Aradi Közlöny, 1939. november (54. évfolyam, 249-273. szám)

1939-11-21 / 265. szám

Ö­KE DC ÁRAD! ÍCSZLÍ ISY SPORT KÖZLÖNY Több szerencsével nagyobb arányban is győzhetett volna Bucureşti válogatott csapata Bucureşti—Berlin 1:0 (0:0) Bucureşti. Az ANEF stadionban mintegy 20.000 néző előtt találkozott a két város válogatott labdarúgó legénysége a belgrádi Popovics játék­­vezetése mellett és a mérkőzés izgalmas, szép küz­delmet hozott. A román csapat jóval többet táma­dott ellenfelénél, különösen a második félidőben szinte percekig odaszegezték Berlin csapatát a ka­­­puhoz, de a német védelem kiválósága, valamint a balszerencse, amely a bucureştii csatárok lövéseit kisérte, megakadályozta, hogy a győzelem nagyobb arányú legyen. A két csapat a következő összeállításban lé­pett pályára, ahol a szokásos üdvözlések következ­­tek: BUCUREŞTI: Sadovski — Sfera, Negrescu — Vintila, Rasinaru (Juhász), Lupas — Sipos, Bogdan, Auer, Bodola, Gica Popescu. BERLIN: Iahn — Appel, Krause, —Buchmann, Bossmann, Guede (Gessner) — Engelbracht, Gellesch, Berndt, Fabian, Salisch. Az első félidőben a küzdelem kiegyenlített, mindkét kapu gyakran van veszélyben, de a csatá­rok hibáznak. Bodola hagy ki egy jó helyzetet, La­­lisch elől pedig Siera ment az utolsó percben. Szünet után a bucureştii csapat fölénybe kerül és­­ a berliniek nem tudnak kibontakozni. Egyik szög­let a másikat követi, lövés lövés után zúdul Zahn kapujára, de azt csak egyszer sikerül a csatárok­nak bevenniük: a 20. p. Bogdan—Auer­ossz játék után Sipos­­hoz került a labda, aki pompás lövéssel küldte hálóba (1:0). Továbbra is Bucureşti csapata támad és a né­­­metek csak szórványosan kísérleteznek eredmény­telen lefutásokkal. Szögletarány 12:3 Bucureşti ja­­vára. A győztes csapat védelme kifogástalanul mű­ködött, talán Sfera emelkedett ki a hármasból. A fedezetsorban Rasinaru és Juhász egyaránt jól ját­szottak, de az oldalhalfok sem maradtak sokban mögöttük. A csatársorban a „Rapid-szárny“ (Sí­pos, Bogdan, Auer) ragyogó’’dolgokat csinált, a balszárny halványabb volt. A vendégcsapat védel­me szintén kitűnő, főleg a ruganyos, jószemű Zahn kapus. A fedezetsorban Buchmann volt a leg­­jobb, a csatársorban pedig Salisch, Popovics bíró jól vezette a mérkőzést. AZ ARC LEGYŐZTE AZ OLIMPIÁI • ismét nyílt a kerületi bajnokság Tizenkét gólt lőtt a Titanis a Bánátidnak Az alkerületi elsőosztályú bajnokságban a va­sárnapi teljes forduló során nagy meglepetés adó­dott: a pontveszteség nélküli, veretlen Olimpia alul­maradt az atlétákkal szemben és miután a baj­nokságra pályázó Crisana CFR győzött (az Astra ellen), a bajnokság ismét nyílttá lett. A Titanis is2 gólt rúgott régi riválisának, a Banatulnak, a másik két mérkőzés pedig döntetlenül végződött: a Transilvánia az Egyetértéssel, a Tricolor pedig az Unireával osztotta meg a bajnoki pontokat. A táblázat most így alakult: Beszámolónk alább következik: AAC—OLIMPIA 1:0 (0:0). Jól működő védel­mek mellett gyatra csatársorokat láttunk mind­két részről. Az atléták — meglepetésre — többet támadtak és több gólhelyzetet hagytak kiaknázat­lanul. A mérkőzés egyetlen gólját a második félidő 45 p. Bugár I. rendsze miatti 11-esből Vass sze­rezte csapatának. Biró, Húszak, TRICOLOR—UNIREA 4:4 (2:1). Érdekes, változatos