. Só­vá­gó. Tóth. Kantor Edző: Léránt László. Nagylengyel: Kustán — Nagy, Dublecz. Horváth III., Tóth. Horváth IV., Nemes, Balassa, Papp, Horváth I., Lovrek. Edző: Szabó László. Góllövők: Sóvágó, Simán, illetve Kustán (11-esből), Lovrek. Jók: Horváth I., Simán, Sóvágó, illetve Horváth IV., Hor­váth I., Lovrek. Bázakerettyei Bányász—Söjtöri TSZ Sk 4:2 (2:0) Bázake­rettye. 100 néző. Játékvezető: Hegedűs. Góllövők: Lukács (3), Horváth N­., illetve Kancssa­l, Sabján. Jók: Lu­kács (a mezőny legjobbja), Hor­váth n., illetve Kanc­sal. Varga, Baki MEDOSZ—Honvéd Zrínyi M.­SE 1:6 (0:0). Bak, 300 néző. Já­tékvezető: Melles. Góllövő: Farkas. Jók: Balogh. Dudás. Futsz, illetve Matyók II.. Szertics. Noszály. Tar­soly . Lenti VM—ZTE ( 1:0 (ort)). Za­laegerszeg. ZTE pálya Játékve­zető: Kozáry. N. Bányász N­.—Letenyei ME­DOSZ 6:1 (5:1). Nagykanizsa. Bá­nyász pálya. 200 néző. Játékvezető: Maderka. Góllövők: Major. Király (2—2), Lukács, Hegedűs, illetve Bi­­csák. Jók, Major, Meszes II., Ta­kács II., illetve Németh. Bicsák. Z Dózsa II.—ZVSE 3:3 (2:1). Za­laegerszeg. ZVSK pálya. Hétközi mérkőzés. A megyei ifjúsági bajnokságért: Bázakesrettye—S­ö­jtör 6:2 (4 :0­). M­TK—Bak 4:0 (0:0). I. Bányász — Letenye 10:0 (6:0). Félbeszakadt. A 7. Sportiskola—Nagylengyel és a ZTE—Lenti VM mérkőzés a nagy­lengyelnek, illetve a lentiek távol­léte miatt ellamaradt. Tudósítók: Kiss Tibor, Kri­zsán József, Macsek István, Tóth Dénes. 5 A Zalai Együttes nagy sikerű előadásával értek véget a II. zalai szakszervezeti kulturális napok Vasárnap este erősen „fog­híjas” nézőtér várta a Megyei Művelődési Ház irodalmi színpadának joggal nagyobb érdeklődésre számot tartható Kamondy-vígjáték bemutató­ját. Szinte úgy tűnt, csak­ a szereplők hozzátartozói jelen­tek meg a „Szöktetés albér­letbe” előadásán, holott a da­rab mondanivalója időszerű, és a helyenként meglepően igényes színészi teljesítmé­nyek miatt is több figyelmet érdemelt volna a produkció. Még akkor is, ha a jelenetek közötti vontatott váltás és a kisebb-nagyobb „amatőr” hi­bák időnként a negatív oldal felé billentették az egyébként elégedett közönség hangula­tát. Varga M. Borbála ismét tehetséges rendezőként mu­tatkozott be Wolfné szerepé­nek ügyes megjelenítése mel­lett, partnerei közül pedig fő­ként Grünwald Mária (Sirató mama), Tóth László (Wolf), Fatér József (a professzor) és Csuti Zsuzsanna (Krisztina) hívta fel magára a figyelmet alakításával. Május 1-én délután 5 óra­kor a Megyei Művelődési Ház művészeti csoportjai Májusi köszöntő címmel adták elő közös műsorukat. Mind a művelődési ház ve­­gyeskórusa, mind a Zalai Együttes, valamint az együt­tes három utánpótlás csoport­ja várakozásnak megfelelő, színvonalas műsort nyújtott. Az irodalmi színpad viszont ezúttal — érthető okok, a fel­készülés rövidsége miatt — kevésbé érett produkcióval lépett dobogóra. A műsor és egyben a szak­­szervezeti csoportok bemuta­tóinak méltó záróakkordja­ként a Zalai Együttes mutatta be legújabb produkcióját, Orsovszky Istvánnak Magyar Katalin forgatókönyvére, Per­iss Jenő zenéjére koreogra­­fált