Békés Megyei Hírlap, 2021. február (25. évfolyam, 26-49. szám)

2021-02-15 / 38. szám

2021. FEBRUÁR 15., HÉTFŐ Rangadót nyert a Győri ETO csapata a BL-ben KÉZILABDA A címvédő Győri Au­di ETO KC csoportelsőként ju­tott a nyolcaddöntőbe a női kézi­labda Bajnokok Ligájában, miu­tán házigazdaként 31-24-re le­győzte az orosz CSZKA Moszk­vát a csoportkör utolsó forduló­jában. A Győr a B csoportban első lett, és a nyolcaddöntőben a német BBM Bietigheim lesz az ellenfele. GYŐRI AUDI ETO KC-CSZKA MOSZKVA (OROSZ) 31-24 (14-13) Legjobb dobók: Lukács 7, Of­­tedal 6, Hansen 4, Görbicz 4, ill. Iljina 4, Vegyejkina 4. Lendületes, jó játékkal kez­dett az ETO, majd az első fél­idő közepén pontatlanná vál­tak a lövései, hét percig nem talált a hálóba, így a CSZKA fordított, de nem tudott egy gólnál nagyobb előnybe ke­rülni. A szünetben Amandine Leynaud védéseinek, Lukács Viktória góljainak köszönhe­tően a Győr egy góllal veze­tett. Két orosz góllal kezdődött a második felvonás, majd len­dületbe jött a Győr, a meccs há­romnegyedénél 22-16-ra veze­tett, és végül hét góllal győzött. A győriek a BL-ben rekordot je­lentő 51 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. A Fradi két góllal kapott ki a Rosz­­tov-Dontól. A Ferencváros 26-24-re ki­kapott az orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Baj­nokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. Az FTC az A csoport negyedik helyén végzett, és a nyolcaddöntőben a montenegrói Buducsnoszt Pod­goricával találkozik. ROSZTOV-DON (OROSZ)-FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 26-24 (12-12) Legjobb dobók: Managarova 7, Makejeva 6, ill. Maiestein 8, Bőik 7, Tóth N. 3. A Fradiban Bíró Blanka, Háfra Noémi, Schatzl Nadine, Klujber Katrin és Csiszár-Sze­keres Klára nem lépett pályára. A félidő közepén az FTC a Rosz­­tov-Don megingása után 5-1-es sorozatot produkált, de nem tudta megtartani előnyét a szü­netig (12-12). A második felvo­násban nagy csatában két gól­lal nyertek az oroszok. MTI A Csaba vette komolyabban a tét nélküli mérkőzést Jöhet a negyeddöntő! SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE-1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁR 3:0 (16, 23, 20) RÖPLABDA Extraligás női mér­kőzés. Békéscsaba, zárt ka­puk mögött. V.: Szabó Péter, Horváth Miklós. Békéscsa­ba: Vander Weide 15, Pekárik 7, Drpa 15, Glemboczki 10, Grudina 5, Koseková 1. Cs.: Molcsányi (liberó), Cicic, Zsidkova 3, Konsztantinu 2. Vezetőedző: Tóth Gábor. Kaposvár: Király-Tálas 3, Matics 7, Kump 3, Helics 8, Kharchenko 6, Szűcs K. 12. Cs.: Szpin, Hegyi (liberók), Szedmák 3, Kalmár, Tóth J. Ve­zetőedző: Szasa Nedeljkovics Az eredmény alakulása: 1. szett: 7:3, 10:6, 14:7, 18:10, 23:14. 2. szett: 2:3, 7:4, 14:9, 19:21, 22:21. 3. szett: 4:0, 8:2, 15:5, 17:11, 22:14, 23:19. Az első két pont a Kaposváré volt, ám gyorsan bemelegedtek a csabai nehéztüzérek, 7:3-nál máris időt kellett kérnie Szasa Nedeljkovicsnak. Próbálta mi­hamarabb leszakítani vendé­gét a BRSE, ez valamennyi­re sikerült is, hiszen az első szett derekán már héttel is el­lépett a házigazda. Kicsit erőt­lennek tűntek a Kaposvár pró­bálkozásai, a csabaiak voltak az eltökéltebbnek. Pedig Szpin Renátáék igyekeztek erősíteni a védekezésükön, de egyelőre csak annyit értek el, hogy kis­sé elnyújtották a labdamenete­ket. A somogyiak vezetőedző­je messze nem volt elégedett a látottakkal, és 18:10-es állás­nál már a második idejét volt kénytelen kikérni. A különb­ség azonban nem csökkent, és a sárga-feketében játszó ven­dégek kis túlzással csak akkor örülhettek pontnak, amikor a csabaiak rontottak. Tizenegy játszmalabdája volt a Békés­csabának, ebből kettőt elszóra­koztak, de azután Pekárik Esz­ter lezárta a játszmát. Konsztantinu beállt és ütött egy ászt, ez volt a BRSE negye­dik pontja a 