játék. Popovics góljára Varga II. és Varga I. válaszolt, sőt szünet után Urcan révén már 3:1 arányban vezet a Tricolor. Ekkor az Uni­rea 3 gólt ér el Kiss­'Nán és Nagy I. (ti.esből) révén, de a Tricolor Varga H- 11-esével egyenlít. Bíró, Pfeiffer. TITANUS—BANATUL 12:0 (3:0). A Titanus csatársora a második félidőben lehengerelte az összeomló Banatult. Az első félidőben Harnisch, Magold és Ray lőtték a gólokat, m­íg szünet után Ray (4), Szinder (2), Harnisch, Lengyel és Kovács voltak eredményesek. Biró, Pálffy. CRISANA CFR—ASTRA 2:1 (1:1). A Crisa­­na nehéz küzdelem után fektette kétvállra ellen­felét. Barbu 1. révén vezet a Crisana CFR, de Pin­­tea öngóljával egyenlít az Astra. Szünet után a Crisana fölénybe kerül és Barbu I. révén sikerült megszereznie a győzelmet jelentő gólt. Biró, Ma­­rienut. TRANSILVANIA—EGYETÉRTÉS 1:1 (0:0). Rendkívül kemény, helyenként durva mérkőzést vívott a két csapat és a játékvezető Hurupcsik, Ipacs (Egyetértés), valamint Faur és Karagyéna (Transilvánia) játékosokat kiállította. Soli révén a Transilvánia vezetett, de Sándor 11-esből egyen­lített. Biró, Opriţa, 1 Crişana CFR 109 — 131 918 2.AAC 118 1 224 1417 3.Olimpia,9 8 — 1384 16 4.Unirea 106 2 2­22 1614 5.Astra 106 2 2 21 11 13 6.Titanus 9 4 2 3 218 10 7.Tricolor 104 1 517309 8.ATE 114 1 621 229 9.Transilvania 113 1 717177 10 Egyetértés 113 1 715297 11.Banatul 112 — 9 9444 12 Gaiana (törölve) 11 —— 11 436— Fölényes győzelemmel zárta az őszi idényt a Gloria A Mica a B) ligás második csoport őszi rangelsője A nemzeti bajnokság B) csoportjának má­sodik alosztályában vasárnap befejeződtek a küz­delmek és csak az elmaradt Sparta­ Kinizsi mér­kőzés van még hátra, amely tavaszra marad. A vasárnapi befejező fordulón a Gloria könnyű győ­zelmet aratott a CFR­­T -Severin felett- de a táb­lázati helyzetén nem tudott javítani, mert viszont a Minerul nasry meglepetésre legyőzte a Kinizsit- A brádi Mica fölényes győzelemmel fejezte be ez­­évi bajnoki szereplését és két tiszta ponttal a baj­noki táblázat élén helyezkedett el. Az Electrica le­győzte a Jiust, a Simeria és a Sparta pedig meg­osztották a pontokat. A tabella a következőkép­pen fest: A mérkőzésekről alább számolunk be: . Gloria—CFR- T.-Severin 5:0 (2:0). A Gloria pályán közel 500 néző előtt mérkő­zött a két csapat hideg, szeles időben és a Gloria közepes játékkal is óriási fölényben volt, úgy hogy több szerencsével tucatnyi gólt lőhetett volna. így állt fel a két együttes: Gloria: Theimer — Remner, Volentir — Sic­­lovan, Codrean, Micola — Tudor, Farkas, Fritz, Ilenegar, Netiu- CFR­­T-Severin: Robu — Iones­­cu, Martin — Dumitrescu- Pârjol, Pavel — Dob­­rescu, Luculescu, Zaeinschh Szilárd, Glumescu. A vendégcsapat hamarabb kap lábra, de Lu­culescu bombáját Theimer kiöklözi és ekkortól a Gloria korlátlan ul a pályán- A Gloria fölén­ye csak Tudor érvénytelen góljában jut kifejezésre, majd végre a 30­ percben Farkas egyéni játéka után Fritz közelről eredményes (1:0). Öt perccel később Tudor beadását Henegar értékesíti (2:0). Szünet után a CFR­­T -Severin beszorul és a Gloria macska-egér harcot vív, amely sokszor ko­molytalan. Az 5- 6. Farkas a mérkőzés legszebb gólját lőtte (3:0), a 13. p­ pedig ismét Farkas ered­ményes összjáték után (4:0)­ A Gloria szöglet­­sorozatot ér el, de újabb­­eredm­ényt csak a 36. 