Csongrád Megyei Hírlap, 1977. november (22. évfolyam, 257-281. szám)

1977-11-29 / 280. szám

Eredmények — táblázatok: NB II Volán—Olajbányász 3:1 (2:1), Dorog—V. Izzó 3:1 (1:0), BKV Előre-Budafok 2:1 (1a), DVSC— KEF SE 1:1 (0:0), Fűzfő—­Várpalo­ta 3:0 (5:0), BVSC-SZMTE 1:1 (0:0), BTASK—SCo­mló 1:0 (1:0), SBTC-MAV DAC 3:1 (2:1), Ka­zincbarcika—Szekszárd 1:1 (1:0), Eger—Vác 2:0 (2:0). NB I KELETI CSOPORT Leninváros—UDMTE 1 :0 (0:0), Borsodi B.—Hajdúszoboszló 2:0 (1:0), Ózd—Szabó L. SE 1:0 (0:0), Nyíregyháza—Lehel SC 2:2 (1:1), MVSC­—Papp J. SE 1:1 (1 :0), Gyu­la—Sátoraljaújhely 2:2 (1:1), Szarvas—Kisvárd­a 2:0 (1:0). MEGYEI I. OSZTÁLY 1. SBTC 17 10 3­­ 30-14 23 2. V. Izzó 17 10 2 5 39-13 22 3. Vác 17 10 2 5 24-17 22 4. K.-barcika 17 * 5 4 28-18 21 5. Volán 17 7 7 3 25-18 21 6. Dorog 17 9 3 5 21-15 21 7. SZMTE 17 7 3 4 37-16 20 8. Eger 17 7 3 4 28-21 20 9. Komló 17 8 4 5 25-21 30 10. ETASK 17 6 6 5 17-19 18 11. Kanizsa 17 11­­ 24-19 17 12. DVSC 17 7 3 7 14-17 17 13. Fűzfő 17 8 1 8 30-34 17 14. KKF SE 17 4 8 5 27-32 Ki 15. Budafok 17 5 5 7 25-24 15 1G. BKV Előre 17 5 4 8 20—25 14 17. Várpalota 17 4 3 10 20-38 11 18. MÁV DAC 17 4 2 11 21-3G 10 19. BVSC 17 1 7 9 15-27 9 10. Szekszárd 17 2 2 13 15-39 1 1. Szarvas 17 11 2 4 35-19 24 2. Ózd 17 9 5 3 31—12 33 3. MVSC 17 10 1 6 43—25 21 4. Papp SE 17 8 5 4 31-19 21 5. Szegedi D. 17 8 5 4 32-21 21 6. Lenin D. 17 8 4 5 29-20 20 7. DMTE 17 9 2 4 21-19 20 8. Nyíregyh. 17 8 8 3 12- 8 20 9. Szabó SE 17 8 2 7 30-24 18 10. Lehel SC 17 8 2 7 DS-33 18 11. Gyula 17 6 5 6 21-23 17 12. Kisvárda 17 6 4 7 24-28 16 13. SzO. MÁV 17 5 5 7 28-38 15 14. Bors. B. 17 5 5 7 23-35 15 15. HMSE 17 4 6 7 26-31 14 16. K.­újhely 17 4 6 7 20-29 14 17. Recsk 17 4 5 8 20-28 13 18. S2JVSE 17 2 8 7 12-21 12 19. H­SZOK. 17 2 6 9 19-34 10 M. Salg. Stk. 17 2 4 11 16-38 8 . DELEP 14 8 4­­ 25- 6 22 2. Szentesi V. 13 18 X 2 41-12 21 3. Csongrád 14 8 3 3 35-19 19 4. Sz. Spart. 14 8 3 3 31-20 19 5. Szentesi K. 14 7 1 6 24-18 1­5 4. Makó 14 6 2 6 33-21 14 7. Kistelek 14 1 2 6 29-28 14 8. Mindszent 14 6 2 6 22-21 14 9. Dorozsma 14 5 3 6 39-33 13 10. II. Porc. 14 6 1 7 25-29 13 11. Sándorfalva­­i SrI 15-27 12 12. KSZV SE 14 5 2 7 20-42 12 13. Kinizsi­ H. 1­ 4 1 9 11-22 9 14. Apátfalva H 3 3 8 20-35 9 15. C'sanádp. 13 2 4 7 11-26 8 16. N­ÖDIKÖT 1« 3 2 9 14-33 8 A TOTÓ 48. HETI TELITALÁLATA 13 találatos szelvény 17 darab, a nyereményük egyéként 74 070 forint. Ebből 13 plusz 1 találaton szelvény 6 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 151 830 forint. 12 taalálatos szelvény 417 darab, nyeremányük egyenként 2013 fo­rint. 11 találatos szelvény 4793 darab, nyereményük­ 175 forint. A 10 t alázatos szelvényeik száma 32 933 darab, nyereményük 20 fo­rint. * Az október 6-án kibocsátott bo­rítékos sorsjegyek utolsó árusítá­si nap­ja 1977. november 30. Azok a játékosok, akik nyereményei­kért még nem jelentkeztek, azo­kat legkésőbb 1977. december 30- ig vegyék fel, mert ezen időpont után minden igényük elvész. (MTI) 1. Eger-Vác 2: 1 2. Dorog—Vasas 1• 3:1 1 3. Szekszárd—Kazincbarr, 1:l x 4. BVSC-SZINTE 10 x 5. MÁV DAC—SBTC 1:2 2 1t. BTASK—Komló 1:0 1 7. Sabaria— Répcelak 4:2 1 8. Rákóczi SE—Bauxitb. 