Elégia József Attila em­­lékére című tánckompozíció­ját. A nagy tetszést aratott, kiemelkedően magas teljesít­ményt nyújtó együttes sikeré­hez nem kis mértékben járult hozzá az együttes tehetséges új szólótáncosa, Gáspár Lász­ló, valamint a végig egyerő­­rangú félként szereplő zene­kar, Serfőző József vezetésé­vel. A műsor befejeztével Merc­sits Ferenc, az SZMT kultúr­­bizottságának vezetője a szak­­szervezetek nevében köszöne­tet mondott a sikeres bemu­tatók rendezőinek és szerep­lőinek, majd emléktárgyakat és okleveleket nyújtott át a Megyei Művelődési Ház mű­vészeti csoportjainak. A nyitókép a Zalai Együttes AJ műsorából Ezt láttuk vasárnap Letenyén: Színpompás ifjúsági találkozó, harcos politikai tüntetés A gyönyörű időjárás száza­ elnökség tagjai közöl kát csalt ki vasárnap a lete­­nyei utcákra. A május 1-i események bevezetőjéül szánt túra, a Komját Aladár em­lékünnepség és a naggyűlés mind-mind az ifjúsági talál­kozó jegyében, a fiatalok te­vékeny részvételével zajlott le. A nap „nyitányaként” a kultúrház parkjában rende­zett nagygyűlésen Lendvai Miklós, a KISZ megyei bizott­ságának titkára szólt a jelen­levő több száz fiatalhoz. Az elnökség tagjai között helyet foglalt Arkovics József, a MSZMP járási bizottságának titkára és Varga Miklós, a Hazafias Népfront járási bi­zottságának elnöke is. Lendvai elvtárs beszédében kitért a békét veszélyeztető nemzetközi eseményekre, s javaslatára a nagygyűlés hall­gatósága tiltakozó táviratot fogadott el, melyet a Görög Királyság budapesti követsé­gének címeztek a fiatalok: „Manolisz Glezosznak élnie kell, mert személye összefor­rott a fasizmus ellen, a bé­kéért folytatott hősies küzde­lemmel!" A nagygyűlés után a sporté és a vidámságé volt a nap. Tíz óra előtt rajtoltak Zajk felé az Aranykerék kerékpár­­verseny megyei döntőjének résztvevői, amely letenyei si­kerrel zárult, csak úgy, mint a szellemi tornával nehezített természetjáró akadályverseny is. Kora délután kezdődött a járási tánczenekarok vetélke­dője, melyre a kultúrház zsú­folásig telt színháztermében került sor. Ezen a csörnyeföl­­di kiszesek népszerű Syrius­­zenekara bizonyult a legjobb­nak. Az ünnepélyes eredmény­­hirdetés után a fiatalok meg­koszorúzták Komját Aladár emléktábláját, majd vidám tánccal és tábortűzzel fejező­dött be a sok­színű, esemé­nyekben gazdag, s bizonyára minden résztvevő számára sokáig emlékezetes ifjúsági találkozó­­i . Újabb bajnoki mérkőzések A labdarúgó NB I. szerep­lői a 8. fordulóban játszott mérkőzés után, csak rövid pi­henőt kaptak, szerdán újabb bajnoki találkozók következ­nek. Az idény első hétközi fordulójában vidéki összecsa­pások vannak túlsúlyban. Szerdán Szeged, Eger, Komló és Szombathely lesz a küzdel­mek színhelye, csütörtökön pedig Dunaújváros, ahol a Ferencváros vendégszerepel. Az elmúlt fordulóban vidéken járt három fővárosi együtttes, a Vasas, a Bp. Honvéd és az MTK ezúttal saját pályáján játszik. A mérkőzések: Vasas—Pécs, Bp. Honvéd—Salgótarján, MTK—Győr, Szeged—Tatabá­nya, Eger—II. Dózsa, Komló —Csepel és Szombathely— Diósgyőr. . .