0-1 1. Mica 9 8 - 1 25 4 16 2- Electrica 9 7 - 2 18 1214 3- Kinizsi 8 6 - 2 23 1512 4. Vulturii 9 4 1 4 11 149 5. Minerul 9 4 1 4 11 139 6- Jiul 9 3 2 4 13 108 7- Gloria 9 3 2 4 23 208 8. CFR. Simeria 9 2 2 5 5 126 9. Sparta 8 1 2 5 9 214 10- CFR- T.­Severin 9 1­­ 8 8 252 1939. NOVEMBER 21. adódik, amikor Fritz közelről bepöcköli a végeredd­ményt jelentő­­gólt (5:0)­A győztes csapat védelmében csak Theimer volt kifogástalan. A fedezetsor nagyszerű, főleg a két oldalhalf. A csatársorban a belső­ hármas — Farkassal az élen — érdemel dicséretet A CFR­ csapatában a két hátvéd szorgalmas, de a B­ li­gás színvonalat csak Dumitrescu üti meg, a töb­biek jóval gyengébbek. Dragomirescu (Nagyvá­rad) jól bíráskodott. •­­ • *• Mica—Vulturii 5:0 (1:0). Brad- A Mica csatársora pompásan játszott. A gólokon Bugariu (2), Popa (2) és Ivanescu osz­tozkodtak.­ Minerul—Kinizsi 1:0 (1 :0) Lupény. A lila-fehérek puhán játszottak és a Minerul megérdemelten nyert­ Az egyetlen gól Zelenák II. érdeme. Electrica—Jiul 2:0 (0:0)­ Temesvár. Gyenge színvonalú játék után megérdemelt Electrica győzelem. Pantea és Gál szerezték a mérkőzés góljait-Sparta—CFR­-Simeria 0:0. Meggyes- Nagy harcot vívott a két csapat és a Sparta többet volt frontban, sőt egy 11-est is kihagyott­ . Egyéb B) ligás eredmények: NAC—Met­róm 3:2 (2T), RMTE—Törekvés 3:1 (2:0). Crisa­na—Universitatea 3:0 (1:0). Cimentul—Victoria 4:0 (2:0), Sodronyipar—Oltul 3:2 (1:0), FC Craio­va—Tricolor CFPV 1:1 (0:0), Mures—AS Constan ta 5:2 (3:0). FC Braüa—Victoria CFR 4:0 (1:0). FC Nistru—Bragos Voda 5:2 (1:1). Ferroemail— Turda 5:2 (3;1), Franco Romana—DOC 9:1 (3:0), DVA—Macabi (Bucureşti) 1:0 (0:0). Prahova— Traian 5:0 (Ö:0).' A Kispest megőrizte vezető helyét a magyar bajnokságban A Hungária veresége a forduló meglepetése Budapest- A magyar nemzeti bajnokságban va­sárnap lebonyolított teljes forduló hozott néhány meglepetést- Elsősorban a Hungária szegedi ve­resége számít annak, de meglepetés Kass győ­zelme a Taxisok felett- A Kispest megőrizte veze­tő­ helyét és mögötte a Ferencváros. Szeged, Új­­pest, Törekvés. Hungária. Haladás. Elektromos, Bocskai. Gamma, Taxisok, Nemzeti. Kassa. Szol­­nők a sorrend. Az egyes mérkőzésekről a követ­­kező beszámolót adjuk: Kispest—Nemzeti 3:1 (1:0). Olajkár 11.­ gól­jára Mester 11-esből válaszolt, majd Olajkár 11. és Kincses góljai a Kispest győzelmét biztosítot­ták be. Ferencváros—Elektromos 3:1 (PSL Kiszely góltát fejessel Szendrődi egyenlítette, szünet után pedig Jakab lőtte a mérkőzés góljait. Szeged—Hungária 3:1 (1:1). Az első gólt Tyu­ray lőtte szabadrúgásból, ezt Bognár egyenlített­­e, később pedig Lukács és Nagy voltak grog­­menyesek- „ Haladás—Gamma 1:0 (L0)- Félidőnként vál­­takozó fölényű játék. Az egyetlen gólt- mely pontot jelent, Lovász szerezte csapatának. Újpest—Szolnok 2:1 (0:0)- Kolláth góljával a szolnokiak vezettek, de Tóth egyenlített, majd Hidasi belőtte a győzelmet jelentő gólt. Kassa—Taxisok 2:0 (00)- A kassaiak megér­demelték a győzelmet. Kertész és Ádám lőtték a heves iramu, kemény mérkőzés góljait. Törekvés—Bocskai 3:1 (2:0). Dóri, Sirály, majd szünet után Palatínus góljaival már 3­0 a.,­z eredmény, amikor Turay II­ szépített.