1 :l x 9. Pét—Bakony Vegyész 6 :0 x 10. Ajkai Alum.-PVSK 0:0 x 11. Lanerossi—Roma 4:3 1 12. Perugia—Torino 2 :Ö 1 13. Pescara—Milan t:2 2 1 +1 14. MVSC—Papp J. SE ta X RÖVIDEN A hazai tekemezőny színe­­java indult az idei Tizek baj­­nokságán. A versenyen há­­rom szegedi is rajthoz állt. A DÉLÉP SC válogatott ver­senyzője, Révész, mérsékelt teljesítménnyel utolsó lett. M­a a két SZEOL női tekéző közül Tompáné a hatodik, míg Sürné a hetedik helyet szerezte meg. Vasár­nap befejeződött a v­ilabda MNK döntője. A gy­őzelmet az FTC szerezte meg. A SZEOL AK együtte­se az Ü. Dózsa felett diadal­maskodott, így végeredmény­ben a negyedik helyen vég­zett. Kézilabda Nemzetközi Volán Kupa Válogatottak tornája december 2-, 3­, 4-én A Volán SC kézilabdacsapatának sikeres KEK-szerep­­lése után újabb sportcsemegét láthatnak Szegeden decem­ber 2-án, 3-án, 4-én a sportág kedvelői. A Magyar Kézi­labda Szövetség — ismerve a szegedi szurkolókat, az új­szegedi Sportcsarnokban uralkodó hangulatot , nemzetközi torna rendezését bízta a Volán SC-re. A magyar kézilab­da-válogatott a svájci túra és a Kárpát Kupa után újabb nemzetközi tornával készül a világbajnokságra. Ezúttal Szegeden a magyar A válogatott, a magyar B válogatott, Svájc és Lengyelország legjobbjai mérik össze tudásukat a nemzetközi Volán Kupáért. Először rendezik meg Szegeden a nemzetközi Volán Kupa kézilabdatornát, mely rangos viadalt a jövőben ha­gyományossá kívánnak tenni.­ Érdekesség még, hogy a va­sárnap délelőtti Magyarország A—Lengyelország találkozót a­ televízió is egyenes adásban közvetíti! A háromnapos torna programja: December 2., péntek: 16.40 óra: Csapatok bevonulása, ünnepélyes megnyitó. 17 óra: Magyarország A—Magyaror­szág B. 18.30 óra: Lengyelország—Svájc. December 3., szombat: 16.30 óra: Magyarország A— Svájc. 18 óra: Magyarország B—Lengyelország. December 4., vasárnap: 10 óra: Magyarország B—Svájc. 11.30 óra: Magyarország A—Lengyelország. 12.45 óra: Ün­nepélyes eredményhirdetés. A mérkőzés jegyek elővételi árusítását november 30-án, szerdán reggel 8 órától kezdik meg a Volán Utazási Irodá­nál. A válogatottak tornájára semmilyen pályabelépő kar­ton nem érvényes! Minden napra külön mérkőzés jegyet kell vásárolni, 42 forintos egységáron (napi két mérkőzés). A B közép fiataljai naponta 21 forintos jeggyel tekinthetik meg a találkozókat. Döntetlen az első mérkőzésen A télbe hajló időjárás sem riasztotta vissza a mintegy százfőnyi diákszurkolót, a labdarúgás szakembereit, hogy végignézzék tegnap, hétfőn délután az újszegedi volt SZAK-pályán a labda­rúgó Középiskolai Kupa dön­tőjének első mérkőzését. A selejtezők után a szegedi Déri Miksa Szakközépiskola és a hódmezővásárhelyi Kos­suth Zsuzsa Szakközépiskola együttese jutott a döntőbe. A diákok nem panaszkod­hattak, hiszen találkozójukat FI­FA-játékvezető, Pádár László közreműködésével