Autó-Motor, 2019. január-június (71. évfolyam, 1-12. szám)

2019-04-10 / 7. szám

am sport | Gyorsasági motoros GP: Termas de Rio Hondo Más dimenzióban ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■ MARQUEZ EDDIGI LEGNAGYOBB ARÁNYÚ GYŐZELMÉT ARATTA A MOTOGP-BEN SZÁRAZ KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT, A MOTO2-BEN BALDASSARRI ISMÉTELT. Mk 26 éves Marc Marquez 9,816 másodperces előnnyel szerezte meg az aranyérmet az Argen­tin Nagydíjon, 2013 óta zajló MotoGP-karriere során száraz futamon pedig még sosem nyert ekkora különbséggel. Korábbi csúcsa is Argentíná­hoz köthető, 2016-ban 7,619 másodperccel diadalmasko­dott. Jól felépítette a hétvégé­jét, a négy szabadedzésből hármon ő volt a leggyorsabb, még egy láncszakadás is bele­fért neki. A versenytempója neki volt rendre a legjobb. 81. pole pozíciója után a warm­­upon is a leggyorsabb volt, a versenyen pedig remek rajtot követően folyamatosan növel­te az előnyét. Már közel 13 másodperces előnye is volt, megfutotta a leggyorsabb kört, fölényes sikerével pedig az összetettben is az élre állt. Va­lentino Rossinak is emlékeze­tes versenye volt, hiszen 40 évesen, 1 hónaposan és 15 naposan ezüstérmes lett, így az idei immár a 24. GP- idénye zsinórban, amelyen dobogóra állhatott. A Moto3-ban is spanyol győzelem született a 19 éves Jaume Massa révén, aki a vb történetének 44. spanyol nagydíjgyőztese. Előbb meg­szerezte karrierje első pole pozícióját, majd azt követően nyert, hogy a warm-upon be­ lekeveredett egy balesetbe. A verseny az átlagosnál is iz­galmasabb volt. A nagydíj na­gyobbik részében 22 főből állt az élboly, míg a hajrában 15 bukósisakos maradt együtt, akik közül ő volt a leggyor- 52 www.automotor.hu 12019/7