2. felvonásban, egyben a fordítás is (4:3). Tóth Gábor bátran tesztelte éles­ben a két, közelmúltban érke­zett légióst, a ciprusi lányt és Zsidkovát, de tehette, hiszen csapata vezetett, az egyébként is tét nélküli mérkőzésen. A 2. játszmában már nem ment minden olyan gördülékenyen, mint az elsőben, de a csabai­ak így is uralták a mérkőzést. A somogyiak összehoztak egy szerénynek mondható 3:1-es sorozatot, de ez ahhoz elég volt, hogy a hajrához közeledve fel­zárkózzanak. Tóth Gábor ek­kor, 18:15-nél szánta el először magát időkérésre. Következett azonban egy 3:0-s kaposvári roham, és már egál volt az ál­lás. Jöttek az ászok is Maticsék részéről, és immáron ők for­dulhattak vezetéssel a hajrába. A csabaiak azonban nem hagy­ták annyiban, és Glemboczki, majd Vander Weide révén be tudták húzni a szettet. A BRSE kihasználta az elő­ző játszma elvesztése miatt kissé elcsüggedt somogyi bé­nultságot. A vendégek trénere 10:3-nál már másodszor kér­te ki az idejét. A csabai lányok láthatóan nem akartak sokáig játszani, összehoztak egy 6:0-s sorozatot, ami visszavetette a vendégeket, akik azonban a nagy hátrány tudatában is próbálták megmenteni a játsz­mát. Közelebb is jöttek a csaba­iakhoz, de újabb játszmát ki­kényszeríteni már nem tudtak. TÓTH GÁBOR: - Függetlenül attól, hogy volt-e a mérkőzés­nek tétje, vagy sem, a két csapat találkozói mindig rangadónak számítanak. Próbáltuk gyako­rolni a Balatonfüred ellen ko­rábban alkalmazott taktikai felállásokat, melyek jól mű­ködtek. SZASA NEDELJKOVICS: - Kicsit más felállásban ját­szottunk, mint szoktunk, pró­báltunk frissíteni. A második játszmában volt egy lehetősé­günk, de a mi hibánkból nem tudtunk szépíteni. A harma­dik szettben nagyobb lendület­tel, energiával játszottunk, de összességében ma nem tudtuk azt a magas színvonalat hozni, mint a Békéscsaba. Az ered­mény reális. Gajdács Pál További izgalmas hírekért látogasson el ide: BEOL.hu A sötét mezes csabai Marta Dipa a hálónál próbálja megjátszani a labdát Fotó: Bencsik Ádám Kormos Mihály irányítja a balatonfüredi együttest Milodanovics Andrea helyett péntektől Kormos Mihály irá­nyítja a női röplabda Extrali­gában szereplő Szent Bene­dek RA csapatát. A balatonfüredi klub közlemé­nyében Komáromi Móric elnök úgy fogalmazott, az utóbbi he­tek eredménytelensége mi­att mentették fel a munkavég­zés alól a szabadkai születésű edzőt. Milodanovics 2017-ben érkezett az akkor NB II.-es ba­latonfüredi együtteshez (ko­rábban Békéscsabán dolgozott másodedzőként), amelyet há­rom év alatt juttatott fel a leg­magasabb osztályba. A felnőttcsapatot a mostani idény végéig a klub utánpót­lás szakmai igazgatója, Kor­mos Mihály irányítja, a másod­edző Mészáros Péter marad. Kormos vezetőedzőként há­rom bajnoki címet nyert a Bé­késcsaba felnőttcsapatával, és dolgozott a korosztályos vá­logatottak mellett is. Érdekesség, hogy a balaton­fürediek az Extraliga rájátszá­sában éppen Kormos korábbi csapatával, a Békéscsabával játszanak majd a legjobb négy közé jutásért. A Balaton-parti­­ak pénteken Békéscsabán kez­dik meg a negyeddöntőt. A Szent Benedek RA 13 mér­kőzés után a hetedik helyen áll a nyolccsapatos Extraligában. SPORT 15 Gyarmati győzelem született a műfü­vön LABDARÚGÁS Tíz nappal a 2-0-s ladányi sikerrel zárult találko­zót követően, szombaton ismét egymással tesztelt a két megyei NB III.