vívhatták. A sáros, mély talajon le­játszott mérkőzés egyenlő erők küzdelmét hozta. A lá­tottak alapján nehéz meg­jósolni, hogy az egy hét múlva (december 5-én) Hód­mezővásárhelyen sorra kerü­lő visszavágó után melyik csapat jut az ország legjobb 24 együttese közé. A mérkőzés jegyzőkönyve: Déri Miksa Szakközépis­kola—Kossuth Zsuzsa Szak­­középiskola 1:1 (1:0). Újsze­gedi pálya, 200 néző. Vezet­te: Pádár, Déri M. Szakközépiskola: Nagy F. — Terhes, Tulkán, Kószó, Vincze — Márton, Builds — Hegyes (Bacsó), Franyó — Ménesi (Kiss), Gyenge. (Testnevelő tanár: Mara Péter, edző: Török György.) Kossuth Zs. Szakközépis­kola: Vízhányó (C. Molnár) — Angyal, Szenti, Hegyi (Korom), Baráth — Libor, Olasz, Kurucz — Jablonkai (Briezsnyik), Bárányi, Szita. (Testnevelő tanár: Bán Sán­dor.) Góllövő: Frányó, illetve Olasz (11-esből). A labdarúgó megyei I. osztályban:­­ B A DELEP mécs mindig veretlen SÁNDORFALVA—SZENTESI VÍZMŰ 1:0 (1:0) Sándorfalva, 300 néző, vezette: Nagy L. Tíz perces tapogatózó játék után Buka 20 méterről nagy erejű lövést eresztett meg a szentesiek kapujára. A Vízmű kapusa saját játékostársára ütötte a labdát, amely róla a kapuba vágódott, 1:0. Öngól! Ezt köve­tően végig a szentesiek játszottak fö­lényben, sok gól helyeztet kidolgoztak, de a hazai védelem jól állt a lábán. Sőt, a szór­ványos ellentámadások, amelyek gyors elő­­revágott, labdákból szövődtek, mindig ve­szélyét jelentettek a szentesiek kapujára. KISKUN­DOROZSMA—DÉLLP 1:1 (1:0) Kiskundorozsma, 300 néző, vezette: Ko­vács. Régen látott, izgalmas mérkőzést, ví­vott a két csapat. Hatalmas küzdelemben a hazaiak szerezték meg a vezetést, a hete­dik percben, szögletrúgás után Pintér fe­jelt a kapuba, 1:0. Szünet után az építő­sök vették magukhoz a játék irányítását, időnként a kapujukhoz szegezték ellenfe­lüket. Végül a 83. percben sikerült az egyenlítés, Varga lövése a kapufáról vá­gódott a hálóba, 1:1. KISTELEK—APÁTFALVA 5:0 (0:0) Kistelek, 300 néző, vezette Jung. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott. Szünet után­ megváltozott a játék képe, a vendég­csapat elfáradt, s az 55. és a 58. percben Czeigerschmidt góljaival előnyre tettek szert. A 66. percben az ellenállhatatlanul játszó csatárt a 16-oson belül felvágták az­ apátfalvi védők. A 11-est Harmat értékesí­tette. A 80. és a 88. percben ismét Czei­gerschmidt talált az ellenfél kapujába, s az öt gólból így négy az ő nevéhez fűző­dik. A hazai együttesből Krizsán kapus nyújtott még átlagon felüli teljesítményt. SZEGEDI SPARTACUS—KSZV SE 7:1 (4:0) Szeged 200 néző, vezette: Somogyi. Az első 20 percben Kazi (2), Butyka és Vitális góljá­al már 4:0 volt a Spartacus javára az eredmény. Továbbra is támadásba ma­radtak a szövetkezetiek, s két lesgólt ér­tek el. A Kender nem találta fel magát a csúszós pályán. Szünet után Kazi góljá­ra Csáki válaszolt, de nem sokkal rá Szűcs a hatodik Spartacus-gólt szerezte. Végül Kun 11-esből állította be a végeredményt. MINDSZENT—CSANÁDPALOTA 4:0 (2:0) Mindszent, 150 néző. Lőrincz, Pálinkó és Tóth kitűnő játékával biztos győzelmet aratott a Mindszent SE. A hazaiak góllö­vői: Lőrincz (2), Pálinkó és Nagy T. SZENTESI KINIZSI—SZEGEDI KINIZSI S­YSOS 1:0 (1:0) Szentes, 200 néző, vezette: Kiss. Kinizsi: Schwarcz — Mácsai, Makra, Erdészki, Pó­lyák, Kálmán, Mészáros, Sípos, Garai, Er­­hardt, Nagy. Havas, csúszós, rendkívül mély talajú pályán a hazaiak nehezen nyertek, annak ellenére, hogy a második félidőben nyomasztó fölényben játszottak, és két kapufát is lőttek. A mérkőzést el­döntő egyetlen gólt az első félidő 15. per­cében Mészáros átadásából Erhardt, sze­rezte. A játékvezető a 30. percben Eperje­sit a szegedi csapatból utánrúgásért kiál­lította­. A mérkőzés további részében a ha­zaiak irányították a játékot, több kemény belements volt mindkét fél részéről, emiatt a 70. percben a hazaiaktól Erdészkit, a vendégcsapatból Sebőköt dulakodás miatt a játékvezető kiállította. OROSZ IMRE A labdarúgó NB II-ban, idegenben pontot szerzett a HMSE SZ. DÓZSA— RECSKI ÉRCBÁNYÁSZ 4:1 (1:1) Szeged, 1100 néző, vezette: Faragó. Sz. Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, Magyar, Nagy J., Pó­­csik (Pipicz), Kakuszi, Csö­mör, Szeghalmi, Mohácsi (Szamosszegi), Kanász. Élénk iramú mezőnyjáték vezette be a találkozót. Az 5. percben Percze jobb oldali szögletrúgását Tóth kevés hí­ján a saját kapujába öklözte. Ezután állandósultak a ha­zai támadások: a 13. percben partdobás után Pócsik a visz­­szakapott labdát remekül ívelte a vendégek ötösére, és a berobbanó Magyar a kissé késve kimozduló kapus mel­lett védhetetlenül fejelt a hálóba, 1:0. Néhány perccel később Csömör hibázott ígé­retes helyzetben, majd Ma­­gyar nagy erejű fejese a fel­ső lécre vágódott. A 28. perc­ben ismét Magyar próbálko­zott, de lövése a bal oldali kapufa mellett zúgott el. Ez­után Pócsik távoli lövése té­vesztett célt. A 30. percben Magyar fejese ismét a kapu­fán csattant, a 34. percben Gáspár a bal­ oldalon vezet­te fel a labdát, majd kisod­ródva, éles szögből lövésre vállalkozott. Tóth a felső léc­re ütötte a labdát, s a szem­füles Pócs közelről a kapuba lőtt, 1:1. A szünet előtti per­cekben előbb Kanász, majd Szeghalmi lövését védte lát­­vány­osan a recskiek kapusa, a másik oldalon Bódi II. elől mentett jó ütemű kivetődés­sel Tóth. A második 45 percet né­hány erőtlen recski támadás vezette be, majd átvették az irányítást a szegedi lilák. Az 54. percben a felfutó Bődi be­adását Magyar a hálóba fe­jelte, 2:1. A gól után a rek­lamáló, majd a labdát elrúgó Bódi I-et kiállította Faragó. Két perc múlva Pócsik be­adását Kanász fejelte a ka­puba, 3­:1. A 63. percben pe­­dig Szeghalmi szép egyéni alakítás után beállította a végeredményt, 4:1. Jók: Magyar, Nagy I., Bí­ró, Tóth, illetve Koncsik, Gáspár, Maksó. SALGÓTARJÁNI SÍKÜVEGGYÁR—SZVSE 0:0 Salgótarján, 600 néző, ve­­zette: Kurmai. SZVSE: Gilicze — Hajdú, Vass­ai­, Tihanyi B., Kovács M. (Czibere), Róth, Nagy, Protity, Markó, Takó, Ko­vács Z. (Szabó). Mindkét félidőben a hazai csapat irányított, a játék többnyire az SZVSE térfelén