-as labdarúgócsapat. A téliesre fordult időjárás miatt ezúttal is a füzesgyarmati mű­füves pálya volt a játéktér. FÜZESGYARMATI SK­KÖRÖSLADÁNY MSK 2-1 (1-1) Felkészülési labdarúgó-mér­kőzés, Füzesgyarmat, V: Gyuga. Füzesgyarmat: Fildan - Achim S., Tóth D., Raducu, Pataki - Achim Á., Ramos - Vajda,­Kis Sz., Cigan - Popescu. Játszott még: Ferenczi, Mázán, Molnár Sz., Karikás, Berecki. Szak­mai koordinátor: Boros Tibor., edző: Csillag László. Körösla­­dány: Nagy B. - Prasser, Vincze D., Szántó, Krajcsó - Rúzsa Z., Pusztai - Czirok, Zelenyánszki, Mácsai - Németh. Játszott még: Ivicsevics, Szabó V, Szabó Á., Rádai, Vastag, Kisari, Knyihár. Edző: Fodor Sándor. A ladányiak kezdettől többet birtokolták a labdát és irányí­tották a játékot, de helyzetekig nem igazán jutottak. A házigaz­da a biztonságra törekedett, sa­ját térfelét megszállva próbált ellentámadásokat építeni. Egy ilyen lehetőségnél a 13. percben Popescu passzával Vajda húzott el a jobbösszekötő helyén, és 15 méterről ballal kilőtte a hos­­­szú sarkot. Nem sokat váratott magára a vendégek egyenlítése sem, amelyet a hazai védelem hozott össze. A ladányiak bal oldali szabadrúgásánál Fildan és Raducu nem értette meg egy­mást, a védő a saját kapujába fe­jelte a labdát. A félidő második felében sem változott a játék, a vendégek nem tudták feltörni a gyarmati védelmet. Szünet után mindkét olda­lon folyamatosan léptek pá­lyára a cserék. A 70. perc táján a győztes gólt is megszerezte a gyarmati csapat. Popescu agresszív letámadásból szer­zett labdát a körösladányi tér­fél közepén, vezette egy dara­big, majd 20 méterről várat­lanul lövésre szánta el ma­gát, a pattogó játékszer pedig megtréfálta Nagy Bálintot. A meccs utolsó negyedórájá­ban is a hazaiak maradtak va­lamivel aktívabbak, de újabb gól már nem született. G.: Vaj­da a 13., Popescu a 70., ill. Raducu (öngól) a 22. percben. Az orosházi lányok húszgólos fölényes sikere az eddig még nyeretlen gödi együttes ellen A harcosabb békési csapat biztosan győzött OXXO ENERGY OROSHÁZI NEC­­GÖDI SE 40-20 (22-4) NB I. B-s női mér­kőzés, Orosháza, zárt ajtók mögött. V: Kovács G., Papp B. Orosháza: Cseh - Bíró 2, KE­NYERES 8, Tóth L. 4 (2), Magó 1, Márczy 2, MOHAROS 5. Cs.: Csizmadia (kapus), Vö­rös 2 (1), Antal 1, SZABÓ D. 7, Nemes 2, ÁCS 3, Horváth B. 2, Szöllősi D. 1. Edző: Herbert Gá­bor. A Göd legjobb dobói: Né­meth L. 6 (2), Szenes 4. Kiállítások: 0, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2. Az orosháziak jól kezdtek, és az 5. percben már 5-0- ra vezettek, a 18. percben ki­alakult a tízgólos különbség (13-3). A félidő hajrájában is a házigazdák diktálták a tem­pót, és a szünetben már tizen­nyolc góllal vezettek. Fordu­lás után is menetelt az ONEC, amely magabiztosan nyert. HERBERT GÁBOR: - Örülök a húszgólos győzelemnek, de a koncentrációt javítani kell, hiszen a folytatásban nehéz mérkőzések várnak ránk. OPTIMUM SOLAR-BÉKÉSI FKC­­BALASSAGYARMAT 30-27 (18-13) NB I. B-s férfimérkőzés. Bé­kés, zárt kapuk mögött. V: Haskó, Natkai, Békés: TA­KÁCS - Osgyán 4, Haszilló 4, VARSANDAN Á. 5, Árpási 2, Szász 4, Fedor 4. Cs.: Panko­­tai, Borbély (kapusok), Gál 1, KISS R. 2, Kecskés, Mezei 3, Bátky, DR. CZINA, Székely 1. Edző: Papp Bálint. A Balassa­gyarmat legjobb dobói: Sándor 6, Tatai 5, Sutka 5 (1). Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1. Az első negyedórában a láto­gatók tapadtak a házigazdákra (15. perc: 8-7). A félidő végi haj­rájával ötgólos előnyt szerzett a Békés. A második játékrészre azonban mintha az öltözőben maradt volna, így a 36. perc­ben 18-17-re jött fel a vendég­csapat. Amikor úgy tűnt, fellé­legezhetnek a békésiek, újból érkezett egy fellángolás a gyar­matiak részéről (42. p: 20-20). A nehéz időszakban Mezei vet­te kézbe a gólgyártást, fontos találatai rendre visszaverték a szívós vendégek egyenlítési törekvéseit. Akik az utolsó tíz percre mintha felőrlődtek vol­na a magukat által diktált tem­póban (54. p: 27-23), így a bé­késieknek csak a különbség tartására kellett törekedniük. Papp Bálint: - A védekezé­sünk harcosabb, a mentalitá­sunk jobb volt az előző mécs­esekhez képest. Örülök annak, hogy kritikus pillanatokban a cserék is hozzá tudtak tenni a csapat teljesítményéhez. V. L. A békési Haszilló Gergő a védők gyűrűjében Archív fotó: B. Á.