folyt, azonban a szegedi vé­delem — jól alkalmazkodva a havas talajhoz — megőriz­te kapuját a­ góltól. Jók: Borsos,, Váradi, Ka­­szanyi, illetve Vass dr., Tiha­nyi B., Hajdú. HERNÁDI GYULA SZOLNOKI MÁV—­­ HMSE 0:0 Szolnok, 800 néző, vezette: Mézes. HMSE: Kelemen — Nagy F., Lancsa, Sisa, Palóca, Káplár, Antal, Olasz (Me­gyeri), Kovács, Nádasdi, Bunda. Sérülések miatt ismét vál­tozott a HMSE összeállítása, először szerepelt a Szondi SE-ből leszerelt Nádasdi. A sáros, mély talajú, salakos pályán a MÁV lépett fel tá­madólag, Szabó beadása után Rózsavölgyi fejese csúszott el a kapufa mellett, majd bal oldali szögletrúgás után át­szállt a labda Kelemenen és a védő felett is, de a hosz­­szú saroknál álló Papp az üres kapu mellé lőtt. A fél­idő közepétől kiegyenlítettebb lett a játék, több ellentáma­dást vezetett a HMSE. Nagy F. vezette fel a labdát, ke­resztbe ívelt Pelyva, a szol­noki kapus már kimozdult, Nádasdi fejese azonban az üres kapu fölé ment. A 33. percben ismét a hazai csa­pat hagyott ki gólhelyzetet, majd bal oldali támadás után Szabó Z. fejelt a léc alá, de Kelemen a kapufára tolta a labdát és a védők felszabadí­tottak. Szünet után a HMSE kez­deményezett többet, az 53. percben Kovács szabadrúgá­sa után Pelyva csak kiütni tudta a labdát, de Nádasdi mellé lőtt. A 62. percben An­tal 17 méteres szabadrúgá­sát ismét csak kiütni, tudta a kapus, a labda Olasz elé került, de nem sikerült le­kezelnie a labdát, és Árvai felszabadított A 67. percben Debreczeni átadását Szabó lőtte kapura, az erős lövést Kelemen kiütötte, Papp lőtte rá ismét, de a kapus védett. A 75. percben Antal—Ko­vács akció után az utóbbi ne­­héz szögből kapura lőtt, a labda a kapufáról Nádasdi elé pattant, de a csatár mellé lőtt A 83. percben Rózsavöl­gyi hozta fel a labdát, 16 méterről hatalmas lövést küldött kapura, Kelemen bravúrosan védett. A mély talajú pályán az első félidőben a hazai csa­pat támadott többet, szünet után a HMSE bírta jobban erővel, a gólhelyzetek azon­ban mindkét oldalon kima­radtak. A döntetlen igazsá­gos. Jók: Árvai, Debreczeni, Szabó Z., illetve Antal, Lan­­csa, Patócs. OLASZ LÁSZLÓ A Szegedi Dózsa—Recsk mérkőzésen a három fejesgól után Szeg­­halmi egyéni akcióból szerezte a negyediket. (Fotó: Gyenes K.) CSONGRÁD—HÓDIKÖT 2:0 (0:0) Vásárhely, 100 néző, vezette: Tóth L. Már az első félidőben is a vendégcsapat játszott fölényben, gólhelyzeteit, azonban kihagyta. Szünet után Janicsák szerezte meg a vezetést, majd a 80. percben, kapu előtti kavarodásból, Szemerédi állította be a végeredményt. H. PORCELÁN—MAKÓI SVSE 2:1 (0:0) Vásárhely, 200 néző, vezette: Nagy Czi­­rák. Az első félidő változatos, jó iramú küzdelmet hozott, a makói csapat táma­dott veszélyesebben, de Vízhányó, a H. Porcelán fiatal kapusa kitűnően védett. Szünet után a Porcelán volt jobb, és a 61. percben ritkán látható körülmények között szere"-'-'? meg a vezetést: az előreívelt lab­dára és Varga futott rá, a védők 'est­re!:1 árnál'a ’eál’tak, de a játékvezető t­ovább engedte a játékot, mert Szilágyi, aki koráb­ban megsérült, a saját kapuja előterében hagyta el a pályát, és Varga higgadtan lőtt a hálóba. A 82. percben Varga futott el a jobb oldalon, kitűnő lab­dát adott közönre, s Vágási kapásból nagy gólt lőtt. A 86. percben Székely góljával szépített a vendégcsapat. Kosárlabda NB I és NB­­­ A női kosárlabda NB I-ben ha­mar­osan véget ér az 1977. évi bajnokság. A SZEOL AK együt­tese jónak mondható pozícióban várja a hajrát,. . és az azt követő rájátszást. Legutóbb Budapes­ten vendégszerepeltek, ahol a Testnevelési Főiskola jó képes­ségű csapatától vereséget szen­vedtek. A szegedi kék-feketék­nek tulajdon­képpen már csak egy olyan mérkőzésük v­a­n — a hét végén, vasárnap Pécsett —, amelyiken van keresnivalójuk. Ha amit a találkozót sikerül meg­nyerniük — ■ biztosan maradnak az NB I-ben. A SZEOL AK már bajnok férfi­­csapata kétszer is idegenben­ ját­szott, mindkét akadályt sikerrel vette. TF-SZEOL AK 81:84 (38:35). NB I-es női mérkőzés: Budapest. Vezette: Bánsági, Gidófalvy. SZEOL AK: Molnár (11), Rósa (13), Remik (6), Lázár (13), Ker­tész (8). Csere: Lakatos (4), Kiss (2), Bibityné (2), Lapkó (—), Pá­linkás (—).. . A szegediek kezdtek jobban, a 4. percben 12:4-re vezettek. Két perc múlva kiegyenlítettek a­­fő­iskolások, s ettől kezdve felvált­va estek a kosarak. Fordulás után a három válogatottat fel­vonultató hazaiak, főleg Dalnoki, és Váczi kosaraival, elhúztak,­­ biztosan nyertek. SZEOL AK—Nyíregyházi TK 85:64 (50:40). NB IX-es térémérkő­­zés: Nyíregyháza. Vezette: Simó, Belle. SZEOL AK: Pataricza (29), Dörmő (20), Szilágyi (2), Reisz (14), Kovács (8). Csere: Boros (2), Kecskés (8), Kertész dr. (6),­­Tózsa (2), Varga (2). SZFOI­ AK-DVTK 100:74 (57:34). NB II-es férfimérkőzés: Diósgyőr. Vezette: Borcodi, Hável. SZEOL AK: Boros (10), Patari­­cza (17), Dörmő (22), Reisz (6), Kovács (2). Csere: Kecskés (16), Anacziki (5), Kertész dr. (6), Jó­­zsa (6), Szilágyi (8). CSONGRÁD MEGYEI EBM­Ű Az MSZMP Csongrád megyei Bizottságának Lapja Főszerkesztő:­­RÁCZ LAJOS Főszerkesztő-helyettes: NAGY PÁL Szerkesztőség: 6740 Szeged, Magyar Tanácsköztársaság útja la. Telefon: 12-633- főszerkesztő: 12-825, éjszakai ügyeleti telefon: 12-422. Telex: (12 282. Vidéki szerkesztőségek: 6800 Hódmezővásárhely, Tanácsház, fszt. 15. Telefon: 11-905 és 11-919. 690­0 Makó. Felszabadulás útja 3 Telefon: 44. 6600 Szen­tes, Kossuth tér 4. Telefon: 470. 6640 Csongrád. Felszabadulás útja 2—4. Telefon: 312. A lap megjelenik hétfő kivételével mindennap. Kiadja a Csongrád megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: KOVÁCS LÁSZLÓ Kiadóhivatal: 6740 Szeged, Magyar Tanácsköztársaság útja 10 Telefon: 12-633 és 13-130 A lapot terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bármely postahivatalban és a Posta Központi Hírlap Irodánál. Előfizetési díj egy hónapra: 20 forint. A lapot a Szegedi Nyomda készíti: 6730 Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u 28. Telefon: LMafl. Nyomdaigazgató: DOBÓ JÓZSEF Indexszám: 25 052, ISSN: 0133-016.